PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Vandaag eindelijk ondertekening van de „Conventie van Bonn" Waterschapslasten stijgen nog steeds in Zeeland M BILT DADERS VAN MOORDAANSLAG OP OVERSTE HARJONO GEPAKT KRIJGSGEVANGENEN OP K0JE BLIJVEN ZICH VERZETTEN Vandaag 195e Jaargang-No. 123 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. t 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 26 Mei 1952. ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. Minimum p. advertentie t i.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—6 regels f 1.—Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359303 P.Z.G. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2100). M'burg Londcnse Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2. teief. IC. Temeuzen: Brouwerljstr. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr. CJ60._tci._26. DE LAATSTE LOODJES. Franse bezwaren werden nog uit de weg geruimd Nadat van de zyde van de Franse regering op het laatste moment nog enkele nieuwe voorwaarden waren gesteld, die een ogenblik dreigden een nieuwe vertraging te veroorzaken, is in de loop van de Zondag in Bonn toch overeenstemming bereikt tussen de drie Westejyke ministers van buitenlandse zaken, Acheson, Eden en Schuman, en de West-Duitse bonds kanselier, dr. Adenauer, over de tekst van de verdragen met West-Duits- Jand, zodat deze vanmorgen getekend kunnen worden. Het voornaamste punt, waarop Parys nog wensen had, betrof de Brits Amerikaanse garantieverklaring voor het geval een van de landen (Duits land) uit de Europese verdedigingsgemeenschap zou willen uittreden. Ook op dit punt werd overeenstemming bereikt doordat Schuman, Acheson en Eden het eens werden over een krachtige tekst, welke Zondagavond nog de goedkeuring van het Franse kabinet kreeg. Het werk aan het verdrag, dat of ficieus „Conventie van Bonn" wordt genoemd, heeft negen maanden ge duurd. Het moet na de ondertekening- door de parlementen van Engeland, Frankrijk, de Ver. Staten en West- Duitsland bekrachtigd worden en het zal niet eerder volledig in werking treden voor ook het verdragstelsel voor de oprichting van het Europese leger door de zes parlementen van West-Duitsland, Frankrijk, Italië, België, Nederland en Luxemburg is bekrachtigd. Een elausule in de algemene con ventie van het verdragstelsel, welke slaat op de rechten en verplichtingen van een verenigd Duitsland, is nog maals opnieuw geredigeerd. Deze clausule zegt thans een verenigd Duitsland de rechten van West-Duits- land toe, 'mits ook de verplichtingen zouden worden overgenomen. Men verwacht, dat de clausule de volledi ge instemming zal krijgen varPdf West-Duitse regeringsaanhangers, die in de vorige redactie de strekking zagen een verenigd Duitsland bij voorbaat beperkingen op te leggen. De ministers hebben verder over eenstemming bereikt over de teksten van twee brieven, die de geallieerden dr. Adenauer Maandag zouden doen toekomen. In de eerste brief hebben de geallieerden uiteengezet hoe zij hun voorbehouden bevoegdheden zul len gebruiken. De tweede brief legt de procedure vast, ..die moet worden aangewend in het geval van een ver traging in de bekrachtiging van het E.V.G.-verdrag door de landen, die niet bij de contractuele verdragen betrokken zijn: Italië, België, Neder land en Luxemburg. Deze procedure zal de mogelijkheid openen om zekere delen van de verdragen in werking te stellen. De Duitsers b.v. willen een gemengde commissie instellen voor oorlogsmisdadigers en hun souverei- niteit op het gebied van de luchtvaart zo spoedig mogelijk terug krijgen. De West-Duitse bondskanselier, dr. Adenauer, heeft, zo is van geallieer de zijde verklaard, toegegeven inzake de kwestie van de positie van Franse en Belgische troepen in Duitsland na de bezetting. Deze troepen zullen de zelfde status hebben als Britse en Amerikaanse troepen in Duitsland tot 30 Juni 1953. Ook dit was een van de voorwaarden, welke het Franse ka binet Zaterdag nog had gesteld. ZELFS TUNIS Een ander pimt, dat in het geding werd gebracht, betrof de Frans-Tu- nesische verhouding, ten aanzien waarvan Parijs geen Amerikaanse inmenging wenste. Ook hierover schijnt in- Bonn wel gesproken te zijn, met name tussen Acheson, Schuman en Eden, maar een resultaat is niet Liever praten dan schrijven Nieuwe Russische nova komt eigenlijk te laat Rusland heeft een nieuwe nota aan het Westen gezonden, waarin bespre kingen over een Duits vredesverdrag worden voorgesteld, daar deze andere, mogelijke zelfs betere resultaten kun nen geven dan een verdere nota-wis seling. De nota waarschuwt de Westelijke mogendheden de „gerechtvaardigde ontevredenheid van de Duitse na tie" niet te wekken. Het Westen wordt beschuldigd van pogingen om de vor ming van een Duits leger onder Nazi- generaals te legaliseren, waardoor de weg zou worden bereid voor de ople ving van een agressief West-Duits mi litarisme". Een regering voor geheel Duitsland zou volgens de Russische nota niet gebonden zijn door verdra gen, die door delen van Duitsland zijn gesloten. Het is onmogelijk, aldus de nota, om te roepen om Duitse eenheid en een vredesverdrag en aan de andere kant alles in het werk te stellen om het sluiten van een vredesverdrag en we deropbouw van een verenigde Duitse staat te-hinderen: „Dit maakt het voor het Duitse volk noodzakelijk zijn eigen oplossing te vinden. TE LAAT. In geallieerde kringen te Bonn meende men dat de Russen met hun nota eigenlijk te laat komen om him doel, verhindering van het totstandko men van een overeenkomst tussen West-Duitsland en het Westen, nog te kunnen bereiken. bekend gemaakt. Overigens hebben de drie ministers van buitenlandse zaken de gelegenheid te baat geno men om ook nog enkele andere inter nationale vraagstukken te bespreken: Korea, Egypte en de jongste Sowjet- nota aan Perzië. Over de nieuwe Rus sische antwoordnota inzake de een heid van Duitsland zou nog niet ge sproken zijn. GEEN VLAGGEN. Overigens zal de herwinning van de souvereiniteit in West-Duitsland toch niet met veel feestelijkheden of vlagvertoon gepaard gaan. De rege ringen van de West-Duitse landen hebben nl. geweigerd gevolg te geven aan het verzoek uit Bonn, om van de openbare gebouwen de vlag uit te ste ken en de schoolkinderen vrij af te geven. Twee Thunder jets neergestort Botsing in de lucht boven Brabantse dorpje Zeeland Tijdens een oefening zijn in de nacht van Vrijdag op Zaterdag twee Thunderjets van de vliegbasis Volkei door onbekende oorzaak in de lucht met elkaar in botsing gekomen boven het Noordbrabantse dorpje Zeeland bij Mill en neergestort. De inzittenden twee ervaren vliegers kwamen om het leven. Het zijn de 32-jarige kapitein-vlie ger M .A. Muller uit Uden (N.-B-), commandant van een der op Volkei gestationneerde esquadrons en de eer ste luitenant vlieger jhr. L. N. van de Maesen de Sombreff uit Nijmegen. Ook hij stond bekend als een ervaren Thunderjetvlieger. Hij zou binnen kort naar Korea vertrekken. Jhr- Van de Maesen de Sombreff was 29 jaar. Kapt. Muller was gehuwd en had één kind. Luit-vlieger van de Maesen de Sombreff was ongehuwd. De toéstellen stortten brandend in een bos nabij Zeeland neer. Tengevolge van hét neerstorten der Thunderjets ontstond een kleine bos brand, die spoedig was bedwongen. REEDS ZATERDAGMORGEN: Voorzitter en twee leden van de Organisatie van Oud-Illegale Strijders Reeds in de vroege morgen van Zaterdag is de Haagse politie er in sa menwerking met de rijkspolitie in Drente in geslaagd drie mannen te arresteren, die verdacht worden van de moordaanslag op de Indonesische militaire attaché, de luitenant-kolonel M. T. Harjono. Een hunner, de 29-jarige Mijnen Pot, werd aangetroffen op de hooi zolder van een boerderij in Drente; de beide anderen konden in Den Haag worden gearresteerd. Het zijn de 24-jarige F. A. Colson en de 64-jarige stucadoor C. A. van Delden. Alle drie zijn zij aangesloten bij de Lande lijke Organisatie van Oud-Illegale Strijders, waarvan Van Delden voor zitter is. Van Delden wordt als medeplichtige beschouwd, 'daar hy de wapens waar mede de moordaanslag werd gepleegd heeft verstrekt -en de daders na de aanslag heeft geherbergd. Mijnen Pot Is enige maanden gele den betrokken geweest bij de verval sing van Westerlings paspoort, waar voor hij werd ontslagen bij het Ne derlands consulaat te Antwerpen. Als militair vertoefde hij enige tijd in Indonesië. Colson, die ten huize van zijn ver loofde werd aangetroffen, is het laat ste jaar veel in gezelschap van Wes terling geweest, toen deze doof Eu ropa en Noord-Afrika zwierf. Een van hen heeft inmiddels een bekentenis afgelegd maar omtrent de beweegredenen tot de aanslag is nog niets naders bekend. Het onder zoek dunrt voort en het wordt niet uitgesloten geacht, dat meerdere ar restaties zullen volgen. BESCHERMING GEVRAAGD Overste Harjono heeft om bescher ming verzocht voor de staf van het Indonesische Hoge Commissariaat in Op de apenjacht met slaaptabletten Verleden week ontsnapte een aap een witbaard meerkat aap uit een dierenpark Jn Emmen en aanvankelijk mis lukten alle pogingen om het dier te vangen. Totdat enkele woonwagenbewoners op het idee kwamen de aap een ba naan te presenteren waarin... vier slaaptabletten waren ver werkt! De aap raakte versuft en viel bij pogingen om hem te pakken van een hoogte van ongeveer zeven meter op de grond. Darana raakte het dier ih diepe bewusteloosheid, ver moedelijk door de hoeveelheid slaappoeders, die in dit geval ongeveer gelyk staat met veer tig poeders voor een mens Momenteel vertoeft de witbaard ten huize van dr A. N. F. Kooy. internist aan het diaconessen- huis te Emmen, die de aap om de drie uur een injectie toe diende om de verdoving op te heffen. Vrijdagavond nuttigde het dier. vier bananen (zender slaappillen) en een sinaasappel en Zaterdagmorgen was de toe stand zeer goed, hoewel de be wegingen van de aap nog traag waren. Den Haag en in het bijzonder voor de leden van het diplomatieke korps. Vrijwel alle Indonesische dagbladen bevatten hoofdartikelen over deze kwestie en de meest.en brengen de aanslagen in verband met de affaire Westerling. Atoomaanval op de film Op het proefterrein van de atoom commissie te Emwetok Atoll op de Matshalleilanden werden in de lente van 1951 proeven genomen met atoombommen. Deze proeven waarbij een, industriecomplex als doel werd genomen, werden verfilmd en men slaagde er in om de totale verwoesting van het gebouwencomplex en omge ving in enkele stadia op de film, die eerst thans door de autoriteiten werd vrijgegeven, vast te leggen. Men ziet van boven naar beneden achtereenvolgens het oorspronkelijke gebouwencomplex, daarna het ge bouw tijdens de ontploffing en «.-nder- aan de ruïne die overbleef toen het gevaarlijkste wapen, dat de moderne oorlogsvoering kent, zijn uitwerking geheel verricht had. De ervaring door deze verfilming opgedaan, is van grote waarde voor de ontwikkeling van de militaire ver dediging en voor de beveiligingsmaat regelen voor de burgerbevolking. Daders van overval op Amsterdamse kastelein gearresteerd De hoofddader en enige medeplich tigen aan de Woensdagavond j.L ge pleegde roofoverval op de 61-jarige kastelein M. van een café in de Staal- straat te Amsterdam zijn gearresteerd. De 37-jarige J. L. heeft tegenover de politie bekend de schoten op de kastelein te hebben gelost. Als mede plichtigen zijn aangehouden de twee broers A. en J. B. en reeds eerder kon de 51-jarige H. W. worden gear resteerd. J. L. heeft toegegeven, dat het mo tief van de misdaad roof was. Zoals bekend werd de kastelein bij deze overval licht gewond. SPANNING TOEGENOMEN Met anderen, maken ook Nederlandse militairen zich op om hen onder controle te brengen. Gedurende het afgelopen weekend Js de spanning rond het krijgsgevan genenkamp op het eiland Koje belangrijk boegenomen. Tachtigduizend krijgsgevangenen maken zich op om zich te verdedigen tegen het optreden van Amerikaanse, Canadese, Britse, Griekse en Nederlandse mili tairen, die op bevel van generaal Roatner zullen trachten hen weer onder controle te krijgen en in kleinere groepen te verdelen. Tanks met vlam menwerpers zijn opgesteld en militairen vatten post bij stellingen achter een dubbele haag van prikkeldraad. Er wordt traangas in gereedheid gehouden en op het eiland zijn wegversperringen opgeworpen. Er staan mobiele machinegeweren opgesteld. Een geallieerde officier heeft z.g. Molotof-cocktails (een gevaarlijke bom) gevonden in afdeling 76 van het gevangenenkamp, waar de „politieke commissie van de gevangenen zetelt. De Amerikanen hebben Zondag bo vendien tunnels ontdekt en onklaar gemaakt, die van de ene afdeling naar de andere liepen. Voorts hebben zij voorbereidingen getroffen om een uitgebreid systeem van verbindingen tussen de gevangenen op te ruimen. Berichten werden overgebracht door middel van pijl en boog, door seinen met de armen op militaire wijze en ook met seinlampen; zes burgers, die met seinlampen werkten, zijn aange houden. Twee tunnels liepen onder een weg door. Zij waren met de hand gemaakt en liepen van afdeling 76, waar de communisten hun centrale comité hebben, naar de afdelingen 77 Solly Sachs gearresteerd en weer vrij Zuid-Afrikaans vakverenigings leider overtrad regeringsverbod Solly Sachs, de Zuid-Afrikaanse vakverenigingsleider, die van de re gering bevel had gekregen binnen een maand af te treden, is Zaterdag Uien hij op de trappen van het stadhuis von Johannesburg een bijeenkomst toesprak, gearresteerd. Later is hij onder borgstelling vrij gelaten. Vandaag zal hij voor het ge récht moeten verschijnen wegens overtreding van de wet op onderdruk king van het communisme. In het regeringsbevel, dat was uit gevaardigd krachtens de wet op de onderdrukking van het communisme, werd tevens verklaard, dat Sachs in de provincie, waar hij thans woont, moest blijven en slechts vergaderin gen van godsdienstige aard, recepties e.d. mocht bijwonen. De politie voerde charges met gummistokken uit tegen de duizenden demonstranten, onder wie ook vrou wen. Bij de gevechten waarbij stoe len, flessen, stokken en andere wa pens werden gebruikt; de glazen deu ren van het stadhuis werden inge slagen. Er waren enige tientallen ge wonden. Na de arrestatie van Sachs deelde de leidster van de arbeiders in de kledingindustrie, Rose de Freitss, me de, dat de vakvereniging Maandag uit protest het werk voor een dag zal neerleggen. POLDERWEGEN WORDEN DUURDER Verlaging van druk is geboden De sterke styging van de polder- en waterschapslasten in Zeeland is een probleem van de eerste orde geworden, dat dringend om een oplossing vraagt. Temeer daar deze lasten nog steeds blijven stygen en er op gere kend moet worden, dat deze ongunstige ontwikkeling zich nog wel zal voortzetten. Immers, de polders en waterschappen zullen ook in de toe komst, in verband met de hogere eisen welke aan wégen en waterbeheer sing worden gesteld, voor het uitvoeren van vaak kostbare werken komen te staan. ging de omslag per H.A. slechts een styging van f 13,63 tot f 18,55. DE BINNENPOLDERS. Hoewel in iets mindere mate, is het zelfde verschijnsel waar te nemen bij de binnenpolders, die bijna 40.000 H. A. omvatten. Hier was de omslag per H.A. in 1939 f7,27, welke geleidelijk opliep tot f 13,46 per H.A. in 1951, een stijging met 85 Tholen gaat hierbij aan de spits met een toename van 98 n.l. van f 8,33 tot f 16,59. Hierop volgt Zuid-Beveland met 91%, f9,55 tot f 18,23) en Oost Z. Vlaanderen met 88 (van f 6,47 tot f 12,14) Schouwen en Duiveland geeft in deze categorie de kleinste stijging te zien, n.l. 43 Hier steeg de om slag per H.A. slechts van f8,33 tot In de derde groep, de ealamiteuze polders, die bijna 10.000 H.A. beslaan, steeg de omslag van f 31,06 per H.A. in 1939 tot f57,40 in 1951, dus met 85 eenzelfde percentage als in 1950. Tholen en Zuid-Beveland verto nen hier de grootste stijging, n.l. met 98 De omslagen per H.A. liepen daar resp. op. van f26,28 tot f 51,96 en van f33,29 tot f65,94. Hierop volgde Schouwen en Duiveland met 95 (van f 37,03 tot f 72,25) en West Z.-Vlaanderen met 92 (een toena- Een onlangs door de rijksconsulent voor Grond- en Pachtzaken, ir. W. H. Ubbink, samengesteld overzicht van de polder- en waterschapslasten in Zeeland, geeft wel een zeer duide lijk overzicht van de ontwikkeling. Met uitzondering van de internatio nale en interprovinciale polders en enkele polders van één eigenaar is het totaalbedrag aan waterschaps lasten, dat in Zeeland moest worden opgebracht van f 2.171.095 in 1939 gestegen tot f4.643.808 in 1951. De grootste stijging valt waar te nemen bij de ruim 100.000 H.A. be slaande waterkerende polders. Ter wijl de omslag per H.4. in '39 f 15,75 bedroeg, steeg deze geleidelijk tot f 35,03 in 1951, of wel in percentages uitgedrukt, een toename van 100 in 1939 tot 222 in 1951! De sterk ste stijging valt hierbij waar te ne men in Walcheren (260 West Zeeuwsch-Vlaanderen (250 en Zuid-Beveland (248%). Oostelyk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft kier het laagterecord met 136 Zo liepen in Walcheren de lasten per H.A. gemiddeld op van f 19,00 in 1939 tot f48,31 in 1951. In West Z. Vlaanderen van f 12,00 tot f30,00 en in Zuid-Beveland van f 14,39 tot f 35,76. In Oost Z.-Vlaanderen onder- me van de omslag van f 25,89 tot f49,59). De vraag rijst wellicht, hoe deze verhoogde lasten zich verhouden tot de pachtprijzen. In het overzicht wordt vooropgesteld, dat een verge lijking tussen de gemiddelde water schapslasten en de gemiddelde pacht prijzen slechts een betrekkelijke waarde heeft. Immers de werkelijke waterschapslasten en de werkelijke pachtprijzen kunnen sterk afwijken van het gemiddelde, terwijl boven dien de gemiddelde pachtprijzen slechts betrekking hebben op de in een bepaald jaar afgesloten pacht overeenkomsten, terwijl vele pacht prijzen, vooral voor boerderijen ,lang niet het toelaatbare maximum berei ken. Volgens de cijfers van het Centi-aal Bureau voor de Statistiek steeg de pachtprijs per H.A. voor boerderijen van f 84 in 1940 tot f 115 in 1950-1951 en voor los bouwland van f 90 tot f114. De omslag per H.A. van de lasten van alle drie genoemde groe pen polders en waterschappen steeg echter van f 14,49 in 1939"tot f 30,77 in 1950-1951. By deze toenemende lasten zal wel gezocht moeten worden naar midde len die de druk kunnen verlagen, b.v. samenvoeging van polders, terwijl 'n classificatie van gronden kan bijdra gen tot een betere verdeling van de lasten. De gronden met een geringe pachtwaarde laten immers een sty ging van de lasten in veel gevallen nauwelyks meer toe. Deze middelen zullen echter doorgaans alleen gelei delijk in toepassing gebracht kunnen worden ,zo besluit ir. Ubbink zijn overzicht. Ongetwijfeld zal deze conclusie door velen onderstreept worden. Vooral voor de eigenaren-niet-grondgebrui- kers, die volgens de cjjfers van 1948 niet minder dan 61,5 van de opper vlakte cultuurgrond in Zeeland be zitten, drukken deze lasten wel zeer zwaar, daar de pachtprijzen belang rijk minder zyn gestegen dan de pol der- en waterschapslasten. 78; een derde tunnel leidde tot bul ten het prikkeldraad. Zondag is voorts bekend gemaakt, dat kolonel Howard Taylor kolonel Maui-ice Fitzgerald als plaatsvervan gend kampcommandant vervangt. Fitzgerald was plaatsvervanger van de generaals Dodd en Colson, die tot kolonels zyn gedegradeerd. „BESCHULDIGING". Volgens de Prawda zouden vier Noordelijke krijgsgevangenen, die in het kamp op het eiland Koje een op roer hadden georganiseerd, op last van de kampleiding „in het openbaar gevierendeeld" zijn Dollar-opdracht voor Polynorm Naar het A.N.P. verneemt heeft het Amerikaanse ministerie van defensie met de N.V. Polynorm te Amersfoort een contract gesloten voor de leve ring van een uitgebreid magazijnen complex. De opdracht heeft een waar de van rond 1.3 millioen dollar- Een der directeuren van Polynorm, ir. A. Norowitz, is Zaterdag met het geteken de contract uit het buitenland terug gekeerd. CZoals men zich zal herinneren is enige tijd geleden bij deze door de re gering gesubsidieerde N.V. een ernstig gebrek aan inzicht in het gevoerde beleid geconstateerd, waardoor grote verliezen werden geleden. Een belang rijk gedeelte hiervan kwam voor re kening van de Staat- Op vragen van het Tweede Kamerlid Janssen (K.V. P.) antwoordde de minister van finan ciën destijds o.m., dat de omvang van het - verlies ten nauwste samen zou hangen met de toekomst van het be drijf en dat de Amerikaanse autoritei ten mogelijk opdracht zouden geven voor de bouw van een legerbarak). Standrecht in Z.O Korea De Zuid-Koreaanse regering heeft Zondag voor Zuid-Oost-Korea en de stad Poesan het standrecht afgekon digd om een actie tegen hernieuwde guerilla-activiteit te vergemakkelij ken. wordt koningin Mary van Engeland 85 jaar. is het 350 jaar geleden, dat bij Sluis een gevecht werd ge leverd tussen de Geuzen en de galeien van Don Frederik Spi- r Feestelijk vertrek van haringvloten Eerste .nieuwe" midden deze week verwecht Duizenden mensen hebben Zater dagmiddag in Scheveningen. Vlaardin- gen en IJmuiden het vertrek gadege slagen van de haringvloot uit deze drie vissersplaatsen, waar een enigszins feestelijke sfeer heerste. In Vlaardin- gen stonden vele auto's en touringcars klaar om de reis naar Hoek van Hol land te maken met de velen, die de vloot tot aan zee wilden begeleiden. In Scheveningen vertrok een zestig tal loggers; de overige veertig zullen Dinsdagmorgen zee kiezen. Door de rederijen is bepaald, dat de schepen niet eerder dan Maandagmiddag de vleet zullen mogen schieten, zodat Donderdag a.s. de eerste Hollandse nieuwe zal worden aangevoerd. In Vlaardingen is het grootste ge deelte van de vloot uitgevaren en ook hier zal het restant Dinsdagmorgen vertrekken. In IJmuiden werd de enigszins fees telijke sfeer nog verhoogd door in oud- Hollandse kledij gestoken jongedames, die collecteerden voor het nieuwe hospitaalkerkschip ,De Hoop". Vanuit IJmuiden vertrok de uit een veertigtal loggers bestaande Katwijkse haring vloot en in deze plaats wordt het eer ste zilte zeebanket van dit jaar reeds Woensdagmiddag verwacht. VERWACHT: AANHOUDEND KOUD. Geldig tot MaandagavoifÖ. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige motregen. Matige tot vrij krachtige Noord-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1