Vitoil KAPPIE en het verlaten eiland Stilbepan Jo Fibbe Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Th. Timmerman ALS HET HART SPREEKT.... Nacuivs in een ^fofedep Voetonderzoek HYPOTHEKEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 JUNI 1952 Feuilleton 22 „Om deze brieven vroeg ik u, die map te halen, juffrouw Newcombe". „Zo", sprak Barbara, terwijl ze de gordijnen wat dichter bijeen schoof. Met een klank in de stem, die haar vreemd was, hoorde ze Heather zeg gen: „Deze zijn van Jinks Charring- ton. Hjj is die vriend, met wie ik cor respondeer; Joan plaagde mij er im mers mee". „Je correspondentievriend dus?" „Ja. Ziet u, ik ken hem alleen uit deze brieven", zei Heather, in haar kussens achterover leunend. „Is het niet vreemd, juffrouw Newcombe, dat je iemand zo goed kan leren ken nen door het schrijven van brieven?" „Daar heb ik geen verstand van. Ik geloof niet, dat ik ooit aan een onbekende heb geschreven, behalve misschien zakelijk". „Nu, Jinks en ik schrijven elkaar al bijna achttien maanden", hernam Heather, die nu weer rechtop zat, met haar armen om de hoog opgetrokken 1 knieën geslagen. „Met de anderen praat ik nooit over hem. Joan spot er alleen maar mee en moeder zou er geen belang in stellen. Maar met u zou ik graag over hem willen spre ken. Als het u ten minste niet ver- Veelt". Barbara dwong zich tot een glim lach. „Natuurlijk niet", wist zij er uit te brengen. Inderdaad trachtte ze zich zelf wijs te maken, dat het haar ook niet zou hinderen. Ze moest er eenvoudig maar niet aan denken, dat het over Jinks ging en dus het ver haal als iets onpersoonlijks beschou wen. D.w.z. alsof het een willekeuri ge jonge man betrofniet de eni ge man ter wereld, in-wie ze belang stelde. „Ik heb hem het eerst geschreven", bekende Heather, „toen hij het Vic- toriakruis kreeg. Alle kranten ston den er vol van". „Wat had hij dan gedaan?" vroeg Barbara, die nu op het voeteneinde van Heather's bed zat. „Hij daalde op vijandelijk gebied, bevrijdde drie mannen, die uit een in brand geraakte bommenwerper wa ren gered en bracht hen veilig weer in Engeland. Maar misschien heeft u het zelf ook wel gelezen?" „Neen, want toen zal ik niet in Engeland geweest zijn". Barbara herinnerde zich nu, dat ze wel iets van Jinks' decoratie had ge hoord, maar er was slechts terloops over gesproken, als over iets van niet bijster veel belang. En zij was toen boos en zó verbitterd, dat ze niet naar nadere bijzonderheden had vraagd. Nu echter wilde J t die 1 door Renée Shann „Ik geloof bijna twee jaar". Dan moest het kort na haar breuk met hem geweest zijn, dacht Barba ra, terwijl ze in de geest letterlijk al les zag gebeuren, toen Heather het verhaal opdiste. Daar was Jinks, die, met opoffering van eigen veiligheid, alle krachten inspande om in gevaar verkerende kameraden te redden. Jinks, die alles er op zette, onver schillig of de kans van slagen groot dan wel klein was. Thans herinnerde ze zich, wat hij die avond op de een zame post in dat koude hoge Noor den tot haar gezegd had: „Als iets ons voorgoed van elkaar zou schei den, zou het leven voor mij althans geen waarde meer hebben". Nu, sedertdien had werkelijk iets hen gescheiden. Maar het was door zijn eigen schuld gebeurd. Ze had hem zo dikwijls gewaarschuwd, dat hij beter moest oppassen of dat ze anders met hem zou breken. (Wordt vervolgd) KERKNIEUWS INTREDE Ds. G. ZOMER. Candidaat G. Zomer deed Zondag zijn intrede als predikant van de Ge- ref. Kerk ex art. 31 te Vrouwenpol der. In de ochtenddienst werd de nieuwe predikant bevestigd door ds. H. J. Schilder van Utrecht, die sprak naar aanleiding van 2 Cor. 3: 12. Na de bevestiging zong de ge meente de nieuwe predikant toe ps. 71 vers 10, 11 en 12. Des avonds deed ds. Zomer zijn intrede met een pre dikatie over Hebr. 12:22-24. Na de predikatie en doopsbediening sprak de heer A. N. de Wolf namens de kerkeraad en ds. Dennis namens clas sis en voorts als consulent en als vriend. Tenslotte dankte ds. Zomer de sprekers en zijn beide ouders. Er was voor beide diensten grote be langstelling. NED. HERVORMDE KERK Aangenomen naar Rotterdam Feyenoord ds. W. B. A. Smits te Middelburg. Aangenomen naar Middelburg (toe zegging van beroep in verband met de a.s. vacature ds. P. J. F. van Voorst Vader) ds. P. F. Th. Aalders te Muiderberg. Te Nijmegen brak brand uit in een boerderij van de heer W. Damen. De eigenaar werd bij de blussingswerkzaam- heden door een brandende balk getrof fen en zwaar aan het hoofd gewond. De boerderij kon grotendeels worden behou den. 0 Te Velp is de 12-jarige Arnhemse verkenner Frans van Stalborch door de hoofdcommissaris van de N.P.V., mr. J. M. Ravesloot, gehuldigd voor de beste in dividuele prestatie tijdens de „Heitjes actie". Frans bracht met zijn karweitjes f 72.70 bijeen. 0 Het heilig officie van het Vaticaan heeft de werken van de Franse schrijver André Gide op de index geplaatst. 0 In Panama is de regerings- candidaat kolonel José A. Ramon tot pre sident gekozen. Zijn- ambtsperiode, die October a.s. ingaat, duurt vier jaar. 0 Te Amsterdam is een tachtigjarige man over reden en gedood. De man stond» "op een vluchtheuvel en werd door een rakelings passerende personenauto tegen de grond geworpen, waarbij hij onder de wielen van een naderende bestelauto terecht kwam. 0 Een niet-officiële Japanse han delsdelegatie. die de Economische confe rentie van Moskou had bezocht, heeft in Peking een handelsovereenkomst geslo ten met communistisch China tot een be drag van 30 millioen pond sterling. 0 Aan alle Griekse consulaten is door een militair gerechtshof te Athene opspo ring verzocht van de secretaris-generaal Griekse communistische partij ren, al moest ze er wel honderd vra- I Zachariades en negen leden van zijn Po gen voor stellen. litbureau. Zij vertoeven buiten Grieken- „Was het lang geleden?" land en worden gezocht wegens staats- 1 vijandige practijken. 0 Te Haarlem heeft de Kamer van Koophandel aldaar haar honderdjarig bestaan gevierd. 0 Egypti sche juristen en de pers blijven er bij de regering op aandringen- de staat van be leg onverwijld op te heffen. 0 In Spanje zijn alle rantsoeneringsmaatregeleir op geheven. Zij waren uitsluitend van kracht voor suiker en koffie. 0 De Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren- vergaderde in Zeist. Zij telt thans 59.000 leden. 0 Oen vertrouwde employe van een Antwerpse firma heeft bijna een- half millioen francs, die hij van een- bank had gehaald, verdeeld onder de mensen op straat en in café's. Men- vond hem dron ken op straat liggen. Hij vertelde later aan de politie, dat hij een café was bin nengegaan „om er vlug eentje te pikken*'. 0 De Amerikaanse filosoof John- Dewey. die aan verscheidene universiteiten hoog leraar is geweest en een groot aantal boe ken over filisofie en onderwijs heeft, ge schreven, is Zondagavond op 92-jarige leeftijd te New-York aan longontsteking overleden. 0 Te Nunspeet werd het tra ditionele Pinksterfeest van de A.J.C. ge houden. Gesproken wérd o.a. door mevr. Hilda Verwey-Jonker, ir. H. Vos en dr. W. Drees. 0 De Canadese ambassadeur in Nederland, de heer P. Dupuy, is door H.M. de Koningin in het paleis op den Dam te Amsterdam in afscheidsgehoor ontvangen-. Later gaf hij een afscheids receptie te Wassenaar, waar velen de heer Dupuy en zijn echtgenote de hand kwa men drukken. Het mannenkoor „Die Ha- ghe Sanghers" bracht een zanghulde. 107. Jimmy zat met commissaris Kwabberteen en Karei Kleuntjes diep in een nis weggedoken te wachten op de ontploffing. „Steek uw wijs vingers maar in uw oren", zei hij tegen zijn twee metgezellen, „want ik heb er een extra stevige lading in gestopt. Ik hoop niet, dat de heren bang zijn voor een klein knalletje. Ze moeten tenslotte iets voor 't goede doel over hebben. Ik denk overigens dat 't nü niet lang meer zal duren ofOp hetzelfde ogenblik weerklonk er een slag zó verschrikkelijk, zó dreunend, dat zelfs Jimmy dacht, dat hij bij ongeluk een atöompa- troon tot ontploffing had gebracht. Rrrrrrro- mmmmmmboe-oe-oe-oe-mmmmmm, rrratsspats dhing-kénnngleboemmmm! Het daverende geluid golfde door de gewelven en het ging gepaard met het kletterend neervallen van stenen en bal ken. „D-d-d-dat noemt-ie een knalletje", steunde commissaris Kwabberteen, die nauwelijks praten kon, zó klapperden zijn tanden. „W-w-w-water!" stamelde meneer Kleuntjes, die op het punt stond van zijn stokje te gaan. Jimmy gaf hem een por tussen zijn ribben. „Blijf bij je positieven, Kleun tjes", zei hij. „Anders moet ik je hier achter la ten en dat lijkt me niet zo erg grappig." Jimmy stale zijn hoofd om de hoek van de nis, maar véél kon hij nog niet ontwaren. Er vielen nog steeds stenen naar beneden en er hing een dichte mist van stof en kalk. Toch zag hij duidelijk een lichtstreep Verklaring aan een „wereld in crisis". Raad voor Christelijk Leiderschap doet beroep op het gehele Christendom. „Wij zijn vast overtuigd dat deze crisis van de wereld boven alles is een crisis in de harten van de men sen. Verwarring, zinnelijkheid, jach ten naar macht en geld, verwereldlij king, materialisme apathie, worden overal aangetroffen. Al deze dingen laten de mensen in hun hart onbe vredigd e.n laten hen ronddolen in duisternis". Met deze woorden vangt een ver klaring aan, die aan het eind van de in Noordwijk aan Zee gehonuden conferentie van de Internationale Raad voor Christelijk Leiderschap, In deze uitvoerige boodschap wordt de wereldcrisis verder aangeduid ais een crisis in kennis in instellingen van het staatsbestuur en economisch leven, in internationale betrekkingen. „De mensen haten, waar zij zouden moeten liefhebben", zo wordt in de verklaring gezegd. De Raad zet al deze facetten van 26. „We zullen allemaal een verschillende kant uitgaan!" stelde Kappie voor, toen ze weer bui ten stonden. „Moet ik alleen gaan zoeken?" vroeg de maat. „Maar als ik die man dan eens tegen kom?" „Des te beter!" zei Kap pie. „Zeur niet, klont, en doe je plicht!" Zo gingen ze dus ieder een andere kant op. Kap pie was de eerste, die iets vreemds vond. Hij zag een blikken koffie pot en het wiel van een fiets liggen. „Waarom ligt dat hier?" vroeg hg zich af. „Ik snap er ja niets van!" De maat trippelde, behoedzaam om zich heen glurend, verder. Hij verwachtte ieder ogen blik, dat een gevaarlijk iemand op hem toe zou springen. Maar dat gebeurde niet. Wel hoorde hij na een tijdje ineens dicht oij iemand steunen. Hij stond als aan de grond genageld, stil en luisterde met een bonzend hart. „Daar heb je het al!" dacht hij. „Het kan wel een beest zijn! Het lijkt op het gegrom van een leeuw! Ik moet hier weg zien te komen! Hij mag mij niet horen! Ach, ach, wat een ellende!" de wereldcrisis uiteen en zegt te we ten, dat de gemeenschap met Chris- tus een oplossing kan brengen en zij 1 doet een beroep op het gehele Chris tendom om zich te realiseren dat zijn falen het communisme heeft ge bracht; dat door zijn weifelen net materialisme zo zeer de overhand kon krijgen. „Wij doen een beroep op het gehe le Christendom om op té staan in de macht en majesteit van zijn verre zen Heer, om de koninkrijken dezer wereld tot Zijn Koninkrijk te maken", zo besluit de verklaring. CONFERENTIE GEREF. GARNIZOENSKERKEN. Deputaten voor de geestelijke ver zorging van zee-, land- en luchtmacht zullen de jaarlijkse conferentie met de garnizoenskerken op Vrijdag 13 Juni a.s. wederom in de Grachtkerk te Amersfoort houden. Tal van za ken, die de garnizoenskerken aan gaan, komen ter sprake, o.a. de kwestie van het catechisatierooster. Ds. D. A. Zijlstra, Geref. predikant te Amersfoort, en voorzitter van de Militaire Wijkraad van de. Geref. kerk aldaar, zal refereren over „Wat is de taak van de garnizoenskerk?". KLANKEN uit DE AETHER WOENSDAG HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo- foonmuziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Vor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Herhaling familie-competitie. 10.10 Gra- mofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11,15 Gevarieerd pro gramma. 12.15 Gramofoonmuziek. 1Z30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Surinaamse volksmuziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interker kelijk Thuisfront. 13.20 Mandolinemuziek. 13.50 Gramofonmuziek. 14.00 Bondsdag van de Bond van (vrijgemaakte) Gerefor meerde Meisjesverenigingen in Nederland. 14.45 Gramofoonmuziek.. 14-55 Voor de meisjes. 15.10 Zangrecital. 15.40 Clave- cimbel-recital. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelconcert. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianoduo. 18.30 R.V.U.: Prof. R. N. Eroekman: Religie en weten schap". 19.00 „Spectrum van het Christe lijk Organisatie- en Verenigingsleven". 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gramofoon muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Vijf minuten. 20.14 Omroeporkest en solist. 21.00 „Kampeer- vragen van en aan ouders", causerie. 21.13 Lichte muziek. 21.30 Viool en piano. 22.00 Geestelijke liederen. 12.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gramo foonmuziek. 22,45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.11— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.33 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramo foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. VPRO: Boekbespre king. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Gramofoonmu ziek. 12.00 Voordracht. 12.15 OrgelspeL 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12,33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 12.53 De Ronde van Nederland. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonorkest en solist. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Kamermuziek. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending: „De brievenbus gaat open". De correspondentieclub o. L v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Nieuws van de Koninklijke Marine. 18.30 Internationaal Muziekcon cours te Culemborg. 19.00 „Het welvaarts plan van het N.V.V.", causerie. 19.15 Gra mofoonmuziek. 19.25 De Ronde van Ne derland. VPRO: 19.30 Voor. de jeugd- VARA: 20.00 „Kan een Christen lid zijn van de P.v.d.A.?" débat. 21.00 „Holland Festival": Residentie-orkest. 21.50 Pro menade-orkest, klein koor en solisten. 22.30 Joods Pinksterfeest. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. ZON EN MAAN 4 Juni. Zon: op 4.23 onder 20.53 Maan: op 16.44 onder 1.55 4 Juni. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP U.+NAP 1.56 23.19 1.77 1.94 1.32 1.52 LAAG WATER 11.01 11.2! 11.52 12.12 12.26 53.45 1.42 1.63 U.—NAP 4.42 1.75 5.06 1.95 5.41 2.12 5.31 1.58 5.41 1.78 17.00 17.27 18.04 17.58 18.13 1.52 1.73 1.31 1.50 De Heer en Mevrouw HA- GE—-VAN ASPEREN VER- VENNE geven met blijd schap kennis van de geboor te van hun Zoon, CORNELIS - Goes, 30 Mei 1952. Het huwelijk van li. LEYNSE E. LOUWERSE is uitgesteld tot Dinsdag 10 Juni. Souburg, 2 Juni. PIJNLIJKE VOETEN Elke morgen van 912 uur gedipl. voetkundige Bellamypark 54, Vllssmgen Telefoon 2228 Bus van boot en trein stopt het Bellamypark. Ver. tot Stichting en in- standh. van een School met de Bijbel te Sint Laurens Van de 4 Obligatiele ning zijn per 1 Juni 1952 uit geloot de nrs. 4 en 17. Betaalbaar bij Boekhoud- bureau C. JOOSSE, Noordweg 41, Sint Laurens Gemeente Hoofdplaat. Burgemeester en wethou ders van Hoofdplaat, zul len op Dinsdag 17 Juni 1952, des voormiddags 11 uur, in hetgemeentehuis aldaar, in het openbaar aanbesteden: 1. het bouwen van een ar beiderswoning 2. het maken van ongeveer 900 m2 trottoirs met bij behorende werken; 3. het maken van ruim 100 m' riolering met bijbeho rende werken. Inlichtingen worden ter plaatse verstrekt op Dins dag, 10 Juni a.s. voormid dags 11 uur. Bestekken en tekeningen zijn ter gemeente-secretarie vanaf heden verkrijgbaar tegen betaling van respec tievelijk f 10.f 5.en 3.voor de werken sub 1, 2 en 3 genoemd. Bij ongeschonden inleve ring op de dag der aanbe steding wordt 50 geresti tueerd. Droog haar kan geen .veronacht zaming verdragen. Het wordt do'i en breekbaar... pa* op voor roos en haaruitval! Hier helpt'Sllvlkrln Lotion met Vftöll. Zi) .geeft Uw hoofd huid nieuwe vitaliteit, dank zij haar gehalte acn/Sllvlkrln Puur. de biologische haarvoedlng. Uw 'haar krijgt een jeugdig frlwe glans en het blijft de hele dag keurig ln orde. Masseer iedere dag enkele druppels Jn Uw hoofdhuid. Dat is all.es. In dat 4* hel beste. Grote flacon ..-.nsjtursl" 4. 2,75. Nieuw product Lotion en DEN BOES levert het drukwerk Tijdelijke aanbieding Chemisch Reinigen Dagelijkse sneldienst door geheel Nederland Palthe-fabrieken te Almelo, Amsterdam, H Service-stations in alle grote steden. Den Haag en 's-Hertogenbosch. H Agentschappen overal in Nederland. biologische haarcrême is een weldaad voor uw haar, ook tegen haarroos en uitval, per tube 2.50. Stilbepan haarwater voor gezond haar per gr. flacon f 4.75. Vlissingen Middelburg Gevraagd voor spoedige in diensttreding TEKENAAR in tijdelijke dienst. In hoofd zaak voor het maken van revisie-werk. Kennis op het gebied van pijpleidingaan- leg voor waterleidingen Is vereist. Salaris nader over een te komen. In verband met huisvesting en aflopend karakter van het werk wordt de voorkeur gegeven aan ongehuwden. Sollicitaties met opgave van huidige werkkring, leeftijd enz. in te zenden vóór 15 Juni 1952 aan de Di rectie van de N.V. Water leiding Mij. „Zuid Beveland" Stationsweg 10, Goes. HERENZAAK Sterk en kleurecht. Khaki werkhemden 6.95. Spaart de Vaderdag- punten bij iedere gulden een punt. (ook scheepshypotheken) tegen courant onderpand. Billijke rente. Snelle en cor recte afwikkeling. Uitvoe rige brieven Fa. KNUF- MAN Zn., Dordtselaan 52a, Rotterdam, Tel. 76733, of Vredehoflaan 2e, Vlissin gen, Telefoon 712. EEN KLEINTJE KOST SLECHTS EEN GULDEN Gevraagd voor dag en nacht beschaafd DIENSTMEISJE in. gezin met 2 kinderen. Modern huis te De Bilt. Prettig tehuis, mooie omgeving. Brieven letter T 37, Bureau P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6