Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk S.E.R. ZAL REGERING ADVIES GEVEN OVER DE HUREN VL00T0EFENING "CASTANETS" GROOTSTE SINDS OORLOG Klanken uit de aether n; ALS HET HART SPREEKT.... fiSA/BOEK MAANDAG 16 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HUURPEIL THANS VERRE VAN HOMOGEEN Eventuele huurverhoging zal aanvaardbaar moeten zijn in het kader van loon- en prijspolitiek. De regering heelt aan de Sociaal-Economische Baad verzocht haar op zo kort mogeiyke termijn te willen adviseren omtrent het vraagstuk van de huren. De regering wjjst er op, dat het bestaande huurpeil verre van homogeen is. Voor het oude huizenbezit gelden thans huren van 115% ten opzichte van het vooroorlogse huurpeil, terwijl de huren van de nieuwge bouwde woningen sterk variëren. In recente gevallen moest voor woning wetwoningen tot huren worden overgegaan van 160 h 170% van het voor oorlogse huurpeil. Voor woningen gebouwd - van de premieregelen, moest nog groter soe- Selheid bij de vaststelling van de uren worden betracht, aangezien an ders voor deze woningen geen slui tende exploitatie te verkrijgen was. De regering verwacht echter dat thans de bovenste grens is bereikt daar de bouwkosten in de laatste t^jd geen tendenz tot verdere stijging ver tonen. De regering is van mening, dat de aldus ontstane situatie uit een oog punt van volkshuisvesting ernstige bezwaren oproept. Ook tegenover de huiseigenaren acht de regering het niet verant woord het huidige huurpeil integraal te handhaven. Het gaat vooral om de gestegen exploitatielasten en voorts om de vraag in hoeverre de huis eigenaren ija verband met de alge mene prijsstijging aanspraak kunnen maken op een, vergeleken met voor de oorlog, hoger nominaal inkomen uit hun bezit. Naast vele vragen betreffende de huurpolitiek op kortere termijn, vraagt de regering ook aandacht voor de huurpolitiek op langere ter mijn, t.w. hoe op den duur weer even wicht zou zqn te verkrijgen tussen bouwkosten en huren. De regering meent, dat aan hand having voor de eerste jaren van eni gerlei vorm van subsidiëring niet zal zijn te ontkomen. Zij stelt daarbij echter de vraag of de daaruit voort vloeiende lasten niet zouden zijn te verminderen of geheel weg te nemen door instelling van een huuregalisa- tiefonds, dat gevoed zou worden door een zeker percentage te leggen op de huren van de vooroorlogse woningen. De regering wijst er voorts op dat een eventueel door de raad voor te stellen huurverhoging ook in het ka der van de loon- en prijspolitiek aan vaardbaar moet zijn. De voorbereiding van het advies over dit vraagstuk heeft de S.E.R. opgedragen aan een commissie onder voorzitterschap van prof. dr. J. Tin bergen. Het rumoer om de olie lading van de „Rose Mary". De president van de Zwitserse scheepvaartmaatschappij Bubenberg, de „Rose Mary1', welke thans op weg is naar Italië met een lading ruwe Perzische olie. heeft gechar terd is ontstemd Hij kan niet begrijpen, waarom de Anglo Iranian Oil Company zich opwindt over de verscheping van ruwe olie. De maat schappij heeft juridisch advies Inge wonnen alvorens ruwe olie aan de Perzische Golf te laden en is voUe- verzekerd tegen alle risico's. iten ngei hervatten over de aankoop van Per 283. De nieuwe Joodse stad Tel Aviv is U allen welbekend, althans bij name. Deze moderne stati vormt momenteel één geheel met de oude havenstad Jaffa, die vroeger Joppe heette en als zodanig ook genoemd wordt als de tij delijke woonplaats van de apostel Pe trus (Hand. 105). In die dagen was Joppe pas ruim anderhalve eeuw in Joctds bezit, want eerst in 144 v. Chr. werd zij, wier naam in het Hebreemos Jafo d.t. „de schone" luidde, on der de Makkabeeërs veroverd. Vóór dien was deze schone een Phoenicische stad, die herhaaldelijk tegen aanran dingen van buiten moest worden be schermd. In de tijd toen Egypte op het top punt van zijn macht stond, sloeg Amenhotep III, de schitterendste der pharao's, begerige blikken op Joppe, dat hij gaarne in Egyptisch bezit zag. We moeten aannemen dat de stad ter dege versterkt was en zich niet zonder meer bij het Egyptische rijk wilde la ten inlijven, want de generaal van de pharao moest een list verzinnen, die een langdurig beleg zou kunnen voor komen. Zo zien we ongeveer 3300 jaar gele den een zwaar beladen ezelkaravaan de poorten van Joppe binnentrekken, hetgeen een zeer gewone aanblik moet hebben opgeleverd, want de grote manden, waarmede de ezels waren be laden, schijnen niet de argwaan van de poortwachters te hebben opgele verd. Ware dit wel het geval geweest, dan zou een nieuwsgierige wachter zo'n mand wel eens aan een onderzoek hebben onderworpen, om dan tot de ontdekking te komen dat de inhoud geen onschuldige koopwaar, doch een Egyptische krijger bevatte.' Op deze wijze kwamen de vijandelijke man schappen in de stad, hiermede een bij drage leverend voor de vergroting van Egypte's macht en tevens voor het la ter zo beroemde verhaal van Ali Baba en de veertig rovers. De werkelijke auteur van deze ge schiedenis, dus de Egyptische gene raal, is niet bii name bekend, maar onder het puin en de rotsblokken van de westelijke woestijnzand bij Thebe moet zich zijn graf bevinden. Daar zijn' n.l. de honderden graven uitgehouwen die de laatste rustplaats vormen van de hoogwaardigheidsbekleders uit de tijd van Amenhotep III. Het graf van ideze onbekende generaal, de voorlo per van Ali Baba, moet zich eveneens in deze contreien bevinden, want een daaruit afkomstige gouden schijf is reeds gevonden en bevindt zich thans in het Louvre. Nu we toch weer de oude geschiede nissen zitten op te halen, is er tevens aanleiding ook een voorval uit onze eigen historie eens onder ogen te zien. U herinnert zich wellicht nog, hoe in 1590 Breda door verrassing door Prins Maurits werd genomen, doordat hij in een turfschip een aantal soldaten bin nen de stadswallen wist te smokkelen. Ik weet niet, hoe het U destijds is ver gaan bij het aanhoren van die geschie denis, doch ondergetekende heeft zich in zijn jeugd méér verbaasd over de onnozelheid der Spanjaarden, dan over de slimheid van Maurits. Voor deze opvatting is nog meer aanleiding, nu blijk dat het grapje van Maurits een heel bekend trucje was in de Nederlanden. *T. Pétillon. 'olgens berichten uit Buenos Aires Argentinië de onderhandelinj LEZERS SCHRIJVEN... (Opname van Ingezonden stukken bete kent niet, dat de redactie met de inhoud Instemt. Plaatsing geschiedt buiten ver antwoordelijkheid der redacüe. De redac tie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten, ot plaatsing te weigeren. Over deze rubriek wordt geen correspondentie gevoerd. Stukken, waar van naam en adres van inzender onbe kend zijn. worden niet opgenomen. Niet geplaatste stukken worden niet térugge- zonden). De reis van ds. van Dalen. Naar aanleiding van het commen taar door de heer Minnaar uit Goes op de reis van ds. Hugo van Dalen naar Rusland, veroorloof ik mij hier enkele opmerkingen te plaatsen. In de allereerste plaats mag men het interview met dis. van Dalen niet be schouwen als een soort gangmakerij voor de communistische ideeën. In tegendeel, uw blad geeft ondubbelzin nig zijn mening te kennen over de on derneming van de dominé uit Colijns- plaat. De beide Kantlijnen over dit onderwerp geschreven staan daar borg voor. De beoordeling van een dergeljjke tocht en de consequenties daarvan moeten uiteraard aan ieder persoonlek worden overgelaten, maar ik acht het in geen geval iuist de re dactie van de P.Z.C. te betichten van medewerking aan communistische propaganda. Uit; journalistiek oog punt waren het interview en ook de andere artikelen, welke aan deze ge ruchtmakende zaak werden gewijd, volkomen verantwoord. Persoonlijk zie ik de tocht van ds. van Dalen naar Rusland meer als een geestelij ke missie en ik heb het na het lezen van de Kantlijnen niet nodig gevon den er verder commentaar op te leve ren. Wanneer men zijn conclusie trekt uit het verslag, zoals dat in uw blad verschenen is, moet men er zich wel terdege voor hoeden de zaken te ver warren'en er dingen bij te betrekken, die voor een objectief oordeel van geen betekenis zijn. Het is het goede recht van de P.Z.C. geweest het ver slag te plaatsen op een dusdanige wijze, dat de neutraliteit van de krant niet in het gedrang kwam en het is fout door druk of hekelende critiek de P.Z.C. of welk ander blad ook tot kiezen te dwingen. De heer Minnaar sprak in zijn ingezonden stuk over concentratiekampen, ter wijl hier sprake was van correctie kampen, een volkomen verantwoorde uitdrukking voor deze instellingen. Voor critiek op democratische grondslag is het nodig de democrati sche beginselen volledig te kennen. Luid rumoer in de krant is het laat ste, wat aan een argumentering, van welke aard ook, waarde geeft. A. A. VAN HAM, Souburg. R.T.C. is mislukt, zegt voorzitter Antilliaanse oppositiepartij. De heer E. Jonckheer, voorzitter van de democratische partij de oppositie partij op de Nederland se Antillen, die lid was van de An tilliaanse delegatie ter R.T.C.be schouwt de R7T.C. als geëindigd en mislukt. Hij verklaarde, dat de R.T. G.-delegatie onvoldoende voorbereid naar Den Haag vertrok, maar sprak tegen, dat de leden der delegatie niet voldoende gelegenheid zouden hebben ehad om het werkstuk in te zien. Je heer Jonckheer, die de opzet van dit werkstuk geheel eenzijdig noem de, was voorts teleurgesteld over het dat de Antilliaanse gedelegeer- zich in Den Haag wemig hebben getrokken van hetgeen in de voorlopige delegatie was besproken. Ook ae werkwijze van de R.T.C, was naar de mening van de heer Jonckheer fout, doordat men zich in de aanvang teveel bezig hield met de details. Nederland zou aanzien lijk minder ver willen gaan dan in 1948, aldus de heer Jonckheer, die er evenwel toch van overtuigd was, dat overeenstemming toch wel te bereiken is. Mr. dr. Kortmann burgemeester van Breda. B|j K. B. van 13 Juni is met in gang van 1 Juli benoemd tot burge meester van Breda mr. dr. C. N. M. Kortmann, met gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van Weert. De ze laatste functie bekleedt hij sinds 1946. De heer Kortmann is voorzitter van de mijnindustrieraad. Hij is 43 jaar. Vele duizenden hebben Zondag in de aula van een begrafenisonderneming in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam gedefileerd langs de urn met as van ge vangen, die in het beruchte vernietigings kamp Auschwitz zijn omgekomen. 118. De agent Pap kon nog zo zijn best doen Jimmy wakker te krijgen, maar het lukte hem niet. Jimmy sliep als een os. Hij bleef rustig door- maffen, ondanks al het misbaar, dat de agent Pap maakte. Deze was natuurlijk geweldig nieuwsgie rig naar alle belevenissen van Jimmy. Teneinde raad liep de agent Pap het huis weer uit om regel recht naar de burgemeester te gaan en hem het grote nieuws van Jimmy's terugkeer te melden. Vóór het raadhuis was het echter een drukte van belang. Daar stond een grote overvalwagen, uit het naburige Grabbelsga gerequireerd, gereed om naar het roversnest te trekken. De wagen was be mand met wakkere kerels, die onder leiding ston den van de politiecommissaris Van Wanten. Naast commissaris Van Wanten zat detective Kleuntjes, die zich zo'n beetje de hoofdpersoon voelde, want hij was 't toch maar geweest, die was komen waarschuwen dat dc bende van Dolle Dirk in de val zat. Niemand minder dan de minister van Justitie was het geweest, die bevolen had dat met alle middelen geprobeerd moest worden de bende nu ook in de gevangenis terecht te doen komen. Hijgend kwam de agent Pap aanhollen. „Heren," riep hij, „heren, meneer Brown is terug gekomen, hij ligt thuis lekker te slapen." Niemand sloeg hier aoht op. behalve meneer Kleuntjes. „Laat 'm maar rustig liggen, agent," zei hg, want hij meen de, dat Jimmy met de hele affaire nu niets meer te maken had. Telegram aan prins over gijzeling van Hommerson. Een groot aantal vrienden uit de illegaliteit van de gijzelaar-iourna- list Hommerson heeft een telegram aan prins Bernhard gezonden, waar in zgn aandacht wordt gevraagd voor de moeilijke Bituatie, waarin Hommerson zich nu reeds meer dan vijf weken bevindt. De opstellers van het telegram brengen de dap pere houding van de journalist tij dens de bezetting in herinnering. IN OCEAAN, KANAAL EN NOORDZEE Commandant zeemacht Nederland, Schout bij nacht C. W. Slot, vestigt hoofdkwartier op Walcheren. Woensdag begint de grootste internationale vlootoefening sinds de oor- log „Castanets". Deze oefening, waaraan een slagschip, 5 vliegkampsche pen, 3 kruisers, 3 mynenleggers, 45 torpedobootjagers en escorte-schepen, 20 mijnenvegers en vele kleine vaartuigen deelnemen, zal acht dagen du ren, Zeven landen, te weten Groot-Brittannië, Frankrijk, Nederland, Dene marken, Noorwegen, Portugal en Canada werken hierbij samen. Het doel van deze oefening is de bescherming van de zeewegen in het Oostelijk deel van de Atlantische Oceaan. Het Kanaal en de Noord|e£ in de practijk te onderzoeken. Be dien zal de verdediging en luchtbe scherming naar de zeezg'de van een marinebasis in Engeland worden be proefd. Voor het vormen van convooien zullen de deelnemende lauden 100 oorlogsschepen en marine-hulpsche pen beschikbaar stellen. Enkele rede rijen werken eveneens mee. Sommige snelle schepen die op hun route door het gebied van de oefening stomen, zullen een speciaal sein voeren, wat beduidt dat zij alleenvarende schepen voorstellen, die door „vijandelijke" strijdkrachten mogen worden aange vallen. De convooien die van elf rou tes ten dele uit de wereldoorlog gebruik zullen maken, zullen vele aan vallen moeten doorstaan, want de „vijand" in de oefening „Castanets" is goed voorzien van aanvalswapens zoals onderzeeboten en motortorpedo boten. Bevelhebber van de zeestrijdkrach ten van de verdedigende (blauwe) partij is de geallieerde opperbevel- Regeringsverandering in Cambodja. Koning Norodam Sihanoek van Cambodja heeft zijn premier ontsla gen en zelf het bestuur in handen fenomen, „omdat de regering een gna hopeloze toestand heeft gescha pen." Hg zeide in twee jaar tijds verandering hierin te zullen brengen en in drie jaar het land volledig on afhankelijk te zullen maken. hebber van het Kanaal-commando ad miraal Sir Arthur Power. Een van de onderbevelhebbers ls de commandant zeemacht Nederland, schout bjj nacht C. W. Slot, die z(jn hoofdkwartier op Walcheren zal ves tigen. De leiding van de maritieme lucht- operaties zal geschieden via de mari nehoofdkwartieren te Walcheren, Chatam, Brest, Plymouth en Re- syth. MAANDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.05-24.00 N.C.R.V. N.C.R.V.: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Wa terstanden. 8.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Orgelspel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Mez zo-sopraan en piano. 11.30 Militaire kapeL 12-10 Gramofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Schoolra dio. 14.35 Gramofoonmuziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 1525 Strijkkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Fluit, clavecimbel en cello. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gramofoonmuziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzentiing: Prof. dr. M. H. v. d. Valk: ..Indonesië en China". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.25 ..Voor de mannen in grijs, groen en blauw", causerie. 18.30 Gramofoonmuziek. 19.00 Verkiezingstoespraak. 19.15 Engelse les. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.40 Radio- krant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Radio Fhtlhar- monisch orkest. 21.15 Kamerkoor. 2L30 Orgelconcert- 22.00 „Verkenningen ln Zuid-Amerika", causerie. 22.10 Metropole orkest. 22.40 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O. S.-berichten. 2X1524.00 Gramofoonmuz. HILVERSUM II 298 M. 7.00-24.00 A.V.B.O. A.V.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws- 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoonmu ziek. 11.00 „Op de uitkijk", causerie. 11.15 Kamerorkest. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 1X33 „In "t sionnetje". 12.38 Gramofoonmuziek. lÜUtDS «n een 0 Een zevenjarig jongetje uit Norg, dat van Zaterdagmorgen af zoek was. is dezelfde avond levenloos in een bosje dicht bij de Rijkswerkinrichting aange troffen. 0 Te Baarle-Nassau is Zaterdag het Benelux-jeugdkamp geopend. De bedoeling van dit kamp is de jeugd der Beneluxlanden personlijk met elkaar in contact te brengen. 0 De minister van oorlog en marine, ir. C. Staf, heeft in een te Klaaswaal gehouden verkiezingsre de voor de C.H.U. zich voorstander ver klaard van een na de verkiezingen te vormen kabinet op brede basis. 0 Tegen een jongeman uit Sliedrecht werd een gevangenisstraf van een half jaar voor waardelijk geëist. Hij had een verhaal opgehangen, dat hij zich in de macht van twee mannen bevond, die hem zouden inspuiten met een dodelijk serum. Alleen een bedrag van 2\i mille zou hem van de dood kunnen redden. De politie ar resteerde hem echter op de plaats waar het geld zou worden neergelegd. 0 De directie van de Fridor-fabrieken in Den Haag heeft een aanvraag ingediend tot het ontslaan van 27 werknemers. De Feuilleton door Renée Shann „Ja, dat heb je me al in je brieven verteld. Kom je Vrijdag theedrin ken?" „Natuurlijk, als je zeker weet, dat je het graag hebt en je familie ook." „Dat spreekt vanzelf. Moeder zal blij zijn, ie te zien. „Tot Vrijd; auto." lag dan. Ik kom per „Zul je de weg kunnen vinden? Je moet die grote ijzeren hekken kort voorbij het dorp door." „Die weg vind ik wel." Barbara trachtte haar belangstel ling op de tuin te concentreren. Wat waren de bloemen mooi en hoe prach tig blauw leek het water! Echter niet zo blauw als dat andere meer was ge weest. Volgens Joan was er een klei ne boot, waarmee ze er soms op uit trokken. Welnu, op dat andere, grote meer waren ook boten en Jinks ver stond het roeien opperbest. Hij en Barbara hadden over het heldere wa ter gegleden tot hg de riemen had losgelaten en ze rustig verder waren gedreven, al pratend en plannen ma kend voor de toekomst. Onwillekeurig hield ze haar handen voor de oren en probeerde aldus de geluiden uit het verleden afdoende te smoren. Wat niet best gelukte! Daar hoorde ze de telefoon op de haak leggen. En dadelijk daarna Hea thers stem, nu angstig en vermoeid: „Sprak ik goed, Barbara; niet te' hartstochtelijk De aangesprokene keerde zich om en geloofde, nooit zulk een stralend, ofschoon wel vermoeid, gelaat te heb ben gezien. Misschien waren de laat ste ogenblikken Heather te zwaar ge vallen. „Natuurlijk niet," „Ik probeerde zo kalm mogelijk te blijven. Maar o, Barbara, hg heeft een erg prettige stem. Hij komt Vrijdag." „Dat heb ik begrepen." „Ik hoop maar, dat Joan niet pro beert hem in te palmen." „Maak je toch geen zorgen." „O, ja, zij heeft Benny." „In elk geval komt meneer Char- rington voor jou." „Als moeder nu maar aardig tegen hem is!" „Dat zal ze zeker." „Och, met moeder kun je niets vooi'spelien." „Maar ik wed, dat ze heel vriende lijk zal zijn." Over Jinks' aanstaande theevisite werd druk gesproken. Joan was erg plagerig in haar teleurstelling, dat Benny haar niet had getelefoneerd. De hele dag was ze om 't huis blijven hangen, in de hoop wat van hem te horen. Toen ze vernam, dat Heather werd opgebeld, was ze uitgegaan en had er op gevlast, bij haar terug komst de boodschap te krijgen, dat hij in haar afwezigheid naar haar had gevraagd. Na het gesprek van Heather had de telefoon echter geen kik meer gegeven. En nu zweeg het ding in alle talen, hoe Joan ook de oren open zette. Al drie dagen had ze niets van Benny vernomen. Angst be kroop haar gaandeweg. Zelfs geen brief had ze ontvangen! Haar leed zoveel mogelijk verkrop pend, merkte ze op: „Grappig, dat je schrijfkameraad nu in levende lijve verschijnt." „Je zult hem toch niet zeggen, dat je hem zo noemt?" vroeg Heather een beetje angstig. „Waarom niet?" (Wordt vervolgd) i voornaamste reden zou de verlaging van de weeldebelasting op radiotoestellen zijn. 0 De burgemeester van Mijndrecht heeft op verzoek der schoolhoofden aan enkele lagere scholen in die gemeente voor de leèrlingen der hoogste klassen twee lessen gegeven over de organisatie van het staats-, provinciaal en gémeente- bestuur. 0 Het comité „Hagelramp Lien- den-Kesteren" heeft een gift ontvangen van H. M. de Koninging en Z.K.H. Prins Bernhard. 0 De 62-jarige J. de B. Haarlem werd te Overveen door een auto aangereden; hij overleed korte tijd later. 0 De N.V. „K.P.M." heeft een winstsaldo behaald van f 4.778.182. Voor gesteld wordt een dividend van: 10 pet. waarvan 8 pet in aandelen en 2 pet in contanten. De vlot "bestaat thans uit 31 passagiers- en 82 vrachtschepen. 0 Bases van het Britse gemeenebest in Japan, die voor de oorlog in Korea worden gebruikt, worden bedreigd door een staking van 12.000 Japanse werknemers. 0 Koning Leopold van België is Zaterdagavond ln Brussel teruggekeerd, nadat hij drie en een halve maand in Zuid-Amerika heeft doorgebracht 0 In de Joodse wijk van Tunis is gevochten tussen Joden en Mo hammedanen, waarbij een 18-jarige Jood se jongen werd gedood. 0 Twee jonge Tsjechen zijn „wegens spionnage voor 't Vaticaan" ter dood veroordeeld. Zeven anderen, waarbij twee kloosterzusters zijn tot gevangenisstraffen van 14 jaar tot levenslang veroordeeld. 0 Russische autoriteiten hebben geprotesteerd, om dat twee Britse straaljagers het Oost- duitse luchtruim zouden Hebben ge schonden. 0 Het Frans-Amerikaanse ge schil over de kwestie van Amerikaanse handelsvoorrechten in Marokko zal eind Juli voor het Internationale gerechtshof in Den Haag komen. 0 Finland, het enige land, dat nooit in gebreke ls gebleven ten aanzien van schuldaflossing aan de V. S. voor hulpverlening na de eerste wereldoorlog heeft opnieuw 142.127 dol lars betaald. Al het gold, dat van Finland wordt ontvangen, zal onder andere wor den besteed voor de aankoop van tech nische uitrusting voor Finse scholen en betaling voor opvoeding en opleiding van Amerika komende Finnen. HOOG WATER LAAG WATER 16 Juni u.-f-NAP U.+NAP u.—NAP IL—NAP Vlissingen 8.51 1.66 21.11 1.42 2.36 2.00 14.52 1.59 Terneuzen 9.16 1.89 21.37 1.64 3.08 2.20 15.23 1.80 Hanswee rt 9.49 2.02 21.59 1.76 3.44 2.36 16.01 1.93 Zierikzee 10.04 1.37 22.17 1.07 3.17 1.70 15.52 1.31 Wemeldinj 10.19 1.56 22.40 1.26 3.39 1.96 16.10 1.51 17 Juni Vlissingen 9.58 1.61 22.21 1.43 3.40 1.91 16.01 1.57 Terneuzen 10.22 1.82 22.48 1.65 4.11 2.12 16.32 L78 Hansweert 10.51 1.96 23.08 1.77 4.47 2.27 17.07 1.92 Zierikzee 11.04 1.35 23.25 1.10 4.16 1.67 16.51 1.32 Wemeldinge 11.20 1.54 23.46 1.29 4.45 1.92 17.17 1.53 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gra mofoonmuziek. 13,25 Musette-orkcst. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", cause rie. 14.20 Gramofoonmuziek. 14.30 Voor dracht met harpspel. 14.45 Sopraan en plano. 15.15 Metropole orkest en solisten. 16.15 Gramofoonmuziek. 16.45 Musicalen der. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gra mofoonmuziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Dansmuziek. 18.45 Omroeporkest. 19.15 Verkiezingstoespraak. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.45 Regerings uitzending: „Landbouwrubriek". 20.00 Nieuws. 20.05 Orkestconcert. 20.45 „Een reisje naar de Rijn". 21.45 Gramofoon muziek. 22.00 Gramofoonmuziek. 2X30 Fluit en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Wccn- se muziek. 23.40—24.00 Gramofoonmuziek. DINSDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw 9.30 waterstandc-n. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11,00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (1X30—12.33 Land- en tuinbouw mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws- en kath. nieuws. 13.20 Actuali teiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gram. muziek. 14.55 Idem .15.00 School radio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Mr. H. J. Wijnmalen, „De ontwikkeling van de Vak beweging in Indonesië." 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole orkest 19.00 „Kamp op de Goudsberg", klankbeeld. 19.20 Lichte muziek. 19.30 Verkiezirigstoespraak. 19.45 Gram. muziek. 19.50 „Dit is leven", cau serie. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Radio Philh. orkest. 21.10 Ac tualiteiten. 23j.20 Kooraang. (Intermez zo: Gram. muziek). 21.50 De Radiodokter. 22.00 Bariton en piano. 2X30 Gram. mu ziek. 22.45 Avondgebed en liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Kamer muziek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Gram. muziek. 1050 Voor ce kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 So praan en piano. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Piano en orgeL 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek, 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek 14.40 School radio. 15.00 Gram. muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 Strijkorkest 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Piano re citaL 17.45 Gram. muziek. 1750 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 19.00 PianospeL 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws. 20.05 Mededelingen N.O.C. 20.10 Gevari eerde muziek. 21.15 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 21.30 Lichte muziek. 2X05 „Terwijl een sigaret brandde", hoorspeL 22.25 Gram. muziek. 22.45 Buitenlands overzicht 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20—24.00 Gram. muziek. TELEVISIE A.V.R.O. 20.15—21.45 L Opening. 2. Televizier. 3. Discusie. Pauze. 4. Vacantle-autoreis. ZON EN MAAN. 16 Juni. Zon: op 4.19 Maan: op 00.56 17 Juni. Zon: op 4.19 Maan: op 1.10 onder 21.02 onder 14.53 onder 21.03 onder 16-14 VOOR: DE JEUGD .Jdonus, de man van de maan". Van de hand van A. D. Hildebrand is bij H. Meulenhoffs Uitgeverij te Amster dam „Monus, de man van de maan" ver schenen, een boek dat het door zijn fan tastische inslag bij de jeugd van Neder land wel zal doen. Het boek. dat typo grafisch goed is verzorgd, werd gesteld in een bevattelijke taal zonder al te veel technische uitweidingen. Een merkwaar dige bijzonderheid is, dat het boek ge heel „up to date" is gehouden zodat het zelfs van de laatste ontwikkelingen ln de wereldpolitiek gewaagt. De tendens naar een vreedzame samenleving is een van de factoren, die „Monus, de man van de maan" voor Jong Nederland in elk ge val het lezen waard maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7