NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN jT-genda BURGERLIJKE STANDEN BEROEPSVERVOERDERS TEGEN VERHOGING VEERGELDEN Zioin Zijpe MAANDAG 9 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Hei programma voor de V.V.V.-week te Vlissingen Wij ontvingen het voorlopig pro gram, dat is opgemaakt voor de V.V V.-week te Vlissingen die van 15 tot 23 Augustus wordt gehouden ter vie ring van het 60-jarig bestaan der Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer. De officiële opening is bepaald op Vrijdag 15 Augustus 's avonds te acht uur. Zij geschiedt door de Commissa ris der Koningin in Zeeland. Een half uur later is de tentoonstelling ..Zee- land's leven" toegankelijk, die een in druk zal geven van het werkende Zee land en het werkende Vlissingen in het bijzonder. Ook zal dan het Luna park met „Oud Vlissingen" zijn eerste bezoekers ontvangen. Zaterdag vangt de „Kinderstad" van de Bond van Buurtverenigingen haar activiteit aan en bovendien is er die dag een ringrijderij om het kampioen schap van Walcheren. Op Zondag is alles gesloten. Daarna zijn de gehele week de tentoonstelling, het Lunapark en de kinderstad in vol bedrijf. Maandag wordt bovendien een sportavond gegeven door plaatselijke verenigingen. Dinsdag is er een op tocht van reclamewagens, Woensdag zingt o.m. het Westkapels dameskoor Donderdag is er een Brabantse dag, Vrijdag een grote kinderoptocht en des avonds een volkszangavond. Zater dag vermoedelijk een wielerwedstrijd van profs, een voetbalwedstrijd Vlis singenScarborough en daarna is er de grote sluitingsavond op het feest terrein, dat zich bevindt achter de Boulevard de Ruyter aan de voet van de Gevangentoren. De hele week zullen er miniatuur treintjes door de stad rijden; de mid denstand zal een étalage-wedstrijc. houden en bijzondere versieringen aanbrengen, het gemeentebestuur zal op enkele punten van de stad voor feestverlichting zorgen kortom, alles zal gedaan worden om in die week Vlissingen tot een feestcentrum te ma ken. HET VREEMDELINGENVERKEER De laatste tijd worden weer regel, matig schoolreisjes van België naar Nederland ondernomen. Vooral naar Zuid-Beveland en Walcheren. Het komt dan nog al eens voor dat moei lijkheden ondervonden worden bij Ne derlandse grensdoorlaatposten door onwetendheid der Belgen. Wanneer de bussen met kinderen aan de grens arriveren, wordt voor toelating in Nederland geëist dat de leider van de groep in het bezit is van een col lectief paspoort, afgegeven door de bevoegde instanties in België. Het gebeurt nog al eens dat geen collec tief paspoort aanwezig is. Men klaagt dan van Belgische zijde wel eens over Nederlandse stroefheid en er wordt wel bij gezegd: „een volgende reis gaan we niet meer naar Nederland". Dat zou jammer zijn en daarom zou het aanbeveling verdienen in België wat meer bekendheid te geven aan de Nederlands grensformaliteiten. Middelburg SPEELTUIN ACHTER VEERSE BOLWERK FEESTELIJK GEOPEND. Op feestelijke wijze is Zaterdag middag achter het Veerse bolwerk de nieuwe, prachtig gelegen en keurig ingerichte speeltuin van de buurt vereniging Brak-, Bree-, Lazarij- en Nederstraat in gebruik genomen. Deze vereniging bezat vroeger een speelgelegenheid voor de jeugd op hebben oouwterrein aan de Bree- straat, doch werd hiervan verdreven. De nieuwe speeltuin, gelegen in de beschutting van het bolwerk is een juweeltje en men kan respect hebben voor degenen, die deze aanwinst tot stand brachten. Alle werktuigen, die een oerdegelijke indruk m alten wippen, schommels, een familiewip, een draaimolen zijn door eigen krachten vervaardigd, evenals het hekwerk en de grote zandbak. Alles is in een vrolijke kleur geschilderd. Weldra hoopt men aan de inventaris nog rekstokken en een glijbaan toe te voegen. Voor de moeders, die hun peuters naar de tuin vergezellen, zijn banken geplaatst. De opening van een echt feestelij ke gebeurtenis, met vlaggen, muziek, vele volwassen belangstellenden (zelfs enige ouden van dagen voelden zich nog jong genoeg om op het ap pèl te verschijnen) en een groot aan tal kinderen, grote, kleine en heel kleine. De voorzitter van de buurt vereniging, de heer J. C. Nieuwen- burg, sprak een kort openingsspeech- je. waarin hij dank bracht aan mr. A. M. J. Post Uiterweer, die een gedeel te van zijn tuin afstond, aan de ge meente, die financiële steun bood en evereens grond beschikbaar stelde en aan allen, die hun beste krachten hebben ingespannen om de speeltuin- plaunen werkelijkheid te maken, met name de heren A. Koeman en M. J. Pluijmers en mevrouw Loomans, die 500 loten aan de man bracht. Met een schaar, haar aangeboden door de kleine Ineke Koeman, knipte mevrouw Post Uiterweer een oranje lint door en op hetzelfde ogenblik schalde uit een luidspreker het be kende liedje „Naar de speeltuin". Geen twee tellen later krioelde het in de tuin van kinderen, die enthou siast de toestellen in gebruik namen en zich er de ganse middag uitste kend mee amuseerden. NIEUWE WERKEN IN DE O.L.B. Het boekenbezit van- de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middel burg werd o.m. aangevuld met de vol gende werken: Evert Zandstra, Her berg op de oceaan; Kuhn, Michel; Maurier, Rachel: Morton Robinson, De kardinaal; Russel, Houdt de lamp brandende; Faber, De godsdienstige ontwikkeling van onze kinderen; Pos Manana. In de maand Mei werden 4381 boe ken uitgeleend, waarvan 859 studie werken waren. De leeszaal werd door 524 personen bezocht. STADHUISSTRAAT OPENGESTELD. Zaterdag is de Stadhuisstraat te Middelburg, de nieuwe verbinding tus sen de Lange Noordstraat en de Pen- ninghoeksingel, voor het verkeer opengesteld. Dit was mogelijk door dat de werkzaamheden aan het uit wendige van het nieuwe stadhuis thans nagenoeg voltooid zijn. WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf te Middelburg hield twee wedvluchten van Quievrain (afstand 120 km.) uit. By de eerste vlucht waren 243 duiven in concours. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1019 m. per minuut, die van de laatste pryswinnende duif 908 m. per minuut. De uitslag luidde; 1, 5, 6 en 9 S. Kodde, Veere; 2 C. Pouwer, Vee- re; 3 en 4 F, Klaassen, Middelburg; 7 W Daane, Middelburg; 8 W. M. Walraven, Middelburg: 10 J. Sturm, Veere. Bij de tweede vlucht waren 192 duiven VLISSINGEN. -ndaag Alhambra: „Bom Yesterday", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het zwaard van Monte Christo", (14 j. 8 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni 3— 6 en 8—11.30 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „Het eiland der Pyg meeën". (14 j.), 8 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni 3—6 en 8—11.30, C.C.- club 124 uur; Concertgebouw: Open bare verg. P.v.d.A.. spr. mr. J. A. W Burger en cabaret „De rode vage bonden", 8 uur. in concours. Snelheid eerste duif 1547 m. per minuut, laatste prijswinnende duif 1472 m. per minuut. De eerste tien prijs winnaars waren: 1 J. Cujé, Middelburg; 2, 8 en 9 W. M. Walraven; 3 H. Francke, Oostkapelle; 4 en 6 C. L. Daane, Middel burg; 5 W. Daane; 7 A. J. Koeijers, St. Laurens; 10 M. fCarstanje, St. Laurens. De postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield op Zondag 1 Juni een wedvlucht (bekervlucht) van uit Orleans (Fr.). Afstand 418 km. In con cours 181 duiven. De eerste tien prijswin naars waren: le en 10e pr. Chr. de Graaf; 2e pr. J. de Buck; 3e pr. G. de Blaeij; 4e pr. I. v. d. Driest; 5e pr. M. Jaspers; 6e, 7e en 8e pr. P. van Sabben; 9e pr. L. van Geel. De wisselbeker werd gewonnen door Chr. de Graaf. Meliskerke SCHIETWEDSTRIJD. Te Meliskerke werd de huishoude lijke schietwedstrijd gehouden door de plaatselijke handboogsocieteit. De uitslag was als volgt: le pr. G. Wijk huis, 93 punten; 2e pr. P. Davidse, 91 pnt.; 3e pr. J. Wisse Jzn., 91 pnt.; 4e pr. Js. Stroo, 89 pnt.; 5e pr. I. Huijsman, 89 pnt.; 6e pr. W. Boone, 87 pnt.; 7e pr. Jac. Geschiere, 85 pnt.; 8e pr. P. van Sluys, 85 pnt.; 9e pr. W Dekker, 82 pnt.; 10e pr. Chr Zwe- mer, 82 pnt.; 11e pr. Johs. Wisse. 81 pnt.; 12e pr. Chr. wisse, 80 pnt.;. 13e pr. H Spruyt, 75 pnt. Vrije baan: le pr. W Krijger, 77 pnt.; 2e pr. P. Dekker, 77 pnt.; 3e §r. A Spruyt, 67 pnt.. 4e pr. J. van luys, 65 pnt. Rundveekeuring Meliskerke. Op het trrein van de heer W de Visser te Meliskerke werden de jaarlijkse rund veekeuringen gehouden, waardoor door verenigingen en door particulieren vele pryzen waren beschikbaar gesteld. Onder grote belangstelling werden 75 dieren ter aangevoerd. De uitslag was: Stieren 2 jaar en ouder: 1. Frans, eig. stierenvereniging Meliskerke. 81 p.; Lu cas, eig. stierenvereniging Meliskerke. 78 pt.; Theodorus, eig. J. Francke, 78 pt.; 2. Neeltje, 1 jaar, eig. A. de Visser. le Kalfskoeien, gekalfd voor 1 Januari 1952: 1. Reina, eig, J. de Bree, 79 pt.; 2. Roza, eig. W. de Visser, 731& pt.; 3. Lie veling, eig. J. Maljaar, 78 pt.; 4. Jacoba 42, eig. J. Francke, 77V2 pt.; 5. Sul, eig. A. Kryger. 77'/2 pt.: 6. Wiily, eig. P. Wisse 77 pt.; 7. Trui, eig. J. Koene, 77 pt.; 8 Bontje, eig. A. Maijaars, 76V2 pt-: 9. Nora, eig. J. S. Matthijsse, 76',2 pt.; 10. Roos, eig. A. de Visser, 73 pt. le Kalfskoeien na 1 Jan. 1952 gekalfd: 1. Rïena, eig. Jan Wisse, 79 pt.: 2. Janne- ke, eig. A. J. Huisman, 78'/2 pt.; 3. Julia na 4, eig. P. Wisse, 78 pt.; 4. Gerda, eig. A. Melse, 77 pt.5 .Truusje, eig. Joost Bogaard. 77 pt.; 6. Jopie, eig. A. Maijaars. 75 pt.; 7. Koos, eig. Joost Boogaard, 75 p. 2e Kalfskoeien: 1. Mina, eig. J.Francke, 79 pt.; 2. Willemke, eig. A. Krijger, 78ti pt.3. Emma, eig. Jac. Boogaard, 78 pt. 4. Janke 15, eig. J. S. Matthysse, 78 pt.; 5. Bontje, eig. A. Houterman, 78 pt.; 6. Bles, eig. Jos. Boogaard, 77'/2 pt.; 7. Kap- tein, eig. W. de Visser, 77 pt,8. Dora, eig. J. Koene, 77 pt.; 9. Nora, eig. J. Huis- soon, 76 pt.; 10. Mina, eig. A. Maijaars, 76 pt.: 11. Bertha, eig. A. Melse. 76 pt. 3e Kalfskoeien: 1. Dora, eig. J. Maijaars 80 pt.; 2. Keizer 38, eig. L. Matthysse, 80 pt,; 3. Koos, eig. idem, 79 pt.; 4. Starre, eig. Jac. Boogaard, 79 pt.; 5. Irene, eig. J. L. Matthijsse, 79','2 pt.: 6. Catrientje, eig. J. Koene, 78'/2 'pt.; 7. Paske, eig. id., 78 pt.; 8. Janny, eig. A. Krijger, 78 pt.; 9. Sul, eig. A. Houterman, 77'/2 pt.; 10. Leida, eig. A. Maijaars, 77}i pt.; 11. Aga tha. eig. J. S. Matthijsse, 76>/2 pt.; 12. Maryke. eig. J. Huissoon, 76 pt. 4e Kalfskoeien: 1. Rieka, eig. W. de Visser, 82 pt.2. Juffrouw, eig. J. Huis soon, 81 pt,; 3. Bontje, eig. L. Matthysse. 80 pt.; 4. Julia, eig. J. Melse, 79 pt; 5. Starre, eig. J. Geertse, 78 pt.; 6. Neilie, eig. A. Maijaars, 78 pt. 5e Kalfskoeien: 1. Afke 2, eig. J. L. Matthysse, 82 pt.; 2. Juffrouw, eig. P. Wisse. 81 pt.; 3 .Eontje, eig. A. Krijger. 80 pt.; 4. Boerinne. eig. J. Francke, 79 pt.; 5. Boerinne, eig. J. Geertse. 79 pt.; 6. Suzanna, eig. J. Francke, 78pt.; 7. Betsie, eig. J. Wisse, 78 pt. Oudere koeien: 1. Teatske, eig. J. S. Matthijsse, 83 pt.; 2. Grietje 6, eig. L. Matthijsse. 81 pt.; 3. Bontje, eig. idem 80 pt.; 4. Nelly, eig. J. Maijaars, 80 pt.; 5. J. Wisse, eig. 79 pt.; 6. Jacoba, eig. J. Koene, 78 pt.; 7. Antonia, eig. J. Wisse. 78 pt; 8. Elly, eig. A. de Visser, 77pt; 9. Boerinne, eig. J. Maijaars, 77 pt Kalf vaarzen: 1. Beatrix, eig. W. de Vis- ser2. Emma, eig. J. Maijaars; 3. Emma. eig. J. Huisman: 4. Ineke, eig. idem; 5. Santje 7, eig. J. de Bree; 6. Janske 8, eig. A. de Visser; 7. Marijke, eig. W. de Vis- Jongvee: 1. Sul II, eig. P .Wisse; 2. Sul, eig. W. de Visser. Kampioen werd Rika I, eig. W. de Vis ser en reserve kampioen Keizer '38, eig. L. Matthijsse. Veiling Kapelle had gunstig jaar. Zaterdagmiddag hield de veilings vereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" 'in café De Veiling haar algemene jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker. Alhoewel de oogstvoorülc- zichten zeer gunstig zijn kan dit niet worden gezegd van de afzet. Er kan echler met zekerheid niets worden gezegd, aldus de voorzitter. Do drastische invoerbeperkingen van Engeland zullen zeker hun in vloed doen gelden. Bij de mededelingen zelde de voor zitter dat door de veiling een aard- beiencommissié is gevormd, die thans voor de aardbeienaanvoer een rege ling heeft getroffen. De minimum- grjjzen werden uitvoerig besproken. e voornaamste afnemer van de aardbeienpulp, Engeland, heeft zjjn invoer beperkt met 40 De oogst- verwachting in ons land ligt tussen de 23 en 30 milliggn kg. Door de droogte zal deze nu wel wat lagèr komen te liggen. Vervolgens werd door de directeur, de heer A. D. Snoep, een toelichting gegeven op de balans en exploitatie rekening. Het boekjaar sloot met een netto batig saldo van 36.197.26. Door de heer Chr. Nieuwenhuize werd verslag uitgebracht namens de financiële commissie. Als leden hier van werden benoemd de heren Chr. Nieuwenhuize te Biezelinge en D. de Bruin te Kruirringen, terwjjl tot plv. lid werd benoemd de heer J. Wisse- Ganseman te Kapelle. De contributie voor het nieuwe boekjaar werd we derom bepaald op 1.—. De provisie werd vastgesteld op 5 kleine vei ling, 3 grote veiling en 3 voor boomgaarden voor de leden. Voor gastleden zal de provisie 2 meer bedragen. Wat de koeltarieven betreft, deel de de voorzitter mede dat deze voor het volgende boekjaar verhoogd zul len worden van 1 tot 1.3 cent per kg. per maand voor de gewone koelcel en 1.5 cent per kg. per maand voor de gascellen. Ook de fusthuur ondergaat enige wijzigingen. Met ingang van 9 Juni zal deze bedragen 6 cent per week voor grote en halve kisten voor hard fruit ter-wijl voor bushels 3 cent huur per week zal moeten worden betaald. Arnemii'den WEDVLUCHT „VOORWAARTS." De postduivenhoudersvereniging „Voorwaarts" te Arnemuiden nam met oude duiven deel aan een wed vlucht uit Quievrain. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: B. de Ridder 1 en 8; B. van Reizen 2 en 7: J. Din- gemanse 3; M. de Meulmeester 4 en 10; J. van Belzen 5; M. Schroevers 6; C. de Ridder 9. O.- en W -Souburg WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Souburg hield een wed vlucht van Corbell (325 km.). Onder staande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1, 2. 10. 11, 12 en 14 P. Rabijn; 3 J. Florisse: 4 L. Marinissen; 5 A. Riekwel: 6 J. MeUlmeester; 7 H. Cijsouw; 8 C. v. d. Bosse; 9 en 20 J. J. Sponselee; 13 Visser-Korff; 15 J. Jasperse; 17 J. Lahr; 18 T. Radings; 19 J. Bouman Ernstig auto-ongeluk op weg HoekTerneuzen. Op de Provinciale weg Hoek Terneuzen ontstond Zaterdagavond een auto-ongeluk, waarbij vier per sonen verwondingen opliepen, zodat ze naar het ziekenhuis te Terneuzen moesten worden overgebracht. Tussen de Wulpenbek en de Rijks weg reed langs net kanaal bij het passeren van een tegenligger een door de 19-jarige O. v. D. uit Koe wacht bestuurde auto, waarin even eens gezeten waren de 21-jarige G. v. R. uit St. Jansteen-Heikant, de 17-jarige mej. B. S. uit Sas van Gent en de 18-jarige G. L. uit Ter neuzen in de berm van de weg. De auto slipte reed vervolgens de weg over en kwam aan de andere zijde daaraan in een vrij diepe sloot te recht. De vier inzittenden, die allen verwondingen, voornamelijk aan het hoQfd, ophepen en door de hevige schok buiten bewustzijn waren ge raakt, werden door voorbijgangers uit hun benarde positie verlost, waar na zij, nadat de doktoren v. d. Griek, van Breda Vriesman en Hofstede de eerste hulp hadden verleend per ambulance-auto naar het ziekenhuis werden overgebracht. Na hier behan deld te zijn, konden de beide jonge mannen in de loop van de avond naar hun woonplaats terugkeren. De twee meisjes, waarvan mej. S. o.m. een zware hersenschudding had op gelopen, werden echter ter verple ging opgenomen. De auto, die met behulp van een kraanwagen uit de sloot werd gehaald, werd ernstig be schadigd Poldervergaderingen te Nieuw- en St. Joosland. EEN BURENRUZIE GAANDE. In de „Roode Leeuw" te Nieuw- en Sint Joosland vergaderden de inge landen van diverse polders: De inge landen van de Middelburgse polder kwamen bijeen onder voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer E. Verlare. In zyn openingswoord gaf -hij een be schouwing over de behandeling door de Raad van State van het beroep door de Nieuwlandse Polders inge steld naar aanleiding van een besluit van Ged. Staten ten gunste van de Polder Walcheren. Wij krijgen, aldus de heer Verlare, enigszins de indruk dat men bij de polder Walcheren rechtsgeldige eeuwigdurende contrac ten als vodjes papier wenst te be schouwen. We zijn echter in beroep gegaan omdat we weten dat er in Nederland nog recht verkregen kan worden. De hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat heeft mede geadviseerd 't besluit van Ged. Staten te vernieti gen, zodat we de uitspraak door de Raad van State met vertrouwen te gemoet kunnen zien. Eindelijk zal dan aan deze buren ruzie een einde worden gemaakt. De rekening over 19511952 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 2618,73 end euitgaven f 2335,93. De begroting voor het dienstjaar 19521953 werd vastgesteld op f3114,92 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd met f 3 per H.A. verhoogd en gebracht op f 10 per H.A. De Suzanna polder vergaderde on der voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer C. A. Polderdijk. De rekening over 19511952 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 2188,03 en de uitgaven f 2153,73. De begroting voor het dienstjaar 19521953 werd vastgesteld op f2136.10 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd onveranderd vastgesteld op f26 per H.A. MIDDELBURG. Bevallen: C. E. de Kater—Willemsen, d. M. Looise—Leynse, z. en d, M. Kloet— Poortvliet, z.; A. J. W. de Ru—van Hoek, z. A. A. de Bruijne't Gilde, z. B. M. Uijl—Duine, z.: J. M. Osté—Lange- beeke, d. M. S. Houmes—Broerse, d Y. M. GeuzeNagtegaal, d-: E. van Sluysvan de Vaart, d. Ondertrouwd A. Keijmel. 24 j. en J. Wondergem, 22 j. C. W. Wolf, 27 j. en J. Hoekman, 23 j. J. C. van Hoepen, 19 j. en J. Lameijn, 18 j.; F. Don, 27 j. en M. de Vos. 26 j. Overleden: J. Faasse, 35 j. geh. met J. Wondergeb; L. van Sparrentak, 72 j., wedn. van W. Kik. S. der» Hollander, 76 j.,-wedn. van A. Roelse. A. Dol, 64 j. Getrouwd M. Sapuletej, 23 j. en S. M. Lawalata. 19 j. P. Simpelaar. 26 j. en P. S. Geidoi, 25 j. J. Maljers, 23 j. en C. Kole, 20 j. M. Paardekooper, 24 j. en T. Zeeveld, 23 j. J. van den Berg, 33 j, en P. Louwerse, 30 j. R. Sekawaël, 25 j. en E. Klaver. 25 j. MIDDELBURG. Bevallen: E. van Leerdam—TeerlincK, a.; L. de VeyKramer, d.; M. M. de WaeleLlevense, z_; L. de Pagter—van der Kam, d.; M. C. Vale—den Engels- an, d. Ondertrouwd: A. A. Kik, 25 3. en 3. M. Pleijte, 22 3.; M. Brouwer, 23 j. en M, M. Salomé, 19 3.: P. B. S. van Hooüdonk, 25 j. en W. A. Hartman, 23 j.; L. R. van Hecke. 30 j. en P. Th. Wolkenfeit, 34 j.- Patty, 26 j. en M. P. Haurissa, 23 j.; P. C. den Haan, 32 j. en M. C. Mol, 25 J.: Sohilait, 21 3. en M. Siwalette, 23 j.; J. Landman, 25 3- en E. C. Dekker. 23 j.: C. A. Lobbezoo, 21 3. en D. Berwald, 20 3 Getrouwd: J. Hitz, 26 j. en C. S. Verswy veren, 23 3. Overleden: J. C. C. de Vos, 53 3.; S. Joosse, 85 j.; D. J. Meeder, 78 j., wedn. •an E. F. Golde. VLISSINGEN. Bevallen: G. F. van Driel—Roodbol, z.; G. M. RoelseLeeuwenburg, d.; S. M. Bo. deChristlaanse, z.E. Jacobsede Rijcke, z.T. WolfLouwerse, d.; L. F. van Dobben—Kolff, z.; E. Mast— Theune, z.; H. P. Eibin—de Witte, d.: A. R. J. JonathansPhilips, z.; J. P. Hokke •Stroo, z.; G. HofmanMulder, z. Getrouwd: C. Gunter. 45 3- en M. C. de Lange, 43 j.; J. Witkowski, 28 j. en R. Niedzwied2, 29 j.: J. C. Moeliker, 27 j. en F. M. van Leeuwen, 28 j.: Th. C. M. Ver stegen, 20 3. en P. Kolijn, 20 j.; F. J. Ver steeg, 32 j. en E. J. Th. van Beers, 26 3. Overleden: J. de Nooijer, 53 j. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: J. W. VersluïjsSonius, d.; M. v. OverbeekeVan Daele, d.T. JoziasseBuijs, z.; K. W. SnydersStep, L. Boone—De Steur, d. Ondertrouwd: M. C. Vos, 24 3., en W. E. van der Klooster, 24 3. Getrouwd: L. A. Bosselaar, 29 j., en J. T. M. Nootenboom, 44 j.; H. W. Wilsing. 26 3., en D, P. Uyi, 26 j.: J. P. A. Hende- rikx, 25 j., en A. J. Reijerse. 21 j.; M. J. Boone, 21 3„ en G. J. de Boer. 26 3 L. F. Tissink. 24 j- en'M. C. Baljeu. 22 3. Overleden F. B. v. Houcke. 52 j., echtg. v. J. A. de Pree RITTHEM. Overleden: C. Dekker, 67 3.. weduwn. van P. Besuijen. MELISKERKE. Getrouwd: L. Jakobsen, 18 j. en E. Verhage, 19 j. GRIJPSKERKE. Bevallen: T. Francke—Dingemanse, d M. de Voogdvan Oosten, 7.. Getrouwd: W. A. Verdoold, 24 3. en C, Dingemanse, 23 j.; J. S. Pleyte, 24 3. en J. Dingemanse, 22 3'. Overleden: N. Kastelegn, 75 j.. wedu we van J. Boone. SINT LAURENS. Bevallen: M. JoosseJobse. z.: W. Franckevan Nes, d.; P. D. Pluymers— Flipse, d.; J. Gilde—Hollebrandse, z. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: C. de VisserVisser, d.; J. J. Mesu—LuUk, z.; K. Melis—Kralt, d.; J. KoddeIzeboud, z. Ondertrouwd: K. Sanderse, 31 j. en J. P. Melis, 32 j. Getrouwd: G. P. Jobse, 22 J. en K. J. Jobse. 22 j. Overleden: A. de Jager, 73 3. Levenloos aangegeven kind van A. Wattel en L. Louwerse. BIGGEKERKE. Bevallen: L. JacobsenWillemse, d. Overleden: R. Boogaard. 78 3., echtge noot van W. van-SIuijs. Getrouwd: A, Louwerse, 27 3. en A. Lampert, 24 3'. AAGTEKERKE. Bevallen: M. KoddeBrouwer, z. Getrouwd: A. Francke, 23 j. en C. de Visser, 24 j. KOUDE KERKE. Bevallen: J. Roelse—Bosschaart. Z-; M. JasperseAarnoutse, z.; M. Blaakman- de Vos, d. Getrouwd: J. Sturm. 23 j. en J. J. Jo ziasse, 21 3".; L. C. Louws, 41 3. en E. Hof man, 32 j.; J. F. Hoefman, 30 3. en C. Aarnoutse, 32 3.; P. Aarnoutse, 30 j. en A. Aarnoutse, 29 j., A. Besugen. 25 j. en N. Wielemaker, 23 3.; R. Boogaard, 27 3. en E. Dekker, 19 J. Overleden: S. Uijterschout, 83 j., echt- gen. van P. van der Meulcn. TELEGRAM AAN DE MINISTER. De N.O.B. Wegtransport vergaderde te Goes. De Zeeuwse beroepsgoederenvervoerders, aangesloten bü de N.O.B. Weg transport bobben de plannen om de veergelden op de VVestcrscbelde te ver hogen, met weinig enthousiasme begroet. Integendeel, men is van mening dat de vervoerders al meer dan genoeg gehandicapt worden door het op onthoud aan de veren. Een verhoging van de veergelden zou nog grotere lasten op deze bedrjjfstak drukken. In samenwerking met de E.V.O. afde ling Zeeland zal daarom in een rapport aan de minister van Waterstaat gewezen worden op de wenseiykheid om deze plannen niet tot uitvoering te brengen. Bovendien werd in de Zaterdagmiddag In Slot Ostende te Goes gehouden vergadering besloten, een telegram a*n de minister te zenden, waarin gewezen wordt op de ernstige ongerustheid, welke over veergeld- nlannen bestaat Een nieuwe verhoging van de veergelden zal de beroeps goederenvervoerders nog meer duperen. In deze vlij druk bezochte vergade ring. welke onder leiding stond van de provinciale voorzitter, de heer A. C. Caljouw uit Veere, werd het woord gevoerd door de algemeen voorzitter van de N.O.B. Wegtransport, de heer E. van Donkelaar, die enkele proble men van de vervoerders belichtte. Hij wees hierbij op de totstandkoming van de Wet Autovervoer Goederen. Deze wet welke streeft naar ordening is in nauw overleg met het bedrijfs leven voorbereid. Van de houding van de beroepsvervoerder zal veel afhan gen welke invloed deze wet zal heb ben. Hoe sterker de positie van het particulier vervoer is, hoe minder moeilijkheden nier-van ondervonden zullen worden. In dit verband wees spr. op het gevaar, wanneer de be roepsvervoerder een zekere moeheid aan de dag zou leggen en het hoofd zou laten haneen. Men zal ook niet teveel tegen de nieuwe wet moeten „aanleunen", doch door zijn houding zal de particuliere ondernemer de overheid moeten overtuigen, dat hij een onmisbare schakel is. De N.O.B. zal daarom veel meer aandacht gaan MARKTDAG TE SAS VAN GENT. De gemeenteraad van Sas van Gent heeft besloten een marktdag in te stellen en daarvoor de Dinsdag aangewezen. KORFBAL Swift bedwong Srampolo- Voor de eerste klasse van de ZKB bekampten Swift en Scampolo elkaar Zaterdag te Zaamslag. De Middel burgers zijn uit deze wedstrijd onge slagen te voorschijn gekomen en heb ben daarmee Scampolo de eerste ne derlaag toegebracht. Voor de rust was Swift het meest in de aanval en deze meerderheid werd uitgedrukt door doelpunten van Diff en mej. Voogd. Met een 20 stand ging de rust in. Na de rust kwam Scampolo hard opzetten en door Vos werd het 21. Swift zag het gevaar en begon in een hoog -tempo te spelen. Wil Adriaan- sen bracht de stand op 3Na de vakverwisheling kreeg Swift de beste kansen. Bruggeman maakte uit een strafworp 41, waarna mevr. van Bergen tenslotte de stand op 5—1 bracht. Het was een aardige wedstrijd, wel ke door publiek werd bygewoond. VOETBAL J uniorentournooi V.C. Vlissingen. Ou deterreinen aan de Bosweg te vlissingen hield de v.c. Vlissingen Zondag een zeer geslaagd iunioren- tournool. waarvoor veel publieke be langstelling bestond. De uitslagen luiden als volgt: A.: Vlissingen fRCS I 40; Zeelandia I—Vlissingen II 0—7; RCS II—Wal cheren I 11 (W.w.m-s.)Terneu zen IGoes I 11 (G.w.m.s.) Halve finale: Vlissingen IVlis singen II 20; Walcheren IGoes I 1—6. Verliezersronde: Vlissingen H Walcheren I 40. Finale: Vlissingen IGoes I (1 1) G.w.m.s. B.: Middelburg IVlissingen I 0 2; Vlissingen IIIGoes I 13; Walcheren IRCS I 31; De Zeeu wen ITerneuzen I 10. Halve finale: Vlissingen IGoes I 30; Walcheren IDe Zeeuwen I 0—8. Verl. ronde: Goes IWalcheren I 7—2. Finale: Vlissingen IDe Zeeuwen I 0—2. C.: Middelburg IDe Zeeuwen I —2: Middelburg IIVlissingen II 13; Vlissingen IIIDe Zeeuwen II 12; Vlissingen ITerneuzen I 15. Na afloop werden de prijzen door de heer R. A. Brysse. voorzitter van „Vlissingen" bij het kleedlokaal uit gereikt. De winnaars in de afdelingen A en B ontvingen ieder een wisselbeker en een herinneringsbeker. Bjj de pupil len kreeg iedere winnaar een me daille. besteden aan de voorlichting van de ondernemers. Voorts zette spr. o.m. uiteen wat deze organisatie voor haar leden doet. Het is zaak dat een zo groot moge lijke eenheid wordt bewaard om een stem te kunnen laten horen. De een ling kan in deze tjjd niets meer uit richten. De heer Donkelaar wees op de service welke de organisatie op velerlei terrein aan de leden biedt. Tot scnade van de leden zelf, wordt hier vaak nog tè weinig gebruik van gemaakt. Aan het slot riep htf nog maals allen op, in een sterke organi satie te blijven samenwerken, ver snippering kan nooit in het belang van de ondernemingen zijn. Men kan slechts de „tegenspelers" een dienst bew(jzen door onderling verdeeld te zijn. Na deze toespraak volgde nog een drukke gedachtenwisseling, waar in verschillende problemen als de vakopleiding e.d. ter sprake kwamen. Lennik klopte Zeelandia. Groen-zwarte j'unioren wonnen eigen toumooi. Zeelandia organiseerde Zondag een geslaagde sportdag. Naast een ju ni orentournooi voor B-elftallen was de Belgische club Eendracht Lennik de tegenstander van Zeelandia I. De gasten maakten met „Zeelandia" een tocht rond Walcheren met een bezoek aan Westkapelle en Veere. Na de maaltijd in het clubgebouw, waarbij de Belgen als aandenken een fraaie ets van het Middelburgse stadhuis kregen, werd 's middags de voetbal wedstrijd gespeeld. De Belgen bleken superieur. Vooral voor de rust had Zeelandia weinig in te brengen en de zwakte van haar voorhoede kwam tot uitdrukking in de score. De Belgen wisten voor de rust vier maal het net te vinden en hielden hun doel schoon. Na de thee bleek Zeelandia wijzigin gen in het elftal te hebben aange bracht, hetgeen een duidelijke verbe tering was. Met twee doelpunten van Leonnardt werd de achterstand inge lopen tot 42 waarmede het einde kwam. Het luniorentournooi leverde de Zeelandia-jun. de eerste prijs op. Na RCS met 50 te hebben verslagen moesten ze in de winnaarsronde te gen Middelburg aantreden. De groen- witten hadden zich in hun eerste wedstrijd tegen Vlissingen maar juist weten te plaatsen, want beter benut ten der strafschoppen deed de balans in hun voordeel doorslaan. De eind stand was 22. Na een aardige wed strijd wisten de Zeelandianen met 2 1 de beker in de wacht te slepen. Middelburg behaalde de tweede prijs, terwijl Vlissingen, dat RCS in de ver liezersronde met 70 versloeg be slag op de derde prijs wist te leggen. RCS ten slotte werd vierde. Voorzit ter Westerweel reikte na afloop met een toepasselijk woord de prijzen uit. Jubileumwedstrijden Oostburg. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der V.V. Oostburg, werden op het gemeentelijk voetbalterrein te Oostburg. onder grote belangstelling, drie voetbalwedstrijden gespeeld. In de voorwedstrijd Oostburg II—Groede I toonden de Oostburgers zich de sterksten, zij wonnen verdiend met 6 —3. Hierna kwamen de leden van de plaatselijke wielersportcommissie in het veld voor een match tegen de le den van de commissie rijtoer ouden van dagen. Het was de rijtoercommis sie. die ook hier een lofwaardig ini tiatief toonde en met een 31 over winning beslag legde op de beker, die door burgemeester mr. K. Hoekzema van Oostburg aan de aanvoerder, de heer Hogesteger. werd uitgereikt. De hoofdwedstrijd, Oostburg IR.C.S. I had een spannend verloop. Flink aan pakken in het begin hielp de gasten vrij spoedig aan een 10 voorsprong maar een tegenoffensief van Oostburg bracht de partijen weer op gelijke voet. Na de rust nam Oostburg aanvan kelijk een 2—1 voorsprong, welke tot 5 minuten voor het einde kon worden gehandhaafd, toen slaagde Souburg er in de gelijkmaker te scoren, zodat met 22 het einde kwam. VAN T 07 Te St. Jansteen werd tot tijdelijk hulp. kommies bij de dienst der invoerrechten accünzen benoemd, de heer H. Ooster- s uit Roosendaal. Het zwembad te Aardenburg. dat op 18 Mei werd geopend, werd in de afgelopen twee weken door 1130 personen bezocht Te Wemeldinge werd gekozen tot kerk voogd van de Ned. Hervormde Kerk de heer J. Slaakweg (vacature-Jac. Wabe- ke). Te Stavenisse bracht de collecte in de Ned. Herv. Kerk voor Noodhjdende ker ken en personen f 48.09, op de Pinkstercol' lecte f 92.42. Te Scherpenisse werd tijdens een rond gang f 1666.02 ontvangen vor de restau ratie van het orgel in de Ned. Herv Kerk. De te Tholen In de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Generale Kas heeft f 150.35 opgebracht, de restauratie collecte f 155.—. By de rijkspolitie te Tholen zgn inlich tingen te bekomen over een gevonden zonnebril. Te Hulst bracht een collecte voor het Wit-Gele Kruis f 444.20 op. Te Hulst zal het echtpaar J. Schelf houtJanssens Woensdag a.s. zyn gouden bruiloft vieren. ATHLETIEK HANS HARTING TE BRUSSEL DERDE OP DE 1500 METER. Te Brussel werden nternationaJf atletiekwedstrijden gehouden. Op de 100 meteF kwam het ir de finale tot een scherp duel tussen Saat en Lammers, dat onbeslist eindigde. Voor beiden werd 11 sec. precies ge noteerd. Gaston Reiff liet op de 1500 meter een zeer fraaie tijd van 3 min 48.4 voor zich afdrukken. Voor Hans Har. ting waren deze tijden hij werd in 3 min. 58.4 derde te scherp. De 5000 meter ;everde mer 14.42.2 een zege op voor de Belg Theys. Lut- keveld toonde zich met 59.74 meter bij het speerwerpen d* sterkste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3