PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Einde van conflict; haringvloot vaart vandaag uit Nieuwe graansilo te Axel thans officieel in gebruik DE BILT Vandaag OVERVAL OM UITLEVERINGS- VERZOEK VAN WESTERLING 195e Jaargang - No 122 Dagblad uitgave van ae firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 24 Mei 1952. ADVERTENTIEPRIJS Oct per mm. Minimum p. advertentie 1 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* imax 0 regelt) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dll Blad' 25 cent meer. Giro or. 259300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—50, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tcL 2475 (b.g.g, 2228); Oostburg: Flnlar.dr.traat 2, telef. 18, Terneuzen: B rouwerljstr. 2- Zlerlkzee: N. Bogerdatr. C 180. tel. 26. VISSERS VOLDAAN, MAAR NIET TEVREDEN. Ook de haringrace gaat door Door de beslissing van het College van Rijksbemiddelaars is een einde gekomen aan het conflict in het haringvisserybedryf. Hedenmiddag om drie uur vertrekt de haringvloot uit de havens van IJmuiden, Katwijk en Vlaardingen naar zee. Dit betekent, dat in de nacht van Zondag op Maandag niet gevist zal worden en dat pas na Maandag, middag aan schot zal worden gegaan. De Scheveningse vloot zal vermoe delijk pas Maandag in zee steken, omdat men daar met de monstering nog niet ver genoeg gevorderd is. Ook de haringrace gaat door. Zoals bekend ontketenen de bemanning van de Nederlandse haringschepen ieder jaar een sportieve strijd om de premie, die de gemeente Velsen beschikbaar stelt voor de logger die de eerste haring aan de wai brengt. Over het alge meen zjjn de haringvissers over het besluit van het College van Rjjksbe middelaars voldaan, maar niet tevreden. De tweede voorzitter van de Cen. trale Bond van werknemers in de Transportbedrijven verklaarde gister avond: „We gaan morgen varen onder betere omstandigheden, maar tij dens deze vaart zullen wij reeds de wensen voor het volgend jaar formule ren". Overigens heeft het in de vergade ring van de C.B.T., die Vrijdag in de Haagse Dierentuin werd gehouden, er nog om gespannen, of de haring, vissers nu zouden uitvaren of tot sta king zouden overgaan. De vergade ring verwierp namelijk een resolutie, waarin ondanks teleurstelling over het feit, dat de eisen der vissers niet volledig werden ingewilligd, toch vol doening werd uitgesproken over de bereikte verbeteringen. Toen daarna de vraag werd ge- steld, of het verwerpen van deze re solutie betekende, dat tot staking zou worden overgegaan, bleek, dat de. voor een stakingsbesluit vereiste tweederde meerderheid evenmin kon worden bereikt. Na afloop van de vergadering deel de de heer A. de Boon mede, dat gezien de uitspraak der leden de C.B.T. geen verantwoordeiijxheid zal nemen voor de door het College van Rijksbemiddelaars opgelegde binden de regeling. Ook zal de Bond niet het initiatief nemen tot het afsluiten van een collectieve arbeidsovereen komst in het haringvisserijbedrijf. De heer De Boon zeide voorts, dat de aanwezige leden van de C.B. r. be sloten niet tot staking over te gaan, omdat een dergelijke staking niet te gen de reders, maar tegen de rege ring zou zjjn gericht. NILE IJ WE ARBEIDSVOORWAARDEN. De belangrijke wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden, die thans door de Rijksbemiddelaars zijn vastge steld, zijn de volgende: Het gegarandeerd weekinkomen van de matroos wordt verhoogd van 41.tot 50.onder handhaving van het thans geldende besommings percentage. De vacantie wordt be paald op één dag per gevaren maand. Een vacantietoeslag wordt ingevoerd van een halve dag garantieloon voor elke volle vacantiedag. „Weest op uw hoede". Tien dagen geleden hebben de Ver. Staten een waarschuwing gezonden aan de 16 landen van de Ver. Naties met strijdkrachten in Korea, om op hun hoede te zijn voor mogelijke nieuwe „communistische agressie in het Verre Oosten". Twee straaljagers verongelukt Bestuurders om het leven gekomen. Vrjjdag zijn in ons land twee Mete- orstraaljagers ran de vliegbasis Leeuwarden neergestort. In beide ge vallen kwam de bestuurder om het leven. Het eerste toestel stortte des mor gens neer tussen Terschelling en Harlingen, toen het terug keerde van een weervlucht boven de Waddenzee. Het toestel kwam in de Waddenzee terecht. De bestuurder, de 25-jarige tweede luit.-vlieger G. R. Eecen uit Bergen (NH.) werd gedood. Het tweede toestel stortte om streeks twee uur in de middag in de bossen bij Austerlitz (Utrecht) neer. Het toestel was van een formatie- vlucht van het vliegveld Soesterberg De piloot, luit-vlieger 'an den Berge uit Bussum vond bij dit ongeval de dood. Gemaskerde bandieten roofden postauto in Londen. Met 200.000 pond sterling er vandoor. In beide huizen van het Britse par lement is Vrijdag medegedeeld, dat de buit van zeven gemaskerde man nen, die Woensdag een overval deden op drie Londense postambtenaren en er met een postauto met aangetekende zendingen vandoor gingen, een be drag van 200.000 pond sterling of mee» vertegenwoordigt. De overval ge schiedde in het centrum van Londen in Eastcastlestreet, een parallel Oxfordstreet lopende straat, welke de postauto had moeten inslaan omdat in de Oxfordstreet het wegdek hersteld werd. De bandieten opereerden met twee auto's, één daarvan blokkeerde plot seling de weg voor de postauto en dwong deze te stoppen. Drie gemas kerde mannen, die uit de blokkerende auto gesprongen waren, vielen de post beambten aan en stelden hen met een knuppel buiten gevecht, waarop zij de postauto in bezit namen en daar mee achter de eerste auto aan wegre den. Een tweede auto, waarin ook enkele gemaskerden gezeten waren, sloot zich hierachter aan. De postauto heeft men later onbe heerd teruggevonden; zij bleek nog dertien zakken met schatkistbiljetten voor een waarde van ongeveer 100.000 pond sterling te bevatten. Vermist worden 18 zakken met schatkistbiljet ten van kleine .coupures, die niet ge registreerd zijn. viert Groot-Brittannië Empire-day. MORGEN wordt maarschalk Tito van Joego-Slavië 60 jaar. is het 150 jaar geleden, dat de gelegenheidsdichter Korne- lis van den Handel, eertijds hoofd van de school te Oud- Vossemeer, te Zierikzee werd geboren. Sigarenverkoop enige dagen gestapeerd. Woensdag 28 Mei wordt de accijns op sigaren verlaagd. De vakgroep detailhandel tabak deelt mede dat op die datum bij de winkeliers de sigarenvoorraden wor den vastgesteld, welke zij Maandag voordien bij de belasting hebben moe ten opgeven. Praetisch zullen dus in de winkels NA DE MOORDAANSLAG OP OVERSTE HARJONO Politie beschikt over vingerafdrukken van de daders. In kringen van de Justitie houdt men rekening met een raogeiyk verband tussen de aanslag op overste Harjono en het feit, dat mr Besar, de schoon vader van de heer Harjono, die onlangs met het uitleveringsverzoek inzake Westerling uit Indonesië naar Nederland is gekomen, in het huis van de militaire attaché logeerde. Op het ogenblik van de moordaanslag waren bedoelde papleren evenwel elders, namelijk in de safe van het Hoge Commissariaat. Ook in Indonesische kringen ver moedt men een verband tussen de moordaanslag en het uitleveringsver zoek. Men wijst er in die kringen op, dat de daders wel zeer goed ge ïnformeerd moeten zijn geweest. Zij bleken immers op de hoogte van het regelmatige contact tussen overste Harjono en radio-Scheveningen. Ten huize van de militaire attaché logeer de behalve mr Besar, ook Abimanjoe, secretaris van het Indonesische mi nisterie van Justitie, die geheel op de hoogte is van 't uitleveringsverzoek. De politie heeft ondertussen de vin- ferafdrukken gevonden van de da- ers op het rijbewijs van luit.-kol. Harjono, waarmee deze zich tegen over hen heeft gelegitimeerd. De da- ders hebben het rijbewijs op de vlucht weggegooid. Het huis van de heer Harjono wordt thans op verzoek van de Indonesische zaakgelastigde door de politie bewaakt. Dat overste Har jono niet ernstig is gewond blijkt wel uit de omstandigheid dat een voorge nomen reis naar Wenen de volgende week normaal doorgang zal vinden. Hij zal binnen enkeia dagen het ziekenhuis veriaven. in Bonn. Terwijl de oppositie fulmineerde, lazen Adenauers aanhangers hun krantje. De drie Westelijke ministers van buitenlandse zaken, Acheson, Eden en Schuman. zyn Vrijdag in Bonn aan gekomen voor de laatste besprekin gen met de West-Duitse regering over de contractuele overeenkomsten, welke de Duitsers hun souvereini- teit moeten hergeven en waarvan de ondertekening tegen a.s. Maandag wordt verwacht. De Duitsers willen er zelfs een grote feestdag van maken en de mi nister van binnenlandse zaken Lelir, beeft zelfs gevraagd de schoolkinde ren vrij te geven. Intussen hebben de socialisten in het parlement van Bonn nog een laatste poging gedaan een debat over de verdragen te forceren, maar zonder enig succes. De vertegenwoor digers van de regeringspartijen lie ten Vrijdagmiddag alle betogen van de oppositie rustig langs zich heen gaan en lazen hun krantje, terwijl de tegenstanders tegen de voorgeno men ondertekening fulmineerden. La ter lieten zij de socialisten weten, dat pas na de ondertekening het woord aan het parlement zal zyn. Het laatste woord van de opposi tie klonk als een dreiging: „Nu de meerderheid van de -Bondsdag wei gert de rechten en plichten van het parlement waar te nemen, zal het Duitse volk zelf de afgevaardigden duidelijk moeten maken, dat de door de kanselier afgesloten verdragen geen sigaren worden verkocht van niet de instemming van het volk Maandag tot en met Woensdag. hebben." Mr. A. G. Veldhuis uit Naarden, die Westerling na diens arrestatie voor de rechtbank te Amsterdam ter zijde heeft gestaan, verklaarde, dat hij Westerling veel te verstandig acht om zich met een „dwaasheid" als de ze moordaanslag bezig te houden. „Men heeft de laatste tijd herhaalde lijk geprobeerd mijn cliënt voor het een of ander politieke karretje te spannen, doch hij heeft steeds be slist geweigerd". Mr. Veldhuis vond het ook niet aannemelijk, dat aanhan gers van Westerling iets met de aan slag uitstaande hebben. Zij zijn veel te goed gedisciplineerd, aldus mr. Veldhuis. Deel ran Surinaamse R.T.C.-delegatie vertrokken. Antifiianen wensen voortzetting van overleg. Vijf leden van de Surinaamse R.T. C.-delegatie zijn Vrijdag per vlieg tuig naar de West vertrokken. Een der delegatie-leden, de heer Karamat Ali, verklaarde, dat er geen aanleiding bestond om de gehele de legatie in Nederland te houden. De overige delegatie-leden zyn ge machtigd verder te praten. De heer Karamat Ali achtte de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de besprekingen, die thans op een dood spoor zijn ge komen, in de toekomst hervat zullen worden. In de kring der Antilliaanse dele gatie is de wenselijkheid geuit om, als in het geschil tussen de Neder landse en de Surinaamse delegatie feen oplossing kan worden gevonden, et overleg voort te zetten tussen Nederland en de Antillen. Effectenhandel houdt het been stijf. Het op Hemelvaartsdag in Amster dam gepleegde overleg inzake het beuxsgeschil heeft nog niet tot posi tieve resultaten geleid. Men houdt er rekening mede, dat ook volgende week de effectenhandel nog niet ter stond zal kunnen worden hervat. Temidden van de onbevredigende situatie, waarin het Damrak fcthans verkeert, kregen wy echter wel de stellige indruk, dat de effectenhandel in dit scherpe conflict besloten is, het been stijf ts houden" en de han del niet te hervatten, „zolang tot de kwestie van rechtsherstel met haar vele naweeën, die nu al byna zeven jaar duren, voorgoed uit de wereld is." Vrijdagmiddag zijn in het Beursge bouw interne oriënterende besprekin gen gevoerd over het met minister iieftinck gepleegde overleg. Ook he denavond zal verder contact worden opgenomen. Overeenstemming over Europese verdedigings gemeenschap. Compromis over de geldigheidsduur. De Franse minister van buitenland se zaken Robert Schuman, heeft Vrijdag te Straatsburg voor zyn ver trek naar Bonn verklaard, dat over de tekst van het Europese Verdedi gingsverdrag overeenstemming is be reikt. De werkzaamheden zijn defi nitief beëindigd. De kwestie van de geldigheidsduur van het verdrag is opgelost doordat men het eens is geworden over een periode van 50 jaar onder voorwaar de, dat indien het Atlantisch Pact eerder zou aflopen, er overleg ge pleegd zal worden over de nieuwe toestand. Natuurlijk, aldus voegde Schuman hier aan toe, moet men wel goed begrijpen, dat wanneer er spra ke is van het opnieuw overwegen van de toestand, dit niet betekent, dat een lid van de E. V. G. dan het recht zou hebben uit te treden. Men is het er alleen over eens, dat wij Enkele mtjlen van Sawyer in de staat Michigan is een grote zware truck in botsing gekomen met een goederentrein van de Chesepeake Ohio Maatschappij. De trein, die 107 wagens telde, kwam er slecht af. Meer dan dertig rijtuigen kantelden. Verschillende ervan werden totaal versplinterd, anderen lagen her- en derwaarts verspreid. De truck drong tot in de trein door en de spoorbaan werd een reusachtige ravage. Drie jongelui uit de truck werden zwaar gewond naar een ziekenhuis vervoerd. Europese beweging stelde zich achter het plan-Spaak. Nog dit jaar eon Europese statenbond van zes landen Op het congres van de Europese beweging heeft de Belgische oud- premier Spaak een plan gelanceerd, volgens hetwelk het naar zijn zeggen mogelijk zou zijn tegen het einde van het jaar te komen tot de oprichting van een Europese Statenbond van zes landen. Dit plan-Spaak, dat in de kringen van de Europese beweging als zoda nig reeds geruime tijd bekend is, heeft de instemming van de Franse, Duitse, Italiaanse en Benelux-afvaar- digingen op het congres, hoewel de Duitsers nog enige aarzeling verto nen op het punt van de formulering. Het congres aanvaardde een reso lutie waarin de zes landen wordt gevraagd een intergouvernementele overeenkomst te sluiten, opdat de vergadering van deze zes landen, die in de overeenkomsten voor de kolen- en staalgemeenschap en het Europees leger wordt voorzien, ter stond na de bekrachtiging van de kolen- en staalgemeenschap een constituerende vergadering sou wor den. Deze constituante zou dan da delijk een ontwerp voor een Europe se grondwet moeten uitwerken, welke daarna aan de goedkeuring van de parlementen van de zeslanden zou worden voorgelegd. Toetreding rou mogelijk zijn voor alle democratische landen van Euröpa. Dodd en Colson gêdegradeerd. De twee Amerikaanse generaals Francis T. Dodd en Charles F. Col son, die bij de recente gebeurtenis sen in het krijgsgevangenenkamp der V.N. op het eiland Koje in Zuid-Ko- dan geplaatst zullen zien voor rea verwikkeld waren, zijn gedegra- een nieuwe situatie, wr.arover men deerd en teruggezet tot de rang van zich zal moeten beraden. overste. HOOGTIJDAG VOOR C.B.T.B. Commissaris der Koningin stelde bedrijf in werking Nadat de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een daartoe bestemde handle had overgehaald, stroomde voor het eerst het graan „officieel" uit de nieuwe graansilo van de C.B.T.B. te Axel in het ruim van een binnenschip; in dit geval de „Fa. milietrouw" uit Dordrecht. Het „monument voor de mechanische intensi vering van de landbouw" zoals de burgemeester van Axel het uitdrukte was ln gebruik genomen en Vrijdag 23 Mei 1952 zal als een hoogtydag geboekstaafd worden in de annalen van de afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaan deren der C.B.TJL Een hoogtijdag, waarop zeer velen naar Axel-Sassing waren gekomen om van hun belangsteling voor dit gebeuren blijk te geven. Voordat de Commissaris der Koningin de silo na het doorknippen van een oranje lint in werking had gesteld, waren vele woorden van dank en waarde ring gesproken binnen de zeildoeken wanden van een ruime tent, die ter ontvangst van de gasten was opge steld op het terrein voor het 32 me ter hoge bouwwerk. In deze door de jongeren der CJ3. T.B. stemmig versierde ruimte, open de de voorzitter van de afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer C. de Putter, Vrijdagmiddag deze feestelij ke bijeenkomst met schriftlezing en gebed, waarna hij de talrijke aanwe zigen welkom heette. In zijn toe spraak herinnerde de heer De Putter er aan, hoe de voormalige opslag ruimte in de Magrette reeds lang te klein was, waardoor naar nieuwe mo gelijkheden omgezien moest worden. Br werd contact verkregen met een bierbrouwerij en in samenwerking met het Centraal Brouwkantoor bleek het mogelijk over te gaan tot de bouw van een moderne silo; het indrukwekkende bouwwerk, dat en kele weken geleden (na een half jaar- hard werken) gereed kwam en waar nu dan tien ton gerst per uur, ge schoond en gedroogd, mee afgeleverd kan worden. Gerst, dat in hoofdzaak bestemd is voor het brouwen van bier en ,>De beste gerst verbouwt men hier; wie daarvan bromvt, heeft het beste bier"! Dit is alom bekend en het werd nog eens extra onderstreept door het mooie succes, dat onlangs is behaald op een tentoonstelling van brouw- gerst. De voorzitter kon namelijk mededelen, dat met een monster van 75.000 kg. van uit de nieuwe silo af geleverde Zeeuwsch-Vlaamse gerst, de eerste prjjs werd behaald! Een goed begin dus. MEER DAN TROTS. De Commissaris der Koningin zei- de in zijn toespraak o.m. alle maatre gelen toe te juichen, die de welvaart van Zeeland en in dit geval van Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzon der kunnen bevorderen cn meer dan trots te zijn op de hier bereikte resultaten. Het nu reeds behalen van een eerste prijs, noemde de Commis saris een gunstig teken, dat pleitte voor de wijsheid en het inzicht van de Zeeuwse boeren en van de bouwers van de silo. Hierna voerden o.a. nog het woord de heren ir. Emmens, namens de door ziekte verhinderde voorzitter van het C.B.K., mr. dr. Kortenhorst; B. He i-inga, directeur der voedselvoorzie ning; P. L. D. J. van Oeveren, burge meester van Axel; J. Bosselaar, bur gemeester van Aagtekerke, namens de Zeeuwse C.B.T.B.; A. Haak, voor zitter van de kring Axel der Z.L.M.; ir. J. Wantsing, secretaris NecL C.B. T.B.; P. Bom, namens de Coöperatie Noord-Beveland en vele anderen. De rij van sprekers werd gesloten door de heer J. Dieleman, die namens de jongeren-organisatie der C.B.T.B. in Oost Z.-Vlaanderen „Het Lied van de Silo" declameerde. De directeur van het bedryf, de heer M. Brandes, gaf nog een korte uiteenzetting over de werking van de silo, waarna de heer De Putter nogmaals zijn dank be tuigde aan allen, die aan de totstand koming van het bouwwerk hebben bijgedragen en voor de vele geluk wensen die hij deze middag namens zijn afdeling der CH.TJB, in ont vangst had mogen nemen. In het bij zonder ook bracht hij dank aan de uitvoerders der diverse werkzaamhe den. Na beëindiging van dit gedeelte met dankgebed, kregen de vele be langstellenden, onder wie vertegen woordigers van Rijkswaterstaat, Z.L. M., N.C.B., C.H.V„ Stichting voor de Landbouw, van de gemeentebesturen van Temeuzen, Hoek en Zaamslag, C.B.K. en vele andere instanties, ge legenheid om de silo te bezichtigen, nadat zij door de Commissaris der Koningin in gebruik was gesteld. Staking bij Vredestein zo goed als afgelopen. Vrijdag hebben 350 a 400 arbeiders van de N.V. Nederlands-Amerikaanse autobandenfabriek Vredestein te En schede het werk hervat. De directie verwacht, dat begin van de volgende week weer op normale wijze gewerkt zal worden. Sowjet-Unie steunt nota aan Perzië De Sowjet-Unie heeft in een nota Perzië gewaarschuwd van Amerika geen hulp waar bepaalde „militaire verplichtingen" tegenover staan, te aanvaarden. Dit meldt het Russische persbureau Tass. Te Washington is verklaard, dat de Russische nota kennelijk ten doel heeft de Perzische regering te inti mideren. Er wordt evenwel niet ver wacht, dat Perzië zyn politiek zal wijzigen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft Vrijdag ver klaard, dat de Amerikaanse militaire hulp aan Perzië „op geen enkele wijze" de overeenkomst van 1921 tussen Per zië en de Sowjet-Unie schendt KORTE PRFDICATIE PINKSTERVOORBERE1DING Deze allen waren eendrachtelijk volhardende in het bidden en smeken. Hand. 114a. Wanneer U een radiotoestel bezit, kunt U allen naar een bepaald station luisteren, wanneer het toestel is afge stemd op de golflengte, waarop wordt uitgezonden. Is dat niet het geval, dan krijgt U niet het bedoelde station en hoort niet de begeerde muziek of de gewenste spreker. Zo is het ook met de verkondiging van het Evangelie, Als het hart niet op de juiste golflengte, dat is, op de juiste wijze is a/gestemd, kunnen we onmo gelijk de boodschap horen of de lei ding ontvangendie de Geest ons ge ven wil. In Hand. 1:14 zijn mensen bijeen, die dit blijkbaar hebben verstaan. Na Jezus' hemelvaart zijn ze teruggekeerd naar Jeruzalem. En in de offerzaal wachten ze op de vervulling van de belofte van de H. Geest. Het is echter een werkzaam wachten. Ze zijn hier eendrachtelijk volhardende in het bid den en smeken. Op deze wijze is hun hart op de juiste wijze afgestemd en wordt de belofte van de H. Geest aan hen vervuld. Hemelvaartsdag ligt weer achter ons. Wü maken ons nu gereed om het Pinksterfeest te vieren. Doen wij het op de juiste wijze? Is ons hart op de juiste golflengte afgestemd? Want hel Pinksterfeest, vieren wil niet alleen zeggen, nagaan wat lang geleden op dat Pinksterfeest in Jeruzalem is ge beurd, maar vooral ook het hart openstellen voor de leiding van Gods Geest. Wij allen, wie we ook zijn, hebben één ding nodig. Een nieuwe geest, een nieuwe bereidheid om God, en daarin elkander, te dienen. In onze wereld en in ons eigen leven werken boze gees ten. En wij zien de gevolgen. Angst en spanning, onvrede en teleurstelling, wantrouwen en afgunst. Er is maar één weg uit de geweldige crisis waarin wij staan. Dat is vervuld worden met de Geest van het Pink sterfeest, dat is de Geest van Jezus Christus. Wanneer deze Geest van ons bezit neemt, zal de wereld vinden de vernieuwing en de vrede, waarom zij thans nog worstelt. Moge voor ons allen gelden wat Lukas heeft getuigd in deze tekst: zij waren allen eendrachtelijk volharden de in het bidden en smeken. Kamperland. A. POSTMA. VERWACHTt NOORD-WESTELIJKE WLVD. Zwaar bewolkt en overwegend droog weer met in het Zuiden en Oosten van het land enkele opklaringen. Onge veer dezelfde of iets lagere tempera turen dan gisteren. Meest matige Noord-westelijke wind

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1