PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nederlandse Thunderjet stortte neer op Engels marinevaartuig Gemaal Boreel te Middelburg wordt vernieuwd D£ BILT Kantlijn EISENHOWER WEET NOG NIET OF HIJ TAFT KAN VERSLAAN Vandaag 195e Jaargang-No. 132 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.' G. Ballintijn. PL verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 6 Juni 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. .Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—GO. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, telef. IC. Tenieuzen: Brouwcrijstr. 2; Zierikzce: N. Bogerdstr. C 160. teL2S. ONTZETTENDE RAMP IN HET MARSDIEP Piloot en veertien opvarenden omgekomen Helderse vissers pikten Engelse stoker op. Donderdagmorgen om kwart over zes is tydens de intergeallieerclc marineoefening „Blue Bird" in het Marsdiep tussen Texel en Huisduineu een verschrikkelijk ongeluk gebeurd, dat aan vijftien mensen 14 En gelse zeelieden en de Nederlandse piloot het leven, heeft gekost. Een Nederlandse Thunderjet kwam by het uitvoeren van een schijnaanval op een Brits marinevaartuig in aanraking met de mast en stortte op het dek neer. De Thunderjet werd bestuurd door de 25-jarige res. tweede lui tenant A. Steen uit Amsterdam, die reeds enige honderden uren ervaring had op Thunderjets. Het Engelse, grotendeels houten vaartuig, had een bemanning van vijf tien koppen aan boord. Zowel het vliegtuig als het scheepje zonken zeei snel. Dit de haven van Nieuwediep voeren terstond Nederlandse, Engelse en Amerikaanse sleep- en hulpschepen uit om de omgeving van de ramp af te zoeken naar slachtoffers. Voordat deze vaartuigen de plaats des onheils hadden bereikt, waren ook drie Helderse vissets met een vletje te hulp geschoten. Zij pikten een overlevende op, die in een reddingsboei ronddreef. Het bleek de 32-jarige William James Jonhson te zijn, de enige overlevende van de ramp. Johnson werd gered door Kees Pronk, die op het ogenblik van de ramp met zijn broer Freek en Jan Tuithof zat te vissen aan de dijk bij het Marsdiep. Zij zijn waarschijnlijk een der weinige ooggetuigen van de ramp geweest en Kees Pronk gaf zijn indrukken als volgt weer: „Wij zaten met zijn drieën te vis sen aan de dijk bij het Marsdiep", zo vertelde Kees Pronk. „Wij zagen de ramp voor onze ogen gebeuren. Het was zeer heiig. Twee vliegtuigen voerden een schijnaanval uit op het Engelse marinevaartuig, ze doken met grote snelheid op het schip. Ik zei onmiddellijk tegen mijn broer: dat gaat fout. Eén der vliegtuigen, die de duikvlucht uitvoerden, scheerde ra kelings over het schip. Het andere vliegtuig kwam met een ontzettende klap midscheeps op de Engelsman terecht. Er volgde een enorme steek vlam. Ik vermoed, dat het tegen de mast is opgevlogen. De hele zaak vloog onmiddellijk in brand maar Wat met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid voorspeld kon worden, is thans geschied. Een ongeluk met een Nederlandse straaljager heeft ditmaal meer dan één slachtoffer geëist. Niet slechts de bestuurder is om het leven gekomen, maar de vrijwel complete bemanning van een Engelse kanonneerboot De eerste berichten maken melding van veertien dodenDat is een ramp, die ernstig is. Het lag in de lyn der verwachtin gen, dat de straaljagers niet altijd in weilanden zouden neerstorten. Zij moesten op een gegeven moment op huizen, op scholen, op kantoorgebou wen belanden. Het onheil is nu ge schied: een kanonneerboot werd het slachtoffer. Rouw vervult opnieuw de Neder landse harten. En aller deelneming gaat zonder twijfel uit naar de En gelse slachtoffers, die hier oefenden mede ten nutte van een eventueel noodzakelijke verdediging van Neder landse bodem Maar klemmender dan ooit dient thans de eis te worden gesteld, dat bij de opleiding van straaljager-pilo ten en het vliegen met straaljagers veiligheidsmaatregelen worden geno men, die het aantal ongevallen snel en aanzienlijk doen verminderen Wat er thans geschiedt, mag eigen lijk nu reeds onverantwoord worden genoemd. Aan deze toestand dient een einde te komen. In Nederland is de boerenstand een der belangrijkste bevolkingsgroe pen. En het merkwaardige is, dat deze bevolkingsgroep beschikt over een eigen pers. Er is geen boer, die geen landbouwblad leest. Hoe staat het echter met de kwa liteit van onze Nederlandse agrari sche pers? „De Landbode" constateert te de zen opzichte, dat men enerzyds te zuinig is. anderzijds het zoekt in een te grote variatie. „Er zit een bedenkelijk „maar" aan het hele apparaat van de land- bouwvakpers. Op dat punt valt er een hopeloze en kostbare versnippe ring van krachten waar te nemen. Wij menen dat er op het Ministerie van Landbouw een400-tal tijd schriften en tijdschriftjes genoteerd staan op het gebied van de landbouw, visserij en voedselvoorziening. Van deze bladen zijn er zeker een 130 tot 150, die een boer of tuinder zou kun nen lezen, als hij zich in den brede zou willen oriënteren omtrent het agrarische werk. We erkennen graag dat dit niet een specifiek Nedex-lands verschijnsel is. Het aantal landbouw bladen in de Ver. Staten beloopt wel geteld 14.329, in Denemarken zijn 85 verschilende landbouwbladen voor leden van organisaties en in West- Duitsland is de lijst héél lang. Maar wat elders wellicht ook scheef is kan moeilijk dienen voor rechtzetterij by ons en bovendien waar we in Neder land op landbouwgebied zo gaarne vóóraan gaan, zou dat ook voor wat betreft de landbouwpers aandacht verdienen. Trouwens deze zaak heeft nog meer kanten. Een dergelijk gro te versnippering kan ook onecono misch zijn .en een te royaal omsprin gen met boerengeld. Bovendien me nen wij dat een grote specialisatie, eerst 20 minuten na de ramp ver dween het scheepje in de diepte. Met het vletje roeiden "we dadelijk naar de plaats van het ongeluk. Het was een heel stuk, zeker drie kilometer. We manoeuvreerden ons bootje om de brandende oliemassa's heen, die het water bedekten. Ik zag een man drij ven in een reddingsboei, doch inmid dels was de eb ingetreden, waardoor de man in de boei afdreef. Gelukkig zagen we kans hem te bereiken, we trokken hem op het vletje, het was een Engelsman. Hij kon geen woord zeggen, want hij had zware brand wonden. Toch wilde hij direct weer in het water springen, omdat hij wist, dat zijn makkers nog op het schip waren of in het water lagen. Met moeite konden we hem ervan weer houden". Jonhson, die reeds twee maal een ernstig ongeluk bij de mari ne heeft overleefd, zou over 14 dagen de dienst verlaten. Inmiddels was een Engels schip na derbij gekomen, waarop we de En- felsman overbrachten. Mijn broer reek stapte ook op de Engelse boot en ging mee naar het marinehospi taal. Daar er -voor ons toen verder- niets te doen viel, hebben we het vlet- I je weer naar de dijk teruggebracht?'. EEN SLACHTOFFER GEBORGEN. De reddingboot „Prins Hendrik" keerde om kwart over negen met de vlag halfstok in Den Helder terug. Het schip vervoerde het deerlijk ver minkte stoffelijk overschot van één der omgekomenen. Nadat de marine autoriteiten de K.N.Z.H.R.M. aanvan kelijk hadden medegedeeld, dat ver dere assistentie niét nodig was, koos de „Prins Hendrik" met schipper Bot om half elf opnieuw zee teneinde zich te voegen bij de andere schepen, om aan het opsporingswerk deel te ne men. De duikerploeg van de mijnen- dienst ging eveneens naar het Mars diep voor verdere reddings- en ber gingspogingen. ROUWBEKLAG. Naar aanleiding van dit ongeluk, brachten de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, de chef van de marinestaf, viee-admiraal A. de Booy en de chef van de luchtmachtstaf, lui tenant-generaal vlieger L A. Aler, een bezoek ean de Britse ambassa deur teneinde deze officieel van het gebeurde in kennis te stellen en hun deelneming te betuigen met het lot van de getroffenen. JOHNSON MAAKT HET BEST. De enige overlevende, de stoker William Johnson van de motorlaunch 2582, welk schip in het kader van de oefening Bandeau m enkele maanden geleden Vlissingen zou aandoen, maar op het laatste moment bij de drie Adder in slaapkamer. De familie L. in de Retief- straat te 's-Gravenhage ont dekte Woensdag in haar slaap kamer een adder van 75 centi meter lengte onder het bed. "Men waarschuwde de politie, die, na aankomst, het dier met een gummiknuppel doodde. De adder werd meegenomen naar hét asyl om daar vast te stel len of het inderdaad een derge lijk gevaarlijk dier was. Het onderzoek viel in positieve zin uit. Niet bekend is waar de ad der vandaan is gekomen en op welke wijze het reptiel het huis is binnengekomen. naast zekere voordelen, ook het na deel heeft dat het afbreuk doet aan 't propagandistisch element. Als al leen de aanhanger van de coöperatie een coöperatie-blad ontvangt, als al leen de stamboekfokker leest over zijn stamboek, als alleen de bewon deraar van de mechanisatie bladen over mechanisatie-onderwerpen ver slindt, of als alleen degene die het paard trouw blijft de publicaties over de paardenfokkerij verwerkt, dan is het resultaat, dat men juist niet de genen bereikt, die daar buiten staan. En daarvoor zou immers uit een oog punt van propaganda en meningsvor ming juist alles te zeggen zijn". Het zijn woorden, die men ter harte mag nemen, want zij zijn voor de vol le 100 juist. schepen behoorde, die uitvielen, maakt het uitstekend. Zijn verwon dingen zijn van lichte aard. Gister middag lag hij ongetwijfeld als reactie op het ongeluk te zingen in zijn bed en vroeg hij of hij een si gaar mocht roken. Johnson, die 38 jaar is, heeft zich minstens een kwartier lang tussen de brandende olie in aan een boei vastgeklemd; totdat hij -door Pronk astgeklemd, to re ra opgepikt. Een ander lid van de bemanning, dat zich gisteren nog beklaagde, om dat hij aan boord een enkel had ge broken, denkt daar nu anders over. De 28-jarige Ronald Clark lag in het marinehospitaa! in Den Helder, toen het schip door het vliegtuig werd ge ramd. Johnson is gistermiddag door En gelse en Nederlandse verbindings officieren officieel gehoord. Geen der details werd echter na afloop bekend gemaakt. Het beleg van Radio-Berlijn Geen einde voor de enciave- kwestie geregeld is. Terwijl de spanning in de verschil lende sectoren van Berlijn voortduurt, heeft burgemeester Reuter van West-Bevlijn in de gemeenteraad ■ver klaard, dat het Britse „beleg" van het Russische radiostation zal eindi gen zodra een bevredigende regeling zou zijn getroffen voor de kwestie van de Westelijke enclaves in de Sowjet-zóne van de stad. Intussen staan de Russen wel toe, dat voedsel en post naar deenclave Steinstuecken wordt overgebracht. Een ander geschil is inmiddels: weer gerezen over de betaling voor het gebruik van een speciale tele foonkabel tussen Berlijn en Frank furt door de Amerikanen. De Russen willen over een periode van zeven jaar een vergoeding van 14 millioen dollar hebben en men vraagt éich thans wel met enige zorg af wat er zal gebeuren, indien de Amerikanen zouden weigeren dit bedrag te beta len. West-Berlijnse en Britse militaire politie moesten Donderdag Optreden ter bescherming van een Russische kolonel, die na een bezoek aan een Britse parade die hij als enige Russische gast had bijgewoond weid gemolesteerd door een opdrin gende menigte. Eerste parate divisie van nieuw Oost-Duits leger. Volgens het West-Berlijnse „Volks- blatt" worden in de buurt van Schwe- ring in Mecklenburg afdelingen Oost-Duitse politie samengevoegd tot de eerste ..parate divisie" van het nieuwe Oost-Duitse leger. De Russi= sche generaal Beritschef zou met de opleidmg belast zijn. Truman verwacht voorlopig geen oorlog. Op zijn wekelykse persconferentie heeft president Truman op de vraag of men uit het plan van zijn dochter Margarèt deze zomer haar vacantie in Europa door te brengen, kon op maken, dat hij in die tyd geen oorlog verwacht, bevestigend geantwoord. Verder zei Truman, dat hij niét overwoog het congres in verband met de staalstaking om een wetgeving te verzoeken. Truman zeide voorts de conventie van de democratische partij te Chi cago, waar de candidaat der partij voor het presidentschap zal worden gekozen, als scheidend president te -^uj-.,anneer de gekozen Twee doden bij ongeval in Staatsmijn ..Hendrik" In de staatsmijn ..Hendrift" in Bruns- sum hpeft zich een ernstig ongevai voorgedaan, tengevolge waarvan twee personen om het leven zijn gekomen en een derde in levensgevaarlijke toe stand naar het ziekenhuis te Heerlen moest worden vervoerd. De overledenen zijn H. J. Dohmen uit Schinveld, 41 jaar. en R. A. Lam mere uit Brunssum, 59 jaar. Het derde slachtoffer is. K. P. Hellenbrand, eveneens uit Brunssum en 39 jaar oud. Alle drie de slachtoffers waren ge huwd: Dohmen en Hellenbrand wa ren vader van resp. 4 en 5 minderja rige kinderen. Het ongeval heeft zich voorgedaan tijdens werkzaamheden aan een der stutten. Naar de juiste toedracht en de aard van het ongeval wordt thans een onderzoek ingesteld. Er waren geen andere personen in de nabijheid, toen het ongeluk gebeurde. De nog in leven zijnde arbeider heeft nog geen inlieh tingen kunnen verstrekken, daar hij bewusteloos is. „NOEM MIJ MAAR LIEVER MENEF.R" Democraten verantwoordelijk gesteld voor het verlies van China. Na zijn eerste verkiezingsrede heeft generaal Eisenhower technisch ben ik nog generaal, maar noem my maar liever „meneer", zo zeide b\j tot journalister in zyn woonplaats Abilene ook een persconferentie gehou den. Hij sprak over het „tragische verlies van China aan de communisten, waarvoor hij de democraten verantwoordelijk stelde. Truman had door zjjn politiek voor het Verre Oosten ook het sein op veilig gezet voor de commu nistische invasie in Zuid-Korea, aldus Elsenhower, die overigens zeide voor het verlies van China niemand persoonlijk te willen laken, maar wel de par. ty, die aan de macht was en daarom enige verantwoordelijkheid op zich meet nemen voor de geleden verliezen. Het verlies China zag hij als een internationale ramp van de eerste grootte. Wat Korea betreft, zeide „meneer" Eisenhower, dat hij voor het geval hij president zou worden, alles zou willen doen om bij een nieuw com munistisch offensief de slag zo spoe dig mogelijk te winnen. Hy' wees er op, dat achter de Jaloe, d.w.z. in het aan Noord-Korea grenzende gebied van communistisch China, een aan zienlijke luchtmacht is opgebouwd, die uitbreiding van de strijd op dit ogenblik zeer gevaarlijk zou maken. Eisenhower kon geen aanwijzingen geven hoe de oorlog in Korea tot een einde gebracht zou kunnen worden. Zijn enige commentaar op dit punt luidde: „Wij moeten pal staan, trach ten onze verliezen te verminderen en een bevredigende wapenstilstand te verkrijgen. Eisenhower schaarde zich achter de politieke verklaring van de repu blikeinse partij van 1950 en zeide aan te nemen, dat de beginselen daar van opgenomen zullen worden in het verkiezingsprogramma van dit jaar. De staalfabrieken in de Verenigde Staten liggen stil nadat het Hoogge rechtshof president Trumans opvordering van de staalindustrie onwettig had verklaard. Postende stakers bij de United States Steel Company te Cary, Indiana, houden met gespreide armen auto's tegen, die de fabrieks terreinen willen binnengaan. DE GOOTSTEEN IN DE WATERHUISHOUDING Diepere ontwatering, grotere bemalingscapaciteit De gootsteen in <pe Walcherse waterhuishouding, het gemaal Boreel te Middelburg, dat twee en twintig jaren trouw zyn plicht heeft gedaan, is sedert enkele weken het middelpunt van een grote activiteit en de serene rast, die daar achter de Poelendaelebrug ogenschynlyk altyd heerste, is verdrongen door de herrie, welke inhaerent is met omvangrijke graaf- en bouwwerkzaamheden. Met een eentonig gedreun stompt een heiblok dikke palen in de Idei, de laarzen van de met een schop gewapende arbeiders zinken weg in het glimmende slib van de drooggevallen zuigkolk en rondom het gemaal lopend moet men op zyn tellen letten om niet via wiebelende planken op één van de niet bepaald naar 4711 riekende slibhopen te be landen. „Balschoentjes zyn hier niet gewenst", zei ir. A. G. Wiersma van de Polder Walcheren, toen hy een weg voor ons baande'door de chaos van planken en zand. De Polder liet het gemaal Boreel in 1929 zodanig bouwen, dat het op den duur 600 m3 water per minuut zou kunnen verwerken. Er werden echter niet drie, doch slechts twee pompen met een capaciteit van 200 m3 in ge plaatst, omdat het er niet naar uit zag, dat de Walcherse watergangen voorlopig een ontwatering van een dergelyke omvang mogelijk zouden maken. Wel werd vóór de oorlog reeds een geheel programma van verruiming der waterlopen uitge voerd, maar toen de brand naar Ne derland oversloeg, bleef men in dit werk steken. Dank zij de herverkaveling kon de verbetering van het waterlopenstel- sel op een veel grondiger manier worden aangepakt, dan vóór '40 de bedoeling was. Het landbouw-weten- schappelijk onderzoek leerde even wel, dat het gemaal berekend zou moeten zyn op een diepere ontwate ring dan die, waaraan de bouwers zich in 1929 hadden aangepast en dat het ook een grotere bemalingscapa citeit moest krijgen. De Polder had nu de keuze om óf de motoren door krachtiger te vervangen óf de be staande pompen wat minder water per minuut te laten opbrengen en de derde pomp, die nu noodzakelijk werd en waarvoor destijds reeds plaats werd gereserveerd, groter te maken. Er diende thans gerekend te worden met de noodzaak van een grotere totaalcapaciteit, nl. 700 m3 per minuut. De laatste oplossing werd gekozen. NIEUWE VLOER IN ZUIGKOLK. De diepere ontwatering brengt mee, dat de enorme, gulzige zuig- monden van de pompen dieper moe ten kunnen „tasten" en dus moet de zuigkolk vóór het gemaal ook dieper worden. Nadat zij werd drooggelegd de watergang werd bij de Poelen daelebrug en in de nieuwe duiker on der de rijweg afgedamd zijn de werklieden begonnen de betonvloer. uit te breken en de put uit te graven. Op de juiste diepte zal een nieuwe vloer worden gelegd. De bestaande 'pompen zijn buiten werking gesteld (dit kan uiteraard alleen in de zo mermaanden) en eerdaags worden de zuigpijpen verlengd, zodat de monden dieper komen te rusten. Inmiddels is in de muur van het gemaal ook al een gat gehakt, waardoor de zuigpijp van de derde pomp zal steken. Uit de twee oude pompen zijn de ingewanden verwijderd, omdat de schoepenraderen door andere moeten worden vervangen. Ook- de twee mo toren zijn van hun voetstuk gestoten, daar zij een tandwieloverbrenging naar de pompen krijgen en zij op een andere plaats komen te staan, waar dus nieuwe funderingen moeten wor den gemaakt. Weldra zal tevens het beton worden gestort voor de funde ring van de derde pomp, die een ca paciteit zal hebben van ca. 340 m3 per minuut en van de 350 pk-Diesel- motor, die bij dit kanon van een pomp behoort. Men denkt al deze werkzaamheden nog deze zomer te voltooien, zodat het gemaal de ko mende herfst weer bedrijfsklaar is. De derde pomp zal echter pas in de winter van '53 op '54 dienst kunnen doen. EEN DERDE PERSKOKER. Aan de andere zijde van het ge maal moet de betonnen perskokér komen, die het water, door de derde pomp opgebracht in het Kanaal door Walcheren voert. Dwars door het Jaagpad de wielrijders en voetgan gers moeten nu over een noodbrugge- tje boven op de dijk is al een ont- graving gemaakt en door een afdam ming in het kanaal is een grote werkput verkregen, waaruit het kwelwater automatisch wordt verwij derd. Ook in deze put zijn talrijke arbeiders hard aan het werk om de \vaterhuishouding van Walcheren binnen de kortst mogelijke tijd zo niet volmaakt, dan toch bijna volmaakt te doen zijn, hetgeen voor het eiland en zijn bewoners een economisch be lang van de eerste orde is. Wanneer dit hem zou bevredigen, zou hij ongetwijfeld ook de republi keinse pariijcandidaat voor het pre sidentschap steunen wanneer hij dit zelf niet zou zijn. Op het punt van de buitenlandse politiek wilde hij zich niet binden door verklaringen: „Men moet slechts gereed zijn om te han delen als de tnd dit vergt". Eisenho wer verklaarde zich verder tegen centralisatie van de macht in de fe derale regering omdat dit tot „socia lisme en dictatuur" zou leiden en te gen socialisatie der geneeskunde. Op een desbetreffende vraag zeide hij „niet het flauwste idee" te heb ben of hy Taft zou kunnen verslaan. Mocht hij president worden, dan wil de hij ln elk geval MacArtbur raad plegen over de politiek in Azië. Burgemeester voor Rotterdam benoemd Mr. G. E. van Walsum verwisselt Delft voor Rotterdam. Met ingang van 1 Juli a.s. is be noemd tot burgemeester van Rotter dam mr. G. E. van Walsum die te gelijkertijd eervol werd ontslagen als burgemeester van Delft. Mr. van Walsum is op 21 Februari T900 te Krimpen a./d. IJssel geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Utrecht rechtswetenschappen en pro moveerde in 1926. Een jaar te voren was de heer van Walsum reeds aan- f;esteld als ambtenaar van de Rot- erdamse kamer van koophandel en later kreeg hij een aanstelling als plaatsvervangend secretaris van de kamer van koophandel voor Zuid- Holland, welke functie hij tot 1945 heeft waargenomen. Intussen was mr. van Walsum, die toen tot de Chr. Hist. Unie behoorde. in 1939 tot lid van de Rotterdamse gemeen teraad gekozen en se dert 1933 maakte hij deel uit van de redac tie van het toenmali- ;e dagblad „De Ne derlander". Na de be vrijding in 1945 werd mr. van Walsum hoofdredacteur van „De Nieuwe Ne derlander", welke functie hij in 1947 neerlegde. Toen in 1945 dr W. Ban ning aftrad als voorzitter van de Ne derlandse Volksbeweging, volgde mr. van Walsum hem in die" functie op. Mr. van Walsum die zich intussen bij de Party van de Arbeid had aan gesloten. had zitting in de provin ciale staten van Zuid-Holland; gedu rende 8 maanden trad hij ook op als wethouder van onderwijs en volks ontwikkeling te Rotterdam. In de ja ren 1946-1948 maakte hij deel uit van de Tweede Kamer als afgevaardigde van de Partij van de Arbeid, in 1948 ging hij naar de Eerste Kamer over. Met ingang van 16 Februari 1948, werd mr. van Walsum benoemd tot burgemeester van Delft. Verschillende Rotterdamse autori teiten spraken reeds hun voldoening uit over het feit, dat een man die Rotterdam goed kent, tot burge meester van de Maasstad werd be noemd. is het 8 jaar geleden, dat I de geallieerden landden in Nor- I mandie. j Compromis in Zuid-Korea? De Zuid-Koreaanse president. Syngman Rhee heeft in zyn ant woord op de nota van president Tra- man verklaard, dat Truman onjuist ingelicht is omtrent, de Zuid-Koreaan se politieke toestand. Volgens een Amerikaanse woord voerder is Rhee's antwoord in krach tige bewoordingen vervat. In bevoeg de kringen verklaart men, dat de ge arresteerden spoedig in vryheid ge steld zullen worden en dat een com promis over de kwestie bereikt zal worden. VERWACHTt HALF TOT ZWAAR BEWOLKT Geldig tot Vrijdagavond. Half tot zwaar bewolkt met kans op enige regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind. In het Zuid-Oosten van het land nog warm, elders iets lagere middastemDera turen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1