Zijpe BATAVUS GEEN BRADERIE EIND JULI TE MIDDELBURG Zeeuwse Almanak WALCHEREN Zivin P~genda 2 PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 JUNI 1952 Winkeliers voelden er weinig voor op dat tijdstip Het bestuur van de Middelburgse Middenstandscentrale heeft besloten om de tegen 24, 25 en 26 Juli aanstaande vastgestelde Braderie niet te doen doorgaan Dit beslnlt werd genomen op grond van het feit, dat zeer vele winkeliers van oordeel waren, dat een Braderie ten doel moet hebben mensen naar Middelburg te trekken en daardoor de aandacht te vestigen op Middelburg als winkelstad. De voor de Braderie gekozen data vallen echter samen met de Oost Vlaamse Tentoonstelling te Middel burg, de week van de sportuitwisse- ling met Folkestone en de finish van de Benelux-ronde. Vanzelfsprekend zullen er bij die gelegenheid toch reeds niet te schatten aantallen vreemdelingen naar de Zeeuwse hoofdstad komen, zodat naar de me ning van vele winkeliers, een Brade rie als middel om er nog meer aan te trekken, eigenlijk overbodig is. Op een ander tijdstip zou evenwel de Braderie juist een attractie kunnen zijn en het is dan ook zo, dat de mid denstanders geen tegenstanders zijn van een Braderie op zichzelf, maar wel van een braderie op het gekozen tijdstip. Daar komt nog bij, dat men in brede kring de trjd van voorberei ding te kort acht. Een plaats als Zaandam had niet minder dan zeven maanden nodig om de Braderie in dit voorjaar te organiseren en drie maanden daarvan werden practisch alleen besteed om de winkeliers zelf met enthousiasme te laden. Dit en thousiasme is nodig, omdat een Bra- op Gevolgen van zotile inundatie. Reeds meermalen is in ons blad melding gemaakt van de kritieke toestand waarin verschillende com plexen woningen in de door het wa ter getroffen gebieden, verkeren, D,eze situatie stelt de woningbouw verenigingen in financieel opzicht voor onoverkomelijke moeilijkheden en herhaalde malen is hierop reeds de aandacht van de betreffende de partementen gevestigd, tot dusver zonder afdoend resultaat. De woningbouwverenigingen „Ge meenschappelijk Belang en „Goed Wonen" te Vlissingen en „Algemene Woningbouwvereniging" en Wo ningstichting Volksbelang" te Mid delburg hebben zich thans in een uitvoerig schrijven tot het bestuur van de Nationale Woningraad ge richt met het verzoek bij de rege ring aan te dringen op maatregelen, waardoor het aan bouwverenigingen in het door oorlogshandelingen ge ïnundeerde gebied mogelijk wordt femaakt om de aangerichte schade liiyend te doen herstellen. De slechte toestand waarin vele woningen verkeren, door het zout. dat achterbleef in muren.enz. en de verwoesting, die daardoor aange richt wordt, maken dat ieder herstel slechts van zeer korte duur is. en het in verband met de beschikbare middelen niet mogelijk is om telken male te reparei-en. Aangedrongen wordt op een apar te regeling voorde geïnundeerde gebieden. 1 derie van de middenstanders zelf ook een niet onaanzienlijk financieel of fer vergt. En juist deze tijd van voor bereiding ontbrak in Middelburg. Terecht heeft de Middenstandscen trale. nadat Maandag jL de Vereni ging Handelsbelang besloot om niet deel te nemen aan de Braderie, zich op het standpunt gesteld, dat alleen bij een massale deelneming een der gelijke onderneming tot succes kan leiden. Wel betreurde men bij de Midden stands Centrale de houding der win keliers, omdat men een Braderie op een later tijdstip alleen tot een succes kan maken, als men grote be dragen uitgeeft aan reclame om cfe mensen te trekken. Nu zouden de mensen er vanzelf zijn geweest Bovendien vreest men, dat nu andere plaatsen een Braderie zullen organi seren. Geen Braderie in Juli dus. Hopelijk echter wel op een later of ander tijd stip. Een Braderie op zichzelf is een niet te versmaden propagandamiddel. Men zal er verstandig aan doen de gedachte daaraan niet los te laten. De Braderiekwestie heeft enige we ken lang tot een zekere spanning in middenstandskringen geleid. Geluk kig is juist aan het einde 'van deze periode gebleken, dat de wil tot sa menwerking levend is gebleven. En dat is tenslotte de hoofdzaalc. Monteur viel van 10 meter hoogte Woensdagmorgen is bij het bevesti gen van een ijzeren balk aan het sta ten geraamte van het nieuwe PZEM- gebouw te Vlissingen de 28-jarige monteur S. C. H. uit Rotterdam van een 10% meter hoge stellage geval len. Ernstig gewond moest H. naar het St Josephzieltenhuis overgebracht worden. Zijn foestand is nog steeds ernstig. Advertentie De enïge liefs met de 5 plussea No.?i Ia robber opgetogen spatborden RIJWIELHUIS H. WEEZEPOEL WIJNGAARDSTRAAT 43, TELEFOON 2720, GOES WEL NOOIT Als het waar is, dat in hetbijzon der een rechtvaardig mens kan reke nen op een gezonde slaap, dan moet die man die daar in het centrum van Vlissingen een uiltje knapte wél tot de rechtvaardigste onder de rechtvaardigen behoord hebben Het was op het spitsuur, zo om streeks half één. Auto's raasden voorbij, bellende fietsers zochten zich een weg door de volte en troe pen kinderen trokken joelend over de trottoirs. Maar de man, die zich behaaglijk in een rieten stoel op een café-ter rasje genesteld had, merkte het niet. Met geloken ogen lag h\j toén ach terover en liet heel het geweld van een hedendaags spitsuur gelaten over zich heen daverener ging een flu ïdum van immense rust van deze mens uit, zoals hij daar zat; onder gedoken als het ware in de diepten van zijn gezonde bewusteloosheid, een klein menselijk eiland van rust m de driftige jacht van een haven stad op het spitsuur. Hij was zich zijn eilandschap uiteraard niet beioust. Niets was hij zich bewust, hij was zichzélf en heel de mensheid ontvloden. Zo maar, i midden in de stad. Een zijner armen hing hem slap langs de leden; de ander lag op een tafeltje, voor hem. Het was zijn rechterarm, waarvan de hand op een Jcrant rustte. En de wijsvinger van die hand was in functie. Het was het enige aan de man, dat naast zijn ademhaling in functie was Want die vinger wees op iets in die krant. Op een advertentie, en in die advertentie maakte een mar trassenfabriek op aanschouwelijke wijze duidelijk tot welk een immense rust men kon komen door gebruik te maken van dat soort matras sen Ze zullen op die fabriek wel nooit te weten komen, dat hun advertentie een zo doeltreffende uitwerking heeft gehad Congres Broederschap Candidaat-nolarissen. OFFICIËLE ONTVANGST DOOR HET GEMEENTEBESTUUR. Donderdag is te Middelburg het congres begonnen van de Broeder schap van candidaat-notarissen in Nederland. De deelnemers wei-den 's avonds officieel door het gemeente bestuur ontvangen in de Burgerzaal van het Stadhuis. Bij ontstentenis van de burgemeester, werd het wel komstwoord gesproken door de loco burgemeester wethouder J W. Kö- feler, waarbij deze o.a. wees op het oge wetenschappelijke peil van het notariaat, dat mede blijkt uit het onderwerp, dat tijdens het congres behandeld zal worden. De voorzitter van de broederschap, de heer ,W. Udo uit Den Haag, beantwoordde de rede van de burgemeester en zeide, dat het reeds 29 jaar geleden vas, dat een jaarvergadering inMid- ielburg was gehouden. Tenslotte Jankte deze spreker het gemeente bestuur voor de hartelijke ontvangst. Fiets van politieman te Vlissingen gestolen. TOEN HIJ EEN GEWONDE HIELP Een 26-jarige Scheveningse varens gezel, die, na het verlaten van een café aan de Vlamingstraat te Vlissin gen, waarin hij ruzie had gehad en iets teveel had gedronken, op zijn fiets wilde stappen, gleed hierbij uit en viel tegen een ruit van het café. De zeeman werd door glasscherven ernstig aan zijn arm gewond. Hevig bloedend werd de man door een agent, die eerst nog getracht had het bloed te stelpen, naar het politiebu reau vervoerd, waar ür Grippeiing de eerste hulp verleende. De volgende dag kon de Scheveninger naar huis terugkeren. Terwijl de agent echter met het bloed3telpen bezig was, nam iemand de fiets van de politieman mee en verdween. Het onderzoek naar deze diefstal heeft tot nog toe nog geen resultaat opgeleverd. DE DAS waai- U Vade» op 15 Juni ÉCHT plezier mee doet, vindt U in de smaakvolle collectie van herenmodehuis VERSPUY b. Delft 11, Tel. 3891 MIDDELBURG. Eerefonds oud verpleegsters. BIJEENKOMST IN DE STATEN ZAAL TE MIDDELBURG Dinsdag a.s. om 2.15 uur zal in de Statenzaal te Middelburg een bijeen komst worden gehouden door de echtgenoten van de Zeeuwse burge meesters onder leiding van mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse v. d. Feltz. De bedoeling van deze bijeen komst is te trachten een provinciaal comité in het leven te roepen van het „Erefonds oud-verpleegsters". Dit fonds is reeds landelijk werkzaam, doch in Zeeland was tot nu toe geen afdeling gesticht. Vechtlustige grensrechter streng bestraft. RUMOER OM EEN STRAFSCHOP Door de rechtbank te Middelburg werd veroordeeld de landbouwers knecht F. J. v. E. uit Vogelwaarde, die als grensrechter bij de voetbal wedstrijd tussen Rapenburg 2 en Hulst 3 de scheidsrechter A. P. J. F. uit Graauw na een woordenwisseling enige schoppen en een klap had toe gediend. Even voor het einde van de wedstrijd kende scheidsrechter F. aan Rapenburg een strafschop toe, waar over v. E. zich zo opwond, dat hg de scheidsrechter te lijf ging. Alsof het rumoer op het veld nog niet voldoen de was, greep de „grensrechter" in het kleedlokaal na afloop van de match de heer F. bij de keel, zodat deze slechts door een aantal aanwezi- fen uit zijn benarde situatie kon wor- en verlost. De politierechter toonde weinig waardering voor deze zonder linge uiting van sportieve geestdrift en veroordeelde v. E. bij verstek tot 30 of 15 dagen. Het Naerebout-standbeeld te Vlissingen. Nu de plannen voor de onthulling van het nieuwe standbeeld voor Frans Naerebout te Vlissingen op Za terdag 5 Maart a.s. om 15 uur vaste vorm heoben aangenomen, kunnen wij mededelen dat het in het voorne men ligt om aan deze onthulling luister te doen bijzetten door een grootse zangdemonstratie van de schoolkinderen uit de 2 hoogste klas sen van alle lagere scholen en de leerlingen van de V.G.L.O. school en de le klasse van de Industrie- en Huishoudschool te Vlissingen. Daarna volgt een défilé van alle verenigingen met vaandels, vlaggen en banieren. Reeds werden de bestu ren van de te Vlissingen bestaande verenigingen of corporaties per cir culaire uitgenodigd om met hun le den aan dit défilé deel te nemen. Ook verenigingen, die eventueel nog geen uitnodiging ontvingen kunnen zich opgeven. De leiding van het gehele défilé werd door B. en W. in handen gesteld van de Bond van Buurtverenigingen. EXAMENS. Voor het eindexamen der Rijks Kweekschool te Middelburg slaagden de dames N. E. Janse. Sint Laurens, E. K. Knuijt, Vlissingen, E. Kom- mers. Middelburg, K. C. Verburg, Kloetinge en de heer J. K. Stroo. Vlissingen. Voor het te Rotterdam gehouden exa men kleuteronderwijzeres slaagden de dames C. Bal, Kattendijke; F. Coppoolse Middelburg; M. de Schip per, Kloetinge; G. Vieman, Kats; C. de Bree, Middelburg; G. Eekman, Vlissingen; F. van Aartsen, Middel burg en L. van 't Hoff, Oosterland. Smokkelarij te St. Jansteen. Door de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen te St. Jansteen werd een hoeveelheid kunstmest van 4500 kg. in beslag genomen. De kunstmest was bestemd voor frau duleuze uitvoer naar België en op- feslagen in een boerenschuur binnen e grensstrook. Voorts werd een koe in beslag ge nomen welke door smokkelaars via het veld naar de grens gevoerd werd. De smokkelaars wisten t.c ontkomen. De waarde van de koe bedroeg plm. 400. ALGEMENE VERGADERING COöP. SUIKER „DINTELOOKD". Donderdagmorgen kwam bij de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Din- teloord" in de Kath. Kring te Roo sendaal in algemene ledenvergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes. Verschillende mededelingen wer den gedaan over de jongste vergade ring van de. Ver. Coöp. Suikerfabrie ken en de daar genomen besluiten. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren C. J. J. Kooyman, St. Annaland, J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge en ir. W. Kakebeeke, Rilland, werden herbenoemd. Voorts werd een aantal afgevaar digden resp. plaatsvervangend afge vaardigden voor de V.C.S. benoemd, terwijl na een toelichting van de voorzitter de balans- en exploitatie rekening ongewijzigd werden vastge steld. Voor het examen 3e stuurman grote handelsvaart slaagde de heer J. Adriaan- se, leerling aan de „De Ruyterschool te Vlissingen. Jaarverslag vereniging „Rijwielpad Walcheren". In het jaarverslag van de vere niging Rijwielpad Walcheren wordt melding gemaakt van de metingen, die in 1951 zijn gedaan voor het herstellen van het rijwielpad van Vlissingen over de zeedijk naar Rit- them. Besprekingen om dit werk buiten bezwaar van de verenigings kas uit te voeren zijn echter op niets uitgelopen zodat dit uit eigen middelen zal moeten geschieden. Het pad van Vlissingen naar Zoutelande werd geheel hersteld en kon in ge bruik worden genomen. In verband met het feit, dat het herstel van het rijwielpad in de duinen pas in het seizoen geheel is gereed gekomen, was het te laat in het jaar gewor den om de propaganda voor het wer ven van leden in 1951 nog ter hand te nemen, zodat in 1951 nog geen contributies zijn geïnd. Vermoedelijk zal dit jaar advies uitgebracht moeten worden welke rijwielpaden met zgn. bromfietsen mogén worden bereden; er blijft een mogelijkheid om rijwielpaden aan te wijzen als toeristische paden, welke dan niet door de bromfietsen wor den bereden; het is zaak hieraan bijzondere aandacht te besteden. De rekening over 1951 vermeldt een begin saldo van 8819.12 en een slotsaldo van 3414,15. De ledenvergadering zal Dinsdag morgen-in het stadhuis te Vlissingen worden gehouden. Vlissingen PROF. P. S. GERBRANDY SPRAK. Op de Nieuwe Markt trad gister avond voor de A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Vlis singen op, prof. mr, P. S. Gerbrandy. Hij sprak over: „Het. na-oorlogs po litiek beleid en de komende jaren." De leiding van de bijeenkomst berustte bij de heer B..H. Ligterin- gen. Prof Gerbrandy ving aan met te wijzen "op het verlies van Ned. Indië en noemde dat een ramp van ont stellende omvang voor tientallen millioenen mensen. Ook wat de buitenlandse politiek I mars van J. P. Sousa. betreft, beeritiseerde prof. Gerbran dy de huidige regering. In het. bij zonder laakte hij de houding bij de vaststelling van het Japanse vredes verdrag. Met niets is Nederland uit de bus gekomen. Vervolgens besprak prof. Gerbran dy de financiële economische poli tiek. Spr. erkende de moeilijkheden van deze tijd; het verlies van Indo nesië heeft onzp welvaart doen da len met 13 16 doch welbe wust wordt aangestuurd op het in staats handen brengen van het ge hele economische apparaat. De con sequentie hiervan ziet men op het ogenblik achter het ijzeren gordijn. Spr. critiseerde vervolgens de wo- ningbouw-politiek waardoor de par ticuliere woningbouw wordt lam ge legd en groot onrecht wordt ge pleegd aan de huiseigenaren. De mvesterings-politïek der regering leidt tot de algemene verarming en belemmert de zo hoog nodige indu strialisatie. De ontstellende tragiek onzer re gering is dat men hard bezig is de practgken over te nemen van de lan den, waartegen wij pas een bittere strijd hebben gevoerd. Na nog gewezen te hebben op het grote belang voor Nederland dat Nieuw-Guinea behouden wordt, wees spr. tenslotte op de verantwoorde lijkheid van elke kiezer straks bij de stembus. CONCERT „ONS GENOEGEN" Zaterdagavond om 8 uur zal de koninklijke harmonie „Ons Genoe gen" te Vlissingen in het Bellamy- park een concert geven onder leiding van de heer P. de Rooij. Op het pro gramma staan: vóór de pauze „Over de top", een mars van H. J. Crosby; „Si j'étais roi", een ouverture van C. A. Adam; „Sinfonia", in drie delen van J.'C. Bach; „Fridolin", ouvertu re (verplicht concoursstuk te Culem- borg) van Piet van Mever; „In de smidse", karakterstuk van R. Eilen- berg. Na de pauze worden uitgevoerd: „Nieuw Walcheren" een mars van Piet de Rooy; „Gemaskerd bal" in vier delen van Jan Beekhoven; „Val se Interrompue", een legende van L. Montagne en „Semper Fidelis", een Advertentie 0 -bed is ook voor U ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. VAN TOT De collecte ten bate van het Neder landse Rode Kruis bracht te Driewegen f 71.60 op. De Pinkstercollecte voor de Zending heeft te Driewegen en Ovezande f 138 opgebracht. De jongens van de R. K. Jongens school te 's Heerenhoek hielden een col lecte voor het Ned. Rode Kruis en brach ten f 115.96 bijeen. De burgemeester van 's Heerenhoek heeft in een vergadering van de Vrijwil lige brandweer drie zilveren medailles met oorkonde uitgereikt aan de heren H, Paree, A. Haze en G. Bordui. Beiaardconcert in Veere. Zaterdag a.s. zal de heer Jan Kwist het tweede zomeravondconcert geven op het carillon van het Veerse raad huis, van 20 tot 21 uur. Het program ma is als volgt: 1, Preludium, J. S. Bach; 2. Lentebloesem, Kwist; 3. a. Vogelnestje, b. Langoor op reis, c. De krekel en het meisje, 4a. Pizzicato uit „Sylvia ballet", *4b. Slow walz, Deli- bes; 5. Andante Cantabilè, Tschaikow- sky; *6. Sonatine in F, Beethoven; *7 Nocturne op. 37, Chopin; *8. Ros Bey- aard (m. variaties). Staf Nees; 9. Ber ceuse de Jocelyn, Godard. De met aangeduide nummers wor den voor de eerste maal op een avond concert uitgevoerd. KNAAPJE STAL ACHT FIETSEN Een 8-jarig Vlii maakte zich schuldig aan diefst 8 rijwielen om er plezierritjes mee te maken. Het knaapje heeft de rijwie len spoedig weer op verschillende plaatsen in de stad weggegooid. De politie ontfermde zich over de knaap die inmiddels weer is vrijgelaten. jongetje ïfstal van De opbrengst van de collecte voor de Stichting 1940—1945 bedroeg te C.oJijns- plaat f 251.25. Vijf muziekgezelschappen van Noord- Beveland concerteerden te Kortgene. Voor dit ocncert bestond grote belang stelling. Voor het vakexamen sociale verzeke ring slaagde te Amsterdam de heer H. J. Meerman, werkzaam bij de Raad van Arbeid te Middelburg. Voor het examen ter verkrijging van het diploma „gemotoriseerd rijwielbe- drJjf" slaagden de heren J. de Roos te Vlissingen en G. J. Poppe t,e Veere,, bei den leerlingen aan de opleidingscursus van de Technische School te Middelburg. De heer J. L. Goulooze te Souburg, wachtmeester bij de rijkspolitie aldaar, behaalde te Amersfoort het Folltiedi- ploma In het inschrijvingsregister voor de Dienstplicht 1954 werden te Aardenburg 26 personen ingeschreven. Donderdag 31 Juli a.s. zal het 25 jaai geleden zijn, dat het Wit-Gele Kruis to st. Jansteen werd opgericht. De heer J. van Sluis P.G.zn., te Brou wershaven, leerling van de Koningin Wil- helmina Kweekschool te Rotterdam, slaag de voor onderwijzer bij het lager onder wijs. Belgische radio geeft reportage over Zeeland. Het Belgisch nationaal instituut voor radio-omroep zal een reportage over de provincie Zeeland uitzenden op Donderdag 19 Juni a.s., te 19 u. 30 in het Vlaamse programma. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling deze uitzending een week eerder te bren gen. Middelburg 30 JAAR N.C.V.B. Vanavond zal in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg op feeste lijke wijze het 30-jarig bestaan van de afdeling Middelburg der Ned. Chris tenvrouwenbond worden gevierd. Op het programma staan een toespraak van de bondspresidente mevr. M. H. Albronda—v. d. Nagel, samenzang, de clamatie en een huldiging. Marktberichten VISMIJN IE VEERE. 12 Juni. Export garnalen, aanvoer 936 kg., 65—69. Handels garnalen, aanvoer 1998 kg.. 42—45. Schar, aanvoer 124 kg., 2741. Bot, aanvoer 360 kg., 21—34. Schol, aanvoer 8 kg., 26. Middel tong, aanvoer 92 kg., 67—130. Rog, aanvoer 168 kg., 16 22. Visiever, aanvoer 1 kg., 66. Kreeft, aanvoer 4% leg., 211—372. AARDBEIENVEH/ING MIDDELBURG. Ochtendveiling 12 Juni. Madame Mou- tot 53—83; Dutch Evern 52—57; Jucunda 67—81; Aardbeien 45—68, VEILING WALCHEREN. II Juni. Morgenveiling 8 uur: Jucunda '59—66; Madame Moutot 6165; Dutch Evern 49—55; Madame Lefeber 61; Obe'rschlesien 53—61; Rode bessen per ds. 33—35. Aardappelen: Bonken 21—24; grote 17— 20; drielingen 1518; kriel 1216. Aan voer: 28 ton. Groenten: Sla 210; Bloemkool A 12 31; idem B 917; idem C 816; idem D 8—12; Komkommers A 26—29; idem B 19—24; idem C 15—18; Bospeen 10—34; Boskroten 12—15; Bosradijs 3—11; Ra barber 8—19; Andijvie 15—26; Spinazie 18—49; Doppers 42—50; Tuinbonen 23—34; Postelein 2647; Dubb. Princessen 1.54— 1.67; Snijbonen 1.34—1.50; Spitskool 16— 21; Savoyekool 1014. Middagveiling: Madame Moutot 5075; Dutch Evern 4860; Jucunda 5872; Ma dame Lefeber 45—61; Framboosaardbei 80; Climax 62; Rode bessen per doos 3A— 38; Tomaten 60—1.32.- Watertarieven op Schouwen 25 verhoogd. In de vergadering van aandeelhou ders der N.V. Waterleiding Mij. Schouwen en Duiveland werd een voorstel aangenomen om de tarie ven met 25 te verhogen. Boven dien werd een voorstel van de ge meente Ouwerkerk aangenomen, waarbij een leeftijdsgrens werd ge steld voor de leden van de raad van belteer en waarbij burgemeesters, raadsleden en secretarissen, die hun ambt neerleggen, ook niet langer lid zgn van de raad van beheer. Merriepremiekeuringen te Middelburg. Te Middelburg werden Donderdag, uit gaande van de Kon. Ver. „Het Neder landse Trekpaard" premiekeuringen voor merries gehouden, waarbij de volgende merries werden geprimeerd: 2-jarige merries, klein: Manola v. Ko- ningslust, eig. W. de Buck. Meliskerke; Elza, eig. W. Maas, Vrouwenpolder; An nie v. d. Eendracht, eig. D. A. v. Nieu- wenhuijzen, N.- en St. Joosland; Mona v. Melo, eig. K. Janse, Middelburg; Bianca, eig. W. Sanderse, Serooskerke; Hannie, eig. C. Mesu, Arnemuiden; Erna, eig. L. J. Bierens, St. Laurens; Paulien v. Dom burg, eig. J. de Visser, Domburg; Erna v. Noëlla, eig. J. Dingemanse, Grijpskerke; Gerta, eig. P. de Buck Iz., Serooskerke: groot: Corrie v. Zeeduin, eig. J. Mal- jaars, Oostkapelle; Marijke v. Groenen- burg, eig. D. A. van Nieuwenhuijzen, N.- en St. Joosland; Olga v. Jozinahoeve, eig. P. de Buck, Serooskerke; Jolanda v. d. Linge, eig. Iz. de Buck, Oostkapelle; Cla ra, eig. H. de Pagter, Serooskerke; Cora, eig. J. Poppe. Biggekerke-, Astrid, eig. L. J. Bierens, St. Laurens; Mirza v. Clairon, eig. S. Maljaars. Aagtekerke. 3-jarige merries, klein: Cora d'Ahea, eig. C. Mesu, N.- en St. Joosland; Jenny d'Ahea, eig. als voren; Zita v. Pannen- hof, eig. W. de Buck, Meliskerke; Emly, eig. K. Janse, Middelburg; Hermine, eig. P. G. de Lange, N.- en St. Joosland; Cor rie, eig. H. Crucq, N.- en St. Joosland; Henny, eig. P. de Buck, Veere; Jesse v. Kruispolder, eig. W. Maas, Vrouwenpol der; Jenny, eig. F. Dekker. Oostkapelle; groot: Annie v. Donkerzicht, eig. S. de Visser, Vrouwenpolder; Corrie v. Fraters hoeve, eig. W. de Buck, Meliskerke; Ge orgette v. Schoondijke, eig. P. de Buclc, Serooskerke; Irene v. Zeeduin, eig. C. C. Brakman, N.- en St. Joosland; Nellie, eig. W. Sanderse, Serooskerke; Mina, eig. J. J. Klompe. Serooskerke: Mirza, eig. H. de Pagter, Serooskerke; Clara v. Kruis polder. eig. I. Verhage, Koudekerke; Mar tha, eig. Kr. Poppe, Grijpskerke. 4-jarige merries, klein: Zora v. E. D. R., eig. J. Maljaars, Oostkapelle; Ly- die v. Henriettehoeve, eig. J. Vos, Kou dekerke; Bianca v. Welzinge, eig. K. Jan se, Middelburg; Flora v. St. Pieter, eig. L. Francke, Oostkapelle; groot: Henny v. Zeeduin, eig. J. Maljaars. Oostkapelle; Bertha v. d. Kerkhoeve, eig. I. de Buck, Oostkapelle; Fairlne, eig. C. Mesu, N.- en St. Joosland; Flora, eig. Jb, Vos, Kou dekerke; Dahlia v. 't Hof Nieuwland, eig. fa. A. Wisse, N.- en St. Joosland; Aida v. St. Pieter. eig. J. Boogaard, Meliskerke; Ata, eig. H. J .Allaart, Serooskerke. 5-10-jarige merries, klein: Fannie v, Clinge, eig. W. de Buck, Meliskerke; Fiorina v. Vijfhuizen, eig. J. Maljaars, Oostkapelle; Anna varr 't Hof Nieuwland. fa. Wisse, N.- en St. Joosland; Juliana v. Prlnsland, eig. L. de Looff, Koudekerke; Irene, eig. Js. Vos, Koudekerke; Arva v. 't Lusthof, eig. fa. Wisse, N.- en St. Joos land; Lena, eig. W. Maas, Vrouwenpolder; Flora, eig. Abr. Mesu, Vrouwenpolder; Beatrix, eig. W. Maljaars, Domburg: Gusta, eig. J. Marinissen, Middelburg; groot: Elly, eig. I. de Buck, Oostkapelle; Rezie v. Lovemich, eig. C. Mesu. N.- en St. Joosland; Lien v. d. Eendracht, als voren; Willy van E.D.R., eig. J. Poppe, Biggekerke; Bora van 't Hof Nieuwland, eig. fa. Wisse, N.- en St. Joosland; Clara van Zeeduirr, eig. J. Maljaars, Oostkapel le; Avina, eig. Js. Vos, Koudekerke; Blondina van Dijkzïcht, eig. J. Poppe, Biggekerke; Bertha, eig. wed. J. Bliek, Vrouwenpolder; Laura v. Klaverwijk, eig. S. de Visser, Oostkapelle. FILMS IN ZEELAND Toneelstuk verfilmd. Wglen Edwina Black (The late Ed- wina Black), Engelse film van Mau rice Elvey. Een verfilming van het bekende to neelstuk „Black Chiffon", een som bere geschiedenis, waarin David Farrar, Geraldine Fitzgerald en Ro nald Culver met typisch-Engelse be heersing de hoofdrollen vervullen. De dood van Edwina Black, een heers zuchtige vrouw, betekent een verade ming voor haar man en de gezel schapsjuffrouw. Beiden zgn reeds lang op elkaar verliefd. Wanneer echter blijkt, dat de overledene geen natuurlijke dood is gestorven, wordt de sfeer in bet huis somberder dan ooit tevoren. Een politie-inspecteur zorgt tenslotte voor een verrassende ontknoping. (Alhambra, Donderdag). De Electro-bioscoop te Middelburg vertoonde in de reeks culturele voor stellingen Donderdagavond de beken de Italiaanse verfilming van de ope ra La Traviata. Deze film bespraken wij reeds eerder; vooral voor de ope ra-liefhebbers bleek zij zeer aantrek kelijk te zgn. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: .Mensen in het wit". (14 j.), 7 en 9 um1; Luxor: „De zwarte monnik", (18 j.), 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur: Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni'3—6 en 8—11.30, C.C.-club 124 uur; Ten nisbanen Nolledijk: Competitiewed strijd, 2 uur. Zondag Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur: Luxor: Als vandaag, 3. 7 en 9 uur: Cosy Corner: Trio Poljoni 3— 6 en 8—11.30 uur. MIDDELBURG. Vandaag. Concert- en Gehoorzaal: Gerepatrieerdenzorg, 10.30 uur; Con cert- en Gehoorzaal: 30 jarig bestaan afd. Middelburg N.C.V.B., 7.30 uur. Electro: „Kim", 7, 915 uur. Schutters hof: Candidaatynotarissen 10.15 uur. Zaterdag. Electro „Kim", 7, 9.15 uur. Zondag. Electro, als boven, 3.30, 7 en en 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2