Jaarlijkse hoogtijdag der C.B.T.B. in St Philipsland H ZEN ft Let er op! Zeeuwse Almanak MOEIZAME ONDERHANDEUNGEN OVER VEERGELDEN NODIG BeN order yjYi getiust en r^: UITBREIDING VAN DE R.H.B.S. TE MIDDELBURG MATRQZENSHAG PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT DONDERDAG 12 JUNI 1952 BEZINNING OP VERSCHILLENDE LANDBOUWPROBLEMEN. Commissaris der Koningin: „Landaan winning nummer één op urgentielij sfj' De jaarlijkse hoogtijdag in het organisatieleven van de Zeeuwse Chr. Boeren- en Tuindersbond deed Woensdag enkele honderden boeren, velen vergezeld van hun echtgenote, uit alle delen van de provincie naar St. Philipsland trekken. In het gebouw van de Coöp. Landbouwvereniging, dat feestelijk versierd was met vlaggen en de landbouwproducten van deze streek, heeft men zich gezamenlijk bezonnen op verschillende landbouw problemen en de taak welke de Christelijke boer in deze maatschappij heeft te vervullen. Deze geslaagde dag werd besloten met een rijtoer met 70 auto's en 8 bussen door Anna Jacobapolder en een bezoek aan de kunst zijdefabriek te Steenbergen. Na opening op de gebruikelijke wij ze sprak de voorzitter, de heer C. de Putter, in de morgenvergadering een bijzonder welkomstwoord tot de ver schillende genodigden, onder wie de Commissaris der Koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en het lid van G. S., de heer C. Philipse, alsme de het gemeentebestuur van St. Phi lipsland, ir. W. H. Ubbink, rijkscon sulent voor grond- en pachtzaken, ir. A. Franke, rijkscultuurconsulent, ir. J. R. van 't Leven, van de com missie waterbeheersing en ver- zilting en de heer P. de Kam, secre taris van de Stichting voor de Land bouw in Zeeland. MIDDELEEUWSE TOESTAND. In zijn hierop volgende openingsre de wees de voorzitter op de activi teit van de jonge C.B.T.B.-afdeling St. Philipsland en de wilskracht en energie van de bevolking welke reeds vroeger bij de inpoldering ten toon werden gespreid. Toch meende spre ker ook te moeten wijzen op een mid deleeuwse toestand welke hier nog bestaat. Er is namelijk nog één een denkooiker die rechten bezit, welke enerzijds vermakelijk, dcfeh anderzijds bedenkelijk voor de betrokken boeren zijn. Er mag bijv. niet zonder schrif telijke vergunning van de kooiker worden geschoten, geen vuurwerk worden ontstoken, geen hinderlijk ge raas worden veroorzaakt en geen wild worden bemachtigd op straffe van een boete van 200.Een ge- Adverievtie Natuurazijn heeft deze dop! mei de blauwe N| zacht en geurig AL GEZIEN Dezer dagen voerden de slinger paden van ons beroep ons naar een koffiehuis te Poortvliet en het geviel zo, dat wij deze herberg betraden om streeks hét borrel-uur. Rond de lees tafel vonden wij een gezelschap waar dige vertegenwoordigers van de boe renstand en op die leestafel een waar dig vertegenwoordiger onder de pro vincial e dagbladen. Ge begrijpt ons wel Het was onze eigen krant en altijd wanneer wij onze eigen krant zo maar ergens in het openbaar op een lees tafel zien liggen, geraken wij in een wat opgewonden, ja misschien zelfs wel wat zenuwachtige toestand. Elk exemplaar bevat toch elke dag weer iets, waarvoor wij ons persoonlijk hebben ivarm gemaakt en elke dag is de ganse krant altijd weer op nieuw een gebeurtenis voor ons. Ge begrijpt dat allemaal wel Welnu, ook in Poortvliet maakte zich onmiddellijk die toestand van ge spannen verwachting zich van ons meester en geboeid volgden wij het manuaal van een welgedane boer, die zich over die krant van ons boog. „Ha", dachten wij, „ha, wat zou deze man nu wel gaan lezen; aan welk ar tikel zou hij zich nu geestelijk gaan laven. Misschien, zo peinsden wij op gewonden, misschien wel aan dat ver haal van onszelf; dat stuk, dat wij toch wel met een klein beetje voldoening hebben geschreven...." Wii zagen de man de kolommen na speuren en ijverig speurden wij mee. Plotseling haakte zijn blik zich vast, maakte zich onmiddellijk daarna weer los enweg wierp de man die krant van ons! Hij had ze al gezien. De marktberichten bouw op een hofstede mag niet zon der toestemming van de kooiker wor de verbouwd en ook geen nieuwe ge sticht, op straffe van een boete van 1000.Er mag niet machinaal ge dorst worden dan in de landbouw- schuur, terwijl de dorsmachine met paarden of mensenkracht moet wor den voortbewogen. Toen er eens een karpet w.erd geklopt, volgde een ver oordeling. Bij het afbranden van een schuur bleek de kooiker slechts be reid een vergunning te geven onder de voorwaarden, dat bij aanleg van electrisch licht, water of telefoon ook de leidingen gratis bij de kooiker zouden worden aangelegd. Verder moet o.m. 6 mud haver -of gerst aan hem geleverd worden en het poot- goeCi dat hij nodig heeft, moet gratis bewaard en onderhouden worden. Zijn paardettwerk moet tegen de ge bruikelijke vergoeding op tijd ge schieden en alle wagens of landbouw machines moeten van luchtbanden voorzien zijn. De voorzitter achtte deze toestanden in deze moderne tijd verouderd. Hierna ging de heer De Putter nog enkele landbouwproblemen na. Ten aanzien van het verzoek van de Stichting voor de Landbouw om de landbouwgronden vrij te geven, een verzoek dat ook door het hoofdbe stuur van de C.B.T.B. is ondersteund, verklaarde de voorziter dat hij en zijn Zeeuwse medé-hoofdbestuurslid, bur gemeester Bosselaar, zich hiertegen hebben verzet. Het provinciale be stuur staat hierbij in overgrote meer- derheid achter hen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN. Hierna werd met de afwikkeling van de agenda begonnen. De secreta ris-penningmeester, drfe. J. J. Knibbe, bracht zijn jaarverslagen uit. De re kening sluit met een batig slot van 1928.98, terwijl de balans in activa en passiva een bedrag van 14.540.15 aangeeft. De directeur van het boek- houdbureau, de heer P. Maxinussen, bracht verslag uit over dit bureau. Hij herdacht hierbij eerst het overlij den van een der medewei'kers, de heer S. den Hollander. Er traden 45 nieuwe leden toe, terwijl er 31 aan de N.O.P. moesten worden afgestaan. Het aantal Cliënten is de 400 gepas seerd. Er werd een winst van 1750 femaakt, waardoor de reserve tot 3661.29 is gestegen. Voor volgend jaar zal een tariefs- verhoging van plm. 10 worden in gevoerd. Gezien het aantal leden van de C.B.T.B. kunnen zich echter nog meer leden bij het boekhoudbureau aansluiten. GENODIGDEN AAN HET WOORD. Aan het slot van de morgenverga- deidng voerden verschillende geno digden het woord. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, merkte op, dat de land aanwinning nummer één staat op de urgentielijst. Het Prov. bestuur tracht hieraan zoveel mogelijk mede te wei-ken. In verband met de her haalde verzoeken die hem hereiken om te bemiddelen voor het verkrij gen van een bedrijf in de nieuwe Sloe- polder merkte de Commissaris op, dat zijn advies op papier door zijn functie misschien mooi klinkt, doch hij is geen landbouwexpert om een gefundeerd advies te geven. De kwestie van de eendenkooiker is bij Ged. Staten in behandeling. Ook wordt de mogelijkheid nader bekeken om de landbouw meer invloed te ge ven in- de vaste commissie van de Prov. Planologische dienst. Voorts wenste hij de voorzitter, de heer De Putter, nogmaals geluk met zijn be noeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hierna spraken nog de burgemees ter van St. Philipsland, de heer L. J de Jonge, ir. W. H. Ubbink namens het college van consulenten, de heer P. de Kam, secretaris van de Stich ting v. d. Landbouw, die o.m. mede deelde dat een agrarisch rapport wordt samengesteld om toegevoegd te worden aan het provinciale ont wikkelingsplan. Tenslotte sprak burgemeester J. Advertentie Bosselaar als vice-voorzitter de voor zitter toe in verband met zijn Ko ninklijke onderscheiding. VRIJHEID OF GEBONDENHEID? In de middagbijeenkomst welke ge opend werd met het zingen van het Wilhelmus en ook bijgewoond werd door de landelijk secretaris, mr. J. S. Biesheuvel, hield mr. W. Rip uit Voorburg een rede over het onder werp „Vrijheid of gebondenheid in de landbouw?". Na de toestanden in de vorige eeuw te hebben geschetst, wees spr. erop dat er geen volkomen vrijheid kan bestaan. De boer heeft de vrijheid lief, doch in economisch opzicht is ook bewezen dat een vol komen vrijheid niet mogelijk is. Wel moet hier een grens liggen waarbin nen men zich iii vrijheid kan bewe en. Er zjjn twee uitersten: een vol umen vrijheid en een centraal gelei de volkshuishouding. Beide kunnen piet bestaan. Daarom moet een tus senweg gevonden worden. De Publiek Rechtelijke Bedrijfsorganisatie vond spr. echter niet de tussenoplossing, daar er een groot gebied is dat be waard blijft en bestemd is voor de eigen verantwoordelijkheid. Er zullen x-egelingen nodig zijn, welke de P.B.O. kan opstellen en uitvoeren. Daar naast zal echter ook de overheid een bepaalde leidinggevende taak moeten blijven behouden. Gods Woord laat zién, dat er een tweezijdige beschou wing is van onze samenleving. Ener zijds die van het individu en ander zijds de gemeenschap. De overheid is Gods dienaresse ons ten goede, doch de ovex-heidsmacht wordt ook uitge oefend door zondige mensen. Hetzelf de geldt voor het individu. De mens is beelddrager Gods met een hoge x-oe- >ing, doch daarnaast belijden wij dat Ie mens zondig is. Daarom is het al leen mogelijk de weegschaal op te stellen op basis van de H. Schrift, om de vrijheid en het gezag af te wegén. Alleen hij is vrijgemaakt, die vi-ijge- maakt is door de Zoon. Nadat de heer J. A. Stols nog had gesproken namens de Coöp. land- touwvereniging, sprak ds. J. P. van Roon, N. H. predikant te Zierikzee, een slotwoord. De voorzitter bracht allen dank voor de medewerking en na samenzang ging ds. Van Rooxx ten slotte voor in dankgebed. Advertentie Plattelandsjongeren bespraken technisch werk. In een bijeenkomst in hotel „Cen traal" te Goes, hebben leden van de drie plattelandsjongeren organi saties het technisch plattelandsjon- ferenwerk besproken. De hiervoor estaande stichting geeft hiervoor voorlichting en subsidie. De plaatse lijke en gewestelijke organisaties zullen rtu zelf verschillende techni sche wedstrijden moeten gaan orga niseren. De secretaris van de P.J.G.N., de heer A. Hartman, schetste de samen stelling van de Stichting Technisch Plattelands jongerenwerk, waarin de 3 jongerenorganisaties alsmede de werkgevers- en werknemex-s-organi- saties samenwerken. De secretaris van de K.N.J.B.T.B., mr. Mïddel- weerd, wekte op zich weer intensie ver op dit werk te gaan toeleggen. Door de na-oorlogse contacten met het buitenland heeft men hierover veel kunnen leren, o.a. van de „Four H's clubs" in Amerika. Men zal dit werk in Zeeland gaan voorbereiden. In de organisaties zal men beraadslagen over een voorstel, om een contactcommissie te vormen uit de jongerenorganisaties en een vertegenwoordiger van de landbouw organisaties. G.S. AAN PROV. STATEN. De bijzondere ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen vergt maatregelen in de nationale sfeer. Ged. Staten van Zeeland hebben zich in een uitvoerige brief tot de Pro vinciale Staten gericht over de kwestie van de veergelden op de Wester- schelde. In deze brief delen Gedeputeerden met nadruk mede, dat de mede delingen, die minister Wemmers aan de pers verstrekte over de invoering van de veergelden, pas op de avond voorafgaande aan de bewuste perscon ferentie, in grote trekken aan het college van G. S. ter ore waren gekomen. De minister heeft echter toegezegd, dat hjj de ambtelijke rapporten, waar. in deze zaken nader zijn ontwikkeld, ter beoordeling aan het College zou zenden. Tot dusver zijn deze rapporten nog niet ontvangen, zodat hierover nog geen oordeel gevormd kan worden. Er is echter wel geruime tijd een briefwisseling gaande tussen ver scheidene ministers en G. S. over een tot uitdrukking gekomen voor nemen om de veren in de naaste toekomst geheel in handen van het Rijk te nemen. In verband hiermede zijn met talloze rijksinstanties be sprekingen gevoed terwijl o.m. de bemiddeling van de minister van bixmenlandse zaken werd ingeroepen, omdat ook de provinciale zelfstan digheid bij deze zaak in het geding is. Thans staat wel vast, dat minis ter Wemmers een rijksexploitatie van de bewuste veren niet tot een zaak van principe maakt. De tekor ten op de exploitatie, welke zich in de jongste tijd in een nog stijgende lijn hebben bewogen, gaan echter boven het bedrag uit, dat de regering meent daartoe te kunnen aanwenden. Aan dit standpunt zijn tweeërlei ge dachten ontsproten: om enerzijds net vervoer voor zover het thans nog kosteloos is een deel van de ex ploitatiekosten te doen dragen an derzijds de exploitante der veren de provincie een direct financi eel belang te doen hebben bij die kosten. ANDERE FACETTEN. In abstracto kan deze gedacliten- gang niet als onjuist worden ge kenmerkt, aldus de brief. Evenwel is het college van oordeel, dat an dere en minstens even belangrijke facetten van deze zaak niet mt het oog mogen worden verloren. In dit verband wordt gewezen op de bij zondere ligging van Zeeuwsch- Advertentie verkwikkende wRtGiey ekauiug'"" AANBESTEDINGSDATUM VASTGESTELD. Plannen zullen na jaren verwezenlijkt worden. Naar wy vernemen zal op 9 Juli a.s. worden aanbesteed de uitbreiding en het hei-stel van de Middelburgse R.H.B.S. Ongetwijfeld zal dit bericht door vele Middelburgers met vreugde worden begroet, want deze werken zijn sinds jaar en dag in de pen zonder dat het tot tastbare resultaten kwam. Nu de Rijksgebouwendienst echter de aanbestedingsdatum heeft vastgesteld, mag worden aangenomen, dat de uitvoering van een en ander niet meer in een ver verwijderd verschiet ligt. Deze uitbreidingswerkzaam- heden betekenen niet alleeji, dat de moeilijkheden van huisvesting enz. voor de Middelburgse R.H.B.S. daai voor een deel zullen verdwijnen, maar tevens dat de Lange St. Pieterstraat een fraaie gevel ryker wordt. De uitbreiding komt op de plaats, waar zich thans nog een gapende open plek bevindt, en bevat behalve o.a. twee lokalen, ook een ruime con- ciei-gewoning. Voorts wordt hier een ruime directeurskamer gebouwd, een lerarenkamer op de verdieping daar boven, beneden een scheikundelokaal, dat tevens als practicum dienst doet, terwijl een tekenlokaal, dat zowel voor hand- als lijntekenen zal worden gebruikt, op de verdieping wordt in gericht. Het front aan de Pieter straat was vroeger vrij smal, maar bij deze nieuwbouw is de gevel breed opgezet. Het grootste gedeelte daar- GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het propaedeutisch exa men Godgeleerdheid de heer L. M, Verseput te Zonnemaire. Inbrekers gearresteerd te Vlissingen. Zij bekenden 7 inbraken. De politie te Vlissingen heeft Dins dagavond gearresteerd de gebrs. J. en J. de R. Deze broeders, van wie de een 21 jaar oud is en de ander 23 jaar. hebben zich in Zeeland aan een grote reeks inbraken schuldig ge maakt. Op de dag van hun arrestatie had den zij nog de lade gelicht van een rijwielhandelaar te Sluiskil, waarbij zij een bedrag van f 10.50 buit maak ten. Dat was blijkbaar niet genoeg, want te zes uur des avonds pleegden ze een inbraak te Sas van Gent. Kort na hun terugkeer in Vlissingen wer den ze door de politie gegrepen en bij hun verhoor volgde een bekente- ni. Behalve de ladelichting gaven ze toe zeven inbraken gepleegd te heb ben te IJzendijke, 's Heer Arendskerke en Sas van Gent. Het onderzoek is thans in volle gang. van komt enkele meters (6 7 m.) van de straat af te liggen en zal stijl vol worden afgetuind door stenen palen. Wanneer deze uitbreiding gereed is, heeft de Middelburgse R.H.B.S. exikele fraaie lokalen er by gekregen, doch het einde van de moeilijkheden is daarmede nog niet geheel in het zicht. Immers een lokaal voor schei kunde en een voor tekenonderwijs be tekent nog géén uitbreiding van de leslokalen voor de andere vakken. Niettemin is men met de huidige plannen reeds een flink stuk in de goede richting, want thans moeten b.v. zowel directeur als leraren zich behelpen wat een eigen kamer be treft, terwijl het tekenonderwijs in het natüurkundelokaal wordt gege ven, hetgeen het natuurkunde-onder- wijs weer niet ten goede komt. Bo vendien bestaat de mogelijkheid, dat het nieuwe tekenlokaal gebruikt zal kunnen worden voor projectie-doel einden, terwijl ook gedacht is aan uitbreiding van de fietsenbergplaats. Gehoopt wordt echter, dat ook de zijde aan de Spanjaardstraat nog eens een flinke beurt krijgt. Burgemeester C. Gast van Brouwershaven treedt af. Burgemeester C. Gast van Brou wershaven zal in November a.s. de 65-jarige leeftijd bereiken. In ver band daarmede ontstaat op 1 Decem ber 1952 een vacature voor het bur gemeestersambt te Brouwershaven. De heer Gast, die landbouwer is, werd in 1930 benoemd tot burgemees- ter, nadat hij reeds van 1923 tot 1927 wethouder was geweest in zijn ge boorteplaats Brouwershaven. Schoolbezoek van behoeftige zwakzinnigen. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen aan de Staten der Provincie Zeeland voor om G. S. te machtigen voor elke behoeftige zwakzinnige uit Zeeland een bydrage te verlenen tot de helft der gemaakte kosten voor huisvesting, in verband met het be zoeken van een school voor buiten gewoon lager onderwys, met een maximum van 100.per leerling per jaar. Dit geld voor leerlingen, die niet blijvend in een daartoe be hoorlijk ingericht gesticht worden verpleegd. G. S. wijzen er op, dat uit Zeeüwsch-Vlaanderen enkele aanvra- ten om subsidie zijn binnengekomen, at verleend zou kunnen worden krachtens het besluit der Staten van 22 Juli 1938 om zulk een subsidie toe te kennen met een maximum van 30.per leerling per jaar. Het college is van oordeel, dat het gestelde maximum in verband met de huidige kosten van huisvesting te laag moet worden geacht en heeft een onderzoek bij andere scholen in gesteld. Hieruit is gebleken, dat waarschijnlijk een 16-tal leerlingen in Zeeland voor het subsidie in aan merking zou kunnen komen, welk aantal mogelijk nog vermeerdering zal ondergaan, "indien de plannen om in Zierikzee tot een internaat te ko men doorgang vinden. Daar de kosten van huisvesting variëren van 500.tot 660. zoals uit de ingezonden aanvragen kan worden opgemaakt stelt het college van G. S. voor het bedrag, dat maximaal beschikbaar wordt gesteld, te verhogen tot 100.per jaar per leerling. Duizend man Van Melle-personeel naar Breskens Donderdag 3 Juli a.s. zal het perso neel van de N.V. Van Melle uit Rot terdam een bezoek brengen aan Bres kens, waaraan tevens een tocht langs de Belgische kxist is verbonden. Het gezelschap, bestaande uit ongeveer duizend man, zal per trein naar Vlis singen komen. Te Breskens zullen 25 autobussen voor het verdere vervoer zorgen. EERSTE FRAMBOZEN EN RODE BESSEN. Woensdag werden op de veiling „Kapelle-Biezelinge en Omgeving te Kapelle de eerste rode bessen en frambozen aangevoerd De bessen noteerden een prijs van 83 tot 107 cent per kg. De frambozen brachten de prijs op van 38 cent per doos, dat is 2 per kg. Deze aanvoer mag zeer vroeg worden genoemd. Vorig jaar werden de bessen en frambo zen aangevoerd op 25 en 27 Juni. VAN ROSSEM S %/»C£LES# Vlaanderen, hetgeen maatregelen vergt in de nationale sfeer, op eco nomisch, sociaal en cultureel terrein. De economische ontwikkeling, met name op industrieel gebied, mag niet ten offer vallen noch in haar ver dere ontwikkeling belemmerd wor den door veertarieven. Een eventueel aandeel der provin cie in de tekorten (het Rijk voert aan. dat daarvoor gronden aanwezig zijn) zou naar de vaste overtuiging van Ged Staten in elk geval nimmer zodanig mogen zijn, dat de midde-- len ontbreken om het verzorgings- peil van de overige huishouding der irovincie te handnaven, zodanig als lit redelijk is te achten, mede in ver houding tot dat peil in andere pro vincies. Naar het oordeel van Ged. Staten zullen nog zeer helangryke en moei zame onderhandelingen moeten ge voerd worden om beide, thans nog divergerende meningen, tot een aan vaardbare samenstemming te bren- gen. De mogelijkheid daartoe achten ed. Staten evenwel voorhanden. De uitslag van de verdere onder handelingen zal te zijner tijd aan de Provinciale Staten worden voorge legd. BRIEVEN NOG NIET ONTVANGEN. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft tijdens de Woensdag in St Phi lipsland gehouden jaarvergadering van de Zeeuwse C.B.T.B. de veergel den-kwestie eveneens ter sprake ge bracht „De minister heeft gezegd dat eefx briefwisseling gaande is met het college van G. S. aldus de Commissaris, „doch helaas heeft de minister zich vergist. De twee brie ven inzake de tarieven voor de ve ren op de Westerschelde werden tot Dinsdagochtend nog niet ontvan gen." Jaarvergadering Ned. Zondagsschoolvereniging. DS. HULSBERGEN WERD HER KOZEN; GEKOZEN MEVR. BLOM AART—EVERSDIJK TE IJZENDIJKE. Woensdag werd in Utrecht voort gezet de 86ste vergadering van de N ederlandse Zondagsselxoolvereni- ging. De voorzitter ds. J. W. van Kroten uit Amsterdam opende de bijeenkomst. Daarna werd het huishoudelijk deel der agenda afgewerkt. Mevr. Plug- Schreuder sprak een afscheidswoord bij haar aftreden als bestuurslid. In het bestuur werden herkozen ds. S. J. M. Hulsbergen te Hoede- kenskerke, jkvr. C. Repelaer van Driel, Den Haag; ds. G. de Rute, Rotterdam en de heer A. J. Weer- meyer te Amsterdam, terwijl in de vacature van mevr. Plug werd geko zen mevr. K. BlomaartEversdijk te IJzendijke. Besloten werd nog te overwegen de volgende jaarvergadering te doen houden in Assen. Besloten werd telegrammen te zenden aan H. M. de Koningin en Z. K. H. de prins der Nederlanden. Prof. dr. G. C, van Niftrik, lid van de raad van advies der verexii- ging. sprak des middags over „Het feloof der kinderjaren in de bran- ing van het latere leven." Advertentie. Lekker sla-aanmaken Lekker sla-aanmaken was uroeger een heel karwei, waar van alles aan te pas kwam. Maar met De Gruyter's slasaus is het in een wip gebeurd. Even een scheutje over de slaeven mengen en 't is klaar. Zo zacht, zo fijn gekruid, dat is sla op zijn aller-allerbest. Wat zou U toch moeite doen, als U het met De Gruyter's slasaus zo goed en gemakkelijk hebben kunt? Een grote fles van SO cent is erg voordelig en U krijgt er een cassabon bij voor 10 procent korting, NED. AANNEMERSBOND. Tijdens de jaarvergadering van de Nedex-landse aannemersbond en pa troonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland in „Bellevue" te Amster dam werd in de plaats van de heer J. de Jonge Mz. uit Biezelinge in het hoofdbestuur van deze bond gekozen de heer A. de Bruine te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2