z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden TWEEDE NOTA VAN KAMERLID REYERS OVER ZAAK-MENTEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen DINSDAG 10 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Burgemeesters en secretarissen op Walcheren. De Vereniging van Burgemees ters en Secretarissen op Walcheren hield Maandag haar jaarvergadering in „Middendorp" te Zoutelande on der voorzitterschap van burgemees ter J. L. Dregmans. Deze wees er 0.a, op, dat thans de geldelijke ge volgen gaan blijken van een aantal maatregelen, die tot stand I gekomen zijn op basis van gemeenschappelij ke regeling, zoals b.v. Schooltand- verzorging, Rusthuizen, Maatschap- pelgk werk enz. Het zou echter on juist zijn, aldus spreker om te menen, dat deze regelingen te duur blijken. Het belang ervan is name lijk zeer groot, zodat ze niet gemist kunnen worden. Bovendien is het ka rakter van het bestuur der gemeen te veranderd: het accent ligt tegen woordig eerder op de verzorgende taak en niet op de publiek-rechte- lijke. In de vacature-J. J. Huijssen, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer A. de Beijl, gemeentescretaris van Vlissingen. Besloten werd om voor te dragen als lid van de commissie van toe- I zicht voor de schooltandverzorging: 1. burgemeester H. U. Bouwman, Grijpskerke en 2. burgemeester A. J. Huijsman, Meliskerke. Uitvoerig werd gesproken over het wegschap, terwijl verder werd beslo ten een brief te zenden aan de Plantenziektekundige dienst met het verzoek om de schoolkinderen, die de coloradokever-bestrijding genomen van oud-burgemeester J. W. van 't Hoff van St. Laurens én burgemeester W. N. van Liere, vroe ger te Vrouwenpolder. De vergadering werd bijgewoond door de heren Verwaaijen. en Kake- beeke van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking. Lectuurinzamelingen militairen In de afgelopen maanden is door de Prov. Commissie van het C.J.M.V. in Zeeland een inzamelingsactie gehou den van lectuur voor onze militairen. Nu deze actie definitief beëindigd is kan gezegd worden dat deze alleszins is geslaagd. C.J.M.V.-afdelingen uit alle delen van Zeeland hebben aan de actie deelgenomen en het resultaat is, dat tussen 4 en 5000 kg lectuur werd ingezameld, benevens enkele honder den boeken. Gezien het gemiddeld aan tal aanvragen van militairen om lec- tuur-pakketten, betekent dit dat de in gezamelde hoeveelheid voor pl.m. 2 jaar toereikend is! CREMATIE B. VAN DE VELDE. Maandagmiddag werd te Driehuis- Westerveld gecremeerd het stoffelijk overschot van de heer B. van de Vel de, tot 1940 mede-uitgever van dé Vlissingsche Courant, die j.l. Woens dag te Oegstgeest op 65-jarige leef tijd plotseling overleed. In de aula, waar de stoet onder or gelmuziek werd binnengeleid, sprak als eerste de heer F. van de Velde Sr. namens de broers en zuster van de overledene. Hij schetste in enkele woorden de altijd prettige samenwer king, die hij met zijn broer in een pe riode van meer dan 30 jaar heeft ge had en wenste zijn schoonzuster en haar kinderen sterkte toe om dit droevig verlies té kunnen dragen. Vervolgens sprak als huisvriend ds. D. J. Vossers, predikant te Leiden, daarvoor te Vlissingen, woorden van troost tot de nabestaanden. Hij me moreerde de grote wens van de ont slapene, dat hem een plotselinge dood zou overkomen en eigenlijk moeten wij dan ook dankbaar zijn, dat hem een lang ljjden werd bespaard. Onder de tonen van het Largo van Handel zonk de kist langzaam weg, waarna de zoon van de overledene woorden van dank sprak voor de laatste eer, door zovelen aan zijn va der bewezen. 7I7I7ITWCCH.V1 A AMDFRFN O.L.-schooI te Oostburg won schoolathletiekwedstrijden. De door de Schoolsportcommissie Oost burg georganiseerde atletiekwedstrijden voor de lagere scholen op Zaterdag j.l. zijn een groot succes geworden. Des morgens opende de voorzitter der Sport- cpmmissie de wedstrijden met een kort woord tSt de jeugdige deelnemers. Deze hebben zich aan hun woord gehouden omeerlijk te kampen en sportief te strijden. Des avonds bij de prijsuitrei king kon de heer H. Lastdrager dan ook met recht zeggen dat het in alle opzich ten een prettige dag was geweest en dat de geleverde prestaties een heleboel Voor de toekomst beloven. Buiten de telling voor de einduitslag viel het nummer 4 maal 60 meter esta fette zowel voor jongens als meisjes. Het. was een attractief nummer wat bij de vele toeschouwers zeer in de smaak viel. De uitslag was. lc prijs meisjes: Openb. lagere school, Oostburg, in 38.3 sec.; 2e prijs: Openb. lagere school, Groede, 42.5 sec.; 3e prijs: Chr. school. Oostburg, 46.5 sec. Jongens: le prijs: Openb. lagere school. Oostburg, 38 sec.; 2e prijs: Chr. school. Oostburg, 38.2 sec.; 3e prijs: Openb. la gere school, Cadzand, 38.4 sec. De andere uitslagen zijn: Verspringen jongens 89 jaar; 1. J. van Espen, O.L. school Schoondijke, 3,15 m. 3 p.; 2. K. Keijzer, C.N. school Oostburg, 3,11 m. 2 p.; 3. P. de Wolff, C.N. school Oost burg, 2.94 m. 1 p. Verspringen meisjes 89 jaar: 1. S. Faas, O.L. Cadzand, 3.51 m. 3 p,; 2. I. Riteco, O.L. school Oostburg, 3.01 m. 2 p.; 3. H. Fournicr, O.L. school Oost burg, 2,82 m. 1 p Hoogspringen jongens 89 jaar: 1. K. Dommissie, G.N, school Oostburg, 1,20 m. 3 p.: 2. I. Casteleijn, O.L. school Groede, 1,05 m. 2 p.; 3. F. de Kramer, O.L. school Oostburg, 1,05 m. 1 p. Hoogspringen meisjes 8—9 jaar: 1. B. Risseeuw, O.L .school Oostburg, 1,05 m. 3 p.; 2. L. Holleman, C.N. school Oost- burg, 1,00 m. 2 p.; 3. J. de Graaf, O.L. school Oostburg, 1,00 m. 1 p. Hoogspringen jongens 1011 jaar: 1. A. de Kant, O.L. school Oostburg, 1,10 m. 3 p.; 2. T. Missilje, O.L. school Cad zand, 1,10 m. 2 p.; 3. H, Zonnevijlle, C. N. school Oostburg, 1,05 m. 1 p. Hoogspringen meisjes 10—11 jaar: 1, T. Bijl, O.L. school Oostburg. 1,05 m. 3 p.; 2. L. van Rhee, C.N. school Oostburg, 1,05 m. 2 p.; 3. I. Robijn, O.L. school. Oostburg, 1,00 m. 1 p. Verspringen jongens 10—11 jaar: 1. j. Quaars, O.L. school Oostburg, 3,73 m. 3 p.; 2. A. Riemens, C.N. school Oost burg, 3,42 m. 2 p.; 3. J. Kolijn, O.L, school Oostburg, 3,24 m. 1 p. Verspringen meisjes 10—11 jaar: 1. J. de Visser, O.L. school Oostburg, 3,65 m. 3 p.; 2. H. Verpianke, O.L. school Oost burg, 3,28 m. 2 p.; 3. A. de Potter, O.L. school Sluis, 2,85 m. 1 p. Hoogspringen jongens 12—14 jaar: 1. A. Scheele, C.N. school Oostburg, 1,29 m. 3 p.; 2. H. de Kant, O.L. school Oost burg, 1,20 m. 2 p.; 3. P. Hamelink, O.L. school Aardenburg, 1,20 m. 1 p. Hoogspringen meisjes 12—14 jaar: 1. R. Boone, C.N. school Oostburg, 3,15 m. 3 p.; 2. F. Gerritsen, O.L. school Aarden burg, 1.05 m. 2 p.; 3. J. Luteijn', O.L. school Groede, 1,05 m. 1 p. Finale 60 m. meisjes 8—9 jaar: 1. T. Bril, O.L. school Cadzand, 9.6 sec. 3 p.; 2. M. de Lozanne, O.L. school Oostburg, 9.7 sec. 2 p.; 3. A. de Dreu, O.L. school Oostburg, 10.1 sec. 1 p. Finale 60 m. meisjes 1011 jaar: 1. M. Manhave, O.L. school Oostburg, 9.2 sec. 3 p.; 2. S. Seen, O.L. school Schoondijke, 10.1 sec. 2 p.; 3. A. van Westeinde, O.L. school Oostburg, 10.2 sec. 1 p. Finale 60 m. meisjes 12—14 jaar: 1. J. de Rooij, O.L. school Oostburg, 9.1 sec. 3 p.: 2. R. Swennen, C.N. school Oost burg, 10 sec. 2 p.; 3. H. Risseeuw, O.L. school Groede, 10.2 sec. 1 p. Verspringen meisjes 12—14 jaar: 1, R. van: Hee, O.L. school Schoondijke, 3,81 m. 3 p.; 2. A. Poissonnier, O.L. school Oostburg, 3,57 m. 2 p.; 3. L. Hogesteger, O.L. school Oostburg, 3,43 m. 1 p. 60 m. jongens 8—9 jaar: 1. J. de Hul ster, O.L. school Oostburg. 9.4 sec. 3 p.; 2._ P. Verkruijsse O.L. school Groede. 9.5 sec. 2 p.; 3. J. Risseeuw, O.L. school Groede, 10.1 sec. 1 p. 60 m. jongens 10—11 jaar: 1. W. Hu- bregtse, O.L. school LJzendijke, 9.1 sec. 3 p.; 2. D. Dieleman, C.N. school Oost burg, 9.3 sec. 2 p-; 3. A. Riemens, O.L. school Oostburg, 10 see. 1 p. 60 m. jongens 12—14 jaar: 1. H. Wai- sapu, O.L. school Aardenburg, 9.3 sec. 3 p.; 2. R. Luteijn, O.L. school Oostburg, 9.3 sec. 2 p.; 3, J. de Croo, O.L. school Oostburg, 9.4 sec. 1 p. Verspringen jongens 1214 jaar: 1. D. v. d. Stel, O.L. schooi Oostburg, 4,12 m. 3 p.; 2. D. Tapilaha, C.N. school Oost burg, 4,11 m. 2 p.; 3. F. Schout, O.L. school Oostburg, 4,10 m. 1 p. Sluis Onder leiding van dé Rijkspolitie te Sluis nam de jeugd van dit Zeeuwsch- Vlaamse stadje Zaterdagmiddag deel aan het practisehe gedeelte van het Verkeersexamen). Eerst werden op de speelplaats van dé R.K, Jongens school de fietsen van de jongens en meisjes door de verkeerspolitie ge controleerd en daarna werd een door de politie door Sluis vastgestelde rou te verreden. Met behulp van de mi niatuurborden, die op verschillende plaatsen waren opgesteld, moest de jeugd de bestaande verkeersregels in acht nemen. De uitslag van het exa men zal later bekend gemaakt wor den, daar deze afhankelijk is van het aantal door dé controleurs op bepaal de plaatsen van de route verstrekte punten. Grappig was, dat enkele vreemde automobilisten meenden met echte verkeersborden te doen te heb ben, De geluidswagen van de Rijks- verkeerspolitie uit Amsterdam ver leende deze dag voortreffelijke dien sten en gaf velé nuttige wenken aan het publiek. Na afloop bood het gemeentebe stuur aan organisatoren en medewer kers een verversing aan en bracht burgemeester P. F. v. Hootegem dank aan allen, die hadden medege werkt om dit verkeersexamen te doen slagen, in het bijzonder dankte hij de wachtmeester van dé Rijkspolitie te Sluis, die zich voor deze dag veel moeite had getroost. RAADSVERGADERING Hedenavond komt de raad van de gemeente Sluis in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m. een verzoek van het Koningin Wilhel- minafonds om een bijdrage van een halve cent per inwoner ten bate van de kankerbestrijding, toekenning van eên vacantiegratificatie aan het ge- meentepersoneel over hét jaar 1952 en een verzoek van de plaatselijke Oranjevereniging om subsidie. Sluiskil REDDÏN GSKASTEN Het aantal réddihgskasten langs het kanaal te Sluiskil is thans ge completeerd met 2 stuks bg de A.C.Z. STORTVLOED VAN BIER EN LIMONADE. Maandagmorgen 8 UUr brak van een vrachtauto, toebehorende aan de firma v. W.B. te Westdorpe, bij het passeren van de brug te Sluiskil een der zijschotten. De wagen was zwaar beladen met kisten bier, limonade en coca cola. Een groot deel van de lading schoof van de wagen en de flessen vielen op straat stuk. De bestuurder was ge noodzaakt naar Westdorpe terug te keren om een niéuwe partij dranken op te halen. Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM. 9 Juni. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg fanco Rotterdam). Tarwe naar kwaliteit onveranderd f25,50 —27; voedergTanen met meer vraag. Zomergerst f 34,5036.50; haver 28— 30,25; rogge f30,2531,25. VEEMARKT ROTTERDAM. 9 Juni. Ter veemarkt aangevoerd i:. totaal 1518 dieren, w.o. 957 vettt koeien en 561 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 3—3.2" 2.702.90, 2.502.70; varkens lev. gev 2.23, 2.20, 2.17. De aanvoer van vette koeien was rui met trage handel en iets dalende prij? Vette varkens met gewone aanvoer, «a melijke handel, even hoger in prijs. Jeugd te Bruinisse speelde met granaten. Ondanks herhaalde waarschuwin gen blijkt munitie op de schooljeugd een onweerstaanbare aantrekkings kracht te blijven uitoefenen. Op des tijds gezonken landingsboten bij Bruinisse, blijken in sommige appar tementen, die gesloopt worden, nog wel eens enkele granaten te zijn ach tergebleven. Hoewel de sloper met deze granaten uiterst voorzichtig omgaat, hadden enkele jongens in een onbewaakt ogenblik kans gezien, aan boord te klimmen en enkele kleine .granaten mee te nemen. Deze te de monteren en het losse kruit aan te steken waardoor een steekvlam ont stond was een prachtig spel. De poli tie was gelukkig spoedig op de hoog te en zij maakte een einde aan deze bezigheid. De meegenomen granaat- jes werden in beslag genomen. Merriekeuringen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Op het Ledelplein te Oostburg werden eveneens een talrijk aantal merries ter keuring aangeboden. De jury bestond hier, evenals in LJzendijke, uit de heren A. L. Stallaert, voorzitter; A. J. E. Tem merman, Joh. de Feijter, A. van Hoote gem en G. J. de Wilde. De uitslag was 2-jarige merries, kleine maat; 1. Erna van Moustic, A. de Hullu-Luteijn. Schoon dijke; 2. Cora van de Liter, O. Plas- schaert, Oostburg; 2. Rita van de Biezen, R. Buijck, Aardenburg; 3. Mona, A. A. Scheppers, Aardenburg; 3. Sllv-aine van de Watertoren, J. v. d. Meulen, Schoon dijke. 2-jarige merriers, grote maat: 1. Ria van Terhofstede, A. de Meij, Retranche- ment: 2. Nelly van Oostburg, J. A. v. d. Plasse, Oostburg; 3. Paula d' Ahea, H. J. Aernouts, Sluis: 3. Bertha van de West molen, kinderen Quataert, Aardenburg; 4. Ronette van Zeedijk, P. J. de Ridder. Retranchement. 3-jarigé merries, kleine maat: 1. Excel lente, C. J. Almekinders, Retranchement; 1. Frieda van Monna, A. J. Salomé, Groede; 2. Dora van Wilgenhof, M. D' Hoore, Sluis; 2-, Frida van Slapershaven, W. J. Verpianke, Waterlandkerkje; 3. Addy van Heillc, A. N. Quaak, Sluis; 3. Nelly van Urbain, A. de Hullu, Schoon dijke; 4, Elly van Oostburg, J. v, d. Meu len, Schoondijke. 3-jarige merries grote maat: 1. Honda van Oudenpolder, O. A. Blöndéel, Aar denburg; 3. Elvier van St. Kruis, Pr. E. de Baclcere, St. Kruis; 3. Nellie van Her mine, gebroeders L. I. en J. A. Basting, Retranchement. 4-jarige merries, kleine maat: 2. Irma van Urbain, A. J. Buijsse, Aardenburg: 3. Irene d' Ahea, H. J. Aernouts, Sluis: 3. Gilda van St. Kruis, kinderën Iz. de Hullu, Cadzand; 3. Roza van Steenoven (catalogus IJzendijke, gekeurd te Oost burg), A. J. Verh age—Hoste, Schoon dijke. 4-jarige merries, grote maat1. Paula van Dierkensteen, gebroeders de Millia- no, Waterlandkerkje: 3. Cambfina, G. D. Boerdam, Groede. 5—10-jarige merries, kleine maat: 1. Mirza van Mina, J. v. Hal, Eede; 2. Julma van Dierkensteen, gebroeders de Milliano, Waterlandkerkje; 2. Anny, ge broeders A. en A. Bonte, Aardenburg; 2. Liza van 't Hof Ter Moer, D. Luteijn- Verhage, Zuidzande: 3. Olga van Dierken steen, gebroeders de Milliano, Water landkerkje; 3. Lydie van Dierkensteen, zelfde eigenaars; 3. Sonja, A. de Hullu, Schoondijke; 4. Elza van de Zwaair, R. Buijck, Aardenburg; 4. Nora van Clairona, E. BonteMissiaen, Aardenburg: 4. Jea- nette van St. Kruis, P. E. de Backere. Aardenburg: 4. Clairona van Middenhof, C. J. Almekinders, Retranchement. 510-jarige merries, grote maat: 2. Carla van Groede, A. J. Salomé, Groede; 2. Cora van d" Isabella, Aug. de Bruijc- kere, Aardenburg; 3. Cora Van Aibain, F. P. de Sutter, Aardenburg: 3. Jacque line, gebroeders A. en A. Bonté, Aarden burg; 4. Marga, O. A. Blondeel, Aarden burg; 4. Oda van de Walhoeve, R. Buijck, Aardenburg; 4. Cora van Oostburg, J. v. d. Meulen, Schoondijke. Dé volgorde waarin de gelijkluidende prijzen in een zelfde klasse staan genoteerd, duidt aan, aan welke prijs in zo'n geval de meeste waarde wordt toegekend. 'erneuzen Verkeersexamen te Terneuzen. Zowel te Terneuzen als té Sluiskil werden Maandag aan de ïëérlingen van de hoogste klassen der lagere scholen de veilig-verkeers-diploma's uitgereikt, die zij enige tijd geleden verwierven, toen ze slaagden voor het veiligverkeersexamen, dat door de politie te Terneuzen werd afgenomen. Ruim 200 leerlingen kregen het di ploma en een twintigtal slarfc den met lof, zodat ze in het bezit kwamen van het veilig-verkeersspeidje. In Terneuzen sprak wethouder M. de Vos als waarnemend burgemeester de geslaagden toe in hotel „Centraal", waarbij hij er op wees, dat men het geleerde nu in de practijk zal moeten brengen. Hij hoopte, dat de kinderen goede weggebruikers zouden worden. Aan het onderwijzend personeel en de politie zegde spr. dank voor de moeite, die zij zich hadden getroost. In Sluiskil reikte inspecteur K, Reinders de diploma's uit. Waarbij hij eveneens een korte toespraak hield. BRANDJE. De brandweer van Terneuzen doof de Maandagavond een brandje, dat ontstaan was in een hooiopper langs de weg tussen Zwaantje ën- Driewe gen. BENOEMINGEN Bij beschikking van de minister van O., K. en W., zijn wederom benoemd toe tijdelijk leraar (lerares) aan de afdeling R.H.B.S. van het Openbaar Lyceum te Terneuzen, ds. D. J. Cou- vée, dr. P, J. Dobbelaar, T. Lekker- kerker, C. F. Schotborgh, ir. W. D. G. Toorenman, J. H. Stroecken, A. van der Hem en mevr. W. A. den DeckerZijlstra. Clinge VERMEULEN TWEEDE De Clingenar i j Ve.j reed mee 1 LAATSTE NIEUWS. Weer doden op Kojé. Over de nieuwe opstand in de g vangenis op Koje meldt Reuter nader uit New York Maandag is bij de nieuwe opstand in de gevangenis op het eiland Koje een Amerikaanse soldaat gedood, dertien soldaten wer den gewond. Van da gevangenen kwamen 24 om het leven en werden 85 gewond. Bij de gevangenen vielen de meeste slachtoffers door de hand van leiding gevende mede-gevange nen. VOETBAL ZOMERAVONDVOETBAL IN OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ook in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal weer een zomeravondvoetbalcom petitie worden gehouden. De deelne mende clubs zijn: Centra, Gemeente, PTT, v. d. Sande, Waterstaat/De Bruyn en Werf/ZVTM. TENNIS LUDO ET EMERGO—HULSTER AMBACHT III 6—2 De Oostburgse tennisclub Ludo et Emergo speelde een tenniswedstrijd tegen Hulster Ambacht III en won met 62. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heren enkel: R. Belderok W. Langehorst 5—7, 2—6; J. Hoek straE. Eggermont 63, 61. Da mes enkelspel: mevr. J. Belderok mej. S. v. Waesberghe 63, 64; mevr. J. Hoekstramej. R. Buijsrog- fe 63, 64. Gemengd dubbel: ubbel: R. Belderok en J. Hoekstra mej. S. v. Waesberghe en W. Lange horst 64, 61; mevr. J. Hoekstra en R. Belderokmej. R. Buijsrogge. en C. v. Remortel 1—6, 16. Heren dubbel: R.. Belderok en J. Hooekstra W. Langehorst en C. v. Remortel 6—3, 63. Dames-dubbel: mevr. J. Belderok en mevr. J. Hoekstramej. S. v. Waesberghe en mej. R. Buijs rogge 7—9, 61, 75. De eindstand in de vierde klasse Zuid afd. 21 luidt nu als volgt: 1, Hulster Ambacht I; 2. Ludo et Emer go I; 3. Hulster Ambacht III; 4. Smash II. VRAGEN EN KLACHTEN. Van de overheid moet het recht stap voor stap worden afgedwongen, aldus de heer Reyers. Het Eerste Kamerlid, dc heer J. Reyers heeft opnieuw een uitvoerige no ta aan de Eerste Kamer overgelegd, waarin h(J zijn uitspraken, gedaan in de vergadering van 16 April 1952 over de behandeling van de zaak-Menten preciseert ten aanzien van een aantal punten, die in de eerste nota-Reyer.s niet ter sprakp zijn gekomen. De heer Reyers zegt in deze tweede nota, dat er geen overheid is, die in zaken als de zaak-Menten recht doet, doch een overheid, waarvan het recht stap voor stap moet worden afgedrongen. Voorts weerspreekt hij, dat er ernstige pogingen om tot een schikking met de heer Menten te ko men ondernomen zijn. De heer Reyers noemt zijn nota een vertraagde repliek op de rede, waar mede de minister van Justitie zijn betoog in de Eerste Kamer heeft be antwoord. Hij is van mening, dat de minister niet steunt op de stukken welke hij zelf bezit, doch op de mede deling van bevooroordeelde ambtena ren, waarin hij aldus het adres ten onrechte vertrouwen stelde. In dit verband worden door de heer Rey ers een aantal namen genoemd. VRAGEN. De heer Reyers vraagt, waarom het onderzoek naar de diefstal van vier schilderijen, door hem van grote waai-de genoemd, niet gevolgd wordt door een maatregel van de Justitie. Hij vraagt, waarom het plegen van vrijheidsberoving nooit is vervolgd, waarom niets is gedaan aan het vor deren van huis en inventaris en het openbreken van bergplaatsen van be zittingen van de heer Menten door de Bloemendaalse B.S. Voorts klaagt de nota over het vervalsen van proces sen-verbaal, zonder dat deze daden door straf zijn gevolgd. De nota vraagt voorts waarom de dossiers van het onderzoek door mr. Hassoldt, rechter-commissaris, en jhr. mr. Reygersman, officier van Justitie, geheim gehouden worden. Voorts klaagt dé heer Reyers over VOETBAL Wordt Carlier professional? Tussen de linksbuiten van de Ven- lose voetbalvereniging VVV, Bart Carlier en de Duitse profclub FC Koln, de club waarin ook Frans de Munck speelt, zijn onderhandelingen gaande over een eventuele overgang van Carlier naar het professionalis me. Mochten deze besprekingen voor Carlier gunstig verlopen, dan zal de zaak eerst nog aan de KNVB wor den overgelegd, alvorens de Venloë- naar voor FC Koln kan uitkomen. WIELRENNEN Rinus Verhelst zegevierde te Auwegem. In een wedstrijd voor amateurs over 110 km., welke te Auwegem (B.) werd verreden, heeft de krani- fe Axelaar Rinus Verhelst, zich on- ubbelzinnig de sterkste getoond. Na een goede koers werd Verhelst eer ste in de tijd van 3 uur 35 minuten vóór de Belgen Heyse en Van Steen- brugge. Aan de wedstrijd namen 31 renners deel. THIJS KOKS ACHTSTE MAN IN DE TOUR DE FRANCE-PLOEG. Als achtste man voor de Neder landse Tour de France-ploeg is uit een drietal candidaten Thijs Roks uit Sprundel aangewezen. Reserves voor het Nederlandse team zijn Adriaan Surjkerbuijk (Roo- seidaal), Jefke Janssen (Elslo) en Maarten Joeris (Geleen). ATHLETIEK Avondwedstrijd te Vlissingen wordt internationaal. De avondwedstrrjd, welke Woens dag a.s. te Vlissingen wordt gehou den en waarvoor reeds nu zulk een grote belangstelling bestaat is on verwacht internationaal geworden door het inschrijven van de Olympus- man Lanckriet uit Brugge, die het op de 3000 meter zal opnemen tegen Wim Slijkhuis en Hans Harting. Op verzoek van Fanny Blankers-Koen werd in het programma nog de 80 meter horden ingelast. De Olympi sche kampioene zal op dit nummer uitkomen o.a. tegen Willy Lust, die het afgelopen week-eintle" in Duits land bij de 80 meter horden tweede werd in 11,9 sec. Vijl-, zes- en tienkamp van E.M.M. te Middelburg. De Middelburgse handbal- en at letiekvereniging EMM organiseert op Dinsdag lö. Woensdag 11 en Donder dag 12 Juni zijn jaarlijkse vijf-, zes- en tienkamp op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorstweg. De indeling is al3 volgt: Vijfkamp voor heren-junioren: 100 meter, kogelsto ten, speerwerpen, hoog- en versprin gen; zeskamp voor dames: 100 meter, kogelstoten, speerwerpen, discuswer pen, hoog- en vèrspringen; tienkamp voor heren: 100 meter, 200 meter, 400 meter, 1500 meter, hoog- en vèrsprin gen, polsstokhoogspringen, kogelsto ten, discuswerpen en speerwerpen. HANDBAL Nederlands handbalteam uitgeschakeld. In de voorronde groep VC) van het eindtournooi om het wereldkampi oenschap nandbaJ speelden Zwitser- ;n<! en Nc^erlmd te Bern. Zwitser- f" r» i>a met de rust: TENNIS M.L.T.C. H CANDIDAAT VOOR HET KAMPIOENSCHAP. De M.L.T.C. II besloot de compe titie door in de laatste wedstrijd te- fen Zoomgeest H een 80 zege te ehalen. Doordat Olympia II het te gen het „Halve Maentje" uit Goes niet verder stuurde dan een 71 overwinning, kan M.L.T.C. II zo goed als zeker zrjn van de kampioenstitel in afdeling 19. De uitslagen van de laatste wedstrgd zijn: H.E.: A^ DrostJ. Brouwers 6 0, 6ij W. KoersDixhoorn 62, 6—0. D.E.: mej. Haagmej. Andrlessen 62. 46, 61; mej. Snoepmej. Vïdeler 7—5, 6—1. H.D.: Drost en KoersDixhoorn en Brouwers 6—1, 62. D.D.: dames Haag en Snoep gezusters Andriessen 97. 62. Mixed: mej. Haag en de heer Drost mej. Videier en de heer Brouwers 61 61; mej. Snoep en de heer Koersmej. Andriessen en de heer Dixhoorn 61, 60. MLTC Hl—-LUDO ET EMERGO U (OOSTBURG) 6—2 De gedetailleerde uitslagen van de wedstrgd MLTC IH—Ludo et Emer go H waren als volgt: Heren-enkel- spel: A. J. Haag w. v. S. C. Laurens 63, 64; J. J. Sandberg tot Essen- burg verl. v. J. Cramer Jz. 36, 36. Dames-enkélspel: mej. M. Snoep w. v. mevr. F. Malcorps 4—6, 63, 61; mevr. J. Wolthers w. v. mej. N. Hoorweg 6—4, 75. Gemengd dub belspel: mevr. J. Wolthers en J. J. Sandberg tot Essenburg w. v. mevr. F. Malcorps en J. Cramer Jz. 26, 62, 6—2; mej. M. Snoep en A. J. Haag w. v. S. C. Laurens en mej. N. Hoorweg 62. 6—4. Heren dubbel spel; A. J. Haag en J. J. Sandberg tot Essenburg w. v. J. Cramer Jz. en S. C. Laurens 46, 63, 75. Dames dubbelspel: mevr. J. Wolthers en mej. M. Snoep verl. v. mevr. F. Malcorps en mej. N, Hoorweg 1113, 62, 4—6. BRED. LTV n—MLTC I 5—3 De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd Bred. LTV II—MLTC I luiden: Heren-enkelspel I: R. H. Sprangers—A. Anneveld 63. 68, 63. Heren-enkelspel U: C. H. Wal- derL. A. Kakebeeke 97, 61. Da mes-enkelspel I: mevr. T. van der Rhoermevr. E. Anneveld 64, 64. Dames-enkelspel II: mej. T. Meurkensmevr. J, Pel 16, 06. Gemengd dubbelspel I: mevr. Ger- harz en Waldersmevr. Anneveld en Anneveld 61, 46, 64. Gemengd dubbelspel II: mevr. Van der Rhoes en Sprangersmevr. Pel en Kake beeke 36, 26. Heren dubbelspel: Sprangers en WalderAnneveld en Kakebeeke 46, 86, 63. Dames dubbelspel: mevr. Gerharz en mej. Meurkens—mevr. Anneveld en mevr! Pel 3—6, 6—2, 4—6. VAN "TOTl WIN IJPE" De muziekvereniging „Vooruit" te Waarde zal spoedig beginnen met het ge- ven van zomerconcerten onder leiding van de directeur, de heer P. Krijnsen." die na een langdurige ziekte deze week weer voor het eerst de leiding van het gezel schap op zich heeft genomen. Ter viering van het succes, dat de mu ziekvereniging O.K.K. uit Borssele op het concours te Heinkenszand behaalde, gaf deze vereniging Zaterdag jL een uitvoe ring in de muziektent. Voor het examen assistent L en A. slaagden de heren C. Cornells, Th. Boer man en J. Ouwendijk, allen gestationneerd te Kieuw-Namen. Voor het examen scheepswerktuig- kundige B. I. slaagde de heer N. Rcyten- -?h. leerling van de De Ruyterschool, te ssingen. 'Iet aantal personen dat gedurende de "■6 Mei gebruik heeft gemaakt van badgelegenheid in het badhuis te \-e bedraagt 2750. het Nederlands Beheersinstituut en over de hypotheekbank, die 1e admi nistratie over de huizen van de heer Menten heeft gevoerd. De heer Rey ers concludeert in zgn nota tot het bestaan van rechtsongelijkheid In ons land. Zwerver lag drie dagen onder struiken. Zondagavond werd door een dienst doende agent van politie een man aangetroffen die verborgen lag on der enige struiken in het Coehoorn- park te Bergen op Zoom. De man klaagde over pijnen en werd door de politieauto naar het bureau over gebracht. Het bleek te zgn de 52-jarige C. S. die zwervende was. Hij verklaar de ziek te zijn geworden toen hij zich Donderdag j.l. in de omgeving van het Coehoornpark bevond. Hij was toen het park ingekropen (dat niet voor het publiek toegan kelijk is) en had zich in het park onder de struiken verborgen. Hij wil- niemand lastig vallen en hoopte op eigen kracht verder te kunnen gaan hetgeen hem niet gelukte. Toen de agent hem vond, had de man daar al van Donderdag gele gen. Nadat geneeskundige hulp door de gemeente arts was verleend, werd de man per auto naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. KERKNIEUWS Ds. K. G. KWINT TE HENGELO (Gl.) 25 JAAR PREDIKANT. Donderdag 19 Juni a.s. zal het een kwart eeuw zijn geleden, dat ds. K. G. Kwint van Hengelo (classis Zutphen) het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Kwint werd 4 Augustus 1899 te Nieuw- en St. Joosland, waar zijn vader toen predikant was, geboren: bezocht het gymnasium te Utrecht en studeerde vervolgens aan de Rijks Universiteit te Utrecht, waar hij ook zijn doctoraal-examen deed. Hij was eerst hulpprediker te Wemeldinge en daarna predikant te Terkaple (Keeren- Veen), Slochteren en Hengelo (O.). NED. HERV. KERK. Eedankt voor Neerlangbroek: D. B. van Lokhorst te Eergschenhóek. GEREF. KERKEN. Beroepen te Makkum en te Sua- woudinge: A. Vos, candidaat te Voor burg. Beroepen te Overschie: J. Rib- bermk te Hecrde. Beroeuen te Es sex (Canada): G. Bouma te Capel- le aan de IJsseJ. Aangenomen naar Ede: J. M. Bloemkolk te Treebeek die bedank te voor LeiderdoiD. Bedankt voor Middelsrum: K. Ru- nia te Marknesse; bedankt voor Am sterdam: J. A. van Arkel te Haar lem. THEOLOGISCHE HOGESCHOOLDAG. De jaarlijks* schooldag van de Theologische Hogeschool der Geref. kerken onderhoudende artikel 31 K. O., zal naar wij vernemen, Woens dag 24 September a.s. te Kampen worden gehouden. KORFBAL VIOS nog puntloos onderaan. In de eerste klasse van de Zeeuwse Korfbalbond gaat Swift thans onge slagen aan de kop na de zege op Scampolo, dat daarmee zijn eerste nederlaag leed. Zeelandia wist op SSS slechts een benauwde overwinning te behalen, maar disfcancieerde zich daardoor iets verder van de laatste plaats, welke nog steeds door VIOS wordt ingenomen, dat het ook tegen TOGO .niet kon bolwerken. Swift II bleef in de tweede klasse zonder puntenverlies, doordat het TOGO II op een afstand wist te hou den. Vitesse bleek sterker dan De Poel en Eendracht kwam tegen Swift IH slechts met de hakken over de sloot. De uitslagen luiden: le klasse: ScampoloSWift 1—5; TOGOVIOS 4—1; Zeelandia—SSS 1—0. 2e klas se: Eendracht—Swift HI 32; Swift UTOGO II 4—2; VitesseDe Poel 52. 3e klasse A: SVGKVL 22* ZuidwestersBKC 22. 3e klasse B: AKCAnimo 61; MadjoeFortu- na 12—0; KVL H—Atlas 0-8. 3e klasse C: ELTO I—Scampolo H 4— 3; ODSDIOS 212; VOPOVol harding 4—3. 3e klasse D: ELTO H— SSS H 3—0; Tjoba HWKV 2i: VZODKats 0—7. Adspiranten A: Scampolo—Swift A 04; VOPO—De Poei 1—3. Adspiranten B: Animo A —Swift Snel 2—2; KVL—Zuidwes ters 01; Swift VlugAnimo B 1 1; Animo A—Atlas 2—2. Nagekomen advertentie. De Heer en Mevrouw ZANDSTRA— MINDER- HOUD geven met grote vreugde kennis van de ge boorte van hun Zoon TJALLEVG PREDERIK. Amsterdam. 8 Juni 1952. Stalinlaan 73 m. Tijdelijk Lutherse Diakones- sen-Inrichiing, Koninginne weg 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11