Het Amsterdam-Rijnkanaal op plechtige wijze geopend N KERKNIEUWS SPANNEND DUEL OM ZEEUWSE DAMTITEL DUURT VOORT Kristal |j PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 MEI 1952 CONINGIN STOND AAN HET ROER VAN DE „PIET HEIN". Sprookjesachtige waterfantasie in R.A.I.-gebouw Toen «le glanzend witte „Piet Hein" met aan boord het koninklijk gezin Woensdag omstreeks het middaguur naar de Helse sluis voer, verzocht mi nister Wemmers H.M. de Koningin het roer van het koninklijk jacht over te willen nemen. Met vaste hand stuurde de koningin de ,,Piet Hein" dwars door een gelUeurd lint, dat even voor de sluis was gespannen. Dit was het moment waarop de vele duizenden toeschouwers hadden gewacht. Ken da verend gejuich steeg op. Terwijl op alle schepen de stoomfluiten loeiden en Van de Sluiskade 2000 postduiven opstegen, gingen langzaam de machtige hefdeur en de nvee eerste stellen punt deuren van de sluis open: Amster dam had zijn nieuwe scheepvaartverbinding met het achterland. Het Am. sterdam-Rijnkanaal was geopend! Nadat alle geluid was verstomd, voer de „Piet Hein", gevolgd «loor «le salonboot .Kasteel Staverden", aan boor«l waarvan zich een groot aantal hlnnen- en buitenlandse autoriteiten bevond, de sluis binnen. Een muziek corps speelde het Wilhelmus. Onder de gasten bevonden zich de ambassadeurs van Frankrijk en W. Duitsland, de gezanten van Luxem burg, Zwitserland en Oostenrijk, de Commissaris der Koningin in de pro vincies Noord-Holland, Utrecht en Gelderland, de generaal D. C. Buur man van Vreeden en de burgemees ters van Amsterdam, Utrecht, Tiel, Zoelen en Wijk bij Duurstede. Tijdens de tocht naar het sluizen- complex bij Tiel namen de Koninklij ke gasten een vlootschouw af. waar aan honderden jachten en andere vaartuigen deelnamen. Alle scheep- prinses Marijke bp de ont" n de plaquette, waarna de sluis offi cieel de naam „Prinses V -Mkesluis" draagt. het koord, waarmede het vlaggendoek '""i de plaquette werd verwijderd, hinp- een badtas voor nrins-'K in <ie tas bevond zich een scheepje, dat de naam „Prinses Marijke" draagt. Even na twee uur werd de tocht voortgezet naar het einddoel: de sluis bij Wflk bij Duurstede. Ook hier hielp de Koningin maar thans Prinses Irene bij het onthullen van een pla quette. die vermeldt, da,t de Prinses jes er waren er ook bij uit Veer© haai- naam aan de sluis 'heeft 'gê'ge- waren feestelijk gepavoiseerd en bo-1 - n den onder het felle zonlicht een prachtig schouwspel. Nadat het Koninklijk gezin aan boord was gegaan van de „Kasteel Staverden", sprak de minister van Verkeer en "Waterstaai, de heer H. H. Wemmers, een rede uit, waarin hij 't ontstaan van't Amsterdam-Rijn kanaal memoreerde. Indien de oorlog niet tussenbeide was gekomen, aldus de heer Wemmers, dan zou de open stelling van W k-.naal waarschijn lijk reeds in 1942. 50 jaren na de openstelling van het Merwedekanaal, hebben plaats ~ehad. Wanneer ook de verbreding van het kanaalgedeelte tussen Amsterdam en Utrecht gereed zal zijn, zal Am sterdam. wat de verbinding met het achterland betreft, de beschikking hebben over een kanaal, dat aan de modernste eisen voldoet. Na gewezen te hebben op de grote betekenis van het nieuwe kanaal ook voor TTtrecht en Tiel sprak de heer Wemmers de wens uit, dat de nieuwe vaarweg er toe zal bijdragen de vreedzame betrekking tussen Nederland en de Riim-'-erstaten mogen bevorderen. ONDERSCHEIDINGEN Na de rede van minister Wemmers reikte de Koningin een aantal onder scheidingen uit. Tot ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw werd benoemd ir C. de Groot, uit Maartensdijk, hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat in de directie Utrecht; Tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau ir B. A. Gelders uit Utrecht, hoofdin genieur van de Rijkswaterstaat, en ir J.Groeneveld de Kater uit Den Haag. Tot ridder in Orde van Oranje Nassau de heren W. Metze- laar uit Tiel, technisch hoofdambte naar van de Rijkswaterstaat en J. N. Maas uit Tiel, technisch opzichter van 'de Rijkswaterstaat. De ere-me- daille, verbondén aan de Orde van Oranje Nassau in goud kreeg -de heer L. A. Bareman uit Utrecht,- ad ministratief ambtenaar van dc Rijks waterstaat. Vervolgens spraken de burgemees ters van Utrecht en Amsterdam. Burgemeester jhr C. A. de Ranitz van Utrecht Wees er in zijn toespraak op, dat èen groot deel van Nederland met spanning en verlangen naar het moment van de openstelling van het kanaal neeft uitgezien. Het kanaal veroorzaakt al loopt het niet langs de Bilt een gunstige weersprognose, ja zelfs een gunstig klimaat, voor de in de oever gemeente gevestigde en nog te ves tigen industrieën. De burgemeester van Amsterdam, de heer A. J. d'Ailly, overhandigde na 'zijn toespraak aan Koningin Ju liana een exemplaar in goud van de heripherlngsDenning geslagen ter ge- lpo-öuheid van de opening van deze nieuwe verbinding, ontworpen, door de beeldhouwer F. Carasso, Aan Prins Bernhard overhandigde de burgemeester een exemplaar in zilver. De vier Prinsessen ontvingen eveneens een dergelijke penning. PLAQUETTE'S ONTHULD Prins Bernhard onthn'de de in de sluis van Tiel aangebrachte plaquette, waarop staat vermeld: „Op de 21st.e Mei van het jaar 1952 werd deze sluisvoor het gebruik opengesteld door- Z.K.H. Prins Bernhard der Ne derlanden" De „Piet Hein" en de „Kasteel van Staverden" voeren daarna naar dc sluis, by Ravenswaav. Hiér assisteerde H. M. de Kow'ngin Grootse huldiging van burgemeester Oud BLOEMENHULDE UIT EEN HEFSCHROEFVLIEGTUIG. In het stadion Feijenoord wordt op 31 Mei a.s. een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarop de burgerij van Rotterdam burgemeester Oud, die per 1 Juni a.s. zijn ambt zal neerleggen, zal huldigen. Er;is een defile ontworpen, duizend meisjesscholieren zullen rhythmische oefeningen uitvoeren en er is een voetbalwedstrijd tussen Feijenoord en Sparta. Als climax van het programma ziet het comité de slotmanifestatie, waar aan zangkoren, muziekkorpsen en meisjesscholieren hun medewerking zullen verlenen en waarbij 1500 bal lonnen 2ullen worden opgelaten. Een bloemenhulde, van een helicop- tere uit, én een dagvuürwerk bèslui- tcn deze hüldigirigsmiddag. RIJN IN DE R.A.I, Met liet indrukken van een knop stelde de koningin Woensdagavond omstreeks zes uur in Amsterdam de waterval in werking en opende daar mede officieel de tentoonstelling „De Rijn in de R.A.I,". Met het loeien van een scheepssi- rene werd de plechtigheid besloten. Carel Briels en mr, D. A. Delprat, de voorzitter van het stichtingsbe stuur ..Amsterdam-Rijnkanaal", leid- Vier konijntjes voor vier prinsessen Het was voor de Prinsesjes, die zich Woensdag aan boord van de „Piet Hein" bevonden, een grote verrassing, toen van de brug over het kanaal by Zoelen een konijnenhok, waar van de voorkant een verkleind model van het lief portaal met hefdeur van de sluis te Tiel voorstelt, op het dek van de ..Piet Hein" werd neergelaten. Tn het hok zaten vier witte ko nijntjes met rode ogen. bestemd voor de vier Prinsesjes. Het was een origineel geschenk van de bevolking van de gemeente Zoelen. den daarop koningin, en prins langs de talloze stands in het R.A.I.-ge bouw. SPROOKJESACHTIGE WATERFANTASIE. Aan het slot van de dag, waarop Nederland, maar vooral de hoofdstad, de opening van het Amsterdam-Rijn kanaal vierde, kwamen in het R.A.L- gebouw Woensdagavond duizenden genodigden by een ter bijwoning van de sprookjesachtige waterfantasie „Aquamarijn" een waterspel in 2 ac- ten en 20 tableaux, naar ideeën van Carel Briels. Gezeten langs de beplante oevers van de geïmproviseerde, ruim 200 meter lange Rijn, compleet met wa terval van Schaffhausen, zagen wij hoe in bonte rfo" en met wisselende lichteffecten achtereenvolgens hoe de Batavieren ons land binnentrok ken, hoe een wijnfeest aan de Rijn gevierd wordt en hoe carnavalvier- ders prins Carnaval op zijn rijk be laden schip door het water trokken. Het geheel werd besloten met een waterballet. 115 millioen aan woningbouwleningen De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten deelt mede, dat de goede resultaten van de verkoop van ren- tespaarbrieven, waarvan in een vo rige publicatie mededeling werd ge daan, nog belangrijk zijn verbeterd. "Was na zes weken voor een bedrag van circa 24 millioen gulden geplaatst thans nu de verkoop elf weken heeft opengestaan heeft de opbrengst een totaal van circa 42 millioen gulden bereikt. Hierdoor is het totaal van de drie nationale woningbouwleningen gekomen op circa 115 millioen gul den. Op 1 Juni eindigt in het alge meen de verkoop. Benelux'conferentie De Belgisch-Nederlands-Luxemburg se afdeling van de interparlementaire Unie zal op haar bijeenkomst, die op 28, 29, en 30 Juni in Den Haag zal wor den gehouden, de volgende punten behandelen: 1 oprichting van een in terparlementair orgaan van de Bene- luxlanden. dat belast zou zijn met het vooronderzoek van de ontwerp-con- venties, die betrekking hebben op de drie landen; 2 Het vervoer in de Be- neluxlanden. leUUIS tn een 0 Dinsdag a.s. zal bet 100 jaar geleden zijn, dat koning WlUem het standbeeld van Rembrandt op het Rembrandtplein te Amsterdam onthulde en een krans aan de voet legde. 0 Woensdag kwam de „Willem Ruys" met 973 passagiers te Rotterdam, aan. Het was de laatste reis als gezagvoerder van kapitein G. H. Vis ser uit Wassenaar. Kapitein C. C. Goe- dewagen uit Den Haag. die de reis reeds meemaakte, volgt hem op. 0 In kringen bij liet. Blitse Hóf verwacht men, dat te gen einde Juni per officieel communiqué zal worden meegedeeld, dat „de Konin gin geen officiële verplichtingen meer op zich zal nemen". Dit is de formule waar mee tc kennen wordt gegeven, dat een blijde gebeurtenis in het koninklijk gezin aanstaande is. 0 Rusland zal geen mili taire bases inrichten in het Noordpoolge bied. Dit is Woensdag door radio-Moskou verklaard. 0 De Duitse regering te Bonn heeft een bedrag van twee millioen DM vrijgege ven voor de aanvoer van fruit inclusief aardbeien uit Nederland. -De minimum vellingsprijs vooraardbeien is dit jaar gesteld op 45 cent per kg. Mocht onver hoopt op de veilingen een kwantum aard beien doordraaien, dan zal dit zo veel mo gelijk voor het Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen door samenwerkende fabrikanten verduurzaamd worden voor latere verkoop. 0 Minister Van den Brink is Donderdag per schip naar Canada ver trokken, teneinde op 2 Juni de interna tionale handelsbeurs te Toronto op uit nodiging van de Canadese regering offi cieel te openen. Het sterk drogende, zonnige weer is er oorzaak van dat in Friesland reeds gehooid wordt. 0 In de gemeente Heumen bij Nijmegen is Woensdag de boerderij van de familie O. geheel afgebrand. De schade wordt ge schat op 15 mille. Zaterdag en Zondag a.s. zal koning Bouaewijn zijn traditonele „blijde intrede" doen in Antwerpen. De plechtigheid wordt uitgezonden door de Belgische radio. DAMRUBRIEK C. v. Rijswijk uit Souburg werd jeugdkampioen Met stijgende belangstelling worden dc verrichtingen van de beide kampioenspretendenten J. L. Strooband Jr. en R. Rykse gevolgd. Zjj geven elkaar nog steeds geen haarbreed toe en laten het grote peloton ver achter zich. De achtervolging door L Anderson en J. Blom Ingezet, is tc laat begonnen om nog effect te kunnen sorteren. De vraag is nog slechts, wie de eindsprint zal winnen, Strooband of Rykee. De bel voor de laatste ronde is nog niet geluid, doch vermoedelyk zal de lieslissing daarvoor reeds gevallen zijn, omdat zij voordien nog tegen elkaar uit moeten komen. Is remise het resultaat, dan zal rekening moeten worden gehouden met een gelijke aankomst en dus met een beslissingswedstrijd. In de eerste klasse ligt een kam pioenschap in het verschiet voor De Vlieger. Een speler, die de kunst verstaat de zwakheden van zijn te genstander af te straffen. Met de nodige omzichtigheid weet hij een verkregen voordeèl uit te buiten en in winst om te zetten. Weliswaar minder productief, maar toch ook 'n Tijdens rechtszitting in hechtenis genomen Tijdens de zitting van de Utrechtse rechtbank is Dinsdag de 44-jarige uitgever C. J. B. uit Stiens, die te recht stond wegens .meineed, in hech tenis genomen. De man had naar aanleiding van een aanryding bij Abcoude in een ci viele procedure verklaard, dat zijn wagen was omgeslagen door het springen van een band, doch er wa ren aanwijzingen, dat dit niet het ge val is geweest. Ter zitting bleek thans, aat B. de brutaliteit zover had gedreven, dat hij de rechter-commis- saris had opgebeld, zich daarby voor doende als politie-ambtenaar. Nu de zaak moest worden aange houden om twee mensen te horen, die volgens B. zouden kunnen verklaren, dat de bewuste band wèl gesprongen was, achtte de officier het niet uitge sloten, dat B. zou proberen door met deze getuigen in verbinding te treden, het achterhalen van de juiste toe dracht te verhinderen. Op grond hier van vorderde hij de onmiddellijke in hechtenisneming van verdachte, met welke vordering de rechtbank ac- coord ging. Weer een eedskwestie voor Leeuwarder rechtbank Enige tijd geleden stond voor de kantonrecht/" 'e L-euwarden terecht een verdachte, wien ten laste was gelegd overtreding van de wegen verkeerswet. De ~°tuige in deze zaak, de 22-jarige M. N. te Berlicum, wei gerde toen de eed in het Nederlands af te leggen waarvan destyds acte werd opgemaakt. Dezer dagen diende deze zaak voor de Leeuwarder rechtbank, waar deze getuige dezelfde houding aannam. Hij zeide lid te zijn van de Geref. kerk en op grond van Fries-nationalisti sche overtuiging bezwaar te hebt n tegen het uitspreken van de eed in het Jerlands. „God heeft mij de Friese taal gegeven", zo zeide hij „en in die taal wil lk Zijn hulp inroepen om de waarheid te kunnen spreken". Nadat de president -geefs had- ge probeerd getuige tot andere gedach ten te brengen zag de rechtbank af van het horen van de getuige. Na een mislukte roofoverval op een caféhouder in Amsterdam, wist èèn van de daders te ontsnappen. Een tweede werd door voorbygangers op straat gegrepen. De caféhouder weid door kogels van de rovers licht ge- wond. speler, waarmede rekening moet worden gehouden, is Corstanje, die de tweede plaats met 2 punten ach terstand bezet. Direct daarop volgt De Vos. Verdienstelijk spel wordt ook geleverd door de jeugdige Op 't Hof uit Kapelle, van wie men in dam- kringen veel verwachtingen koestert. Het jeugdkampioenschap werd ge wonnen door C. van Rijswijk uit Sou burg, die de beslissingspartij tegen J. Mol uit Kapelle op overtuigende wijze won., .Ontdekkingen" heelt het jeugdtoumooi overigens niet opgele verd. Het vertoonde spel was vrij ma tig en getuigde van te weinig studie. In onderstaande beslissingspartij wordt b.v. gedemonstreerd, dat de Zwartspeler geen notie heeft van een flankspelparty. Wit: C. van Rijswijk tegen zwart: J. Mol, gespeeld te Kapelle 10 Mei 1952: 1. 32—28, 17—22; 2. 28x17, 11x22; 3. 37—32, 7—11; 4. 41—37, 19—23; 5. 47—41, 1—7. Wits 5e zet valt theoretisch af te keuren. Beter is b.v. 4641. Schtff 47 kan Immers l niet gemist worden, indien de tegen- I partij een flankaanval in zou zetten.1 6. 31—26, 14—19; 7. 37—31, 10—14; 8. 34—30, 20—25; 9. 41—37, 25x34; 10. 39x30, 11—17. Nu is de tyd ge komen voor Zwart om een aanval op de lange vleugel te ondernemen door 2227. Hiermede wordt wit in de verdediging gedrongen en liet ont-1 breken van schijf 47 zal hem daarby veel last bezorgen. 11. 4439, 711; i 12. 50—44, 2—7. Hier vraagt de stand a.h.w. om 2227. Dat deze zet uitblyft is een bewijs, dat de zwart speler onbekend is met het flank- spel. 13. 30—25, 23—28; 14. 23x32, 19x28. Deze voovtzettng lijkt zeer ondernemend, maar in feite is het een vluchten voor het' onbekende flank- spel. Werd deze zet nog gevolgd door 162127, dan zou er nog iels voor te zeggen zijn. 15. 4034, 410: 16. 4440, 14—20; 17. 25x14, 10x19; 18. 46—41, 5—10; 19. 34—30, 10—14: 20. 30—24, 19x30; 21. 35x24, 14—19. Nu zwart beslist in het nadeel wil geraken, is de witspeler hem -terwille. Hij past de enige juiste tactiek toe, n.l. de omsingeling. Nog steeds vraagt de zwarte stelling om enige uitkomst door 162127. 22. 4035 19x30; 23. 35x24, 9—14; 24. 45—40, 3—9; 25. 49—44. 14—19; 26. 40—35. 19x30; 27. 35x24, 9—14? Waarom 16 21 achterwege blijft is een raadsel 28. 44—40 18—23? 29. 40—34 14—20 30. 34—30, 20x29; 31. 33x24. 12—18' 32. 30—25, 8—12; 33. 31—27!, 22x31 34. 36x27, 17—22 35. 41—36, 22x31; 36. 36x27, 11—17? Veel hoop is e' niet meer, maar inplaats van dezt blunder verdient 1217 toch de voor keur. 37. 27—21, 16x27; 38. 37—32, 28x37; 39. 42x2 en wit Wint. Een dooi" de zwartspeler zeer slecht gespeelde partij, ook wanneer wjj an dere maatstaven aanleggen dan voor de hogere klassen. De gemaakte fou ten zy'n niet ontstaan door b.v. een verklaarbaar gemis aan routine, doch louter uit technisch onvermo gen. Zonder studie is het onmogelijk een party te spelen, waarmede men eervol voor het forum der openbaar heid kan treden. Prinses Wilhelmina opende conferentie te Noordwijk Op Hemelvaartsdag heeft prinses Wilhelmina in hotel „Huis ter Duin" te Noordwijk met een toespraak de conferentie van de „International Council for Christian Leaderschip", geopend. Wy zy'n hier, aldus prinses Wilhel mina, om God te vragen om Zijn wil te tonen, om Christus te bidden om een blik te gunnen van Zijn plan om de mensheid uit de chaos van deze tijd te redden om ons onze beschei den bijdrage daaraan te wijzen. Voor wij echter trachten een oplossing te vinden voor de verwarring van onze tijd moeten wij eerst onze volle aan dacht schenken aan de geestelijke vernieuwing van de mensheid. Een betere wereld zo besloot prinses Wilhelmina haar toespraak zal nooit bereikt worden, tenzij wij dit verrichten op de wijze van Chris tus. Ds. Loos trekt ontslagaanvrage in Naar wij van het persbureau der Ned. Herv. Kerk vernemen heeft ds. J. Loos, Nederlands Hervormd predi kant te Hilversum, die verleden week bij de provinciale kerkvergadering van Noord-Holland ontslag uit zijn ambt aanvroeg, deze ontslagaanvrage wederom ingetrokken. NED. HERV. KERK, Beroepen te Ermelo: L. Blok te Kampen. GEREF. KERKEN. Beroepen te IJlst: J. Mëlse, candi- daat te Kampen; te Leiderdorp: J. M. Bloemkolk te Treebeek; te Am sterdam: J. A. van Arkel te Haar lem. CHR, GEREF. KERK De Theologische Schooldag van de Chr, Geref. Kerken zal dit jaar op Donderdag 5 Juni a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Apeldoorn worden ge houden. Als sprekers zullen die dag optreden: prof. L. H. v. d. Meiden van Apeldoorn, ds D. Biesma Jr. van Amsterdam (Oost); ds R. E. Sluiter van Hillegom en ds M. Baan van Dordrecht. Tevens zal er op de zelfde dag een tentoonstelling gehouden worden in het gebouw van de Theologische School aldaar, zulks in verband met het 60 jarig jubileum van het voort bestaan van de Chr. Geref. Kerken. OHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Elbürg: J. van Doorn te Ermelo; te De Krim: J. van Dij ken te Aalten. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Ridderkerk: J. B. Bel te Krabbendijke. Tweetal te NieuW-Beyerland: J. B. Dou te Krabbendijke en M. Blok te Rotterdam-Centrum. Radio-reporter ging zijn boekje te buiten In een radio-reportage over «le ha. ring vangst, is de K.IÏ.O.-reporter Wim Jansen tot verbazing en ver- ontwaimliging van velen, ook uit katholieke kringen, zijn boekje te buiten gegaan. Volgens Wiin Jansen, die vanuit IJmuiden een uitzending verzorgde, zou de haringvloot niet kunnen uit varen omdat het conflict in de visse rij door de socialisten zou zijn ontke tend om een paar zetels te winnen. Volgens hem zou de Christelijke bond van haringvissers de voorstellen der reders hebben aanvaard. De heer J. v. d. Linde, hoofdbe stuurder van de R.K. Transportarbei dersbond „St. Bonifacius" verklaarde, dat het standpunt van de Christelijk georganiseerde vissers niet afwijkt van dat der neutrale en katholieke bonden. De R.K. Bond van Transport arbeiders heeft de K.R.O. een pro test-telegram gestuurd en in K.R.O.- Icringen verklaarde men, dat Wim Jansen inderdaad „zijn boekje te bui ten" is gegaan. Dividend Unilever 12 pet De raden van bestuur van Unile ver N.V. en Unilever Limited hebben besloten aan de op 23 Juni a.s. te houden algemene vergaderingen voor te stellen over 1951 een slotdividend van IVz pet. uit te keren op de gewo ne aandelen der Nederlandse en een slotdividend van 8 Va pet. op de gewo ne aandelen der Engelse maatschap pij, betaalbaar 4 Juli a.s. Met inbe grip van de op 7 December 1951 be taalbaar gestelde interimdividenden beloopt het totale dividend over 1951 derhalve voor Unilever N.V. 12 pet. (als v.j.) en voor Unilever Limited 13V> pet (als v.j.). Regering Malan trar| op tegen communistische vakverenigings- .aiders. De regering van Zuid-Afrika heeft drie vakverenigingsleiders bevólen hun functies ter beschikking te stel len. Zij mogen bovendien de provin cies, waarin zij wonen, niet verlaten. Deze maatregelen, waartegen de vak bonden fel geprotesteerd hebben, wer den genomen op grond van de wetten tegen hei communisme. Reeds eerder werden 20 kleurlingen door maatre gelen van de regering getroffen, doch thans is de regering voor het eerst ook tegen blanken op deze wijze op getreden. Zeg het met Kristal De schoonheid van de bloera komt nergens beter tot z'n recht dan in vazen van Leerdam. Er is een grote verscheidenheid van, passend bij elke bloem en in elk interieur. Reeds voor enkele guldens hebt U een geschenk, waarmee U eer inlegt; een attentie, die van goede smaak getuigt. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd-, Groot moeder en Overgroot moeder, WILLEMINA VAN ROOIJEN, geboren WOUTERS, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Westkapelle J. VAN ROOIJEN. Vlissingen J. VAN ROOIJEN. E. VAN ROOUEN— KOETS. Vlissingen H. VAN ROOIJEN. M. A. VAN ROOUEN- OLIE. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Westkapelle 21 Mei 1952. Zuidstraat 78. Condoleantie-adres Vlissingen, Duyven- dreehtstraat 22. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 24 Mei a.s., te 12 uur, op de begraaf plaats te"Westkapelle. Heden overleed nog onverwachts onze Zwa ger en Oom, JACOB WESTERBEKE, Weduwnaar van KORNELIA DAANE, in de ouderdom van bijna 87 jaar. Uit aller naam, F. LOUS. Westkapelle, 21 Mei 1952. Noordstraat 35. Op 21 Mei 1952 overleed onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, JANNA BRIJYsZEEL, Wed. van C. DE JAGER, in de ouderdom van 84 jaar. Wemeldinge Familie F. DOMINI- CUS—BRUYNZEEL, Rilland Familie P. BRUYN ZEEL— BLOK. In Vrede is van ons heengegaan onze lieve, zorgzame Moeder, Be- huwdmoeder, Groot moeder, Zuster, Be huwdzuster en Tante, KATELIENTJE VAN DEN BOOG AART, Wed. van de Heer A. V. d. BERGE, in de leel'lyd van 75 jaar. ,,Ik beu de Opstan ding en het Leven: wie in Mij gelooft, zal leven, ook al ware hij gestorven". Joh. 11 vers 25. Familie v. d, BERGE. Goes, 21 Mei 1952. Bergweg 99. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 24 Mei a.s op de Algemene Be graafplaats tc Goes, des voormiddags 11 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 8