NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe PREDIKBEURTEN ZEEUWS CH-VL A ANDTPTN ACTIEVE DEKKERS KWAM ALS EERSTE TE VEENDAM AAN ER KOMT EEN DINSDAGMARKT Wissel Zeeuws -Vlaanderen ZATERDAG 7 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 50 jaar Groens Kruis in Arnemuiden. Kindersterfte daalde van 25 pet. tot 3 oct. Op 21 Juni a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat te Arnemuiden een Groene-Kruis-vereniging werd opge richt. Initiatief tot de oprichting nam dokter B. P. Catz van N. en St. Joosland en eerste voorziter was ds. J. Boeyenga. Van de eerste bestuursleden is thans nog in leven de heer J. J. van Doeselaar, die lange jaren de voorzit tershamer heeft gehanteerd, namelijk van 1902 tot 1936. Sedert 1936 is de heer J. J. Huijs- sen voorzitter. Begonnen met 31 leden, telt de ver eniging thans 664 leden, hetgeen be tekent, dat practisch geheel Arne muiden en Kleverskerke lid zijn. Aanvankelijk werden alleen verple- gingsartikelen verstrekt, totdat in 1920 zuster A. P. A. van der Klooster als wijkverpleegster in dienst trad. Zij arbeidde gedurende 30 jaren in Arnemuiden. De t.b.c.-bestrijding en de kraam vrouwen- en zuigelingenzorg werden actief ter hand genomen. Arnemuiden, dat zolang op het ge bied van kindersterfte een minder goede naam had in 1917 bedroeg de sterfte 25,92 van het aantal ge boorten in dat jaar werd gesa neerd. Dat blijkt uit de cijfers, want de laatste vijf jaren bleef de kinder sterfte beneden de 3 In 1931 kon de vereniging een ei gen magazyn-gebouw in gebruik ne men en in 1950 kon een verpleeg sterswoning worden gebouwd. Als een der eersten trad de vereni ging toe tot de Provinciale Vereni ging Het Groene Kruis. Wanneer we tenslotte nog memo reren, dat ook op het gebied van E.H. B.O. de vereniging stimulerend werk deed, dan blijkt wel hoe belangrijk de taak is geweest, die in de achterlig gende 50 jaren te Arnemuiden werd verricht. RAAD NIEUWVLIET. Ooslburg JUBILEUM v.v. „OOSTBURG" De voetbalvereniging „Oostburg" hield in hotel ,,de Eenhoorn" een re ceptie ter gelegenheid van haar zil veren jubileum. Onder de ingekomen felicitaties waren er in de eerste plaats van de K.N.V.B., vergezeld van de bondsplaquette en van de af deling Zeeland van de K.N.V.B., die als geschenk een nieuwe voetbal had gezonden. Verder van verschillende zusterverenigingen, o.a- van Ria uit Westdorpe, E.M.M. uit; Vlissingen en de voetbalverenigingen IJzendijke en Biervliet. Ook de plaatselijke tennis club „Ludo et E iergo" en de korf balclub „Fortima" boden hun geluk wensen aan. .De burgemeester van Oostburg, nir. K. Hoekzema, compli menteerde de voorzitter van V.V.O., de heer Ph. de Vuijst, met dit jubi leum ei! wees op de goede verstand houding, die er altijd heeft bestaan tussen de gemeente en de vereniging. Hij, sprak de hoop uit, dat de voetbal vereniging zich in een blijvende voor spoed zal mogen verheugen. De voor zitter bracht aan het slot van de re ceptie in enkele gevoelvolle woorden dank aan Bram Brakman, die na 25 jaar actief speler te zijn geweest de voetballerij gaat verlaten. Spreker memoreerde al het goede, dat Brak man voor zijn vereniging heeft ge daan en overhandigde hem een sche merlampje, uitgevoerd in de kleuren van de club. De burgemeester sprak „Bram" waarderend toe, voor hetgeen hij in het belang van de sport in het algemeen heeft gedaan en hoopte, dat hij zijn steun zou blijven geven aan de leiding van de jeugd op sportgebied. Na de receptie werd aan de leden en de donateurs een feest avond aangeboden. Een gezelschap van het Nederlandse theaterbureau, bestaande uit de heren Coos Speen hof, Cas Oosthoek en „Fantasio" ver zorgde een programma van voor dracht en muziek. Als clow deed „Fan tasio" de talrijke aanwezigen vaak hartelijk lachen. De band van Pierre Leenhouts zorgde voor gezeillige dansmuziek. AANBESTEDING Door de gemeente Oostburg werd aanbesteed het buitenwerks schilde ren van 98 noodwoningen. De inschrij vers waren de firma J. Duste met f 10.750.en de firma C. Catsman met f 8.112.—. Biervliet AANBESTEDING. Door het architectenbureau Jac. Faas te Biervliet, werd aanbesteed het bou wen van een woning met hangar en het verbouwen van een veestal voor de heer J. C. Boeije te Biervliet. Ingeschreven werd door: L. B. Ver- straete en Zonen te Hoofdplaat voor f 28.270.Gebr. Kriockaert, Hengst dijk, f 26.800.E. van de Waeter, Biervliet, f 25.700.Bouwonderne ming IJzendijke, IJzendijke, f 24.736. C. A. de Ruïjsscher. Hoofdplaat, f 24.500.M. Cornelissen en P. de Voogelaar, Biervliet, f 24.428.P. J. Faas en Th. van Waes, Biervliet, f 24.325.Vic. A. Verstraete, Hoofd plaat, f 23.780.—. Het werk zal aan de laagste inschrij ver gegund worden. RIOLERINGS- EN BESTRATINGS PLAN BEZICHTIGD. Te Biervliet heeft een uitgebreid gezelschap de opgeleverde riolerings- en bestratingswerken bezichtigd, welke door de filma J. de Oude te Biervliet werden uitgevoerd. Na een bijeenkomst in het gemeentehuis be gaf het gezelschap, waarin zich be halve de gemeenteraad ir. Lekker- kerker en de heren Doorns en Terr» mont van het ingenieursbureau van Hasselt en de Koning alsmede de he ren J. en K. T. de Oude, de gemeen- teopzichtei de heer Kaan en de heer Van Wesel van de provinciale direc- tei bevonden, zich naar de zuive ringsinstallatie, waarvan ir. Lekker-' kerker de werking uiteenzette. Na een rondgang door de gemeente werd in hotel ,,De Vriendschap" gerecipi eerd. Burgemeester A. P. Kostense van Biervliet opende er de rij van sprekers en sprak zijn dank uit voor de doortastendheid van de raad om te besluiten tot het doen uitvoeren van dit object, waarmee de gehele ge meente zeer is gebaat. Hij dankte verder het ingenieursbureau Van Hasselt en De Koning en met name ir. Lekkerkerker voor de hulp van deze zijde ondervonden en de firma De Ouden welke zich op uitstekende wijze van zijn taak heeft gekweten. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. de Oude namens de firma, ir. Lekkerkerker namens Van Has selt en De Koning, en de heer Doorns die dank bracht mede namens zijn voorganger, de heer De Klerk, voor de prettige samenwerking met de ge meentelijke autoriteiten. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd in geanimeerde stemming bijeen. Aansluiting op het electrisch net. In een spoedeisende raadsvergade ring te Nieuwvliet, welke onder voor zitterschap van burgemeester J. C. Everaars werd gehouden, kwam als enig punt in behandeling de aanslui ting van enkele percelen in het kust gebied, te weten de panden van de heren Brakman, Verhage en Riemens, op het electriciteitsnet der P.Z.E.M. De voorzitter zette uiteen, welk groot belang verbonden is aan de electrifi- catie van het kustgebied, speciaal met het oog op het vreemdelingenver keer. Hij betreurde het evenwel dat doortrekking tot aan de duinen nog niet mogeljjk is. Dan zouden nog meer percelen aansluiting kunnen krijgen. Dit is echter niet mogelijk zonder de bouw van een transforma torstation, hetgeen voorlopig om fi nanciële redenen nog niet kan ge schieden. Het tekort op de aanleg- kosten van de lijn bedraagt, indien Premiekeuring ZaarHag. Te Zaamslag werden de jaarlijkse pre miekeuringen voor rundvee gehouden. De uilslag was: Stieren: Volberg's Eduard, elg. Stieren- vereniging Zaamslag, 80 pt.; Nico. Ie klasse, eig. J. A. Decs; Willem, 2e klasse, eig. L. van Cadzand. Ie Kalfskoeien: 1. Bertha, eig. J. de Regt-Daleman, 80 pt.; 2. Rouke. eig. C. A. Dees, 80 pt: 3. Sjoertje. eig. P. A. P. Dieleman, 79 pt.: 4. Aaltje, eig. C. A. Dees. 78 pt.; 5. Mina, eig. J. Dees, 77 pt; 6. Elza, eig. J. Kaak. 76 pt. ;7. Tonja, eig. J. Kaak, 75 pt.; 8. Doortje. eig. J. van Hoeve, 75 pt.; D. Bertha, eig. Kinderen de Jonge, 74 pt. 2e Kalfskoeien: 1. Vere, eig. J. de Regt- Dleleman, 80 pt.; 2. Annie, eig. L. Bolle- man, 74 pt. 3e Kalfskoeien: 1. Sjoertje 42, eig. P. A. P. Dieleman; 2. Dahlia, eig. J. Hark— Dees, 79 pt,; 3. Jonk 2. eig. J. v. Hoeve. 4e Kalfskoeien: Soertje 36. eig. P. A. P. Dieleman, 80 pt. Oudere koeien: 1. Vera, eig. J. de Regt- Dieleman, 85 pt.: 2. Sjoertje 28. eig. P. A. P. Dieleman, 81 pt.; 3. Wilhelmina, 78 p., eig. J. HaakDees, Kalfvaarzen: 1. Moortje, eig. J. van Hoeve; 2. Bontje, eig. L. Scheele; 3. Zwartje, elg. L. Scheele. Vaarzen: 1. Vere 3, eig. J. de Regt— Dieleman; 2. Jonk 4. elg. J. v. Hoeve. Kalveren: 1. Brutus van Sjoertje 36. eig. P. A. P. Dieleman; 2. Sjoertje 50. eig. P. A. P. Dieleman. belanghebbenden zelf de sleuf graven, f 3665. Van dit tekort zal de gemeen te een-derde voor haar rekening ne men. Aan de P.Z.E.M. zal worden ver zocht dit bedrag te mogéh voldoen in 15 jaarlijkse annuïteiten. Bij de rondvraag werd het voorstel van de heer J. C. Boeije gesteund om de afstand tussen de weg en de te bouwen zomerhuisjes zo klein moge lijk te houden, dit mede in verband met het behoud van cultuurgrond. Voorts zullen van gemeentewege tien strandstoelen worden aangeschaft en ter exploitatie worden gegeven aan de beheerder van „Eldorado". Hierby werd opgemerkt, dat het eigenlijk niet op de weg ligt van het gemeente bestuur deze stoelen aan te schaffen. Tenslotte werd op voorstel van de heer J. Quaars nog f20 extra be schikbaar gesteld voor dekking van de kosten schoolreisje O.L.S. KERKNIEUWS Ds. W. G. KRIJKAMP MET EMERITAAT. Maandag 9 Juni a.s. zal het 40 jaar zijn geleden, dat ds. W. G. Krijkamp van Sassenheim het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Krijkamp werd 8 October 1887 te Utrecht geboren; bezocht het Christelijk gymnasium te Utrecht, waar hij ook aan de Rijks Universi teit studeerde. Hjj was tot 1912 werkzaam als hulpprediker In de wijk van wijlen ds. J. W. Groot Enzerink te Leeuwarden. Op 9 Juni 1912 ver bond cand. Krijkamp zich aau zijn eerste gemeente Schore (classis Goes). In 1915 verwisselde dc jubila ris deze gemeente met die van Oost- kapelle (classis Middelburg), van waar hij in 1920 naar Blrdaard en Janum (classis Dokkum) vertrok. Op 18 Februari 1923 verbond ds. Krijkamp zich aan zijn vierde en laat ste gemeente Sassenheim. Hem werd met ingang van 1 Juli a.s. emeritaat verleend. Ds. Krijkamp hoopt Zondagmiddag 29 Juni a.s. af scheid van zijn gemeente te nemen. Terneuzen OM „DE GOUDEN KOGEL" De belangstelling voor de vierde door de politiesportvereniging Ter- neuzen georganiseerde internationale schietwedstrijd om de „Gouden Ko gel", die op 27 Juni a.s. op het schiet- terrein aan het Oostelijk bolwerk wordt gehouden, blijkt ook dit jaar weer buitengewoon groot te zijn. In geschreven werd door 46 groepen pistool- en 33 groepen karabijnschut- ters, in totaal 316 deelnemers. Van Belgische zijde wordt deelgenomen door de gemeentepolitie uit Gent, Lo keren, St. Niklaas, Hamme en Waas munster en door de Rijkswacht uit Brugge, samen dertien groepen. Ne derland is vertegenwoordigd door de gemeentepolitie uit Middelburg, Vlis singen, Terneuzen en Goes, de Ko ninklijke Marechaussee uit alle delen van Zeeland, de douane in Zeeuwsch- Vlaanderen, de bedrijfspolitie van de l'Azöte te Sluiskil en van de P.T.T. te Vlissingen en Terneuzen, de reserve- gemeentepolitie te Terneuzen en de rcserve-rijk3politie in Zeeuwsch- Vlaanderen. Behalve de „Gouden Ko gel" is een groot aantal andere prij zen zoals wisselbekers, medailles en gebruiksvoorwerpen uitgeloofd. BELGISCHE AANVALLEN AFGESLAGEN. Valpartij bij Huissen schakelde Van Domael en Van Kerkhoven uit. Het is de étappe van de Belgische aanvallen geweest, deze vijfde etappe van de Ronde van Nederland, welko liep van Eindhoven naar Vecndam over een afstand van 258 km. Tot viermaal toe hebben dc Belgen getracht een aanvul op de Oranjetrui van Van Est te doen, maar steeds weer was de Ne derlandse nationale ploeg, in het byzonder Dekkers, paraat om deze aan vallen de kop in te drukken. Hierby dient gezegd te worden, dat de Belgen zeker een verlies hebben geleden door het uitvallen van Van Dormacl en Van Kerkhoven, die betden by een valparty werden betrokken. De etappe werd tenslotte gewonnen door de meest actieve renner van de Nederlandse nationale ploeg op deze dag Hans Dekkers, die de 258 km. aflegde in 6 uur, 49 min. en 40 sec. Bij de aanvang van de vjjfde étap- êe stelde zich het probleem, wat de eigen zouden doen: of de grotere kracht van de Nederlandse nationale ploeg erkennen en de situatie aan vaarden of een welbewuste aanval In te zetten met het doel de stoere van Est van de leidersplaats te verdrin gen. De Belgen kozen in deze étappe eieren voor nun geld en besloten reeds dadelijk een kansje te wagen, Al bij St. Oedenrode (14 km.) koos Kwik van Kerkhoven, de taaie Belg, het hazenpad, maar Hans Dekkers, die tot waakhond was gebombardeerd schoot onmiddellijk achter hem aan. Bij Veghel had het duo 400 meter voorsprong, maar van Kerkhoven kreeg geen hulp en toen bovendien de Hoog ook nog achter het tweetal aanging, was het niet te verwonde ren, dat het peloton bij Zeeland (36 km.) het driemanschap had inge haald. BELGEN BLEVEN ACTIEF Daarmee was de eerste Belgische aanval mislukt Maar onze Zuiderbu ren bleken niet voor één gat te van gen. By Grave (46 km.) stormden Van Stayen en Desmedt naar voren, maar onmiddellijk repliceerden Wagt RAAD SAS VAN GENT. Ongeoorloofd gebruik van gemeentegrond. De gemeenteraad van Sas van Gent kwam in openbare vergadering bij een onder leiding van burgemester R. A. J. de Boer. Aan de motie van de Temeuzense gemeenteraad betreffende de heffing van veergelden op de Westerschelde-veren werd adhaesie betuigd. B. en W. deelden mede, dat Sas van Gent 43.900.krijgt uit de Natio nale Woningbouwleningen. De gelden zullen besteed worden voor bijkomende werken ten behoeve van de woningbouw, zoals straataan- leg en riolering. Tot directeur-veearts van de vlees keuringsdienst Sas van Gent werd met algemene stemmen benoemd de heer T. van Roon, dierenarts te Sas van Gent. Het verzoek van de vereniging tot instandhouding van een neutrale kleuterschool tot de bouw van een kleuterschool door de gemeente of de verbouw van de openbare school werd uitvoerig besproken. Besloten werd de beslissing nog enige tijd uit te stellen en uit te zien naar een an dere oplossing. Eenzelfde besluit werd genomen voor wat betreft de R.K. Kleuter school, die een tegemoetkoming ver zocht voor de exploitatie en voor de verbetering van het schoolgebouw en de inrichting daarvan. Uitvoerig werd gesproken over het voorstel tot instelling van een week markt. De heer M. P. de Groff (P.v.d. A.) stelde inplaats van Dinsdag de Zaterdagmorgen voor. De heer R. Bockstael (K.V.P.) was voor de Vrq- dagmiddag, waarop de burgemeester opmerkte, dat nergens in Zeeland op Vrijdag markt wordt gehouden, want dat is een huishoudelijke dag. Met 6 tegen 5 stemmen werd de Dinsdag aangewezen. Tot invoering van een marktveror- dening en heffing van martkgelden werd z.h.s. besloten. Een voorstel van R. Bockstael om vier banken te plaatsen in het plant soen onder de lindebomen aan de Westkade werd met 92 stemmen aangenomen, ondanks het bezwaar van B. en W., die meenden, dat spe lende kinderen aldaar te gemakkelijk op de grote verkeersweg zouden ge raken. Een voorstel van B. en W. tot ver pachten van volkstuintjes werd zo danig gewijzigd, dat de tuintjes klei ner worden om meer pachters een stukje grond te geven. B. en W. zullen een lijst van gega digden aanleggen en dan tot verlo ting overgaan. Het karakter van openbare ver pachting gaat daarmee dus verloren. AANDRANG TOT ZUINIGHEID. Bij de vaststelling van de gemeen terekening 1950 bracht de heer H. Pli. Sc'ieffer (Gem. Belang) daar over rapport uit. Volgens dit rap port van de commissie van onderzoek krijgt het gemeentepersoneel te veel extravergoeding en moet voortaan iedere kolenhandelaar brandstof mo gen leveren voor verwarming der ge meentegebouwen. Bij de post reis- en verblijfskosten werd aangedrongen op zoeken naar de voordeligste manier van reizen. Teruggave van vermakelijkheidsbe lasting voor culturele voorstellingen wilde de commissie alleen, wanneer de exploitant de entree-prijzen bere kent exclusief de belasting. Aan B. en W. werd gevraagd staande de vergadering verantwoor ding af te leggen van het bedrag ad 640.dat in 1940 werd uitgegeven voor officiële ontvangsten. Daarbij bleek, dat een groot ge deelte van dit geld was besteed voor de huldiging van Raymonda v'ergau- wen, die een Europees zwemkampi- oenschap behaalde. De raad drong er op aan in het ver volg grote zuinigheid te betrachten. De rekening burgerlijk armbestuur 1951 en de begroting zwembad. 1951 gaven geen aanleiding tot opmerkin gen. Enkele kleinere voorstellen betref fende het zwembad werden z.h.s. aangenomen evenals een wijziging van de zwembadbegroting 1952. GEBRUIK GEMEENTEGROND. Bij de rodnvraag bleek, dat er heel wat gemeente-eigendommen by ande. ren in gebruik zijn, zonder dat de raad daartoe besloot en zonder dat vergoeding wordt betaald. Het bleek, dat weiland werd gebruikt voor wei den van een paard, schapen en runde ren en dat een boer een stuk gemeen tegrond met bieten had bezaaid. De heer M. P. de Groff (P.v.d.A.) onderkende een vriendenpolitiek van B. en W. maar het college verklaarde van niets te weten. B. en W. kregen de opdracht er voor te zorgen, dat de grond zo spoe dig mogelijk wordt geruimd en dat de grond in volkstuinen wordt verdeeld. Wat de levering van zand betreft zegden B. en W. aan de heer De Groff toe. dat er een nieuwe inschrijving zal komen. Nadat aan B. en W. nog was ver zocht zo spoedig mogelijk de raad in te lichten over de burgerlijke verde diging volgde sluiting. Zeeuwsch-Vlaanderen ZONDAG 8 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Blom; Axel 10 ds. ten Haaft, 2.30 ds. Pennings; Biervliet 9.30 ds. Wie bosch; Breskens 10 en 6.30 ds. v. Beusekom; Cadzand 10 ds. ten Cate; Groede 9.30 ds. Boere; Hoek 10 ds. Pennings, 2.30 ds. ten Haaft; Hoofd plaat 10 ds. Eijgendaal; Hontenisse 9.30 ds. Verbeek; Hulst 10.30 ds. Ho- man; Nieuwvliet 10 ds. v. d. Graaf f; Oostburg 10.30 ds. Fournier; Philip pine 2.30 ds. Wiebosch; Re tranche- ment 2.30 ds. Groenveld; Sas van Gent 10 ds. v. d. Vlugt; Schoondijke 9.30 en 19.00 (H.A.) ds. Schopenhau- VAN TOT >e in de Ned. Herv. Kerk te St. Anna- land gehouden collecte ten bate van de Gereformeerde Zendingsbond bracht op f 271.50. De H.L.O.-proeven werden voor de vierde maal met succes afgelegd door de heer C. van Gastel te Schuddebeurs. Te 's-Gravenhage slaagde de heer J. Prinse uit Sluis voor het examen assistent iij' de Invoerrechten en Accijnzen. - Bij de Rijkspostspaarbank te Terneu zen, welk ressort Terneuzen, Hoek Phi lippine, Sluiskil en Zaamslag omvat werd de maand Mei f 81.494.50 ingelegd en f 86.858.54 terugbetaald. Het gemeenttlijk badhuis te Terneuzen werd in de maand Mei door 3482 personen bezocht In de gemeente Heinkenszand bracht een collecte voor het Nederlandse Rode Kruis f 208 op. In de vacature van de heer G. Reiger werd tot secretaris van de Jonge Kerk te Heinkenszand benoemd, de heer W. Nijs- se Jr. Aan het postkantoor Yerseke en het daaronder bekende ambtsgebied werd ge durende de maand Mei 1952 ingelegd f 30.438,66 en terugbetaald f 23.225,98. Het laatste door het kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 3615. Te Tilburg slaagde voor het examen kantoorstenografie Nederlandse taal, mej. Ina Verburg uit Poortvliet. Gedurende de maand Mei is bij de Rijkspostspaarbank te Krabbendijke in gelegd f 11.145.76, terugbetaald f 13.642.10, terwijl 3 nieuwe boekjes werden uitge reikt. Voor het diploma gemotoriseerd rij- wielbedrijf slaagde te Amsterdam de heer G. J. Poppe uit Veere. er; Sluis 9.30 ds. Groenveld (H.A.); Sluiskil 10 en 2.30 ds. Starrenburg; St. Anna ter Muiden 11 ds. Groen veld; St. Kruis 9 ds. Blom; Terneu zen 10 ds Scholten. 2.30 ds. v. d. Vlugt, 10 „Bethel" (voor jongeren) dhr. Groenenberg; Waterlandkerkje 9 ds. Fournier; IJzendijke 10 ds. Blomaard; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Jansma; Zuidzande 10 ds. Kuijlman. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. Ringnalda; Axel 10 en 3 dienst; Breskens 10.30 en 3 ds. v. Til; Hoek 10 en 2.30 dienst; Oostburg 10 en 2.30 ds. v. Mechelen; Terneuzen 10 en 4.30 ds. Pestman; Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Rienks (H.A. en Dankz.) Zaamslag 9.30 en 5 ds. Poelman; Zoutespui 10 en 2.30 ds. Couvée. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd.; Hoek 9.30 en 2 leesd.; Oostburg 10 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesdienst. Vrye Evang. Gem. Breskens 9.30 ds. Praas; Cadzand 2.30 ds. Praas; Nieuwvliet 10 ds. v. d. Vrie; Retran- chement 2.30 ds. v. d. Vrie. Evang. Luth. Kerk. Groede 10 da. Stol. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.15 ds. Snaayer. Verg. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. v. Doom. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Bij spoedgevallen is te Terneuzen be bereiken de heer J. J. J. v. d. Griek, arts, Scheldekade 27, Tel 2020. Te Breskens, Groede en Schoondyke is te bereiken de heer Van Ossewaarde, arts te Breskens, Tel. 91. Te Oost burg, Aardenburg en Eede is te be reiken de heer N. J. Rijk, arts te Aardenburg, Tel. 104. VOETBAL Willem II naar Hermes-DVS. TEC bij zege met één been in de eerste klasse. Het voetbalprogramma is voor het a.s. week-end maar klein. In Zeeland worden er geen competitie- en pro- motie-wedstrijden gespeeld, daar ook de wedstryd Middelburg IIHel- niondia n in verband met het junio- rentoumooi van Zeelandia is uitge steld. Willem II is hard op weg het lands kampioenschap te veroveren. Vorige week wonnen de Tilburgers van de grootste concurrent Hermes-D.V.S. en Zondag komen zn voor de tweede maal tegen de Schiedammers uit. Waarschynlijk zullen de tricolores het nu wat moeilijker krijgen. Ajax en Haarlem treden Zaterdagavond in het Olympisch Stadion tegen elkaar in het strydperk. Vorige maal was Haarlem de gelukkige. Misschien kan thans Ajax zijn eerste zege in de kampioenscompetitie behalen. Voor de promotie-competitie naar de eerste klasse zijn twee wedstrijden vastgesteld, namelijk Helmondia Internos en T.E.C.—V.V.H. '16. In beide gevallen is de thuisclub favo riet. Als restant wordt voor de eerste klasse B nog de wedstryd Vitesse V.S.V. gespeeld. Rat Verlegh over het Nederlands elftal. In een vraaggesprek met een re dacteur van het ANP, heeft de voor zitter van de keuze-commissie van de KNVB de heer A. W. Verlegh het een en ander medegedeeld over de voorbereiding van ons voetbalelftal voor de Olympische Spelen te Helsin ki: „Alleen een ploeg, welke er op voorbereid is om te vechten, om zien voor elke wedstryd opnieuw te geven tot het uiterste, kan succes hebben, aldus „Rat" Verlegh. Nederland zal met 17 spelers naar Helsinki gaan. De keuze is voorlopig de defi nitieve volgt nog later gevallen op de volgende spelers: Twee doelverdedigers: Kraak, (Stormvogels) en Landman (Sparta) drie achterspelers: Alberts (Vitesse) Odenthal (Haarlem) en De Jong (ADO); twee stoppers: Terlouw (Sparta) en Hendriks (Vitesse); drie vleugelhalfspelers: Wlertz (DW S), Biesbrouck (RCH) en van Schijn- del SWzeven voorhoedespelers: Clavan (ADO). Bennaars (Dosko). van Melis (Eindhoven), van Roessel (Willem II) Mommers (Willem II) van der Kuil (VSV) en van der Tuyn (Hermes-DVS) Junioren-voelbaltournooi v.c. Vlissingen De voetblaclub Vlissingen organi seert Zondag 8 Juni a.s. een groot juniorentournooi, waaraan zullen deelnemen: Junioren A: RCS AI. Zeelandia AI, RCS All, Walcheren AI, Terneuzen AI, Goes AT, Vlissin gen AI. Junioren B: Middelburg BI, Goes BI, Walcheren BI, RCS BI, De Zeeuwen BI. Terneuzen BI, Vlissin gen BI. Vlissingen BEL Pupillen: Middelburg Cl, De Zeeuwen Cl, Mid delburg CEI. Walcheren Cl. Terneu zen Cl, Vlissingen Cl, Vilssingen CEI, Vlissingen CIII. MOTORSPORT TERREIXKAMPIOEN SCHAPPEN Het aantal deelnemers aan de ter- remkampioenschappen, welke heden middag te Vrouwenpolder worden verreden, is gestegen tot zestig De organiserende vereniging „Scnelde- gouwen" heeft ook de bekende mo torrijder Dick Renooy geëngageerd. Centrum Kraamzorg W.Z.-Vlaan- deren: Te bereiken is zr. Catsman te Groede. Tel. 66. Apotheek Terneuzen: Apotheek A. J. Klaassen, Noordstr. 54, Tel. 2090. Dierenartsen: Te bereiken is de heer J. Lako te Sluis, Tel. 22. mans, Van Breencn, Voorting en Smits, zodat ook de tweedo poging werd verijdeld. Nog gaven de Belgen zich niet ge wonnen. In de straten van Nymegen trok Serin er tussenuit. Maar Dek kers en Jöris lanceerden ^.zn tegen stoot en bij Huissen was de situatie als volgt: aan kop Serin, op 1 min. 15 sec. Dekkers en Jöris, op 5 min. het grote peloton. Helaas werd de Belgische B-ploeg by Huissen by oen valparty betrok ken, waarbij van Dormael een van zijn vingers brak. H(j staakte daar. op de strijd. Van Kerkhoven arak h(j de val zyn wiel, maar zette de strijd voort. In de buurt van Loenen gaf hy echter op. Even voorbij Arnhem kregen Dek kers en Jöris de Belg Serin te pak ken. Bij Loenen op de Vcluwe be droeg de achterstand van het pelo ton op de koplopers twee minuten, maar brj Deventer lagen alle renners weer by elkaar. In gesloten gelederen passeerde, het peloton Ommen (166 km.) ongeveer overeenkomstig het tijdschema. Het duurde nog tot Rolde (228 km.) eer de Belgen er voor de vierde maal tussenuit trokken. Het waren Van Stayen en Hendriks, maar hier bij voegde zich de Nederlander Dek kers. Te Nieuw-Buinen lag het drietal iy3 minuut voor op het peloton. Dit gevoelde geen lust meer de koplopers te achterhalen en zo won Hans Dek kers te Veendam met 20 tot 30 meter voorsprong op Van Stayen. DE KLASSEMENTEN. De uitslag van de vijfde étappe luidt: 1. Dekkers (Ned. Nat.) 6.49,40 m. b. 6.48,40; 2. Van Staven (Belg. B.) 6.49,44 m.b. 6.49,14; 3. Hendriks (Belg A.) 6.49,44; 4. Faanhof (Ned. Nat.) 6.51,39; 5. Bogaerts (Belg. A.); 6. Smits (Ned. B.); 7. Vinken (Ned. A.); 8. Van Breenen (Ned. Nat.)9. Pfan- nemuller (Did.); 10. Smets (Belg. A.); 11. Hörmann (Int.); 12. Van Est (Ned. Nat.) en 13. Janssen (Ned. A.) allen in dezelfde tnd als Faan hof. Het algemeen klassement na de vyfde étappe luidt: 1. Van Est (Ned. Nat.) 28.32,20; 2. Gielen (Belg. A.) 28.35.01; 3. Des medt (Belg. B.) 28.35 06; 4. Wagt- mans (Ned. Nat.) 28.36.00; 5. Voor ting (Ned. Nat.) 28.36.06: 6. Kemp (Int.) 28.38.00; 7. Van Breenen (Ned. Nat.) 28.38,55; 8. Jans sen (Ned. A.) 28.39,37; 9. Sorgeloos (Belg. B.) 28.41,56; 10. Smits (Ned. B.) 28.42,04; 11. Dekkers (Ned. Nat.) 28.42.47; 12. Neyt (Belg. B.) 28.42,48; 13. Bogaerts (Belg. A.) 28.42.53; 14. Schaecken (Belg. A.) 28.43,07; 15. De Hoog (Ned. A.) 28.43,45. Opgegeven hebben de Belgen van Dormael en van Kerkhoven. De Nederlandse nationale ploeg met Van Est, Wagtmans en Voorting heeft nog steeds de leiding in 't ploe- genklassement met 85 uur, 33 min. en 44 sec. voor België A met 85.46,21. BOKSEN Walcott behoudt wereldtitel. Uitdager Ezzard Charles op punten geslagen. In een gevecht over 15 ronden dat te Philadelphia werd gehouden, heeft Joe Walcott de wereldtitel in het zwaar gewicht behouden door zijn uit dager Ezzard Charles op punten te slaan. HANDBAL HandbalelftaUen voor Vlissingse sportweek. De opstelling van de Vlissingse handbaleftallen. die in het kader van de Sportweek a.s. Maandag een handbal wedstrijd zullen spelen tegen de eerste elftallen van Hellas uit Goes is als volgt: Dames: doel: Soetemeyer (Mar.), achter: Meeuse (Mar.) en Izeboud (Walcheren), halflinie: Florusse (Walcheren), W. de Lege (Mar.) en Wijgman (De Zeeuwen), voor: Min- derhoud (De Zeeuwen) v. Zweeden (De Zeeuwen) Braun (Olymp.), Elve (Mar.) en Op 't Hoff (Olymp.). re serves: Nederlof (Walch.), Tabak (de Zeeuwen), de Bie (de Zeeuwen) en Wijkhuisen(Olymp.). Heren: doel: v. Oorschot: (Olymp.), achter: de Vos (Mar.) en Poppe (Olymp.), halflinie: Kaplon (Mar.), Verkerk (Mar.) en v. Loenen (Olymp.) voor: Spuij (Mar.), West- strate (Mar.), Parent (Olymp.), Mey er (Mar.) en Smeerdyk (Mar.), re serves: Helmich (Mar.), Op 't Hoff (Olymp.), de Moor (Mar.) en G. van Oorschot (Mar.) MARATHON H EN VOLHARDING DAMES SPELEN BESLISSINGS WEDSTRIJD. Het handbalprogramma luidt als volgt: Zaterdag 7 Juni; Aid. Zeeland le klasse: Dames: Volharding—Hei- las n. Zondag: District Zuid 2e klasse: heren: Hellas IITonido H. Afd. Zeeland le klasse: dames: Walcheren EI—Hellas EH; Olvmpus II EALM. II; VolhardingMarathon II (beslissingswedstrijd te Middel burg); heren: Volharding nToni- do IH; Hellas HI—E.M.M H. Maandag: Afd. Zeeland le klasse: heren: Hellas Hl—Tonido Hl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11