Kemp werd étappe-winnaar na felle eindsprint met Voorting WILLEM II LIET ZICH DOOR HERMES D.V.S. NIET VERRASSEN MIDDELBURGERS BEDWONGEN ZATERDAGVOETBALELFTAL G0ESENAAR VAN DE SANDE LEVERDE UITSTEKEND WERK DINSDAG 3 JUNI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 RONDE VAN NEDERLAND GESTART Uitlooppoging van Wagtmans bij Schiedam liep tenslotte op niets uit Precies om twaalf uur loste Maandag j.l. de Amsterdamse wethouder van Wyck het startschot voor de vijfde Ronde van Nederland voor het Pa leis op de Dam te Amsterdam. Het was winderig en buiïg weer en de ren ners troffen het niet, want de zuidwester, die al de hele morgen over de vlakke polders blies, wakkerde af en toe aan tot halve stormkracht. Dat beloofde dus wat voor de eerste rit naar het Zuiden, die intussen een vry mat verloop heeft gehad. Wel werden enkele uitlooppogingen gedaan, waar van de belangrijkste, die van Wagtmans, uiteindelijk op niets uitliep. De Luxemburger Kemp werd tenslotte winnaar van de eerste étappe Amster damEtten over 206 k.m. in de tyd van 5 uur, 46 minuten en 17 seconden. slonk. Het Nederlands-Duitse koppel kon dus voor Etten nog ingehaald worden. Inderdaad gebeurde dit, hal verwege Breda-Rrjsbergen op 164 km. van de start, waar Wagtmans en Pe- try het hoofd bogen. Tussen Rijsbergen en Etten hebben tal van renners pogingen gedaan om zich van het peloton los te rijden. De ze laatste fase van de strijd was daardoor vol leven en bedrijvigheid. Een groot peloton arriveerde in ge sloten gelederen te Etten, waar toen nog 10 ronden van het 3,2 km. lan ge circuit van Etten gereden moesten worden. Vier renners: van Dormael, Sorgeloos, Voorting en Kemp spron- fen naar voren. De eindsprint, waar- ij zich tal van renners hadden ge voegd, die verscheidene ronden ach ter waren, werd tenslotte door Kemp in zijn voordeel beslist. Hij klopte Voorting met miniem verschil op de streep. DE KLASSEMENTEN. De uitslag van deze eerste étappe AmsterdamEtten (206 km.) luidt als volgt: 1. Kemp (Int. ploeg) 5 uur, 46 min. en 17 sec.; 2. Voorting (Ned. Nat.) 5.46.17; 3. Sorgeloos (Belg. B) 5.47,17; 4. Van Dormael (Belg. A) z t.; 5. Dekkers (Ned. Nat.) 5.47.35; 6. Bogaerts (Belg. A.) z.t.; 7. Gielen (Belg. A.) z.t.; 8. Sieffert (Duits land) z.t.; 9. Hörmann (Int. ploeg) 5.48,44; 10. Van Breenen (Ned. Nat.) z.t.; 11. De Hoog (Ned. A.) z.t.; 12. Schaecken (Belg. A.) z.t.; 13. Van Est (Ned. Nat.) z.t.; 14. ex aequo Wagtmans (Ned. Nat.), Janssen (Ned. A.), Schoenmakers (Ned. B.), Tot Haarlem gebeurde er niets bij zonders. Maar in de Spaarnestad schoot Faanhof er tussenuit, echter niet voor lang, en ook de uitlooppo ging van Wagtmans in Wassenaar mislukte. In een rustig vaartje gins het door het Westland naar Schie dam, waar Wagtmans voor de twee de maal er tussen uittrok en nu met meer succes. Wel werd hij bij Maastunnel te Rotterdam ingehaald door Petry, maar geen van de andere renners gelukte het de Bredanaar te bereiken. Te Dordrecht bedroeg het verschil tussen de koplopers en het peloton drie minuten. Maar de twee voorsten hadden een vertraging op het tijd schema van een half uur. Het pelo ton maakte zich geen zorgen over de achterstand, maar paste tegelijker tijd wel op, dat die niet groter werd. Een gesloten spoorwegovergang voor Wagenberg (150 km.) gaf een kleine vertraging, die weldra werd inge haald, zodat het verschil een tijdlang bleef schommelen om de drie minu ten. KOPLOPERS INGEHAALD Daarna werd het geleidelijk min der, totdat het bij de doortocht van Breda tot beneden de 2 minuten Haarlemmer Reesman eerste in Ronde te Vlissingen. A. Teijsse uit Amsterdam sterkste bij de nieuwelingen. Onder vrij grote belangstelling werd op tweede Pinksterdag te Vlissingen een wielerwedstrijd voor amateurs ge organiseerd door de Z.W.C. Schelde- mond, ter gelegenheid van het eerste lnstrum, welke werd voorafgegaan door een koers van nieuwelingen, waarvoor burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen het startschot loste. Bjj de amateurs, die 80 km In 60 ronden reden, werd W. Reesman uit Haarlem winnaar- De eerste by de nieuwelin gen was A. Teijsse uit Amsterdam. Bijna honderd nieuwelingen gingen om half twee van start en er werd direct een flink tempo ingezet. .De groep bleef echter vrij dicht bij elkaar en alleen wanneer het om premies ging wérd het peloton wat uit elkaar getrokken. Het werd voornamelijk een Brabantse affaire; alleen P. v. d. Lijcke uit Groede en A. v. Sluijs uit Vlissingen reden een uitstekende race en v. d. Lijcke sleepte menige premie in de wacht. In de eindsprint kwam hij echter, evenals van Sluijs krachten te kort. Teijsse, die steeds in de kop groep had gezeten ging als eerste over de streep. Evenals hun voorgangers -zetten ook de 44 amateurs er direct een flink gan getje in. Uitlooppogingen werden steeds in de kiem gesmoord, tot dat J. Coone uit Eindhoven in de 18e ronde de kop nam. Men liet hem gaan en hij vergrootte zijn voorsprong voortdurend. Het was een moedig staaltje, maar hij werd toch in de 35e ronde opgeslokt door de kopgroep, of schoon zijn voorsprong toch geruime tijd een halve minuut had bedragen. Deze kopgroep, waarbij Jan Konings, A. Borremans, J. Roovers en P. Her mes, ging de eindstrijd uitvechten. Toen er nog drie ronden te rijden wa ren liep Konings weg met W. Rees man aan zijn wiel. De Haarlemmer liet hem niet meer los en in de eind sprint werd Konings geklopt. De uit slag luidde: Amateurs: 1. W. Rees man, Haarlem 2 uur 10 min.; 2. J. Ko nings. Breda; 3. Van Oosterhout, Lage Zwaluwe; 4. P. Verwijmeren; 5. A. Borremans, Hoogerheijde; 6. J. Roo vers, Etten; 7.J. v. Osta, Oudemolen; 8 J Driessen, Terheide; 9. P. Hermes, Oud-Gastel; 10. G. v. d. Berg, Slie- drecht. Nieuwelingen: 1. A. Teijsse. Amsterdam; 2. F. Filippini, Eindho ven; 3. J- Hultermans, Wouw; 4. C. M. Keepers, Roosendaal; 5. P. v. d. Hulst, Haarlemmermeer; 6. A. L. Lekkers, Zundert; 7. A. Sebregts, Eindhoven; 8. P .Damen, Lieshout; 9. P. v. d. Lijcke, Groede; 10 J. v. d- Kloot. Adri Voorting won Ronde van midden-Nederland. VEERTIENDE PLAATS VOOR VERHELST. De Haarlemmer Adri Voorting heeft opnieuw bewezen tot de beste ama teurs van Nederland te behoren. Na zijn zege vorige week in de Ronde om het IJsselmeer, was hij ook in de sterk bezette Ronde van Midden-Ne derland over een afstand van 204 km, waarvoor de beste amateurs ook uit het buitenland aan de start kwamen. De uitslag luidt: 1. Adri Voorting, Haarlem, 5 uur 32 man. 30 sec.; 2. Arend van 't Hof, Haar lem; 3. Wim Snijders, Halfweg; 4. Daan de Groot, Amsterdam; 5. Ceu- lemans, België; Rien Verhelst uit Axel werd veertiende in 5.41.25. JAN NOLTEN IN RONDE VAN FRANKRIJK. De Nederlandse wielrenner Jan Nolten heeft, het contract voor de Ron de van Frankrijk getekend. Hiermee is hij tot het professionalisme over gegaan en zal dus niet in de Olympi sche ploeg te Helsinki worden opge nomen. Suyckerbuyck (Ned. B.), Van Kerk- 'etry (Duitsland), B.), Desmedt (Belg. B.), Van Kerk hoven (Belg. B.), Pe'— Het ploegehklassement na de eer ste étappe luidt: 1. België A (Van Dormael, Bogaerts en Gielen) 17.22,27 2. Nederland Nationaal (Voorting, Dekkers en Van Breenen) 17.23,06; 3. België B (Sorgeloos, Desmedt en Van Kerkhoven) 17.24,45. Twee renners hebben opgege\ Het zijn Goedert en Zuretti, bei van de Internationale ploeg. SCHAKEN Nederlands schaaktiental versloeg Engeland. Zaterdag en Zondag hebben de schaaktientallen van Nederland en En geland te Londen eikaars krachten ge meten op de vier en zestig velden. De Nederlandse schakers bleken de sterk ste en wonnen met 13'/&612. De ge detailleerde uitslagen luiden: Zater dag: dr. EuweKlein lili; Van ScheltingaAlexander 10; Donner Golombek 10; CortleverBarry 10; Muhring—Tylor 10; v. d. Berg—Pen rose lili; BouwmeesterFairhurst Vili; cr. StumpersParr lili; BroadbentKramer lili; Ritson Morry—Barendregt 0—1. Zondag: Hoo perdr. Euwe 01; AlexanderVan Scheltinga li; Milner BarryCort lever '/iTyler—Muhring 0—1; Penrose—v. d. Berg 10; Fairhurst— Bouwmeester Parrdr. Stum pers 01; GolombekDonner 0—1; BroadbentKramer 10; Ritson Mor ryBarendregt Zz ZWEMMEN Raymonda Vergauwen zwom nieuw record. De Belgische zwemster Raymonda Vergauwen heeft bij zwemwedstrij den te Parijs het Belgische record op de 200 meter schoolslag dames gebro ken door een tijd van 2 min. 54,8 sec. te noteren. Het oude record stond met 2 min. 55,7 sec. reeds op haar naam. TILBURGERS NA DRIE RONDEN AAN DE KOP. Stormvogels naar eerste klasse door zege op Volendam. Hermes D.V.S., dat tot nu toe in de kampioenscompetitie twee kleine, maar waardevolle overwinningen had weten te behalen, is, wel enigszins Ixt de lijn der verwachtingen gestruikeld over de ernstigste candidaat voor de hoogste titel, Willem H. De tricolores wonnen ditmaal in Tilburg met 31 en nemen dus nu de eerste plaats in met nog geen enkel verliespunt. Ajax kon het ook gisteren niet tot een overwinning brengen, want Haarlem drukte zijn meerderheid in twee doelpunten uit, waar de Ajacieden er geen enkele tegenover konden stellen. De stand luidt: Willem II Hermes-DVS Haarlem Ajax 3 2 0 3 10 3 0 0 0 6 11-5 1 4 5-5 2 2 5-5 3 0 3-9 Na Heracles is nu ook de club van Kraak weer naar de eerste klasse ge promoveerd Stormvogels won van de ernstigste concurrent, Volendam, zo dat de eindstand nu is: Stormvogels Volendam EBOH 4 3 10 7 13-7 4 7-8 1 10-15 De promotie-competitie in C werd voortgezet met de wedstrijd VVH '16 Sportclub Emma. Het werd nog onverwacht een nederlaag voor de Sportclub, een uitslag waarmee TEC niet weinig gebaat is, getuige de stand: TEC Sportcl. Emma WH '16 2 11 3 11 3 10 Heracles speelde de laatste promo tiewedstrijd tegen PEC. Hoewel de Almelose club reeds eerste klasser is, werd het PEC niet cadeau gegeven, want het werd nog een overwinning voor Heracles. Heracles 4 4 0 0 8 17-7 PEC 4 112 3 11-13 Hoogezand 4 0 13 1 7-15 n de eerste klasse C beëindigden Bleyerheide en NAC de competitie. DAMMEN Felle strijd om de Nederlandse damtitel LAROS NOG AAN DE KOP. Na de tiende ronde van het persoon lijk damkampioenschap van Neder land, die Zaterdagavond te Amster dam werd gespeeld, heeft Laros nog steeds de leiding met 12 punten uit 9 wedstrijden. De uitslagen van deze tiende ronde luiden: W. Roozenburg Bandstra 2—0; Keiler—Huisman 1—1; Laros—Metz 20; Dukel—Bergsma 2 0; W. de Jong—Hofman 11; Bizot Van Dijk 20. De stand na de tiende rond is dus nu als volgt geworden: 1. Laros; 12 pnt. uit 9 wedstrijden; 2 en 3 Van Dijk en Keiler 12 uit 10; 4, 5 en 6 Bizot, Roozenburg en Metz, elk 11 uit 10; 7 Huisman 10 uit 10; 8 De Jong, uit 10; 9, 10 en 11 Bergsma, Dukel en Bandstra, elk 8 uit 10; 12 Hofman 6 uit 9. De achterstallige partij uit de negende ronde tussen Laros en Hof man, zal waarschijnlijk Donderdag avond a.s. worden gespeeld. De elfde en laatste ronde wordt Za terdagavond 7 Juni a.s. in Amsterdam gespeeld. Bleyerheide klom nog twee plaatsen door de Bredase clut te slaan. De eindstand is hier: Willem n 26 18 6 2 42 80-30 Eindhoven 26 17 6 3 40 82-40 BW 26 13 5 8 31 53-39 26 14 3 9 31 57-51 MW 26 10 7 9 27 46-49 Bleyerheide 26 11 4 11 26 52-53 SW 26 9 7 10 25 57-64 Juliana 26 10 5 11 25 44-62 NAC 26 X X 10 24 49-48 ADO 26 9 6 11 24 58-63 Sittardia 26 11 0 15 22-64-68 RBC 26 X 2 16 18 49-74 DHC 26 7 2 17 16 55-80 Quick (N.) 26 5 3 18 13 40-65 Het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Olympia", dat op het ogenblik de eerste plaats inneemt op de ranglijst van de tweede klasse der Zeeuwse Korfbalboiul. Staande v.l.n.r. de heren A. v. d. Velde, D. v. d. Vel de, A Verryzer, J. Walrave, J. Verryzer, W. de Waard. Knielend v.l.n.r. de dames A. de Jager, T. Dekker, T. Labeur, J. Labeur, C. Broer en M. de Pree. Terneuzen NOAD 1—2- Evenals tegen Longa behaalde Tcr- neuzen ook nu een eervol resultaat, door een 12 nederlaag tegen de Til- burgse eerste-ldasscr NOAD. Na een j spannende strijd werd het winnende doelpunt in de laatste minuut ge- scoord. Na zes minuten bracht Jan- i sen met een onhoqdbaar schot de j stand op 10, met welke stand de rust inging. Na de rust was NOAD iets sterker, maar dc Terneuzen-de- fensie was goed in vorm. Tien minu ten voor het einde maakte Mathrjssen de gelijkmaker in buitenspeipositie en de overwinning werd de Tilburgers bezorgd door Van Keulen in de laat ste minuut (12). HANDBAL HELLAS STERKER DAN OLYMPUS/EM.M TEAMS. Ook de handballers en handbalstcrs zaten het afgelopen weekend niet stil. Te Goes speelde een dames-elftal van Hellas Zaterdag tegen een elftal, be staande uit speelsters van Olympus en EMM. De Goese dames wonnen met 72. Ook de heren van Hellas kwa men tegen een combinatie van Olym pus en EMM uit. Zij deden het nog beter en wonnen met 182- Verdere handbaluitslagen zijn: Da mes: Marathon AMarathon B 44; heren: Marathon AMarathon B 911. Junioren: Hellas ATonido 51; Hel las B—Volharding 22. De Zeeuwen klopte R.C.S. in finale Robur-tournooi. De Zeeuwen heeft gisteren het Robur-tournooi in Goes gewonnen. In de winnaarsronde kwamen de Vlissin- gers tegen R.C.S. uit Souburg uit en wonnen gedecideerd met 52. Goes kwam op de derde plaats door een 51 overwinning op Robur. Goes nam in de wedstrijd tegen Robur al spoedig de leiding door een doelpunt van P. Wijs (01). Deze voorsprong was echter van korte duur, want V. Hopmans wist op fraaie wijze de gelijkmaker achter Zwartepoorte te werken. Ondanks een offensief van Goes na de hervat ting wist Robur nog geruime tijd stand te houden. Nadat v. d. Sluis echter zijn club de leiding had gege ven (12), was het hek van de dam. H. Wijs en v. d. Sluis maakten er 14 van. Schrijver bracht de eind stand op 15. De Zeeuwen en R.C.S. speelden vooral in de tweede helft met geest drift. Van Wezel gaf De Zeeuwen na 10 min. de leiding (10). Bij het ma ken van dit doelpunt werd de R.C.S.- doelman geblesseerd en moest zich laten vervangen. R.C.S. lanceerde en kele gevaarlijke aanvallen, waarbij de bal op de doellyn van De Zeeuwen moest worden weggewerkt Bij een snelle uitval van De Zeeuwen liet de defensie der Souburgers echter een steek vallen en Van Wezel bracht de stand op 20. Passenier profiteerde even voor de rust van een blunder in De Zeeuwen-defensie. In de tweede helft pakte R.C.S. direct de zaken energiek aan. Van Eenennaam scoor de de gelijkmaker (22) en dit doel punt bracht nieuwe spanning. Gelei delijk aan wist De Zeeuwen echter 't initiatief te nemen. Het R.C.S.-doel kwam onder zware druk te staan en hoewel R.C.S. de moed niet opgaf, brachten Klopmeijer, W. Leynse en Van Wezel dé eindstand op *52. Duel MevoYerseke lil onbeslist. Het belangrijke duel tussen Mevo en Yerseke III in de promotiecompe titie om een plaats in de eerste klasse van de Zaterdagvoetbalcompetitie is onbeslist geëinddgd. Te Zierikzee wer den Zaterdag de punten broederlijk gedeeld (3—=3). Door dit resultaat be houdt Yerseke de leiding. Terneuzense Boys trok naar 's Heer Arendskerke 11 en klopte dit elftal met niet minder dan 36, zodat de Bevelanders wel de zwakste zijn gebleken. De stand luidt thans: Yerseke III 3 2 1 0 5 11— 6 Mevo I 312048—6 Tern. Boys I 3 1113 10—11 'sH. Akerke II 3 0 0 3 0 5—11 Voor de beker werden de volgende wedstrijden gespeeld: Zaterdag: Ril- landia IWemeldinge I 24; Zondag' RCS IIISchoondijke I 12; Honte- niss II—Koewacht I 5—0. Magere 43 zege na matige wedstrijd. Het Zeeuws Zaterdagvoetbalelftal heeft Zaterdagmiddag tegen Middel burg geen slechte wedstrijd gespeeld. Het was enthousiast, maar schoot in teclinisch en tactisch opzicht nog veel by de groen-witten te kort. Bij Mid. delburg vlotten de aanvallen beter, zy werden mooier opgezet en de af werking was gevaarlijker. De achterhoede van het selectie-elftal heeft echter een uitstekende wed- stryd achter de rug. Van Liere en Marijs vormden een trapvast backstel, waarmee de groenwitte voorhoede veel moeite had. De middenlinie van de gasten trok echter weinig mee ten aanval, waar door de uitstekend spelende de Witte en de iets mindere Koster alsmede de binnenspelers Van Manen en Sandberg tot Essenburg steeds weer de bal naar voren konden dirigeren. Van de voorhoedespelers waren al leen de buitenspelers Dees en Colijn gevaarlijk. Midvoor Dommisse kreeg tegen v. Houtepen weinig kans. Van Tatenhove speelde ditmaal spil na de rust midvoor, toen Dommisse spil ging spelen en op de linksbinnen plaats was de Middelburger Hofman opgesteld. SPELVERLOÓP De wedstrijd begon met een ter- reinverkennen aan Deïde zijden, maar alras bleek, dat Middelburg zijn gas ten technisch de baas was. Het eer ste doelpunt ontstond reeds na 10 minuten, toen F. v. d. Klink de bal van ongeveer 25 meter afstand kei hard in het doel schoot (1-0). Na dit doelpunt ontstond er iets meer leven in de, brouwerij en ook de Zaterdag- voetballers zetten enige aanvallen op, die echter veelal door Carol en Jon- gepier in de kiem werden gesmoord. Doelman Versluys had het voor de rust niet moeilijk en moest slechts enkele malen handelend optreden. Dank zij het goede verdedigen van de Zaterdagse defensie bleef de score tot 5 minuten voor de rust ongewij- zigd, maar toen schoot v. d. Klink weer raak (2-0). Na de rust hetzelfde spelbeeld. Af wisselende aapvallen met een tech nisch beter Middelburg. Na 6 minu ten wist Scheenloop doelman Bolle- man die een goede wedstrijd speel de van dichtbij te verschalken (3-0). Ongeveer 10 minuten )ater wist Verschelling een strafschop te benutten (3-1) na hands van Jonge- pier. De spanning kwam er weer even in toen Dees er 3-2 van maakte. Een blunder van Bolleman gaf Mid delburg echter een 4-2 voorsprong.- Vier minuten voor het einde slaagde v. Tatenhove er nog in de achter stand tot 4-3 te verkleinen met wel ke stand tenslotte het einde kwam van deze voor de toeschouwers ma tige wedstrijd. Na deze wedstrijd heeft de Keuze- Commissie van de afdeling Zeeland het volgende elftal samengesteld, dat MASSAAL TURNFEEST IN DEN HAAG. „Achilles" uit Middelburg zorgde voor twee eerste prijzen. Ruim 6000 toeschouwers hebben in de Houfcrusthallen te Den Haag tij dens de keurturnvvedstrijd tussen Nederland en Saarland, die in het kader van het 30ste K.N.G.V.-bondsfeest werd gehouden, van uitstekend turnen zowel van de Nederlanders als van de gasten, kunnen genieten. Verheugend was daarbij het prachtige werk van de Nederlandse kampioen, de Alk maarder Klaas Boot jr., alsmede het debuut van J. v. d. Sande uit Goes, die zijn entrée in het Nederlandse keurkorps maakte, zich als vierde van alle deelnemers plaatste en bovendien by de vrye oefeningen de beste prestatie leverde. Met deze verrichtingen ontnam hy tevens Klaas Boot de gelegen, heid om zich by de Nederlanders op alle onderdelen het hoogste te klasse ren. De Saarlanders leverden bij de brugnummers de beste prestatie. Op de overige programmapunten als ringen, vrije oefening, paard en rek waren de Nederlanders zij het ook hier bescheiden, steeds de meerderen van hun gasten. Nederland behaalde de overwinning met 547.70 punten te gen Saarland 533,60. Zaterdag werd dit 30ste bondsfeest ingezet met een ereavond, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Het programma bestond uit een ge varieerde keur van toestelturnen, vrije oefeningen, rhytmische gymna stiek en springnummers, voor dames en heren, in de meeste gevallen, klas sikaal. nationaal en internationaal. De gymnastiekvereniging „Achil les" te Middelburg behaalde in de wedstrijden driekamp meisjes en da mesjunioren een mooi succes. Zy ver overde in beide afdelingen een eerste prijs. De wedstrijden bestonden uit de bondsvrije oefening van de bond en zelf gekozen oefeningen klassikaal brug en bokspringen. Zondagmiddag traden na het hij sen van de vlaggen en het zingen van de volksliederen de turners en turn sters op Houtrust aan. De verschil lende verenigingen lieten voor de vrije oefeningen zeer goede oefenstof zien en kregen veel applausjes. Het slotstuk van de middag, de knotsoefeningen voor dames ontwor pen en ingestudeerd door mevr. J v. d. Most-Leyeweert, bracht niet min der dan 960 damesathleten in het veld. Het was een imposant schouw spel, waarvan het laatste deel helaas door een hevige stortbui werd bege leid, en waarbij een vrijwel foutloze uitvoering te bewonderen wel. Tweede Pinksterdag werden de oe feningen voortgezet voor ca. 10.000 toeschouwers en demonstreerden de Nederlanders en de Saarlanders elk hun kunnen. Een afdeling van V.Z.O.S. uit Yer seke wist Maandag beslag te leggen op de eerste prijs in groep E (68 j.) driekamp dames, (brug, springen en knotsoefeningen). De dames van L.O. te Vlissingen behaalden een tweede prys bii de wedstrijden D.-oefenseries. Swift verloor van Zeeuws korfbaltwaalf tal. Het eerste twaalftal van de Mid delburgse korfbalvereniging Swift heeft sinds jaren weer eens een ne derlaag geleden en wel tegen een zeer sterk Zeeuws twaalftal. De uitslag 6-9 is echter iets geflatteerd, daar vooral voor de rust Swift het beste van het spel had en een 3-0 voor sprong veroverde. Deze wedstrijd, die ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de korfbalvereniging SSS te Colijnsplaat op Tweede Pinkster dag werd gespeeld, trok zeer veel belangstelling en vormde een waardig slotstuk van de gezellige seriewed strijden welke er aan voorafgingen. Swift, dat gehandicapt was door het ontbreken van de Ru en F. Adriaan- sen, zette direct snelle aanvallen op, welke reeds spoedig een doelnunt door mej. Voogd opleverden (1-0). Niet lang daarna was het Eiff, die met een fraai ver schot de stand op 2-0 bracht. De tweede aanval van Swift liep echter wat stroef, waar door de doelpunten nog al lang op zich lieten wachten. Ook het Zeeuws twaalftal combineerde niet slecht, maar schoot vooralsnog te onzuiver. Doordat Bruggeman nog een straf- worp benutte ging de rust met een 3-0 voorsprong voor Swift in. OMMEKEER Na de rust kwam er een Swift in het veld, dat kennelijk de mening was toegedaan, dat de zege al binnen was, want de Middelburgers vatten het te gemakkelijk op. Dat dit fout zou lopen, bleek al spoedig toen Kievit en Van Dale er 3-2 van maak ten. Van Houte zorgde daarna voor de gelijkmaker en met een ver schot was het Houg, die de stand op 3-4 bracht. De Swift-aanvallen lukten veelal niet en uit een vrye worp zorg de Houg voor 3-5. Vlak voor net ein- le was net mevrouw Priester, die de eindstand op 3-6 bracht. De seriewedstrijden hadden een vlot verloop. In afdeling I werd Scampolo I eerste gevolgd door Zee- landia I, Swift n en SSS I. In afde ling rr eindigde Vitesse als nummer een, gevolgd door Swift HI, Animo en SSS H. op Zaterdag a.s. te Driebergen de strijd zal moeten aanbinden tegen de elftallen van Utrecht. Zwolle on Haarlem. Zoals bekend is Zeeland be kerhoudster. Doel: M. Bolleman (Spui); achter: M. Vermerris (Wemeldinge) en H. Marijs (Amemuiden) aanvoerder.; midden: C. Walraven (Rillandia) C. Lobbezoo (Rillandia) en M. Lobbe- zee (Krabbendyke jvoor: A. Dees (Tern. Boys) M. Kriekebaard (Krab- bendijke) P. Dommisse (Nieuwdorp) P. van Tatenhove (Hoek) en C. de Kok (Nieuwdorp). Reserves: P. *B. van Roosmalen (Rillandia), J. van Liere (Kloetinge) Schrier (Kapelle) en H. Schouwe- naar (Wemeldinge). Nederlandse ploeg naar Helsinki Voetbalelftal zal eveneens de reis aanvaarden. Het bestuur ran het Nederlands Olympisch Comité heeft Vrijdag jl. in 'n vergadering te Den Haag beslo ten een ploeg uit te zenden naar de Olympische Spelen te Helsinki. De Nederlandse ploeg zal 150 man groot zyn, officials inbegrepen. Ook het Nederlands elftal zal in de Finse hoofdstad van de partij zijn. Het be stuur van het NOC deelde hierover mede, dat de goede prestatie welke het bondsteam in de wedstrijd tegen Oostenrijk B heeft geleverd, van gro te invloed is geweest by deze beslis sing. Bovendien is in tegenstelling met thans, het niet altijd mogelijk om voetbal bij de Olympische Spélen te doen vertegenwoordigen. Men herin nert zich ongetwijfeld, dat in 1936 feen team naar Berlijn is gegaan en at in 1956 naar Melbourne zeker geen Hollandse ploeg de verre reis zal ondernemen. Voorts heeft in vele opzichten de KNVB grote medewer king verleend, niet het minst in fi nancieel opzicht teneinde een goede representatieve ploeg naar Finland te zenden. Het voetbalelftal zal met 17 spelers gaan. het hockeyelftal met Het NOC zal te Helsinki vertegen woordigd worden door de voorzitter, mr. J. Linthorst Homan de secreta ris dr. J. N. v. n. Houten en het be stuurslid H. J. SÜngenberg. De heer K. J. J. Lotsy zal als chef de mis sion fungeren. Vrijwel alle deelnemers zullen per vliegtuig de reis van Amsterdam naar Helsinki en terug maken. DE NEDERLANDSE DEELNAME Het ligt in de bedoeling bij de in dividuele takken van sport aan de volgende nummers deel te nemen: Athletielc dames: 100 meter hard lopen, 200 meter hardlopen, 80 meter hordenloop, vérspringen, 4 maal 100 meter estafette (onzeker); athletielc heren: 100 meter hardlopen <onz.), 200 meter hardlopen (onz.). 400 hard lopen (onz.), 800 meter hardlopen (onz.) 1500 hardlopen, 5000 meter hardlopen, 400 hordenloop (onz.), vér- springen, speerwerpen (zeer onz.), marathonloop (onz.); boksen: een paar boksers; kanosport: kl en k2 lange en korte baan kl dames; ge wichtheffen: 2 gewichtheffers; roe iers: geheel onzeker; - ruitersport, geen zware dressuur, nog onzeker: samengestelde wedstrijd zwaar sprm- concours; wielrennen; sprint achter- volgingswedstrrjd, wegwedstrijd; zei len; 5.5 meter klasse, drakenklasse, startklasse, .,finn" klasse; zwemmen: dames: 100 meter vrye slag, 100 me ter rugslag 200 meter schoolslag, 400 meter vrije slag, schoonspringen (zeer onzeker), 4 maal 100 meter es tafette, heren: 100 meter vrije slag 100 meter rugslag (zeer onzeker)! 200 meter schoolslag (zeer onzeker), meter VHF slag (zeer onzeker). loOO meter vrye slag 4 maal 200 meter vrije slag (zeer onzeker) en voorts waterpolo. Wanneer de inschrijvingen voor enkele nummers onzeker of zeer on zeker worden genoemd, dan hangt dit af van twee factoren: op de eer ste plaats zijn de bonden nog aan het onderzoeken of de betrokkenen, wat hun capaciteiten betreft, voor uitzending in aanmerking komen en voorts hangt de uitzending van de „onzekeren" voor een belangrijk deel er van af of een bedrag van f 35009 welke nog aan de grote som" bijeen gebracht sal kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5