PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Russische straaljagers schoten Zweeds vliegtuig neer In Mei vroeg de industrie sterker de aandacht D£ BILT Kantlijn OPSTAND DOOR 00STDUITSE POUTIE ONDERDRUKT Vandaag 195e Jaargang-No. 141 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw.. fr. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 17 Juni 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm- Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief- Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad- 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2 Goes L. Vorststr, 63, teL 2475 (b.g.g. Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16, Terneuzen- Brouwcrjjstr. 2; Zierikzee N Bogerdsti C 161/ tel. 26. SOW JET-AMBASSADE MET STENEN BEKOGELD. Bemanning opgepikt door Duits schip Maandagochtend hebben twee Russische straaljagers van het type MIG 15 een onbewapende Catalina-vliegboot van de Zweedse luchtmacht boven het gebied van de Oostzee beschoten. Na de aanval is zy nog door een ander Zweeds vliegtuig waargenomen, maar daarna is de Catalina in zee gestort. Later op de morgen zijn de zeven inzittenden door een Duits schip opgepikt. Twee hunner zijn licht gwond, de overigen zijn ongedeerd. De gehele dag zyn te Stockholm demonstraties gehouden tegen het ge-- beurde met de Catalina. De Russische ambassade staat onder politiebewa king. Er moesten versterkingen worden aangevoerd toen een verbolgen menigte het gebouw met stenen begon te bekogelen. De commandant van de Catalina, kapitein Sven Goest Toerngren, heeft het volgende meegedeeld: „Wij waren mijlen ver verwijderd van de Russi sche territoriale wateren, toen de twee Russische jagers onverwachts neer doken en met machinegeweren op ons schoten. Wij poogden weg te komen, doch de Russen waren viermaal zo snel als wij en konden natuurlijk ge makkelijker manoeuvreren. Bij het tweede salvo werd de radio-installatie onklaar gemaakt. De jagers kwamen zes maal terug. De aanval duurde in verstanden te bestaan over be- J"1 lang en waarde van de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. Wij kunnen moeilijk aannemen dat iedereen precies thuis is in de Grond wet en ae Kieswet, zodat er in ge sprekken over de verkiezingen op merkingen worden gemaakt, die naast de waarheid zijn of helemaal niet waar. In de Grondwet is vastgelegd, dat de Tweede Kamerleden voor Vier jaar worden gekozen: Waaruit volgt, dat om de vier jaar algemene verkie zingen voor de volksvertegenwoordi ging worden uitgeschreven De leden van de Eerste Kamer wórden niet direct door het volk gekozen, maar door de Provinciale Staten. Hun af treden is anders geregeld, hetgeen hier niet ter zake doet. Deze verkie zing vindt plaats op 26 Juni. Het pu bliek merkt er alleen iets van via een bericht in de krant. Velen maken de fout te spreken over stemplicht. Er bestaat in ons land gèen stemplicht, er is opkomstplicht. M.a.w. degene, die de kiesgerechtigde leeftijd heeft bereikt en die niet om andere redenen van het vervullen van zijn democratisch kiesrecht is uitgesloten, moet zich op de dag der verkiezingen met zijn op roepingsbiljet naar het stembureau begeven en een stembiljet in ont vangst nemen. Hij hoeft het „hok je" evenwel niet rood te maken. Hij moet dus alleen „opkomen" op straf fe van een boete. Aan deze om de vier jaar terugke rende verkiezingen voor de Tweede Kamer is alleen voor deze keer een bijzonderheid verbonden. De aandach tige krantenlezer zal gedurende de laatste maanden telkens verslagen hebben ontmoet over debatten in Tweede en Eerste Kamer nopens voorstellen tot herziening van de Grondwet Een tweetal van deze voorstellen is door de Staten-Gene- raal aanvaard. Het belangrijkste is ongetwijfeld het voorstel om de Grondwet aan te passen aan de ont wikkeling van de internationale rechtsorde. Het tweede beoogt het aantal Tweede Kamerleden uit te breiden tot 150. Deze voorstellen nu moeten in een nieuwe Kamer een tweede behandeling ondergaan waar na zij een twee-derde of gekwalifi ceerde meerderheid moeten verwer ven. Grondwetsherziening betekent dus Kamerontbinding. In ons land nu is het reeds lang gewoonte de voorstellen tot Grond wetswijziging op 'n dusdanig tijdstip in te dienen, dat de tweede behande ling in een nieuwe Kamer kan ge schieden. nadat de zittende Kamer periodiek is ontbonden. Om de vier jaar dus. Toevallig is dat op 25 Juni zo. De nieuwe Kamer zal dan over de bovengenoemde voorstellen moe ten debatteren. Het zal de opmerk zame lezer duidelijk zijn. dat deze werkmethode een vlotte voortgang van de Kamerarbeid Waarborgt. Ver kiezingen betekenen uiteraard tijd verlies; en brengen bovendien een kabinetswijziging met zich. Uit deze uiteenzetting zal duidelijk zijn, waarom men in de weken, die aan de verkiezingen vooraf gaan en die door de politieke figuren worden gebruikt voor het voeren van een intensieve propaganda, zo weinig hoort over de grondwetswijziging en zoveel over allerlei plannen, die de Eoütieke partyen in 's lands belang ebben opgesteld. De nieuwe Kamer blijft immers na goedkeuren of ver werpen van de voorstellen tot grond wetswijziging vier jaar zitten zodat tal van andere problemen door de nieuwgekozenen moeten worden op gelost. Oo 25 Juni wordt van het Neder landse volk geen uitspraak ge vraagd over de grondwetsher ziening. wij kennen in óns land geen referendum. Gp 2o Juni moe» ons valk uitmaken of de politieke lijn van het jonsrstfe verleden kan worden doorgetrokken, ja dan neen Het behoeft geen betoog; dat wij met de meeste aandrang alle kies gerechtigden aanraden niet alleen aan hun opkomstplicht te voldoen, maar tevens hun stem uit te brengen op die partijlijst en op nummer één van die lijst waarvan zy voor de komende jaren voor ons land het meeste heil verwachten het geheel ongeveer tien minuten. De laatste salvo's troffen de motor aan bakboordzijde, die vlam vatte. Het toe stel begon hoogte te verliezen en werd moeilijk bestuurbaar. Toen wij het wateroppervlak na derden, vuurde een der Mig's een sal vo af in de staart van ons toestel, als om er zeker van te zijn""aat het met ons afgelopen was. Wij stuurden naar een klein schip, dat het Duitse s.s. „Münsterland" bleek te zijn. De Russen schenen voor dit vaartuig geen belangstelling te hebben. Wij waren blijkbaar him enig doel. Sommigen van ons hielden hun adem in, toen wij het water raakten. Gelukkig brak het toestel niet. Wij zetten de reddingboten uit en zwom men naar een rubbervlot, dat wij had den uitgegooid. Binnen vijf minuten werden wij aan boord van de Mün sterland" genomen. De vliegboot zocht naar een Zweed se Dakota, die sinds Vrijdag j.l. was vermist. Het wrak van dit vliegtuig is gistermorgen door duikers ontdekt. Volgens Zweedse vliegtuigdeskundi gen zou ook dit toestel door de Rus sen zijn neergeschoten, maar dit is van officiële zijde niet bevestigd. PROTEST. Premier Tage Erlander, die een be zoek aan Norrköping zou brengen heeft dit bezoek afgelast en een spoed zitting-van het Zweedse kabinet uit- Spionnageproces in Zweden begonnen Drie communisten lopen kans op levenslange gevangenisstraf Tegelijkertijd met het protest tegen het neerschieten van de Catalina- vliegboot, heeft de Zweedse regering Maandag ook de Russische ambassa deur Rodinof een protestnota over handigd over de spionnagewerkzaam- heden in Zweden van de Russische ambassade. Zweden verwacht, dat maatregelen zullen worden genomen om een herhaling te voorkomen. Maandag is te Stockholm het pro ces begonnen tegen zeven communis ten, die worden beschuldigd van spi- onnage voor de Sowj et-Unie. Drie van hen, Enbom, Gjersvold en Wickstrom, lopen kans tot levenslange gevangenis straf te worden veroordeeld. De vier anderen staan terecht wegens mede plichtigheid. De openbare aanklager deelde mede. dat de Enbom en Gjersvold gedetail leerde plannen hadden opgesteld voor een aanslag op de NoordZweedse vesting in geval van oorlog. Zij wil den het plan uitvoeren of tegelijk met de mobilisatie der Zweedse strijd krachten, of wanneer Sowjet-troepen over Fins gebied tot de omgeving van de vesting zouden zijn doorgedrongen. Enbom rekende er op voor de uitvoe ring van de aanslag een legertje bij een te kunnen krijgen van tweehon derd man, gerecruteerd uit tot de Zweedse bezetting van de vesting be horende communisten en communisti sche spoorwegarbeiders. De bedoeling was, het centrale magazijn van de vesting te veroveren, de spoorwegver binding te verbreken en de telefoon af te snijden. Bij Enbom is een kaart met volledige gegevens over het tele foonnet van de vesting gevonden. Toen de rechter aan Enbom vroeg of de openbare aanklager de zaak juist had weergegeven antwoordde hij luid en duidelijk: ja. geschreven. In deze vergadering werd besloten krachtig te protesteren bij de Sowjet-Unie en niet alleen volledige schadevergoeding te eisen, maar ook bestraffing van de daders. De Russi sche ambassadeur Rodionof is Maan- dagmiddagg op het Zweedse mi nisterie van buitenlandse zaken ont boden. In hetzelfde zeegebied waar dé Rus sen thans grote vlootmaneuvres hou den, hebben zich na de oorlog meer incidenten voorgedaan, tussen vissers vaartuigen der Noordse landen en de Russische autoriteiten. In April 1950 verdween een Amerikaans verken ningsvliegtuig van de marine met een bemanning van tien koppen aan boord. Men vermoedt, dat het door de Rus sen is neergeschoten. Het vliegtuig noch de inzittenden zijn ooit gevon den. Amerika laat verzet varen Regering wil van Fokker lesstraalvliegtuigen kopen De Nederlandse regering heeft be sloten met de Fokkerfabrieken in on derhandeling te treden over de aan koop van 20 lesstraalvliegtuigen van de nieuwste S-14 ten behoeve van de Nederlandse luchtmacht. Veiligheidsraad morgen bijeen Sowjels willen spreken over bacteriën-oorlog Als voorzitter van de Veiligheids raad voor de maand Juni heeft de Sowjet-afgevaardigde Malik een bij eenkomst van de raad op Woensdag belegd. De Sowjet-Unie heeft ver zocht op de bijeenkomst een resolutie te behandelen, waarin aan alle staten leden zowel als niet-leden der Ver. Na ties, die het Geneefse protocol van 17 Juni 1925 betreffende het verbod van het gebruik van bacteriologische wapens nog niet hebben ondertekend Viermogendheden-conferentie op: en/of bekrachtigd, gevraagd wordt dit alsnog te doen. Voorts wil de Sowjet- Unie zien, dat de kwestie der toelating van nieuwe leden besproken zal wor den. ambassadeurs-niveau aanvaard Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs hebben de V. S. aan bevelingen van Frankrijk en Enge land voor een vier-mogendhedencon- ferentie met Rusland op ambassa deurs niveau aanvaard. Het Westelijke antwoord op de jong ste Russische nota in zake Duitsland zal, aldus genoemde kringen, het voor stel bevatten, in de nabije toekomst een bijeenkomst van ambassadeurs der vier landen te houden ten einde de oprichting van een neutrale commis sie te bespreken, die een onderzoek moet instellen naar de mogelijkheid tot het houden van vrije verkiezingen, in geheel Duitsland. Volgens Franse functionarissen heb ben de V. S. hun verzet tegen het maken van een dergelijk voorstel tot basis van het Westelijke antwoord aan Rusland laten varen. Naar verluidt zal het opstellen van het antwoord te Washington worden voortgezet. Staking op drukke spoorlijn te New York Te New York zijn 360 bestuurders en machinisten yan de „Long Island Railroad", een spoorwegmaatschappij (he dagelijks alleen al 300.000 mensen naar hun werk in New York brengt, in staking gegaan. De lijn is een der drukste van de Verenigde Staten. De maatschappij heeft medegedeeld, dat alle diensten tot nader order zijn ge staakt. FEL VERZET TEGEN EVACUATIE Er zouden 30 mensen zijn gedood De Oostduitse volkspoiitie heeft een opstand onderdrukt van personen, die zonder enige vorm van proces in de grensgebieden uit hun huizen wer den verjaagd door de autoriteiten, omdat de veiligheid van Oost-Duitsland dit eiste. Meer dan dertig mensen zouden hierby zyn gedood terwyi vele arrestaties werden verricht. In de staat Thüringen werd de grootste tegenstand geboden. Hele dor pen weigerden aan het evacnatie-bevel gehoor te geven. Boeren stelden zich met bijlen en zeisen tegen de politie te weer en in tal van plaatsen ver schanste men zich in de kerk, toen de politie met het evacuatie-bevel na derde. Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft ontkend, dat de bewoners van de veiligheidszone uit hun huizen zijn gezet. De bevolking juichte de maatregel „om het infiltreren van spionnen tegen te gaan" juist toe. Vijandige elementen hadden echter onware geruchten verspreid die ge heel ongegrond waren. Het plan be stond ook niet de bevolking te eva cueren. - OOST DUITS LEGER. De Oostduitse premier Grotewohl Hussein de 17-jarige kroonprins van Transjordanië, die door de ziekte van zijn vader, Koning Talal, in het middelpunt van de belangstelling is komen te staan. is het 10 jaar geleden, dat koningin Wilhelmina haar eer ste vliegtocht maakte van En geland naar Canada. is het 100 jaar geleden, dat de Nederlandse tekenaar, etser en graveur, Dirk Sluyter, te Amsterdam overleed. wordt de befaamde compo nist Igor Strawinsky, 70 jaar. De veerboot „Noord-Beveland'- die Zaterdag in Gorcum te water werd ge- laten en die dienst zal doen voor de verbinding tussen Noord- en Zuid-Be veland. Amerikaanse milli- oenen-order voor D.A.F. Van Doom's Aanhangwagenfabriek te Eindhoven heeft van de Amerikaan se luchtmacht de opdracht gekregen tot levering van ruim 200 tankwagens voor het vullen van vliegtuigen. De tanks zullen een inhoud hebben van 2500 gallon, terwijl er met een snel heid van 220 liter per minuut mee ge tankt kan worden. De ervaring, die de DAF in de laatste drie jaren heeft op gedaan met de fabricage van snel- tankwagens- voor de Nederlandse luchtmacht welke wagens bij verschil lende luchtmanoeuvres de aandacht van buitenlandse militaire waarne mers hebben getrokken is voor het voldoen aan de zware Amerikaanse eis van grote waarde geweest. Be halve van deze opleggers kreeg van Doorn tevens een bestelling van de Amerikaanse luchtmacht voor 81 zes- wielige terreinvoertuigen met zes aangedreven wielen welke voorzien worden van een olietank met een in houd van 750 gallon (2800 1.). Tal van fabrieken uit vijf verschillende Euro pese landen hebben naar deze op dracht gedongen. De levering maakt deel uit van de Amerikaanse aanko pen in het buitenland. De wagens zul len aan verschillende landen, die bijr het Atlantische Pact zijn aangesloten worden geleverd. De order omvat een bedrag van ongeveer 4Ï2 millioen dol lar. De betaling geschiedt geheel in Amerikaanse dollars, en levert der halve voor Nederland een belangrijke deviezenwinst op. ECONOMISCHE KRONIEK VAN ZEELAND. De voortschrijdende rationalisatie en mechanisatie in de landbouw Nadat in de vorige maanden van dit jaar het ;industriële nieuws niet van groot belang is geweest, trad het de afgelopen maand wel zeer sterk naar voren. In Hansweert, gemeente Kruiningen, werd n.i. een grote scheeps werf gevestigd, die zeeschepen gaat vervaardigen. Begonnen zal worden met een honderdtal arbeidskrachten, terwijl men het oog gericht houdt op een bezetting van driehonderd. Wij hopen, dat de totale capaciteit van de bestaande hellingen, die nog hoger ligt, in de naatse toekomst geheel zal worden benut. Hiermee is mede door het optreden van de overheid en het E.T.I. een industrialisatie-succeS van de eerste rang bereikt. De werf ligt zeer gunstig aan de Wester-Schelde en het drukbevaren kanaal door Zuid- Beveland, waardoor in de verslagniaand meer dan 6000 schepen passeerden. Voor Hansweert is dit werkelijk een opkomst. In Eede, gemeente Aarden burg, werd een eveneens door de plaatselijke overheid gestimuleerd initia tief verwerkelijkt. Er werd n.l. een nieuwe coöperatieve warmwaterroterij voor vlas geopend met elf putten. De andere roterij gaat zich bovendien uitbreiden met vier putten. Men moet respect hebben voor de wijze waarop hier de vlassers het oorlogsherstel hebben aangepakt. gaat van de bekende coöperatie. Graansilo's zijn steeds meer nodig door de huidige dorsmethode. Zo zijn in Zd.-Beveland alleen 50 maaidorsers in bedrijf, waardoor de hele oogst in minimale tijd wordt aangevoerd. Het gewas moet worden opgeslagen, waar voor de schuurruimte ontoereikend is. Bovendien levert een silo een grotere mogelijkheid voor een juiste versprei ding van de afzet. De totale stichtings- kosten van f400.000 worden bijeenge bracht door f40.000 aandelenkapitaal, waarvan 50% wordt gestort, terwijl de rest wordt geleend. Elk aandeel geeft recht op opslag van 1000 kg. graan; de overcapaciteit van ieder kan aan anderen worden verhuurd. De ex ploitatiekosten bedragen f 1.76 per 100 kg. per jaar, welke kunnen worden Bij het 75-jarig jubileum van de N.V. Polak te Middelburg, bleek bet grote belang van deze internationaal geo riënteerde lompen- en metaalhandel voor de hoofdstad. Ook Goes wil niet achterblijven nu een ambachtsschool voor 600 leerlingen is ontworpen. In 1949 bedroeg het aantal leerlingen 220, thans bedraagt het 405. Voor het ver beteren van het industriële klimaat is deze zaak van groot belang. DE LANDBOUW. Dat de landbouwsector op tie tweede plaats wordt vermeld, betekent zeker niet, dat de bedrijvigheid hier gerin ger was. In Wemeldinge heeft men vergevorderde plannen voor de bouw van een graansilo met een capaciteit van 2000 ton, een onderneming die uit- verlaagd door van de ruimte meer malen gebruik te maken. Het bewaren in de zak is duurder en geeft meer ge wichtsverlies. Opslag naar kwaliteiten in aparte cellen is mogelijk. In Axel werd een nieuwe graansilo van de C.B.TJB., officieel in gebruik gesteld. Deze heeft een afleveringsmogelijk heid van 10 ton geschoond en ge droogd gerst per uur. De rationalisatie en mechanisatie in de landbouw schrijdt verder voort.. Zij •beiden kosten echter veel geld. En voor de 29.000 H.A. van de 146.000 H.A. die in Zeeland in handen is van de kleine boer levert dit grote bezwaren op. 65% van de grondgebruikers in onze provincie hebben een stuk land dat kleiner is dan 10 H.A. Daarvoor is reeds enige jaren een premie-regeling van kracht om de genoemde moderni sering te stimuleren. Hiervan profite ren 52 van de Zeeuwse boeren met 'n bedrijfsoppervlakte-van 23.000 H.A. Het beschikbare bedrag van f 51.000 in 1952 wordt aangewend ter bevorde ring van de aankoop van goed gras- en klaverzaad, voor groenvoedersilo's, gierkelders, vol-automatische drink- waterbakken in de stallen, mais-droog- rennen, ruiters, verbetering van stal len, boom- en grasland, bekalking van het land, onderzoek van grond- en ge wasmonsters, aankoop van rundvee, verplaatsbare drinkwatervoorziening, pompinstallaties, aanschaf van coöpe ratieve landbouwwerktuigen, coöpera tieve bewaring van pootaardappelen en aansluiting bij verenigingen voor inseminatie. De belangstelling voor dit alles is sterk groeiende. VEEVOEDER. De Stichting voor de Landbouw or ganiseerde een wedstrijd in doelmatig inkuilen ter stimulering van een bete re veevoederconservering. Hier is het wedstrijdelement opgenomen in de strijd om het behoud van onze wel vaart. De prijs is een hogere beloning bij hogere kwaliteit van de melk. De Z.L.M. bepleitte een stro-afzet organisatie voor het Zuid-Westelijke heeft op een conventie van de nati- onaal-aêmocratische partij te Leip zig verklaard, dat de „eerste en be langrijkste" taak van de Oostduits© regering er in zal bestaan een natio naal leger te vormen. „Thans moe ten politieke daden in de plaats van politieke verklaringen komen", zo zeide hij. De Oostduitse partijen van het d& mocratische blok hadden hiermee in gestemd en de vorige week een des betreffende resolutie aanvaard. Deze resolutie zal vandaag worden gepu bliceerd. Hierin wordt o.m. gezegd, aldus Grotewohl, dat de Westelijke agressor met het geweer in de hand tegemoet moet getreden worden en dat een national Oostduits leger bij zal moeten dragen tot de handhaving van de vrede. Het nationale leger zou een volks leger zijn, waarin „alle Duitsers van goeden wiile-anti-fascisten, vroegere officieren en soldaten en vroegere le den van de Hitlerpartij, die thans hun volk ais overtuigende democra ten dienen" zouden worden opgeno men. Weduwe van Max Blokzijl vraagt pensioen. MAAR PENSIOENRAAD WEIGERT. Nadat de minister van Onderwijs, prof. Rutten had besloten Max Blok zijl voor 10 pet. in diens pensioenrech ten te herstellen, zo meldt Trouw, werd zijn weduwe op grond hiervan in staat gesteld bij de Pensioenraad aanspraak te maken op weduwepen sioen. De Pensioenraad weigerde ech ter aan dat verzoek te voldoen en nu zal. naar Trouw verneemt, op 23 Juni de Centrale Raad van Beroep in Utrecht deze zaak behandelen. Benauwde ogenblikken voor Spaanse acrobaten Drie Spaanse aciobaten heb ben in Londen enkele benauw de ogenblikken beleefd. Zij ver toonden him kunsten op een op 17 meter hoogte gespannen koord. Één der acrobaten reed daarover op een fiets, met als ballast de twee anderen aan weerskanten van het rijwieL Plotseling begon het koord door te zakken, waardoor de fietsrijder niet verder kon. Ba lancerend om niet te vallen, schreeuwden zij om hulp in het Spaans. Het publiek, dat hen niet begreep, dacht dat dit een extra-stunt was en begon te applaudiseren. Een Spaans meisje, dat zich onder de toe schouwers bevond, begreen echter de acrobaten wel en alarmeerde de politie en brand weer. Twee van de acrobaten konden met behulp van een brandladder veilig op de bega ne grond gebracht worden. De derae tuimelde naar beneden en miste het inderhaast ge spannen vangzeil. De man kwam echter op zijn benen te recht en verdween, na een bui ging voor het publiek te hebben gemaakt, ongedeerd. zeekleigebied nu de afzet aan de stro- cartonfabrieken, die hun productie tot 40% hebben beperkt, in het gedrang komt. De boeren hebben wel geleerd wat samenwerking op de markt ver mag, terwijl men individueel een zwakke partij is. Op Walcheren werd met gelden van de hulpactie Schelde- monden een proefboerderij ingericht, nadat er in 1951 in Bruinisse een is gevestigd. Zeeland beschikt thans over zeven grote coöperatieve aardappel bewaarplaatsen met een totale capaci teit van 90.000 mud. Daarnaast zijn er 21 particuliere met een capaciteit van 83.000 mud. Ook hier wordt aan ver dere stimulering gewerkt teneinde het Zeeuwse pootgoed beter te kunnen bewaren. De Coöperatieve Veiling op Walcheren maakte bekend, dat in 1951 een omzet van f 1.625 millioen tegen over 1950 f 1.437 millioen werd bereikt. Een gelukkig groeiend cijfer, maar nog enige tonnen te weinig om volle dig rendabel te kunnen zijn. (Zie slot pag. 2) VERWACHT! TOENEMENDE BEWOLKING. Toenemende bewolking met later in het Westen enige regen. Overwegend matige wihd krimpend naar Zuidwest of Zuid. Dezelfde of iets hogere mia- dagtemperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1