NIEUWS UIT ZEELAND Ztoin Ziipe ZEEUWSCH-VU ANDEREN BEROEPSVERVOERDERS TEGEN VERHOGING VEERGELDEN STANDEN Wissel Zeeuws -Vlaanderen MAANDAG 9 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het programma voor de V.V.V.-week te Vlissingen Wij ontvingen het voorlopig pro gram, dat is opgemaakt voor de V.V. V.-week te Vlissingen die van 15 tot 23 Augustus wordt gehouden ter vie ring van het 60-jarig bestaan der Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer. De officiële opening is bepaald op Vrijdag 15 Augustus 's avonds te acht uur. Zij geschiedt door de Commissa ris der Koningin in Zeeland. Een half uur later is de tentoonstelling ,.Zee- land's leven" toegankelijk, die een in druk zal geven van het werkende Zee land en het werkende Vlissingen in het bijzonder. Ook zal dan het Luna park met „Oud Vlissingen" zijn eerste bezoekers ontvangen. Zaterdag vangt de „Kinderstad" van de Bond van Buurtverenigingen haar activiteit aan en bovendien is er die dag een ringrijderij om het kampioen schap van Walcheren. Op Zondag is alles gesloten. Daarna zijn de gehele week de tentoonstelling, het Lunapark en de kinderstad in vol bedrijf. Maandag wordt bovendien een sportavond gegeven door plaatselijke verenigingen. Dinsdag is er een op tocht van reclamewagens, Woensdag zingt o.m. het Westkapels dameskoor Donderdag is er een Brabantse dag, Vrijdag een grote kinderoptocht en des avonds een volkszangavond. Zater dag vermoedelijk een wielerwedstrijd van profs, een voetbalwedstrijd Vlis singenScarborough en daarna is er de grote sluitingsavond op het feest terrein, dat zich bevindt achter de Boulevard de Ruyter aan de voet van de Gevangentoren. De hele week zullen er miniatuur treintjes door de stad rijden; de mid denstand zal een étalage-wedstrijd houden en bijzondere versieringen aanbrengen, het gemeentebestuur zal op enkele punten van de stad voor feestverlichting zorgen kortom, alle: zal gedaan worden om in die week Vlissingen tot een feestcentrum te ma ken. HET VREEMDELINGENVERKEER De laatste tijd worden weer regel matig schoolreisjes van België naar Nederland ondernomen. Vooral naar Zuid-Beveland en Walcheren. Het komt dan nog al eens voor dat moei lijkheden ondervonden worden bij Ne derlandse grensdoorlaatposten door onwetendheid der Belgen. Wanneer de bussen met kinderen aan de grens arriveren, wordt voor toelating in Nederland geëist dat de leider van de groep in het bezit is van een col lectief paspoort, afgegeven door de bevoegde instanties in België. Het gebeurt nog al eens dat geen collec tief paspoort aanwezig is. Men klaagt dan van Belgische zijde wel eens over Nederlandse stroefheid en er wordt wel bij gezegd: „een volgende reis gaan we niet meer naar Nederland". Dat zou jammer zijn en daarom zou het aanbeveling verdienen in België wat meer bekendheid te geven aan de Nederlands grensformaliteiten. Ooslburg „ALL ABOUT EVE". Voor een uitstekend bezette zaal gaf de filmclub Oostburg Zaterdag een filmvoorstelling van „All about Eve". Het moet gezegd worden, dat deze film in staat is een filmminnend publiek twee en half uur te boeien, zelfs al vallen die twee en een half uur ook na 10 uur 's avonds. Een prestatie op zichzelf om uit geheel West Zeeuwsch-Vlaancieren belang stellenden Zaterdags om tien uur naar de bioscoop te krijgen. De grote op komst bewijst dat het initiatief om de ze filmclub te stichten een goed ini tiatief is geweest. Aardenburg LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Te Aardenburg werd in de raads zaal de eindles gehouden voor de eer ste drie klassen van de Lagere Land bouwschool. Behalve de leerlingen waren ook aanwezig het college van B. en W. en de heer van Dijk, hoofd van de Rijks Landbouwwinterschool te Schoondijke. De heer E. Lansu, hoofd van de Lagere landbouwschool te Aardenburg, had de leiding. Alle leerlingen werden tot een hogere klas se bevorderd. Daar men nog geen leer lingen in de 4e klasse heeft, konden nog geen einddiploma's worden uitge reikt. IJzendijke „STEEDS SNELLER". Door „Steeds Sneller" werd deelgeno men aan de algemene prijsvlucht uit Or leans met 492 duiven. 1M de Smet, Eede; 2 A. de Putter, Cadzand; 3 J. Kools, Zuid- zande; 4 J. van der Linde, Biervliet; 5 J. Kareis. Breskens; 6 H. van de Hemel, Groede; 7 J. van der Linde, Biervliet; I. Kareis. Breskens; 9 F. de Smet. Oost burg; 10 R. Blomme, Biervliet: 11 Th. de Boever, Biervliet; 12 A. van Gijs, Groede; 13 J. van Ee, Biervliet; 14 David Luteijn. Oostburg; 15 P. de Wever, Biervliet Voorts werd een prijsvlucht uit Moes- croen gehouden. Afstand 70 km. 1 M Vermeire; 2 C. de Putter; 3 H. Groosman: 4 A. Pijcke; 5 J. de Smet; 6 P. de Roos; 7 en 8 Gebrs. Termont; 9 C. Mornout; 10 P. Dellaert. SCHIETWEDSTRIJDEN. ,_;>De schietwedstrijd van de handboog- Ttflj. „Sint Sebastiaen" te IJzendijke had de volgende uitslag; le schieting. Hoofdvogel: R. Deveneijns, Watervliet, zijvogel: A. Neve, IJzendij ke, 2e zij vogel: R. Claeijs, Lembeke, Kalvogel: Arn. Dellaert, IJzendijke, 2e Kalvogel: H. van Canneijt, IJzendijke. 2e schieting. Hoofdvogel: H. Meert, Sluiskil, zijvogel: P. Blondeel. Aarden burg. 2e zij vogel: P. van Esbroek, Sluis kil, Kalvogel: J. Clarijs, IJzendijke, 2e Kalvogel: H. Meert. Sluiskil. 3e schieting. Hoofdvogel: J. de Les- sine, IJzendijke, zijvogel: L. de Milnano. Watervliet, Kalvogel: Camiel Dhondt, Zandstraat, 2e Kalvogel: P. Cortvriendt, Sluiskil. Sluis WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „Tot Weer ziens" uit Sluis nam deel aan de prijs vlucht op Mouscroun met 114 duiven. De hoogste snelheid bedroeg 1767.8 m. p. mi nuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 en 3 J. de Zutter; 2 en 9 P. de Broek; 4 en 6 C v. d. Walle; 5 P. Staenhout; 7 O. de Steier; 8 H. Bogaard; 10 O. Clyncke De postduivenhoudersvereniging „Tot Weerziens" uit Sluis nam Zon dag met 93 duiven deel aan de prys- vlucht op Orleans. De hoogste snel heid bedroeg 1693 meter per minuut en de uitslag luidt: M. de Backere 1; P. de Smit 2 en 7; C. v. d. Walle 3 en 10; M. v. d. Bussche 4; G. Cop- pens 5; E. du Fossé 6; A. de Smit 8; C. Albrechts 9. De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis nam met 94 dui-~ ven deel aan de prijsvlucht op Moes- croen. De hoogste snelheid bedroeg 1783 meter per minuut en de uitslag luidt: 1, 4 en 9 C de Witte: 2 A. Crooymans; 3 J. Wage; 5 en 7 M. van Boven; 6 J. Cort- hals; 8 A. Louweret; 10 J. van Hoorn, Retranchement. Cadzand WEDVLUCHTEN „GETROUWE DUIF". De postduivenhoudersvereniging „Ge trouwe Duif" te Cadzand nam deel aan een wedvlucht uit Moescroen en aan een vlucht uit Orleans. Onderstaande eigenaren behaalden met hun duiven de volgende prijzen: Moescroen: G. Pleijte 1: P. de Meij 2; I. de Neef 3; J. de Groo- te 4: J. Vasseur 5 en 10; H. Allaart 6: A. Duininck 7; M. de Roo 8 en 9. Orleans: A. de Putter 1, 2. 3, 4, 7 en 9; Iz. Porreij 5; Iz. de Neef 6; Iz. Missilje 8; W. van Akker 10. Zuidzande STEMLOKAL. Aangezien het verenigingslokaal van „Het Plekje" te Zuidzande momenteel als derde lokaal van de openbare lagere school in gebruik is. hebben B. en W. als stemlokaal aangewezen het gemeen tegebouw in de Mariastraat. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam met 76 duiven deel aan een vlucht op Orleans. Afstand 397 km. Snelste duif 1725 meter per minuut. Uitslag: 1 Jac. Kools; 2 A, Wage; 3 G. Bokelaar; 4 A. van Gijs; 5 J. Dubois; 6 L. Pladdet; 7 J. Dubois; 3 Iz. Versluijs; 9 A, van Gijs; 10 P. Boke laar. Eveneens werd deelgenomen met 70 duiven aan een vlucht op Moscroen. Af stand 68 km., snelste duif 1768 meter per minuut. Deze uitslag was; 1, 2, 7 en 10 le Roij; 3 en 8 P. Bokelaar; 4 Iz. Aal- bregtse; 5 J. Dubois; 6 Jac. Kools; 9 A. Wage. Ernstig auto-ongeluk op weg HoekTerneuzen. Op de Provinciale weg Hoek Terneuzen ontstond Zaterdagavond een auto-ongeluk, waarbij vier per sonen verwondingen opliepen, zodat ze naar het ziekenhuis te Terneuzen moesten worden overgebracht. Tussen de Wulpenbelc en de Rijks weg reed langs net kanaal bij het passeren van een tegenligger een door de 19-jarige O. v. D. uit Koe wacht bestuurde auto, waarin even eens gezeten waren de 21-iarige G. v. R. uit St. Jansteen-Heikant, de 17-jarige mei. B. S. uit Sas van Gent en de 18-jarige G. L. uit Ter neuzen. in de berm van de weg. De auto slipte reed vervolgens de weg over en kwam aan de andere zijde daarvan in een vrij diepe sloot te recht. De vier inzittenden, die allen verwondingen, voornamelijk aan het hoofd, opliepen en door de hevige schok buiten bewustzijn waren ge raakt, werden door voorbijgangers uit hun benarde positie verlost, waar na zik nadat de doktoren v. d. Griek, van Breda Vriesman en Hofstede de eerste hulp hadden verleend per ambulance-auto naar het ziekenhuis werden overgebracht. Na hier behan deld te zijn, konden de beide jonge mannen in de loop van de avond, naar hun woonplaats terugkeren. De twee meisjes, waarvan mej. S. o.m. een zware hersenschudding had op gelopen, werden echter ter verple ging opgenomen. De auto, die met behulp van een kraanwagen uit de sloot werd gehaald, werd ernstig be schadigd. Kamerlid Van der Ploeg sprak te Hulst. Te Hulst sprak het Tweede Kamer- Veiling KapeHe had gunstig jaar. Zaterdagmiddag hield de veilings vereniging „Kapelle-Biezellnge er Omgeving' 'in café De Veiling haar algemene jaarvergadering onder .voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker. Alhoewel de oogstvoorult- zichten zeer gunstig zijn kan dit niet worden gezegd van de afzet. Er kan echter met zekerheid niets worden gezegd, aldus de voorzitter. Do drastische invoerbeperkingen van Engeland zullen zeker hun in vloed doen gelden. Bij de mededelingen zelde de voor zitter dat door de veiling een aard beiencommissie is gevormd, die thans voor de aardbeienaanvoer een rege ling heeft getroffen. De minlmum- 6rijzen werden uitvoerig besproken, e voornaamste afnemer van de aardbeienpulp, Engeland, heeft zijn invoer beperkt met 40 De oogst- verwachting in ons land ligt tussen de 23 en 30 millloen kg. Door droogte zal deze nu wel wat lager komen te liggen. Vervolgens werd door de directeur, de heer A. D. Snoep, een toelichting gegeven op de balans en exploitatie rekening. Het boekjaar sloot met een netto batig saldo van 36.197,26. Door de heer Chr. Nieuwenhuize werd verslag uitgebracht namens de financiële commissie. Als leden hier van werden benoemd de heren Chr. Nieuwenhuize te Biezelinge en D. de Bruin te Kruiningen, terwijl tot plv. lid werd benoemd de heer J. Wisse- Ganseman te KapeHe. De contributie voor het nieuwe boekjaar werd we derom bepaald op 1.De provisie werd vastgesteld op 5 kleine vei ling. 3 grote veiling en 3 voor boomgaarden voor de leden. Voor gastleden zal de provisie 2 meer bedragen. Wat de koeltarieven betreft, deel de de voorzitter mede dat deze voor het volgende boekjaar verhoogd zul- lid C. J. van der Ploeg voorzitter len worden van 1 tot 1.3 cent per kg. van de R.K. landarbeidersbond voor per maand voor de gewone koelcel en de heer Alb. Lockefeer, wees de heer i 1.5 cent per kg. per maand voor de de K.V.P. Na ingeleid te zijn door van der Ploeg er op, dat het dwaas heid is te beweren dat de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer voorna melijk uit arbeidersafgevaardigden zou bestaan. Er zijn er slechts 5, zo zeide spreker, die voorts betoogde, dat de belangen van elke groep wor den behartigd. De heer Van der Ploeg behandelde verder voornamelijk de sociale sector van de Kamerpoli- tiek. Ten aanzien van de wachtgeld en werkloosheidsverzekering was spreker de mening toegedaan, dat de gascellen. Ook de fusthuur ondergaat enige wijzigingen. Met ingang van 9 Juni zal deze bedragen 6 cent per week voor grote en halve kisten voor hard fruit terwijl voor bushels 3 cent huur per week zal moeten worden betaald. TELEGRAM AAN DE MINISTER. De N.O.B. Wegtransport vergaderde te Goes. De Zeeuwse beroepsgoederenvervoertlers, aangesloten by de N.O.B. Weg. transport hebben de plannen om de veergelden op de We9terschelde te ver hogen, me* weinig enthousiasme begroet. Integendeel, men is van mening dat de vervoerders al meer dan genoeg gehandicapt worden door het op onthoud aan de veren. Een verhoging van de veergelden zou nog grotere lasten op deze bedrtffstak drukken. In samenwerking met de E.V.O. afde ling Zeeland zal daarom In een rapport aan de minister van Waterstaat gewezen worden op de wenseiykheid om deze plannen niet tot uitvoering te brengen. Bovendien werd in de Zaterdagmiddag in Slot Ostende te Goes gehouden vergadering besloten, een telegram aan de minister te zenden, waarin gewezen wordt op de ernstige ongerustheid, welke over veergeld- olannen bestaat. Een nieuwe verhoging van de veergelden zal de beroeps goederenvervoerders nog meer duperen. In deze vrij druk bezochte vergade ring, welke onder leiding stond van de provinciale voorzitter, de heer A. C. Caljouw uit Veere, werd het woord gevoerd door de algemeen voorzitter van de N.O.B. Wegtransport, de heer E. van Donkelaar, die enkele proble men van de vervoerders belichtte. Hij wees hierby op de totstandkoming van de Wet Autovervoer Goederen. Deze wet welke streeft naar ordening is in nauw overleg met het bedrijfs leven voorbereid. Van de houding van de beroepsvervoerder zal veel afhan gen welke invloed deze wet zal heb ben. Hoe sterker de positie van het particulier vervoer is, hoe minder moeilijkheden hiervan ondervonden zullen worden. In dit verband wees spr. op het gevaar, wanneer de be roepsvervoerder een zekere moeheid aan de dag zou leggen en het hoofd zou laten hangen. Men zal ook niet teveel tegen ae nieuwe wet moeten „aanleunen", doch door zijn houding zal de particuliere ondernemer de overheid moeten overtuigen, dat hy een onmisbare schakel is. De N.O.B. zal daarom veel meer aandacht gaan besteden aan de voorlichting van de ondernemers. Voorts zette spr. ojti. uiteen wat deze organisatie voor haar leden doet. W1H RENNEN Axel WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Verwachting" te Axel nam deel aan een wedvlucht uit Orleans ,een afstand van 401 kg. De snelheid van de eerste duif was 1726,6 meter per min. Onderstaande eigenaren behaalden- met hun duiven de volgende prijzen: 1. M. Dieleman, 2. Eug. van Dorselaer, 3. Joh. Wieland, 4. P. Delj, 5. en 10. Em. Pieters, 6 en 7. H. Lippens 8. Pr. van Fraaijenhove, 9. W. van Broek hoven. ONGEVAL. Vrijdagmorgen j.l. kwam de arbei der F. Jansen uit Axel, die werkte op het in lading liggende Italiaanse s.s. „Fanny Brunner" bij de C.N.A. in het ruim met zijn hoofd in aanraking met een ijzeren bint. Met een flinke hoofdwonde, die ge hecht werd door dr. van Looy, werd de man naar huis vervoerd. Terneuzen AANBESTEDINGG In HotelCentraal te Terneuzen werd aanbesteed het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud t.m. 30 April 1953 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken van de caia- miteuze Nieuw Neuzenpolder Er werd als volgt ingeschreven: A. J. Blijleven Breda 40.490; P. de Regt, Terneuzen 37.640; fa J. van 't Hoff. Hoek, 37.400; W. v. d. Berg en P. v. Dongen, Bruini'sse/ Haamstede, 37.250; P. Hamelink, Hoek 37.100; M. v. d Velde, Brui- nisse, 37.090; L. van Poperingen, Bruinisse, 36.950; L. van Boven, Ellewoutsdijk, 36.750; J. F War rens, Ossenisse 36.700; fa Lucasse en Sponzelee, Walsoorden, 36.590; fa Sponzelee en Lucasse, Klooster- zande, 36.500. Behoudens goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Zeeland werd het werlc gegund aan de laagste inschrijvers. E.H.B. O.-EXAMEN. Te Terneuzen slaagden voor het R.K.- E.H.B.O.-examen de dames E. de Kou- semaeker, C. Durinck, A. de Bakker, M. v. Kouteren, R. v. Helsland, G. de Waal, E. v. Laere, M. Hamerlinck, J. v. d. Vel den. A. Vellekoop en de heren P. Bracken, J. Koch, J. v. d. Hecke en G. Ververs. TEGEN EEN LICHTMAST GEREDEN. Door een mankement aan de stuurinrichting reed Zondagmiddag een door de heer J. D. uit Gent be stuurde Belgische personenauto op een aan de Scheldekade te Terneu zen staande lichtmast. De drie in zittenden kwamen er zonder noe menswaardig letsel af; de auto daar entegen liep aan de voorzijde aan zienlijke schade op. Hulst R.K. ZEEUWS-VLAAMS TONEEL. Bij het R.K. Zeeuwsch-Vlaams toneel te Hulst werd in plaats van drs. Th. Adriaansens, die zijn functie heer D. Scholte. De heer W. Colsen neerlegde, tot voorzitter gekozen de trad als voorzitterf van ae kascom- missie af en werd als zodanig opge volgd door de heer Jo de Block uit Clinge. Tot lid van deze commissie bestuursleden werden bij acclamatie werd de heer Weemaes gekozen. Tot herkozen le heren Alb. Lockefeer en H. Metsers. De heer Em. Ruvmbeke uit Nieuw Namen bedankte als be stuurslid. Tot nieuwe leden van het bestuur werden gekozen mej. A. de Wael uit Clinge en de heer de Graaf uit Hulst. Onder leiding van drs. Lockefeer zal worden ingestudeerd „De vreemde bezoeker" van Alberto Cassel. P. v. d. LI.JCKE WON RONDE VAN BOSCHKAPELLE. tigste tijd voorbij- heeft laten gaan, ^ór^nfeuweltaeen"meS?ondaï- toSnTeiraVLTen ol^vafh^ werïTerrS, bÏÏtondlefr bedrijfsleven gevraagd had kunnen SwJrdff"deN\itslag8P als worden, zodat men een reserve had lgt; 1 Van der Ljjcke Groede_ 75 kunnen kweken. I km. in 2 uur, 30 min.; 2 Westdorp, Hij sprak de hoop uit, dat men VHeerenhoek; 3. Broeren, Sprun- met gemakkelijk zal komen tot ont- del; 4 Queekelberghc, Groede; 5. slag geven of ontslag nemen, omdat Van der S]uis vlissingen; 6 Van werkeloosheid een- ramp voor ons siooten, Rotterdam; 7. Graauwen, volk zou zijn. Ossendrecht; 8. Daenen, Oud-Gastel; Met klem verdedigde spreker de 9.. De Ruiter, Breda; 10. Weyts, werkgelegenheidspolitiek waardoor I Rotterdam, niet alleeen het arbeiders- en onder- 1 nemersbelang, maar ook dat van de middenstand gediend wordt. Kunst matige werkgelegenheden zijn in het Nieuwe werkplaats van de algemeen uit den boze, maar som- Uit het zakenleven mige kunnen nut hebben, vooral wan neer ze in verband met toekomstmo gelijkheden ten uitvoer gelegd wor den. Voor wat de gezinspolitiek betreft. heer A. L. de Vin De heer A. L. de Vin. die sinds en kele jaren in de Lange Kerkstraat te Terneuzen een autoplaatwerk- en puitinrichting exploiteerde, opende wees.spreke;er off da|de blla^teïiïng een partij altijd alleen stond. Toen de ta ffaaS brondvrijheid ruimte, "tc. aVrminlt de KVP te dankfn -eweest datde san d® te stellen eisen: het nieuwe leeftijdsgrens op 17 iaar gesteld werd nand- dat een uitgebreide verbouwing ^ewef^e co^pensatiepolltiek een heeft ondergaan, is uiterst modern ïn- onderdeel van het regerirgsprogram- gericht Zowel de spuitinrichung. waar ma uitmaakt lieten alle partijen, be- an8s de "iuur ®en ^at®^ordJjn halve de K.V.P., de regering, toen aangebracht ter bevordering van de het op de verwezenlijking van be- Jtofvryheid. als de plaatwei kerij en paalde ideeen aankwam, in de steek, de kantoorruimte voldoen aan de hoog- Ernstig wordt er door de K.VJ?. ste eisen. naar gestreefd om te komen tot een I Een tweetal nieuw gespoten model- Gezinsraad die de regering van voor- I len toonde tot welke resultaten het be lichting kan dienen. d"jf in staat is. Bij deze officiële Na een interessante discussie werd opening was de nieuwe werkplaats ge- de vergadering gesloten. I sierd met vele bloemen. TERNEUZEN. Bevallen: E. C. F. Dellaert—van der Spiegel, d.; A. M. van Aken—van der Gouwe, z.: J. A. RaichertDeleij, z.; A. M. Vernaevede Clerck, z.; E. E. Geen- senVanbesien, z.; M. C. van Hurck Hoefeijzers, d.; A. M. LoofKegels, d J. S. Stadhouders—Briedé, z.; O. Meu- lenberg—Wijne, d.; G. E. de Roo—Re- nique, z,; P. E. van EsDoeselaar, d. Ondertrouwd: R. S. Wegman. 28 j. en O. W. A. de Coninck, 31 j.; E. F. J. Rijckaert, 22 j. en E. Ottjes, 17 j. Getrouwd: F. M. M. Louwiesse, 23 j. en J. J. Dooms, 17 j.; M. J. van Fraeijen- hove, 47 j. en C. E. Dieleman, 45 j. Overleden: A. Paulusse, 82 j. PHILIPPINE. Bevallen: M. L. Ramnieloo—Begijn, z. Ondertrouwd: A. J. Heijens, 23 j. en J. Mareels, 22 j.; A. M. Ploegaert, 24 j. en B. P. R, van Craenenbroeck, 22 j. Getrouwd: A. E, Timmerman, 32 j. en E. M, Lootens, 29 j.; T. A. Verschorre, 27 j. en R. E. Dhondt, 22 j. Overleden: E. Claeys, 54 j.. echtgenoot van I. M. Buysse: J. Damme, 86 j., we duwnaar van C. Piessens. SAS VAN GENT. Bevallen-: G. M. BrackeRenier, d.; P. M. R. HemelaarSuij, z.; J. I. Schel- straetevan de Velde, z.; A. A. M. SchoonisMuis, z.; G. J. van Roon—Pee terman. d.: G. M. A. HoutepenVan de Valseyde, z. Ondertrouwd: L. C. P. van den Fon- teyne, 22 j. en M. C. de Groote, 19 j. Getrouwd: P. J. van de Putte, 25 j. en L. S. Neissen. 24 j,; C. J. D. Strijdonck, 24 j. en C. C. Vale. 25 j.; W. A. Dijsse- llnck, 23 j. en M E. L. Notté, 25 j. RETRANCHEMENT. Getrouwd: J. P. Snoep, 27 j. en M. L. Markusse, 23 j. IJZENDIJKE. Bevallen: E. G. SwarteléKoens, z.; G. P. S. Verhooselvan de Voorde, z.; D. de Vosde Graaf, z.; E. J. Smitde We ver, d.; C. Impensde Paepe, d. Th. A :}e Smet—van den Hemel, d.; AD. -4elisSlabbekoorn, z. Getrouwd: R. J. Stokkerman. 24 j. en R. R. van den Bunder, 22 j.; J. J. Riet veld. 28 j. en E. L S. Calon, 24 j.; A A Stevesijns. 28 j. en M. L. Verhulst. 23 j.; J. Sesink, 25 j. en R. M. M. de Wilde. 22 j. Baas. 39 j. en E. K. Hubregtsen, 32 j. Ondertrouwd: A. J van der Vliet. 33 j.; en S. M. Merk. 25 j. Overleden: K. J. Ronald. 10 dg.: L. de Blaeij, 73 j., wed n. van A. de Feijter; E. de Clercq, 91 j.. echtgenote van J. B. de Greve; J. B, Mullaert, 77 j., echtge noot van E. Patijn. AXEL. Ondertrouwd: G. J, M. de Moor. 22 j. en M. M. I. Kerckhaert, 22 j.; F. Wolfert, 24 en J. Moerland. 25 j.; G. A. M. IJse- baert, 31 j. en E. C. E. Tieleman, 28 i.; A. J. S. Raes, 24 j. en M. M. Mattens, 23 jaar. Getrouwd: M. D. Haak. 24 j. en G. M. C. de Smet, 24 j.; A. A. Inghels, 19 j. en M. J. Cerpentier, 22 j.: F. G. Wullems, 26 j. en E. A. de Brouwer, 23 j.: G. Ver beek, 23 j. en L. A. de Brouwer, 20 j.; M. Oppeneer, 27 j. en P. Boer, 23 j.; W. E. Blommaert, 22 j. en J. M. Y. Franckaert, 20 j.; H. Schot, 27 j. en E. M. Dieleman, 26 j.; W. F. Taalman, 24 j. en L, M. Breepoel, 24 j; J. A. van der Hooft, 25 j. en A. J. M. Maris, 23 j.; J. R. van Wonterghem, 24 j. en J. A. Sol. 19 j. G. P. den Engelsman, 25 j. en J. Penne, 25 j. Overleden: J. P. de Visser, 85 j.; C. B. Antheunis, 76 j., echtgenoot van H. M. van den Ierssel. Bevallen: J. M. de RuyterVan Melle, z.; A. M. KolijnGoossen, z.; H. Jansen Kiel, z.; G. Rijken—Olst. d.: J. de Winne Plantema, d.; E. L, Tielemanvan Goeije, z.: S. Scheelede Feijter, d.; G. de Footer—de Pooter, d.; J. C. Versluijs Gové, d. HOEK. Getrouwd: A. J. Tramper. 25 j. en F. J. Meertens, 26 j.: G. den Engelsman. 59 j. en A. J. Bolleman. 47 j.; G. Scheele, 40 j. en E. J. de Mul. 39 j.: K. Donze, 55 j. en S. Leenhouts, 52 j.; C. J. den Ha mer, 24 j. en C. E. Drabbe, 26 j. Bevallen: R. Klaassen—de Blaeij, z.: G. NïeuwelinkOppeneer, z.- N. van 't Hoff—Eckhardt, z. CADZAND. Bevallen: E. S. de Lijser—Elfrink, z. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: F. Walraven—Keur, z.; A. Eienbaas—Baaijens, z. Getrouwd: J. Tolhoek, 26 j. en P. Wis- WAI.rHr.REN Poldervergaderingen te Nieuw- en St. Joosland. EEN BURENRUZIE GAANDE. In de „Roode Leeuw" te Nieuw- en Sint Joosland vergaderden de inge landen van diverse polders: De inge landen van de Middelburgse polder kwamen bijeen onder voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer E. Verlare. In zijn openingswoord gaf hij een be schouwing over de behandeling door de Raad van State van het beroep door de Nieuwlandse Polders inge steld naar aanleiding van een besluit van Ged. Staten ten gunste van de Polder Walcheren. Wij krijgen, aldus de heer Verlare, enigszins de indruk dat men by .de polder Walcheren rechtsgeldige eeuwigdurende contrac ten als vodjes papier wenst te be schouwen. We zijn echter in beroep gegaan omdat we weten dat er in Nederland nog recht verkregen kan worden. De hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat heeft mede geadviseerd 't besluit van Ged. Staten te vernieti gen, zodat we de uitspraak door de Raad van State met vertrouwen te gemoet kunnen zien. Eindelijk zal dan aan deze buren ruzie een einde worden gemaakt. De rekening over 19511952 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 2618,73 end euitgaven f 2335,93. De begroting voor het dienstjaar 19521953 werd vastgesteld op f3114,92 in ontvangst en uitgaaf. Het -dykgeschot werd met f 3 per H.A. verhoogd en gebracht op flO per H.A De Suzanna polder vergaderde on der voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer C. A. Polderdijk. De rekening over 19511952 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 2188,03 en de uitgaven f 2153,73. De begroting voor het dienstjaar 19521953 werd vastgesteld op f 2136,10 in ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd onveranderd vastgesteld op f 26 per H.A Middelburg NIEUWE WERKEN IN DE O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middel burg werd o.m. aangevuld met de vol gende werken: Evert Zandstra, Her berg op de oceaan; Kuhn, Michel; Maurier, Rachel; Morton Robinson, De kardinaal; Russel, Houdt de lamp brandende; Faber, De godsdienstige ontwikkeling van onze kinderen; Pos. Manana. In de maand Mei werden 4331 boe ken uitgeleend, waarvan 859 studie werken waren. De leeszaal werd door 524 personen bezocht. Het is zaak dat een zo groot moge lijke eenheid wordt bewaard om een stem te kunnen laten horen. De een ling kan in deze tijd niets meer uit richten. De heer Donkelaar wees op de service welke de organisatie op velerlei terrein aan de leden biedt. Tot scnade van de leden zelf. wordt hier vaak nog tè weinig gebruik van gemaakt. Aan het slot riep hij nog maals allen op, in een sterke organi satie te blhven samenwerken. Ver snippering kan nooit in het belang van de ondernemingen zijn. Men kan slechts de „tegenspelers" een dienst bewijzen door onderling verdeeld te zijn. Na deze toespraak volgde nog een drukke gedachten wisseling, waar in verschillende problemen als de vakopleiding e.d. ter sprake kwamen. KORFBAL Swift bedwong Scampolo- Voor de eei^te klasse van da ZKB bekampten Swift en Scampolo elkaar Zaterdag te Zaamslag. De Middel burgers zijn uit deze wedstrijd onge slagen te voorschijn gekomen en heb ben daarmee Scampolo de eerste ne derlaag toegebracht. Voor de rust was Swift het meest in de aanval en deze meerderheid werd uitgedrukt door doelpunten van Biff en mej. Voogd. Met een 20 stand ging de rust in. Na de rust kwam Scampolo hard opzetten en door Vos werd het 21. Swift zag het gevaar en begon in een hoog tempo te spelen. Wil Adriaan- sen bracht de stand op 31. Na de vakverwisheling kreeg Swift de beste kansen. Bruggeman maakte uit een strafworp 4—1, waarna mevr. van Bergen tenslotte de stand op 51 bracht. Het was een aardige wedstrijd, wel ke publiek werd bijgewoond. VOETBAL TERNEUZEN—TIELT 5—0. Speelde Terneuzen zowel tegen Longa als tegen NOAD een zeer goe de party voetbal, tegen Tielt uit Bel gië gaven de rood-zwarten over het algemeen een futloos spelletje te zien. Slechts het laatste kwartier van de wedstryd, die in het teken stond van „voetbalmoeheid", bracht wat op leving en leverde voor Temeuzen drie doelpunten op. In de eerste helft ging het spel vrijwel gelijk op. Twee minuten voor de rust wist Jansen uit een voorzet van Sandrini de score te openen. De tweede helft was twaalf minuten oud. toen Van Waes de stand op 20 bracht. Temeuzen bleef toen het meest in de aanval en nadat eer der Belgische achterspelers de bal in eigen doel had gewerkt, konden Jan sen en Koch de score tot 50 opvoe ren, met welke stand de uitstekend leidende scheidsrechter Leduc het einde blies. Jubileumwedstrijden Oostburg. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der V.V. Oostburg. werden op het gemeentelijk voetbalterrein te Oostburg. onder grote belangstelling, drie voetbalwedstrijden gespeeld. In de voorwedstrijd Oostburg II—Groede I toonden de Oostburgers zich de sterksten. zij wonnen verdiend met 6 3. Hierna kwamen de leden van de plaatselijke wielersportcommissie in het veld voor een match tegen de le den van de commissie rijtoer ouden van dagen. Het was de rijtoercommis sie, die ook hier een lofwaardig ini tiatief toonde en met een 31 over winning beslag legde op de beker, die door burgemeester mr. K. Hoekzema van Oostburg aan de aanvoerder, de heer Hogesteger. werd uitgereikt. De hoofdwedstrijd. Oostburg IR.C.S. I had een spannend verloop. Flink aan pakken in het begin hielp de gasten vrij spoedig aan een 10 voorsprong maar een tegenoffensief van Oostburg bracht de partijen weer op gelijke voet. Na de rust nam Oostburg aanvan kelijk een 21 voorsprong, welke tot 5 minuten voor het einde kon worden gehandhaafd, toen slaagde Souburg er in de gelijkmaker te scoren, zodat me; -2 het einde kwam. VAN r 07 Te St. Jansteen werd tot tijdelijk hulp- kommies bij de dienst der invoerrechten en accijnzen benoemd, de heer H. Ooster- bos uit Roosendaal Het zwembad te Aardenburg, dat op 18 Mei werd geopend, werd ln de afgelopen twee weken door 1130 personen bezocht. Te Wemeldinge werd gekozen tot kerk voogd van de Ned. Hervormde Kerk de heer J. Slaakweg (vacature-Jac. Wabc- ke). Te Stavenisse bracht de collecte in de Ned. Herv. Kerk voor Noodlijdende ker ken en personen f 48.09, op de Pinkstercol lecte f 92.42. Te Scherpenisse werd tijdens een rond gang f 1666.02 ontvangen vor de restau ratie van het orgel in de Ned. Herv Kerk. )e te Tholen in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Generale Kas heeft f 150.35 opgebracht, de restauratie collecte f 155.—. Bij de rijkspolitie te Tholen zijn inlich tingen te bekomen over een gevonden zonnebril. Te Hulst bracht een collecte voor ht: Wlt-Gele Kruis f 444.20 cp. Tc Hulst zal het echtpaar J. Schelt- hout—Janssens Woensdag a.s. zijn gouden bruiloft vieren. ATHLETIEK n^NS HARTENG TE BRUSSEL DERDE OP DE 1500 METER. tt.£®Brussel werden nternationa* attletiekwedstrrjden gehouden. Op de 100 meter kwam het in de finale tot een scherp duel tussen Saat en Lammers, dat onbeslist eindigde. Voor beiden werd 11 sec. precies ee- noteerd. Gaston Reiff liet op de 1500 meter een zeer fraaie tijd van 3 min 48.4 voor zich afdrukken. Voor Hans" Har- tmg waren deze tijden hij werd in 3 min. o8.4 derde te scherp. De 5000 meter leverde met 14.42.2 een zege op voor de Belg Theys. Lut- keveld toonde zich met 59.74 meter by het speerwerpen de sterkste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11