NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANWRFN PRIMA BAKFIETS Firma Gebr. Van den Heuvel WIM VAN EST THANS DRAGER VAN DE ORANJETRUI Wissel Zeeuws -Vlaanderen VRIJDAG 6 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V v. Oostburg viert zilveren jubileum. De voetbalvereniging van Oostburg, officieel „V.V.O." genaamd, viert deze week haar 25-jarig bestaan. Op 4 Juni 1927 werd zij opgericht en tot 1934 speelde zij in de Z.V.B., waarna zij kampioen werd en promoveerde naar de derde klasse van de K.N.V.B. Tot 1951 bleef V.V.O. in deze derde klasse spelen en zag men zelfs kans een paar maal als nummer twee op de standen- lijsten te eindigen, maar in 1951 werd de club onverbiddelijk naar de vierde klasse verwezen. Oostburg is altijd een graag geziene gast geweest op de velden om het sportieve spel en onder leiding van de actieve voorzitter, de heer Ph. de Vuijst, die reeds ruim 20 jaar deze functie vervult, heeft de club veel bijgedragen tot de verbrei ding van de voetbalsport in West Zw.- Vlaanderen. Het feit, dat V.V.O. nu regelmatig met drie elftallen uitkomt, waaronder twee juniorenteams, biedt goede vooruitzichten voor de toekomst. Vanavond van 6 tot 7 uur wordt een receptie gehouden in café „De Een hoorn" en om 8 uur begint een caba retprogramma, waaraan o.a. het Speen hofgezelschap medewerking verleent Zondag wordt op het gemeentelijk sportterrein een jubileumwedstrijd ge speeld tegen R.C.S. I uit Souburg wel ke tevens de af scheidswedstrijd zal zijn van de aanvoerder van het eerste elftal, de populaire oud-gediende ,.Bram" Brakman. Buitenlandse muzikanten komen naar Oostburg. Het initiatief-comité, dat verleden jaar de „Wiltener Stadtsmusikkapelle' naar Oostburg liet komen, heeft ook dit jaar weer plannen om in deze ge meente een muziekavond te organise ren. In hotel Mabesoone kwam het comité bijeen, om er de mogelijkheden hiervan te bespreken. Tijdens1 deze vergadering gaf de heer P. A. v. Plas een overzicht van de reeds ge voerde besprekingen, waarop de ver gadering het besluit nam, dit jaar twee muziekcorpsen te engageren. Op Za terdag 26 Juli zullen de „Frickley Col liery Band" een corps van dertig man uit Engeland, onder leiding van Eric Ball en het Tirools orkest van Lan- genfeld, ook met ongeveer dertig man, een mars door Oostburg maken en des avonds op de markt concerteren. In de Engelse band spelen vele solisten mee, waaronder de bekende solist Frank Wesson. Het Tiroolse orkest brengt een dansgroep mee en een jo- deler. BENOEMD TOT HOOFDCONTROLEUR De hei'en H. Meyer en J. P. Ver- couteren, beiden controleur A van I 's Rijks belastingen, resp. werkzaam Iter inspectie der invoerrechten en ac cijnzen te Temeuzen en inspectie der belastingen te Oostburg, zijn be- noemd tot hoofdcontroleur van 's Rijles belastingen. Ooslburg AANBESTEDING. Woensdag werd door de gemeente Oostburg aanbesteed het slopen van 3 bunkers en een kelder, hoek Bre- destraatmr. Risseeuwstraat. De in schrijvingen waren als volgt: (Te ontvangen bedragen van de gemeen te): F. Hoornick, Middelburg f866; E. H. Cauwels, Oostburg, f735; C. Westdorp, Goes, f730; P. Vermeulen, Breskens, f 695; C. N. Jansen van Ro- sendaal, Oostburg, f590. Zuidzande WEDVLUCHTEN „DE LUCHTBODE". De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam deel aan een wedvlucht op Arras. Afstand ruim 918 km. Snelste duif 1053 meter per minuut. De prijzen werden als volgt verdeeld: 1 Jac. Wille; 2 G. Bokelaar; 3 A. Duininck; 4 J. Dubois; 5 C. Verplanke; 6 G. Boke laar; 7 J. van Hanegem; 8 P. de Witte; 9 C. Verplanke; 10 R. la Gasse. Voor de tweede vlucht op Arras wer den de prijzen als volgt verdeeld: 1, 4 en 5 C. Verplanke; 2 en 10 J. Ie Roij; 3 G. Bokelaar; 6 J. van Hanegem; 7 Jac. Wil le; 8 S. Boeije; 9 Jac. Wille. Sluiskil SLUISKILSE REISDUIF. Aan de wedvlucht op Moescroen werd door de club te Sluiskil deel genomen. De uitslag was: P. de La- voir 1, 6, 7 en 9; P. Claes 2; M. Klaassen 3; C. de Ridder 4; F. Notté 5; J. Neels 8; J. Nijssen 10. Snelheid le duif 1830 meter. Groede WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede" te Groede, hield een wedvlucht vanuit Orleans. Hoogste snelheid 1721 meter. H. van de Hemel 1; R. Dusarduijn 2; C. Schautteet 3; J. Vermeulen 4; I. Vermeulen 5; C. Ekkebus 6; A. Faas 7; I. Maas 8; H. van de He mel 9; Jac. Robijn 10. Uit het zakenleven Aan de Emmastraat te Breskens werd de nieuwe slagerg geopend van de heer J. Verduijn. Deze zaak kwam naar ontwerp en onder leiding van architect J. C. P. Loonen te Bres kens tot stand. Het pand is voorzien van een uiterst doelmatige en goed ingerichte winkel met koelruimte, die aan alle eisen voldoet. De ruime werkplaats is ingericht met de nodi ge machines voor de bewerking van alle vleeswaren. Ongetwijfeld bete kent deze slagerij een geslaagde bij drage tot de herbouw van deze ge meente. NIEUW HOTEL TE CADZAND GEOPEND Zaterdag j.l. is te Cadzand het nieuwgebouwde hotel van de heer F. Beun geheel onofficieel in gebruik genomen. Het Strandhotel, dat gelegen is op een fraai punt van Cadzands duinen rij, beschikt over vier en dertig bed den en is modem en uiterst comfor tabel ingericht. Het is ongetwijfeld een grote aanwinst voor deze bad- Rationele suikerproductie - Woensdag 11 Juni a.s. zal het in de oude suikerfabriek gebouwde nieuwe in stituut voor rationele suiker productie aan de Wittoucksingei te Bergen op Zoom officieel door de minister van Landbouw worden geopend. Het instituut is er reeds enige maanden in gevestigd. BENOEMING. Benoemd tot leraar in mechanische metaalbewerking en bankwerken aan de Technische School te Middel burg de heer J. Boon te Den Helder. AANBESTEDING. Door de architect Loonen te Bres kens, werd, namens de heer L. Schee- Ie, aanbesteed het verbouwen en uit breiden van een woonhuis tot kap perszaak aan de Molenstraat te Groede. Het werk is gegund aan de volgen de aannemers: F. J. Bron, Fa. Kareis en Behage, P. Hendriks en Z. Muller, allen te Groede. WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede" uit Groede nam met 116 dui ven deel aan de prijsvlucht op Moes croen. De hoogste snelheid bedroeg 1807 meter per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 P. de Visser 2, 8, 16, 17 en 19; Adr. Verstraete; 3 D. Aarnoutse; 4 C. de Poorter-, 5 I. de Jonge; 6 en 9 J. Vermeulen; 7 H. v. d. Hemel; 10 en 20 J. v. d. Wege; 11 A. Bouwens: 12, 15 en 34 L Quaars; 13 J. van Haneghem: 14 Joh. v. d. Wege. Dezelfde vereniging had 96 duiven op Orleans. De snelheid bedroeg hier 1721 m. per minuut en de uitslag 1, 9 en 26 H. v. d. Hemel; 2 R. Dusarduyn-; 3, 22 en 31 C. Schautteet: 4 en 20 J. Vermeulen: 5 en 27 I. Vermeulen; 6 C. Ekkebus; 7 A. Faas: 8 I. Maas; 10 Jac. Robijn. iJzendijke PREMIEKEURING. De premiekeuring van merries uit gaande van de vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" zal te IJzendrj- ke gehouden worden op Maandag 9 Juni a.s. Aan de R.K. landbouwhuishoud- school te IJzendijke werd de eindles gehouden. Na het openingswoord door pastoor De Graauw werden de meis jes voor het laatst door de directrice mej. Hiel vragen gesteld, evenals door de tuinbouwleraar, de heer P. Rijk. Hierna volgde uitreiking der diploma's aan de volgende dames. H. Taelman en A. Buijsse, Groede; M. Seegers en Tr. Roegiest, Philippi ne; A, Dollaert en L. van de Hauwe. IJzendijke; R. de Badts, Breskens; M. de Krijger en M. Rijckaert, Bier vliet; A. Spinnewijn, C. Temmerman, G. Verstraete, Tr. Thomaes, Hoofd plaat; H. de Badts. Schoondijke. Het slotwoord werd gesprokén door burgemeester L. D. E. S. von Bönninghausen tot Heringhaven. Breskens WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersvereniging „Nog Sneller" te Breskens, vloog op Zondag 1 Juni op Orleans. Hoogste snelheid 1724 meter. 1 I. Ritico; 2 J. Carels; 3 A. Bonde- wel; 4 I. de Jonge; 5 J. Carels; 6 P. v. d. Walle; 7 A. Quaars; 8 A. Hamelink: 9 P. Buize; 10 G. Dusardeijn. E.D.B. uit Schoondijke en Vrije Vlucht uit Sasput op Moescroen. Idem op Orleans Hoogste snelheid 1805. 1 Gebr. Heijg; 2 I. Leenhouts; 3 P. Dobbelaere; 4 C. 'de Jonge; 5 en 6 J. de Groote; 7 Cl. de We ver; 8 G. de Wever; 9 de Poorter 4; 10 P. Blakman. Idem Vrije Vlucht uit Sasput en E.D.B. uit Schoondijke op Orleans. Hoogste snelheid 1693 m, 1 J. Moelaert: 2 E. Min- naert; 3 A. Pilaet; 4 J. de Grote; 5 G. de Wever; 6 G. Dusarduijn; 7 A. de Reu; 8 G. Dusarduijn: 9 W. de Zwarte; 10 H. Veldhoen. te koop. Is in prima staat en voorzien van zo goed als nieuwe banden. Draagvermogen 300 kg. Zeer geschikt voor bakker of kruidenier. Billijke prijs. Brieven lett. R 51, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Specialiteiten in fijne vissoorten, visdiners. Verzending panklaar door geheel Zeeland. Hotels speciale condities. Hoek C.J.M.V. BESTOND 10 JAAR. Op feestelijke wijze werd in de ge meentelijke gehoorzaal te Hoek het 10-jarig bestaan gevierd van de plaatselijke C.J.M.V. Na opening met samenzang en gebed was het woord aan de voorzitter, de heer W. Ooster ling, die een feestrede uitsprak, waar in hij o.m. wees op het vele werk dat in de afgelopen tien jaar door de al- deling werd verricht en waarin hij dank bracht aan de oprichters. Bur gemeester A. F. Hanssens, die de feestviering bijwoonde, wenste de ju bilerende vereniging geluk met dit tweede lustrum en hoopte, dat de ver eniging in het belang van de jeugd nog veel werk zal mogen verrichten. In dezelfde geest sprak hierna de erevoorzitter, ds. Ten Haaft die wees op de taak welke de C.J.M.V. in het maatschappelijk leven vervult. Ver volgens spraken nog de heer J. Ha melink als voorzitter van de ring Zeeuwsch Vlaanderen, mevrouw L. Kalmijn als leidster van de meisjes club, de heer L. Scheele namens de jongensclub de heer W. de Groote uit naam van de plaatselijke mannen- vereniging en een afgevaardigde van de C.J.M.V. te Sluiskil. Als oud-lid van de afdeling Hoek sprak de heer K. Moerman. Een aantal aanwezigen bood de vereniging en de voorzitter bloemen en geschenken aan. De heer L. Dieleman, secretaris van de C.J.M. V., schetste tenslotte de geschiedenis van de afdeling van de oprichting af. Hierna ontplooide ds. Ten Haaft het nieuwe vaandel. Hg noemde het een goed teken dat een nieuw vaandel moest worden aangeschaft: „het is een bewijs, dat het oude vaak is ge bruikt". Na het gezamenlijk zingen van het bondslied voerden leden van de afdeling enige kluchten op, welke bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. Aan het slot van de bijeen komst sprak de voorzitter nog een opwekkend woord. Temeuzen ACHTELOOSHEID KOSTTE AUTO-BEKLEDING. In een personenauto, die op de Markt geparkeerd stond, toebehoren de aan de heer S. uit Sas van Gent, werd door voorbijgangers een begin van brand ontdekt. Omwonenden za gen kans het vuur, dat vermoedelijk was ontstaan door een brandend si garettenpeukje, met emmers water spoedig te doven. De bekleding van de auto werd vrij ernstig beschadigd. Sluis REGIONALE WEDSTRIJDEN. Zondag a.s. worden op het Gemeen telijk Sportterrein te Sluis regionale athletiekwedstrijden gehouden. De be langstelling voor deze tak van sport is in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen stij gende en de organisatoren verwachten dan ook voor deze dag een flinke be langstelling. Er is deelname uit België en Nederland en er belooft een flinke spanning te zijn. MERCURIUSSTRAAT 10, BRESKENS. TELEFOON 26, doorlopend. Marktberichten VEILING KRABBENDIJKE. 5 Juni: Grote veiling: Kruisbessen 12.10 13. Aardbeien: Mad. Moutot 46.1064. Jecunda 5255. Dutch Everne 45—62. VEILING KAPELLE. 5 Juni. Grote veiling: Kruisbessen 12.60 19. Voor het vat: Mad. Moutot 47.20— 47.60. Jecunda 66.5068. Kleine veiling: Mad. Lefeber 4577. Mad. Moutot 45—75. Jecunda 45—70. Cli max 67. Roem van Yperen 45—71. Kersen- Early Rivers 3285. Vroege van Spitho ven 79. VEILING ZUID-HOLL. EILANÖEN. 4 Juni. Fruit. Aardbeien 56—81 per kg.; idem per doosje 1727; Groene kruisbes sen 13 ct per kg.; Rode bessen per doosje 3648; Perziken 14—24 per stuk. Aardappelen: grote 25—29; poters 21— 28; kriel 16—22, alles per kg. Groenten: Andijvie 1930Bloemkool I A 4351: idem H B 3039; Stamprin- cessen 1.10—1.70; Doperwten 53; Kom kommers 2736; Kroten 610; Groene kool 14; Spitskool 2024; Bospeen 40—54; Waspeen 43—56; Rabarber 4.005.70, per 100 kg.; Selderij 4.204.50 per 100 kg. Sjalotten 1222;; Stoofsla 1012; Spina zie 23—33; Tomaten 72—1.12; Uien 25—27, alles per kg., per stuk of per bos; Sla II a 2,207.10 per 100 krop. EIERNOTER1NG MIDDELBURG. 5 Juni: Notering I: minimumprijs voor pluimveehouders f 2.28 per kg. DAMMEN LAATSTE RONDE DAMKAMPIOENSCHAPPEN. Op Zaterdag, 7 Juni a.s. zal te 's-Gravenpolder in het verenigings gebouw „Ons Dorpsleven" de laatste ronde voor het damkampioenschap voor Zeeland en van de le klasse ge speeld worden. Aanvang 16.30 u. De te spelen partijen zijn; Voor de hoofdklasse: J. L. Stroo- bandJoh. de Smet; J. BlomW. Boogaard; L. AndersonW. Heydra; M. F. de JongeR. Rijkse; L. Goed- bloedJ. Sinke; voor de le klasse: C. den Engelsman—H. Meerman; P. BrasserJ. J. Ganseman; G. M. v. d. Voorde—C. van Overloop; H. de Vlie- §er—C. P. de Vos; C. op 't HofN. orstanje; J. WalravenJ. Valkier. De burgemeester van 's-Gravenpol der zal dit tournooi, dat door de bur gemeester van Middelburg officieel is geopend, sluiten. WIH RENNEN Straffen van Waglmans en Janssen kwijtgescholden. De ploegleider van de Nederlandse nationale ploeg heeft aan de wed strijd commissarissen kunnen aanto nen, dat Wout Wagtmans een wiel van Faanhof heeft moeten nemen we gens materiaalbreuk. De wedstrijd- commissarissen vonden hierin aanlei ding om hem de straf van 30 seconden kwy't te schelden. Hetzelfde is ge beurd met Janssen, die een wie! van Vinken had gekregen. Ook hjj had materiaalbreuk gehad. Provinciale kampioenschappen. Zaterdagmiddag worden te Ossen- drecht de Provinciale wielerkam pioenschappen voor Brabant en Zee land verreden op het bekende circuit van West-Brabant, voor de categorie van Amateurs. Tevens worden er de selectiewed strijden voor de nieuwelingen uit deze twee provincies verreden. DERKSEN WON IN KOPENHAGEN. Te Kopenhagen werd een internati onaal omnium voor professionals ge houden. Onze landgenoot Derksen werd eerste voor Arie van Vliet en de Zwitser Plattner. VOHBAl Vlissings voetbalelftal tegen „Middelburg". In het kader van de Vlissingse Sportweek zal Zaterdag om zeven uur op het terrein aan de Bosweg te Vlissingen een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen een Vlissings elftal en een Middelburgs elftal. Scarborough. De keuze-commissie van de afdeling Zeeland heeft de elftallen als volgt samengesteld: Vlissings elftal: doel: A. Baayens (Vlissingen)achter: P. Barten en A. Wijgman (beiden Vlissingen); mid den; P. Stroo (De Zeeuwen), A, Schinkel (De Zeeuwen), aanv. en Th. Rijswijk (De Zeeuwen); voor: W. Leynse (De Zeeuwen), A. Noya (Vlis singen). H. Klopmeyer (De Zeeuwen), P. Weststrate (Vlissingen) en P. v. d. Schraaf (Vlissingen). Middelburgs elftal: doel: H. Ver- sluys; achter: A. Carol, aanv. en F. v. d. Kop; midden: P. J. Koster, J. Ravenschot en J. de Wit; voor: Th. Scheenloop, J. Huwaë, F. v. d. Klink, E. v. Maanen en H. G. Schotman (al len Middelburg) Zeelandia stelde geen spelers be schikbaar in verband met de wed strijd tegen een Belgische ploeg, Zon dag a.s. „Bram" Brakman zegt de voetbal vaarwel. NU 25 JAAR „TROUWE DIENST" De bekende achterspeler Bram Brakman van de voetbalvereniging Oostburg zal Zondag a.s. zijn laatste wedstrijd in clubverband spelen. Hei. wordt voor „V.V.O." een wedstrijd met een dubbele betekenis nu het af scheid van ,,Bram" samenvalt met het 25-jarig jubileum van de vereni ging. Gedurende deze 25 jaar is Bram Brakman actief van de partij geweest. Twintig jaar was hij aan voerder van het eerste team en van de honderden wedstrijden, die zijn club speelde, heeft Bram er in die 25 jaar slechts 5 gemist. ,.,Ik heb geluk gehad", zo vertelde hij „nooit ge- TWEE NEDERLANDSE OVERWINNINGEN. Faanhof bracht tweede gedeelte van vierde etappe op zijn naam. Vier étappen vun de Ronde van Nederland zijn thans achter de rug en nog is er weinig tekening in de 8tryd gekomen. Wel heeft een grote favo riet, Wim van Est, zich in de leiderstrui gestoken, maar er kan nog van al les gebeuren. De Belgen kunnen nog met verrassingen komen. De vierde étappe, die in twee gedeelten werd verreden, een tijdrit MaastrichtGe- leen over 53 km. en een halve étappe van Gelcen naar Eindhoven over IOC. km. heeft twee Nederlandse overwinningen opgeleverd. De tijdrit werd een grandioos succes voor van Est, die al zijn concurrenten veruit de baas was en de 53 km. reed in 1 uur, 21 minuten en 16 seconden. Faanhof zege vierde in de tweede helft van de vierde étappe door in de sprint Koks van zich af te schudden en over de 106 km. een tijd te noteren van 2 uur, 43 mi nuten en 58 seconden. een voor beeld van sportiviteit, vertelde hij er natuurlijk niet bij! Dat deze sympa thieke speler bovendien ook een goéd voetballer is geweest, blijkt wel uit het feit, dat hij 18 jaar meespeelde in het vertegenwoordigend Zeeuwsch- Vlaamse elftal en tweemaal werd ge kozen in het Zeeuwse elftal. In 1939 was hij de eerste speler uit West Zeeuwsch Vlaanderen wie dus deze eer te beurt viel. Deze wedstrijden tegen DOS uit Utrecht en tegen Blauw Wit uit Amsterdam waren wel de hoogtepunten uit zijn voetballoop baan, maar het spelen voor zijn club lag hem toch altijd het meest na aan het hart. Bovendien is Bram een all round sportman. Tweemaal behaalde hij in dê zevenkamp de eerste prijs, athletiek beoefende hij zeer intensief en de wandelsport heeft nog altijd zijn grote belangstelling. „Tegen woordig wandel ik echter meer met mijn vrouw", merkte „Bram" desge vraagd op. „Er komt een tijd dat men met voetballen moet ophouden". Slechts node zal men Bram Brak man, die zich vooral onder de jeugd een grote populariteit verwierf op de velden missen en natuurlijk zal men zijn jubileum en tevens afscheid niet ongemerkt laten passeren. West Zeeuwsch Vlaanderen verliest weer een van die „goeie ouwe" nu „Bram" zijn trappers aan de wilgen hangt. ATHLETIEK Athletiekwedstrijden in Sluis. Zondag gaat de athletiek te Sluis debuteren. Het district Zeeland orga niseert er regionale wedstrijden ter kennismaking. Op het programma staan veel loopnummers nl. 60, 80, 100, 400, 800, 1000, 3000, 5000 meter en het weinig voorkomende nummer 3 x 1000 m. estafette. Verder kogel stoten dames, discuswerpen heren en vèrspringefl" meisjes en jongens. Een harde strijd wordt verwacht tussen de Z.-Vlamingen Dobbelaere, Haak en Booij, terwijl Bilius uit Vlis singen, die Maandag te Warmond verrassende prestaties leverde met Dobbelaere om de eer zal lopen. Bei den maakten te Warmond dezelfde tussentijd op de 1500 m. in de 4 x 1500 estafette nl. 4.30 min. Booij zal hier moeten tonen zich als derde in het duel te kunnen betrek ken. Met bijzondere spanning ziet men de uitslag tegemoet, daar op de middelafstand slechts twee van de drie hun vaste plaats in de Zeeuwse ploeg kunnen winnen. Op de 100 m. heren moet blijken of de Pagter de steeds harder lopende Johannisse. die te Warmond met groot machtsver toon diverse nummers won, van zich af kan houden. Uit België kwamen te elfder ure nog verzoeken van Anderlecht (Brus sel) en Olympic Brugge voor deelna me, zodat de mogelijkheid bestaat- dat Belgische deelnemers de Zeeuw se duels zullen doorkruisen. Als het weer meewerkt, gaat Sluis een mooie athletiekmiddag tegemoet. Het parcours van de tijdrit was een bijkans ideaal traject voor een tijd rit. zeer geaccidenteerd met sterke hellingen en afdalingen door het schilderachtige Limburgse landschap. Van Maastricht kronkelde het par cours zich over Gronsveld en Gulpen naar Valkenburg. Vervolgens nog al tijd met veel bochten van Houthem, Schimmert en Spaubeek naar Geleen. Het parcours was schitterend afge zet en de organisatie klopte uitste kend. Zo had men op de Cauberg een tussenpost ingericht, waar de tijden van dé renners, nadat zij 31 van de 53 km. hadden afgelegd, werden op genomen. Bij het oestuderen van de doorkomsttijden op de Cauberg bleek, dat Wim van Est verreweg ae snel ste tijd had gemaakt met 51 minuten en 26 seconden. Hij reed met groot verzet; machtig draaiden zijn sterke benen rond en de bochten nam hij zui nig. Ook de Belg Neyt maakte een sterke indruk. Hg noteerde op de Cauberg 52 min. 13 sec met Voorting op de derde plaats. De drager van de Oranjetrui, de Belg Gielen. ging moei lijk en met zijn 53 min. 35 sec. op de Cauberg, was hij op dat ogenblik reeds meer dan 2 min. achter op van Est en daardoor de oranjetrui kwijt. Het verschil in aankomst tussen de ze beide renners bedroeg bijna 3 mi nuten. UITSLAG TIJDRIT. De uitslag van het eerste gedeelte van de vierde etappe, de tijdrit, luidt: 1. Van Est (Ned. Nat.) 1 uur. 21 min. en 16 sec. m.b. 1.20,16; 2. Van Dormael (Belg. A.) 1.22,18 m.b. 1.21. 48; 3 Voorting (Ned. Nat.) 1.22,23; 4. Neyt (Belg B.) 1.22,47; 5. Des- medt (Belg. B.) 1.23,02; 6. Wagt mans (Ned. Nat.) 1.24,05; 7. Gielen, (Belg. A.) 1.24,10; 8. Lambrichs (Ned. A.) 1.25,01; 9. Kemp (Int.) I.25,11; 10. Janssen (Ned. A.) 1.25,41; II. Diederich (Int.) 1.25,46; 12. Smets (Belg. A.) 1.25,46; 13. Van Kerkho ven (Belg. B.) 1.25,48; 14. Van Bree- nen (Ned. Nat.) 1.26,02; 15. Smits (Ned. B.) 1.26.03. Om vier uur werd met nog 33 ren ners in de course te Geleen gestart voor de halve étappe over Sittard, Roermond, .Meyel en Helmond naar Eindhoven. In totaal 106 km., deels voerend over binnenwegen. Het begin was monotoon, de tijdrit zat de deel nemers nog in de benen en van strijd lust viel weinig te bespeuren. Bij Sit tard kwam men op de grote weg en met een kalm gangetje van even km. ging het op Susteren aan, waar het parcours omboog in de richting van Roosteren en Maastricht. Dekkers en Smits probeerden Advertentie tussen Maasbracht en Roermond tus sen uit te knijpen, maar het peloton verijdelde dit. Bij de passage van Echt (23 km.) probeerde Dekkers liet opnieuw met Joris aan zijn wiel en nu kwam er een gat van enige honderden metera. Maar by Oeffeit (49 km.j bleken allen weer bijeen te zitten. In de buurt van Meyel (59 km.) gingen Faanhof en Roks er tussen uit, beiden laag geplaatst in het klas sement. En nu was er niemand, die verzet aantekende. In Helmond had den deze twee Nederlanders reeds ZVz minuut voorsprong op het pelo ton. Tussen Deurne en Eindhoven ge beurde er verder niets bijzonders. Faanhof en Roks behielden hun voor sprong en op het circuit van Tongel- re. aan de rand van Eindhoven, won Faanhof gemakkelijk de sprint met enkele lengten voorsprong. DE KLASSEMENTEN. De uitslag van de tweede helft der vierde étappe luidt: 1. Faanhof (Ned. Nat.) 2 uur, 43 min. 58 sec. m.b. 2.42, 58; 2. Roks (Ned. B.) 2.43,28 (bon. inbegr.); 3. Bogaerts (Belg. A.) 2.47,18; 4. Smits (Ned. B.) 2.47,20; 5. Van Dormael (Belg. A.); Van Bree- nen (Ned. Nat.); 7. Hendriks (Belg. A.); 8. Schaecken (Belg. A.); 9. Sor- geloos (Belg. B.); 10. Van Stayen (Belg. B.) allen dezelfde tijd als Smits. Het algemeen klassement luidt na de vierde étappe: 1. Van Est (Ned. Nat.) 21.40,21; 2. Van Dormael (Belg. A.) 21.42,05; 3. Gielen (Belg. A.) 21.42.22; 4. Dcs- medt (Belg. B.) 21.43.27; 5. Voorting (Ned. Nat 21.43,43; 6. Wagtmans (Ned. Nat.) 21.44.21; 7. Van Kerkho ven (Belg. B.) 21.46.02; 8. Kemp (Int.) 21.46,21; 9. Van Breenen (Ned. Nat.) 21.47,16; 10. Janssen (Ned. A.) 21.47,58; 11. Sorgeloos (Belg. B.) 21.49.40; 12. Schaecken (Belg. A. i 21.50,12; 13. Smits (Ned. B.) 21.50,25: 14. Neyt (Belg. B.) 21.51.09; 15. Bo gaerts (Belg. A.) 21.51,14. In het ploegenklassement staat de Nederlandse nationale ploeg met Van Est, Voorting en Wagtmans nog eerste met 65 uur, 1 min. en 46 sec. voor België A met 65.13.19. Nagekomen advertenties. Schermutselingen in de Renaultf abrieken. De Franse communisten hebben Woensdag opnieuw getracht het werk in de Renaultf abrieken stil te leggen, maar de meesten van de 42.000 ar beiders meldden zich normaal Niet temin kon het werk in enkelè afde lingen geen doorgang vinden door dat de Krachtleidingen waren door gesneden. Niet-communistische ar beiders verwijderden een dertigtal communistische leiders van het fa brieksterrein en raakten voorts slaags in de gieterij met de stakers. Tegen elf uur werkte echter het gehele be drijf normaal. In de middag-pauze ontstonden weer schermutselingen, waarbij aan weerskanten gewonden vielen. Zes arbeiders werden gearre steerd. De spoorwegen functionneer- den in het gehele land normaal. Chauffeur, die colonne aanreed, vrijgelaten. De autobestuurder A.V. uit Roosen daal, die daags voor Pinksteren een colonne van de Nationale Reserve heeft aangereden, is Woensdag na 'n voorarrest van vier dagen vrijgela ten. V. was gearresteerd op het ver moeden van drankmisbruik. Het on derzoek heeft echter tot nu toe uit gewezen, dat hij hoewel hij sterke drank heeft gebruikt enkele uren voor de aanrijding niet „onder in vloed" is geweest toen het ongeval geschiedde. Een bloedproef heeft dat eveneens aangetoond. Het onderzoek naar de juiste toedracht van de zaak is nog niet afgesloten. Weer een gevangenis opstand in Amerika. Honderdvijftig gevangenen van de centrale gevangenis van Noord-Caro- lina zijn Woensdag in opstand geko men. De politie heeft de gevangenis omsingeld en de gevangenisautori teiten trachten met de muiters te on derhandelen. Later op de dag hebben de muiters acht bewakers, die zij als gijzelaars vasthielden vrijgelaten nadat zij de belofte hadden ontvangen, dat een hoofdbewaker zal worden geschorst hangende een onderzoek naar be weerde mishandelingen. Door een noodlottig ongeval overleed zacht en kalm onze geliefde Man en zorgzame Va der IZAaK JOHANNES CEVAAL in de leeftijd van 33 jaar en 7 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. De Heere sterke ons Sn deze zware weg van beproeving. M. CEVAAL— KOENE. PIETJE LEINTJE JASPER. Grijpskerke. 5 Juni 1952. Heden werd ons ou derhart zwaar getrofen door het overlijden van onze zeer geliefde Zoon, Schoonzoon, Zwager en Oom IZAaK JOHANNES CEVAAL in de leeftijd van 33 jaar en 7 maanden. J. C. CEVAAL P. CEVAAL— HUIJSMAN. Familie A. KOENE. Grijpskerke, 5 Juni 1952. Heden werden wij ge troffen door het plotse ling overlijden van on ze enige geliefde Broe der, Zwager en Oom IZAaK JOHANNES CEVAAL in de leeftijd van 33 jaar en 7 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. JOH. I. CEVAAL J. CEVAAL— SLABBEKOORN en Kinderen. Grijpskerke, 5 Juni 1952. R. GR1PPELING Arts is Zaterdag 7 Juni AFWEZIG. G. J. W. •'ETTEN Zenuwarts Zaterdag 7 Juni geen spreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11