NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WALCHEREN |T"gend» GROTE BELANGSTELLING VOOR CONCOURS IN BIERVLIET VRIJDAG 23 "*FI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DS. P. F. T. AALDERS BEZOCHT MIDDELBURG. Ds. P, F. Th. Aalders, Ned Her vormd predikant te Muiderberg die van beroep ontving' naar Middelburg (a.s. vacature-ds. F. J F van Voorst Vader) bezocht deze 'ge meente. Hij bezichtigde de Nieuwe Kerk en de Koorkerk en maakte ken nis met de kerkvoogdij, 's Avonds was er in het kerkcentrum aan het Koorkerkhof een ontmoetingsbiieen- komst, welke onder leiding stond van de praeses van de kerkeraad. ds, F. Don. Namens de hoorcommissie sprak ouderling J. van der Windt ds. Aal ders toe en namens het collego van ouderlingen de heer B. G. Schermers. Notaris R. Batten voerde het woord namens de kerkvoogdij en de heer C. de Kuyper deed dit voor de diakonie. Voorts spraken nog ds. Van Voorst Vader, de heer C. P. de Jongh en de heer C. Louwerse. Ds. Aalders beant woordde de sprekers en maakte ver volgens met de aanwezigen kennis. Middelburg JAARVERGADERING „HELPT ELKANDER.» Li café „De Vriendschap" te Mid delburg werd onder voorzitterschap van de heer L. Cornelisse, de jaar vergadering gehouden van de assu rantievereniging .Helpt Elkander." De heer P. Crucq Gz. te Middel burg werd als bestuurslid gekozen en de heren J. Poppe Cz. te Bigge- kerke en P. de Visser Pz. te Zoute- lande werden tot commissarissen be noemd. Uit de rekening bleek, dat er hoewel over 1951 een premie werd geheven van 50 cent per 1000 ver zekerd kapitaal, toch nog winst werd gemaakt. Aan brandschade werd ,t 3733 uitbetaald. De secretaris deelde mede, dat de vereniging ultimo 1951 2264 leden telde met een verzekerd kapitaal van 30.186.685, een toename met 2.752.990. De vergadering verleende sanctie aan het bestuursvoorstel om een ze ker bedrag beschikbaar te stellen met het doel een aantal leden in de gelegenheid te stellen voor de helft van de kostprijs een brandblusappa- raat aan te schaffen. O.L.B. KREEG MEER LEDEN. Het aantal leden van de vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg vermeerderde in 1951 met zeventien: tegenover 167 opzeg gingen stonden 184 aanmeldingen. Dit wordt medegedeeld in het thans verschenen jaarverslag van deze ver eniging. In 't afgelopen jaar werden 43.470 boeken uitgeleend, d.w.z. 3367 méér dan in 1950. Het aantal uitgeleende studiewerken vermeerderde met 1041 en bedroeg in 1951: 8713. Er werden 6599 bezoekers geteld tegen 5947 in het voorgaande jaar. De kachel van de centrale verwar ming eiste dringend voorziening en hoewel 'n vernieuwing daarvan kost baar was, diende hiertoe toch te wor den overgegaan. Herstel van het dak bleef voornamelijk uit financiële over wegingen achterwege. Hoewel nog geen subsidie der Pro vincie werd ontvangen, was het toch mogelijk on bescheiden schaal elke maand enige nieuwe aanwinsten ter inzage te leggen. Enige particuliere schonken boeken. In 't verslag wordt het betreurd, dat slechts zeer weinig C.O.A.K.-militairen van de biblio theek en de studiezaal gebruik ma ken. De uitgaven bedroegen in 1951 f 13.591,21 (voor aanschaffing van boeken f 789, van tijdschriften f 728 en van dag- en weekbladen f 415), de ontvangsten f 13.369,93. Wanneer voorts rekening wordt gehouden met het saldo op 1 Januari 1951 en de dit jaar gedane uitgaven voor 1951, res teert een saldo van f450,39. De be groting voor 1952 sluit in debet en credit met een totaal van f 14.503,85. NED. CHRISTEN-VROUWEN BOND. In een zeer druk bezochte vergade ring welke onder leiding stond van de presidente, mevrouw Blaauw werden de huishoudelijke zaken der afdeling Middelburg van de Ned. Christen-vrouwen Bond afgedaan. Na de gebruikelijke verslagen van secretaresse en penningmeesteresse, brachten vier dames verslag uit van de werkzaamheden der diverse com missies. Mevrouw Portier-Wintersteyn hield een boeiende voordracht met als on derwerp „De vrouw in Indonesië vóór 1940". De feestelijke herdenking van het 30-jarig bestaan der afdeling is bepaald op 13 Juni. TREKKING VERLOTING BUURT VERENIGING BRAKSTRAAT. In de zaal „Mereurius" werd de trekking gehouden van de verloting die de buurtvereniging Brak-. Bree-, Lazarii- en Nederstraat te Middel burg ten bate van haar speeltuin or ganiseerde. Tevoren verzorgde een groepje leden een aardig cabavetpro- gramma, dat in een vlot tempo werd gebracht en dat, gezien het applaus, door het publiek zeer werd gewaar deerd. In recordtijd werkte de trek kingscommissie, geholpen door men sen uit de zaal, zich door de 104 prij zen heen, waarna deze avond met een gezellig bal werd besloten. MIDDELBURG. Vandaag Molenwater: Eerste open luchtconcert door het Middelburgs Muziekkorps: Electro: „Vrouwen zon der eer", <18 jr.), 7 en 0,15 uur; Schouwburg: „Vader is vrijgezel", (a.l.), 8 uur. Morgen Schuttershof: Toogdag C.H.U., 3 en 7 uur: Van Benthem en Jutting. Schilderkunst van Bah, 4—6 uur; Bioscopen: als vandaag. Zondagg Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Op hoop van ze gen", (14 j.)t 7 en 9 uur; Luxor: „Zij, die vergeten worden", (18 j.), Noord straat 34: Openbare les muziekschool, Adriaanse, 8 uur. Zaterdag Alhambra: Als vandaag: Lu xor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni 36 en 811.30 uur, C.C.-club 124 uur; Concertge bouw: Feestavond S. H V., 8 uur: Scheldekwartier: Muziek- en toneel avond, 8 uur. Zondag Alhambra: Ais vandaag, 3, 7 en 9 uur: Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Cosy Comer: Trio Poljoni 3—6 en 8—11.30 uur. WEER OPEN LUCHTCONCEKTEN Ook deze zomer zullen wekelijks op het Molenwater te Middelburg openluchtconcerten worden gegeven door het Middelburgs Muziekcorps, Excelsior, O.N.D.A. en Crescendo. Het Middelburgs Muziekcorps opent hedenavond de rij. VERGADERING CHR. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN De afdeling Middelburg van de bond van Chr. kantoor- en handels bedienden vergaderde in zaal Mon- taan onder voorzitterschap van de heer A. Maas. De agenda voor de al gemene vergadering op 27 en 28 Mei te Zeist werd besproken en tot afge vaardigden naar deze vergadering weiden benoemd de heren A Maas en J. Duyvekot. Na de pauze hield de heer G. Nonnekens, zendeling bij de Engelse Qua Iboe Mission, een causerie over het leven en werken onder de neger- bevolking van Wesi-Afrika. Een aan- tal lantaarnplaatjes illustreerde zijn betoog. Na afloop kreeg de spreker nog vele vragen te beantwoorden. Vlissingen BRANDJE. Woensdagmorgen ontstond er een brandje op het terrein van de Prov. Stoombootdiensten te Vlissingen, door dat tengevolge van broei een bak met afval, o.a poetslappen, vlam vatte. De brandweer bluste het vuur met één straal. BEKERWEDSTRIJD. De Vlissingse Bridgeclub hield haar jaarlijkse onderlinge bekerwedstrijd. Uitslag van de le ronde was 1. Hrn v. d. Kreke—Van Vugt 62.3 2. Knoop—Schreuder 61.4 2e ronde: 1. dames KnoopRutgers 66.8 2. Hrn JansenPluisinga 57.7 3e ronde: 1. mevr. Knoop—hr. Blankert en hm v. Goor—Pluisinga 57.3 2. dames v. d. KrekeRutgers 55 V-, Einduitslag 1 en 2 dames Knoop en Rutgers 53.9 (handicap 2 Zij kregen de clubbeker dus voor één jaar ln haar bezit. hrn van Vugt 53.7 (hand. 3 v. d. Kreke 52.5 Vr (hand 3 5. Verhoef 51.8 (hand 3 Schreuder 51.5 (hand 3 7C). Zondag a.s. spelen 15 Gentse 4 tallen tegen fi viertallen der VI. Br. club, 6 van1 de Bridgeclub Middelburg en 3 van de Vlisc. Fles. SNOER PARELS EN EEN FLUIT. Bij de politie te Vlissingen zijn in de week van 7 tot en met 13 Mei 1952 de volgende voorwerpen als gevonden gede poneerd: glazen kapje van achterlicht, snoer parels, fluit, bruine portemonnaie, 2 sleutels, zakkam ln étui, rijwielslot. kin dersandaal, kinderportemonnaie, pet. kin derjasje en enige foto's en dat adressen zijn te bekomen waar de volgende voor werpen zich als gevonden bevinden, te weten: enkele kindertasjes, kinderporte monnaie, stuk plaatijzer, nieuwe rubber laars, lederen bal, blauwe avondjapon met ritssluiting, een balpoint, patroon voor kinderjasje, bril met lichthoorncn montuur, een armband, een muntbiljet, juslepel. ceintuur van regenjas, een Lips- sleutel, kop van rijwiellantaarn, étui in houdende vulpen en vulpotlood, een hou ten slee. blauwe overall en blauw trai ningspak. CONCERT IN PLAN-OOST. Zaterdagavond geeft de Harmonie .Caecilia", directeur de heer Jac. Hol- laers, vm 8 toï 10 uur een concert in plan-G>st (bij de speeltuin». Het pro gramma luidt als volgt: 1. Death or Glory, ma.'3, R. B. Kali; 2 Ru mas que de #ar, ouveri 'ic- i M «.rque; 3 Verschmaete liebe, wals, Lincke. 4. Un beau jour d' automne. Bisselink. 5. Sons of the brave, mars. Bidgood. 6. Marsparade, Bisselink. 7. Wiener Extrablatter, potpourri. 8- Walsfavo- rieten van Joh. Strauss. 9. Winterfees ten, fantasie, Alb. Meijns. 10. Naar de speeltuin, mars, Jakma. Ritthem SAMENSTELLING STEMBUREAU. De samenstelling van het enige stembureau, gevestigd in het ge meentehuis te Ritthem is als volgt: voorzitter, de heer P. Daniëlse, bur gemeester van Ritthem, leden, de wethouders W. Boogaard en Joh. Ce- vaal Wz. RAAD AAGTEKERKE Geen nieuw P.Z.E.M.- conteact voor straat- verlichting Onder voorzitterschap van burge meester J. Bosselaar kwam de raad van de gemeente Aagtekerke ir openbare- vergadering bijeen. De salarisverordening voor het ge- meentepersoneel zal gewijzigd wor den overeenkomstig 'n schrijven van Ged. Staten, zodat een cumulatie aftrek van 15 zal worden toege past op de bezoldiging van de amb tenaar-ontvanger. Naar aanleiding van een schrijven van de minister van binnenlandse zaken om aan de amb tenaren, die een volledige dagtaak hebben, een vacantietoelage te verle nen van f 75, werd een hiertoe strek kend besluit genomen. Van de P.Z.E.M. was een nieuw ontwerp-contract ontvangen met be trekking tot de eventuele aanschaf van nieuwe straatlantaarns. De raad was echter van mening, dat het oude contract voordeliger uitkwam dan 't nieuwe en besloot het oude te hand haven. Tevens werd besloten, met het oog op de dienstregeling van de „Stoomtram Walcheren", de straat verlichting één uur langer te laten branden. Bg de bespreking van het nieuwe uitbreidingsplan werd beslo ten, de directeur van bouw- en wo ningtoezicht Walcheren, de heer J. D. P. de Smit, een nieuw schets-plan te laten vervaardigen. Van het bestuur van de C.J.M.V. te Aagtekerke was een verzoek om subsidie voor de exploitatie van de bibliotheek ingekomen, dat aanlei ding gaf tot uitvoerige gedachten- wisseling. Na een uitvoerige toelich ting door de heer A. Willemse, was men bereid het verzoek nader in overweging te nemen. Het was hier na vooral de heer S. de Visser Gzn. die tegen een uitkering aan de C.J. M.V. bezwaar maakte om principiële redenen. Met 5 tegen 2 stemmen be sloot de raad tenslotte wel subsidie te verlenen, mits de catalogus door B. en W. zal worden goedgekeurd. O.- en W -Souburg AR. KIESVERENIGING HIELD BIJEENKOMST. Dezer dagen sprak te Oost- en West-Souburg voor de A.R. kiesver eniging, de heer R. Gosker, adjunct secretaris van het Centraal Comité van A.R. Kiesverenigingen in Neder land, over het onderwerp: „Op de hoofdpunten mislukt". Spr. betoogde, dat inzake de Indonesië-politiek de regering steeds van koers veranderd is en de taktiek boven het beginsel heeft gesteld. Wat de sociale voorzie ningen betreft is men na zeven jaar ten opzichte van de ouderdomsvoor ziening niet verder kunnen komen dan een noodwet, die men weer voor twee jaar wil verlengen, terwijl de werkloosheidswet nu pas ingevoerd wordt, nu er reeds belangrijke werk loosheid is en verschillende goede ja-, ren voor fondsvorming ongebruikt' zijn gebleven. De woning-politiek is eveneens mislukt. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een ruim gebruik ge maakt. De heer Gosker sloot de vergade ring met dankgebed. Christelijke jeugd hield haar bondsdagen. Bijna vier duizend jonge mannen 11 geheel Nederland hebben op He melvaartsdag deelgenomen aan de 99ste bondsaag van het Christelijk Jonge Mannen Verbond. De voor zitter, ds, G. P. van Hterson uit Den Huag sprak een bondsrede uit, waar in hij o.ni. zei: „Zo God wil gaan wij ons eeuwfeest tegemoet, niet in een feeststemming, maar ataande !n de strijdende kerk, met een roeping, een Ideaal, een opdracht: door jongeman nen vodr jongemannen en allen tot Christus." De algemeen secretaris, de heer J. M. Faber en de tweede voor zitter, ds, H. J. van Heerden, spra ken respectievelijk over de onder werpen „Je neus buiten de deur" en Sterker door strijd." In 's-Hertogenbosch hield de Ne derlandse Bond van Jongelingsvere- nigingen op Gereformeerde Grond slag haar 61ste bondsdag, waar on geveer 5000 Jonge mannen bijeen wa ren, Na de openingsrede van de voor zitter, de heer H. Algra uit Leeuw arden sprak prof. dr. ir. H. van Riessen over het onderwerp „Ik heb de gereformeerde kerk lief' en in de middagvergadering sprak dr. J. Schouten over „Ik dien mijn volk." In de Beatrixhal der Jaarbeurs te Utrecht kwam de Bond van Ned. Hervormde Meisjes- en Jongelings- verenigingen op Gereformeerde Grondslag byeen. Een paar duizend jonge mensen vulden de grote ruim te. Vierhonderd Tutiesiërs vrijgelaten. De Franse resident-generaal, in Tu nesië, de Hauteclocque, heeft bekend gemaakt, dat vierhonderd Tunesiërs, die onlangs om politieke redenen naar afgelegen plaatsen werden ver bannen. in vrijheid zijn gesteld. De avondklok is met ingang van Don derdagavond opgeheven. Deze maat regelen zgn genomen in overleg met de Bey van Tunis in verband met de vasten, die Zaterdag beginnen. De minister voor pensioenen, Tem ple, keerde naar Parijs terug om de hervormingen, die de regering bin nen de kortst mogelijke tijd in Tu nesië wil invoeren, met de Franse mi nisterraad te bespreken. W1SSELBEK.ER WISSELDE NIET. Uitstekend geslaagd muziekfestijn van de Bond van muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Biervlle. stond Donderdag in het middelpunt van de Zeeuwach-Vlaamse belangstelling honderden en nog eens honderden bezochten het muziek, concours van do Zceuwsch-Vlaamse Bond van muziekverenigingen. Het stroomde bezoekers naar 't bcviagde nude stadje van Willem Bcukels- zoon en de koperen klanken van de fanfarecorpsen en het fiere geluid van de üarmonlegezehiehappen schetterden door de oude straatjes van de vroe gere stapelplaats nan de Braakman. Maar de mooiste muziek werd ge maakt op het prachtig gelegen terrein van de heer C. Calon, waar de deelnemende g-zelschappen elkaar In een edel tournooi In-kampten om al. dus de muziek te dient.». Evenals vorig jaar ging «lr; wisselbeker naar de Koninklijke „Harmonie' uit Biervliet, dat onder leiding van Jasper Antlio- nlsse de beste prestatie leverde. Dit corps behaalde het hoogst aantal pun ten. namelijk 126 p. In de Vaandel (super) afdeling. hartelijke ontvangst, werd het woord fevoerd door de bondsvoorztter, de eer P. A. Ocké. „Wij zjjn er trots op, dat we Biervliet in onze bond bezitten", zo zeide deze. Spreker ver welkomde voorts de juryleden, de heren G. Bood ij n uit Hoorn en P. Leemans uit Brussel en dankte ten slotte allen, die aan de organisatie van het concours hadden medege werkt- 'b Avonds werden de prijzen dooi de burgemeester uitgereikt. Voordat het concours vang uam, was er een een aan- ontvangst voor het Bondsbestuur. dirigenten -en besturen van dc deelnemende ver enigingen door het gemeentebestuur in net gymnastieklokaal van de open bare lagere school, waar over en weer hartelijk© woorden wei-den ge sproken en waar opnieuw bleek hoe zeer de „muziek" oft by de Bier- vllctse overheid en de bevolking. Burgemeester A. P. Kostense zei- de erkenteiyk te zjjn, dat deze wed strijd thans in Biervliet werd gehou den waar de Konlnkiykc fanfare vorig jaar haar honderd en tiende jaardag vierde. „Uw bond prikkelt de corpsen tot betere prestaties' aldus de burgemeester. Tenslotte zei- de hij verheugd te zHn, dat de Bel gische vrienden uit Watervliet ook aanwezig waren. Namens de Koninklijke fanfare „Harmonie" uit Biervliet sprak dc voorzitter, de heer C. B. Jansen, een woord van welkom. De voorzitter van de muziekvereniging te kens, de heer I, de Hullu, wenste Biervlietse fanfare geluk met haar jubileum en „ook met Uw bur gemeester, die zoveel voor de mu ziek in Biervliet doet." Nadat de voorzitter van de mu ziekvereniging uit Watervliét, de heer A. Beeckaert had gedankt voor de Grijpskerke In de Ned. Hei-v. Kerk zal Zondag avond a.s. een jeugddienst worden gehouden, waarin ds. J. van Winters wijk zal spreken over het onderwerp „Op zoek naar geluk". Vooraf is er een zangdienst, terwijl een bazuin blazer medewerking verleent. FILMS IN ZEELAND Als je lacht dan ben je rijk. (It happened on 5th Avenue), een Ame rikaanse film van Roy del Ruth. Een zonnige film vól levensblijheid en aardige vondsten, die door Frank Capra of Ernst Lubitsch gemaakt zou kunnen zgn. Zij laat ons kennis maken met een philosophische zwer- (Charlie Ruggles) en een million- nair en grootindustrieel (Victor Moo re), welke laatste op charmante wij ze een gevoelig lesje krijgt. Deze film die rijk is aan milde humor, luisterde het programma voor Hemelvaarts dag in Alhambra, Vlissingen, op. Dolle Woensdag (Mad Wednesday), een Amerikaanse film van Preston Sturges. Eindelijk weer eens een film met Harold Lloyd aan wiens zotte avon turen de oudere bioscoopbezoekers nog zulke goede herinneringen bewa ren. „Dolle Woensdag" brengt een Harokl Lloyd-in-oude-styl, ook al schijnt de enorme uilenbril te hebben afgedaan. Genoegelijk amusement voor oud en jong was het, dat Elec tro, Middelburg, met Hemelvaartsdag bracht en dat zeker niet uitsluitend in het gooi- en smijtgenre. Vooral om de manoeuvres van de komiek met enorme leeuw en de wilde achter volging over de daken van New York kon men zich tranen lachen. Mej. Harmie Goossen te Tholen slaag de dezer dagen te Dordrecht voor het Rijksexamen ziekenverpleging. Te rekenen van 1 Augustus 1951 is de heer P. Beun uit Aardenburg benoemd tot kantoorhouder tweede klasse aan het postkantoor te Biervliet. De te Helnkenszand gehouden collec te ten bate van de sanatoria „Zonneglo- Officiële publicaties MIDDELBURG. HINDERWET. en W. van Middelburg maken be. kend. dat het verzoek van B. van den Ende te Middelburg om in perceel Korae Noordstraat no. 39. kadastraal bekend in sectie D, nr. 1381, een heetwateroven te mogen plaatsen door hen is ingewilligd. Middelburg. 19 Mei i°e,> ren" en „Sonnevanck" heeft opgebracht f 101 64. Aan de heer H. Luitwieler is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als bos wachter van de N.V. Duinbeek te Oost kapelle. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A. Luitwieler te Oostkapelle. De collecte voor „Sonnevanck" cn „Zonnegloren" heeft in Middelburg f 672.70 opgebracht. Dezer dagen is in Oostkapelle de si rene voor de alarmering van de brand weer in dienst gesteld, zodat bij brand de „porders" geen dienst meer behoeven te doen. Bij de heer J. Dekker te Grijpskerke stierf een konijn, waardoor een kroost vna negen Jóngen onverzorgd achterbleef. De poes ontfermde zich over de konijntjes en verzorgt ze thans alsof het haar eigen katjes waren. VOETBAL R.B.C. II—MIDDELBURG H 2—1. Middelburg II kwam in deze belang rijke wedstrijd verzwakt uit met in vallers voor Schotman en Hercules. Toch was het een interessante ontmoe ting. waarin de Middelburgers na 20 minuten door hun linksbuiten Sturm de leiding namen (01). Na de .rust maakten de Rosendalers uit een strafschop gelijk toen rechts back Vinke een van de spelers onge oorloofd had aangevallen (11). 'Een kwartier later werd het 21 door een fraai schot van de linksbuiten der gastheren. Bij de Middelburgers waren de spil van Manen en de linksback v, d. Kop zeer goed. terwijl Houtepen (voorheen spil) uitstekend bleek te voldoen als keeper- Jammer, dat door deze nederlaag de kans op promotie vrijwel verspeeld werd. MOTORSPORT KNOBELRIT M.A.C. „SCIIELDEGOUWEN". Op Hemelvaartsdag organiseerde de Zeeuwse M.A.C. „Scheldegouwen" de traditionele knobelrit over het eiland Walcheren waarvoor in totaal 85 deelnemers met 43 motorvoertui gen te Middelburg aan de start ver schenen. Voor deze knobelrit waren controleposten te Vlissingen, Sou burg, Westduin, Westkapelle, Veere en Middelburg. De uitslag was als volgt: 1. A. Houterman, St. Laurens; 142 punten; 2. H. Potvliet, Middel burg. 141 punten; 3. L. de Klerk, Middelburg, 139 punten; 4. L. Louws, Middelburg, 139 punten; 5. J. v. d. Kreke, Middelburg, 129 punten; 6. J. Weststratè, 's Heer Arendskerke, 125 punten; 7, 8 en 9 P. Polderdijk, Heinkenszand, I. de Jonge. Souburg, A. Redelijkheid, Middelburg, 124 punten; 10. W. Pouwer, St. Laurens, 122 punten. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 21 Mei. Fruit: Aardbeien 84—156. Saint Remy 39. Groenten: Sla 2—5. Bloemkool A 2151. B 21—36. id. C 10—27. id. D 9—13. Komkommers A 4153. id. B 3248. id. C 24—36. Postelein 11—39. Rabarber 17— 24. Spinazie 2643. Witte kool 17. Stoof- sla 32. Bospeen 183D. Bosrammenas fi ll. Boskroot 2143. Bosradijs 411. Nieuwe aardappelen: Grote 58—77. Drielingen 5366. Kriel 49—62. VEILING KAPELLE. 21 Mei. Exportveiling. Jonathan A 53.20 —67.10, n 4648.70. Bramley- Seedling 1 45—45.20. Golden Delicious I 77.30. Ver pakt fruit Jonathan AA 83, A 83, B 75 —77. Kleine Veiling. Franeisca Borgea 29—33 Jonathan 30—64. Golden Delicious 40—78 Seedling 2529. Aardappelen 6 50— 10. Rabarber 6.50—8. Uien stek 9.50. Krop sla 2.504. VISMIJN TE VEERE. 21 Mei. Export garnalen, aanvoer 744 kg.. 60. Handels garnalen, aanvoer 1785 40—=44. Schar, aanvoer 458 kg., 16- 34. Bot, aanvoer 281 kg.. 2340. Middel tong. aanvoer 79 kg., 71—133. Rog, aan. voer 362 kg., 16—22. Griet, aanvoer 4.5 kg.. 70—81. Visiever, aanvoer 8 kg. PAARDENSPORT Matige belangstelling voor races op „Kijk in de Pot". NIEUWE RENBAAN GEOPEND. Onder matige belangstelling werd op Hemelvaartsdag te Bergen op Zoom de nieuwe renbaan ,„Kgk in de Pot" officieel geopend. Voor de aanvang van de eerste rennen in dit seizoen werd het woord gevoerd door de voorzitter van de stichting, dr. C, J. Bovee, door de waarnemend voorzitter van het Ned. Draf- en Renbaanwezen, de heer A. Gehner. waarna burgemeester ir. H. B. J. Witte na een korte toespraak het gebruikelijke lint doorknipte. Aangezien de rennen voor Bergen op Zoom iets nieuws waren, viel de belangstelling, welke op 6009 man werd geschat enigszins tegen. Ook kende het publiek dit soort paarden sport nog niet voldoende. Het rennen duurde uiteraard maar kort en de tussentijd werd niet opgevuld, zodat velen de baan al verlieten toen er nog enige nummers verreden moesten worden. De uitslagen waren: Openingsprijs: 1. Partout, eig. stal Arctic, rijder Heskes, 2 min. 43.8 sec. km.-tijd 1.31; 2. Peter Arion: 3. Olga Axworthy. Kijk in de Pot-prijs (handicap B): 1. La Chefta ,eig. H. L. Brabant, rij den I. van Haaien, tijd 2 min. 42 sec. km.-tgd idem; 2. Wiribi; 3. Young Sayda. Ooster-Schelde-prijs: le serie: 1. Lily The Great, eig. J. Schoonder- woerd, rijder N. J. Bloemsaat, tijd 2 min. 3J.8 sec., km.-tijd 1 m. 27,2 sec.; 2. Oosting's Oogappel. 2e serie: 1. Max van Bongershof, eig. stal Arctic, rijder N. Heskes, tijd 2 min. 31 sec., km.-tijd 1 m. 27.8 sec.; 2. Nuni Bre wer. Finale: 1. Nuni Brewer, 1 min. 5 sec., km.-tgd 1 m. 30.7 sec.; 2. Lar rikin; 3. Lily The Great. Kogelvangers-prgs (handicap B): 1. Aquavite, eig. J. A. Schoonder- woerd, rijder J. vóórhaar, 2 min. 35 sec., km.-tijd idem; 2. Filou; 3. Cor rida. Krabbenprijjs: 1. Kalida, eig. G. J. Venneman, rg'der W. Leeuwenkamp, 3min. 16.7 sec., km-tijd 1 m. 27.9 sec.; 2. Moquette de la Maire; 3. Edel Scott. Insiders vrezen dat het moeiiyk zal blijken „Kijk in de Pot" in stand te houden, als de belangstelling voor paardenrennen niet groter wordt. Prof. Böhm stelt ontslag uit. Prof. Böhm, het hoofd van de West-Duitse delegatie bij de onder handelingen te Den Haag over scha deloosstelling aan de Joden, heeft be kend gemaakt, dat hg zijn voorgeno men ontslag heeft uitgesteld. Hg wil eerst op de hoogte gebracht worden van het bedrag, dat de Bondsrege ring van plan is aan Israël aan te bieden. Zoals bekend, was prof. Böhm on tevreden over de houding der Bonds- regering tegenover de herstelbetalin- 149—169. gen aan de Joden. UITSLAGEN. De uitslag luidde: Derde afdeling fanfare: Oefening baart kunst Hoofdplaat, 92 punten. 3e pr.; Hosanna, Axel, 78 p., geen P Tweede afdeling fanfare: St. Ce cilia, Philippine. 74 p., geen prijs; Nut en Genoegen. Nieuwvliet, 102 p. 2e pr.; Kon. Aardenburgsc fan faren, 100 p., 2c pr. Tweede afdeling harmonie. Con cordia, Axel 98 p., 2e pr. Eerste afdeling fanfare. Ons Ge noegen. Retrancnement 73' p., geen prjjs; Kon. fanfare „Eendragt maekt aagt", Watervliet. 104 p., 2e pr. Eerste afdeling harmonie. Harmo nie, Terncuzen, 2e pr.; De Volharding USaamslag, 113 p., lc pr. Afdeling uitm. fanfare: Elk naar z\in krachten. Hoek. 112 p„ 3c pr.: Eendracht maakt macht, Groede 113 le pr.; Geduld Overwint, IJzen- jike, 126 p., le pr., Veronica, Zuld- zande, 104 p. 2e pr.; Uit het Volk vqor het Volk, Breskens 96 p., 3e pr. Eereafdeling fanfare: Harmonie Oostburg, 107 p., 2e pr.; Weldoen door vermaak, Chnge, 96 p., 3e pr. Ereafdeling Harmonie. Oefening kweekt Kunst Schoondijke, 122 p., le pr. Vaandel (super) afd.: Kon. fanfa- ro Harmonie 126 p., le pr. (met wisselbeker en medaille KM. Konin gin). Steekvlam schoot in studiozaal Brand bij K R O. tijdens orkest-repetitie Eetl grote steekvlam schoot uit het plafond van de grote K.R.O.-studlu- zaal 4e Hilversum naar beneden, toen daar Woensdagmorgen het Omroep orkest onder leiding van Henk Sprayt bezig was met de repetities! Spoedig lekten de vlammen langs het plafond en er ontwikkelden zich dichte rookwolken. Het 75 man ster ke orkest en de solist Marinus Voor berg verlieten in allerijl de zaal en en kele minuten later stortten van het plafond reeds enige lampen naar be neden. Voor zo ver mogeiyk werden de, kostbare instrumenten meegenomen.' De Hllversemse brandweer was snel ter plaatse. De bestrijding van het binen het dak smeulende vuur vormde oen zware opgaaf, doch ern stige uitbreiding van de brand kon voorkomen worden. De schade is evenwel aanzienlijk. Ook ln de overige delen van de stu dio werd alarm gegeven en de zalen werden haastig ontruimd. Hierbij liep de bejaarde auteur Theo Frenkel Sr. een ernstige hoofdwonde op, toen hij van een trap viel. De brand is ontstaan by het afbran den van de dakgoot door schilders Het riet onder de asphaltbedekking i gaan smeulen en de brandweer moest een gedeelte van het dak weg hakken oir» het smeulende riet te kunnen verwijderen. Het Omroeporkest repeteerde het pianoconcert van Pepping. waartoe de kostbare partituur in Duitsland gehuurd was Het is nog niet bekend of dit document verloren is gegaan. ONDERZOEK. Bij het onderzoek door de recher che is gebleken, dat de vlam van de benzinebrander, via een bliksemaflei der, het dak heeft geraakt. Daarna heeft het vuur verder het riet aange tast. Het bedoelde deel van de blik semafleider is door de recherche in ;slag genomen. In 1949 is naar aanleiding van de brand in het paleis Noordeinde en van de kerk in Willemstad, die bei de dezelfde oorzaak hadden door het rijk een circulaire naar de ge meentebesturen gezonden over bestrij ding van brandgevaar. Daarop is door bet gemeentebestuur van Hilversum aan verscheidene organisaties, waar onder ook het bestuur van de Neder landse Radio Unie, een brief gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat het over voorgenomen werkzaamheden door loodgieters, schilders e.d. aan grote gebouwen, vooraf moet worden ingelicht De ontvangst van deze brief is destijds door de N R.U. bevestigd. In dit geval ïs die bepaling niet na gekomen. van gemeentewege zou zo dat wel was geschied geen toe stemming zijn gegeven om hier met benzinebranders te werken. Men vermoedt, dat de herstelwerk zaamheden aan de grote studiozaa! ruim vier maanden in beslag zullen nemen. In deze periode zal naar een andere grote zaal voor repetities en concerten moeten worden omgezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3