NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe Sport en wedstrijden ZEEUWSCH-VLAANDFREN <sha<3 naar üiu smaak Wissel Zeeuws -Vlaanderen VRIJDAG 20 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEBÜWSB COURANT Advert entte Religie en Kunst Kerken en andere gebouwen in Zeeland bezichtigd. Woensdag heeft de Studiekring „Kerkbouw en Eredienst" van het Instituut voor religieuze kunst zijn tweedaags bezoek aan Zeeland voort gezet met een bezoek aan verschil lende kerken op Walcheren en in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Eerst werd nog het Polderhuis te Middelburg bezichtigd, waar de ar chitect, prof. Berghoef, het gezel schap rondleidde. Vervolgens werd naar Westkapelle gereden, waar de kerkgebouwen van de Ned. Herv. gemeente en de Geref. gemeente, eveneens scheppingen van prof. Berghoef, werden bezichtigd. Hierna werd een bezoek gebracht aan de gerestaureerde Hervormde kerk te Zoutelande waar de bekendp orga nist Ernee uit Utrecht aanwezig was om het fraaie orgel te doen horen. In Vlissingen werd de Nieuwe kerk van de Doopsgezinde gemeente be zocht, waarna naar Zeeuwsch Vlaan deren werd overgestoken. Hier be zocht men de Hervormde kerken te Schoondijke en Oostburg, terwijl ver volgens de restauratiewerkzaamhe den aan de Bavo-kerk te Aardenburg in ogenschouw werden genomen. Vandaar begaf men zich naar Sluis, waar de Ned. Herv. kerk werd bezocht. Na een kijkje in St. Anna ter Muiden te hebben geno men. werd als slot de bijna voltooi de Hervormde kerk te Zuidzande bezichtigd. Drijvende mijn bij haven van Vlissingen De loodsdienst te Antwerpen waar schuwde Donderdagavond de scheep vaart voor een drijvende mijn, die in de Schelde was gesignaleerd tussen de haven van Vlissingen en „De Schoone Waardin". AANBESTEDING Te Yerseke werd aanbesteed de af braak van de door oorlogsgeweld ver nielde kademuren en het opbouwen van deze kademuren aan de haven te Yerseke. Ingeschreven werd als volgt: L. J. Dekker Vlissingen 41.900; C. van der Klippe Vlissingen 41.700; A. de Bourgraaff Wilhelminadorp 41.600; A. van der Klippe Vlissin gen 41.000; Firma Martijen Yerse ke 40.995; J. M. Dekker Brouwers haven 40.950; L. van Boven Elle- woutsdijk 40.400; L. van Popering Bruinisse 40.350; M. van de Velde Bruinisse 38.988. Gegund aan de laagste inschrij ver RAAD BIERVLIET Financiële positie vrij gunstig De gemeenteraad van Biervliet kwam Donderdag onder voorzitter schap van burgemeester A. P. Kosten- se in openbare vergadering bijeen. Bij de behandeling van de eindwij- ziging begroting 1951 deed de voor zitter mededeling van de gunstige keer in de financiële positie der ge meente, mede als gevolg van de uit kering uit het gemeentefonds. Daar door kon een belangrijk bedrag aan de reserves toegevoegd worden. De post onvoorzien bedraagt nu ƒ5605,75. De begroting 1952 werd goedgekeurd. Dc N.V. Bank voor Nea. Gemeenten heeft aan de gemeente medegedeeld, dat weer een bedrag van 300 aan de gemeene op grond van uitgeoefende voorkeur bij de woningbouwleningen verstrekt kan worden. In totaal werd nu met ƒ4800 voorkeur uitgeoefend voor de gemeente Biervliet. Als één man schaarde de raad zich achter de moties van de gemeenteraden Ter- neuzen en Hulst, welke gericht zijn aan de regering en waarin warm ge pleit wordt voor het behoud der vrije veren over de Wester-Schelde.'Zonder hoofdelijke stemming werd dan ook adhaesie aan deze motie betuigd. Ook in 1952 zal het daarvoor in aanmerking komende gemeente-per soneel een vacantiegratificatie ont vangen, besloot de raad Voor de ge huwden 75 en voor de ongehuwden ƒ50. Aan de heer A. Klaeysen werd bouwgrond toegewezen aan de Noord zijde van de Singel naast de woning van de heer T. Bracke. Tijdens de rondvraag wees de heer I. G. de Lijser (P.v.d-A.) op een be tonnen noodwoning en een particulie re woning, die beide leeg staan. Spr. vroeg naar de plannen van B. en W. De voorzitter anwoordde, dat het col lege besloten heeft de woonruimte commissie bijeen te roepen voor ad vies. De heer A. J. v. Hoeve (C.H.) had bezwaar tegen het intensief venten en zag dit gaarne beperkt ter bescher ming van de plaatselijke midden stand. Over dit onderwerp is in de loop der jaren heel wat te doen ge weest, zo zeide de voorzitter. Uit een recent schrijven van G. S. blijkt, dat dit college zich op het standpunt plaatst het venten niet te bemoeilij ken. Daarom vreesde de voorzitter, dat een eventueel raadsbesluit tot in perking van het venten door G. S. niet goedgekeurd zal worden. Aardenburg AANBESTEDING. Door het bouwbureau voor de landbouw in Zeeland werd aanbe steed de bouw van een landbouw- schuur en het definitief herstel van de woning voor de heer C. C. de Jae ger te Aardenburg. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Th. Standaert en A Heyn- drikx, Eede 23.500,De Wis- pelaereHeijndrikx, Aardenburg 23.575,Gebrs. Krieckaert, Hengstdijk 23.950, NIEUWBOUW TE AARDENBURG. De wederopbouw in de gemeente Aardenburg is bijna voltooid. Er zijn maar weinig sporen van de vroe gere verwoesting meer te zien. On der de nog op te bouwen bedrijven bevindt zich o.m. de hofstede, be woond door de heer Albert Blon- deel—de Paepe, het hotel „Den En- fel". eigendom van mej Pierens, et cafëtje vroeger bewoond door de heer Verstraete en ook de kleine hofstede welke eigendom is van de heer Pierre Blondeel en gelegen in de Heerendreef. Binnenkort zullen van deze nog te herbouwen panden er twee aanbe steed worden, namelijk de kapitale hofstede, bewoond door de familie Blondeelde Paepe, waarvan de aanbesteding door de architect P. H. v. d. Walle reeds zal plaats vinden op 4 Juli a.s. en het hofstedetje van de heer Pierre Blondeel, welk ge bouw waarschijnlijk ook nog in Juli zal worden aanbesteed. Bijzonder het eerste gebouw zal een aanwinst voor de kom van de gemeente Aarden burg worden. De noodwoning evenals de stukgeschoten schuur van de hof stede. bewoond door de heer Albert Blondeel, zullen dan verdwijnen. Cadzand WEDVLUCHT. De uitslag van de door de „Getrouwe Duif" uit Cadzand georganiseerde wed vlucht op Breteuil luidde: 1 en 8 A. de Putter; 2 M. de Roo; 3 Gebrs. Misilje; 4 L. Fremouw; 5 W van Acker: 6 H. Al- laart; 7 A. P. Vasseur; 9 H. Allaart; 10 P. de Mejj. Uitslag van de wedvlucht op Chateau- roux: 1, 4, 8 A. P. de Putter: 2 M. v. d. Plasse; 3 I. de Neef; 5 en 6 D. Erasmus 7 L Porreij; 9 J. Vasseur 10 A Mabelis. RAAD ST. JANSTEEN Geen toeslag op aannemingssom Onder leiding van burgemeester P. H. Geirnaerdt kwam de raad der ge meente St. Jansteen in spoedeisende openbare vergadering bijeen. Uitvoerig werd gediscussieerd over een schrijven van 12 Juni 1.1. van de directeur van het Centraal Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewerken te Terneuzen, waarbij werd medege deeld. dat bij controle van de bere kening, die de laagste inschrijver, de heer Hol te Kloosterzande had ge maakt, voor de bestratings- en riole ringswerken van de Oude Drijdijck, was gebleken, dat deze een vergis sing heeft begaan. Er werd 4080 te weinig berekend. Hoewel de aannemer wettelijk ge houden is aan zijn inschrijvingssom en het geen usance is, dat aan iedere inschrijver, die een vergissing heeft begaan een toeslag wordt gegeven, meent de directeur op grond van de duidelijkheid der gemaakte vergis sing en het feit dat de inschrijving beneden de begroting ligt, een uit zondering te moeten maken, en ad viseert hij om betrokkene een maxi mum toelage op zijn inschrijvings som toe te kennen van 3000. De to tale aannemingssom zou hierdoor 50.400 bedragen. Zij ligt dan nog ruim 1600 beneden de inschrijvings som van zijn opvolger. B. en W. stelden voor conform het voormeld advies de aannemer Hol op zijn inschrijvingssom een toeslag van 3000 toe te kennen. Uiteindelijk werd dit voorstel met 5 tegen 3 stemmen verworpen. Wel waren alle heren voor het voorstel van B. en W. om ter aflos sing van de op 1 Juli '52 vervallende kasgeldlening een kasgeldlening te aanvaarden bij het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds te 's-Graven- hage voor het tijdvak van 1 Juli tot 15 Nov. '52 tegen een rente van 1% per jaar. Hoofdplaat AANBESTEDING RIOLERING EN TROTTOIRS. Ten gemeentehuize van Hoofdplaat werd aanbesteed de aanleg van trot toirs in een gedeelte van de kom der gemeente en de aanleg van een gedeelte riolering in de Zuidlange- weg. Ingeschreven werd als volgt: L. B. Verstraete, Hoofdplaat 14.860,V. A. Verstraete, Hoofd plaat 14.100,J. v. d. Sande en H. den Exter, Breskens/Groede 11.222,L. Martens en Zoon, Hoofdplaat 11.000,C. de Ruijs- scher, Biervliet 10.913,H. Bun schoten en Zn. Noordwijk 10.751, P. Mollet, Hoofdplaat 10.400. M. Wandel, O. en W. Souburg 9990,Fa. Gebrs. de Bokx, Ter- neuzen 9937,J. en K. T. de Oude Biervliet 9803. Laagste inschrijver voor beide wer ken in massa J. en K. T. de Oude te Biervliet voor de somma van 9803,—. AANBESTEDING Ten gemeentehuize van Hoofdplaat werd aanbesteed de bouw van een woning ten behoeve van de gemeen te. Ingeschreven werd als volgt: L. B. Verstraete, Hoofdplaat 11.180,—; C. J. Mollet en C. Sou limans, iid. 10.980,V. A. Ver straete. id. 10.968,Th. van Waas, id. 10.598,—; C. A. de Rutfs- scher, id. 10.583,L. Martens en Zn., id. 10.221,—. Laagste inschrijver derhalve L. Martens en Zn. te Hoofdplaat voor de somma van 10.221, PRIJZENCOMMISSIE. Ook Hoofdplaat heeft thans zyn plaatselijke prijzencommissie. De le den, de heren J. H. Vlaeminck, Ed. Scheele en Ch. Hamelijnck, werden onlangs door de heer burgemeester geïnstalleerd. Bij de installatie was aanwezig de heer Oudenhuijsen, contactambtenaar van het Ministerie van Economische Zaken. Sluis BROMFIETS TEGEN AUTO Te Sluis ontstond een botsing tus sen een bromfiets en een Belgische personenauto, toen de bestuurder van de bromfiets, komende uit de Hoog straat, de Vrijstraat wilde inrijden op het mwoment dat de Belgische wa gen, die van de Markt kwam in de richting St Anna ter Muiden reed. Wonderlijk genoeg slaagde de berij der van de bromfiets er in juist op het goede moment van zijn vervoer middel te springen, zodat alleen de bromfiets onder de auto geraakte en ernstig werd beschadigd. De Rijks politie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. Grote Zomerfeesten te Kloosterzande Ter» bate van de kankerbestrijding Sinds geruime tijd werden door een uit 14 leden bestaand damescomité te Kloosterzande, waarvan mevr. M. N. baronesse Collot d'EscuryWilliam son Napier de presidente is, voorbe reidingen getroffen voor een zomer feest ten bate van het Koningin Wil- helminafonds voor kankerbestrijding. Thans is dit voorbereidende werk grotendeels voltooid. De resultaten die bereikt werden, mogen zeker gezien worden. Niet alleen heeft men de beschik king gekregen over een ongelooflijk groot aantal waardevolle prijzen, va riërende van een varken en kippen tot coupons stof en borrelglaasjes, doch daarnaast heeft men zich van de medewerking kunnen verzekeren van verscheidene verenigingen en van zeer velen, die het sympathieke doel een warm hart toe dragen. Zaterdagmiddag zal burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse op de weide van baron Collot d'Escury te Kloosterzande, die in een aan na tuurschoon zeer rijke omgeving is ge legen, de zomerfeesten officieel ope nen. Op deze weide zijn vele tentjes op geslagen en een groot aantal attrac ties als rad van avontuur, poppenkast, schiettent enz., staan de bezoekers ten dienste. Vanzelfsprekend ontbreken ook de consumptie gelegenheden niet en verder bestaat er gelegenheid tot het maken van een rondrit per pony wagen. Zaterdagmiddag worden er voor de kinderen volksspelen gehouden en in de avond van diezelfde dag bestaat er gelegenheid tot dansen, waarbij de band „Scheldèklanken" zal optreden. Zondag wordt in het kader van de ze fancy fair. waaraan om. ook de muziekgezelschappen van Kloosterzan de, Lamswaarde en Terhole hun me dewerking verlenen, een grote schiet wedstrijd gehouden op de liggende wip, waarvoor zich thans reeds een 150 tal schutters heeft opgegeven. Een grote verloting, met tal van waarde volle prijzen, is eveneens aan deze zo merfeesten verbonden. Woensdagavond werd door het da mescomité op een met de emblemen der kankerbestrijding-getooide vracht auto, waarbij ook de muziek niet ont brak, een rondrit gemaakt, waarbij Graauw, Clinge, Sint Jansteen, Hulst, Axel, Zaamslag, Stoppelsdijk en Boschkapelle werden bezocht om be langstelling voor deze zomerfeesten te wekken. VLOOTBEZOEK TE VLISSINGEN. De grote vlootoefening Castanets", die sedert Dinsdag gaande is werd Woensdag voor Vlissingen zichtbare werkelijkheid door het bezoek van verscheidene vliegtuigen en Donder dag door de aankomst van een grote groep oorlogsschepen, die ligplaats ko zen op de rede. Daarbij bevonden zich een Engels vliegdekschip en verscheidene tor pedojagers en convoyeurs. De schepen zouden Vrijdagmorgen vroeg vertrekken voor het voortzet ten van de oefeningen. Sluiskil OPENBARE VERKOPING. Dinsdagmiddag jl. werden te Sluis kil in zaal Meert op verzoek van de eigenaar J. de Nijs uit Overslag, door notaris Fanoy uit Axel 2 wo ningen verkocht, staande in de Mid denstraat. De heer J. Hardeman uit Terneu zen werd voor 10.025 totaal, de nieuwe eigenaar. Zuidzande DEMONSTRATIE Te Zuidzande werd op de zgn. Wis sel een demonstratie met brandblus- apparaten gegeven, georganiseerd door de Onderlinge Brandwaarborg- maatschappij Zuidzande. Het perso neel van de vrijwillige brandweer was aanwezig om de werking der appara ten te bestuderen. HET NIEUWE MOSSELSEIzOEN Aan de mosselkwekers, die over leverbare consumptiemosselen be schikken, wordt gelegenheid gegeven, monsters daarvan in te leveren Dij de agenten van het Aan- en Verkoop kantoor voor Mosselen te Bergen op Zoom. Aan de hand van de kwaliteit van deze monsters wordt bepaald, wanneer men het nieuwe mossalsei- zoen 1952/'53 zal beginnen. Hiermede wordt tegemoet gekomen aan een wens van de kwekers, die op spoe dig begin aandrongen. Ook in vorige jaren begon einde Juni België reeds naar mosselen te vragen. AANBESTEDING In hotel „De Kroon" te Wissekerke werd door het bestuur der Water kering van de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Frica aanbe steed de uitvoering van werken tot uitbreiding van strand- en oeverver dediging aan de calamiteuze Onrust- pilder. Ingeschreven werd als volgt: J. F. Warrens, Ossenisse, 128.700; L. J. Dekker, Vlissingen, 128.500; Fa Bons Co, Sliedrecht, ƒ123.400; Fa Aannemersbedrijf J. v. d. Vlies, Slie drecht, 119.000; A. van der Straaten, Mijnsheerenland, ƒ114.000; L. Ros kam, Sliedrecht, ƒ112.640; Fa Gebr. Hakkers, Zevenhuizen Werkendam, 107.800; Fa J. A. van Seventer, Slie drecht, 104.950. Gunning aange houden. VOETBAL Beslissingswedstrijd Luctor-Burgh te Goes Mevo of Yerseke II! naar de eerste klasse Zondag zal dan eindelijk de beslis sing vallen in de promoticcompetltie om een plaats in dc vierde klasse van de K.N.V.B. Op het Goesc sport terrein treden Luctor en Burgh, die gelijk geëindigd zijn, tegen elkaar in het strijdperk. Beide ploegen zijn on geveer even sterk, zodat een span nende strijd verwacht mag worden. Voor de promotiecompetitie om een plaats in de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie kan Zaterdag de beslissing vallen, indien Mevo er op eigen terrein in slaagt Yerseke III te overwinnen. In dit geval promoveren de mannen uit Zierikzee. Wanneer Yerseke IH echter onverzwakt uit komt, zijn wij nog niet zo zeker van een Schouwse overwinning. Bij een Bevelandse zege staan beide ploegen weer gelijk. Terneuzense Boys heeft nog een theoretische kans en moet in staat worden geacht op eigen ter rein van 'sHeer Arendskerke II te winnen. Als competitierestant wordt ge speeld de wedstrijd VCK IWemel- dinge I met de gasten als favoriet Eindexamen R.H.B.S.-A te Middelburg Donderdag werd de uitslag bekend gemaakt van het eindexamen dat de candidaten uit de A-afdeling van de R.H.B.S. en de Middelbare school voor meisjes te Middelburg hebben afge legd. Geslaagd zijn: Corry Geldof te Middelburg. M. Harinck te Middel burg, C. de Keijzer te West-Souburg en J. Montaan te Middelburg, Eén can- didaat moest worden .afgewezen. Zomerfeest Middelburgse Herv. Jeugdverenigingen Dit jaar zullen de gezamenlijke Hervormde jeugdverenigingen uit Middelburg (C.J.M.V., „Jonge Kracht" C. J. C. „Immanuël", „Juliana", enz.), alsmede de clubs van 't Zand voor de eerste maal gemeenschappelijk haar zomerfeest vieren, te weten op 28 en 29 Juni in het kamp te Vrouwenpol der. Men zal een openluchtspel op voeren, een gecostumeerde voetbal match en andere wedstrijden houden en het tamboers- en pijperscorps zal het geheel met muziek opluisteren. Terneuzen BESPREKING OVER OPRICHTING LUCHTWACHTDIENST Onder leiding van wethouder M. de Vos hield Woensdagavond in het gemeentehuis te Terneuzen de plaat selijke afdeling van het nationaal in stituut „Steun Wettig Gezag" een bijeenkomst, waarin de oprichting van een luchtwachtdienst in de ge meente werd besproken. Hiertoe wa ren uitgenodigd, behalve een aantal gezaghebbenden personen uit Terneu zen, enige buitengewoon dienstplich tigen. In zijn openingswoord wees de heer de Vos er o.m. op. dat het beter zou zijn, indien men zijn energie kon ge ven aan een vredeswerk, dan voor de afweer van de oorlog, doch men dient thans met de werkelijkheid re kening te houden. De eerste Iuite-, nant van Banning gaf hierna een toe lichting op het doel en de taak van het korps luchtwachtdienst, waarbij hij er met nadruk op wees, dat het een plicht van een ieder is zijn krach ten te geven aan de burgerlijke ver dediging. Niet alleen voor bescher ming der bevolking, maar ook ter be veiliging in de rug van de eigen troe pen. Luitenant Banning deed verder een beroep op de niet zeer talrijke aanwezigen, in het bijzonder op de geestelijkheid om de aanmelding voor VAN TOT Voor het te Den Haag gehouden exa men voor assistent der Rijksbelastingen slaagde de heer Mar. Meerman, vroeger te Oosterland, thans te Koewacht. Dus busjesactie van de Partij van de Arbeid heeft te Ouwerkerk 121,01 op gebracht. Bij gunstig weer hoopt de muziekver eniging „Vooruit" Zaterdagavond haar eerste zomerconcert te geven in de mu ziektent te Waarde. Dirigent zal weer zijn de heer P. Krijnsen. Voor het eindexamen aan de Middel- delbare Meisjesschool te Bergen op Zoom slaagde mej. S. Nagelkerke te Lewedorp. Te Bergen op Zoom slaagde voor het examen kantoortypiste mej. C. C. de Vrieze te Ouwerkerk. De zangvereniging der Geref. Ge meente Waarde maakte haar jaarlijkse uitstapje. Ditmaal ging de reis per auto bus naar de plaatsen rond het IJselmeer. Te Grijpskcrke bracht de Pinkstercol lecte in de Ned. Herv. Kerk f 150.— op. Te Sint Jansteen bracht de harmonie een serenade aan de heer E. van Daele, in verband met zijn zilveren huwelijks feest De heer Van Daele is lid van de gemeenteraad en bekleedt bestuursfunc ties in diverse verenigingen. De heer M. de Koning Az. te Bruinis se, slaagde voor het examen broodbak kerij (practisch gedeelte). Voor het examen hoofdakte B Kleu teronderwijs slaagde te Rotterdam mej. C. Samen te? Haamstede. Mej. A. C. Houtman te Haamstede slaagde voor het examen diploma ge- meente-administratie-I. Te OudeJande bracht de collecte voor het Rode Kruis 75,79 op. De meisjesvereniging „Wees een Ze gen" te Stavenisse maakte een reisje en wel naar Haastrecht, Gouda en Rotter dam waar zij de dierentuin bezochten en de speeltuin niet vergaten. Het politie-diploma met aantekening behaalde de wachtmeester der Rijkspoli tie te Clinge J. Puizelaer. Het politie-di ploma werd voorts behaald door de ma rechaussee le klasse J. Moerdijk van de brigade Hulst van de Kon. marechaus see. oi Een collecte voor de Stichting 1940— 1945 bracht te Arnemulden op de som f 82.17, terwijl aan vaste bedragen werd geind een bedrag van f 87,—. De jubileum-actie ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderuitzending bracht op de som van f 152.43. Terwijl de Emmabloemcollecte opbracht de som van f 102.82. Een collecte voor blinden hulp een bedrag van f 66.07. De heren C. M. Quist, J. de Rijke, H. Nelisse en M. Schot uit Tholen slaagden te 's Hertogenbosch voor het diploma vakbekwaamheid sigarendetaillist. De harmonie „Volharding" te Kon- dekerke gaf Woensdagavond onder lei ding van de directeur, de heer J. J. Laroes. een concert in de muziektent op het Dorpsplein. De heer L. M. Bolle, zijn echtgenote en zeven kinderen zijn de eerste inwo ners van Oosterland, die naar Canada emigreren. De familie Bolle maakt de reis naar Amerika met het ms. „Groote Beer". De Christelijke culturele kring „Jong Geluid" te Kapelle, kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heei W. Jacquet. Door mej. Jo v. d. Zee uit Kortgene werden enkele gedichten be sproken van Guido Gazelle. Het was een leerzame bespreking. Ter gelegenheid van het bezoek, dat de Commissaris van de Koningin heden aan Schoondijke brengt, zal de muziekvereni ging des avonds een muzikale wandeling door het dorp maken. de reservediensten in het algemeen en voor de luchtwachtdienst in het bijzonder zoveel mogelijk te stimule ren. Hierna volgde een gedachtenwisse- ling, aait het eind waarvan werd be sloten over enige tijd wederom een bijeenkomst te houden en te trachten alsdan tot de oprichting van een luchtwachtdienst te Terneuzen te ge raken. RODE SJAAL EN DRIEWIELER. Bij de gemeentepolitie te Terneu zen zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwer pen: Doublé of gouden armbandje; lips- sleutel nr. 11006; bankbiljet: wollen kinderdekentje; sleutel; rode sjaal; ketting (bloemmotief); padvinders- riem; zakdoekje; kinderdrie wieier; groen jongensjasje: vulpen; kinder tasje; grijze ceintuur; bankbiljet; vistuig en een zakdoek; geblokt kin dertasje met inhoud; een sjaal; ge breide wollen kinderwanten; vulpot lood; zilverbon; gele bal; badhand doek; vulpen met gouden pen; sier speld; doublé armband met inscrip tie „Julia"; rood stoffen ceintuur met witte gesp; autospiegel; zeem lederen damesglachéhandschoen; vul pen; rode ballpointpen; bril; kinder zakdoekje. RUIT INGEGOOID Donderdagavond werd door tot nu toe onbekende daders, vermoedelijk zeelieden van een Noors schip, een grote ruit ingegooid van het kantoor van de Rijkswaterstaat in de Nieuw- straat te Terneuzen. De politie stelt een onderzoek in. BAKKERS VERGADERDEN In café „Du Commerce" tee Ter neuzen hield Donderdagavond de af deling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van Ned. Bakkersbond onder leiding van de heer J. JansenKolijn een al gemene vergadering, waarin door de adjunct-secretaris van de Ned. Bak kersbond een tóelichting werd gege ven op de pensioenregeling voor de bakkerspatroons. De belangstelling voor deze bijeenkomst was vrij groot. Groede WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede" uit Groede nam unt Groede nam Zaterdag met 45 duiven deel aan de prijsvlucht op Chateauroux. De hoogste snelheid bedrag 1333 m. p. min. en uitslag luidt: 1 Jac. Becu; 2, 4. 6. 7 R. Dusarduijn; 3 C. Brakman: 5 G. Schaut- teet; 8 A. Manhave; 9 H. v. d. Hemel, Dezelfde vereniging nam ook deel aan de vlucht op Breteuil met 130 duiven. De snelheid was hier 1308 m. p. min. en de uitslag: 1. Jac. Maas; 2, 10 Vinjé-Et- frink; 3. 7 S. Ducardüijn; 4 W. Fenijn; 5 A. Verstraete: 6 Joh. v. d. Wege; 3J. van Haneghem; 9 J. den Dekker. WEDVLUCHT STRIJD IN VREDE. De postduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede", Groede, hield een wedvlucht uit Chateauroux en BretelL Snel heid eerste duif Chateauroux 1333 meter. De prijzen werden als volgt behaald 1 Jac. Becu: 2, 6, 7 R. Dusardeyn: 3 C. Brakman; 4 R. Dusardeyn; 5 G. Schaut- teet; 8 A_ Manhave; 9 H. v. d. Hemel; 10 J. Stokkerman, Snelheid eerste duif uit Breteil 1308 meter. Bij deze vlucht werden de prij zen als volgt verdeeld: 1 Jac. Maas; 2 Vinjé-Elfrink: 3, 7 Dusardeyn; 4 W. Fenijn; 5 A. Verstrae te; 6 Joh. v. d. Wege; 8 J. van Hane- ,ghem; 9 J. den Dekker; 10 Vinjé-Elfrink. KORFBAL Zal Tjoba ook Scaiopolo weerstaan Hoewel VIOS natuurlijk nog niet aan degradatie toe is, ziet het er toch donker uit voor de Krabbendijkcrs, die Zaterdag voor de competitie der Z.K.B. bezoek krijgen van TOGO, dat op het ogenblik de derde plaats in de eerste klasse inneemt. Het zal de ze vende nederlaag in successie worden voor de hekkesluiters. Swift ontvangt Seolto, dat de punten aan de kampi oenen zal moeten laten. Tjoba cn Scampolo bekampen elkaar in de Bevelanden. Op papier is de club uit nslag sterlcer, maar Tjoba en ook TOGO een kool gestoofd, zodat cr over de uitslag weinig valt te zeg gen. In de tweede klasse treedt het naar voren komende Vitesse als ga::t_ heer op van de koploper Olympia- Hoewel de Wllhelminadorpers ae pun ten niet cadeau zullen krijgen, gelo ven wtt toch niet, dat Vitesse veel in de melk te brokkelen zal hebben. Een dracht moet thuis kunnen winnen van TOGO IL Een opgave, die even eens niet gemakkelijk is. Het verdere programma luidt: 3e klasse A: KVL IStormvogels; SV G—TOP: Swift IV—VKV. 3e klasse B. AnimoSwift VI; AK C—Madjoe; Swift V—Atlas. 3e klasse C: ELTO IODS; Scam polo IIDIOS. 3e klasse D: Elto IIVZOD; Olym pia H-WKV. Adspiranten A: TjobaScampolo. Adspiranten B: ZuidwestersVK V; KVL—Atlas; Swift Vlug—Animo Dinsdag 17 Juni: Adspiranten B: Swift Kwiek-KVL; Woensdag 18 Ju ni id.: ZuidwestersKVL; Donder- .g 19 Juni id.: Animo BAnimo A. jnderdaga vond. speelde Swift H een competitiewedstrijd tegen Swift HI. Het tweede twaalftal won met 53. SCHAKEN Schaakmeester Bogoljubow overleden Op 63-jarige leeftijd overleed in zijn woning te Triberg in het Zwarte Woud de schaker Bogoljubow, een der bekendste schaakmeesters van de oude garde. Van geboorte Rus, nam Bogoljubow later de Dmtse nationaliteit aan en behaalde hij zijn rrootste successen tussen 1919 en _929. Hij verloor in 1929 en in 1934 tweekampen om het wereldkampioen schap tegen Aljechin. ATHLETIEK STAF DOBBELAERE TEGEN HERMAN TE OUDENAERDE De athleet Staf Dobbelaere uit Schoondijke, lid van „Marathon" te Vlissingen zal Zondag a.s. te Oude- naerde (B.) uitkomen tegen de uit stekend in vorm zijnde Belg Frans Herman die in de laatste we- weken Hans Harting tweemaal wist te kloppen. Marktberichten VEILING KAPELLE. 19 Juni. Grote veiling. Kruisbessen 11 -11.50. Aardbeien: Mad. Moutot 57.90 ).10. Jucunda 62.50—62.70. Kleine veiling. Kersen: Early Rivers 27 —53, Hollanders 45—63, Meikersen 29 Vr. v. Werder 2444. Markiezen 43 60. Elton 32, Suikerkersen 37. Vr. Witte 19, Frambozen 1.22—1.54. Jonkh. v. Tets 31—60, Prolific 30—56, Aardbeien 45—61. Golden Dellc. 50—59. VEILING KRABBENDIJKE. 19 Juni. Kruisbessen 10.70. Aardbeien: Mad. Moutot 54.40. Jucunda 6020. Rode bessen: Jkhr van Tets 5162, Prolific 38 -40. VEILING „ZUID-BEVELAND". 19 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 9.70 —12, Jucunda voor het vat 63.50—65.20, MacL Moutot voor het vat 60.95, alles per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien A 6267. id. B 45—58. Frambozen A 87—120. idem B 50—98, Rode bessen 2565. Hollanders 45 —39, Meikersen 28—40. Early Rivers 43— 52, Rode kersen 19—36. Brusselse bruine 33—44. alles per 100 kg. Perziken 10—19. per 100 stuks. VEILING MIDDELBURG. 19 Juni. Morgenveiling 8 uur. Madame Moutot 4562. Jecunda 4663. Madame oueg4748. Oberschlezlen 4850.- Ro de bessen 3341 per kg. tomaten 4085. ST. ANNALAND. 19 Juni.. Eerstelingen gewone 13. drielingen 11.69, kriel 10.14. Dorè: ge wone 12.98—13.18, bonken 14.20, Aanvoer: 10.000 kg. VEILING THOLEN. 19 Juni. Aardappelen; bonken 15. ge wone 14.1114.64, pagers 13.74, kriel 12.50. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 Juni. Asperges. AAI 2.00, AAII 1.80, AA1H 1.30, AI 1.90, An 1.45, Am 1.20. BI 1.60. BH 1.10. Bm 0.90, Cl 1.20, Cn 0.70, Dl hol 0.55. Dn stuk 0.50, Dm ondereind 0.61. E stek enz. 0.68, Aardappelen 612, erwten 2430. aard beien 45—65, kersen 30—53, rode bessen 25—45. Clinge VERMEULEN TWEEDE De Clingese nieuweling Wilfried Vermeulen reed mee in een wieier- wegwedstrijd te Bornen (B.). Hij werd tweede achter J. Martens. De afstand bedroeg 75 km. Er waren 45 nieuwe lingen gestart. Schoondijke WEDVLUCHT. De postduivenhoudersverenigingen „Vrije Vlucht", Sasput en E.D.B., Schoondijke, hielden een wedvlucht uit BreteuiL Snel heid eerste duif 1251 meter. De prijzen werden als volgt behaald: 1 C. Pijcke; 2. 3 Iz. Leenhouts; 4 J. Scherbeyn; 5 B. Pijcke; 6 F. de Bloei:: 7 G. Dusarduyn; 8 R. de Baere; 9 M. de Wever; 10 Jac. Steyaert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11