MIDDELBURGSE RADIOPIONIER WON PRIJS VAN f 40(1.- Zeeuwse Almanak WEK DE GAL IN UW LEVER OP TRANSPIRERENDE VOETEN? MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL DER P.Z.E.M.: f 5 MILLIOEN Utreff'tbeter! ZEEUWSE GEDEPUTEERDEN VOOR MOEILIJKE OPGAVE GESTELD Drink als 't „jonge" moet zijn! Technisch onderwijs voor Ambonezen. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 JUNI 1952 AETHERGEHEIM ONTSLUIERD. Moeizaam geëxperimenteer op 70 cm golf had verrassende resultaten, vJ££.^KtU.U* Van de Sttehtlng Wetenschappelijk Radiofonds Veder heeft \rydaj: besloten een prgs van f 400— toe te kennen aan de heer P. Neve, te Middelburg, radio-amateur in hart en nieren, als beloning voor zijn ex perimenten op de 70 can, golf en de totstandbrenging van een herhaalde ra diografische en radiotelephonische verbinding op een voor deze zéér korte golflengte grote afstand. Deze onderscheiding betekent voor de heer Neve die men zonder overdrijving een pionier op dit gebied mag noemen, de kroon op het werk van jaren, jaren van moeizaam geëxperimenteer, dat leidde tot zeer opmerkelijke resultaten, welke in radiokringen, zowel in ons land, als over de grenzen, sterk de aandacht hebben getrokken. Als knaap van 11 jaar was de heer Neve, die ons in zijn heiligdom, de zolder van zijn woning aan de Se- geersweg, de verbazend omvangrijke en ingewikkelde zend- en ontvangap- paratuur liet zien, reeds hevig geïnte resseerd in alles, wat met radio had te maken en in het begin der derti ger jaren werd hij een enthousiast zendamateur, die zelf zijn installatie bouwde en met behulp daarvan ontel bare kruistochten door de aether on dernam. Dat het experimenteren de heer Neve in het bloed zit, bewijst de zilveren beker in de woonkamer, een wisselbeker, die hij drie jaar achter een won door van alle Nederlandse amateurs de meeste verbindingen met Amerika tot stand te brengen, per jaar 6 700 op verschillende golfleng ten. Éénmaal werd hij in deze inter nationale wedstrijd zelfs nummer twee in Europa Reeds vóór de oorlog ging deze on vermoeibare amateur, die overdag de meters van Gemeentebedrijven ijkt, zich bezig houden met de zeer hoge frequenties (heel korte golflengte) en hg was één der eersten in Nedei'land, die op een vrij hoge frequentie ver bindingen maakte met Engeland. Na de oorlog experimenteerde hij eerst op de 2 m.-golf en toen waagde hg het om het door amateurs nog prac- Advertentie MOEDER NIET MEER In Terneuzen loodsten twee opgewek te moeders een groot aantal kinderen op de veerboot, die hen in drie kwar tier naar Hoedekenskerke moest varen en ge voelt wel, dat het een feestelijke overtocht werd. De kindertjes zaten overal op, in en aan, waar ze niet op, tn en aan mochten zitten. Met stijgend respect sloegen wij het beleidvol op treden van de twee vrouwen gade. Heel de schare was zo bleek al spoedig op weg naar een speeltuin onder de rook van Goes. De dames wisten hun vermaningen echter zó tactvol te plaatsen, dat de laaiende voorpret niet in het minst getemperd, werd; een prestatie om eretekenen bij uit te delen! Toen een circa vijf-jarige kleuter, luisterende naar de naam Mi-entje-, een mannetje van een jaar of zeven ter verhoging van de feestvreugde met al gehele vernietiging dreigde (ze had hèt kereltje voor een kwart over de ver schansing gewerkt), merkte een der vrouwen op, dat Mientje het zelf moest weten, maar dat ze zonder de zeven- jarige candidaat-drenkeling geen ge- lijkwaardige wip-partner in de speel tuin zou hebbenHierop staakte Mientje onmiddellijk de vriendschap pelijk bedoelde vijandelijkheden. Via een rit met de bus, die behoudens een serie uit overmoed gegeven stopseinen en een aan de rand van overspanning gebrachte chauffeur, zonder ongeluk ken eindigde, arriveerde men aan de speeltuin. Onder het zingen van het bijpassende lied, verdween de menigte in dit dorado der jeugd. Eerst in de namiddag zagen wij de schare terug. Wat verfomfaaid, wat minder luidruchtig, maar gezond en over het algemeen zonder letsel. Over het algemeen Want een der tactvolle dames had haar tact klaarblijkelijk te ver door gevoerd Hoe het gekomen is, zullen wij nooit weten, maar ze had een oog, een óóg! Zo blauw als het blauwste vergeet- mij-nietje. De kinderen probeerden nog zwak jes de Speeltuin-hymnemaar moeder zong niet meer mee.... tisch niet ontgonnen „centimeterge- bied" te betreden. NA VELE MAANDEN.... SUCCES Een Franse zendamateur slaagde er in op de 70 cm. golf contact te krij gen met een Engelse collega, het eerste 70 cm.-contact over water. Kort daarna deed de heer Neve hem dit na. Maanden en maanden had het hem gekost om de zelf gebouwde zen der en ontvanger voor gebruik op 70 cm. in goedwerkende conditie te krij gen. De leek heeft er geen idee van, hoeveel inzicht, vakmanschap en han digheid daarvoor nodig waren. Bo vendien waren speciale versterker buizen vereist, maar Philips zorgde daarvoor, met de vooropgezette be doeling, dat de heer Neve onderzoe kingen zou verrichten, speciaal met betrekking tot het overspannen van het Kanaal. De amateur zorgde zelf voor een zeer stabiele zender en voor een eenvoudige, maar knap bedachte antenne-inrichting, die de geluids- straal in één richting spoot en hij slaagde. Algemeen werd aangenomen, dat de stralen in het eentimetergebied een rechtlijnige voortplanting hebben. Thans is mede door het werk van de heer Neve bewezen, dat zij enigszins met de aarde meebuigen. In ons land houden zich momenteel nog slechts vijf amateurs bezig met de zeer hoge frequenties en ook in het buitenland zijn er maar weinige, die 'die aandurven en aankunnen. „Ik heb dan ook niet veel „klandizie" op die band", verzekerde de heer Neve. NOG LAGER. De hoge frequentiegebieden hebben nog lang niet al hun geheimen prijs gegeven. De heer Neve koestert thans het stoutmoedige plan om nu op de 13 cm. golf hetzelfde te proberen, wat op de 70 cm. golf een succes werd en op deze wijze te trachten méér van die geheimen te ontsluieren. De han dicap is, dat de bouw van de hiervoor noodzakelijke installatie zeer moei lijk is, daar er haast geen literatuur óver bestaat en dat er ook geen spe ciale buizen voor te verkrijgen zijn. In radiokringen zou niemand zich er echtèr over verbazen, wanneer deze enthousiaste amateur oók deze moei lijkheden' weet te overwinnen. Minister Beel naar Middelburg. De minister van Binnenlandse za ken, prof. dr. L. J. M. Beel, zal op 13 Juni de provinciale dag voor de gerepatriëerdenzorg te Middelburg bijwonen. Ook de Commissaris in de provincie Zeeland, jhr. inr. A. F. C. de Casembroot en een aantal leden van Gedeputeerde Staten zullen de besprekingen meemaken. De bijeen komst wordt, zoals gemeld, georga niseerd door de provinciale commissie C.C.KP. Burgemeester van Wolfaartsdijk bij autobotsing gewond. Op de hoek Tulpstraat Kamper- foehestraat te Goes botste Donder dagmorgen omstreeks elf uur twee personenauto's op elkaar waarbij een der inzittenden, de burgemeester van Wolfaartsdijk. de heer S. A. N. van Oeveren, aan het hoofd werd ver wond. Nadat dokter Griep de eerste hulp had verleend, is de heer Van Oeveren per taxi naar zijn woning overgebracht. De wagen, waarin de burgemeester was gezeten en die be stuurd werd door de heer O. uit Strgen, reed door de Tulpstraat in de richting Beatrixplein. Op het mo ment dat de Kamperfoelistraat werd gepasseerd, reed een taxi van de heer B. uit Kruinlngen door de straat in de richting van de weidjes. Een bot sing ontstond waarbij beide wagens beschadigd werden. De COAK en het Militair Tehuis te Middelburg. GESCHENKEN VAN CURSISTEN EN OUD-CURSISTEN Zoals gemeld wordt het Chr. Mili tair Tehuis te Middelburg deze maand verplaatst van de Nieuwstraat naar het door „Pro Rege" aangekochte pand Zuidsingel 126. De huidige cursisten van de C.O.AK. te Middelburg hebben een comité ge vormd dat gelden inzamelt voor de inrichting van een bar. De oud-cur sisten wilden niet achterblijven en willen, mede om hun dankbaarheid te tonen voor de in Middelburg steeds fenoten gastvrijheid, een zitje voor e tuin bg elkaar brengen. Voorzit ter van het comité is de heer D. Advert entte Zwiep ln Den Haag, secretaris heer C. Slieker te Haarlem en pen ningmeestei» dé heer W. H. Naardini in De Wijk (Dr.). Rijkscommissie voor de D.U.W. in Zeeland opgeheven. THANS EEN SUB-COMMISSIE VAN ADVIES Naar wij vernemen is bij besluit van de minister van Wederopbouw en volkshuisvesting een rijkscom missie voor de D.U.W. in Zeeland opgeheven. iedeputeerde Staten hebben uit provinciale commissie voor de werkgelegenheid een sub-commissie van advies voor de D.U.W. benoemd, waarin zitting hebben de heren C. Philipse en C. Hamelink, leden van Gedeputeerde Staten (voorzitter en vice-voorzitter), M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-directeur van Weder opbouw en volkshuisvesting in Zee land, ir Th. Heijblom hoofdinge nieur-directeur van de Prov. Water staat, ir. H. N. Coolman, hoofd van de inspectie Zeeland van de D.U.W., J. van Tuinen en dr A. H. Böhm, chefs der le en der 2e afdeling van de provinciale griffie en A. P. Stuf- kens. hoofdcommies prov. griffie (se cretaris). Tot adviserende leden zijn benoemd de heren ir. M. de Vink, directeur van de Prov. Planologische Dienst en J. C. Corver directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau. Advert entte Advp.ne.ntie. U zult 's morgens „kiplekker" alt bed springen. Elke dag moet uw lever een Uter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. AANBESTEDING POLDER WALCHEREN Donderdagmiddag werd in het Pol derhuis te Middelburg namens het da gelijks bestuur van de Polder Walche ren in het openbaar aanbesteed het uitvoeren van werken tot verdedi ging van de koppen der strandhoof- den nos. 19,23 en 27 op het Zuider- strand van de Noordwatering tussen de strandpalen 24 en 36. Er werd als volgt ingeschreven: B. Stegink, Vlis singen, f 286.000; L. J. Dekker, Vlis singen, f 284.000; C. v. d. Klippe, Vlis singen, f 278.840; P. K. Kraaijenveld Sliedrecht, f 263.000; J. de Ruiter, Hardinxveld, f 251.000; L. Roskam, Sliedrecht, f 247.000; J. G. van Oord, Utrecht, f 246.800; J. M. Dekker, Pa- pendrecht, f 246.000; A. van Straaten, Mijnsheerenland, f 245.000; fa. Bons en Co-, Sliedrecht, f 235.000; Gebrs. Hakkers, Werkendam, f 235.000; Fa. Van Seventer, Sliedrecht, f 229.700; De gunning werd in beraad gehouden. RUTftANEX HEIPT AFDOENDE EN IS ONSCHADELIJK VRAAGT UW APOTHEEK EN DROGIST VERGROTING WORDT NODIG GEACHT. Voorstel deelneming der provincie in aandelen kapitaal met 1 millioen uit te breiden. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten een ont werp toegezonden van een wijziging der statuten van de N.V. Prov. Zeeuw- sche Eiectriciteits-Maatschappij te Middelburg, waarbij het maatschappelijk kapitaal bepaald wordt op vijf millioen gulden, verdeeld in vijfduizend aan delen. Deze vergroting van het maatschappelijk kapitaal wordt nodig geacht om een betere verhouding tussen het risicodragend- en het vreemd kapitaal bij dc P.Z.E.M. te verkrijgen. Directeurswisseling IJkkantoor Middelburg Naar wij vernemen is met ingang van 1 September a.s. de directeur van de IJkkring Middelburg, de heer H. Zwaan, benoemd tot directeur van de IJkkring Amsterdam. Als zijn opvol ger is benoemd de heer H. J. S. P. Bee- reboom, thans ijker aan het ijkkantoor Den Haag. Ontploffing in smederij te Anna Jacobapolder. Donderdagmiddag deed zich in de smederij van de heer J. Zuidweg te Anna Jacobapolder een vrij zware ontploffing voor. De zoon van de heer Zuidweg was alleen in de smede rij aan het werk met een autogeen- lasapparaat. Het daarbij gebruikte carbid ontplofte. De jongeman liep brandwonden op en een buurvrouw, die kwam kijken kreeg enige 'lichte brandwonden. De aangerichte mate riële schade is nogal aanzienlijk. Nadat aanvankelijk het statutair ka pitaal van de N.V. twee millioen gul- j den heeft bedragen, is dit echter reeds spoedig op één millioen bepaald, welk bedrag geheel is geplaatst en volge stort. Nevens dit kapitaal rust de fi nanciering van het bedrijf op lenings- gelden. Tot voor enkele jaren was de verhouding tussen het risico-dragend en het vreemde kapitaal zodanig, dat van een totaal geïnvesteerd kapitaal ten minste 10 risico-dragend was. Het geleende kapitaal beliep op 31 De cember 1940 f 6.629.557,60, maar steeg de laatste jaren aanmerkelijk (ultimo 1951 f 34.738.406,49) als gevolg van de uitvoering der uitbreidings- en ver- nieuwingswerken. Eind 1953 zal het waarschijnlijk zijn opgelopen tot f 50 millioen. G.S. menen, dat het voor een bedrijf als de P.Z.E.M., dat voor de economie van Zeeland een belangrijke sleutel positie inneemt, van groot belang is, wanneer de verhouding tussen aande lenkapitaal en vreemd vermogen wordt verbeterd. Door het maatschap, pelijk kapitaal statütair te bepalen op f 5 millioen, wordt dit wederom ge bracht op rond 10 van het geheel. PROVINCIE KAN VERLIES DRAGEN. Het bestaand kapitaal is voor 99,6 in handen der provincie en voor 0,4 in die van enige gemeenten. Hieruit volgt, dat de provincie is aangewezen te achten om de te creëren aandelen Advertentie PLANNEN BLIJVEN VOORLOPIG PLANNEN Wat kosten de plannen voor een vaste verbinding tussen de Bevelandse oevers Toen de Provinciale Staten vorig jaar het voorstel tot de bouw van een veerboot ton behoeve van het veer YVoIphaartsdykKortgene behandelden, ltreeg het college van G.S. uit de vergadering het verzoek, nu eens op kor te termijn te vertellen, hoeveel millioenen gemoeid zullen zijn met de uit voering van het drie-ellanden-plan, het damplan en het brugplan, die de Noord-Bevelanders hun felbegeerde vaste oeververbinding kunnen geven. Gedeputeerden werden daarmee voor een moeilijke opgave gesteld, hetgeen blgkt uit hun thans verschenen antwoord: het enige concrete, dat zij kun nen mededelen is, dat de uitvoering van welk plan dan ook in ieder geval verscheidene jaren zou doren en dat in deze tijd gelden voor deze uitvoe ring niet door de regering beschikbaar zullen worden gesteldof mogen worden verwerkt. Wat het drie-eilandenplan betreft wordt opgemerkt, dat het, gezien an dere plannen tot landaanwinning en dan land van betere kwaliteit, tien tallen jaren zal duren, voordat dit eventueel tot uitvoering komt. Aan genomen wordt dat het rijk zich iaarmee zal belasten. Indien tot af damming van de Zandkreek wordt overgegaan, is het nodig het Kanaal door Walcheren door te trekken tot aan de Ooster-Schelde. De hieraan verbonden kosten werden in 1922 reeds op 8 9 millioen geschat. Men behoeft niet te vragen, hoeveel thans zouden bedragenIn dam in de Zandkreek zou een schut sluis gebouwd moeten worden van afmetingen als de Veerse sluis. Hoe ~root de overige kosten zullen zijn, ,:an zelfs niet bg benadering worden opgegeven: G.S. dachten aan een be drag van 15 20 gulden, doch het is duidelijk, dat dit een slag in de lucht En dan het damplan. De aanleg van één dam zou al of niet in ver band met het drie-eilandenplan kun nen geschieden. Behalve met de kos ten van de dam moet rekening wor den gehouden met de uitgaven voor dijksverhoging e.d. Een dam, welke bij de uitvoering van het drie-eilan- denplan in stand kan blijven, zou uit sluiten in het Veerse Gat kunnen worden gelegd waardoor de verbin ding van de Bevelanden generlei ver betering zou ondergaan. Een dam in de Zandkreek zou samen moeten gaan met de bouw van een brug met een beweegbaar gedeelte. De wijziging van hel Stierenreglemenl, Een aantal afdelingen van de CJ3. T.B. en de Z.L.M. heeft in een adres aan de Provinciale Staten van Zeeland medegedeeld, dat zij met grote be zorgdheid hebben kennis genomen van het voorgenomen plan tot wijzi ging van het Provinciaal Stierenregle ment, waarbij bepaald wordt, dat stie ren van acht maanden en ouder bij afkeuring gecasteerd moeten worden. Ged. Staten zijn van mening, dat de be" .ngen van de rundveefokkerij bier zwaarder moeten wegen dan die der stierenmeesters en stellen de Prov. Staten deshalve voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Om ech ter aan de bezwaren van de adressan ten zoveel mogelijk tegemoet te ko men, hebben zij de datum van inwer kingtreding van het Zeeuws Stieren reglement 1951 bepaald op 1 Septem ber 1952. Daardoor hebben de stieren houders, die ten tijde der vaststelling van het reglement een stier hielden van acht maanden en ouder, voorlo pig nog de gelegenheid, deze te mes ten. Alleen van het brugplan kunnen de kosten enigszins globaal worden geschat, te weten op zes millioen gulden. De personeelskosten enz. voor het opmaken van ontwerpen worden ge schat op 25.000 per jaar, gedurende aanvankelijk twee jaar. Hierin zijn niet begrepen de kosten van onder zoekingen door derden. „In het bij zonder ook met het oog op dit laatste stellen wij u voor, deze mededelin gen voor kennisgeving aan te ne men", zo besluiten de Gedeputeerden laconiek hun brief aan de Provinciale Staten te nemen. Men acht het echter thans niet verantwoord een som van vier millioen gulden te voteren, om daar mede de vermogensstructuur van het electriciteitsbedrijf in eens te saner- ren. Immers kan gedurende een reeks van jaren niet gerekend worden op een dividend-uitkering, waaruit de rente en aflossing van dit bedrag zou kunnen worden gevonden. Daarom wordt de Prov. Staten voor gesteld de deelneming der provincie in het aandelenkapitaal met één mil lioen gulden uit te breiden. De middelen hiervoor kunnen als volgt worden gevonden: aan de P.Z. E.M. is uitgeleend een som van f 856.000, afkomstig uit de vroegere assurantiereserve van de Prov. Stoom bootdiensten en daarnevens kan uit het batig slot van de gewone dienst der provinciale rekening over 1950 een som van f 144.000 voor dit doel wor den afgezonderd. Voorshands zal verdere deelneming in het aandelenkapitaal volgens G.S. moeten blijven rusten tot dit bij tijd en wijle mogelijk is, zonder het ge voerde en te voeren financiële beleid te ontwrichten. De vennootschap zal dus deze aandelen in portefeuille moe ten houden. Ter zake van deze lening, waarop niet wordt afgelost, ontvangt de pro vincie een rente van 3 of f 25.860. Zolang dit laatste bedrag niet in de vorrm van dividend wordt ontvangen, betekent dit dus een verlies voor het provinciaal budget. G.S. menen echter, dat dit verlies kan worden gedragen, zonder dat dit gevolgen behoeft te hebben ten aan zien van het verzorgingspeil der ove rige provinciale bemoeiingen. DE VRIJE VOGELS Zaterdag 7 en Zondag 8 Juni a.s. wordt op het kampeercentrum Uit en Thuis nabij Bergen op Zoom de agn. „Vogeltrek" gehouden voor de Vrge Vogels, de jongens en meisjes van 1215 jaar uit Brabant en Zeeland van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale. Men verwacht 150 jongeren uit deze twee provincies. Er zijn op Uit en Thuis eejj zestal grote tenten voor opgebouwd. Het kamp zal Zaterdagmiddag om 5 uur officieel wordengeopend door de hoofdleider, de heer Thalen uit Bergen op Zoom. 's Avonds zal voor de jongeren als grote attractie een groot kampvuur worden ontstdken, waarbg de heer Thalen het bekende kampvuur ver haal van Ida Hegermans zal ver tellen. Dit kampvuur zal ontstoken wor den omstreeks lcwart over negen. Daarvoor zullen de jongens en meis jes verschillende spelen doen. Zon dags zal door de heer Thalen de kamppreek worden uitgesproken. 's Middags zullen de jongeren een groot circus-programma opvoeren volgens een roulerend spelsysteem, dat zeer aantrekkelijk is. Daarna wordt het kamp weer ont bonden. per liter axel. fles Die 'n feest in Uw g|as I Uit de distilleerderijen van de Erven Lucas Bols, Amsterdam Schiedam. Dodelijk ongeval met wiedmachine te Grijpskerke In het ziekenhuis te Middelburg is gisteren overleden de heer I. J. Ce- vaal uit Grrjpskei-ke. De heer Cevaal werkte Vrijdag j.l. op zijn bouwland met een wiedmachine. Hij lichtte de haakboom op met de bedoeling deze over te schakelen, maar blijkbaar ging daarbij iets fout, want de boom viel terug en kwam op zgn hoofd te recht. Hoewel hij klaagde over pijn in het hoofd, meende hij, dat het niet nodig was zich onder dokters behandeling te stellen. Later bleek de klap met de boom toch heel wat ernstiger te zijn aange komen, dan aanvankelijk werd ge dacht. Het slachtoffer moest in het ziekenhuis te Middelburg worden op- ;enomen, waar het gisteren overleed. De heer Cevaal, die de leeftijd van 33 jaar bereikte, was gehuwd en vader van drie kinderen. Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden. VOORDELIG SALDO OVER 1951. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse eilanden te Middelburg vergadert Woensdag a.s. in hotel „De Korenbeurs" te Goes. De agenda vermeldt voorstellen tot het vaststellen van een Arbitrage-regle ment en tot wijziging van het Per- soneelsreglement, alsmede de vaststel ling van de rekening der Kamer over 1951. De ontvangsten bedroegen in 1951 f 79.134.58 (begroting f 53.650), de uit gaven f 69.231,81 (begroting f 62.550). zodat er een voordelig saldo is van f 9902,77, terwijl men een nadelig sal do van f 8900 had begroot. Aan jaar lijkse bijdragen werd ontvangen f 54.743,40, aan salarissen, toelagen en gratificaties werd nog uitgegeven f 31.779,39. Naar wij vernemen zullen de plan nen om aan in Zeeland vertoevende Ambonezen technisch onderwijs te ge ven, verwezenlijkt kunnen worden. In Oostburg zal daarvoor de Ambachts school worden gebruikt, welke daar toe een verbouwing zal ondergaan. De gelden voor dit werk zijn reeds gevo teerd en de Rijksgebouwendienst zal nu een kostenbegroting indienen. Men hoopt in September a.s. met de lessen te kunnen beginnen en verwacht, dat een vijftigtal Ambonezen, voor het merendeel oud-KNIL-militairen, deze zal volgen. De afdeling Culturele Za ken van het departement voor Unie zaken en Overzeese rijksdelen zorgt voor het benodigde materiaal, de werktuigen en het onderwijzend per soneel. Wij vernemen voorts, dat het tevens in het voornemen ligt om de Ambone zen uit de kampen te Middelburg, .Vlissingen en Koudekerlce in de gele genheid te stellen in yiissingen tech nisch onderwijs te genieten. Men wil de lessen geven in een barak van de Rijksgebouwendienst, welke van Oost burg naar Vlissingen wordt overge bracht. Ook hier hoopt men nog deze herfst te kunnen starten. Nulsspaarbank Middelburg in de maand Mei. In de maand Mei daalde het tegoed van de spaarders bij de Nutsspaar- bank te Middelburg van f 7.846.380.60 tot f 7.843.631,28. Ingelegd werd f 301.281,93 en terugbetaald f 304.031,25. Het aantal rekeningen daalde van 10.959 tot 10.933. Het tegoed bij het bijkantoor Oost burg daalde van f 890.682,41 tot f 866.637,43. De totale inleg bedroeg f 34.992,72. Het aantal rekeningen steeg van 1119 tot 1123. Tijdens de zitdagen te Oostkapeile werd f 6.839.23' ingelegd en f 10.312,55 opgenomen. Ook het schoolsparen liet een daling van het tegoed zien, nL van f 36.997,29 tot f 36.817,45, met een inleg van f 2023,44. Het aantal rekeningen daalde van 1401 tot 1392. In Middelburg werden drie en in Oostburg vijf babyboekjes afgege ven. Het aantal spaarbusjes nam toe van 601 tot 605 en het gespaard be drag was f 703.20. De liquiditeitsposi tie per 31 Mei 1952 gaf een totaal aan van f 763.110,34 tegen f 380.546,02 op 31 Mei 1951. HET BEROEPSGOEDEREN- VERVOER, Het Provinciaal Bestuur van de N. O.B. Wegtransport in Zeeland heeft gemeend een tweetal bijeenkomsten te moeten beleggen waarop de pro blemen waarmede het beroepsgoede- renvervoer te kampen heeft zullen worden besproken. De eerste bijeenkomst wordt van daag te Bergen op Zoom gehouden. Op Zaterdag 7 Juni zal te Goes in het Slot Ostende de tweede bijeen komst worden belegd. Deze vergadering staat onder lei ding van de heer A. C. Caljouw. Spreker is de algemeen voorzitter van de N.O.B. Wegtransport de heer E. van Donkelaar. ONTTREKKING WEGGEDEELTE TE AARDENBURG AAN HET OPENBAAR VERKEER Ged. Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten op verzoek van Het-Vrge-van-Sluis voor het gedeelte van de Onderdijk in Aardenburg. ge legen tussen de rijksweg Oostburg- Aardenburg en de Maagdenwee (ter lengte van ongeveer 800 meter), aan het openbaar verkeer te onttrekken. De reden waarom deze onttrekking wordt gewenst, is gelegen in het feit, dat de twee gebruikers van de aan- •enzende dijk dit gedeelte onverhar- -j weg willen benutten als bouwland. Het wondt slechts door hen gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2