TWEE KOOPLIEDEN UIT GOES PLEEGDEN ROVERIJ PÜROL geneest de naarüw smaak A RATAVUS VLISSINGSE V.V.V. HIELD EEN JUBILEUM-RECEPTIE DERTIG KOREN HIELDEN EEN MUZIKAAL T0URN00I GERO Z1LVIUM 2 PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT VRIJDAG 28 MEI 1952 VOOR HET HAAGSE GERECHTSHOF. Zwaardere straf tegen hoofddader geëist. Voor liet gerechtshof te 's.Gravenhage verschenen Woensdagmorgen D. J. J. en F. A. kooplieden uit Goes, die door de rechtbank te Middelburg respectievelijk waren veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens heling en tot een jaar en zes maanden wegens diefstal. Beiden met aftrek ..Van voorarrest. J. en C. hadden indertijd in gezel schap van een zekere S. B.. eveneens kóópman te Goes, verschillende ca- fé's in hun woonplaats bezocht. Daar na had men de chauffeur L. met een taxi laten komen, die het drietal naar Rotterdam reed, waar de braspartij werd voortgezet. Toen men een eind op weg was vroeg de chauffeur aan zyn beschonken passagiers hoe het met de betaling zat. C. nam toen de portefeuille van B. uit diens zak, iets waartoe de man zelf niet meer in staat was en betaalde de rit. Onder weg hield C; een uitdeling uit B's ^portefeuille, waarbij J. een bedrag van 275 ltreeg. Voor het gerechtshof verklaarde J. dat het in 't. geheel niet zijn bedoeling :was geweest dit geld te houden. Hij had het aan zijn zuster in bewaring gegeven, hetgeen de president de vraag, ontlokte, waarom hij hot dan Doorgereden op de fiets? niet direct aan B. terug had gege ven. Hierop bleef J„ die reeds tien ver oordelingen achter de rug heeft, het antwoord schuldig. De tweede be klaagde C., die bij zijn verhoor een brutale houding aannam, verklaarde van E. een soort „volmacht" te heb ben gekregen om de verschillende be talingen te doen. maar het hof wilde niet aannemen dat dit ook sloeg op het uitdelen van B's geld aan de chauffeur en aan J. om maar niet te spreken van het geld, dat C. zelf nam. C. zeide dat de 275 die hij J. had gegeven, niet uit B's portefeuille af komstig waren, maar uit de zijne en onthulde vervolgens tot grote verba zing van het hof. dat hy B. niet had bestolen, doch dat hij het verdwenen bedrag van 1200 bij zich thuis voor bewaarde. „Abnormaal groot batig slot". DE REKENING DEK PROVKWH- OVER 1951. Naar uit een voorstel van G. S. aan de Zeeuwse Staten -blijkt, sloot de gewone? dienst over het dienst jaar .1950 niet een batig slot van 619.227,17. De gewone inkomsten bedróegen 4.873.249,50, de gewone uitgaven- 4.254.022,33. Destijds wa ren. de inkomsten en uitgaven ge raamd op 4.317.680,34. Het. batig slot is. ontstaan doordat -ƒ• 555.569,16 méér werd ontvangen en .63.658,01 minder uitgegeven dan geraamd. Het wordt in. het. voorstel van - G. S. abnormaal groot" ge noemd als gevolg- van bijzondere, omstandigheden. Mede dank zij 'een uitkering van 506.500 uit het provinciefonds, werd 632.500 méér ontvangen dan geraamd. Er werd 192.100 minder uitgegeven dan begroot was, o.a. aan; zeeweringen en strandhoofden ~.f!?23:5(ÏO;' aah subsidie voor „Het Vrije Van" Sluis'' 25.000 aan vérlies boot- en veerdiensten 19.000 on aan onvoorziene uitgaven 26.000. Daar staat tegenover, dat door een bijdrage van de reservedienst tot toevoeging aan de algemene resei-ve 128.450 méér werd uitgegeven dan geraamd en dat 76.950 minder in komsten werden geboekt, .dan was venvacht. o.m, omdat de uitkering van het rijk in het aandeel der pro vincie in het tekort van de calami- teuze polders 60.000 minder -was dan waarop was gerekend. De kapitaaldienst-1950 sluit in 'inkomsten en uitgaven op f 10.723:972.23 (raming f 11.303.684,08) eh de reserve-, kas- en verreken- dienst op 26.565.122,96 (raming 30.236.741,08). G.S. stellen de Prov. Staten vOor de rekening-1950 vast-te stellen. De president kreeg geen antwoord op zijn vraag waarom C. dan eerst bekend had en waarom hij dit niet eerder had verteld. Als getuige werd gehoord de 54- jarige S. B., die zeide, zich niet te kunnen herinneren,dat hij C. vol macht had gegeven om zyn geld zon der meer Uit te geven. De chauffeur H. verklaarde als getuige, dat S. in een dronken bui had gezegd, „het geeft niet, maak het geld maar op". De procureur-generaal was van me ning, dat men hier te doen had met een onbehoorlijke roverij. B. werd in de taxi mee naar Rotterdam geno men om hem van zyn geld af te hel pen. Tegen J. vroeg hij bevestiging van het vonnis der Middelburgse rechtbank- en tegen C. eiste hij twee jaar en zes maanden met aftrek. Uitspraak over 14 dagen. IBIS Kattenaffaire te Veere. Sedert enige tijd werden in Veer. regelmatig katten vermist, die na een wandelingetje niet meer terugkeerden in de woningen, waar ze thuisbehoor- den. De rijkspolitie onderzocht deze kwes tie en na een nauwgezet onderzoek bleek, dat enige jongelui te 'Veere zich op de vangst van katten toeleg den. Dg hoofddader, de 17-jarige J. H.. legde na een verhoor een volledige bekentenis af- Hij maakte jacht op de katten om de hulden te bemachtigen, die hij verkocht aan de jeugdige koopman A. C. Ook deze jongeman be kende zijn medeplichtigheid in deze kattenaffaire. Installatie burgemeester van Poortvliet- De nieuwe burgemeester van Poort vliet, de heer W. van Doorn, zal op Woensdag 4 Juni worden geïnstalleerd. Tevoren wordt door de gemeente raad en het eemeentepersoneel van Hulst in een bijzondere raadszitting op 30 Mei afscheid genomen van de heer Van Doorn. In gezelschap van de voltallige ge meenteraad en het secretariepersoneel van Hulst vertrekt de nieuwe burge meester met zijn echtgenote en kinde ren op 4 Juni naar Poortvliet, waar hij officieel wordt ingehaald. Vrijdag j.l. werd de heer Van Doorn te Mid delburg beëedigd. De enige liets met de 5 plussen S Totaal weggewerkte veflichliogskabcls Middelburg kan Engelse zwemmers niet ontvangen. In de jaarvergadering' van de Mid delburgse reddingsbrigade, zwem- en i poloclub „Luctor et Emergo" werd medegedeeld, dat de wedstrijd tussen de- Middelburgse en de Engelse zwem- I mers in de week, dat de sportsmen uit Folkestone naar de Zeeuwse hoofdstad komen, in Aardenburg of Sas van Gent zal worden gehouden. I De voorzitter, de heer J. A. van DLv- hoorn, noemde het een blamage, dat een Middelburgse zwemvereniging haar Engelse gasten niet in een éigen zwembad kan ontvangen en daarvoor naar Zeemvsch-VJaanderen moet. De vergadering werd gehouden in het Ned. Koffiehuis. In zyn openings woord deelde de voorzitter mede, dat het hoofdbestuur van de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen be sloten heeft, de heer A. C. Julianus tot lid van verdienste te benoemen. Dit in verband met het feit, dat de heer Julianus een kwart eeuw leider is van de Middelburgse reddingsbri gade, waarvan 20 jaar hoofdleider. De vereniging zelf wilde niet ach terblijven en benoemde de heer Julia nus eveneens tot lid van verdienste. Er werden hem enige eadeaux over handigd'. De heer Julianus bood op zijn beurt „Luctor" een fraaie niedaillekast aan, onder het uitspreken van de wens, dat deze aanwinst spoedig ge vuld mag zijn. De vereniging bood ook dokter C. F. Frumau een geschenk aan voor het vele werk. dat hij liet afgelopen jaar voor haar lieeft verricht. Nieuw Walcheren biedt provincie „Gulden Boek" aan Handtekeningen-album voor Vlissingse St. Jacobskerk. Naar wy vernemen zal de stichting „Nieuw Walcheren" dit jaar op de traditionele Boomplantdag (waar schijnlijk op 4 November) aan het provinciaal bestuur een „Gulden Boek" aanbieden, waarin de namen zyn verzameld van alle personen en instellingen, die in de afgelopen ja- reu een boom of een struik op Wal cheren hebben geplant. Bovendien zal deze dag nog een zeer bijzonder geschenk worden over handigd aan de kerkvoogdij der Ned. Hervormde gemeente te Vlissingen n,l. liet album raet de handtekeningen van de autoriteiten, die in 1947 de grote Boomplantdag bijwoonden, on der wie Koningin Juliana, (toen nog kroonprinses) Prins Bernhard en de. Engelse minister-president Attlee. Het album zal Op een eveneens aan te bieden lezenaar een plaats krijgen de Sint Jacobskerk. Een Veerse dag ciidens de Oostvlaanderen-expositie. Zoals men weet, wordt van12 tot 26 Juli in Middelburg de tentoonstel ling „Oostviaanderen vlagt in Mid delburg" gehouden. Thans is vastge steld. 'dat tot het attractieve 'program ma -van feestelijkheden en culturele uitingen, waarmee deze tentoonstelling omringd zal worden, ook zal behoren een Veerse dag. Deze Veerse dag is bepaald op 23 Juli. Er zal op de Kade te Veere een ringrijderij gehouden worden met versierde sjeesen. Alle deelnemers zul len gekleed zijn in Zeeuws costuum. V.V-V. zal op deze dag de leiding heb ben, maar voor het technische gedeelte van de ringrijderij zal de heer P. Brasser zorgen, de voorzitter van de provinciale ringrijdersvereniging. Des avonds zal er een carilloncon cert worden gegeven. Dank zij de financiële steun van enige ingezete nen zullen tijdens de expositiedagen een aantal monumentale gebouwen en een Veers achterstraatje een bijzon dere verlichting krijgen. Motorjacht op Ooster- scheide uitgebrand. Donderdagmorgen was de heer Ver biest uit Bergen op Zoom met zijn ihotorjacht uitgevaren om een tochtje op de Oosterschelde te maken. Ter hoogte van het Thoolse Gat vloog de motor plotseling in brand. Hoewel de heer Verbiest alles in het werk stelde om zijn boot te redden, slaagde hij daar niet in; het vaartuigje brandde geheel uit. Gelukkig was er een visser in de buurt, dié de onfortuinlijke Bergenaar kon redden. De uitgebrande boot werd naar de haven van Bergen op Zoom gesleept. Deviezenovertreder kreeg 6 maanden voorwaardelijk Het gerechtshof te Amsterdam heeft. Woensdag de 56-jarige in Frankrijk wonende Nederlandse in- dustrieel-ontwerper van speciale Da vids, Pi Schat, afkomstig uit Zeeland, veroordeeld tot zes mnd, voonv. met een proeftijd van één jaar en ver beurdverklaring van de in beslag ge nomen ca. 20.000 gulden, wegens in de twee eerste jaren na de bevrijding- begane devïezenovertredingen. In het arrest werd o.m, gezegd, dat het hof rekening hield met de gun stige inlichtingen over verdachte ver strekt, alsmede met de chaotische toestanden, die na de bevrijding heer sten en tevens dat de overtredingen énige jaren geleden zijn begaan. Op 29 December 1949 had de Utrechtse bijzondere politierechter S. tot zes maanden en èen boete van 100.000 gulden veroordeeld. De pro cureur-generaal had tegen S. zes maanden voorwaardelijk en een boete van 75.0.00 gakten' geëist. Omdat het hoger beroep na de.wet telijke hiervoor gestelde termijn was ingediend, verklaarde het Hof S. niet ontvankelijk. Inwoonster van Oostkapelle geridderd. JONKVROUWE M. D. QUARLES VAN UFFORD. Bij K.B. van 8 Mei 1952 is Jonk- vrouwe M. D. Quarles van Ufford te Oostkapelle benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, Deze onderscheiding is verleend op grond van het feit, dat Jkvr. Quarles van Ufford mede-oprichtster is ge weest van de jongensvereniging „Ernst-Nut-Ontspanning" in Den Haag'en sedert de oprichting in 1908 bestuurslid is geweest. Deze organi satie heeft veel gedaan om de Haagse straatjeugd goede ontspanning te bieden. De 67-jarige geridderde, een zuster van wijlen jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, heeft jarenlang in Den Haag gewoond. Zy kon daar, na in de oor log naar Geldrop te zyn geëvacueerd, niet terugkeren en vestigde zich toen in Domburg, waar zij op „Berken bosch" woont. Jaarvergadering veiling Middelburg De jaarvergadering van de coöpe ratieve veilingsvereniging „Walche ren" te Middelburg wordt Dinsdag middag a.s. in de veilingzaal gehou den. Het bestuur stelt voor over '52 een entréegeld te heffen van 5 per lid en een contributie van 10 per lid. Men wil voorts het veilingpercen- 'tage voor leden vaststellen op 6% gewone veiling, 4% grote veiling, 5% koelhuisproducten, 4% admini stratief geveilde producten (voor niet-leden 2% meez") en de huur van emballage voor leden en niet-leden vaststellen op 2 cent voor een kleine pootbak, 3 cent voor een groentekist, 6 cent- voor een fruitkist en 5 cent voor een bushel. TOESPRAKEN, GESCHENKEN EN BLOEMEN. Zij maakte de pijler van het vreemdelingenverkeer voor Vlissingen steeds sterker. ,,Het vreemdelingenverkeer vormt één van de drie pijlers, waarop het economische leven van Vlissingen rust en het is aan de V.V.V. te danken, dat deze pijler in de loop der jaren steeds sterker geworden is". Deze woorden sprak burgemeester mr. B. Kolft Woensdagmiddag tijdens dé drukbezochte receptie van de zestigjarige Vereniging voor Vreemdelingen verkeer in hotel Noordzeeboulevard te Vlissingen. En hij verbond er mét vele andere sprekers de wens aan, dat de V.V.V. Vlissingen in de toe komst voor de Scheldestad nog veel zal kunnen bereiken. De burgemeester, die tezamen met j voor de prettige samenwerking met de drie wethouders en de gemeente- gemeentebestuur, middenstand, ho- secretaris ter receptie aanwezig' was, 1 tellerie en de overige V.V.V.-organi- was dé eerste van een reeks van sprekers in een met vele bloemstuk- keu gesierde zaal, die in velerlei toonaarden hulde kwamen brengen aan de jubilaresse. Mr. Kolff noem de het strand het belangrijkste ele ment in het toeristisch aspect van de stad en herinnerde voorts aan de ge leidelijke ontwikkeling van het bad leven na 1880 en In het bijzonder aan de energieke wijze, waar op het hui dige bestuur het V.V.V-werk na de oorlog heeft aangepakt en in nieuwe banen geleid. Hij zeide ten slotte te vertrouwen dat in samenwerking met het gemeentebestuur de toeris tische pijler nog verder versterkt zal worden. Voor de Prov. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en het A;N. V.V., sprak mr. J. Moolenburgh uit Middelburg, die de V.V.V. schetste als een vriendenkring en de wens uit sprak, dat Vlissingen drie belangrijke wensen in vervulling zal zien gaan: de terugkeer "van de „Zeeland", het verkrijgen van een goede jachthaven en de bouw van een hotel in de geest van „Brittannnia". Burgemeester P. Hens van Valken burg, voorzitter van de V.V.V. Geul dal de oudste in het land die met de secretaris de heer Jos. Crolla, het feest kwam meevieren, wees op de betekenis van de zee voor Vlissin gen en bood het bestuur een fraaie gedenkpenning aan. De heer P. Blaauw bracht de gelukwensen van de zustervereniging te Middelburg- gelijk met Vlissingen ontstaan ~r over, onder aanbieding van een ciga- rettendoos. - Voorts spraken nog de heren W. ten Haaf, secretaris Bedryfshoreca in Zeeland, die een voorzitterhamer of freerde, J. Brasser namens de Wal- cherse ringlijders (op rijm), H. Gro'e- nouwe voor de Middenstandscentrale, H. A. Bosshardt, voorzitter Zeeuwse Journalistenkring, jhr. I. F. den Beer Poortugael voor de V.V.V. Veere, de heer F. Naerebout voor Kon. Har monie „Ons Genoegen" en de heer K. Witte namens de directie van de Stoomvaartmij. Zeeland, die wees op de nauwe banden tussen zijn maat schappij en Vlissingen en de wens uitsprak, dat de nieuwe kustreizen zullen bijdragen tot de bevordering van het bezoek. DANKWOORD. Met een uitvoerig dankwoord van de voorzitter, de heer J. L. Verhagen, werd de receptie besloten. De heer Verhagen wees hierbij in het bijzon der op de idiële betekenis van het vreemdelingenvex'heerswerk, dankte saties en zeide ten slotte, dat er in het Vlissingse bestuur nog altijd ln principe een plaats open is voor de directie van de „Zeeland", op welker terugkeer Vlissingen vast blijft reke nen omdat de „Zeeland" hier nu een maal thuishoort. Des avonds verenigden liet bestuur en een aantal gasten zich aan een welverzorgd diner in het Strandhotel, waarbij in intiemere kring natiïurlijk ook nog menig hartelijk woord werd gesproken. Uit de distilleerderijen van de Erven Lucas Bols, Amstetdam - Schiedam ZANGERSDAG IN GOES. Ring Zeeland van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratöriumverenigingen organiseerden jaarlijks concours. Het zangconcours, het jaarlijkse hoogtepunt in h?t leven van de Ring Zeeland van de Koninklijke Bond van Chr. zang- en oratoriumverenigingen in Nederland, werd ditmaal te Goes gehouden. Niet minder dan dertig verenigingen een drietal moest verstek laten gaan waren de gehele dag in de boomgaard van de heer Karelse aan de 'sHeer Hendriksklnde- rendijk bijeen, om hun prestaties te doen horen en van elkander te leren. Hoewel er eén fris windje stond, was het goed vertoeven op dit zangers- festijn, waar ook voor een goede organisatie was gezorgd, zodat alles een vlot verloop -had.' Het 33ste ringconcours kan dan ook geslaagd heten, hoewel misschien niet allen volkomén voldaan sullen zyn over de bereikte resultaten. De juryleden^ de heren Andrles Braai uit Arnhem en Mëindert Boekei uit Hilversum konden althans slechts één eerste prijs toekennen. Wellicht is dit ten dele het gevolg van een ge wijzigd puntenstelsel, doch zoals de heer de Braai in een korte nabe schouwing opmerkte, er zijn ook nog verschillende vei'beteringen mogelijk. Hij gaf de zangers en zangeress'en de goede raad veel naar goed zin gende koren te luisteren. De inzich ten in de stijl van compositie en van het zingen op zichzelf kunnen nog verbeterd worden. Ook moet gelet worden op een goede uitspraak. Vooral .'in de lagere afdelingen zal veel. gestudeerd moeten worden. Voorts pleitte hij bij dekeuze van nummers meer liederen te némen, waarbij het op het „pure" zingen aankomt. Nadat tegen zeven uur 'het laatste koor was opgetreden, sprak de ring- voorzitter, de heer J. J. v. d. Vélde uit Wolphaartsdijk, die ook het con cours had geopend, een kort slot woord tot de nog talrijke aanwezi gen. Ds. J. Karelse, Vrij Evang. pre dikant te Goes, hield daarop de dag sluiting. waarna met het gezamenlijk zingen van Gezang 94 dit concours werd beëindigd. De uitslagen zijn als volgt: Afd. Uitmuntendheid B; „Soli Deo Gloria", Kamperland, 181 punten, 3e pr.; „Hosanna", Vlissingen, 207 nun- ten, 3e pr.; „Sursum Corda", Oostka pelle, 183 punten, 3e pr.; „Looft den Heer", Wolfaartsdijk, 239 punten, 2e pr.; „Soli Deó Gloria/,. )3öiibiu*g, 228% punten, 2e pr.. Afd, Uitmuntendheid A?Looft den Heef". Haamstede, 183.% punten„J3e pr.; „Tot Nut en Genoegen", Nieuw- dorp, 198 punten, 3e pr.; „Jubilate Deo", Goes, 214 punten, 2e pr. Eerste afdeling; „Oostdijks Zang koor, Oostdijk, 197%:punten, 3e.pr,; „Eén naam is onze .hope", Nieuwer- kerk, 167 punten, geen pr.; „Ho sanna", Wissekerke, 194 punten, 3e pr.; Hervormd Kerkkoor, Kloetinge, 213 punten, 2e pr.; Ned. Herv. Kerk koor, Heinkenszand, 187 punten, 3e pr.; „Eén in Geest en Streven", Se- rooskerke, 242% punten, le pr. Tweede afdeling: „Valerius", Veere, 183% punten, 3e pr.; Nieuwlands Koor, Nieuwland 213% punten, 2e pr.; „Halleluja", Grijpskerke, 224 punten, 2e pr.; „Ons Lied", Ritthem, de nieuwe naam voor GERO ZILVER KWALITEIT. AFWERKING EN GARANTIE BtfiVEN DEZELFDE Ten onrechte op wachtgeld gesteld. De heer F. H. Meijers, tijdelijk on derwijzer aan de ulo-school te Krui- ningen, heeft deze school op 19 Mei jl verlaten en is thans weer in functie aan zijn vorige school te Roosendaal. Blijkens een koninklijke besluit van 27 Maart 1952 is de heer Meijers des tijds ten onrechte op wachtgeld ge steld. WATERSCHAPSBENOEMINGEN. By K.B. zijn benoemd in de provin cie. Zeeland: tot voorzitter van het bestuur der waterkering van het ca- lamiteuze waterschap Walsoorden, H. A. A. baron Collot d'Escury te Hontenisse; tot lid van het bestuur der waterkering van het calamiteuze waterschap Scherpenissë, D. Kléppe Hzn., te Scherpenissé. In de provincie Utrecht is met in gang van 1 Juni 1952 benoemd tot voorzitter van het waterschap Eem- nes, mr. M. Tijdeman te Westkapellé. Bejaard man te Schoojidijke aangereden. Woensdagmiddag reed eén nieuwe auto, van de Gebr. B. uit Breskens, op de weg van Oóstbürg naar Schoon- dylce, toen een jongen,. C. V. uit Schoondijke, vrij onverwacht de weg overstak. De aüto die hierdoor moest uitwijken kwam zodoende op de lin kerhelft van het wegdek; Nog voor ze weer naar de rechterhelft kon! ko men, kwam uit, de zijweg van de daar staande molen de zeventigjarige J. M. de weg op. De bestuurder van de auto' kon de fietser', niet meer ont wijken en de oude man werd tegen de grond gesmakt. Omwoners snelden tóe en waarschuwden dokter Eggink. Dé man had een flinke wond aan de rechterhand en, klaagde ovér pyn in de rug. Hét bleek dat de auto aan de linkerzijde behoorlijk beschadigd was.: De Verkeersgroep van de Rijkspolitie Sluis en dé Rijkspolitie Uit Breskens stelderi èen ondèrzóek in. 236% punten 2e pr.; „Looft den Heer", Zoutespui, 182 punten, 3e pr. Derde afdeling: „Soli Deo Gloria", Borssele, 182% punten, 3e pr.; „V.Z. O.S.", Sint Annaland, 194% punten, 3e pr.; „Harpe Davids", Colijnsplaat, 198 punten, 3e pr.; „Soli Deo Gloria", Noordgouwe, 181 punten, 3e pr.; „Ons Genoegen", Biggekerke, 187% punten, 3e pr.; „Advendo", Vrouwen polder, 183% punten, 3e pr.; „V.Z.O. S.", Oosterland, .191% punten, 3e pr.; Nea. Herv. Kerkkoor, Oud-Vossemeer, 230% punten, 2e pr.; Dameskoor „Sursum Corda", Wemeldinge, 220% punten, 2e pr.; Meisjeskoor „Van knop tot bloem", Wolfaartsdijk, 214% punten, 2e pr.; Kinderkoor „De Zang vogeltjes", Zierikzee, 235 punten, 2e prijs. Advertentie TSïTItff- Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds llllSlflfl erger. De helder vloeibare UAlBACHj DiD I>i dringt dlep in de porltn door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN H|| 1f|| ÏT& HUIDAANDOENINGEN .MJ&JLK JflJr. Drukte op. Hemelvaartsdag Zoals was te verwachten, togen gis teren velen naar buiten om van het mooie weer en een vrije dag te ge nieten. Voor Zeeland is het echter dit keer geen top-drukte geworden. De veerdienst tussen Vlissingen en Bres kens bijvoorbeeld, kon het vervoers aanbod van auto's aan beide zijden met twee boten, de „Koningin Julia na" en de „Prins Bernhard", goed aan. Er waren echter grote hoeveelheden fietsen, die voornamelijk met de „Ko ningin Emma" werden vervoerd. Aan vankelijk bleef de Provinciale Stoom - bootdienst star vasthouden aan het voorschrift, dat op drukke dagen geen rijwielen met de ferryboot vervoerd mogen worden, teneinde alle beschik bare ruimte voor auto's te kunnen ge bruiken. Nu deed zich het merkwaar dige feit voor, dat de beide ferrybo- ten verscheidene malen een reis maakte met een betrekkelijk gering aantal motorrijtuigen, terwijl aan fiet sers waarvoor plaats genoeg was niet werd toegestaan de reis mede te maken, zodat deze gedwongen waren geruime tijd te wachten op de „Ko ningin Emma". Het is te begrijpen, dat dit groot ongenoegen onder de wielrij ders opwekte. In dé loop van de dag werd deze zonderlinge maatregel echter opgehe ven en werd aan wielrijders toege staan, wanneer dit mogelijk was, van de ferryboot gebruik te maken. Sleepboten en reddingsboot rukten uit. Woensdagavond is een sleepboot uit gevaren van Oostende en een van Vlissingen, omdat berichten waren binnengekomen over lichtseinen op zee, waaruit men concludeerde, dat wellicht een schip of eeh vliegtuig in nood verkeerde. Het Britse schip ,,Hi- rondelle" rapporteerde de bijzondere seinen gezien te hebben voor de Bel gische kust. Er kwam ook een mel ding binnen, dat het Nederlandse schip „Batavier II" lichtseinen van een on bekend vaartuig waarnam. De mo.- gelijkheid werd geopperd, dat het hier lichtsignalen van oefenende oor logsbodems betrof. Later werd nog gemeld, dat de be manning van twee vissersboten en een vliegtuig meldden rode vuurpijlen te hebben waargenomen, wellicht af komstig van een vliegtuig. In elk geval hebben de uitgevaren sleepboten op de aangeduide plek niets bijzonders waargenomen. Ook de reddingsboot „Presidènt J. V. Wierdsma" uit Breskens is ln de nacht van Woensdag op Donderdag uitgevaren, omdat er vuurpijlen ge meld waren op vier mijl benoorden de H.K. 2. De boot is eveneens onverrich- terzake teruggekeerd. Ongeval bij fuik te Breskens. Te Breskens heeft zich Donderdag een ongeval voorgedaan bij de fuik te Breskens. De hulpkracht L. J. van de Provinciale stoombootdiensten, die de lier van de fuik bediende, werd getroffen door de slinger van de lier. waardoor hij ernstig werd gekneusd. Hij moest naar huis worden vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2