NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN Een dode, 7 zwaar en 4 lichtgewonden OMO en zeep zijn doodsvijanden ZATERDAG 31 MEI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindexamen Middelbare Handelsavondschool Middelburg Voor het eindexamen aan de Mid delbare Handelsavondschool met 5- jarige cursus te Middelburg slaagden de volgende candidaten: mej. M. A. Pluymers en J. Wisse te Middelburg. C. D. den Hamer te Terneuzen en A. Joziasse en A. Palmkoeck te Souburg. Vyf candidaten werden afgewezen. Voor het eindexamen 3-jarige cur sus slaagden: J. H. Jongste, J. C. de Kubber, J. E. Paarsmarkt, A. Portier en Th. Westers, allen te Middelburg, A. Baas, A. J. Francke en H. Hubregt- se te St. Laurens en P. A. C. Joziasse en E. M. Joziasse te Serooskerke (W). Afg#wezen: 6 candidaten De directeur, drs. G. W. Paap, wek. te de geslaagden van de 3-jarige cur sus op, de studie voort te zetten. De heer J. P. van 't Hof, gecommitteer de, reikte de diploma's uit. De oudste leerlingen van beide cursussen dank ten directeur en leraren voor het ge noten onderwas. G.S. WILLEN GEEN GARANTIE VERLENEN VOOR TENTOONSTELLING. Het comité tot voorbereiding van de tentoonstelling „De geschiedenis der Staten-Generaal" heeft het pro vinciaal bestuur van Zeeland ge vraagd ten behoeye van die tentoon stelling een garantie te verlenen ten bedrage van 2000. Gedeputeerde Staten zijn echter van oordeel, dat het niet op de weg van de provincies ligt, hier financiële steun te verlenen en stellen de Provinciale Staten dan ook voor op het verzoek afwijzend te be schikken. Vlissingen CHR. ZIEKENHUIS BETHESDA. In de plaats van ds. J. C. Sickesz, die binnenkort naar 's-Gravenhage vertrekt, is door het bestuur van het Chr. Ziekenhuis „Bethesda" tot zijn voorzitter benoemd de heer J. Moll, adjunct-directeur van gemeentewer ken aldaar. HUISVROUWEN MAAKTEN TRIP NAAR BELGIë. De afdeling Vlissingen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen maakte met en kele leden van de afdeling Middelburg een allergezelligst reisje naar Gent, Brussel en Antwerpen. In deze steden werden verschillende musea be zichtigd en ook hadden de huisvrou wen veel belangstelling voor de win kels in Brussel. Tijdens het winkelen konden zij vaststellen, welke artike len de bijzondere aandacht van de Belgische dames hadden. Enigszins vermoeid, maar met een gezellige dag achter de rug kwamen de dames te Vlissingen aan. JAARVERGADERING V.R.B. Nadat in tegenwoordigheid van een aantal genodigden, onder wie het be stuur van de Vlissingse zwemclub en wethouder M. A. van Popering, het geheel opgeknapte zwemschip van de Vlissingse reddingsbrigade voor het nieuwe seizoen was opengesteld, hield deze brigade in café Dekker te Vlis singen haar algemene jaarvergade ring, onder voorzitterschap van de heer P. J. Gillissen. Reeds de notulen, voorgelezen door de secretaris, de heer D. van Wolferen, gaven aanlei ding tot een uitgebreide discussie, waarbij bleek, dat de V.R.B. met ver schillende moeilijkheden te kampen heeft. Dit betreft vooral de deelna me van de leden aan de verschillende organisatorische werkzaamheden en voorts het beschermen van in de stad opgehangen reddingsmateriaal tegen de baldadige jeugd. Tijdens de verga dering werd dan ook herhaaldelijk op grotere activiteit aangedrongen. By de behandeling van de ingeko men stukken werd van gedachten ge wisseld over het afwijzen van een verzoek tot verhoging van de jaar lijkse subsidie door het gemeentebe stuur van Vlissingen, verder werd 't royeren van vijf leden wegens inter ne onenigheden uitvoerig besproken. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde een ledental van 81. Ook in dit verslag werd op een tanende belangstelling voor 't reddend zwem men gewezen. Momenteel beschikt de brigade over een batig saldo van f389,32. Na het jaarverslag van de technische leiding, waaraan nu ook de heer I. de Bel is toegevoegd, be sprak men het a.s. zwemseizoen. Het zal waarschijnlijk het laatste jaar zijn dat de V.Z.C. van het schip van de brigade gebruik maakt en dit bete kent een verliespost voor de V.R.B. Mep zal echter trachten dit financieel te ondervangen, door op uitgebreide schaal donateurs te winnen. Het ge hele bestuur werd bij acclamatie voor een periode van twee jaar herkozen. Ook bij de rondvraag kwamen nog verschillende belangrijke kwesties ter sprake, welke alle door de voorzitter werden toegelicht. FILMS IN ZEELAND Kiplings drie soldaten. Drie van de infanterie (Soldiers three), een Amerikaanse film van Tay Garnett. Het grappige verhaal van Rudyard Kipling over drie soldaten uit het Engelse leger in India, die zo om streeks 1890 de „drie grote proble men van het Britse rijk" waren, is in Amerika lang niet onverdienstelijk verfilmd. Stewart Granger, die de Engelse studio's de rug heeft toege keerd, Walter Pidgeon èn David Ni- ven, drie kundige acteurs, weten bij na voortdurend de boemelaars gees tig te typeren. De strijd tegen de op standelingen brengt ook nog wat spanning in deze plezierige film. (Al- hambra, Vlissingen). De schat van Monte Chrlsto (Sword of Monte Christo), een Ame rikaanse film met George Montgome ry en Paula Corday, opgenomen in Cinecolor-kleuren, wordt van heden avond af in de Schouwburg te Mid delburg vertoond. Zij laat in de ge bruikelijke romantische styl zien, hoe een even charmante als ondernemen de jongedame in het geweer komt om goed tegenover kwaad te stellen en het familiebezit van de Monte Christo's te beschermen. Aan actie geen gebrek. Tarzan en de luipaardkoningin (Tarzan and the leopardmen), een Amerikaanse film van Kurt Neu mann. Ook deze Tarzan-film is volgens het beproefde recept gemaakt: de held van de jungle trotseert levens gevaar om een geheime inboorlingen organisatie te liquideren en weet te vens enige blanke schurken, die de aanstichters van al het kwaad waren, aan te zetten tot een dodelijk ge vecht met elkaar. Johnny Weissmul- ler, Brenda Joyce en zekere Acqua- rietta als de „luipaardkoningin" ver vullen de hoofdrollen. (Luxor, Vlis singen) Tramlijn Begeerte bespraken wij reeds in ons blad van gisteren (Elec tro, Middelburg). AFSCHEID BIJ DE N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vrijdagmiddag werd in het kantoor van de N.V. Haven van Vlissingen af scheid genomen van de heer W. den Engelsman, die na een 40-jarige diensttijd het bedrijf met pensioen ging verlaten. De heer den Engelsman werd met zijn vrouw in de vergaderkamer, waai het gehele vaste personeel en een ver tegenwoordiger van de losse havenar beiders aanwezig was, door de direc teur, de heer F. P. C. Mijs, toegespro ken. Hem werd een cadeau aangebo den. De heer Th. Kamermans sprak na mens het personeel woorden van dank voor de aangename samenwerking, waarna de heer Chr. Kats dit deed na mens de collega's en de heer J. Siegers namens de losse ploeg. Alle sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van een geschenk. Mevr. den Engels man werd bloemen aangeboden. CONCERT. Zaterdagavond 7 uur geeft de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" een con cert in 't Bellamypark te Vlissingen. St. Laurens PRIJSWINNAARS WEDSTRIJDEN Te Sint Laurens zijn tijdens het burgemeestersfeest vele wedstrijden gehouden. Hier volgen de namen van de prijswinnaars: Versierde paarden erewacht: 1. P. Gilde; 2. F. Wisse; 3. I. Wisse. Stoeltje rijden: 1 M. Koo- le Jzn. en P. Verhage; 2. F. Wisse en Jan Buys. Wielerwedstrijd: 1215 jaar: 1. Dies Koole; 2. Jan Boogerd; 3. Jan Wisse. Idem 1518 jaar: 1. Maarten van den Ende; 2. Frans Pouwer; 3. Lein Davidse; 4. Jan Koole. Stoelenwedstrijd dames: 1. mevr. Geldof-Kasse; 2. mevr. Polder- man-Hillebrand. Ringsteken met sjezen: A. van den Broeke-v. Doorn; 2. J. Burjs-Langebeeke; 3. J. Gideon- se-Quist. Versiering sjezen: 1. L. Roose; 2. J. Buijs.' Behendigheids wedstrijd voor motoren: 1. A. Houter man; 2. G. Verhuist Behendigheids wedstrijd voor dames en heren: 1. burgemeester W. Baas; 2. mej. Leu selink. Veere IJS IN HET WATER. Te Veere is een yskarretje van de kade in het water gereden. Waar schijnlijk was de handrem niet goed gesteld, terwijl bovendien de kade enigszins helt. Na enige moeite slaagde men er in de driewielersfiets weer op het droge te krijgen. Echter zonder ijs en zonder wafelsVoor de venter een behoorlijke schadepost. Marktberichten EIERVEILING MIDDELBURG Sortering I: minimumprijs voor pluim veehouders 2,23 per kg. VEILING „WALCHEREN». 30 Mei. Fruit: Aardbeien: Madame Le- feber 921.60: Deutsch Evern 1.262.04; Madame Moutöt 1.30; Rode bessen per doos 45—50; Tomaten 952.37; St. Hemy 41—42; Kruisbessen 50.50. Nieuwe aardappelen: grote 25—31< drielingen 22—27; kriel 15—24. Aanvoer aardappelen 9000 kg. Groenten: Sla 2—9; Bloemkool A 43— 75; idem B 30—59; idem C 1446: idem D 923: Komkommers A 3743: idem B 33—39; idem C 23—31; Bospeen 21—58: Boskroot 1241; Bosradijs 1012; Andij vie 40—53; Postelein 21—50; Peulen 1.94; Doperwten 501.09; Rabarber 516; Tuinbonen 48—53; Stamsnijbonen 1.49— 1.59; Spitskool 27—37; Spinazie 15—53; Prei 17. VISMIJN TE VEERE. 30 Mei. Export garnalen 1219 kg.: 60; Handels garnalen 1674 kg.: 43—55: Schar 99 kg.: 41—54; Bot 46 kg.: 3540; Schol 17 kg.: 42—43; Middel tong 42 kg.: 61— 1.31; Rog 48 kg.: 16—23; Visiever 2",'2 kg.. 33; Ongesorteerde vis 4 kg.: 27, Middelburg TOERTOCHT „DE ZEEUWEN De motorclub ,,De Zeeuwen" tc Mid delburg organiseert op Tweede Pink sterdag een gezellige toertocht naar Brabant met bezoek aan de motor wedstrijden te Etten. Aan deze tocht kunnen ook niet-leden deelnemen. Er zal om 10 uur des morgens op de Markt te Middelburg gestart worden DE GEMEENTECLASSHTCATIE. Is de z.g. standplaatsaftrek in de ze tijd nog wenselijk en zo ja, in wel ke mate? Dit was het uitgangspunt van een inleiding, die de secretaris van de Alg. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden en handelsrei zigers ,Mercurius" in de bovenzaal van het Ned. Koffiehuis voor de leden van de afdeling Middelburg hield. Aan de hand van het rapport-Kruit, dat een visie geeft op het vraagstuk van de gemeente-classificatie, sprak de secretaris over de -diverse facetten van dit vraagstuk en hij toonde met voorbeelden uit een aantal budgeton derzoekingen aan, dat algehele af schaffing van de standplaatsaftrek op dit moment niet wenselijk is. Een verschil van 10 cent per uur in loon tussen de grootste en kleinste ge meente moet redelijk worden geacht. Dit*bedrag zou echter van tijd tot tijd opnieuw moeten worden bezien, om dat er factoren zijn, die het huidige verschil tussen stad en platteland aanmerkelijk kunnen verminderen. Na een discussie verklaarde de ver gadering zich accoord met de voorlo pige conclusies, die het bestuur van het N.V.V. heeft opgesteld. VERBETERING HAGEPREEK- GANG, - De directeur van Gemeentewerken te Middelburg besteedde Donderdag in het openbaar aan het verrichten van grond-, straat- en rioleringswer ken in de Hagepreekgang. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: Aanne mingsbedrijf Zeeland, Middelburg, f7990; J. Moerland, Sint Annaland, f7800; M. Wandel, Souburg, f7600; Gebr. Geldof, Serooskerke, f7490; Fa. Jongepier, Serooskerke, f7150. Koudekerke RINGRIJDERIJ OP PINKSTERDREE. Evenals in vele andere plaatsen op Walcheren, zal ook te Koudekerke op de Dinsdag na Pinksteren weer de ling worden gereden. Een groot aan tal liefhebbers heeft zich reeds ge meld. Het ringrijden begint reeds om zeven uur 's morgens en zal duren tot 's avonds zes uur. Ter opluiste ring geeft de harmonie „Voorwaarts" des morgens van 10 tot 11 uur een concert in de tent op het dorp. De bussen van de „Stoomtram Walche ren" zullen die dag van het Gemeen tehuis af vertrekken. Arnemu'den BAZAR. Op Tweede Pinksterdag en de Dinsdag na Pinksteren organiseert de muziekvereniging „Arne's genoegen" te Arnemuiden een bazar in het ver- eningingsgebouw ten bate van het in strumentenfonds. RINGRIJDERIJ. Dinsdag na Pinksteren zal op het zgn. Schorretje door de ringrijders- vereniging „In galop" een ringrijdery worden gehouden, voor welk evene ment zich ongeveer 20 personen op gaven. Uit het zakenleven. BADHOTEL DOMBURG GEMODERNISEERD. Het bekende Badhotel Domburg, dat er na oorlogs-, inundatie- en eva cuatie-perioden als een ruïne uitzag, maar na enkele jaren gerestaureerd weer in gebruik kon worden genomen, is opnieuw gemoderniseerd en aan zienlijk verbeterd. Niet alleen is de capaciteit vergroot door het aantal bedden tot 150 op te voeren, maar bovendien heeft men door een oor deelkundige ruimteverdeling een ge zelliger Sfeer weten te scheppen. De ontspannings- en woongedeelten zyn thans tot een sluitend geheel ge maakt. Een smaakvol ingerichte bar behoort tot de intiemste hoekjes van het ruime geheel. Aansluitend aan de bar, treft men een prettig ingerichte, rustige conversatiezaal, die vooral bij minder goed weer wel in de smaak zal vallen en in een behoefte zal voor zien. Een aanwinst is ook de speel zaal voor de kinderen in een af zonderlijk gebouw ondergebracht, waar de jeugd zich met alle mogelijke spelen kan amuseren. De voormalige stal is omgetoverd tot een eenvoudig gebouw met kamers van lagere prijs klasse dan in het hotel zelf Voor Domburg niet alleen, maar ook voor Walcheren, is deze moderni sering ongetwijfeld een belangrijke aanwinst. Zaterdagavond zal om half 8 in de muziektent aan de Kerkwal te Keüikens- zand een concert worden gegeven door Heinkenszand en „Excelsior" uit Kloe- tinge. Zaterdagavond 31 Mei a.s. zal cr van 8 tot 9 uur in dc Ned. Herv, Kerk te Itapelle een orgelconcert worden gegeven door de organist Gommert de Kok. De in Terneuzen gehouden collecte voor de Stichting 19401945 heeft een be drag van 1219,27 opgebracht. De collecte voor de Stichting 1940— 1945 heeft te Krabbendijke 508,50 opge bracht Zaterdagavond 31 Mei hoopt het fan farecorps Luctor et Emergo te Renesse bij gunstig weer 'n concert in de muziek tent te geven. De Ned, Herv. Jeugdclub „Soli Deo Gloria" te Gapinge maakte dit jaar een reisje naar Nijmegen, Utrecht waar zij o.a. de Dom beklommen, en omstreken. De opbrengst van de collecte voor de Stichting 1940—'45 te Renesse was 160,59. Vanavond zal de Harmonie „Mozart" te Yerseke een concert geven. Op het pro gramma staan o.a. werken van Boedijn, Holzman en Kessels. De opbrengst van de collecte voor de stichtingen „Sonnevanck" en „Zonneglo ren" heeft te Wemeldingc 144,66 opge bracht. Te Roosendaal slaagde voor het pralc- tijk-examen broodbakkerspatroon, de heer M. Louisse te Waarde. Onder grote belangstelling vierden te Tholen de echtparen Jan Schot—Van der Male, resp. 76 en 72 j„ en S. SchotQuist 77 en 72 jaar, hun gouden bruiloft. Naast de vele cadeaux, waren zaal en huiskamer gevuld met een schat van bloemen. Door het comité Ouden van Dagen te Sint-Maartensdijk worden weer voorbe reidingen getroffen om evenals andere jaren een autotocht te maken. De reisvereniging „Onder Ons" te Sint- Maartensdijk heeft besloten op Donder dag 26 Juni a.s. een trip te maken naar Arnhem en Apeldoorn. Droevig ongeluk onder Roosendaal Vrijdagavond is onder Roo sendaal een auto ingereden op een colonne nationale re servisten. Van de colonne werd één man gedood, 7 zwaar en 4 licht gewond. De bestuurder van de auto, de heer A. V. uit Roosen daal, is gearresteerd. Vergeet het nooit O.- en W -Souburg AFLOO PVERKOPING. Notaris mr. P. W. Meylink te Mid delburg heeft Woensdag in café Dorpszicht te Souburg publiek ver kocht twee woningen met schuur, erf en grond aan de Middelburgsestraat 103 en 105 te Souburg, samen groot 36.90 are. Koper was de heer A. de Visser Jz. te Souburg voor 4000. Officiële publicaties VLISSINGEN INENTING POKKEN B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze HERinenting op Woens dag 4 Juni a.s. om drie uur des namid dags in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Vlissingen, 29 Mei 1952. MIDDELBURG LIJSTEN VAN CANDIDATEN voor de verkiezing van de Leden van de Eerste Kamer der Staten-GeneraaL De Commissaris der Koningin in Zee land maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor de verkiezing van de leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, welke lijsten op 3 Juni 1952 bij hem worden ingeleverd, voor een ieder tot 5 Juni ^.s, ter inzage worden neder- gelegd ter Provinciale Griffie, Dam 68, te Middelburg, van 912.30 u. en van 14—17 u. De Commissaris der Koningin voorn. A. F. C. de CasembrooL VLISSINGEN. BADBEDRIJF. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dal voor het badseizoen 1952 de volgende tarieven, met inbegrip van omzetbelasting zullen gelden: Abonnementskaart voor een persoon f 7; Abonnementskaart voor meerdere leden uit een gezin, mits een seizoenkaart is genomen f 5.Abonnementskaart voor kinderen tot 14 jaar f 5.—; Maandkaart voor één persoon f 3.75; Maandkaart voor kinderen tot 14 jaar f 2.50; Badkaart voor een bad f 0.30; Badkaart voor een bad (OMO-Nieuwsdienst) VLISSINGEN, 31 Mei - Een omwen teling van historische betekenis ondervindt door haar bijzondere, haar sensationele verrassingen dlk- wijls nog zo veel tegenstand van het oude, het weggeworpene, dat het overigens onweerstaanbaar ont- wikelingsproces de eerste tijd storend beïnvloed kan worden. Hieraan dachten we, toen dezer dagen enkele huisvrouwen de opmer king maakten, dat OMO's roem en l'aam, culminerende In de bergen sneeuwwit schuim en een sop, waarin al het vuil van het wasgoed zou vloeien, voor haar wel altijd een Illu sie zou blijven. Wat bleek Deze huisvrouwen had den in haar overigens respectabele zin en Ijver voor „de schoonste was van haar leven" behalve OMO ook nog zeep of zeeppoeder In het was water gedaan of hadden uit gewoonte een paar erg vuile plekken met zeep aangesmeerd. Het resultaat? Minder schuim dan zij verwacht hadden en een akelig sop, een wanhoop en een ergernis voor ieder rechtgeaarde hulsvrouw op wasdag. De les? Nooit zeep of zeeppoeder bij OMO voegen, want dat heeft het zelfde effect als een waterstraal, die op het vuur wordt gericht. OMO en zeep zijn DOODSVIJANDEN! Nu is ook voor deze hulsvrouwen wasdag een feestdag. Want nu ls ook hiér was verzwolgen in OMO-schuim en schoner dan ooit. O. 22 voor kinderen tot 14 Jaar f 0.20; Kaart voor 10 baden f 2.50; Kaart voor.20 baden f 4.75; Abonnementskaart omnibus (cabi- winkelgalerij) voor één persoon t 4.50; Abonnementskaart omnibus voor kinderen beneden 14 Jaar f 3.—; Maandkaart om nibus voor één persoon f 2.Maandkaart omnibus voor kinderen beneden 14 Jaar f 1.25; Badkaart voor een bad.(omnibusi f 0.15; Badkaart voor een bad (omnibus) voor kinderen beneden 14 jaar f 0.10. Huur van badgoederen. Huur van een zwembroek f 0.20; huur van een handdoek f 0.20: huur van een badcostuum t 0.30; hour van een badmuts f 0.20. Voor het huren van badgoederen moet een cautie van f 5.— per stuk worden gestort. Tarief voor zonnebaden. De prijzen zijn geheel gelijkluidend aan die der zeebaden. De bad-abonnementcn en badkaarten zijn niet geldig voor het zonnebad; voor het gebruik van badstoelen moet afzon derlijk worden betaald. Tarief voor het huren en opbergen van cano's: Huur voor een éénpersoons cano f 0.60 per faur of korter. Huur voor een tweepersoons cano f 0.80 per uur of kor ter; Voor het opbergen van een cano f 7.50 per seizoen. Tarief voor de strandstoelen en para sols. Voor het gebruik van een strandstoel wordt 15 cent per uur of gedeelte daar van geheven. Dagkaarten (behalve 's Zondags) wor den afgegeven voor 50 cent Halve dagkaarten gedurende de voor middag tot 1 uur n.m. (van 1 uur namid dag tol sluitingsuur): 35 cent. Voor het gebruik van een strandpara- sol wordt 30 cent per uur of korter en i 1.50 per dag geheven. Abonnementen en badkaarten worden afgegeven onder de volgende voorwaar den: le. dat bij gebruik van een badcabine door de chet van het badbedrijf kan wor den geeist, dat kleren In de garderobe worden opgegeven; 2e. dat baders, die zich naar het oor deel van het badpersoneel, te ver in zee wagen en op sein van dat personeel niet onmiddellijk terugkeren, de verdere toe gang tot het baden worden ontzegd, zon der terugbetaling van eventueel betaal de bad- of abonnementsgelden. Kinderen, beneden 10 jaar, worden zon der geleide niet op het badstrand toege laten, Vlissingen, 30 Mei 1952. WALCHEREN ZONDAG 1 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. Willens- waard; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Korevaar; Biggekerke 10 en 2 dienst; Domburg 10 en 7 ds. v. Willens- waard; Gapinge 10 dhr. Boogaard, 2 ds. de Boer; Grypskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Durkstra, 10 Jeugdkerk; Vlissingseweg 7 ds. Durkstra; 't Zand 10 ds. Durkstra, 7 ds .v. Dijl, 10.15 Jeugdkerk; Meliskerke 10 dhr. Barnard, 2.30 ds.*v. Dyl; Middelburg Oostkerk 10 ds. Smits. 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. v. Voorst Vader; Electro-bioscoop '10 Wika Brjleveld (jeugdkerk)Nieuw- en St. Joos- land 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Hartjes, 7 ds. Kloosterman, 9.30 „Re- hoboth" jeugdkerk; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Muller; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 6.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman, 7 ds. Maas; Engelse Kerk 9.30 geen kerk voor jongeren; Noorderkapel 9 en 10.30 ds. Sickesz; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 9 ds. de Boer, 2 ds. Kalkman; Westkapelle 9.30 Li turgische dienst, 2.30 ds. Theunissen. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Pontier; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grypskerke 10 ds. Goumare, 2.30 ds. v. d. Schaaf; Kou- dekex-ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me liskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Mid delburg (Hofplein) 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Meister; (Noorderkerk) 9.30 ds. Meister. 5 ds. v. Til; (Lutherse kerk) 19.15 ds. Meister; Oost- en West-Souburg 9.30 (Openb. bel. en Voorb. H.A.) en 2.30 ds. Verschoor; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder (Ned. Herv. kerk) 11 ds. Dercksen, 4 ds v. Nes; Westka pelle 9.30 ds. Pontier, 2.30 ds. v. Til. Ger. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 en 4.-45 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen 10.45 ds. Mentzel. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Z endings gem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 Evang. v. d. Poel. Leger des Heiïs. Middelburg 10 Heil. samenk, 4 openl. samenk., 7.30 verl. samenk.; Vlissingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 ver- lossingssamenk. o.l.v, kapt. Ranse laar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wijdingsd., 7.30 Evang. samenk. o.l. v. stafkapt. P. Bakker. MAANDAG 2 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Vlissingen St. Ja cobskerk 10 ds. Hartjes; Westkapelle 9.30 leesd. Geref. Gem. Arnemuiden 2.30 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 9.30 ds. Dieleman; Westkapelle 9.30 ds. Bel. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 ds. de Vuyst. Leger des Heils. Middelburg Don derdag 5 Juni 8 n.m. Heil. samenk. Het Kruisleger. Middelburg 7.30 Evang. samenk. o.l.v. stafkapt. P. Bakker, Egllse Wallonne. Middelburg 10.15 dans l'Eglise mennonite Monsieur le Pasteur J. Risseeuw. ZONDAGSDIENST DOKTOREN". Bij spoedgevallen is te Middelburg te bereiken mevr. J. PelMeilink, arts, Rouaanse kade 11, tel. '2585. Te Vlissingen is Zondag te bereiken de heer R. Grippeling. arts. Badhuis straat 121, tel. 2190 en Maandag de heer A. J. v. Koten, arts. Koudek. weg 78, tel. 2525. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelanöe is te be reiken de heer M. Huygens. arts, Westkapelle „de Wiezeitel. K1188- 316. Te Veere, Serooskerke en Oost kapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorpsstr. 2. tel. K 1188-276. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Walstraat 54, tel. 2010; Middelburg: Apotheek Non hebei, Lange Delft 133, teL 2538. 16.000 gymnasten tijdens Pinksterdagen tn Den Haag Negen verenigingen vertegenwoordigen Zeeland Op grootse wijze zal het 30ste bondsfeest van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond op Tweede Pinkster dag te Den Haag gevierd worden. Dit bondsfeest, dat als de belangrijkste gebeurtenis in het turnleven van ons land wordt beschouwd, dateert reeds van 1868. Er zijn perioden geweest, dat elk jaar een bondsfeest werd ge houden, maar op latere tijdstippen kwamen er tussenpozen van drie of vier jaar. Na de oorlog werd het bondsfeest, toen vredesfeest genaamd, in ere hersteld en in het zwaar ge havende Arnhem kwamen toen 17.000 gymnasten uit geheel Nederland bij een. Eerst na de oorlog is het aantal deelnemers sterk gegroeid en zo zullen op 31 Mei, 1 en 2 Juni te Den Haag op het terrein van H.B.S. en in de Houtrusthallen opnieuw duizenden gymnasten uit alle streken van Ne derland bij elkaar komen om uitdruk king te geven in demonstraties en wedstrijden, wat er in het K.N.G.V. leeft. Men schat het aantal deelnemers op 16.000. Ongeveer 500 buitenlandse gasten, een aantal, dat nog nooit zo groot is geweest bevinden zich hier bij. Uit Zeeland nemen aan dit bonds feest de volgende verenigingen deel, welke alle zijn aangesloten bij de Zeeuws-Brabantse Turnkring; VZOS, Yerseke; Sparta, Krabbendijke; Jong Dreischor. Dreischor; Volharding, Goes; VTV, Vlissingen; LO, Vlissin gen; Achilles, Middelburg; Wilhelmi- na. Middelburg; Medioburgum, Mid delburg. HANDBAL HANDBALUITSLAGEN. Donderdagavond werden voor de handbalcompetitie enkele wedstrijden gespeeld en wel de volgende: Afdeling Zeeland le klasse dames: Olympus II De Zeeuwen II 03; heren: EMM I(Marathon II111. Junioren: Ma- rathon AWalcheren A 30; Mara thon BWalcheren B 50. ATHLETIEK ZEEUWSE ATHLETIEKPLOEG. Aan de Zeeuwse athletiekploeg, wel ke Tweede Pinksterdag aan de trial- meet Holland-Rijnstreek-Zeeland zal deelnemen, zijn nog toegevoegd de he ren G. de Roo, Hellas; C. Heijstek, EMM; B. Walker. De Zeeuwen en A. de Bart. De Zeeuwen. VOETBAL Theo Timmermans weer naar Nederland. De vroegere linksbinnen van A.D.O. en van het Nederlands elftal, Theo Timmermans, die twee en een half jaar geleden naar Frankrijk vertrok om in Nimes voor een prof-club te gaan spelen, zal midden Juni voor goed naar Nederland terugkeren, al dus Het Parool. In verband met het overlijden van zijn vader in Novem ber van het vorig laar, zal Timmer mans de leiding van diens schilders bedrijf in Den Haag op zich nemen. Als hy na een jaar wachten van de K.N.V.B. toestemming krijgt om te spelen, zal Timmermans wellicht weer voor A.D.O. uitkomen. PAARDENSPORT Groot Springconcours op „Kijk in de Pot". Op de renbaan „Kijk in de Pot" te Bergen op Zoom zal op Tweede Pink sterdag weer het jaarlijkse nationale concours worden gehouden. Reeds des morgens om half elf kunnen de paardensportliefhebbers hun hart op halen bij een licht springconcours, waarna des middags een groot con cours is uitgeschreven. De deelname voor de tuig-, zowel als voor de trekpaarden ls dit jaar zeer groot. Landelijke ruiters zullen aan de start verschijnen, alsmede amazones op sierlijke renpaarden. Om half vier begint het zware springconcours om de wisselbeker van de gemeente Bergen op Zoom. Aan het einde van de middag zal er een spannende jacht worden verreden om de grote prijs van het snelste jachtpaard van ons land over de nieu we renbaan op „Kyk in de Pot". Nagekomen advertentie. Met blijdschap geven'wy U kennis van de gehoor* van ons Dochtertje CATHARINA FARA (TINY) J. VER PL ANKE DE HULL. A. W. VERPLAK) Oostburg, 30 Mei 1952. Markt 30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3