PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Wij moeten een krachtige hand aan het stuur houden" Woningnood in steeds acuut Zeeland nog DC BILT Kantlijn REKENKAMER DOET BOEKJE OPEN VAN HAAR ARBEID IN 1951 Vandaag 195e Jaargang-No. 128 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent; WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 31 Mei 1952. ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie! (ma* 8 regel* van 1—5 regel» f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adre» Bureau van dit Blad' 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2175 (b.g.g. 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2, telef. 16. Terneuzen Brouwerljstr. 2. Zlerlkzee N Bogerdstr C 100. tel26. EISENHOWER NAM AFSCHEID VAN EUROPA Overdracht van opperbevel aan Ridgway Generaal Elsenhower heeft Vrijdag, in het geallieerde hoofdkwartier tyj Parys, definitief afscheid van Europa genomen: in tegen woordigheid van vele militaire en civiele autoriteiten heeft de gene raal het commando over de Atlantische strijdkrachten in Europa aan Ridgway overgedragen. Eisenhower heeft daarbij gewaarschuwd voor vier punten, die voor Europa en het Westen gevaren konden opleveren, n.L misverstand tussen de Westerse landen onderling; incidenten langs het ijzeren gordijn, die het moreel zouden kunnen verzwakken; voorts wat Eisenhower noemde het „plaatselijk denken" waarbij de volkeren aan zichzelf en lnm gebieden voorrang geven en tenslotte een neiging tot zelfvoldaanheid. „Wij moeten een krachtige hand aan het stuur houden en de motor ingeschakeld houden", aldus de generaal. Zyn opvolger, gene raal Ridgway bracht hem hulde voor zijn onvermoeide arbeid in Europa. „Over zijn verdiensten zal slechts de geschiedenis vermogen te oordelen", zo zeide hij. Na de redevoeringen speelde een Frans muziekkorps de volksliederen van de Ver. Staten en van Frankrijk. Stram stonden de beide generaals in de houding, terwijl een erewacht, be staande uit militairen van bijna alle N.A.TO.-landen, het geweer presen teerde. Na de oorlog heeft zich in Neder land een merkwaardige ver andering in de levensverhoudin gen voltrokken, een verandering, die bewust werd nagestreefd. Men stel de zich namelijk op het standpunt, dat er een zekere nivellering moest plaats grijpen, dat de tegenstellingen tussen de verschillende lagen der be volking kleiner moesten worden ge maakt. Er valt voor deze gedachten- gang veel te zeggenhoe geringer de ze tegenstellingen, hoe groter de kans dat men sociale onrust zal kunnen voorkomen. Maarnivellering heeft ook haar schaduwzijden en daartegen werd vele malen gewaar schuwd. Men is niet gebaat als volle met een intellectuele bevolkingsgroep die ma terieel met te grote moeilijkheden heeft te kampen. Schept men deze moeilijkheden kunstmatig, dan zal men erop bedacht moeten zijn, dat de omvang van de groep der intellectu elen reeds na enkele jaren zal ver minderen, een verschijnsel, waardoor het ontwikkelingsplan van het gehe le volk nadelig zal worden beinvloed. Thans is het nog zo, dat in de kringen van directeuren van bedrij ven, hogere ambtenaren, academici, die in bedreven werken, kortom in de kringen der hoofdarbeiders, velen zich ongehoorde offers getroosten om hun kinderen te laten studeren. Ei gen levensvreugde en levensgeluk, eigen welstand en die van het volle dige gezin worden niet zelden geof ferd om een academische studie mo gelijk te maken. Of staat en volk daarbij gebaat zijn, is de vraag, een vraag, die te ernstiger wordt, als weldra blijkt, dat academici gerangschikt moeten worden onder diegenen, die verhou dingsgewijs het geringste aandeel hebben in de inkomens verhogingen. De jongste cijfers, die de achteruit gang der hoofdarbeiders demon streren, zijn vervat in een rap port, dat op initiatief van de K.V.P. werd uitgebracht door dr. J. G. M. Delfgaauw en de heer A. I. V. Mas- sizzo. Het zal in de voor ons liggende maand worden gepubliceerd, maar in tussen zijn reeds enkele cijfers be kend geworden. Ons land telt ongeveer 300.000 hoofdarbeiders. Over hun positie han delt dit rapport. En het gaat uit van de na zorgvuldige overweging ge trokken conclusie, dat men, om een zelfde leven te kunnen leiden als in 1938, twee en een half maal zoveel moet verdienen. Is het indexcijfer van het tegenwoordige loon dus 250 van 1938, dan is de koopkracht in beide gevallen 100. Welnu, voor de arbeiders bedraagt het indexcijfer voor geschoolde 237, voor geoefenden 254, voo? onge schoolden 267. Dit betekent, dat de koopkracht van een geschoolde arbei der nog maar 99 procent is van die van 1938, die van de geoefende ech ter 108 en die van de ongeschoolde 115! Een wel zeer opvallende bevoor deling van de ongeschoolden en een tekortdoen van de geschoolde arbei der. Nog opvallender wordt evenwel het verschil, als men de hoofdarbei ders onder de loupe neemt. Neemt men de intellectuele groe pen, die in 1938 f 2000.verdienden, dan blijkt dat hun koopkracht thans slechts 90 procent bedraagt van de vooroorlogse. Van de groepen, die in 1938 f 3000.verdienden, komt nie mand boven de 75 procent van zijn vooroorlogse koopkracht. Wie voor de oorlog f 4000.verdiende, bereikt slechts 70 procent. Naarmate het vooroorlogse inkomen groter was, worden de cijfers ongunstiger. Een academicus, die voor de oorlog f 30.000.verdiende, bereikt nog slechts 38 procent van zijn vooroor logse koopkracht. Een hoofdarbeider, die in 1938 f 10.000.verdiende zou bij gelijke belastingen thans f 25.000.moeten verdienen om dezelfde koopkracht te houden. De belastingen zijn echter zo aanzienlijk gestegen, dat hij in werkelijkheid t 40.000.zou moeten Onder de tonen van „While we were marching through Georgia" verlieten de beide generaals en de autoriteiten daarna het hoofdkwartier. GEEN AGRESSIE. Tijdens een afscheidsbijeenkomst met journalisten wees Eisenhower er met nadruk op, dat het Westen niet agressief is. Hij verklaarde voorts verheugd te zijn over het hoge niveau van oefening en moreel van de Euro pese soldaten, die hij onlangs gedu rende zijn afscheidsbezoeken heeft geïnspecteerd. Het E.V.G.-verdrag toonde in elk geval de wens van Europa om zich te verenigen, doch „West-Europa zou zich veel nauwer aaneen moeten slui ten als het tot oplossing van de moei lijkheden wilde komen" Over zijn toekomstplannen spre kend, verklaarde Eisenhower, dat hij 'V, Krielhen als koekoek Het zitvlak van een broedse krielhen bleek voor de 10 te bebroeden eieren te klein. Geen nood, dacht de kleine Gerben de Jong, de „baas" van de krielhen te Tjerkwerd. Hij klom op het dak en legd.: de 2 overtollige eieren onder een broedende spreeuw. Het expe riment lukte. Toen de tijd van uitkomen verschenen was zat op een goede morgen een piep jong donskrielkuikentje on wennig in de goot. Het werd door de eigenlijke moeder ge adopteerd. Zekerheidshalve werd het andere door de spreeuw bebroede ei onder een tweede krielhen gelegd, die in middels ook broeds was gewor den. Deze was er niet zo gauw op verdacht, dat het ei zo vlug zou uitkomen en trapte het kuikentje helaas dood. verwacht zich uit het leger terug te trekken. Als een gewezen -officier zou hg de meeste voorrechten van de ge wone burger verwerven. Hg zou slechts z'n uniform dragen tot hij in Washington zijn officiële bezoeken zou hebben afgelegd, hetgeen twee dagen zou duren. Vandaag wilde hij naar Washington vertrekken. In antwoord op vragen naai- be knotting door het Amerikaanse Con gres van de buitenlandse hulp, ver klaarde de generaal, dat zijn staf nooit in feite tot in bijzonderheden de benodigde financiële hulp had be rekend. Incidenten op Koje eisen doden Geallieerde bewakers door krijgsgevangenen aangevallen Amerikaanse en Zuidkoreaanse be wakers hebben Vrydag vier gevan genen gedood in het kamp op het eiland Koje. Zy openden het vuur op een werkploeg, die de bewakers aan viel. In een ander gevangenenkamp kwa- men drie geïnterneerden om het le ven bij gevechten tussen gevangenen onderling. Hierby werden dertien ge vangenen gewond. Een bewaker op Koje heeft ver klaard, dat uit zelfverdediging is ge schoten. De Noordkoreaanse generaal Nam II heeft naar aanleiding hiervan op de bestandsbesprekingen te Pan Moen Djon de geallieerden van wreedheid beschuldigd. Te Washington is medegedeeld, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de gebeurtenissen op Koje. De drie Amerikaanse generaals, die be trokken zijn geweest bij dé incidenten zullen getuigenis afleggen voor de Amerikaanse senaat. Spoedig hervatting van luchtverkeer V.S.—Europa Opluchting in toeristenkringen Nu de drastische beperking op het gebruik van vliegtuigbenzine als ge volg van de staking in de olie-indus trie, is opgeheven, zal het luchtver keer tussen de Ver. Staten en Europa spoedig op normale wijze Worden hervat. De diensten van de Pan Ame rican World Airways zullen op 2 Juni a.s. hervat worden. Het herstel van het luchtverkeer is voor velen in Amerika en Europa een grote opluch ting. Duizenden Amerikanen hadden hun Europese vacantieplannen al op gegeven. Hun wegblijven zou een zware slag zijn geweest voor het Eu ropese vreemdelingenverkeer. Hadden de beperkingen ook nog de maand Juni voortgeduurd, dan zouden de Eu ropese landen inkomsten hebben moe ten derven tot een bedrag van niet minder dan 19 millioen gulden- Van Nederlandse zijde is nog geen beslissing genomen, doch men is af hankelijk van het internationaal over leg, dat nog gaande is. Jacques Duclos zal worden vervolgd Regering va?l besloten orde te handhaven I)e Franse communistische leiders Jacques Duclos en Andre Stil, alsme de 156 anderen, zullen worden ver volgd wegens „samenzwering tegen de veiligheid van de staat". Dc 562 andere betogers zullen voor kleinere vergrijpen worden vervolgd of in vry- heid worden gesteld. Tijdens de rel letjes werden 31 buitenlanders aange houden, die zullen worden uitgewezen. Duclos zal. hangende zijn veroorde ling, als politiek gevangene worden beschouwd. Charles Brune, de Franse minister van binnenlandse zaken, heeft Vrij dagochtend in een speciale rado-uit- zending verklaard, dat de Franse re gering het land volledig op de hoogte wil houden van „een misdadige ac tie" van de communistische partij te gen het republikeinse regiem en de democratie. Volgens de minister had Duclos de nationale vergadering de eisen of grieven van zijn partij ken baar kunnen maken. Hij gaf echter de voorkeur aan een „opstand". Urune verklaarde tenslotte, dat ..het land vertrouwen kan op de vastbesloten heid van zijn regering om de orde te handhaven en iedere poging tegen het vrij gekozen bewind te bestrijden" De Parijse communisten hebben to; dusver nog niet gereageerd op de op roep van partijbladen tot betogingen en stakingen. In verband met de gebeurtenissen na de arrestatie van de communisten leider Duclos was op vele plaatsen in de Franse hoofdstad een sterfte politiemacht geconcentreerd. Vooral was dit het geval in de omgeving van het Paleis van Justitie en rond de Place de Ia Republique. Talrfjke arrestaties werden verricht en verscheidene politiemannen liepen ver wondingen op. Een groep politiemannen op de Place de la Republique voor het bekende cafétje „Le Tbermometre". NOG STEEDS TE RUIM GEBRUIK VAN DIENSTAUTO'S Stokje gestoken voor te dure reis van gezantschapssecretaresse De zorgwekkende toestand van 's Ryks financiën was voor de Algemene Rekenkamer aanleiding in de loop van 1951 de aandacht van de minister president te vestigen op de noodzakeiykheid van een in alle sectoren van de staatshuishouding uiterst zuinig gevoerd beheer. Ook in 1951 kwamen nog steeds gevallen voor van onnodig of inefficiënt gebruik van geiden en goederen. Deze gevallen wyzen er op, dat by de beherende diensten en ambtenaren het juiste begrip voor 's lands zorgelijke geldelijke toestand ontbreekt. Er wordt nog steeds een te ruim gebruik gemaakt van dienst auto's, en ook de uitgaven vot. representaties zyn te hoog. Dit staat te lezen in het. verslag over haar .werkzaamheden in 1951, dat de Reken kamer aan H.M. de Koningin heeft uitgebracht. De ervaringen der Kamer voor wat betreft het gebruik van dienstauto's bevestigd door rapporten van de rijks hoofdinspectie van het verkeer voor overheidsdiensten. Met betrekking tot de reprensentatie's had het college vooral het oog op die gevallen, waarin gelden worden toegekend teneinde aan bepaalde ambtenaren een hoger inkomen te verzekeren. Zo is het zelfs voorgekomen, dat verhoging van salaris, nodig geworden door bepaal de toezeggingen aan ambtenaren ge daan. in de vorm ener vergoeding voor representatie werd genoten. De Kamer was van oordeel, dat met een GEMEENTEN WEREN ONGEWENSTE ELEMENTEN Woonruimtevraagstuk te Middelburg besproken ,,YVy moeten niet teveel waarde hechten aan statistieken, die ambtenaar achter zyn bureau opmaakt: de practyk leert, dat de woning nood in-Zeeland, anders dan Den Haag meent, nog zeer aecuut is en dat slechts van een geleidelijke vooruitgang kan worden gewaagd. Het zal dan ook nog vele jaren duren, voordat er weer van een normale huisvesting sprake is en aan vervanging en verbetering van woningen is men voorlopig zeker nog niet toe". Dit verklaarde de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, Vrydag in de trouwzaal van het Middelburgs stadhuis, waar vele burgemeesters en secretarissen, ambtenaren, belast met de uit voering van de Woonruimtewet en leden van adviescommissies uit Zeeland een aan het woonruimtevraagstuk gewyde bijeenkomst bijwoonden. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter van de „Provinciale contactcommissie Zeeland inzake het woonruimtevraagstuk", de heer M. A. van Popering, o.a. de hoofdinge nieur-directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de heer M. D. A. GJerum, de. directeur en de adj.-direc- teur van de Stichting Zeeland, de he ren C. Lijnzaad en mr. J. Hornstra, de inspecteur van Maatschappelijke Zorg, de heer S. J. G. van Leeuwen, de directeur van de Stichting Inter local Woningruilcentrale, de heer J. J. M. Visser en de Griffie-ambtena ren, die het provinciaal bestuur ver tegenwoordigden. verdienen om zich precies hetzelfde leven te kunnen veroorloven als voor de oorlog En daaraan komt niemand toe. Nie mand. Bovenstaande cyfers, ontleend aan De Volkskrant, spreken ten aan zien van de materiële achteruitgang van de groep der hoofdarbeiders dui delijke taal. Zij zijn een nieuwe waar schuwing. Een volk dat zijn knapste koppen verwaarloost en achteruitzet, moet niet vreemd opkijken, als dit intellect verschamelt. Burgemeester Bolkestein sprak een welkomstwoord, waarin hij zeide, dat dikwijls en terecht gewezen wordt op de demoraliserende invloed van het woningtekort, i.e. de samenwoning, op het Nederlandse volk. Het woonruimtevraagstuk is er ech ter ook de oorzaak van, dat de moraal van de overheid achteruitgaat. In een vry land dient toch ieder het heilig recht te hebben, dat hij zich vestigt, waar hg wil en dat recht moeten óók de gepensionneerden, de a-socialen en de armlastigen hebben. Bij het sy steem van de vestigingsvergunningen wordt echter door de gemeentelijke overheid een selectie toegepast, het geen er op neer komt, dat men poogt de ongewenste elementen te weren. Men begeeft zich hierdoor op een ge vaarlijke weg. MENSELIJK, NIET AMBTELIJK. De heer J. M. Hardeman, admini strateur bij het ministerie van binnen landse zaken, verklaarde, dat Zeeland vóór de oorlog met zyn volkshuisves ting een voortreffelijk figuur sloeg. Na de bevrijding heeft deze provin cie een record gevestigd, waarop zy trots kan zijn: de Zeeuwen vallen binnenlandse zaken het minste lastig met woningproblemen. De heer Hardeman noemde de hui dige woningnood staatsvijand nr. 1, omdat de Nederlanders een bij uitstek huiselijk volk vormen. Spreker merk te op, dat. wil men het communisme bestrijden, men moet beginnen met de verbetering van de huisvesting. Hg vertelde hoeveel moeite het heeft ge kost om de politieke delinquenten, de gedemobiliseerden en de gerepatri- eerden onder dak te brengen, haalde aan, dat wekelijks 600 requesten en tientallen adressen van ontevredenen worden ontvangen, besprak de wijzi gingen, welke men in de Woonruim tewet wil aanbrengen en illustreerde met tal van voorbeelden de proble men, waarvoor men zich dagelyks weer gesteld ziet. Hrj wekte de 13 ge meentebesturen, die geen lid werden en de 27, die op een desbetreffende circulaire taal noch teken gaven, op, zich aan te sluiten bij de Interlocale Woningruilcentrale en zeide tenslotte met grote nadruk, dat de woning problemen niet te ambtelijk benaderd mogen worden: men moet vooral de menselijke zijde leren zien. DE ONMAATSCHAPPELIJKEN De directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting in Gelderland, de heer E. Doorn, sprak uitvoerig over de huisvesting van het onmaatschap pelijke gezin en memoreerde, dat een staatscommissie heeft geadviseerd, die maatschappelijke gezinnen, welke zich niet meer kunnen opheffen, on der toezicht te stellen, hen zo nodig in gezinsoorden te plaatsen (tevoren dienen zg dan in een observatie-oord te worden opgenomen) en de kinde ren eventueel in speciale internaten onder te brengen. Voor de niet-op- voedbaren dienen speciale woning complexen te worden gebouwd en voor de gezinnen, wier toestand niet zo ernstig is, dat onder toezichtstel- ling is geboden, eenvoudige wonin gen. Daar de bestrgding van de on maatschappelijkheid vooral een fi nancieel probleem is, zal de overheid moeten bijspringen. Na beide lezin gen werden nog enige vragen beant woord. i dergelijke praktyk onvoorwaardelijk diende te worden gebroken. BESPARING VAN 3 MILLIOEN. In de aanvang van dit jaar ontving het college het nader rapport van de rijkshoofdinspecteur. Daarin werd ge concludeerd dat doorvoering van de door hem aanbevolen maatregelen een jaarlijkse besparing van omstreeks f 3.000.000.— zou opleveren. Bovendien waren de mogelijkheden van bezuini ging op dit punt nog niet uitgeput. Door de ministerraad is besloten aan de voorstellen zoveel mogelijk uitvoering te geven. Onder meer wordt gestreefd naar drastische be perking van het stadsverkeer met dienstauto's en het vervoer met dienst auto's tussen woonhuis en bureau; ...is het 50 jaar geleden, dat de „Vrede van Vereniging" tot stand kwam, welke het einde betekende van de Boerenoor log; ...wordt de bekende Neder landse zanger Willem Ravelli 60 jaar. MORGEN ...is het 25 jaar geleden, dat de Gelderse Achterhoek en Twen te door een cycloon zwaar ge teisterd werden; ...en eveneens 25 jaar geleden, dat koningin Wïlhelmina en firinses Juliana van uit het aboratorium van Philips in Eindhoven een toespraak hiel den tot Oost- en West-Indië. Relletjes in Japan 3000 communisten slaags met de politie Vrydag zyn te Sjinjoekoe, een voorstad van Tokio, meer dan 3000 communisten in gevecht met de Ja panse politie geraakt. De demonstran. ten gebruikten bamboe-speren, Mo- lotofcocktails, met zuren geladen pi stolen en dorsvlegels met prikkel draad, tenvyl de politie van haar vuurwapens gebruik maakte. Twee personen zijn gedood en velen gewond, onder wie vier politieman nen. De betoging was georganiseerd op de jaardag van een incident, waar- by in 1949 een communist werd ge dood. Tegen het vallen van de avond wa ren 25.000 politiemannen in de stad op de been. Volgens de politie waren velen van de betogers in Sjinjoekoe Koreanen, die protesteerden tegen de deportatie van in Japan woonachtige Koreanen naar Zuid-Korea. De politie zegt een document te hebben gevonden van de Noordkore aanse communistische partij, waarin de betogers wordt gezegd hoe zij met de Japanse politie moeten omgaan. omdat dit een der middelen is om dc hoge kostenlast van het autovervoer te verminderen Uit een reisdeclaratie van een am bassaderaad viel af te leiden, dat hij over een periode van één jaar slechts gedurende 17 dagen in zijn standplaats had vertoefd. Verondersteld mocht worden, dat hij in genoemd geval belangrijk min der uitgaven wegens representatie moest hebben gehad, dan waarop bij de vaststelling van zijn verblijfsver goeding waarin ook een post wegens representatiekosten is opgenomen, was gerekend. Bovendien waren bij bedoelde reisdeclaraties eveneens kos ten wegens reppresentatie in rekening gebracht. Onderhands overleg met het depar tement van Buitenlandse Zaken heeft er toe geleid, dat over genoemd tijd vak de verblijfsvergoeding met 10 pet werd verlaagd, hetgeen neerkomt op een besparing voor het Rijk van bij na f 2900.—. (Vervolg op pagina 3) KORTE PREDICATIE PINKSTEREN. „Uw jongelingen zullen gezichten zien" Hand. 2 vs. 17. Daar is in deze tiid tceimg nieuws meer te zien en zij schijnen gelijk te krijgen, die de wereldgeschiedenis een proces van één troosteloze herha ling hebben genoemd. Maar nu komt er nog iets bij. De feiten volgen elk ander in de laatste vijftig jaar zo snel op dat onze generatie de kans niet meer krijgt om tot rust te ko men. Wij worden meer geleefd dan dat wij leven, we zijn verdoofd en versuft; daardoor hopen wij niets meer, verwachten niets meer en zien niets meer. Dat is het refrein dat ons in alle toonaarden voorgezongen wordt. Misschien zijn er nog mensen, die menen dat „achter gindse hori zon" nog wat geluk ligt, maar ook het aantal van deze optimisten neemt af. Zo leven wü voort zonder hoop en zonder verwachting. Boven deze korte predicatie staat Pinksteren. De Kerk gelooft en be lijdt het met vreugde dat de Heilige Geest is uitgestort. God zelf komt op deze wereld. Zijn gedachten krijgen gestalte. Hij laat de mensen Zijn plan zien. Hij leert de mensen groot leven, innerlijk bevrijd van de beklemming van het leven. Er wordt op het Pinksterfeest ver teld over vissers uit Galilea, mensen die gedoemd lijken te zijn om hun hele leven door te brengen in een enge kring, een leven zonder pers pectief, zonder iets nieuws. Maar wanneer het Pinksterfeest aanbreekt, wanneer zij kennis maken met Gods Heilige Geest, dan wordt hun blUz verruimd, dan overzien zij de wereld, dan ontvangen zij een groot perspec tief. Hun wereldje vertegenwoordigt niet meer de werkelijkheid, maar zij zijn omgeven door Gods eeuwig plan, door Zijn Koninkrijk. Daardoor krijgt hun leven een nieu we wending, onaantastbaar voor de machtsmiddelen van deze wereld, be vrijd van de angst gaan zij hun weg door het leven heen en door het werk van hun handen ontstaat later de Kerk op deze aarde. Pinksteren wordt vaak gezien als het feest van het enthousiasme, maar geestdrift heeft in de regel maar een korte adem. Het gaat hier om meer dan enthousiasme, een stukje hemel raakt mensen aan en daardoor be gint iets nieuws. Het gezicht op dit nieuwe Rijk doorstroomt de mensen als een kracht, die hen in staat stelt te leven met een groot perspectief en het leven van alle dag tegemoet te treden als nieuwe mensen. Middelburg. W. B. A. Smits. VERWACHTi VRIJ WARM. Geldig tot Zaterdagavond. Veranderlijke bewolking met later kans op enkele verspreide buien. Meest matige wind üit Zuidelijke richtingen. Vrij warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1