NIEUWS UIT ZEELAND f* n: Zioin Zijpe WALCHEREN oenda NofteJcp KLANKEN UIT DE AETHER MAANDAG 26 MEI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dronken drenkeling h'ng zijn broek te drogen. Zaterdagavond omstreeks 12 uur geraakte zekere J. B. uit Oost-Voorne die onder invloed van sterke drank verkeerde, te water tussen de Axelse brug en de Oostsluis te Terneuzen. De man wist op eigen gelegenheid de vaste wal te bereiken, waarna hij zijn broek uittrok en deze aan het hek van een naburige woning te drogen hing. In zijn zonderlinge kledij wan delde hij door de stad, tot hy door de politie werd aangehouden die hem niet alleen onderdak verschafte, doch zich eveneens over de broek ontferm de. OVERDRACHT WEGGEDEELTE .AAN GEMEENTE OOSTBURG. B. en W. van Oostburg hebben het provinciaal bestuur gevraagd, te wil len bevorderen, dat het tussen het Raadhuisplein en de Veerhoekweg gelegen, ongeveer 640 m. lange ge deelte van de provinciale weg Oost burgZuidzanae, door de provincie aan de gemeente in eigendom en on derhoud wordt overgedragen. Ged. Staten stellen de Prov. Staten thans voor dit weggedeelte met in gang van 1 Januari 1952 voor f 1.- aan de gemeente In beheer en onder houd over te dragen en te bepalen, dat Oostburg een som ineens van f 17.046 uitgekeerd krijgt. BENOEMINGEN By Koninklijk Besluit zijn met in gang van 17 April 1952 herbenoemd als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Terneuzen de heer R \V. Zuur en mr. H. C. M. van Son. In het kanton Zlerikzee wei-den met in gang van dezelfde datum herbenoemd als kantonrechter plaatsvervanger mr A. J. v. d. Hoeven en de heer E. D. v. d. Velde. Middelburg RINGRIJDEKIJ. Aan de Veerseweg to Middelburg werd Zaterdag een nngrijdery gehou den, waarvan de uitslag was als volgt: 1. J. van Wallenburg, 30 r,; 2. L. Huijssoon, 23 iv, 3. Joh. van Wallenburg, 20 r; 4. J Cevaal, 19 r.; 5. P. Nijpjes, 14 r.; 6. J. C. Louwer, 14 r.; 7. G M. Nijpjes, 14 r.; 8. W. Dekker, 14 r.; 9. J. Vader, 14 r.; 10. J. Wisse, 5 r. VJissïngen JAARVERGADERING VERENIGING VOOR BIJZ. LAGER ONDERWIJS OP G. G. Vrijdagavond hield de Vereniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. Grondslag haar jaarvergadering in het Jeugdgebouw te Vlissingen. De voorzitter, de heer F. D. G. Prins, sprak in zijn openingswoord grote waardering uit voor de tijdelijke leer krachten, die gedurende ziekte van het personeel het onderwijs voortgang de> den hebben. De secretaris, de heer M- Vader, bracht het jaarverslag uit. waarin uit voerig gewezen werd op de uitgebrei de werkzaamheden om te komen tot een tweede nieuwe school. Met de toe zegging van twee lokalen in de nieuw te bouwen school aan de Pres. Rose- veltlaan, is het bestuur enigszins ge holpen. Aangezien er 129 leerlingen ten Noorden van de Singel wonen, zou een vier klassenschool verant woord zijn. Gememoreerd werd het overlijden van het bestuurslid, de heer J. L. <je Wit, die vele jaren zijn beste krachten aan de school gegeven heeft. Aan hét eind van de cursus bedroeg het aantal leerlingen 309, waarvan 293 werden bevorderd;, 52 leerlingen ver lieten de school om verder onderwijs te volgen. Door de leerlingen werd een bedrag van f 1875,30 aan spaargelden ge spaard. Voor de kleuterschool werd in Sep tember een grotere lokaliteit in ge bruik genomen, waardoor het aantal kleuters tot 82 kon worden opgevoerd. Ernstig wordt gestreefd om te komen tot de bouw van een nieuwe kleuter school. Bij het financieel verslag deed de penningmeester een dringend beroep, om de kleuterschool financieel te steunen. Tot bestuursleden werden gekozen de heren D. van Hamburg en J. Job- se. Vervolgens werd een causerie ge houden door de heer Rosenboom over het werk van „Effatha". het doofstom men-instituut te Voorburg. De bijeenkomst werd door ds. Van der Schaaf met dankgebed gesloten. Westkapelle VEEKEURINGEN*. De uitslagen van de te Westkapelle ge houden veekeuringen zijn: le Kalfskoeien: 1 Zwartje, eig. K. Min- derhoud, 78 pt. met de medaille van de kring der Z.L.M. 2e Kalfskoeien: 1 Marie eig. J, Moens. 77Va pt.: 2 Maatje, eig. P. Verburg, 77 pt, 3e Kalfskoeien1 Betje, eig. P. Minder- houd, 81 pt. met prijs van de controle- vereniging voor beste productiekoe. 4e Kalfskoeien: 1 Maartebloem, eig. J. Mmderhoud, 83 pt. met prijs eiland Wal cheren; 2 Bontje, eig. P. Minder houd. 77 pt. Oudere koeien: 1 Marie, eig. K. Minder- houd. 82 pt.. met prijs van melkfabriek Walcheren: 2. Trui, eig. H. van Sluys. 80 pt.: 3 Starre, eig. J. Moens, 79 pt.; 4 Tine, eig. K. Minderhoud. 7814 pt.; 5 Koos. eig. H. van Sluys, 78 pt- De uitslagen van de veekeuringen te Aagtekerke zijn: le Kalfskoeien: 1 Juliana, eig, A. Mai- jaars, 82 pt. met medaille van de kring der Z.L.M.2 Bles. eig. S, de Visser, 79 pt.3 Marie, eig. S. MaljaSrs, 78 pt.; 4 Mina, eig. K. Brouwer, 78 pt.: 5 Krina, eig. K. Brouwer, 77 pt.; 6 Mina, eig. A. MIDDELBURG Vandaag Electro: „Vrouwen zonder eer". (18 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „Vader is vrijgezel", (a. L), 8 uur; Van Benthem en Jutting: Schil derkunst van Bali (t. m. 7 Juni), 9 —6 uur. -rgen Electro: „Spoorwegsabotage", (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De twee wezen", (18 jr.), 8 uur: Vei linghal: Vergadering coöp. veiling vereniging Walcheren, 2 uur; Hotel De Burg: Aandeelhoudersvergadering Zeebad Domburg. VLISSINGEN. 'idaag Alhambra: „De vrouw mij ner dromen". 7 en 9 uur, Reportage reis koninklijk paar; 3.30 en 4.30 u.r Luxor: „Zij, die vergeten worden", U8 jaar), 8 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni 3—6 en 811.30 uur. .gen Alhambra: Als vandaag. 3.30, 4.30, 7 en 9 uur; Luxor; „Liefde kent geen muren", 8 uur. Cosy Corner: Trio Poljoni, 36 en 811.30 uur. C C.-club: 12—4 uur. Blaas, 76 pt.; 7 Boukje. eig. A. Blaas. 76 pt. 2e Kalfskoeien: 1 Mies 2. eig. K. Brou wer. 79 pt.; 2 Emma, eig. A. Blaas. 78',a pt,; 3 Marie, eig, Gebr. Willemse, 78 pt.. 4 Grietje, eig. K, Brouwer, 77»,4 pt.; 5 Boerinne, eig. S. de Visser, 75 pt. 3e Kalfskoeien: 1 Marijke, eig. Gebr. de Visser, 82 pt.; 2 Anna, eig. K. Brou wer, 81 pt.; 3 Emma, eig. A. Maljaars, 79 pt. 4e Kalfskoeien: 1 Juweeltje, eig. K. Brouwer,81 >4 pt.; 2 Jeltje, eig. Gebr. Willemse. 81 pt.; 3 Witte. eig. Gebr. Wil lemse, 80 pt.; 4 Lena, eig. A. Blaas, 80 pt.; 5 Dora, eig. IC Brouwer, 78 pt. met de prijs van de contrdlevereniging voor de hoogste melkopbrengst; 6 Dora, eig. Gebr. de Visser, 78 pt. Oudere koeien: 1 Mieke, eig. S. de Vis ser, 81 pt.; 2 I-Iepke 32, eig. A. Maljaars, 80 pt.; 3 Alje 7, eig, K. Brouwer. 79',4 pt.; 4 Bontje, eig. Gebr. de Visser, 79 pt.; 5 Bontje, eig. Gebr. Willemse, 78 pt.; 6 Trijntje, eig. S. Maljaars, 78 pt., met prijs van de coptrölevereniging voor de hoog ste vetopbrengst. St. Laurens FEESTELIJKHEDEN OP DINSDAG. Ter gelegenheid van de installatie van de nieuwe burgemeester, de heer W. Baas. te St. Laurens, is een uitge breid feestprogramma georganiseerd, 's Morgens zijn er kinderspelen op het feestterrein, de weide achter de Ge ref. kerk en om 11 uur zal de ere wacht zich opstellen in de Van Cit- terstraat. Vóór de zes mooist versier de paarden wordt een prijs beschik baar gesteld. Een uur later rydt de erewacht, die gecommandeerd wordt door de heer M. Vaane, naar de grens van Middelburg, waar de burgemees ter om half één arriveert en wordt verwelkomd. Corrie Polderman en Jan Pouwer zullen bloemen aanbie den. Om 1 uur is de aankomst bij het gemeentehuis. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Riemens, houdt een redevoering,; waarna schoolkinderen liederen zingen. De installatievergadering van de raad be gint een half uur later. Na afloop is er gelegenheid in het vergaderlokaal met de nieuwe burgemeester en zijn familie kennis te maken. Van 2 tot 6 uur zijn er volksspelen op het feestterrein en van 4 tot 6 uur wordt „sjeesje" gereden" in de Van Citterstraat. Voorts wordt om 4 30 uur een wielerwedstrijd gehouden; de start is in de Van 't Hoffwegje en de finish in de Singelweg. Het avondprogramma luidt als volgt: 78 uur muziek- door het fanfare corps E.M.M. uit Seróoskerke; 8 uur afmars met de muziek naar het feest terrein. waar een gecostumeerde voet balwedstrijd wordt gespeeld; 9 uur on der geleide van het corps naar de Van Citterstraat; 9.30 uur behendig heidswedstrijd voor dames en heren in de Kerklaan; 8.15 uur pierement- muziek; 1011 uur muziekuitvoering door E.M.M. in de Van Citterstraat. Zoutelande LEDEN STEMBUREAU Hei stembureau te Zoutelan.de zal gevestigd zijn in het gemeentehuis. Tot leden zijn benoemd burgemeester D. Kodde, voorzitter en de heren P. Leijnse en J. Vevhage leden. Tot plaatsvervangers werden benoemd de heren P. de Visser en J. Wisse. BRIDGE GENT VERSLOEG WALCHEREN. De wedstrijd Walcheren tegen Gent is in een diepe nederlaag geëindigd voor de Walcherse bridgespelers. Vijftien viertallen van Walcheren waagden zich met ongemotiveerd op timisme in de strijd tegen Gent en nadat de Gentenaars des ochtends een rondrit over Walcheren hadden ge maakt bonden ze in het Strandhotel de strijd aan tegen de bridge-spelers van Walcheren. Het werd voor Wal cheren een ernstige nederlaag. De Gentenaars wonnen met niet minder dan 314 matchpunten. In alle groepen wonnen de gasten. In groep A kwamen de gasten met 87 matchpunten aan de top. Dat wa ren de heren Meulenberghe, v. d. Winckel, Vermaaest en Vervijnckt. Het Zeeuwse viertal, dat zich in deze groep het best verweerde waren de heren Sehreuder, Leertouwer, Verhoef en Van Vught. Groep B leverde een Belgische overwinning met 156 punten. Eerste was het viertal de heren Beke, De Lombard. De Preter en Ide. De dames v. d. Jagt, Ouwehand, Mazuré en de heer Dockheer vormde het beste Walcherse viertal. In groep D zegevierden de Belgen wonnen met 43 punten. Nummer één waren de heren MichielsenVan Hecke en Van BelleVan Hecke. Vau de Zeeuwen stond nummer één het viertal van Mevr. Ballintijn en de heren Braak, Blanltert en Breel. In groep D zegevierde de Belgen met 28 punten. Eén was het viertal van de heren Schimmel, Thorens, Wanzelo en Stocke. Mej. Pieters en de heren v. 't Hof, v. d. Sluis en mr. van Deinse behaal den van de Zeeuwen het beste resul taat in deze groep. De returnmatch zal waarschijnlijk in het volgende seizoen plaats hebben. Het zilveren feest van het Bunkerstation te Vlissingen. Het zilveren bestaansfeest van het bunkerstation van de Steenkolen Handelsvereniging te Vlissingen is Zaterdagavond; gevierd met 'n feest avond voor het personeel in het Vlis- singse Concertgebouw, waaraan een bijzonder cachet werd verleend door hét optreden van de S.H.V.-Harmo- nie uit Rotterdam, die des middags ook een mars door de stad maakte. Daarbij werd een muzikale hulde ge bracht aan de directeur van het bun kerstation, de heer K. van Everdin- gen, bij diens woning aan de Boule vard Evertsen, en aan het Belgische en Nederlandse loodswezen voor de loodsensocieteiten aan de Boulevard De Ruyter. In het Concertgebouw verwelkom de de heer Van Everdingen de vele aanwezigen, om daarna het woord te geven aan burgemeester, mr. B. Kolff, die in zijn felicitatiewoord wees op de prettige samenwerking tussen de S.H.V. en de gemeente. De heer Van Everdingen gaf vervolgens een uitgebreid overzicht van de ge schiedenis van het bedrijf, geïllus treerd met vele fraaie lichtbeelden. Het feestprogramma, dat vervol gens werd afgewerkt, werd geopend door de S.H.V. uit Rotterdam, die on der leiding van de heer Joh. P. Koch, een goed gekozen programma op voortreffelijke wijze uitvoerde. Daarna kwam'het gezelschap Ro land Wagter voor het voetlicht. Het jongleren van Dick Harris, de muzi kale grappen van Tobi Rix en de charmante liedjes van Greetje van Schaik, alles in een vlot tempo uitge voerd, brachten de zaal tot enthousi asme en het viel Ronald Wagter met z'n conferences, sneltekenen en voor al met het uitstekende slotnummer „Reclame in de Televisie", niet moei lijk de stemming steeds beter te ma ken. De S.H.V.-harmonie besloot de avond met enkele nummers, welke vooral de specialisten van het corps gelegenheid gaven hun kunnen te to nen. Vermeld zij nog, dat de uit leden van de harmonie samengestelde „Obergurl Kapel", met jodelzang van Mia del Hora, voor pauze-muziek zorgde. De dansmuziek, eveneens ver zorgd door leden van de harmonie, hield vele danslusligen nog lang bij een. Door de heer J. Schroevers, voor zitter van de personeelskem, werd 'n dankwoord namens het personeel ge sproken. VOETBAL De Zeeuwen en R.C S. in finale Robur-tourrooi De v.v. „Robur" uit Goes organi seerde Zondag op het Goese sport terrein serie-wedstrijden waaraan werd deelgenomen door: Goes, De Zeeuwen, R.C.S. en Robur. Allereerst kwamen De Zeeuwen en Robur tegen elkaar uit. Dit werd door veel beter veldspel van De Zeeu wen een vrij eenzijdige wedstrijd. De jonge ploeg uit Vlissingen vertoonde een fris spel was perspectief bood. De ruststand in deze ontmoeting was 13. Na de hervatting wist De Zeeuwen de score op te voeren zodat het pleit al gauw was beslecht. Enke le aanvallen van Robur resulteerden tenslotte ook nog in een paar doel punten. De eindstand kwam met 48. Voor Robur scoorden Foudraine maal, Jansen en Hopmans. Voor De Zeeuwen: Klopmeijer maal, van Wezel 2 maal en Wim Leijnse. Óok de wedstrijd tussen Goes en R. C.S. stond niet op hoog peil. Vooral Goes was slecht op dreef. Van den Dries gaf R.C.S. reeds na 4 minuten de leiding (01) Enkele Goese aan vallen werden door de R.C.S.-verde- diging in de kiem gesmoord, maar v. d. Sluis slaagde er toch nog in voor de rust de partijen op gelijke voet te brengen (11). Na de hervatting miste Passenier een opgelegde kans om R.C.S. de leiding te geven. Een overtreding tegen Schipper in het be ruchte gebied kwam R.C.S. op een penalty te staan die door Beuns vrij willig onbenut gelaten werd. Een goede voorzet van rechts werd door Meulenberg in een doelpunt omgezet (12). Passenier maakte er zelfs 1 3 van en het pleit was toen al be slecht. Bij een botsing tussen Meulen berg en de Goese back De Pan, waar bij van opzet of te fors spel geen sprake was, bleef Meulenberg liggen Hot bleek dat hij een hersenschud ding had opgelopen. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. In de stand kwam geen wijziging meer. Tweede Pinksterdag komen Robur en Goes tegen elkaar uit in de verlie- zersronde en De Zeeuwen en R.C.S. in de winnaarsronde. Rust Roest sterker dan Middelburg (1—3) Op het gemeentelijk sportterrein te Sluis werd een voetbalwedstrijd ge speeld tussen v.v. Middelburg en een combinatie van „Rust Roest" uit Brugge, waarin een aantal prominen te spelers opgesteld waren. Uit vele omliggende Zeeuwsch Vlaamse plaat sen en ook uit België waren in rotaal 1000 toeschouwers naar Sluis geko men. Voor de aanvang van de wed strijd speelde de plaatselijke muziek vereniging „Apollo" de beide volks liederen en sprak burgemeester P. F. van Hootegem de aanwezigen toe. De match, die geleid werd door scheidsrechter C. v. d. Velde uit Koe wacht, werd door de Belgen verdiend met 3-1 gewonnen. Vooral voor de rust waren de Zuiderlingen sterker, hetgeen in de 2-0 voorsprong met de thee wel duidelijk tot ultng kwam. Na de rust kwamen de hoofdstedelin gen opzetten doch het schot was zoek en de voorhoede speelde beslist slecht. Pas tegen het einde zag Jan Raven- schot kans de eer te redden toen de Bruggelingen hun voorsprong al tot 3-0 zagen opgevoerd. Eén van de doel punten voor Rust Roest ontstond toen Carol in eigen doel trapte en een an der werd gemaakt uit een penalty. De voorzitter van F. C. Sluis, de heer J. van Hee, bood na afloop van de wedstryd aan „Rust Roest" de beker aan welke voor deze gelegenheid was beschikbaar gesteld door restaurant „De Eenhoorn" uit Sluis en overhan digde aan de Middelburgers een lau wertak. Inspecteur N.0.-po!r!ers gat verkeerde orders. Oorzaak van sterfle onJer ganzen Bij een nader onderzoek naar de oorzaak van de sterfte van een groot aantal ganzen in de Noordoostpoldcr is gebleken, dat een der inspecteurs van de N. O.-polder in afwijking van de door de directie van de Wie- ringermeer uitdrukkelijk gegeven or ders en buiten haar voorkennis op dracht heeft gegeven om op een vak van de Omringdijk. waar talloze mui zen werden aangetroffen, de muizen- tarwe breedwerpig te strooien- De in specteur was van oordeel, dat alleen op deze wijze de muizenplaag op dat dijjevak afdoende bestreden kon wor den. Dit blijkt uit een nader door de mi- nister van verkeer en waterstaat ge geven antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Goes van Naters (P.v.d.A.). Voorts verklaarde de minister, dat er een proef zal worden genomen met een sluiting van de ganzenjacht en dat getracht zal worden de ganzen, die de gezaaidé tarwekorrels als voedsel ple gen te gebruiken, te verdrijven door het afvuren van losse patronen. Eerste heidebranden van dit iaar on de Veluwe Een tiental h a. in de as gelegd. De eerste omvangrijke heidebrand van dit jaar heeft Zaterdag op de Noordelijke Velnwe 7 H.A. heide en vliegdennen in de as gelegd.De brand weerkorpsen uit Elspevt en Nunspeet, alsmede militaire brandpiketten uit Ermelo en Harderwijk, zyn meer dan twee uren bezig geweest om het vuur tot staan te brengen. Te Milligen is Zaterdagavond het hotel ,.Jan van de Veluwe" groten- werd veroorzaakt door uit een hout vuur in de open haard overspringende vonken, die via de schoorsteen op het kurkdroge, rieten dak vielen Brandweerkorpsen uit Apeldoorn en Stroe bestreden het vuur, krachtig ter zijde gestaan door militairen. DRIE TON SCHADE. In Zutphen woedde tevens Zater dag een zware brand in drie aaneen- gebouwde winkelpanden. De brand weer bestreed het vuur met groot ma teriaal. De schade bedraagt een paar ton. West-Berlijn krijgt alle mogelijke steun van Bonn De West-Duitse regering heeft Maandag, vyf uur voor de onderteke ning der contractuele overeenkom sten, waardoor het bezettingsstatuut voor West-Dultsland zal worden op geheven, te Bonn een speciale, door bondskanselier dr. Adenauer onder tekende verklaring afgelegd, waarin zy 't stadsbestuur van West- Berlijn plechtig belooft haar alle mo gelijke hulp te zullen verlenen. Te Bonn beschouwt men de West- Duitse regeringsverklaring alsu een duidelijke waarschuwing tegen elke Oost-Duitse poging om de verbindin- gen tussen West-Berlijn en West- Duitsland te verbreken. leuws tn een Als gevolg van fle langdurige droog, te woedt cr sinds enige tijd een hardnek kige brand ln dc Peel onder Mariavccn die moeilijk tc bestrijden Is, omdat het vuur ook ondergronds doorsmcult. 0 De Amerlkaan&e staat Minnesota wordt be zocht door een rupscnplaag zoals men er nog nimmer gekend heeft. Een levend ta pijt van millioenen harige, geel en zwart gestreepte rupsen, beweegt zich voort over het land. maakt wegen en spoorba nen glibberig en belegert de hulzen. De bomen worden geheel kaal gevreten. Men heeft DDT gesproeid, voor cc-n waarde va:, zes honderdduizend gulden, doch dit heeft niet geholpen. Het overstroom de gebied in Noord-Italië is thans geheel drooggelegd. Drie honderd gevangenen hebben Zaterdag gemuit in de gevangenis van Boise in dc Amerikaanse staat Ida ho. Zij gooiden de ruiten in, vernielden het meubilair en staken de ontepannings- zaal en een ln aanbouw zijnd cellenhok in brand. Mot behulp van traangas wer den de muiters uit het blok waarin zij zich verschanst hadden verdreven. Op de Agrarische Jaarbeurs te Utrecht (1— 7 Mei aldaar gehouden) stond een grote fles met 17.442 bonen er in. De bezoe. ker3 mochten het juiste aantal raden en konden daarmee een Dieseltractor (systeem Porsche) ter waarde van 8000 gulden winnen. De landbouwer C. van Bommel uit Opijnen (Betuwe) schatte het aantal bonen on 17.448 en werd daar mee de eigenaar van de tractor. De Het was Zondag roerig in Frankrijk Hier en daar in Frankrijk zijn Za terdagavond botsingen van kleine groepen communisten met de politie voorgevallen. De relletjes waren een gevolg van de oprqep van de commu nistische partij tot een „haat-campag ne" tegen generaal Ridgway, de nieu we opperbevelhebber in West-Furopa. In Tours werd de, politie, toen zij trachtte demonstranten uit een te ja gen, met flessen, stenen on tafeltjes en stoeltjes van café-terrassen be stookt. Ongeveer 12 politiemannen politie tc Emm en heeft ln samenwerking met de radlo-opsporlngsdlcnst van dc P. T T. twee geheime zenders ln het dorp Weordingc (gem. Emmenj gevonden. De zcndinstallatics zijn ln beslag genomen. BIJ dc herdenking van het 200-jarig be slaan van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen, Zaterdag tc Haarlem, heeft minister Kutten de volgende Ko ninklijke onderscheidingen bekend ge maakt: de voorzitter, dr. J. E. baron De Vos van Steen wijk, commandeur ln de Orde van Oranje Nassau, de ondervoor zitter jhr. F. J. E. van Lennep, ridder ln dc Orde van de Ned. Leeuw. De ver koop van rente-spaarbrieven voor de wo. ningbouw heeft in Eindhoven bijna 5 mil- lioen gulden opgebracht. De staking bij de autobandenfabriek „Vredestcin" te Enschede, is thans geheel beëindigd. Op een 20-tal arbeiders na hebben allen het werk hervat deels door brand verwoest. De brand toerden gewond. In Marseille en Fa- j jflr-'* vrijs werden de demonstranten ver dreven en in Angoulème werden drie personen gearresteerd. Te Saint Etienne werden zes Noord- Afrikanen en een politieman licht gewond bij een demdnstratie van 4G0 Noord-Afrikanen tegen de balling schap van de Algerijnse nationalisten leider Messali Hadj. Drie Noorse robbenvaarders als verloren beschouwd Drie Noorse vaartuigen, die op 16 Maart uit Tromsoe ter robbenvangst naar het gebied ten Noorden van het Jan Mayen-eiland waren vertrokken, worden als verloren beschouwd. De drie schepen hadden in totaal 77 man aan boord. Twee studenten met auto te water en verdronken In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Leiden een auto met als inzitten den twee studenten in het Rijn- en Schiekanaal gereden. Hoewel omwo nenden er vrij spoedig in slaagden de beide slachtoffers op het droge te brengen, konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. De 26-jarige J. H. en dc 25-jarige P. J. W. zijn in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden. Het ongeval is vermoede lijk te wijten aan duisternis en onbe kendheid met de weg. De studenten hadden deelgenomen aan de roeiwedstrijden te Alphen aan de Rijn. VAN TOT Te St. Laurens werd buiten de gewo ne vaste bijdragen om f 167.— ingeza meld voor de Stichting 19401945. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de brugknecht der Rijkswaterstaat in Vlake, de heer F. Stevense. in vaste dienst be noemd. De inzameling voor de Stichting 1940 —1945 heelt in Zoutelande f 270.97 opge bracht. De collecte voor de sanatoria „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" heeft in Verse, ke f 134.20 opgebracht. Te Domburg zijn in het stembureau benoemd burgemeester Crommelin als voorzitter en de heren J. de VisseiS en P Brand als leden. Middelburg achtste in Dosko-jeugdtournooi Op het sportpark Rozenoord te Bergen op Zoom werd Zondag een Internationaal Jeugd Tournooi ge speeld waaraan een 12 tal elftallen deelnamen en waarvoor de heer van Riesen voorzitter van Dosko een zil veren wisselbeker beschikbaar had gesteld. De uitslagen waren: le ronde groep 1: Dosko-Capelle 2-1; Capelle-Middel- burg 0-0; Middelburg-Dosko 0-0. le ronde groep 2: Internos-Xerxes 0-1; Internos-MOC 0-1; Xerxes-MOC 2-0. ie ronde groep 3: Emma-ONA 3-2; Emma-Deslt 1-0; Desk-Ona 1-0. le ronde groep 4: Alliance-ODC 0-0; Alliance-EBOH 1-1; EBOH-ODC 0-0. Strafschoppen gaven als volgorde 1 ODC; 2 Alliance, 3 EBOH. Winnaar ronde: Dosko-Emma 3-2; Xerxes-ODC 0-1; Emma-Xerxes 0-1; Dosko-ODC 0-3. Twee geplaatsten: Middelburg- DESK 1-2; MOC-Alliance 0-2: Mid- delburg-MOC 0-1; DESK-Alliance 1-0. Derde geplaatsten: Capelle-ONA 3-5; Internos-EBOH 3-0; Capelle- EBOH 3-0; ONA-Internos 0-1. De insuitslag luidde: 1 ODC Box tel.. 2 DOSKO. Bergen op Zoom. 3 Xerxes. Rotterdam. 4 EMMA. Dordrecht. 5 DESK, KaatsheuveL 6 Alliance. Roosendaal. 7 MOC. Bergen op Zoom. 8 Middelburg, Middelburg. 9 Internos Etten. 10 ONA Gouda 11 Capelle F C. België. 12 EBOH. Dordrecht. Op tweede en derde Pinksterdag wordt in de Chr. school te St. Laurens een ba zar gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd vor het meubilair voor de Ned. Hervormde Kerk, welke thans gerestau reerd wordt. Er komen diverse attracties, alsmede een theeschenkerij. Doordat de collecte voor de t.b.c.-be- strijding ten behoeve van de stichtingen „Sonnevanck" en „Zonnegloren" binnen een week na die voor de Emmabloem kwam, viel deze erg tegen, te Oostburg. Deze was dan ook slechts £26.31 De heer H. Leusink, administrateur van „Vrederust" te Bergen op Zoom is met ingang van 1 Juli 1952, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, op een daartoe door hem gedaan verzoek, op de meest eervolle wijze door het Bestuur van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland ontslag ver leend. De heer Leusink is sedert 16 April 1917 werkzaam op „Vrederust", van af I Ja nuari 1909 was hij verbonden aan de in richting „Wolfheze" te Wolfheze. Organisatie te Oirschot bad fouten. Antwoord op vrager» van de heer Van der Feltz Op vragen van het Tweede Kamer lid, mr. W. F. E. baron van der Feltz (C.H.) uit Middelburg, in verband met de onvoldoende voorbereiding van de herhalingsoefeningen, welke van 17 Maart t.m. 3 April te Oirschot werden gehouden, heeft de minister van oor log o.m. geantwoord, dat er bij de voorbereiding en organisatie inder daad fouten zijn gemaakt. Naar de me ning van de minister zijn er evenwel niet slechts fouten gemaakt, maar was er tevens een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Zo moesten er onverwacht enkele honderden officie ren en onderofficieren in Oirschot worden ondergebracht, in verband met het feit, dat de inrichting van en kele andere legerkampen op de Velu we eerst later voltooid was, dan ver wacht werd. Dit had tevens tot gevolg, dat de laatste troepen van het 32ste regiment infanterie langer in Oirschot gelegerd moest blijven. De minister zeide maatregelen te zullen nemen om herhaling in de toe komst te voorkomen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Putten: L. Blok te Kampen. Bedankt voor Klundert: P- J. F. Lamens te Elspeet. Bedankt voor Harderwyk: H. A. van Slooten te Wierden. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Goënga: J. P. Haspels, candidaat te Bussum, die bedankte voor Anna Jacoba polder Harmeien, Makkum, Mariënberg. Schermerhorn, Ternaart en voor Witmarsum. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Tholen: H. Ligtenberg te Rotterdam-West en F. Mallan te Bruinisse. GEREF. KERK. Cand. J. F. Haspels te Bussum heeft het beroep naar Anna Jacobapolder niet aangenomen. Uit het zakenleven „NIEUW „ZAADHUIS". De heer K- H. ter Horst, die een winkel in granen, zaden, vogels, tro pische vissen, aquaria en hengelsport materiaal heeft, bracht met ingang van Zaterdag j.l. zijn bedrijf over naar een nieuw pand aan het Groenewoud tc Vlissingen. Naast de eigenlijke winkel is een ruime toonkamer ingericht waar de verschillende aquaria met een gro te hoeveelheid siervissen en reptie len een plaatsje hebben gevonden. De heer Ter Horst, dit, na in de oorlog gewond te zijn geraakt, met grote wel willendheid aan dit unike bedrijf werd geholpen, ontving vele geluk wensen. Officiële publicaties GEMEENTE VLISSINGEN. OUD ARCHIEF DER GEMEENTE GEOPEND. E= en W. van Vlissingen maken be kend, dat het oud-archief der gemeente met ingang van 27 Mei a.s. wederom voor het publiek geopend zal zijn. DINSDAG. HILVERSUM L 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouw- i mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Pianoduo. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gram. muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.20 Zie- kenlof. 17.00 Voor de Jeugd- 17.15 Felici taties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit- zending: Prof. Dr. Ir. J. F. Kools: „Bos bouw in Suriname" 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole orkest 19.00 Strijkorkest 19.45 „Dit is leven", causerie. 19.55 Gram. mu ziek- 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er t zijne van. 20.15 Maastrichts Stedelijk Orkest en so list. (Om 20.45 „Alle hens aan dek", cau serie.) 21.25 Internationaal Eucharistisch congres te Barcelona. 21.45 Mannenkoor. 22.00 Militair orkest 22.40 Gram. muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. mu ziek. HILVERSUM II 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.0O—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgerwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken 11.30 So- praan en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gr. muziek- 13.20 Promenade orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 Muzikale enquête. 16.30 „De koning en de appel bollen". hoorspel. 16 50 Kinderkoor. 17.15 Pianorecital. 17.45 Gram. muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle' 19.20 Fanfare orijest. 19.45 Dansmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge- varieord programma. 21.10 Mededelingen of gram. muziek. 21.20 „Ik weet, lk weet wat U niet weet" 21.35 Dansmuziek. 22.05 „Discogram". 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws- 23.15 „New Vork Calling". 23.2024.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN 27 Mei. Zon: op 4.30 onder 20.44 Maan: op 6.57 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3