LEZERS SCHRIJVEN X Tli. Timmerman Sport en wedstrijden Zeeuwse Reisgids I leuws Voetonderzoek 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 JUNI 1952 WIELRENNEN Inghels voor tweede maal Zeeuws amateurkampioen. Westdorpe uit 's Heerenhoek snelste Zeeuwse nieuweling. Op het circuit van Ossendreeht, werd Zaterdagmiddag een wegwed strijd voor amateurs en nieuwelingen verreden, waaraan tevens het kam pioenschap van Zeeland en Brabant was verbonden. Bij de amateurs die 170 km. moesten rijden, vertrokken 48 deel nemers onder wie drie Zeeuwen, bij de nieuwelingen 61 deelnemers. De wedstrijd voor nieuwelingen was niet erg spannen# omdat deze renners aaneengesloten bleven rijden. H. Rutten uit Den Bosch won in de felle eindsprint met enige lengten voorsprong in 1 uur 34 min. 30 sec. over 60 km.; 2 C. Vriens, Eindho ven; 3 v. d. Linden. Helmond; 4 de Vree, Breda; 5 J. Kuys, Den Bosch. Westdorpe uit 's-Heerenhoek werd als eerste Zeeuwse nieuweling ge klasseerd. Van de 48 amateurs die eerst ver trokken, hebben slechts 12 renners de wedstrijd uitgereden. Hieronder waren twee Zeeuwen. Na de eerste ronde vormde zich al een kopgroepje van vijf renners en dit werd de volgende ronde tot. acht vergroot. Aanraad, die toen nog uit het peletoh bij trachtte te komen, gaf het na vijf ronden op. Toen was het hele veld al ver uiteen getrok ken en de tweede groep kreeg maar geen aansluiting. Na de zesde ronde kwamen uit deze kopgroep drie renners te val len onder wie v. Est en Hendriks, die opgaven en toen was de kop groep geslonken tot drie v. Mae- nen uit Valkenswaard; Verstrate uit Breda en Wolfs uit Vlijmen waarbij dan nog kwam te rijden de Reuver- die gedubbeld was. Drie ronden voor het einde ging v. Maenen er- alleen tussen uit en Verstrate en Wolfs zagen geen kans om hem bij te houden. Hij nam iedere ronde meer tijd en eindigde met 21.4 min. voorsprong op de rest. Zijn tijd over de 170 km. was 4 uur 27 min. 13 sec.; 2 op 2 min. 37 sec. Verstrate. Breda; 3 Wolfs, Vlijmen. Op 7 min. 37 sec. kwam dan de groep binnen, waarvan Inghels uit Sas van Gent de sprint won en zich als vierde klasseerde, gevolgd door Borremans Hoogerheide; v. d. Lin de, Helmond: Kuyten, Verhelst, Axel en Deelen, Helmond. Inghels was de eerste Zeeuwse amateur en wist voor de tweede keer het amateurskampioenschap van Zeeland te behalen. WANDELSPORT Geslaagde wandeiTiarsen en fietstochten rond Goes. Zaterdagmiddag werd te Goes en omgeving de jaarlijkse wandelmars en fietstocht van het Zeeuws Dag blad gëhouden. Ruim 200 wande laars hadden zich aangemeld voor de 30 km. tocht over 's-Gravenpol- der, Ovezande, Helnkenszand en Nis- se terwjjl een kleine 100 tippelaars de 20 km. route over 's-Gravenpol- der, Nisse en 's-Heer Arendskerke en ongeveer een zelfde aantal de 15 km. tocht over 's-Gravenpolder, 's- Heer Abtskerke door de Poel naar Goes aflegde. Er was geen enkele uitvaller. De drumband van de Nat. Reserve uit Den Bosch, die haar medewerking verleende, haalde de manschappen van de Reserve onder leiding van kapitein R. Fassaert ln Heinkenszand in, terwijl ook in Goes onder grote belangstelling een mars gemaakt werd Voor de ruim 100 fietsers waren een 40 km. route over 's-Heer Arendskerke. .Heinkenszand. Ovezan de, Oudelande en 's-Gravenpolder en een 20 km. tocht over 's-Heer Arendskerke, Nisse en 's-Gravenpol- der uitgezet. Terwijl de laatste groepen wande laars zich omstreeks half acht aan de finish in het Beursgebouw te Goes meldden, liet het Chr. muziek gezelschap „Hosanna" op de tent opgewekte muziek horen. Des avonds om 8 uur reikte de heer Jacq. de Smit ln het Beursge bouw de prijzen uit. De volgende prijzen Werden toege kend Wandelaars: le pr. Chr. S.V. „O.K. K." Goes: 2e pr. Personeels Ver. „De Schelde" Vlissingen: 3e pr. Nationale Reserve; 4e pr. le C.O.A.K. Middel burg; 5, pr. C.J.M.V. Hansweert; 6e prijs S.C.S. Souburg: 7e pr. Schelde- tïppelaars Kioosterzande. Fietsers: le prijs Jongsclub Obadja Kamperland; 2e prijs de 81-j. fietser J. Heyboer uit 's-Heer Arendskerke; 3e prijs J. Schipper en verloofde Wol- faartsdijk; 4e prijs groepje fietsers o.l.v. Jille Laport Goes. KORFBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In de competitie om het korfbal kampioenschap van Nederland won Deto de eerste wedstrijd tegen AKC. De uitslag was 84. De stand luidt nu: Westerkwartier 612, 't Zuiden 59, VKC 7—8, Deto 7—3, AKC 7—0. Nederland speelde gelijk tegen de Belgen (6—6). Rode Duivels behaalden morele overwinning. Te Antwerpen heeft het Belgische korfbaltwaalftal tegen de vertegen woordigende Nederlandse ploeg niet volledig revanche genomen voor de onlangs op Houtrust in Den Haag ge leden smadelijke 123 nederlaag, maar dan toch zeker een morele over winning behaald. Want de RodeDui- vels, wier dames gelijkwaardig waren aan de Hollandse en die diverse af- standsehutters van formaat in de ge lederen hadden, verdienden het ten slotte behaalde gelijke spel 66 in al le opzichten. Nederland was verzwakt door het te elfder ure wegens ziekte niet be schikbaar zijn van Schoonderwoert, die vervangen werd door Versteeg, waardoor de begin-aanval niet tot ontplooiing kon komen. De Belgen na men dan ook na een kwartier door Schepens met een zeer ver schot de leiding 10 en acht minuten later maakte dezelfde speler er op overeen komstige wijze 20 van. Eerst in de laatste seconde van de eerste helft kon Karsen van repliek dienen. 2—1. De tweede helft is rijk aan doel punten geweest. Roth en Verdonck maakten er 4—1 van. Mulder ver kleinde prompt daarop de achterstand tot 42. Door Schepens werd het 5 3, maar Stoeltje liet de spanning te rugkeren (54). Na 64 door Roth wisten Berens en mevr. Merk—Schui ten tenslotte de eindstand 66 te be werkstelligen. ATHLETIEK Recordprestaties te Sluis, Willy Cijsouw deed weer van zich spreken- Het atliletiektournooi te '-^luls, dat door de deelname van de Brugse club ..Olympus" een internationaal karakter droeg is als debuut van de athle(iek in dit oude stadje een succes geworden. Het toürnooi, waarvoor zeer vele inschrijvingen waren binnengekomen heeft een op windend verloop gehad. Er is hard gevochten op de diverse num mers waar de Zeeuwse deelnemers het tegen de Belgen opnamen en de gemaakte tijden waren uitstekend- Willy Cijsouw van Marathon pres teerde het om op de 60 meter een tijd te maken van 7,8 sec. waarmee zrj op deze afstand een record vestigde waarvan de erkenning zal worden aangevraagd, daar een re cord op dit nummer nooit werd ge noteerd. En dan was er De Zeeuwen, dat met een elite-ploeg het record 3 x 1000 meter zonder moeite van 8 minuten 50 seconden omlaag haal de tot 8.37,6» Het feit dat de Olyiripus-mUn Lanckriet de 5000 meter heren on bedreigd won in een tijd van 16.23,3 doet aan de overige prestaties niets af. Bovendien was liet hier Piet van Acker die op eminente wijze de Zeeuwse kleuren hoog hield door tweede te worden in 17 minuten 24,5 sec., een tijd, die voor de vecht lust van deze Marathon-athleet boekdelen spreekt! De uitslagen zijn: 80 m. meisjes A: 1 A. Plompen. EMM, 10,7 sec.; 2 E. Wijgman, De Zeeuwen, 11,5; 3 M. Laurens, Ma rathon 11,6. 80 meter jongens A: 1 G. de Roo, Hellas 9,5 sec.; 2 A. van Olm. De Zeeuwen, 9,6; 3 P. Roosenberg, De Zeeuwen, 10,2. 100 meter heren C en D: 1 B. Bosch. EMM, 11,8 sec.; 2 A. de Bart, De Zeeuwen, 12; 3 A. W. Smits, De Zeeuwen, 12,1. 100 meter heren B: 1 G. de Pag- ter, De Zeeuwen, 11,5 sec.; 2 J. Jo- hannisse, Hellas 11,6. 1000 meter hei-en: 1 G. Dobbelae- re Marathon, 2.46,6 sec.; 2 A. Bilius, De Zeeuwen, 2.47,2: 3 Malies, Olym pus (Brugge) 2.54,6. 60 meter meisjes B: 1 W. Cij souw, Marathon 7,8 sec. (record): 2 B. v. d. Wijden Marathon, 8.6; 3 R. Petri, Marathon, 8,9. 100 meter dames: 1 L. Minder hout. De Zeeuwen, 13 sec.: 2 A. Plompen. EMM. 13,1; 3 T. Haas donk, Hellas, 13.3. Discuswerpen heren: 1 G. de Pag- ter De Zeeuwen. 32,80 meter; 2 J. Johannisse. Hellas 30,88 m.; 3 B. Bosch, EMM, 28.12 m. 3 x 1000 meter heren: Dc Zeeu wen Vlissingen. 8 min 37,6 (oude record 8 min. -50 sec.) 800 meter jongens A: 1 G. de Roo. Hellas, 2.16.8; 2 J. v. d. Berg. De Zeeuwen 2.17,2; tweede serie: 1 P Roosenberg, De Zeeuwen. 2.21,3; 2' B. B. Luteijn, Marathon, 2.22,7; 400 meter heren: 1 B. Walker, De- Zeeuwen 58 sec.; 2 F. Helmich 58,4; 58,4; 3 J. Johannisse Hellas 59,6. Vérspringen meisjes: 1 W. Cij souw, Marathon, 4,37 m-; 2 B. v. d. Wijden 4,11 m. 3000 meter heren: 1 G. Dobbe- laere. Marathon, 10.20,4; 2 W. Steijts, Marathon, 10.36,7; 3 E. Steijts, Ma rathon 10.46,1. Finale 400 meter heren: 1 J. Jo- Vuur en rookwolken komen uit de lopen van de centrale scheepsbatterü van de zware Amerikaanse kruiser „St. Paul" tijdens een salvo op vitale vijandelijke doelen in Noord Korea, De oorlogsbodem neemt deel aan de operaties naby de Oostelijke kust van het land. Sport pick-upies al Keiler. Van Dijk en Roozehburg eindigden met 13 punten als eersten in het toumooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland. Tussen hen zal nog een beslissingsdriekamp worden gespeeld. Het Nederlands honkbalteam won Zondag in Antwerpen de landen wed strijd tegen België met 4—3. In Müli- chen klopte het Duitse amateurvoetbalelf tal Oostenrijk met 20. De grote prijs van Ulster, die Zaterdag te Belfast werd verreden .werd gewonnen door de Italiaan Taruffi. In de voorwedstrijden van het eindtournooi om het wereldkampioen schap handbal won het Nederlands elftai met 148 van Frankrijk. -X- De Zwol lenaar Vos werd Nederlands kam pioen hoofdklasse libre klein biljart. -X- Het amateurwielrenkampioenschap van Groningen werd gewonnen dor Mik, dat van Friesland door Nijkamp, dat van Dren te door Elling, dat van Overïjsel door Van den Heuvel, dat van Noord-Holland door Post. dat van Gelderland door Roe- lofs en dat van Utrecht door Pauw. hannisse, Hellas, 57,3; 2 F. Helmich, Marathon, 57,4. 5000 m. heren: 1 Lanckriet, Olym pus 16.23,3; 2 P. van Aclter, Mara thon, 17.24,5; 3 Mallegier. Olvmpus, 17.37,1; 4 Serruis, Olympus, 17.41.8; 5 Witte Marathon, 17.45.2. 4 x 100 meter: 1 De Zeeuwen, 47,1; 2 Gemengde ploeg 51,2. Dubbele zege van Fanny, Te Beverwijk werden nationale atletiekwedstrijden gehouden, waar aan o.a. door Fanny Blankers-Koen werd deelgenomen. Zij won de 80 meter horden dames in 11.4 sec. voor mej. Kalman met 12.6. Ook won Fan ny de 100 meter dames in 12 sec. voor Nel Buch met 12.9 sec. De Kroon werd eerste op de 400 meter in 50.7 sec. voor De Jong met 51.8 sec. DAMMEN Strooband en Rijkse eindigden gelijk. CORSTANJE KAMPIOEN ZEEUW7SE EERSTE KLASSE. Te. 's-Gravenpolder werden Zater dag de wedstrijden gespeeld om het Zeeuws damkampioenschap en om het kampioenschap eerste klasse. Bij het kampioenschap hoofdklas se kwam geen kampioen uit de bus want Strooband en Rijkse wonnen beide hun partijen, waardoor zij ge lijk eindigden. Aan spanning heeft het echter niet ontbroken vooral niet in de partij tussen Rijkse en De Jonge. Hoewel iedereen remise verwachtte, werd het een overwin ning voor Rijkse. De uitslagen waren in de hoofd- asse: R. RijkseM. F. de Jonge 20; J. L. StroobandJ. de Smet 20; L. AndersonW. Hydra 11; J. BlomW. Boogaard 11; Geel hoedSinke 02. De eindstand was: 1 J, Strooband 17; 2 R. Rijkse 17; 3 J. Blom Ié; L. Anderson 13; 5 J. Sinke 13; 6 WT. Hydra 11; 7 M. F. de Jonge 10; 8 W. Boogaard 9; 9 Goedbloed 6; 10 Davidsè 5; 11 Van de Kreeke 5 punten. In de eerste klasse slaagde N. Corstanje er in zijn partij tegen J. op 't Hof te winnen, waardoor eerst genoemde kampioen werd. De uit slagen waren: J-, op 't HofN. Cor stanje 02; H. de VliegerC. P. de Vos 02; A. WalravenD. Val kier afgebr. De andere partijen kon den niet worden gespeeld door niet opkomen van spelers. Na de wed strijden, welke onder leiding stonden van de heer H. L. Verschoor uit Vlissingen, sprak burgemeester J. D. Jansen een slotwoord, dat werd beantwoord door de voorzitter van de Z.D.B. de heer Slabbekoorn. Officiële publicaties VLISSINGEN MEDEWERKING INGEVOLGE ART. T2 L. O. WET 1920 Burg. en Weth, van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad der gemeente in zijn vergadering van 23 Mei j.L aan het bestuur der Vereniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onder wijs alhier de gevraagde medewerking is verleend voor de aanschaffing van ver duisteringsgordijnen in het natuurkunde- lokaal van de school der Vereniging aan de Coosje Buskenstraat. Vlissingen, 26 Mei 1952. MEDEWERKING INGEVOLGE ART. 72 L. O. WET 1920 Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad der gemeente in zijn vergadering van 23 Mei j.l. aan het bestuur der Vereniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Ge reformeerde Grondslag alhier de gevraag de medewerking Is verleend voor de aan schaffing van twee schoolbanken ten be hoeve van de onder zijn bestuur siaande school aan de Kasteelstraat. Vlissingen, 26 Mei 1952. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 6 Juni: Perrig- ny van Marseille. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 6 Juni: Lekkerkerk van Marseille. Pa- vonis van Kolehester. Jan Kreumer van Zaandam. Wim van Plymouth. Marvik wan Dordrecht. Beebox van Rotterdam. 7 Juni: Coeta van Londen. Prins Willem V van Hamburg. Santa Lucia van Rotter dam. 'Vlissingen vertrokken 7 Juni: Perrigny 'naar St, Malo. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen '8 Juni: Heemskerk naar Rotterdam. Har- tel naar Rotterdam. Bab-T naar Zweden. Fivel naar Rotterdam. Dïna naar Stock holm. Mado naar Aberdeen. Trude-K naar Malmö van Gent. Hoe Vinces naar Gothenburg van Gent. Ellinor naar Mal- hiö van Gent. Silvaplana naar Kopenha gen. (Opname van ingezonden stukken bete kent niet. dat de redactie met de inhoud instemt. Plaatsing geschiedt bulten ver antwoordelijkheid der redactie. De redae tie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten, of plaatsing te weigeren. Over deze rubriek wordt geen correspondentie gevoerd. Stukken, waar van naam en adres van inzender onbe kend zijn, worden niet opgenomen. Niet geplaatste stukken worden niet terugge zonden) Ds. van Dalen naar Moskou. Met steeds groter wordende ergernis las ik Uw intervieuw met ds. Van Da len in de P.Z.C. van 4 Juni j.l. Is het nu reeds zover gekomen dat Uw blad zich leent voor communistische pro paganda. O ja ik heb wel gelezen dat de inhoud van het artikel voor re kening van ds. Van Dalen is. Ook zult U zich direct verontschuldigen door te zeggen dat we in een democratisch land leven met persvrijheid enz. Laat ds. Van Dalen zijn propaganda dan in .,De Waarheid" publiceren dan heefl hij meteen de goede lezers ook tot zijn beschikking. Misschien hebt U het artikel ook te goeder trouw gepubliceerd om Uw le zers zo ruim mogelijk voor te lichten. Bedenk dan dat de heren in het Krem lin zitten te greinzen daar dit juist hun bedoeling is. Zij hebben meer aan 'n welbespraakte dominee in hun ge lederen die met mooie volzinnen en prachtige vergelijkingen zoals met de Venus van Milo stukken kan geplaatst krijgen op de frontpagina van neu trale bladen, dan aan 100 tot staken bereide arbeiders, die als domme mas sa door hen wordt gebruikt wanneer dat in hun kraam te pas komt. Wanneer U bereid bent mijn brief te plaatsen onder „Lezers schrijven" wil ik er nog als mijn mening aan toevoegen, dat ds. Van Dalen in de 3 weken die hij in Rusland heeft door gebracht. geen oordeel kan geven over de punten die hij vetdedigt, zoals de concentratiekampen enz., daar Rus land wel iets groter is dan N.-Beve land. Zijn gehele verslag druipt van propaganda die handig in elkaar is gezet met het doel mensen te impone ren, die niet rechtstreeks tot het com munisme te krijgen zijn, maar mis schien voor de leuze „De strijd van kerk en Volk voor de Vrede" wel wil len zwichten. Die vrede zou dan na tuurlijk moeten komen na een over winning van het communisme met Stalin als onze beschermer. Daar de gedachten aan iets dergelijks ons al leen maar kunnen doen huiveren, lijkt het mij beter dat wij de tanden op elkander zetten om ons daartegen te verzetten, desnoods met een gewa pende vrede en ds. Hugo van Dalen aanraden zijn koffer weer te pakken en een enkele reis Moskou te nemen, waar hij zijn roeping misschien beter kan volbrengen dan hier tweedracht te zaaien en propaganda te maken voor het communisme, wat lijnrecht in strijd is met de meeste elementaire begrippen van onze vrijheid. JOH. J. MINNAAR, Goes. Naschrift der Redactie: Waarom wij ds. Van Dalen aan he't woord lieten motiveerden wij reeds in de Kantlijn van Donderdag. En wat de propagan da betreft: ds. Van Dalen beperkte zich uitsluitend tot het religieuze le ven en zei daarover dingen die klop pen met wat ook anderen in Rusland waarnemen. Men behoeft om anti communistisch te zijn de nuchtere feiten daarom nog geen geweld aan te doen. Hoofdred. 0 Op de scheepswerven Nicolaas Wit- sen en Vis N.V. te Alkmaar Is een toe ristenvaartuig te water gelaten, dat ge- lieel van aluminium is. 9 De minister van O., K. en W, heeft Zaterdag te Krim pen aan de IJssel een nieuwe lagere technische school geopend. 0 Het congres van dagbladdirecteuren is Vrijdag in Brussel beëindigd. De heer Van der Kieft is herkozen tot voorzitter van het da gelijks bestuur. 0 De Amerikaanse am bassadeur in Tsjecho-Slowakije Ellis Briggs, heeft verklaard, dat er onder handelingen aan de gang zijn ovey de vrijlating van de Amerikaanse correspon dent William Oatis. 0 De volgende zitting van de algemene vergadering der Ver. Naties zal op 14 October a.s. worden ge pend. 0 Koning Talal van Jordanië is uit Parijs naar Genève vertrokken voor een verblijf van onbepaalde duur, al vorens naar Transjordanië terug te ke ren. 0 Solly Sachs, die 24 jaar secretaris van1 de vakvereniging van arbeiders in de kledingindustrie is geweest, is als zo danig afgetreden, Hij mag geen open bare bijeenkomsten bijwonen en Trans vaal twee jaar lang niet verlaten. 0 In het natuurbad bij iVeenendaal is Zaterdag een 7-jarige jongen in het diepe gedeelte gesprongen en verdronken. 0 In Montargis in Frankrijk is een 29-jarige Rotterdammer aangehouden, die er van wordt verdacht f 30.000 van een notaris te hebben verduisterd. 0 Na gevallen van kinderverlamming in Bolsward, Leeuwar- den en andere plaatsen in Friesland is thans in Joure een derde geval geconsta teerd. 0 Aan 35 inwoners van Bergen op Zoom werd de dr. Landsteiner-penning uitgereikt voor het afstaan van bloed. 0 De leerlingen van de danscursu's 1951— 1952 Soestdijk, waartoe ook de prinsessen Irene en Margriet behoren, hebben in Huizen een uitvoering gegeven. 0 Zaterdagmorgen is de „Johan Mau- rits van Nassau" in de haven van Nieu- wediep teruggekeerd na een verblijf van ruim één jaar in de wateren van Nieuw - Guinea. 0 Het Belgische leger heeft bij een Tilburgse fabriek een order geplaatst van 34.000 baretten. 0 De naam van het garderegiment „Prinses Irene" is bii K. B. veranderd in garderegiment fuseliers „Prinses Irene". 0 Zaterdagmorgen is in de buurt van Steenwijk een motor mei een vaart van 80 km. tegen een particu liere auto opgebotst. De motorrijder liep een hersenschudding op; de duorijder werd slechts licht gewond. 0 De Colum- biaanse kustwacht heeft bekend gemaakt, dat twee Nederlandse visserschepen zijn aangehouden, omdat zij de vereiste pa pieren niet hadden. 0 4500 leden van de Egyptische vereniging van advocaten zijn in staking gegaan als protest tegen de staat van beleg, die nog steeds van kracht is. 0 In Japan waren Zaterdag 700.000 arbeiders in staking. Er werden grote betogingen gehouden tegen de politiek der regering. VERBODEN DUINEN Nu het zomerseizoen weer is begon nen trekt Walcherens bevolking weer zijn stranden op. Ik had willen schrij ven: „zijn prachtige duinrand in". Vanaf de hoge duinen toch kan men pas genieten van het wijde landschap. In een duinkom kan men heerlijk lig gen lezen of zonnebaden. Daar her vinden velen hun natuurlijke rust, die ze in deze jagende wereld meer en meer verliezen. (Denk aan de over volle afdelingen voor zenuwstoornis sen in onze ziekenhuizen!) Maar zo gemakkelijk maken, wij Zeeuwen, het ons niet! Men heeft n.l. onze heerlijke duin rand maar in een concentratiekamp gestopt. Het prikkeldraad begint al op een paar honderd meter van Vlis singen; juist waar de duinen .begin nen. Het eigenaardige is dat vrijwel niemand weet waarom wij bewo ners van dit onschuldige eiland met dit concentratiekamp worden ge straft. Is het ter bescherming van de jon ge helmaanplant? Waarom staat er dan niet enkel draad om de nieuw aangelegde stukken? Gevaar voor oorlogsprojectielen Waarom laat men er dan wel opzich ters en duinwachters lopen Bescher ming van de waterwinning? Waarom dan prikkeldraad bij de gedeelten die geen wingebied zijn. Gevaar voor zandafschuiving door veelvuldig be zoek? Waarom dan geen draadafslui ting enkel op deze plaatsen. Er moet wel een uiterst belangrijke reden zijn om Walcheren nu het zijn gehele landschap aan Mars geofferd heeft zijn mooie duinenrij c.s. te ont houden. Zyn hier sommige belangen niet wat eenzijdig gezien? Het pu bliek leeft in twijfel of het toeris- tisch-economisch en het recreatief belang niet wat verwaarloosd is. Men wenst in ieder geval duidelijk de reden van deze integrale afsluiting te weten. De bevoegde instanties die deze versperring hebben aangebracht dienen zich hierover te verantwoor den! Vlissingen. P. WILDEROM, AANSLAG EN RECHTSSTAAT. Uw onderschrift onder mijn inge zonden stukje noodzaakt mij tot de volgende repliek. Verre van een misdaad goed te pra ten, heb ik het veroordeeld iemand voor het volledig bekend zijn van het ten laste gelegde, een moordaanslag in de schoenen te schuiven, terwijl het ook meen ik tegen de regels van het persfatsoen is, voor de rechter lijke uitspraak vooruit op de zaak te lopen. Wat betreft mijn opmerking om trent Nederland als Rechtsstaat vind ik regelmatig, zij het dan met andere woorden, bevestiging daarvan in de ingezonden stukken van Uw blad. Neen mijnheer de hoofdredacteur, wij gaan de weg op van het Staats socialisme en daarmee naar de Staatsdictatuur, of iedereen moet be reid zijn zijn persoonlijke verantwoor delijkheid in het geheel op zich te nemen. Middelburg. B. VERGOUWE. Naschrift der redactie: Als mensen in Nederland de revolver als argu ment gaan gebruiken, mag het pers- fatsoen geen weldenkend mens ervan weerhouden daarover zijn afschuw uit te spreken vóór een rechterlijke uitspraak is gevallen. Red. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 6 Juni. Aardbeien I 1.22—1.56 p. kg.; idem H 45—1.17 per kg.; idem 19—38 per doos; Perziken 13—30 per st.; Rode, bes sen 4446 per doos: idem 79 per gr. doos. Aardappelen: grote 20—24; poters 13 —22: kriel 15—18. Groenten: Andijvie 22—28; Bloemkool I A 39—64; idem H B 2640; Snijbonen 1.501.90; Stamprineessen 1.602.20; Tuinbonen 37—42; Peulen 1.00; Komkom mers 26—34; Kroten 4—11Postelein 21 —22; Asperges 1.10—1.40; Spitskool 21; Bospeen 35—45; Waspeen 39—55; Rabar ber 4.40—0.20, per 100 kg.; Radijs 3,20— 7.50, per 100 bos; Selderij 10.40—13.50, per 100 bos; Sjalotten 8—18: Stoofsla 10 13; Spinazie 23—31; Tomaten 91—1,28, al les per stuk. per kg. of per bos; Sla 2.10 8.10, per 100 stuks. VEILING ZIERIKZEE. 6 Juni. Asperges 52.00—125.00; Aard appelen (vroege) 18.00—26.00 (Red Star) 13.10; Doperwten 53,00—56.00 Spinazie 28.00—35.00; Rabarber 8,00: Sjalotten 8.00 —12.00; Postelein- 38.00; Peulen 80.00— 107.00: Princessebonen 113.00—126.000; Sla 2.00—10.00; Bloemkool 9.00—61.00; Kom kommers 23.0041.00; Bospeen 28.00— 54.00; Boskroten 10.00; Perziken 11.00; Aardbeien 85.00100.00, alles per 100 kg., per 100 stuks of per 100 bos. VEILING KAPELLE. Exportveiling. Aardbeien Madam Mou- tot 45—96; Madam Lefeber 45—68; Roem van Yperen 52; Jecunda 5895. Kersen: Early Rivers A 81—91; idem B 48—73. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM 7 Juni. Aanvoer 8500 kg. AAI 2.00; AAH 1.70; AAIII 1.70; AI 2.02; An 1.80; AIH BI 1.80; BII 1.50; Bill 1.45; CI 1.10; CII 0.73; Dl hol 0.80; Dn stuk 0.70; DUT ondereind 0.35; E stek enz. 0.60. Aardappelen 1117; aardbeien 48—1.07. TANNY COFNELISSE en J. M. TAZELAAR, hopen zich Woensdag Juni te verloven. Middelburg, Eigenhaardstraat 31. Nieuwe Vlissingseweg Gelegenheid tot feliciteren Eigenhaardstraat 31. van 15.30 tot 17.30 uur. NET DAGMEISJE gevraagd. Hoog loon. 's Zon dags vrij. Kamperfoeliestr. 121, Goes. l„Zo, en mi «ven vriendelijk „V/acht even, fotogreal, toten we kijken ja zo.«.an dan de bruidsuikers niet vergeten.' „dl» moeten er bij staan* e Oinl met Cupido in haar handl' KAMERS TE HUUR even buiten de stad. Ge schikt voor een paar dames Middelbare Hadelsavondschool Middelburg. AANGIFTE VAN LEERLINGEN Tel"J~27,oP Maandagavond Woensdagavond en Bur. P.Z.C., Middelburg. I Vrijdagavond van 79 uur. Doe Sreoincto! het met vertstand ADVERTEER in de le Zeeuwse 'Couranl PIJNLIJKE VOETEN Elke morgen van 912 uur gedipl. voetkundige Bellamy pari» 54, Vlissingen Telefoon 2228 Bus van boot en trein stopt op het Bellamypark. GA NIET OP STAP ZONDEK EEN IN UW ZAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 4