Lustrumronde van Nederland werd gewonnen door stoere Wim van Est Motoren ronkten door de duinen benoorden Oostkapelle WILLEM II LOOPT VERDER UIT DOOR TWEEDE ZEGE OP H.D.V.S. ZWOLLE NAM BEKER OVER VAN ZEEUWS ZATERDAGELFTAL MAANDAG 9 JUNI 1952 PRÓV1N0J ALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSE MOTORTERREINKAMPIOENSCHAPPEN Dick Renooy en Henny Rietman zegevierden met ruime voorsprong bij de senioren In de woeste duinen, even benoorden Oostkapelle, was de lucht Zaterdag middag vervuld van het gedreun en geronk van lichte en zware motoren. In deze anders zo rustige duinen waren deze middag circa 5 a 6000 toe schouwers b\jeen om getuige te zijn van de wedstrijden om het Zeeuwse motorterreinkampioenschap. Het publiek heeft ware snelheidsduivels aan het werk gezien, die met nietsontziende moed tegen de hellingen der duinen opklommen en zich met zeer veel elan in de dalen stortten. Deze motorter- reinkampioenschappen, die door de motor- en autoclub Scheldegouwen te Middelburg uitstekend waren georganiseerd, hebben echter helaas niet de spanning opgeleverd, die men ervan verwacht had. In geen van de vier klassen werd er een duel om de eerste plaats uitgevochten, dat tot de laat ste ronde duurde. Wij misten de nek-aan-nekraoes, die zo dikwijls bij weg races voorkomen, maar wel heeft het publiek kunnen genieten van grote behendigheidskunst en het zorgvuldig manoeuvreren in het door de tech nische commissie uitgezette parcours. In totaal verschenen 47 motorren ners aan de start voor deze terrein wedstrijden, die meetelden voor het kampioenschap van Nederland. Jam mer was het, dat de beide Zeeuwse renners, J. Parent uit O.- en W.- Souburg en I. J. den Boer uit Zierik- zee, niet aan de races konden deelne men, waardoor het enige Zeeuwse element van deze toch Zeeuwse kam pioenschappen verdween. Om half vijf ging de oranje vlag voor de eerste maal omlaag voor de start van de junioren op motoren tot 125 cc. Er werd gereden over zes ron den, terwijl het parcours ongeveer 3200 meter bedroeg. Reeds na de eer ste ronde had W. Koops uit Assen een voorsprong van 75 meter op num mer twee, J. v. d. Mei uit Gorredijk, welke voorsprong uitgroeide na twee ronden tot 250 meter Koops, die met een gemiddelde snelheid reed van 36 km, p. u., verkreeg na de vierde ronde een voorsprong van 27 sec. Dit ver schil bleek voor v. d. Mei te groot te zijn en Koops ging als eerste door de finish in 26 min. en 29 sec., op 25 sec. gevolgd door v. d. Mei. G. Rietman en Ferwerda moesten reeds in de eer ste ronde wegens pech aan de motor opgeven. De uitslag junioren tot 125 cc. was: 1. W. Koops, Assen, op Eysink, 26.29 sec.; 2. J. v. d. Mei, Gorredijk, op Eysink, op 25 sec.; 3. M. Medema, Norg, op DKW; 4. H. Vermaas, Rot terdam, op CZ; 5. G. H. ter Avest, Zevenaar, op Villier; 6. H. Wendt, Amsterdam, op DKW. JUNIOREN BOVEN 125 CC. De tweede race ging over acht ron den en gold voor het kampioenschap junioren op motoren boven 125 cc. Het zag er naar uit, dat deze race een summum aan spanning zou ople veren, doordat in de eerste ronde bleek, dat de Belg Dupont op Sarolea en Turk uit Utrecht aan elkaar ge waagd waren. De Belg liep in de tweede ronde 9 sec. uit op Turk, wel ke de Utrechtenaar een ronde later wist te reduceren tot 6 sec. Maar in deze ronde kreeg hij helaas een lekke band, gaf echter niet op en reed door. Nog in dezelfde ronde verkreeg hij een achterstand van 42 sec. op Dupont en bij het ingaan van de vier de ronde was hij al gepasseerd door Willemsen uit Winsum. In de zesde ronde besloot Turk de strijd te sta ken. Na zes ronden bedroeg het ver schil tussen Dupont en Willemsen 55 sec., welk verschil de Winsummer niet meer wist te niet te doen. Met een minuut voorsprong op Willemsen ging de Belg door de finish in de to- taaltijd van 38 min. 55 sec. Willem sen werd echter kampioen, daar de Belg niet voor de titel in aanmerking komt. De zeer goed rijdende Kroonen- berg, die na zes ronden derde lag, moest helaas wegens motorpech uit vallen. De uitslag van deze rit was: 1. Dupont, België, op Sarolea, in 38 min. en 55 sec.; 2. J. Willemsen, Win sum, op Triumph 500 cc.; 3. Ph. Wie- ringa, Den Hoorn, op Standard 500 cc.; 4. R. Vogelzang, Bedum, op Ja- wa 350 cc.; 5. W. Vogelzang, Bedum, op Matchless 350 cc. op één ronde. SENIOREN TOT 125 CC. Dc senioren cp motoren tot 125 cc. reden over 10 ronden. Hierbij bevon den zich de favorieten Dick Renoorj uit Amersfoort en de kampioen van het vorig jaar H. J. Mfeynen uit Utrecht. In de eerste twèe ronden gingen er vier man aan de kop, te we ten R. Koops, D. Renooij, F. Selling en S. Schram. Na twee ronden moest Schram uitvallen. Wiel aan wiel ble ven de koplopers bij elkaar Na de vierde ronde nam Renoorj de kop om deze niet meer af te staan. In de zes de ronde had hij reeds een voorsprong van 20 meter op Selling, waarna het verschil in de negende ronde 16 sec. bedroeg. Met een voorsprong van 25 sec. passeerde Renooij de finish. Zijn totaaltijd was 44 min. en 35 sec. Een bijzonder feit was, dat v. Burik, die HANDBAL MARATHON II KAMPIOEN. Voor de handbalcompetitie werden dit weekend nog enige wedstrijden gespeeld, welke het volgende resul taat hadden: District Zuid 2e klasse: Heren: Volharding—Hellas n 12—12; Hellas HTonido H 98. Afdeling Zeeland le klasse: Dames: Walcheren H Hellas III 5—3; Hellas H—EMM H 51; Volharding IMarathon II 3 4 (Mar. kampioen). Heren Volhar ding H—Tonido IH 4—13; Hellas m —EMM II, EMM n.o.g. De selectiewedstrijden, welke Zon dag gehouden zouden worden, zijn niet doorgegaan, daar er teveel af schrijvingen waren binnengekomen. De uitslagen in de jeugdcompetitie waren: Afd. Walcheren: Meisjes: Walche ren AMarathon B 13. Afd. Goes: Meisjes: Hellas ATo nido A 11. Jongens: Hellas B— Hellas C 10—0; Tonido AHellas A 1—5; Hellas B—Volharding A 2—2; Volharding A—Hellas A 0—18; To nido AHellas B 22. oorspronkelijk tweede lag en wegens pech naar de achtste plaats afzakte, tenslotte als vierde eindigde. De uitslag was: 1. D. Renooij, Amersfoort, op Eijsink, in 44 min. 35 sec.; 2. F. R. Selling, Amsterdam, op Eysink, op 25 sec.; 3. R. Koops, Assen; 4. G. v. Burik Jr., Apeldoox-h, op Sparta; 5. A. H. M. Vierdag, Amersfoort, op Eysink; 6. G. J. Westerveld, Apeldoorn. SENIOREN BOVEN 125 CC. Om kwart voor zeven startten de senioren op motoren boven 125 cc. Met bijzondere belangstelling werd het duel tussen 'de twee favorieten, Henny Rietman en Frans Baudoin te gemoet gezien. Na twee ronden had Rietman kans gezien om 14 sec. op Baudoin uit te lopen, die op de duur het hoge tempo van de man uit Doe tinchem niet kon volgen. In de vierde ronde bedroeg het verschil reeds 22 sec. Bij het mgaan van de zevende ronde lag Rietman nog steeds op kop met Baudoin op 16 sec, achter hem. Maar in de negende ronde was het verschil alweer 20 sec. Van werkelij ke strijd was daardoor geen sprake meer. Met een totaaltijd van 46 min. 48 sec. kwam Rietman als eerste bij de finish aan, op 16 sec. gevolgd door Baudoin. De Belg Smessaert plaatste zich als goede derde, maar liep in de laatste ronde een vleeswond aan zijn voet op. De uitslag was: 1. H. Rietman, Doetinchem, op Matchless 500 cc., in 46 min. 48 sec.; 2. F. Baudoin, Leende, op Matchless 500 cc., op 16 sec.; 3. R. Smessaert, Maldeghem (B.) op Sarolea 500 cc.; 4. J. A. Clynk, Helmond, op Norton 500 cc.; 5. Th. Witberg, Monster, op Ariël 500 cc.; 6. A. Venema, Amster dam, op Matchless 350 cc.; 7. W. ter Avest, Doetinchem, op Velocette 350 cc. Het is een middag geworden met goede ï/iotorsport en eveneens verheu gend is, dat het aantal ongevallen tot een minimum beperkt is gebleven. Des avonds werden in het Neder lands Koffiehuis te Middelburg de prijzen uitgereikt. De junioren ontvin gen een beker, de senioren geldprij- WIE-I RENNEN Ronde van Italië door Fausto Coppi gewonnen. De 20e en laatste etappe van de Ronde van Italië, van Verbania naar Milaan (147 km.) is gewonnen door Bevilacqua (It.) in 4.19.21. Tweede werd Magini (It.), derde Magni (It.). Het eindklassement luidt: 1. Fausto Coppi (It.) 114.36.43; 2. Magni (It.) 114.46.01; 3. Kubler (Zwits.) 114.46.07; 4. Zampini (It.) 114.47.12; 5 .Bartali (It.) 114.47.16. De Nederlandse ploeg voor de Tour de France. Naar de vertrouwensman van de organisatoren van de Tour de Fran ce in Nederland, de heer R. de Grood, meedeelt, zullen op advies van ploegleider Pellenaars, de vol gende renners worden uitgenodigd om een contract te tekenen voor de Tour de France 1952: Hein van Breenen Hans Dekkers, Wim van Est, Henk Faanhof, Ger- rit Voorting, Wout Wagtmans en Jan Nolten. De achtste man zal Dinsdagmid dag a.s. gekozen worden uit het trio Aar. Suykerbuyk, Thijs Roks en Maarten Joris.' ATHLET1EK Zware nederlaag roor onze damesathletiekploeg. De Nederlandse damesathletiek ploeg is er niet in geslaagd te Ober- hausen de landenwedstrijd tegen Duitsland te winnen. Het werd een 5932 overwinning voor de Duitse dames. Zoals bekend, nam Fanny Blankers-Koen niet .aan de wedstrij den deel. De voornaamste uitslagen luiden: 80 meter horden: 1. Sander- Domagalla (Did.) 11.6 sec.; 2. Willy Lust (Ned.) 11.9 sec.; 3. Hellwig (Dia.) 12.1 sec.; 4. Imke Vaal (Ned.) 12.5 sec. 100 meter: 1. Sander-Doma- galla (Did.) 12 sec.; 2. Puck Brouwer (Ned.) 12.2 sec.; 3. Petersen (Did.) 12.4 sec.; 4. Hilde Veth (Ned.) 12.7 sec. 200 meter: 1. Puck Brouwer (Ned.) 24.7 sec.; 2. Gre de Jongh (Ned.) 25.9 sec.; 3. Neukirch (Did.) 26 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1. Duitsland (Ulzheimer, Sander, Klein en Petersen)., 47.2 sec.; 2. Ne derland (Veth, Brouwer, Stadt-de Jong en Lust) 48.4 sec. Met uitzondering van Willy Lust, die bij het vèrspringen met slechts 11 centimeter, verschil (5.62 m.) van de tweede plaats werd verdrongen, wer- drongen, werden alle overwinningen in de technische nummers door de Duitse athletes met ruim verschil be haald. Tijdens selectiewedstrijden te Ni en- burg (Duitsland) heeft de viervoudige Duitse recordhouder Herbert Scade met een tijd van 14 min. 06.6 het Duitse re cord op de 5000 meter verbeterd. Het oude record stond sinds September 1951 reeds op zijn naam met 14 min. 15.4. J Scheidsrechter ging K.O. De wedstrijd om het kampi oenschap van Duitsland mid- dengewlcht tussen Hans Stretz, houder van de titel, en Peter Müller, uitdager, is ge ëindigd met een K.O. van de scheidsrechter en de diskwali ficatie van Müller in de acht ste ronde. Nadat Stretz in de eerste ze ven ronden een puntenvoor- sprong had genomen vond de scheidsrechter Pippow aanlei ding om Müller in de achtste ronde een waarschuwing te ge ven wegens praten tijdens het boksen. Müller raakte hierdoor buiten zichzelf van woede en sloeg de scheidsrechter met een rechtse op de kaak tegen het canvas. Hij zag ook nog kans om een helper van Stretz tussen de touwen door in de zaal te werken. De promotor van de wedstrijd, de schoonva der van Müller, was intussen flauw gevallen. Müller zelf is levenslang geschorst. Haarlem gaf Ajax geen kans op de eerste winst. De grote wedstrijd voor de kaïnploenscompetitie was natuurlijk die tussen Hermes D.V.S. en Willem II in het Feyenoordstadion. Willem II won ook nu weer van de Schiedammers en de tricolores staan er thans wel bijzonder gunstig voor. Hermes heeft echter tegen de uitslag (12) protest aange tekend, maar of dat zal helpen Is wel zeer te betwijfelen. De geiykmaker zou in buitenspelpositie gescoord zijn en bjj het- tweede doelpunt zou de bal by een vrjje trap niet hebben stilgelegen. Dit gebeurde in de laatste 10 minuten. Het gaat er op lyken, dat Ajax geen enkel punt zal behalen, want ook nu werd verloren van Haarlem. Zaterdagavond zagen ongeveer 25.000 toe schouwers een weinig aantrekkelijke wedstryd zonder kampioensvoetbal. Sinds de Amsterdammers de afdelingstitel behaalden, is er een zekere mat heid over de ploeg gekomen. Daarby kwamen de experimenten In de op stelling niet bepaald ten goede aan de homogeniteit. Voor de promotie tweede klasse B ging Internos naar Helmond. Hel- mondia won echter en behoudt dc kans om nog gelijk te komen met Excelsior, getuigde de stand: Excelsior 3 3 0 0 6 9-4 Helmondia 3 2 0 1 4 9-6 Internos 4 0 0 4 0 7-15 Het gaat er naar uitzien, dat Tjel er een eersteklasser brj gaat krijgen; T.E.C. won de wedstrijd tegen VVH '16, dat nu uitgeschakeld is: TEC 3 2 1 0 5 6-4 Sportcl Emma 3 1113 5-5 WH 16 4 1 0 3 2 8-10 In de eerste klasse B werd dc laat ste wedstrijd gespeeld tussen Vites se en V.S.V. Het werd een gelijkspel, door welk resultaat V.S.V. nog een plaatsje steeg. De eindstand is nu ge worden 26 19 4 26 13 26 15 26 14 26 11 10 26 12 De stand luidt thans: Willem II 4 4 0 Haarlem 4 2 0 Hermes D.V.S. 4 2 0 Ajax 4 0 0 8 13-6 4 9-7 4 6-7 0 5-13 Het eerste elftal van de voetbalvereniging Burgh, dat na een overwin ning op Lewedorpse Boys nu een beslissingswedstrijd zal moeten spelen met Luetor om een plaats in de vierde klasse van de K.N.V.B. Staande v.I.n.r. II. Bouwman, res., W'. P. Kloet, J. Eikenhout, L. W'. Bak ker, J. L. K.oet, C. Speelman, aanv., J. den Haan en C. Menheere, secr. Zit tend v.I.ili'. M. I. Bakker, N. J. Hogenstein, S. Slager, Jac. Steur en D. J. Braam. OM DE MOORMAN-BEKER. Zeeland legde beslag op tweede plaats. Het is de Zeeuwse Zaterdagvoetballers niet gelukt de fraaie zilveren Moormanbeker, de wisselprys voor de Zaterdagvoetbaliers, welke ze vörig jaar wisten te bemachtigen, te behouden. Op het fraai gelegen terrein van C.D.N. te Driebergen, werden de halve finales en de finale verspeeld waar aan deelnamen de elftallen van Zwolle, Utrecht, Haarlem cn Zeeland. Zee land trof het slecht door tegen het sterke Utrecht te loten, dat er boven- dien op gebrand was de bekerhoudster te onttronen. Zover is het niet ge komen want de strpd eindigde in een gelijk spel, waarna het beter nemen van strafschoppen Zeeland in de finale bracht. Na twee minuten had Zeeland reeds de leiding weten te nemen door C. de Kok, maar doordat de Zeeuwse ach- TIJDRITTEN GAVEN DE DOORSLAG. Grandioze zege van de Nederlandse nationale ploeg Wim van Est is winnaar geworden van de Iostrumronde van Nederland. En ongetwijfeld is hiermee de beste Nederlandse renner van het ogenblik als eerste in het eindklassement geëindigd. In de vierde étappe, de tydrit van Maastricht naar Geleen, veroverde de St. Willebrorder de Oranjetrui en heeft deze niet meer afgestaan. Op meesterlijke wjjze won hü de beide tydritten. Maar niet alleen van Est heeft triomf gevierd, ook de Nederland se nationale ploeg plaatste zich boven alle andere ploegen, zodat deze Ron de van Nederland een grandioos Nederlands succes heeft opgeleverd. Terugblikkend op deze vyfde ronde mag men zeggen, dat er in sportlef opzicht veel goeds is geboden. Er zijn énkele uitstekende étappes geweest, waarin individueel en collectief fraaie verrichtingen zijn geleverd. Tech- nisch-organisatorisch kan er echter nog wel het een en ander verbeterd worden, maar over liet geheel genomen, is deze ronde toch alleszins ge slaagd. Zaterdag en Zondag werden de twee laatste étappen verreden, de zesde étappe van Veendam naar Utrecht, welke werd gewonnen door Voor. ting, die de 240 km. aflegde in 6 uur, 43 min. en 21 sec., en een tydrit over 60 Lm van Utrecht naax Amsterdam, welke een overwinning werd voor Van Est In 1 uur, 20 min. en 41 sec. Zaterdagmorgen vertrok de ronde karavaan te Veendam met ruim een half uur vertraging op het tijdsche ma voor de zesde étappe van Veen dam over Assen, Meppel, Zwolle, Nunspeet, Uddel, Nijkerk, Amersfoort en Zeist naar Utrecht, een afstand van 240 km. Veel strijd viel er niet meer te ver wachten, maar kort na de start gin gen van Breenen en Suykerbuyk er van door en tussen Assen en Appel- sga bedroeg de vorosprong van deze twee op het peloton 3 min. en 20 sec. In Frederiksoord was deze voorsprong zelfs gegroeid tot 6Va minuut en had van Breenen theoretisch de Oranjetrui overgenomen van Van Est. Te Meppel (87 km.) hadden „Tarzan" van Bree nen en Adriaan de hiaat doen uitdijen tot 8^2 minuut. Op de grote weg naar Zwolle voerde het peloton het tem po echter op en in Nunspeet had dit zijn achterstand gereduceerd tot ö'/i minuut. LEVEN IN DE BROUWERIJ. Tussen Epe en Nunspeet kwam er eindelijk leven in het peloton met het gevolg, dat de voorsprong van de twee uitlopers snel slonk. De jacht werd volgehouden en hoe dapper van Breenen en Suykerbuyk zich ook hielden en zich ook te weer stelden, zij konden niet verhinderen dat het peloton steeds meer terrein won. Bij Zeist werd het tweetal eindelijk ach terhaald. Het was een hard gelag voor de twee, die meer dan 220 km. alleen hadden gereden. Het peloton arriveerde in gesloten gelederen te Utrecht, waar Voorting in het stadion de sprint won vóór Faanhof en Van Stayen. De uitslag van deze zesde étappe luidt: 1. Voorting (Ned. Nat.) 6 uur, 43 min. en 21 sec. m.b. 6.42.21: 2 Faan hof (Ned. Nat.) 6.43,21 m.b. 6.42.51; 3 Van Stayen (Belg. B.) 6.43.21; 4 Hör- mann (Int.), 5 Sorgeloos (Belg. B.), 6 Van Est (Ned. Nat.), 7 Serin (Belg. B.), 8 Schaecken (Belg. A.), 9 Lam- brichs (Ned. A.) en 10 Smits (Ned. B.) allen in diezelfde tijd als Van DE TIJDRIT. Voor de tijdrit naar Amsterdam werd Zondagmiddag om half drie gestart. Als eerste van de 26 overgebleven renners ging Faanhof van start. Het tussenpozen van drie minuten volgden de anderen. Het par cours leidde via Vleuten, Vinkeveen, Uithoorn en Aalsmeer naar Amster dam. Henk Faanhof arriveerde ook als eerste óp de stadionbaan te Amster dam. Zijn tijd voor de 60 km. was 1 uur, 29 min. en 16 sec. Wim van Est, de Oranjedrager, maakte echter dc snelste tijd, namelijk 1.20.41 en werd daarmee winnaar van de Ronde van Nederland. De uitslag van de tijdrit luidt: 1 Van Est (Ned. Nat.) 1 uur 20 min. en 41 sec. m.b. 1.19.41; 2 Wagtmans (Ned. Nat.) 1.22,54 m.b. 1,22.24 3 Hör- mann (Int.) 1.24.21; 4 Voorting (Ned. Nat.) 1.24.35; 5 Neyt (Belg. B.) 1.2438; 6 Gielen (Belg. A.) 1.24.41: 7 Desmedt (Belgë B.) 1.24.44; 8 Janssen (Ned. A.) 1.26.15; 9 De Hoog (Ned. A.) 1.26.29; 10 Sorgeloos (Belg. B.) 1.26.32. HET EINDKLASSEMENT. Het eindklassement van de Ronde van Nederland luidt: 1 Van Est (Ned. Nat.) 36.36.22; 2 Wagtmans (Ned. Nat.) 36.42.15; 3 Voorting (Ned. Nat.) 36.43.02; 4 Gielen (Belg. A) 36.43.03 5 Desmedt (Belg. B.) 36.43.11; 6 Janssen (Ned. A.) 36.49.13; 7 Van Breenen (Ned. Nat.) 36.50.20; 8 Neyt (Belg. B.) 36.50.47; 9 Sorgeloos (Belg. B.) 36.51.49; 10 Smits (Ned. B.) 36.52.48; 11 Dekkers (Ned. Nat.) 36.52.59; 12 De Hoog (Ned. A.) 36.53.35; 13 Suykerbuyk (Ned. B.) 36.54.11; 14 Lambrichs (Ned. A.) 36.55.37; 15 Schaecken (Belg. A.) 36.56.07; 16 Roks (Ned. B.)36.57.20; 19 Jöris (Ned. A.) 37.01.50; 22 Van Elde- ren (Ned. B.) 37.20.30: 23 Vinken (Ned. A.) 37.32.55; 26 en laatst Faanhof (Ned. Nat.) 38.06.15. In de zesde ronde hadden nog op gegeven Kemp (Int.), Hendriks (Belg. A.), Smets (Belg. A.), Loos (Ned. B.), In afwachting van de aankomst van de renners in het Utrechtse stadion werden hierin wielerwedstrijden ge houden achter grote motoren. Er wer den twee ritten verreden, waaruit Bijster tweemaal als overwinnaar te voorschijn trad voor De Best en Boeijen. De Nederlandse Nationale ploeg met Van Est, Wagtmans en Voorting werd eerste in 105 uur, 42 min.' en 17 sec. voor België B met 105.56.44. terhoede een steekje liet vallen wist Utrecht gelijk te maken. Aanvoer der Marijs wist een toegekende straf schop te benutten en het werd zelfs nog 31 voor de Zeeuwen. 14 minu ten na de rust maakte Utrecht zijn tweede doelpunt door Van Mourik en Van Wijk bracht tenslotte de eind stand op 33. Intussen hadden Haar lem en Zwolle in een tam partijtje eveens de winst gedeeld (11) en hier werd Zwolle de finalist. In de verliezersronde werd eveneens ge deeld (3—3). De stryd om de fraaie wisselprijs ging dus tussen Zwolle en Zeeland. Na 6 minuten was Bolleman reeds ge slagen en even voor de rust wist van 't Hul de voorsprong tot 20 op te voeren. Na de thee vergrootte Schrij ver de voorsprong, waarna Resink de eindstand met een keihard schot op 40 kon brengen. Een aan Zeeland toegekende strafschop werd niet be nut, terwijl een doelpunt der Zeeuwen werd geannuleerd. Zwolle verdiende de overwinning. De eindstand werd: 1. Zwolle, 2. Zeeland, 3. Utrecht en 4. Haarlem. Ir. Hopster, vice-voorzitter van de KNVB, reikte de prijzen uit, waarbij Zeeland beslag wist te leggen op een fraaie plaquette. VOETBAL Burgh Luctor moeten beslissingswedstrijd spelen. Meyo promotieslrijd aan de kop. Burgh speelde voor de promotie competitie naar de vierde klasse K. N.V.B. tegen Lewedorpse Boys en won deze wedstryd met 82. Door dit resultaat zullen Burgh en Luc tor nu een beslissingswedstrijd moe ten spelen. De eindstand luidt: Burgh 4 3 3 0 1 6 18-9 Luctor 4 3 0 1 6 11-5 Lewed. Boys 4 0 0 4 0 6-21 Voor de promotiecompetitie om een plaats in de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie plaatste Mevo zich boven Yerseke in, door een 32 overwinning op 's-Heer Arendskerke II. Het zal nu wel verder tussen twee eerstgenoemde ploegen gaan. Yerseke m won de beslissingswed strijd tegen Arnemuiden Et met 8— 3, zodat het zich nu kampioen kan noemen van de 2e klasse B. Voor de beker werd gespeeld Cortgene I Schoondijke I, welke wedstrijd in een 32 overwinning voor de thuisclub eindigde. Mevo I 4 Yerseke m 3 Tern. Boys I 3 's H.A. Kerke II 4 2 2 0 6 11-8 2 1 0 5 11-6 1 1 1 3 10-11 0 0 4 0 7-14 Ajax RCH Leeuwarden Wageningen Vitesse DOS Be Quick VSV ZÖ Enschede 26 Zwolse Boys 26 Blauw-Wit 26 Sneek 26 AchiHes 27 Oosterparkers 27 3 42 76-29 6 33 64-36 8 33 61-49 8 32 64-33 5 32 53-37 8 30 68-48 26 13 3 10 29 49-38 7 11 8 25 38-39 8 8 10 24 37-46 8 8 10 24 37-46 6 11 9 23 38-46 6 4 16 16 29-67 5 2 20 12 27-68 3 4 20 10 28-88 Middelburg verloor van Vlissingse combinatie. Aantrekkelijke wedstrijd leverde Vlissingers 4 2 zege op. De in het kader van de Vlissingse Sportweek Zaterdagavond gespeelde voetbalwedstrijd tussen een combi natie van „Missingen" en „De Zeeu wen" en een elftal van de v.v. „Mid delburg" werd door de Vlissingers met 42 gewonnen. Het was zowel voor als na de rust een partij, die het aanzien ten volle waard was. Nadat burgémeester mr. B. Kolff de aftrap had verricht; zette de Vlissingse combinatie een serie aan vallen in, waaraan de Middelburgse defensie de handen vol had. Zo vol zelfs dat Nova. een der beste Vlis singse aanvallers, reeds na 5 minu ten kans zag doelman Versluys kansloos te slaan (1—0). Hierdoor aangemoedigd, bleven de Vlissingers opdringen en 5 minuten later liet Versluys een strak schot -van Leijn- se glippen (20). Nog was het niet genoeg, want nog geen minuut later [ag de bal al weer in het Middelburg- doel. door toedoen van Leijnse (3 0). Middelburg bracht er in het be gin weinig van terecht, want hoe wel technisch becer slaagde het er niet in de Vlissingse achterhoede, waarin Barten uitstekend speelde en ook de Zeeuwen-man Schinkel goed werk deed, te passeren. Vry onverwacht werd het nog 31. Dat was toen keeper Baarjens na een corner van rechts de bal liet vallen, die in het doel verdween. Middelburg kwam nu meer los en de Vlissingse verdediging kreeg meer werk. Voor de rust werd er echter niet meer ge scoord. ook al omdat v. d. Klink en Huwaë scherp in de gaten gehou den werden. Na de rust was Middelburg meer voor het doel van Vlissingen. maar Baaijens rehabiliteerde zich volko men door steeds tijdig in te grijpen. Aan het doelmint dat v. d. Klink na 8 min. scoorde, had hij geen schuld (32). Middelburg bleef gevaarlijk, maar in de voorhoede hield men het spel dikwijls te kort, iets waaraan de Vlissingse voorwaartsen zich ook wel eens bezondigden. Ongeveer 20 minuten voor het einde kreeg v. d. Schraaf een hoekschop te nemen, waaruit v. Rijswijk de bal hoog in- knalde (42). Dat was tevens het laatste doelpunt geweest, want hoe wel beide doelen eenmaal op won derbaarlijke wijze aan doorboring ontsnapten hielden de doelverdedi- gers hun doel verder schoon, zodat liet einde van deze zeer aantrekke lijke wedstrijd eindigde met een 42 overwinning voor de Vlissingse com binatie. Tijdens de pauze speelden de vol leybalteams van Wilno en EWC een demonstratiewedstrijd. Zeeuwse Rijkspolitie eerste in politie-voetbaltournooi. Zaterdag werd te 's-Gravenhage het jaarlijkse voetbaltournool gehou den van het gewest 's-Gravenhage van de Rijkspolitie. Het vertegen woordigende elftal van het district Zeeland werkte zich in de finale door een 30 overwinning op Den Haag. In de finale werd Dordrecht met 32 geklopt, zodat de Zeeuwse politie mannen de eerste prijs mee naar huis brachten. ONZE UITSLAGENU1ST. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxHaarlem 24; Hermes D.V. S.Willem n 12 (onder protest vanHDVS). PROM. TWEEDE KLASSE. B. HelmondiaInternos 54; C. TEC—VVH '16 2—1. EERSTE KLASSE B. Vitesse—VSV 1—1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5