PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britten belegeren het gebouw van Radio-Oost-Berlijn Ds. Hugo van Dalen terug uit Sowjet Rusland DÊ BILT Kantlijn AMERIKA MAG GEEN VRIENDEN OF HULPBRONNEN VERLIEZEN Vandaag VERWACHT: 195e Jaargang-No. 130 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 4 Juni 1952 ADVERTENTIEPRIJS S3 ct per mm. Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—6 regel» f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 iijnen (b.g.g. 2861 of 2160). lVTburg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Ftnlandstraat 2. tclef. 16. Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zierltoce N Bogerdstr. C 160. teL 28. „DAN MAAR OP ONZE DUIM ZUIGEN Russisch officier voldeed niet aan bevel om gebouw in Britse sector te ontruimen Ongetwijfeld als "tegenmaatregel voor het Russische optreden tegen en kele Westelijke enclaves in de Sovjet-sector van Berlijn, hebben Britse mi. litairen Dinsdagmorgen vroeg een prikkeldraad-versperring gelegd om het in de Britse sector gelegen gebouw van de Oost-Berljjnse radio. In het ge- bouw bevonden zich twee Russische officieren, een 25-tal soldaten en enige honderden employe's van de Duitse staf. Een commentator van de Oost-Berlijnse omroep verklaarde voor de mi crofoon: „Wij denken er niet aan het gebouw te verlaten. Ons werk gaat gewoon door. Als wij geen voedsel meer zouden hebben, gaan we maar op onze duim zuigen Brigade-generaal F, Stephens, commandant van de Britse troepen in Berlijn, was 's morgens het ge bouw binnen gegaan en had een Russische officier het bevel gegeven het gebouw te doen ontruimen. Deze verdween echter zonder een woord te zeggen. De Britse commandant verklaarde later te geloven dat vo rige week een groot aantal Duitsers naar het gebouw werd gezonden om de indruk te vestigen, dat het volle dig in gebruik zou zijn. Hij meende, dax er voor een week voedsel was. In het algemeen vinden uit de „be legerde veste" geen directe uitzen dingen plaats. Wel is hier een deel van de administratie van de Oost- Berlijnse radio ondergebracht en ook zijn er enkele studio's, waarin pro gramma's op platen opgenomen wor den. Radio-Oost-Berlijn zette haar uitzendingen normaal voort; volgens een commentator had men bandop- Nog enkele weken, dan is het Verkiezingsdag. En er is alle reden om wederom te weekla gen over het volmaakt ontbreken van politieke belangstelling bij het Neder landse volk. Men wordt niet warm of koud als de vraag gesteld wordt, hoe men de volgende vierjarige pe riode geregeerd wenst te worden. De politieke partijen maken practisch geen propaganda. Het is een ver bijsterend lauwe beweging, die eigen lijk voor het beschavingspeil van een volk als het Nederlandse beschamend is. Geniet ons volk niet de reputatie van een zéér ontwikkeld volk te zijn? Slaan wig" ons niet hoogmoedig op de borst, als wij ons vergelijken in dat opzicht met menig ander Europees volk En toch staan wij onverschillig te genover vragen, die voor een periode van niet minder dan vier jaren beslis send zullen zijn voor de door de re gering te volgen politiek. De partij, die de grootste activi teit aan de dag legt, is de Par tij van de Arbeid. Het Wel vaartsplan van het N.V.V. is er het bewijs van. Deze partij is niet zuinig on haar rapporten en plannen.' en de ze boekwerken, wij tellen alleen in de laatste zes maanden nu al het urgen tieprogram, daarna het respectabele werkstuk ,,De weg naar de -vrijheid" en thans het hierboven genoemde plan van het N.V.V., bewijzen ieder geval, dat de leiders van politieke beweging zich met grote ernst en niet minder grote toewijding verdiepen in de toekomstproblemen van ons volk. En nu is het een klein kunstje om minachtend de schouders op te halen en te zeggen, dat plannen plannen- zijn en blijven en nimmer tot werke lijkheid zullen worden. Men kan met een sneer opmerken, dat socialisti sche politiek socialistische dictatuur betekent en men merkt dat in het kamp van de tegenstanders der P.v. d.A. inderdaad op. Maar zoals gezegd: dat is een klein kunstje en het argument is waardeloos. Beter zou men er aan doen er zijn teleurstelling over uit te spre ken dat andere partijen niet hetzelfde doen als de P.v.d.A. Als de belangrijkste politieke groe peringen in Nederland de moeite hadden genomen om met dezelfde ernst en op hetzelfde hoge niveau te reageren op de publicaties uit de p.v.d.A.-kring, welk een basis zou er dan niet geschapen zijn voor een po litiek debat En wie weet, welk een politieke be langstelling er dan gewekt zou wor den. Men schrijft de geringe belang stelling voor een verkiezings strijd wel toe aan het feit, aat met de komst der evenredige verte genwoordiging en het wegvallen van de persoonlijke candidatuur het boeiendste element uit de verkie zingsstrijd verdween. De vraag mag gesteld worden, of men door net invoeren van debat avonden over politieke vraagstukken tijdens de verkiezingsstrijd geen nieuwe belangstelling zou kunnen wekken. Verondersteld, dat alle partijen hun denkbeelden nog eens grondig hadden geformuleerd. Met dezelfde degelijkheid, die door de P.v.d.A. be tracht wordt. Er zou dan wellicht een synthese gevonden kunnen worden. Maar als dat mislukken zou, welk een suggestieve werking zou er dan uit gaan van het politieke debat tussen ter zake kundige sprekers ,van ver schillende partrjen f Het is nu te laat. Men krggt de mensen niet meer in beweging. Maar voor de toekomst is het misschien een denkbeeld, dat overweging ver dient. Binnen de prikkeldraadversperring patrouilleerde Britse militaire politie die later op de dag nog versterkingen kreeg. In de omgeving worden 500 West-Berlijnse politiemannen in ge reedheid gehouden voor het geval zich in de omgeving van het gebouw on- eregeldheden mochten voordoen, poorvveggebouwen in de naastP om geving staan eveneens onder stren ge bewaking. BESPREKING Een vertegenwoordiger van de Sowjet-contrölecommissie te Berlijn, Sergei Dengin, heeft een onderhoud met de Britse commandant generaal- majoor Coleman ge had; hij pro testeerde tegen het „beleg" van Ra- idio-Berlijn. Na afloop van het onder houd tussen Coleman en Dengin werd medegedeeld, dat zowel beleg als de Russische maatregelen tegen de Wes telijke enclaves werden besproken. Er werden enige „vorderingen" ge maakt. Men zou voortgaan met de behandeling van de kwesties. INREISVERGGUNNINGGEN De Oost-Duitse autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat vergunningen verstrekt zullen worden voor het be treden van de Sowjet-zöne door West-Berlijners. Het betreft hier ver gunningen die geldig zijn voor een duur tot dertig dagen en permanente vergunningen voor personen, die bijv. grond in de Sowjet-zöne bezitten of West-Berlijners. die in de Sowjet- zóne werken. Russen doen weer niet mee Alleen als Peking erkend wordt. De Sowjet-afgevaardigde in de ont wapeningscommissie der Ver. Naties, Jacob Malik heeft de commissie me degedeeld, dat de Sowjet-Unip het Westelijke voorstel voor een beper king van de strijdkrachten, met name van die der vijf grote mogendheden (de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, GGroot-Brittannië Frankrijk en na tionalistisch China), niet kan steunen indien de regering Communistisch China deel zou hebben aan het plan. Nationale Vergadering van Zuid-Korea lam gelegd? De aanhangers van de Zuid-Kore- aanse president Syngman Rhee heb ben verklaard dat zij niet meer aar vergaderingen van het parlement zul len deelnemen, De nationale verga dering wordt door dit besluit zo goed als machteloos; zij zal nu ook geen resident kunnen kiezen. "eze maand moesten presidentsver kiezingen worden gehouden. Zoals bekend, wenst Rhee, dat het volk een president kiest; volgens de grondwet wordt deze echter door de nationale vergadering gekozen. Het Witte Huis heeft Dinsdag me- gedeeld, dat president Truman be zorgd is over de binnenlandse toe stand in Zuid-Korea Belangrijke dollar-opdracht voor Nederlandse scheepsbouw. Twee vrachtschepen met passagiersaccommodatie. De „Compania Venezolana de Na- vegacion" te Caracas (Venezuela) heeft een order in Nederland ge plaatst voor twee vrachtschepen met passagiersaecommodatle van elk 4500 ton deadweight met een optie op nog twee schepen. Deze order werd verkregen in in ternationale concurrentie. Tenslotte werd ten gunste van Nederland be slist, waarbij de waardering voor de Hollandse degelijkheid en de door de Nederlandse weiwen geboden voor waarden een belangrijke rol speelden. Aan de welwillendheid om de Ne derlandse industrie te laten mededin gen mag de goodwill-reis van Z.K.H. prins Bernhard zeker geacht worden te hebben bijgedragen. De order wordt betaald in Amerikaanse dol lars, wat een welkome bijdrage aan de Nederlandse devieZenpositie bete kent. De bestelling werd geplaatst bij de I.H.C. Holland. Den Haag. de export zes Nederlandse VOOR DE LAATSTE MAAL ALS MILITAIR. Eisenhower diende Taft van repliek. Op een persconferentie in het Pentagon (het hoofdkwartier van de mi litaire leiding van de Ver. Staten) heeft generaal Eisenhower Dinsdag ver klaard, dat Amerika er scherp op zal moeten toezien, dat liet geen hulp bronnen of vrienden elders verliest. Indien Europa byv. in communistische handen zou vallen, zouden de Ver. Staten in een uitermate ongunstige po sitie geraken. Als voorbeeld noemde Eisenhower de Belgische Congo met zyn uraniummynen. Als die verloren zou gaan, zou ik niet weten, wat wij beginnen moesten, aldus de generaal, die voorts zeide niet te geloven, dat de Sovjet-TJnie een oorlog zal uitlokken. Een door een der satellieten gepro voceerde oorlog achtte Ike echter steeds mogelijk. Toen hem gevraagd werd naar de rol van Joego-Slavië en Spanje, wei gerde Eisenhower hierop in te gaan. Als militair kon hij geen verklaring afleggen, waal-mede leidende politici zich onmogelijk niet zouden kunnen verenigen. Slechts enkele ogenblik ken na de persconferentie ontving de generaal echter officieel zijn ontslag brieven als militair, waarop de minis ter van defensie, Lovett, hem met en kele hartelijke woorden vaarwel zei- de. Lovett prees Eisenhowers dien sten tg'dens en na de tweede wereld oorlog „zonder precedent in de mo derne wereld". Op een desbetreffende vraag zeide Eisenhower, dat hij stc&d3 de klem toon had gelegd op het belang van de luchtmacht bij een mogelijke we reldoorlog. „Ik zou echter willen we ten, wat degenen mij kimnen zeggen, die menen de infanterie te kunnen uitschakelen". Eisenhower maakte deze opmerking naar aanleiding van onlangs door Taft uitgesproken ver wijten. De militaire kracht van het Wes ten is wel niet in die mate tot ont wikkeling gekomen als oorspronkelijk bedoeld, doch de vooruitgang noemde de generaal „bevredigend". Het Wes ten kan er thans op vertrouwen, dat het zichzelf kan verdedigen en de vol ken van West-Europa weten nu, dat zij «iet slechts pionnen zijn, die een gruwelijk lot wacht". Eisenhower sprak zich ten slotte met kracht uit tegen een Amerikaans isolationisme. combinatie van scheepswerven. Top van de Moiuit-Everest wordt weer =iet bereikt. Slecht weer noopte Zwitserse en Britse expeditie tot opgeven. In kringen van ministerie van bin nenlandse zaken van eNpal wordt medegedeeld, dat de Zwitserse expe ditie naar de top van de Mount Eve rest de hoogste top ter wereld wegens slecht weer afgelast is. Bin nen 'tien dagen wordt regenval ver wacht. Het weer is tot nu toe de be langrijkste oorzaak geweest van het falen van alle vorige pogingen. Volgens de laatste berichten is de Zwitserse expeditie gestegen tot een hoogte van 6000 meter. Van hieruit zijn twee kampen opgeslagen, op en boven de gletsjer, die het Westelijke sneeuwbassin afsluit. Ook de Britse expeditie onder lei ding van Eric Shipton keert terug. „Amerika moet Europa dollars laten verdienen". REDE VAN MINISTER VAN DEN BRINK TE TORONTO. Tijdens een lunch, die door de Ca nadese regering werd aangeboden in verband met de Canadese interna tionale jaarbeurs, heeft de Neder landse minister van economische zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, die deze jaarbeurs heeft ge opend, een rede gehouden. Hij zeide daarin, dat de economische en poli tieke integratie van Europa het enige middel was, om een herleving van de vijandigheid tussen Frankrijk en Duitsland te voorkomen. Om de eco nomie van de Europese componenten van de Westelijke wereld op realisti sche en blijvende wijze te versterken, zal het noodzakelijk zijn, dat de nieuwe wereld Europese goederen koopt en diensten laat verlenen, op dat Europa dollars krggt voor ae aankoop van grondstoffen en andere goederen, die het uit de nieuwe we reld moet ontvangen. Het is niet mo gelijk, noch gewenst, dat verdere po- fingen worden gedaan om Europa op e been te brengen door het verlenen van dollarhulp, zoals in het verleden geschiedde, aldus de minister. Stukje uraniumerts uit de R.A.I. ontvreemd. Uit de stand van het Koningin Wilhelminafonds op de expositie ,ï>e Rijn in de R.A.L" is Maandag een stukje uraniumerts op onverklaarba re wijze ontvreemd. Hoewel het stuk je erts geen waarde heeft, is het niet helemaal onschuldig. Als iemand dit stukje gedurende langere tjjd bij zich zou dragen, zou dit ernstige gevolgen voor hem kunnen hebben. Daar net stuk voor de expositie is geleend uit een verzameling van een groot mu seum. is het mede van belang dat het wederom in het bezit van de eigena resse komt. De koningin ontvangt Mossadeq. Koningin Juliana zal vanmiddag op het paleis Lange Voorhout te 's Gra- venhage de Iraanse premier dr. Mo hammed Mossadeq ontvangen. Toestand Belgische vissers in Argentinië niet rooskleurig Naar uit de brieven blijkt die de in Argentinië verblijvende Belgische vis sers aan him familieleden te Oosten de sturen, zou hun toestand verre van rooskleurig zijn. De vangsten in Fe bruari en Maart zouden onbevredi gend geweest zyn en op één uitzon dering na zouden thans alle vaartui gen in reparatie zijn. Volgens de vis sers zijn de schepen niet geschikt voor visvangst in de Argentijnse wa teren en zouden betere resultaten verkregen kunnen worden met open boten en een ander soort netten. Het merendeel der vissers zou in de schuld staan bij reder Van Iseghem. Ook de verstandhouding onder de le den der Belgische kolonie, zou, vol gens deze brieven, veel te wensen overlaten. Met een warme handdruk en breed lachend, begroet President Truman generaal Dwiglit D. Eisenhower by diens aankomst op het Witte Huis te Washington na zyn terugkeer uit Parjjs In Amerika. Generaal Eisenhower droeg de vorige week zgn functie van opperbevelhebber der geallieerde strijdkrachten in Europa over aan generaal Rldgway. (Radiografisch overgebrachte foto.) Frans communistisch vakverbond wil spoorweg staking. Het door de communisten beheerste algemene vakverbond (C.G.T.) in Frankrijk heeft de spoorwegarbeiders in het gehele land opgeroepen van daag in staking te gaan. Aan de ar beiders in de staalindustrie in Oost- Frankrijk is eveneens verzocht in sta king te gaan. De regering heeft Dinsdag te Parijs 30.000 man van de politie en mobiele brigade op de been gebracht om even tuele ongeregeldheden het hoofd te kimnen bieden. Ook worden troepen gereed gehouden om ingeval van sta king de busdiensten te laten function- neren. Premier Pinay zeide in een ver klaring, dat alle erriployé's in over heidsdienst, die aan de staking deel nemen, zullen worden geschorst en ge straft- 0 Twee onbekenden, bewapend met een sten en een pistool, hebben in de dessa Panjoengkiran op West-Java enkele scho ten op de Loerah van genoemde dessa en op een der bewoners gelost. Beiden wer den gedood. NA EEN DRIE WEEKS VERBLIJF. is het 10 jaar geleden, dat de S.S. Obergruppenführer Heydrich, chef van de S.D. in Bohemen-Moravië, tengevolge van een op 27 Mei op hem ge pleegde aanslag overleed, als represaille waarvoor 1500 Tsje chen werden vermoord en twee dorpen met de grond gelijk werden gemaakt. Een huis voor Johan Bodegraven In het bouwcentrum te Rotterdam zal Woensdag 11 Juni namens de stichting Koningin Wilhelminafonds ter bevordering van de kankerbestrij ding worden aanbesteed de bouw van een woning aan de Zonnelaan te Hil versum. ter verhuring aan de leider van de Haak-in-actie van de N.C.R.V., de heer Joh. Bodegraven uit Utrecht. Arrestaties in Tunis. Te Tunis is bekendgemaakt, dat de politie 22 Tunesiërs heeft aangehou den, die er van worden beschuldigd deel te hebben uitgemaakt van een terroristische bende. Zij zouden be trokken zijn bij aanvallen op de trams en regeringsgebouwen. Toch: Geen krans der volmaaktheid „Ik wou, dat het godsdienstig leven in West-Europa even sterk was". Denk niet, dat ik de Sowjet-Unie de krans der volmaaktheid om zou willen hangen, nu ik er drie weken geweest ben, zo vertelde ds. Hugo van Dalen uit Cotijnsplaat, toen wij hem tijdens de Pinksterdagen Interviewden over zijn ervaringen. Het gaat er my mee als bij het aanschouwen van de Venus van Milo in het Louvre. Het beeld is verminkt, de armen zyn eraf genikt, maar het is en blyft een volmaakte tors, de schoonheid ervan is onmiskenbaar. Vergeet ook niet, dat ik myn reis beschouw als een zuiver kerkelyke stu diereis, dat ik haar zag als een „missie in Christus". Welnu: het contact met de talryke vertegenwoordigers der Russische kerken was spontaan en ontroerend en als ik één ervaring de mijne mag noemen, dan is het deze: Het IJzeren Gordijn is althans in geestelyke zin een fictie, een gevolg van haat en wantrouwen, dat wy alleen evangelisch zullen kunnen doorbreken. Ik heb de conferentie in Moskou bijgewoond, ik heb daarna Kiew, Mzchet Gori en in de Kaukasus Ti- flis bezocht en overal ben ik in nauw contact geweest met de kerken en de priesters. En mijn overtuiging daarna is, dat in het Russische leven niet de politiek domineert en niet de com munistische leer, maar ai'beid, inten se arbeidsspanning, men 1 e e f t en men verlangt naar vrede. Dat is geen oncritische overspannenheid, die men mij reeds bij voorbaat in de schoenen geschoven heeft, een man als ds. Nie- möller heeft dezelfde ervaring opge daan. Overal waar ik kwam heerste een buitengewoon opgewekt kerkelijk le ven. In Moskou zag ik in de kathe draal 'n menigte van duizenden men sen bijeen en overal elders was het een ouden van dagen of vrouwen in de kerken ziet, het tegendeel is waar, men ziet er zeer veel jongè mensen en talrijke uniformdragers Of de staat zich dan niet met de kerk bemoeit? De Russische grond wet garandeert onvoorwaardelijk de geestelijke vrijheid. Men houdt zich daaraan, anders zou een zo vrge ge- dachtenwisseling als op deze confe rentie onmogelijk zgn geweest De re gering der Sowjet-Unie is reeds lang geleden tot de conclusie gekomen, dat men de kerk niet moet onderdrukken. Hoe meer men op een spijker slaat, hoe dieper zij in het hout dringt, heeft een Sow jet-minister gezegd ten opzichte van dit probleem. Men heeft de kerken vrg gelaten KERK EN COMMUNISME. Of er dan geen invloed is van het materialisme op de kerk'? Neen, wel is er een onmiskenbare invloed van de nieuwe moraal, van de nieuwe scheppingsdrift, die het Russische volk beheerst. Theoretisch staan de religie en communisme tegenover elk ander, maar arbeid en levenssfeer scheppen in de practyk een grote ho mogeniteit. In die homogeniteit lééft ook de kerk: door het Evangelie voor het volk De kerk heeft geen behoef te aan critlek op de staat, ook de kerk voelt voor sociale vooruitgang in een nieuwe levenssfeer. Men be leeft ginds de practijk van het Chris tendom en het resultaat is, dat de kerken vol zyn, dat er aan de geeste lijke academies ontelbare theologen studeren, dat men in de kloosters ver heugend veel jonge seminaristen ziet. De levenssfeer van deze kerk is ge zond. LOUTERINGSPROCES. Vergeet overigens niet, welk een louteringsproces de Russische kerk heeft moeten doormaken. Onder de Tsaren was de kerk onder invloed van adel en regering gekomen, zij was corrupt geworden, zij bekommer de zich niet meer om practisch Chris tendom. Toen kwam de revolutie met de kerkvervolging, maar de Russi sche Orthodoxe Kerk is er gezuiverd uit te voorschgn gekomen. Die loute ring is een genade Gods geweest. Daarna is de grote expansie begon nen, is de levende kerk van Christus gegroeid en deze is een enorme factor bij de handhaving van de vrede. De kerk Iaat zien, aat zg leeft uit de realiteit van het Christendom, zg de monstreert, zoals Stanley Jones het zo treffend uitdrukt, dat ook de eco nomisch onterfden een Jubeljaar be loofd is. (Zie slot pag. 2) Te veel „ongelukken" op Koje. Op het eiland Koje is Maandag een gevangene om het leven gekomen aoordat een machinegeweer per on geluk afging. De gevangenen ver stopten het lijk van hun doodge schoten lotgenoot en weigerden de gewonde over te geven voor genees kundige behandeling. In verband met net groot aantal ongelukken met vuurwapens, heeft de commandant van het krggsge- vangenkamp, generaal Boatner, een onderhoud gehad met de woordvoer ders van drie afdelingen van het kamp, die als het meest oproerig worden beschouwd. In een van deze afdelingen hadden de gevangenen na het jongste onge val met zwart papier omwikkeld en papieren kransen gelegd op een na gemaakte doodkist.. Franse Nationale Vergadering aanvaardde glijdende loonschaal. De Franse nationale vergadering heeft Dinsdag haar goedkeuring ge hecht aan het wetsontwerp van pre mier Pinay betreffende de glgdende loonschaal. Er waren 295 stemmen voor en 253 tegen. Premier Pinay had het bestaan van zgn bijna 3 maanden oude regering op het spel gezet en gedreigd te zullen aftreden, indien het ontwerp niet werd aangenomen of slechts met een te geringe meerderheid. Hg liet dui delijk uitkomen, een stemming te wensen, die de regering in haar hui dige strgd tegen de communisten zou versterken. Het onderhavige wetsontwerp kop pelt de lonen aan de kosten van le vensonderhoud. Ds. Hugo van Dalen uit Co- lijnsplaat is Zaterdag terugge keerd van zijn drieweekse ver blijf in de Sowjet-Unie. Hij heeft daar op uitnodiging van de patriarch van Moskou een conferentie der Russische Ker ken bijgewoond, die gehouden werd onder 't motto: ,£>e strijd van Kerk en Volk voor de Vre de". Zeven en twintig Russi sche kerkgenootschappen had den hun vertegenwoordigers ge zonden, terwijl bovendien ver scheidene buitenlanders aan de besprekingen deelnamen. Gedurende de Pinksterdagen hebben wy ds. Van Dalen op gezocht in zijn rustige pastorie en hem geïnterviewd over zijn ervaringen en zijn denkbeelden na dit verblijf achter het IJze ren Gordijn. Van dit vraaggesprek vindt de lezer hier de weergave. Uiteraard blijven de constate ringen en conclusies geheel voor rekening van ds. Van Dalen. VRIJ ZONNIG Licht tot half bewolkt, droog weer. Zwakke tot matige wind uit Weste lijke richtingen. Iets hogere middag- temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1