Zwin Ziipe BATAVUS 0 -bed is ook voor U ideaal! GEEN BRADERIE EIND JULI TE MIDDELBURG Zeeuwse Almanak ZEEUWSCH-VLAANDEREN Wissel Zeeuws -Vlaanderen 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 JUNI 1952 Winkeliers voelden er weinig voor op dat tijdstip Het bestuur van de Middelburgse Middenstandscentralc heeft besloten om de tegen 24, 25 en 26 Juli aanstaande vastgestelde Braderie niet te doen doorgaan. Dit besluit werd genomen op grond van het feit> dat zeer vele winkeliers van oordeel waren, dat een Braderie ten doel moet hebben mensen naar Middelburg te trekken en daardoor de aandacht te vestigen op Middelburg als winkelstad. De voor de Braderie gekozen data vallen echter samen met de Oost Vlaamse Tentoonstelling te Middel burg, de week van de sportuitwïsse- ling met Folkestone en de finish van de Benelux-ronde. Vanzelfsprekend zullen er bij die gelegenheid toch reeds niet te schatten aantallen vreemdelingen naar de Zeeuwse hoofdstad komen, zodat naar de me ning van vele winkeliers, een Brade rie als middel om er nog meer aan te trekken, eigenlijk overbodig is. Op een ander tijdstip zou evenwel de Braderie juist een attractie kunnen zijn en het is dan ook zo, dat de mid denstanders geen tegenstanders zijn van een Braderie op zichzelf, maar wel van een braderie op het gekozen tijdstip. Daar komt nog bij, dat men in brede kring de tijd van voorberei ding te kort acht. Een plaats als Zaandam had niet minder dan zeven maanden nodig om de Braderie in dit voorjaar te organiseren en drie maanden daarvan werden practisch alleen besteed om de winkeliers zelf met enthousiasme te laden. Dit en thousiasme is nodig, omdat een Bra- op Walcheren gedupeerd Gevolgen van zoule inundatie. Reeds meermalen is in ons blad melding gemaakt van de kritieke toestand waarin verschillende com plexen woningen in de door het wa ter getroffen gebieden, verkeren. Deze situatie stelt de woningbouw verenigingen in financieel opzicht voor onoverkomelijke moeilijkheden en herhaalde malen is hierop reeds de aandacht van de betreffende de partementen gevestigd, tot dusver zonder afdoend resultaat. De woningbouwverenigingen „Ge meenschappelijk belang"" en „Goed Wonen" te Vliss: en en „Algemene Woningbouwvere:. ging" en „Wo ningstichting Volksbelang" te Mid delburg hebben zich thans in een uitvoerig schrijven tot het bestuur van de Nationale Woningraad ge richt met Het verzoek bij de rege ring aan te dringen op maatregelen, waardoor het aan bouwverenigingen in het door oorlogshandelingen ge- inundeerde gebied mogelijk wordt femaakt om de aangerichte schade lïjvend te doen herstellen. De slechte toestand waarin vele woningen verkeren, door het zout, dat achterbleef in muren enz. en de verwoesting, die daardoor aange richt wordt, maken dat ieder herstel slechts van zeer korte duur is. en het in verband met de beschikbare middelen niet mogelijk is om telken male te repareren. Aangedrongen wordt op een apar te regeling voor de geïnundeerde Advertentie derie van de middenstanders zelf ook een niet onaanzienlijk financieel of fer vergt. En juist deze tijd van voor bereiding ontbrak in Middelburg. Terecht heeft de Middenstandsc trale, nadat Maandag jl. de Vereni ging Handelsbelang besloot om niet deel te nemen aan de Braderie, zich op het standpunt gesteld, dat alleen bij een massale deelneming een der- gelijke onderneming tot succes kan leiden. Wel betreurde men bij de Midden stands Centrale de houding der win keliers, omdat men een Braderie op een later tijdstip alleen tot een succes kan maken, als men grote be dragen uitgeeft aan reclame om de mensen te trekken. Nu zouden de mensen er vanzelf zijn geweest Bovendien vreest men, dat nu andere plaatsen een Braderie zullen organi seren. Geen Braderie in Juli dus. Hopelijk echter wel op een later of ander tijd stip. Een Braderie op zichzelf is een niet te versmaden propagandamiddel. Men zal er verstandig aan doen de gedachte daaraan niet los te laten. De Braderiekwestie heeft enige we ken lang tot een zekere spanning in middenstandskringen geleid. Geluk kig is juist aan het einde van deze periode .geblekën, dat de wil tot sa menwerking levend is gebleven. En dat is tenslotte de hoofdzaak. Monteur viel van 10 meter hoogte Woensdagmorgen is bij het bevesti- E;en van een ijzeren balk aan het sta- en geraamte van het nieuwe PZEM- gebouw te Vlissingen de 28-jarige monteur S. C. H. uit Rotterdam van een 10% meter hoge stellage geval len. Ernstig gewond moest H. naar het St Josephziekenhuis overgebracht worden.Zijn toestand is nog steeds ernstig. De enige fiets met de 5 plussen No. 21 In rubber opgehangen «patbordeo RIJWIELHUIS H. WEEZEPOEL WIJNGAARDSTRAAT 43, TELEFOON 2720, GOES K?ê cj».*a WEL NOOIT Als liet waar is, dat in het bijzon der een rechtvaardig mens han reke nen op een gezonde slaapdan moet die man die daar in het centrum van Vlissingen een uiltje knapte wel tot de rechtvaardigste onder de 'rechtvaardigen behoord hebben Het was op het spitsuur, zo om streeks half één. Auto's raasden voorby, bellende fietsers zochten zich een weg door de volte en troe pen kinderen trokken joelend over de trottoirs. Maar de man, die zich behaaglijk in een rieten stoel op een café-ter rasje genesteld had, merkte het niet. Met geloken ogen lag hij toen ach terover en liet heel het geweld van een hedendaags spitsuur gelaten over zich heen daveren; er ging een flu ïdum van immense rust van deze mens uitzoals hij daar zat; onder gedoken als het ware in de diepten van zijn gezonde bewusteloosheid, een klein menselijk eiland van rust in de driftige jacht van een haven stad op het spitsuur. Hij was zich zijn eilandschap uiteraard niet bewust. Niets was hij zich bewusthij was zichzelf en heel de mensheid ontvloden. Zo maar, midden in de stad. Een zijner armen hing hem slap langs de leden; de ander lag op een tafeltje, voor hem. Het was zijn rechterarm, waarvan de hand op een krant rustte. En de wtfsvinger van die hand was in functie. Het was het enige aan- de man, dat naast zijn ademhaling in functie was Want die vinger wees op iets in die krant. Op een advertentie, en in die advertentie maakte een ma- trassenfabriek op aanschouwelijke wijze duidelijk tot welk een immense rust men kon komen door gebruik te maken van „dat soort matras sen Ze zullen op die fabriek wél nooit te weten komen, dat hun advertentie een zo doeltreffende uitwerking Congres Broederschap Candidaat-nolarissen. OFFICIËLE ONTVANGST DOOR HET GEMEENTEBESTUUR. Donderdag is te Middelburg het congres begonnen van de Broeder schap van candidaat-nptarissen in Nederland. De deelnemers werden 's avonds officieel door het gemeente bestuur ontvangen in de Burgerzaal van het Stadhuis. Bij ontstentenis van de burgemeester, werd het wel komstwoord gesproken door de loco burgemeester wethouder J W. Kö- -;eler, waarbij deze o.a. wees op het loge wetenschappelijke peil van het -lotariaat, dat mede blijkt uit het onderwerp, dat tijdens het congres behandeld zal worden. De voorzitter van de broederschap, de heer W. Udo uit Den Haag, beantwoordde de rede van de burgemeester en zeide, dat het reeds 29 jaar geleden .vas, dat een jaarvergadering m Mid delburg was gehouden. Tenslotte dankte deze spreker het gemeente bestuur voor de hartelijke ontvangst. Fiets van politieman te Vlissingen gestolen. TOEN HIJ EEN GEWONDE HIELP Een 26-jarige Seheveningse varens gezel, die, na het verlaten van een café aan de Vlamingstraat te Vlissin gen, waarin hg ruzie had gehad en iets teveel had gedronken, op zijn fiets wilde stappen, gleed hierbij uit en viel tegen een ruit van het café. De zeeman werd door glasscherven ernstig aan zijn arm gewond. Hevig bloedend werd de man door een agent, die eerst nog getracht had het bloed te stelpen, naar het politiebu reau vervoerd, waar dr Grippeling de eerste hulp verleende. De volgende dag kon de Scheveninger naar huis terugkeren. Terwijl de agent echter met het bloedstelpen bezig was, nam iemand de fiets van de politieman mee en verdween. Het onderzoek naar deze diefstal heeft tot nog to,e nog geen resultaat opgeleverd. Vechtlustige grensrechter streng bestraft. RUMOER OM EEN STRAFSCHOP Door de rechtbank te Middelburg werd veroordeeld de landbouwers knecht F. J. v. E. uit Vogelwaarde, die als grensrechter bij de voetbal wedstrijd tussen Rapenburg 2 en Hulst 3 de scheidsrechter A. P. J. F. uit Graauw na een woordenwisseling enige schoppen en een klap had toe gediend. Even voor het einde van de wedstrijd kende scheidsrechter F. aan Raoenburg een strafschop toe, waar over v. E. zich zo opwond,, dat hij de scheidsrechter te lijf ging. Alsof het rumoer op het veld nog niet voldoen de was, greep de „grensrechter" in het kleedlokaal na afloop van de match de heer F. bij de keel, zodat deze slechts door een aantal aanwezi- fen uit zijn benarde situatie kon wor- en verlost. De politierechter" toonde weinig waardering voor deze zonder linge uiting van sportieve geestdrift en veroordeelde v. E. bij verstek tot 30 of 15 dagen. Het Naerebout-standbeeld te Vlissingen. Nu de plannen voor de onthulling van het nieuwe standbeeld voor Frans Naerebout te Vlissingen op Za terdag 5 Maart a.s. om 15 uur vaste vorm heoben aangenomen, kunnen wij mededelen dat het in het voorne men ligt om aan deze onthulling luister te doen bijzetten door een grootse zangdemonstratie van de schoolkinderen uit de 2 hoogste lclas- sen van alle lagere scholen en de leerlingen van de V.G.L.O. school en de le klasse van de Industrie- en Huishoudschool te Vlissingen. Daarna volgt een défilé van alle verenigingen met vaandels, vlaggen en banieren. Reeds werden de bestu ren van de te Vlissingen bestaande verenigingen of corporaties per cir culaire uitgenodigd om met hun le den aan dit défilé deel te nemen. Ook verenigingen, die eventueel nog geen uitnoeiging ontvingen kunnen zich opgeven. De leiding van het gehele défilé werd door B. en W. in handen gesteld van de Bond van Buurtverenigingen. EXAMENS. Voor het eindexamen der Rijks Kweekschool te Middelburg slaagden de dames N. E. Janse. Sint Laurens, E. IC. Knuijt, Vlissingen, E. Kom- mers, Middelburg, K. C. Verburg, Kloetinge en de heer J. K. Stroo, Vlissingen. Voor het te Rotterdam gehouden exa men kleuteronderwijzeres slaagden de dames C. Bal, Kattendijke; F. Coppoolse Middelburg; M. de Schip per, Kloetinge; G. Vieman, Kats; C. de Bree, Middelburg; G. Eekman. Vlissingen; F. van Aartsen, Middel burg en L. van 't Hoff, Oosterland. Smokkelarij te. St. Jansteen. Door de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen te St. Jansteen werd een hoeveelheid kunstmest van 4500 kg. in beslag genomen. De kunstmest was bestemd voor frau duleuze uitvoer naar België en op geslagen in een boerenschuur binnen de grensstrook. Voorts werd een koe in beslag ge nomen welke door smokkelaars via het veld naar de grens gevoerd werd. De smokkelaars wisten te ontkomen. De waarde van de koe bedroeg plm. 400. ALGEMENE VERGADERING COöP. SUIKER „DINTELOORD". Donderdagmorgen kwam bij de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Din- telöord" in de ICath. Kring te Roo sendaal in algemene ledenvergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes. Verschillende mededelingen wer den gedaan over de jongste vergade ring van de Ver. Coöp. Suikerfabrie ken en de daar genomen besluiten. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren C. J. J. Kooyman, St. Annaland, J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge en ir. W. Kakebeelte, Rilland, werden herbenoemd. Voorts werd een aantal afgevaar. digden resp. plaatsvervangend afge vaardigden voor de V.C.S. benoemd, terwijl na een toelichting van de voorzitter de balans- en exploitatie rekening ongewijzigd werden vastge steld. Voor het examen 3e stuurman grote handelsvaart slaagde de heer J. Adriaan- se, leerling aan de „De Ruyterschool te Vlissingen. Oostburg RAADSVERGADERING Zaterdagmorgen om 11 uur zal de gemeenteraad van Oostburg vergade ren in het gemeentehuis. De volgende punten staan. o.m. op de agenda; be handeling van een binnengekomen motie van de gemeentebesturen van Terneuzen en Hulst betreffende de vrije veren op de Schelde; een voor stel tot wijziging van de begroting 1951; voorstel tot- het verlenen van vacantie-uitkering over 1952 aan het daarvoor in aanmerking komende ge- meentepersoneelvoorstel tot vast stelling van een verordening tot het verlenen van een tegemoetkoming in verplaatsingskosten voor onderwij zers; voorstel inzake de vaststelling huren woningen aan de Noordwal en de Prins Mauritsstraat; voorstel tot aankooo en ruiling van gronden in verband met de vernieuwing van de weg OostburgWaterlandkerkje en een voorstel tot voorlopige tooewij- zing „van bouwgronden. AVONDVIERDAAGSE De Avondvierdaagse te Oostburg belooft weer een mooi succes te zul len worden. Reeds enkele groepen en vele individuele wandelaai's gaven zich voor deelname op. Hoofdplaat 65-JARIG HUWELIJKSFEEST In alle stilte herdacht het echtpaar Th. RijckaertBracke te Hoofdplaat op de hofstede „Het Bosch" de dag, waarop het vóór 65 jaar in het huwe lijk is getreden. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „V.Z. te Hoofdplaat hield een wedvlucht van uit Arras. Aantal vogels 170. Groot ste snelheid 1291 m. per minuut. Onder staande eigenaars behaalden de prijzen als volgt: C. Suten 1 en 11: R- Lecluijze 2, 42 en 57; P. Sturm 3 en 22; C. Wabee- ke 4 en 41; C. Temmerman 5; C. Hooger- werf 6; C. Pijcke 7; gebr. Temmerman 8 en 18; gebr. Hamelinek 9 en 43; J. Spin- neweijn 10, 12 en 40. Aardenburg ALGEMENE PRIJSVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif" te Aardenburg hield een al gemene prijsvlucht van uit Arras waaraan met 401 duiven werd deelgenomen. De eerste prijswinnaars waren: 1 A de Put ter. Cadzand; 2 A. Breijaert, Aardenburg; 3 O. de Meijer, Sluis: 4 Verm. Verduin, Breskens; 5 I. Schippers, Groeae; 6 I. Por- rey. Breskens; 7 A. Risseeuw, Oostburg; 8 A. Klaaijsen, Aardenburg; 9 C. de Jonge, Schoondijke; 10 I. Porreij, Breskens. SPORTEVENEMENTEN BIJ AARDENBURGSE KERMIS Ter gelegenheid van de Aarden- burgse kermis op Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. worden diverse sportwedstrijden georganiseerd. Za terdag a.s. zal op de banen van de heer J. Lere een grote palingbolling worden gehouden, terwijl in de weide van de heer Blondeel de schuttersver eniging St Bastiaan op d.e staande wip een schietwedstrijd organiseert. Zondagmorgen zijn er in een lokaal van de Huishoudschool tafeltennis wedstrijden, waarna des middags een algemene bedrijfschietwedstrijd volgt, waarvoor ook van Belgische zijde veel belangstelling bestaat. Het ge meentebestuur heeft hiervoor een medaille uitgeloofd. Dezelfde middag speelt Aardenburg I tegen DOSKi uit Brugge. Als voorwedstrijd geldt Aardenburg IIStRita (Mo.erkerke). Maandagmiddag wordt de 3 e wie lerronde van Aardenburg voor ama teurs over 100 km verreden. Er zul len 45 ronden worden gereden. Het parcours is als volgt: Kaai, West straat, Busschieterstraat, Burcht straat, Ruiterskwartïer, Landstraat, Oude Kerkstraat, Markt, Markt straat, Peurssensstraat, Haven, Kaai. Breskens GUNNING. De bouw van het hotel Deuninck te Breskens, dat door het architecten bureau Rosenkranz te Oostburg werd aanbesteed, is gegund aan de laagste inschrijver, de fa. Bliek te Schoon dijke. De veergelden op de Westerschelde. In verband met de wens der rege ring tot wederinvoering van volledige tarieven voor de veerdiensten op de Westèrschelde is door het distriet Oost-Zeeuwsch Vlaanderen van de P. v.d.A. een schrijven gezonden aan de raad van ministers, waarin o.m. be vreemding wordt uitgesproken over het feit, dat thans, nu een sluitende betalingsbalans is verkregen en de toestand van 's Rgks financiën aan merkelijk is verbeterd in vergelijking met 1946, toen tot vrijstelling der ve ren werd besloten en met 1949, toen ondanks belangrijke verbetering van de financiële toestand tot gedeeltelij ke opheffing van de vrijstelling werd overgegaan, de minister toch het voornemen heeft te kennen gegeven om tot verhoging en uitbreiding dei- tarieven over te gaan, waardoor het gehele principe van deze vrijstelling zal worden prijsgegeven. Vastgesteld wordt, dat de overwegingen waarop het kosteloos maken van de veer diensten door de regering in 1945 was gebaseerd, uit de aard der zaak ook thans nog gelden. Men is verder o.a. van mening, dat geheel Zeeuwsch- Vlaanderen voor zijn bestaande in dustriële en agrarische bedrijven en ook op cultureel gebied georiënteerd wenst te blijven op Nederland en men is ervan overtuigd, dat opheffing van de vrije veren het door dit gewest verlangde contact met het overige deel van het land onmogelijk zal ma ken en de bevolking zal dwingen de blik te richten daar, waar men be reid is aan de rechtvaardige verlan gens van deze bevolking tegemoet te komen. Met de meeste klem wordt er tenslotte op aangedrongen niet tot de voorgenomen tariefheffing over te Axel JAARVERGADERING V.V. AXEL. Onder voorzitterschap van de heer J. Dieleman, werd te Axel de 41e jaarvergadering gehouden van de plaatselijke voetbalvereniging. De heer Dieleman wees in zijn openings woord nog eens op de verrassing van de promotie naar de tweede klasse. Hij hoopte dat deze der de keer, dat de v.v. Axel promoveert, de goede keer zal blijken te zijn en dat de club zich in hogere regionen zal weten te handhaven. Na nog enige officiële besprekingen volgde een zeer uitgebreid overzicht over het afgelopen jaar, uitgebracht door de tweede secretaris, de heer D. J. Freekenhorst. Deze gaf een overzicht van alle in het afgelopen seizoen ge speelde wedstrijden. Ook het tweede alftal, dat vlak onder de leiders in zijn klasse, Middelburg, eindigde, werd niet vergeten. Het verslag van de penningmees ter gewaagde ook ditmaal weer van een beduidend tekort. Voor het vol- fende verenigingsjaar werden in de as-commissie gekozen, de heren A. A. Riemens, J. Verpoorte en A. van Riel. Hierna bracht de straf commis sie verslag uit over de diverse be handelde gevallen in het voorbije Lekker warm en volkomen geruisloze vering. 1 VAN TOT Advertentie DE DAS waar U Vade> op 15 Juni ÉCHT plezier mee doet, vindt U in de smaakvolle collectie van herenmodehuis VERSPUY L. Delft 11, Tel. 3891 JHDDELBURG. Eerefonds oud verpleegsters. BIJEENKOMST IN DE STATEN ZAAL TE MIDDELBURG Dinsdag a.s. om 2.15 uur zal in de ftatenzaal te Middelburg een bijeen- omst worden gehouden door de echtgenoten van de Zeeuwse burge meesters onder leiding van mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse v. d, Feltz. De bedoeling van deze bijeen komst is te trachten een provinciaal comité in het leven te roepen van het „Erefonds oud-verpleegsters". Dit fonds is reeds landelijk werkzaam, doch in Zeeland was tot nu toe geen afdeding gesticht. In het inschrijvingsregister voor de Dienstplicht 1954 werden te Aardenburg 26 personen ingeschreven. Donderdag 31 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat het Wit-Gele Kruis t6 st. Jansteeh werd opgericht. Op Zondag 15 Juni zal te Hulst een grote sacraments-processie worden gehou den, waaraan in groepsverband zullen deelnemen de Derde Orde van de H. Franciscus, de Aartsbroederschap der H Familie, de K.A. afdeling vrouwen, de K.A.B., de R.K. Middenstand, de K.A. V., de V.K.A.J., de K.A.J. de verken- Beiaardconcert in Veere. Zaterdag a.s. zal de heer Jan Kwist het tweede zomeravondconcert geven op het carillon van het Veerse raad huis, van 20 tot 21 uur. Het program ma is als volgt: 1. Preludium. J. S. Bach; 2. Lentebloesem, Kwist; 3. a. Vogelnestje, b. Langoor op reis, c. De krekel en het meisje, 4a. Pizzicato uit „Sylvia ballet", *4b. Slow walz, Deli- bes: 5. Andante Cantabilé, Tschaikow- sky; *6. Sonatine in F, Beethoven; *7. Nocturne op. 37, Chopin; *8. Ros Bey- aard (m. variaties), Staf Nees; 9. Ber ceuse de Jocelyn, Godard. De met aangeduide nummers wor den voor de eerste maal op een avond concert uitgevoerd. KNAAPJE STAL ACHT FIETSEN Een 8-jarig' Vlissings jongetje maakte zich schuldig aan diefstal van 8 rijwielen om er plezierritjes mee té maken. Het knaapje heeft de rijwie len spoedig weer op verschillende plaatsen in de stad weggegooid. De politie ontfermde zich over de knaap, die inmiddels weer is vrijgelaten. ners en welpen, de gidsen en kabouters en de bewoners van het grote en kleine patronaat. Tot voorzitter van de Hulster biljart club H.B.C. is benoemd de heer J. Tael- man, die tevens werd aangewezen als competitieleider voor het nieuwe seizoen. Onder grote belangstelling vierde het echtpaar SchelfhoutJanssens te Hulst zijn gouden bruiloft, 's Morgens werd In de St. Willebrordusbasiliek een H. Mis opgedragen en 's middags bood het feest comité het gouden echtpaar een cadeau aan. De Kon. Sted. Harmonie bracht la ter op den dag een serenade onder lei ding van de heer H. de Gucht. Voor het vakexamen sociale verzeke ring slaagde te Amsterdam de heer H. J. Meerman, werkzaam bij de Raad van Arbeid te Middelburg. Voor het examen ter verkrijging van het diploma „gemotoriseerd rijwielbe- drijf" slaagden de heren J. de Roos te Vlissingen en G. J. Poppe te Veere,, bei den leerlingen aan de opleidingscursus van de Technische School te Middelburg. De heer J. L. Goulooze te Souburg, wachtmeester bij de rijkspolitie aldaar, behaalde te Amersfoort het Politiedi- ploma Belgische radio geeft reportage over Zeeland. Het Belgisch nationaal instituut voor radio-omroep zal een reportage over de provincie Zeeland uitzenden op Donderdag 19 Juni a.s„ te 19 u. 30 in het Vlaamse programma. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling deze uitzending een we^k eerder te bren gen. Sluis WEEGBRUG VERDWIJNT. De laatste weegbrug te Sluis, nl. op de Kade, zal worden afgebroken. Reeds geruime tijd was dit gebouw tje een sta-in-de-weg voor het uit zicht op de vaart en voor verschil lende zakenpanden. Gewogen werd er betrekkelijk weinig meer, daar door de Damse *vaart geen bieten meer worden vervoerd. INTERNATIONALE BRANDWEERWEDSTRIJDEN. Het komende weekend worden er te Sluis brandweerwedstrijden ge houden waaraan door practisch alle korpsen uit geheel West Zeeuwsch- Vlaanderen zal worden deelgenomen. Ook in België bestaat er voor deze wedstrijden, evenals het vorige jaar, tamelijk veel belangstelling. Onze Zuiderburen nemen deel met korpsen uit Avelgem, de winnaar van het vorige jaar, Meerpelt, Willegem, Marke en Brugge. De beroepsbrand weer uit Knokke zal een demonstra tie geven met vol-automatische schuifladders. Schoondijke EXCURSIE OUD-LEERLINGEN De vereniging van oud-leerlingen van de Rijkslandbouwwinterschool te Woensdag werd een bezoek gebracht aan de bloemenveiling te Aalsmeer, het K. I. station te Broek in Water land en het bekende veefokkersbedrijf van de gebrs. De Ruiter te Ooster blokker. Vandaag zijn de leerlingen de gast op het meehanisatiebedrijf te Oostwaardhoeve en de Prof. van Bemmelenhoeve. Vrijdag zal een be zoek aan Amsterdam en Hilversum worden gebracht. Clinge VERMEULEN EERSTE De Clingse renner Wilfried Vermeu len werd eerste in de tweedaagse wie lerwedstrijd te Belsele (B.) voor nieu- Bij de periodieke bestuursverkie zing werden de heren D. J. Freeken horst, J. v. d. Berge en J. Schille- raan, die aftredend waren, allen her kozen. In de plaats van de heren A. A. Riemens en J- Verpoorte, die niet langer in het bestuur zitting- wensten te hebben, werden gekozen de heren A. Verpoorte en S. W. Len- sen. Aan de heer A. A. Riemens werd hulde gebracht voor al wat hij in zijn 41-jarige loopbaan voor de v.v. Axel heeft gepresteerd. De heer Riemens is in al deze jaren een voor beeld geweest voor alle sportliefheb bers. In de elftalcommissie werden gekozen de heren K. Broekhoven, A. Verpoorte en P. Goedhals. Bij de verschillende punten welke hierna nog werden besproken, was ook een wijziging van het reglement, welke echter werd aangehouden. Diep in de nacht werd deze zeer interessante vergadering door de voorzitter met een woord van dank aan de talrij ke aanwezigen besloten. Terneuzen WATERSCHAPSVERGADERING. In Hotel Centraal te Terneuzen ver gaderden onder voorzitterschap van dijkgraaf J. Tollenaar de ingelanden van de Goese polder. De rekening over 19511952 sloot met een nadelig saldo van f 734,58. De begroting voor 19521953 wees een totaal in ontvangst en uitgaaf aan van f 3348,71. Het dgkgeschot werd bepaald op f 17.per ha. FILMS VOOR DE JEUGD Door de Terneuzense jeugdraad werd in samenwerking met de exploitant twee filmvoorstellingen gegeven in het Concertgebouw. Voor de school jeugd werden films vertoond van het koninklijk bezoek aan U.S.A. en het bezoek van koningin Juliana aan de Nederlanders in Canada. De belangstelling was minder groot dan verwacht werd. SPAARFONDS S.M.A.B. In 's Lands Welvaren te Terneuzen vergaderde het spaarfonds S.M.A.B. onder voorzitterschap van de heer F. van Doeselaar. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter.het, dat van de 1398 leden zo weinig ter vergadering waren op gekomen. De jaarverslagen werden goedge keurd. Voor de kinderreizen werd in totaal f 244,51 gecollecteerd. De aftredende bestuursleden, de beren M. Scheele, M. J. v. d. Wege, W. Riemens en H. Hamelink werden bij acclamatie herkozen. In de vacature A. Guerand werd gekozen de heer L. Doorns. In de kascommissie namen zitting de heren C. Hofman en C. J. Udo. Als leden van de raad van advies werden herkozen de heren R. van Grembergen en A. C. Armot. Uit het jaarverslag van de adviescommissie bleek, dat de pogingen om met de Z. V.U. tot een aanvaardbare regeling te komen nog geen resultaat hadden. Bij de rondvraag werd nog gewezen op de vele moeilijkheden nu men door het grote ledenaantal genoopt is tel kens 3 uitvoeringsavonden te geven. De voorzitter deed een dringend be roep op de leden om het bestuur zo veel mogelijk vrijheid te laten. WONINGTOEWIJZING In Du Commerce kwam Woensdag het bestuur van de woningbouwver eniging Werkmansbelang bijeen ter toewijzing van de duplexwoningen de Azaleastraat, Dokweg en Le liestraat aan de leden. Venvacht wordt dat in Juli a.s. de eerste wo- welingen over een afstand van 75 km. ningen betrokken kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 12