NIEUWS UIT ZEELAND Zwin WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVFJ AND B^GF.RUJKE STANDEN BEROEPSVERVOERDERS TEGEN VERHOGING VEERGELDEN WALCHEREN Zijpe MAANDAG 9 JUNI 1952 PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT Het programma voor de V.V.V.-week te Vlissingen Wij ontvingen het voorlopig pro- gram, dat is opgemaakt voor de V.V. V.-week te Vlissingen die van 15 tot 23 Augustus wordt gehouden ter vie ring van het 60-jarig bestaan der Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer. De officiële opening is bepaald op Vrijdag 15 Augustus 's avonds te acht uur. Zij geschiedt door de Commissa ris der Koningin in Zeeland. Een half uur later is de tentoonstelling ,.Zee- land's leven" toegankelijk, die een in druk zal geven van het werkende Zee land en het werkende Vlissingen in het bijzonder. Ook zal dan het Luna park met „Oud Vlissingen" zijn eerste bezoekers ontvangen. Zaterdag vangt de „Kinderstad" van de Bond van Buurtverenigingen haar activiteit aan en bovendien is er die dag een ringrijderij om het kampioen schap van Walcheren. Op Zondag is alles gesloten. Daarna zijn de gehele week de tentoonstelling, het Lunapark en de kinderstad in vol bedrijf. Maandag wordt bovendien een sportavond gegeven door plaatselijke verenigingen. Dinsdag is er een op tocht van reclamewagens, Woensdag zingt o.m. het Westkapels dameskoor Donderdag is er een Brabantse dag. Vrijdag een grote kindëroptocht en des avonds een volkszangavond. Zater dag vermoedelijk een wielerwedstrijd van profs, een voetbalwedstrijd Vlis singenScarborough en daarna is er de grote sluitingsavond op het feest terrein, dat zich bevindt achter dc Boulevard de Ruyter aan de voet van de Gevangentoren. De hele week zullen er miniatuur treintjes door de stad rijden; de mio- denstand zal een étalage-wedstrij houden en bijzondere versieringen aanbrengen, het gemeentebestuur zal op enkele punten van de stad voor feestverlichting zorgen kortom, alle zal gedaan worden om in die week Vlissingen tot een feestcentrum te ma ken. HET VREEMDELINGENVERKEER De laatste tijd worden weer regel matig schoolreisjes van België naar Nederland ondernomen. Vooral naar Zuid-Beveland en Walcheren. Het komt dan nog al eens voor dat moei lijkheden ondervonden worden by Ne derlandse grensdoorlaatposten door onwetendheid der Belgen. Wanneer de bussen met kinderen aan de grens arriveren, wordt voor toelating in Nederland geëist dat de leider van de groep in het bezit is van een col lectief paspoort, afgegeven door de bevoegde instanties in België. Het gebeurt nog al eens dat geen collec tief paspoort aanwezig is. Men klaagt dan van Belgische zijde wel eens over Nederlandse stroefheid en er wordt wel bij gezegd: „een volgende reis gaan we niet meer naar Nederland". Dat zou jammer zijn en daarom zou het aanbeveling verdienen in België wat meer bekendheid te geven aan de Nederlands grensformaliteiten. Zierikzee BRANDWEERWEDSTRIJDEN TE ZIERIKZEE. Onder auspiciën van de brandweer inspectie Breda werden te Zierikzee regionale brandweerwedstrijden ge houden. De oefeningen droegen een geheel ander karakter dan de voor gaande, omdat de plaats en de aard van de „brand" tot het laatste strikt geheim werden gehouden. Elk korps kon zijn krachten beproeven op de boerderij „Het Gouden Peerd" van de heer J. Koopman waar de grote land- bouwschuur „in brand" stond. Het vee moest gered worden en de belendende percelen beschermd. Onder leiding van de heer G. Kortus van de inspec tie namen alle korpsen van het eiland Schouwen en Duiveland aan de wed strijden deel, waarbij kranige staal tjes van doortastendheid te zien wer den gegeven. In de jury hadden zitting de commandanten uit Eindhoven en Breda en de sub-commandant uit Goes. Wel duidelijk kwam tot uiting, hoezeer het materiaal in de laatste jaren verbeterd is, zowel wat de spui ten als de kleding e.d. betreft. Er waren verschillende prijzen be schikbaar gesteld, zoals een wisselbe ker, een vaantje (voor de beste com mandant) en een aantal medailles; welke na afloop tijdens een gezamen lijke koffiemaaltijd door burgemeester jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije wer den uitgereikt. Op het terrein van de „brand" waren verschillende burge meesters uit de Schouwse gemeenten aanwezig. Namens het wedstrijd-co mité dankte de wedstrijdleider de ve le medewerkenden voor het slagen van deze sportieve strijd en in het bijzonder de heer Koopman voor het beschikbaar stellen van zijn hofstede Aan mevrouw Koopman werden bloe men aangeboden. De uitslagen waren: I Haamstede, 610 pnt.; 2 Noordgouwe. 519 pnt.; 3 Brouwershaven, 516; 4 Brui- nisse, 508 pnt.: 5 Zonnemaire. 499 pnt.; 6 Zierikzee, 457 pnt.; 7 Oosterland, 455 pnt.; 8 Dreischor. 433 pnt.; 9 Nieuwer- kerk, 377 pnt.; 10 Kerkwerve 366 pnt.; II Eikerzee, 286 pnt. De corpsleider van Noordgouwe, de heer Jac. Maanen, werd winnaar van het vaantje. Bruinisse A. VAN DEN BERGE Mzn. f Te Bruinisse overleed plotseling op bijna 71-jarige leeftijd de heer A. van den Berge Mz. Ondanks zijn betrek kelijk hoge leeftijd nam de heer Van den Berge nog volop deel aan het openbare leven. Meer dan 40 jaar lang oefende hij het beroep uit van commissionnair en koopman in land bouwproducten en als zodanig be zocht hij wekelijks de beurs te Zie rikzee, zodat hij een generatie lang een bekende figuur was op geheel Schouwen Duiveland. Ook het kerkelijke leven had zijn volle belangstelling. Jaren lang was hij notabel en lid van het Kiescollege der Nederlands Hervormde Kerk. BOTSING. Te Bruinisse kwam op de hoek NieuwstraatDreef een vrachtauto van de firma Noordhoek uit Haam stede in botsing met een personenauto van boven de Moerdijk. Gelukkig bleef de materiële schade beperkt tot koplampen en dergelijke, zodat beide auto's op eigen kracht, hun weg konden vervolgen. Burgh ONTWATERING EN RUILVERKAVELING. In hotel „Het wapen van Burgh" heeft de Centrale Cultuurtechnische Commissie te samen met de landme ters van 't ruilverkavelingsbureau en de rijkscultuurconsulenten Donder dag een vergadering gehouden, wel ke geleid werd door ir. A, Roebroeclt. De morgen- en middagvergadering werd besteed aan een bespreking van het Ontwateringsplan voor het Wa terschap Schouwen en de ruilverka velingen in de polder Vier Bannen van Duiveland en de Schelphoek. De avondvergadering werd gewijd aan een bespreking van de excursie, wel ke op Vrijdag gemaakt werd naar het Waterschap Schouwen en de ruil verkaveling de Vier Bannen. Aan de ruilverkaveling Schelphoek werd nog geen aandacht besteed, daar deze nog slechts in een beginstadium ver keert. By deze excursie, waaraan on geveer 80 personen deelnamen, was ook een vertegenwoordiging van het Waterschap Schouwen aanwezig, alsmede de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling de Vier Ban nen. In het Waterschap Schouwen werden de electrische gemalen aar Den Osse en Schelphoek bezocht, ter wijl daarnaast nog enkele belangrijke objecten in het ontwateringsplan in ogenschouw werden genomen. De ex cursie eindigde met een gezamenlijke lunch in Zierikzee. Ernstig auto-ongeluk op weg HoekTerneuzen. Op de Provinciale weg Hoek— Terneuzen ontstond Zaterdagavond een auto-ongeluk, waarbij vier per sonen verwondingen opliepen, zodat ze naar het ziekenhuis te Terneuzen moesten worden overgebracht. Tussen de Wulpenbek en de Rijks weg reed langs net kanaal bij het passeren van een tegenligger een aoor de 19-jarige O. v. D. uit Koe wacht bestuurde auto. waarin even eens gezeten waren de 21-jarige G. v. R. uit St. Jansteen-Heikant, de 17-jarige mei. B. S. uit Sas van Gent en de 18-jarige G. L. uit Ter neuzen. in de berm van de weg. De auto slipte reed vervolgens de weg over en kwam aan de andere zijde daarvan in een vrii diepe sloot te recht. De vier inzittenden, die allen verwondingen, voornamelijk aan het hoofd, opliepen en door de hevige schok buiten bewustzijn waren ge raakt, werden door voorbijgangers uit hun benarde positie verlost, waar na zn. nadat de doktoren v. d. Griek, van Breda Vriesman en Hofstede de eerste hulp hadden verleend per ambulance-auto naar het ziekenhuis werden overgebracht. Na hier behan deld te zyn, konden de beide jonge mannen in de loop van de avond naar hun woonplaats terugkeren. De twee meisjes, waarvan mej. S. o.m. een zware hersenschudding had od- gelopen, werden echter ter vernie ling opgenomen. De auto, die met behulp van een kraanwagen uit de sloot werd gehaald, werd ernstig be schadigd. MARKTDAG TE SAS VAN GENT. De gemeenteraad van Sas van Gent heeft besloten een marktdag ïn te stellen en daarvoor de Dinsdag aangewezen. THOLEN St. Annaland VERGADERING VEILINGS VERENIGING. De land- en tuinbouwvereniging „Veiling St. Annaland en Omgeving" hield haar algemene vergadering in de zaal van de heer C. Rijnberg. De voorzitter, de heer J. F. Brooijmans, zeide in zijn openingswoord, dat het afgelopen jaar goed te noemen was. Na voorlezing der notulen door de secretaris, de heer Kooyman, die on veranderd werden vastgesteld, volg de de exploitatierekening 19511952, welke conform de cijfers vastgesteld werd. Het overzicht van de geveilde producten 19511952 luidde; Aardappelen 4.001.519 kg. 441.209.73; uien 3.703.533 kg. 811.812.83; peeën 96.318 kg. 6774.04; groenten 48.889 kg. 14.582.95; groenten B. O. Zoom 11.389 kg. 3359.21; totalen 7.861.648 kg. 1.347.738.36. Hierna werd het jaarverslag uitge bracht door de administrateur, de heer L. Goedegebuure. De eerste vei ling werd in 1951 op 18 Juni gehou den en in 1952 6 Juni. Als bestuurs lid werd herkozen de heer J. F. Brooijmans. Als lid van de financiële commissie werd gekozen de heer A. D. Goedegebuure Jz. De provisie en het entreegeld wer den vastgesteld als vorig jaar. Het bestuur werd gemachtigd om begro ting en tekening te laten maken voor een eventueel te bouwen kistenloods. Er werd besloten, dat de leden de plantuien voortaan een dag vóór het optreken moeten veilen. KORFBAL BURGH NOG STEEDS ONGESLAGEN. De belangrijke korfbalwedstrijd Unitas IBurgh I eindigde in een 4 6 overwinning voor Burgh. zodat deze ploeg nog steeds ongeslagen is. De gasten scoorden na zes minuten door A. v. d. Weel, waarna Simmers de stand gelijk maakte. C. Viergever gaf daarna de roodzwarten weer de lei ding, maar Burgh had een antwoord klaar. Door N. Schier, Bolkenbaas en J. Stem- werd het 24. Na de rust maakten beide teams nog twee doel punten, zodat het einde kwam met 4—6. VOETBAL BURGH—LEWEDORPSE BOYS 8—2 Burgh heeft kans gezien Lewedorp- se Boys met 82 te slaan en zo gelijk te komen met Luctor, waardoor een beslissingswedstrijd nodig geworden is. Na 12 minuten namen de gasten de leiding, maar de groen-witten hadden spoedig een antwoord klaar. Steur scoorde uit een voorzet van rechts en dezelfde speler bracht even later de stand op 21. Toen Bakker op ufaïre wijze werd aangevallen, maakte Sla ger er via een strafschop 31 van. Nog voor de rust werd het 41 door Hogenstein. Ook na de rust was Burgh veel sterker, en Slager doelpuntte tweemaal achtereen (61). Lewedorp- se Boys kon nog éénmaal het doel van Burgh vinden (6—2), maar Ho genstein en Steur maakten aan alle twijfel een eind (82). BR OUWERSH A VEN. Bevallen: K. van Wouwevan dei- Veer, d. Getrouwd: A. Stoel. 23 j. en L. van der Weele, 21 j. ZONNEMAIRE. Ondertrouwd: A. Geelhoed, 24 j. en J. P. van der Bijl, 25 j. Overleden: J. van Nieuwenhuijze, 80 j., echtgenoot van K. Plaating. BURGH. Bevallen: D. S. LijsenBeerens, d.; M, BootGeluk, z. - Getrouwd: J. J. Krijger, 25 j. en J. van der Linde, 21 j. NIEUWERKERK. Bevallen: C. D. Sijrier—v. d. Hoek, 2 dochters. Getrouwd: W. Huige, 26 j. en J. Kik, 24 jaar. ST. PHILIPSLAND. Bevallen: S. Danevan Dijke, d. K. LindhoutWalpot, d. N. VadersMol, d.; L, NoorthoekRoukema, z.; J. C. Vos holWesdorp, d.; J. T. Abrahamsevan Oeveren, z.; J. M. QuistGeense, d. Getrouwd: H. C. Filius, 27 j. en J. C. Meijer, 21 j.; D. Vtrmeij, 28 j. en M. M. Fi lius, 18 j.; T. Verwijs, 25 j. en J. J. Hoog- strate, 21 j.; C. Noorthoek, 27 j. en M. C. Noorthoek, 24 j. Overleden: J. Hardenberg, 67 j., echtg. van H. P. Kramer. NOORDGOUWE. Bevallen: C. D. Sijriervan den Hoek, 2 d.J. HartSmalheer, een drieling, waarvan 1 jongen levend geboren; A. A. K. Plandsoen—Fonteine, z,; J. T. van den DoelStoel, z. Getrouwd: D. Waterland, 32 j. en P. M. Kloet, 24 j.; J. van der Wielen, 23 j. en D. Quaak, 24 j. Overleden: B. Noija, 3 j.; twee levenl. kinderen van M. Hart en echtgenote; le venl. kind van P. W. v. d, Bos en echt genote; A. Meerman, 50 j., echtgenote van M. de Bruine; E. Krijger, 29 j., echt genote van L. C. Quist. SINT ANNALAND. Bevallen: A. E. van Eenennaam—van Vossen, z.; A. van de Boogaardvan He- mert, d.; L. ZuydendorpDuyzer, d. Getrouwd: W. Scherpenisse, 26 j. en F. J. van der Meer, 19 j.; W. Vlak, 27 j. en J. C. van Dijke, 25 j.: G. Potappel, 25 j. en M. van de Boogaard, 24 j.; L. F. Stols, 27 j. en P. Goedegebuure. 20 j.; P. J. Soeters, 29 j. en C. Scherpenisse, 24 j. Overleden: A. Kaashoek, 59 j.. echtgen. van J. P. Dake; L. J. N. Goedegebuure, 62 j., echtgen. van M. P. Duyzer; A. Breure, 85 j., echtgen. van H. Kloet. STAVENISSE. Ondertrouwd: J. M. Moerland, 29 j. en S. Neele, 25 j.; M. Smits, 23 i. en J. Vroegop, 19 j.; W. Potappel, 25 j. en A. van Haatten, 23 j.; L. van Haatten, 25 j en P. Quist. .24 j.; W. Klippel, 24 j. en A. Suurland, 23 j. KERKWERVE. Ondertrouwd: C. W. den Boer en M. M. Boot. Getrouwd: W. J. Kooman en B. J.Hart. Bevallen; M. P. de Wit—Koopman, d.; J. Stouten1—Maas, z. Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen TEGEN EEN LICHTMAST GEREDEN. Door een mankement aan de stuurinrichting reed Zondagmiddag een door de heer J. D. uit Gent be stuurde Belgische personenauto op een aan de Scheldekade te Terneu zen staande lichtmast. De drie in zittenden kwamen er zonder noe menswaardig letsel af; de auto daar entegen liep aan de voorzijde aan zienlijke schade op. Veiling Kapelle had gunstig jaar. Zaterdagmiddag meid dé veüings- vereniglng „Kapelle-Biezelinge en Omgeving' 'in café De Veiling haar algemene jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker. Alhoewel de oogstvooruit- zichten zeer gunstig zijn kan dit niet worden gezegd van de afzet. Er kan echter met zekerheid niets worden ge/egd, aldus de voorzitter. Dc drastische invoerbeperkingen van Engeland zullen zeker hun in vloed doen gelden. Bij de mededelingen zeide de voor zitter dat door de veiling een aard beiencommissie is gevormd, die thans voor de aardbeienaanvoer een rege ling heeft getroffen. De minimum prijzen werden uitvoerig besproken. De voornaamste afnemer van de aardbeicnpulp, Engeland, heeft zijn invoer beperkt met 40 De oogst- verwachting in ons land ligt tussen de 23 en 30 millioen kg. Door de droogte zal deze nu wel wat lager komen te liggen. Vervolgens werd door de directeur, de heer A. D. Snoep, een toelichting ring, welke onder leiding stond van de JELEGRAM AAN DE MINISTER^ De N.O.B. Wegtransport vergaderde te Goes. De Zeeuwse beroepsgoederenvervoerders. aangesloten by dc N.O.B. Weg transport hebben de plannen om de veergelden op de Westerschelde te ver hogen, met weinig enthousiasme begroet. Integendeel, men is van mening dat de vervoerders al meer dan genoeg gehandicapt worden door het op onthoud aan de veren. Een verhoging van de veergelden zou nog grotere lasten op deze bedryfstak drukken. In samenwerking met de E.V.O. afde- ling Zeeland zal daarom in een rapport aan de minister van Waterstaat gewezen worden op de wenselijkheid om deze plannen niet tot uitvoering te brengen. Bovendien werd in de Zaterdagmiddag in Slot Ostende te Goes gehouden vergadering besloten, een telegram aan de minister te zenden, waarin gewezen wordt op de ernstige ongerustheid, welke over veergeld- nlannen bestaat. Een nieuwe verhoging van de veergelden zal de beroeps- goederenvervoerders nog meer duperen. In deze vrij druk bezochte vergade- jeven op de balans en exploitatie rekening. Het boekjaar sloot met een netto batig saldo van 36.197,26. Door de neer Chr. Nieuwenhuize werd verslag uitgebracht namens de financiële commissie. Als leden hier van werden benoemd de heren Chr. Nieuwenhuize te Biezelinge en D. de Bruin te Kruiningen, terwijl tot plv. lid werd benoemd de heer J. Wisse- Ganseman te Kapelle. De contributie voor het nieuwe boekjaar werd we derom bepaald op 1.De provisie werd vastgesteld op 5 kleine vei ling. 3 grote veiling en 3 voor boomgaarden voor de leden. Voor gastleden zal de provisie 2 meer bedragen. Wat de koeltarieven betreft, deel de de voorzitter mede 'dat deze voor het volgende boekjaar verhoogd zul len worden van 1 tot 1.3 cent per kg. per maand voor de gewone koelcel en 1.5 cent per kg. per maand voor de gascellen. Ook de funsthuur ondergaat enige wijzigingen. Met ingang van 9 Juni zal deze bedragen 6 cent per week voor grote en halve kisten voor hard fruit terwijl voor bushels 3 cenj; huur per week zal moeten worden betaald. provinciale voorzitter, de heer A, Caljouw uit Veere, werd het woord gevoerd door de algemeen voorzitter van de N.O.B. Wegtransport, de heer E. van Donkelaar, die enkele proble men van de vervoerders belichtte. Hij wees hierbij op de totstandkoming van de Wet Autovervoer Goederen. Deze wet welke streeft naar ordening is in nauw overleg met het bedrijfs leven voorbereid. Van de houding van de beroepsvervoerder zal veel afban- Het is zaak dat een zo groot moge lijke eenheid wordt bewaard om een stem te kunnen laten horen. De een ling kan in deze tijd niets meer uit richten. De heer Donkelaar wees op de service welke de organisatie op velerlei terrein aan de leden biedt. Tot scnade van de leden zelf, wordt hier vaak nog tè weinig gebruik van gemaakt. Aan het slot riep hij nog maals allen op, in een sterke organi satie te bliiven samenwerken. Ver snippering kan nooit in het belang van de ondernemingen zijn. Men kan en welke invloed deze wet zal heb- slechts de „tegenspelers" een dienst m. Hoe sterker de positie van het particulier vervoer is, hoe minder moeilijkheden hiervan ondervonden zullen worden. In dit verband wees spr. op het gevaar, wanneer de be roepsvervoerder een zekere moeheid aan de dag zou leggen en het hoofd zou laten hangen. Men zal ook niet teveel tegen de nieuwe wet rtioeten „aanleunen", doch door zijn houding zal de particuliere ondernemer de overheid moeten overtuigen, dat hij een onmisbare schakel is. De N.O.B. zal daarom veel meer aandacht gaan besteden aan de voorlichting van de ondernemers. Voorts zette spr. o.m. uiteen wat deze organisatie voor haar leden doet. Poldervergaderingen te Nieuw- en St. Joosiand. EEN BURENRUZIE GAANDE. In de „Roode Leeuw" te Nieuw- en Sint Joosiand vergaderden de inge- I e}S- J- landen van diverse polders; De inee- I landen van de Middelburgse polder kwamen bijeen onder voorzitterschap van de dykgraaf, de heer E. Verlare. In zijn openingswoord gaf hij een be schouwing over de behandeling dooi de Raad van State van het beroep door de Nieuwlandse Polders inge steld naar aanleiding van een besluit van Ged. Staten ten gunste van de Polder Walcheren. Wij krijgen, aldus de heer Verlare, enigszins de indruk dat men bij dc polder Walcheren rechtsgeldige eeuwigdurende contrac ten als vodjes papier wenst te be schouwen. We zijn echter in beroep gegaan omdat we weten dat er in Nederland nog recht verkregen kan worden. De hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat heeft mede geadviseerd 't besluit van Ged. Staten te vernieti gen, zodat we de uitspraak door de Raad van State met vertrouwen te gemoet kunnen zien. Eindelijk zal dan aan deze buren ruzie een einde worden gemaakt. De rekening over 19511952 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 2618,73 end euitgaven f 2335,93. De begroting voor net dienstjaar 19521953 werd vastgesteld op f 3114,92 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd met f3 per H.A. verhoogd en gebracht op f10 per H.A. De Suzanna polder vergaderde on der voorzitterschap van de dykgraaf, de heer C. A. Polderdijk. De rekening over 19511952 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 2188,03 en de uitgaven f 2153,73. De begroting voor het dienstjaar 19521953 werd vastgesteld op f2136,10 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd onveranderd vastgesteld op f 26 j>er H.A. Rundveekeuring Meliskerke. Op het trrein van de heer W. de Visser te Meliskerke werden de jaarlijkse rund veekeuringen gehouden, waardoor door verenigingen en door particulieren vele prijzen waren beschikbaar gesteld. Onder grote belangstelling werden 75 dieren ter aangevoerd. De uitslag was: Stieren 2 jaar en ouder: 1. Frans, eig. stierenvereniging Meliskerke, 81 p.; Lu cas. eig. stierenvereniging Meliskerke, 78 pt.Theodorus, eig. J. Francke, 78 pt.; 2. Nceltje, 1 jaar, eig, A. de Visser. Ie Kalfskoeien, gekalfd voor 1 Januari 1952: 1. Reina, eig. J, de Bree, 79 pt.; 2. VAN TOT Te St. Jansteen werd tot tijdelijk hulp kommies bij de dienst der invoerrechten en accijnzen benoemd, de heer H. Ooster- bos uit Roosendaal. Het zwembad te Aardenburg, dat op 18 Mei werd geopend, werd in de afgelopen twee weken door 1130 personen bezocht Te Wemeldinge werd gekozen tot kerk voogd van de Ned. Hervormde Kerk de heer J. Slaakweg (vacature-Jac. Wabe- ke). Te Stavenlsse bracht de collecte in de Ned. Herv. Kerk voor Noodlijdende ker ken en personen f 48.09, op de Pinkstercol lecte f 92.42. Te Scherpenisse werd tijdens een rond gang f 1666.02 ontvangen vor de restau ratie van het orgel in de Ned. Herv Kerk. De te Tholen in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Generale Kas heeft f 150.35 opgebracht, de restauratie collecte f 155. Bij de rijkspolitie te Tholen zijn inlich tingen te bekomen over een gevonden zonnebril. Te Hulst bracht een collecte voor het. Wit-Gele Kruis f 444.20 op. Te Hulst zal het echtpaar J. Schelf houtJanssens Woensdag a.s. zijn gouden bruiloft vieren. ATHLET1EK HANS HARTING TE BRUSSEL DERDE OP DE 1500 METER. Te Brussel werden Internationals atletiekwedstrijden gehouden. Op de 100 meter kwam het in de finale tot een scherp duel tussen Saat en Lammers, dat onbeslist eindigde. Voor beiden werd 11 sec. precies ge noteerd. Gaston Reiff liet op de 1500 meter een zeer fraaie tijd van 3 min 48.4 voor zich afdrukken. Voor Hans Har- ting waren deze tijden hij werd in 3 min. 58.4 derde te scherp. De 5000 meter leverde met 14.42.2 een zege op voor de Belg Theys. Lut- keveld toonde zich met 59.74 meter by het speerwerpen de sterkste. Roza, eig. W. de Visser, 78ft pt.; 3. Lie veling. eig. J. Maljaar, 78 pt.; 4. Jacoba 42, eig. J. Francke, 7714 pt.; 5. Sul, eig. A. Krijger, 77ft pt 6. Willy, eig. P. Wisse 77 pt.; 7. Trui, eig. J. Koene, 77 pt.; 8. Bontje, eig. A. Maljaars, 76ft pt.; 9. Nora, S. Matthijsse, 76ft pt.; 10. Roos, de Visser, 73 pt. Ie Kalfskoeien na 1 Jan. 1952 gekalfd: 1. Riena, eig. Jan Wisse, 79 pt.; 2. Janne- ke, eig. A. J. Huisman, 78ft pt.; 3. Julia na 4, eig. P. Wisse, 78 pt.; 4. Gerda, eig. A. Melse, 77 pt.5 .Truusje, eig. Joost Bogaard, 77 pt.; 6. Jopie, eig. A, Maljaars. 75 pt.; 7. Koos, eig. Joost Boogaard, 75 p. 2e Kalfskoeien: 1. Mina, eig. J.Francke. 79 pt.; 2. Willemke, eig. A. Krijger. 78ft pt.; 3. Emma', eig. Jac. Boogaard, 78 pt.; 4. Janke 15. eig. J. S. Matthijsse, 78 pt.; 5. Bontje, eig. A. Houterman. 78 pt.; 6. Bles.-eig. Jos. Boogaard, 77ft pt.; 7. Kap- tein, eig. W. de Visser, 77 pt.8. Dora, eig. J. Koene, 77 pt.; 9. Nora, eig. J. Huis- soon, 76 pt.; 10. Mina, eig. A. Maljaars, 76 pt.: 11. Bertha, eig. A. Melse, 76 pt. 3e Kalfskoeien: 1. Dora. eig. J. Maljaars 80 pt.; 2. Keizer 38, eig. L. Matthijsse, 80 pt-; 3. Koos. eig. idem, 79 pt.; 4. Starre, eig. Jac. Boogaard. 79 pt; 5. Irene, eig. J. L- Matthijsse, 79ft pt.: 6. Catrientje, eig. J. Koene, 78ft pt.; 7. Paske, eig. id.. 78 pt.; 8. Janny. eig. A. Krijger. 78 pt 9. Sul, eig. A. Houterman. 77ft pt.; 10. Leida, eig. A. Maljaars. 77ft p:.: 11. Aga tha, eig. J. S. Matthijsse. 76ft pt.; 12. Maryke, eig. J. Huissoon. 76 pt. 4e Kalfskoeien: 1. Rieka, eig. W. de Visser, 82 pt 2. Juffrouw, eig. J. Huis soon. 81 pt.; 3. Bontje, eig. L. Matthijsse. 80 pt.'; 4. Julia. eig. J. Melse, 79 pt.; 5. Starre, eig. J. Geertse, 78 pt.; 6. Nellie, eig. A. Maljaars, 78 p't. 5e Kaliskoeien: 1. Afke 2, eig. J. L. Matthijsse, 82 pt.; 2. Juffrouw, eig. P Wisse, 81 pt.: 3 .Bontje, eig. A. Krijger, 80 pt.: 4. Boerinne, eig. J. Francke, 79 pt.; 5. Boerinne, eig. J. Geertse, 79 pt; 6. Suzanna, eig. J. Francke. 78ft pt.; 7. Betsie, eig. J. Wisse, 78 pt. Oudere koeien: 1. Teatske. eig. J. S. Matthijsse, 83 pt.; 2. Grietje 6. eig. L. Matthijsse, 81 pt.; 3. Bontje, eig. idem 80'pt.; 4. Nelly, eig. J. Maljaars, 80 pt.; 5. J. Wisse, eig. 79 pt.; 6. Jacoba. eig. J. Koene, 78 pt.; 7. Antonia, eig. J. Wisse. 78 pt.: 8. Elly. eig. A. de Visser, 77ft pt; 9. Boerinne, eig. J. Maljaars, 77 pt. Kalf vaarzen: 1. Beatrix, eig. W. de Vis- serf. Emma. eig. J. Maljaars; 3. Emma. eig. J. Huisman: 4. Ineke,, eig. idem; 5. Santje 7, eig. J. de Bree; 6. Janske 8, eig. A. de Visser; 7. Marijke, eig. W. de Vis ser. Jongvee: 1. Sul H, eig. P .Wisse; 2. Sul, eig. W. de Visser. Kampioen werd Rika I, eig. W. de Vis ser en reserve kampioen Keizer '38, eig. L. Matthijsse. Meliskerke SCHIETWEDSTRIJD. Te Meliskerke werd de huishoude lijke schietwedstrijd gehouden door de plaatselyke handboogsocieteit. De uitslag was als volgt: le pr. G. Wijk huis, 93 punten; 2e pr. P. Davidse, 91 pnt.; 3e'pr. J. Wisse Jzn., 91 pnt.; 4e pr. Js. Stroo, 89 pnt.; 5e pr. I. Huijsman, 89 pnt.; 6e pr. W. Boone, 87 pnt.; 7e pr. Jac. Geschiere, 85 pnt.; 8e pr. P. van Sluys, 85 pnt.; 9e pr. W Dekker, 82 pnt.; 10e pr. Chr Zwe- mer, 82 pnt; lie pr. Jobs. Wisse, 81 pnt.; 12e pr. Chr. Wisse, 80 pnt; 13e pr. H Spruyt, 75 pnt. Vrije baan: le pr. W Kryger, 77 pnt.; 2e pr. P. Dekker. 77 pnt.; 3e pr. A Spruyt, 67 pnt,. 4e pr. J. van Sluys, 65 pnt. Middelburg NIEUWE WERKEN IN DE O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middel burg werd o.m. aangevuld met de vol gende werken: Evert Zandstra, Her berg op de oceaan; Kuhn, Michel; Maurier, Rachel; Morton Robinson, De kardinaal; Russel, Houdt de lamp brandende; Faber, De godsdienstige ontwikkeling van onze kinderen; Pos. Manana. In de maand Mei werden 4381 boe ken uitgeleend. Waarvan 859 studie werken waren. De leeszaal werd door 524 personen bezocht bewijzen door onderling verdeeld te zijn. Na deze toespraak volgde nog een drukke gedachtenwisseling, waar in verschillende problemen als de vakopleiding e.d. ter sprake kwamen. ZUID-BEVELAND Goes AVONDMUZIEK GROTE KERK. Dinsdagavond half acht opent het Goese Kamerkoor onder leiding van de heer Adr. Kousemaker de serie avondmuziek in de Grote Kerk voor dit seizoen. Het volgende programma wordt uitgevoerd: 1. „Auf meinen lieben Gott" ko raal voor orgel, met 2 variaties. Die trich Buxtehude: 2. Fürwahr, er trug unsere Krankheit", cantate voor koor. strijkorkest en orgel Dietrich Bux tehude; 3. „Christ ist er stand en", koraal voor orgel, met 2 variaties, Karl Hover; 4. „Christ ist erstanden" Paascantate voor koor. strykers en orgel. Andres Briner. DE OOGST VAN DE STRAAT. In Mei zijn aan het bureau van ge meentepolitie te Goes onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven. Inlichtingen daaromtrent zijn aldaar te verkrijgen op Iedere werkdag. Zwarte vulpen; witte regenjas: gummi bal: zwembroek; kinderbaret; 3 muntbil jetten van i 2.50; 5 muntbiljetten van f 1.-. 5 shawls: doos Calvé vet; 1 mo torhandschoen; huissleutel; zilv. vulpot lood; rozenkrans; capuchon; -auto-was- borstel; ring met 2 sleutels en plaatje: 1 paar lederen motorhandschoenen: kin derwindjack; kindervoetbal; paar heren schoenen in doos; double broche; rood kindertasje; zonnebril; kinderregenjasje; im. parelsnoertje; kinderschoudertasje: blauwe hoofddoek; zwarte kindercape; 1 regenpijp; snelbinder; bruine hond: r. kinderschoen m. 22; 2 camisole's; zak mes: zw. ballpointpen; nikkel vulpotlood: bril in plastic étui; gummi poppenschoen- tje; notitieboekje; led. tasje met inh. bruine kinderportemonnaie: lederen voet bal; 4 spaarbankzegels; zwarte alp. muts: nikkelen dasklem; broche: popje; rode kinderportemonnaie; vulpen, merk Os- mia (inscriptie: Corry Goedbloed); brui ne padv. portemonnaie; sleutel merk Herbrand: dasklem; f 1.80: 2 rode zak mesjes; 1 schakelarmband; 1 kettir.garm- band; portemonnaie met ritssL; heren- rijwiel: snoer 1. blauwe kralengrijs alp. petje; rood étui met 2 kammen; groen vulpotlood; grijs gestr. kinderjasje; man chetknoopkoker; parapluie-hoes-, bos sleutels; blauw plastic kindertasje: dou blé schakelarmband: kinderhandtasje; huissleutel; dameskaplaarzen: actetas: zilv. kettinkje; rode portemonnaie; zak doekje; ceintuur van regenjas; bruir.e portemonnaie met inhoud; im. paarl- snoer; kinderportemonnaie; huissleutel: paar witte sokken; beige rubber regen jas; paar zeemlederen handschoenen. Wemeldinge WEDVLUCHT. „De Postduif" te Wemeldinge hield een wedvlucht van uit Quievrain. afstand c.a. 125 km., in concours met 52 duiven. De prijzen werden gewonnen door: T. Je- remiasse 1, 4 en 8; M. Pieterse 2. 6 en 12; M. Schouten 3 en 7: P. C. Vuijk 5: D. Huissen 9 en 13; P. Oudeman 10 en 11. 's Heer Arendskerke WEDVLUCHT. De Postduivenhoudersvereeniging „De Sportvogel" te 's H. Arendskerke hield een wedvlucht uit Quievrain. De prijzen werden behaald door 1 I. Pauwe; 2 Jan Meulbroek; 3, 5 en 7 M. Beenhakker; 4 en 8 W. Meulbroek. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Uiver" te 's Heer Arendskerke nam deel aan een wedvlucht uit Orleans, een af stand van 422 km. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: 1 en 14 J. Tholenaar; 2 en 4 A. v. d. Swaluw; 3, 12 en 17 J. Vermeulen; 5. 9 en 13 P. Molhoek: 6 J. D. Weststrate: 7 Joh. Poelman; 8 J. Kole; io en 18 A. Heijstek; 11 en 16 N. Raas; 15 J. G. Hart- hoorn. Kapelle VOETBALWEDSTRIJD. De Jonge Kerk te Kapelle speelde op het gemeentelijk sportterrein een voetbal-wedstrijd tegen een elftal van de Jonge Kerk uit Goes. De weastryd eindigde in een 41 overwinning van de Jonge Kerk te Kapelle. WEDVLUCHT „O.W.T.B." De postduivenhoudersvereniging „O.W. T.B." te Kapelle organiseerde een wed vlucht op Orleans, afstand 424 km. In concours 50 duiven. Snelheid eerste duit 1564 40 meter per minuut- De volgende eigenaren behaalden mei hun duiven een prijs. 1. 6. 7 en 11 P. v. d. Vliet; 2 W C. Hundersmarck; 3 C. Wisse; 4 J. Mol; 5 P. Bruynzeel; 8 F. K. Kramer; 9 P. Gl'? 10 A. Snoek en 12 B. Ridderhof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13