NIEUWS UIT ZEELAND Zijfie Ziuin Sport en wedstrijden SCHOUWEN EN DUIVELAND GROTE BELANGSTELLING VOOR CONCOURS IN BIERVLIET WISSEL SCHOUWEN VRIJDAG 23 MEI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Stavenisse AANBESTEDING. In opdracht van de heer C. Hage Azn. werd in het Oranje Hotel te Sta venisse aanbesteed het bouwen van een huis met landbouwschuur. Inge schreven werd als volgt: J. van Gor sel. Thoien. f 31.313; J. Vos. Tholen. 33.175; A. Muller, St. Maartensdijk f 34.900; Fa. van Gommeren, Wouw f 35.680; Gebr. de Bakker. Wouw! I 35.850. De gunning werd aangehouden. Tholen SAMENSTELLING STEMBUREAU Voor de a.s. Tweede Kamerverkie zingen worden er te Tholen twee stembureaux ingericht. De samenstel ling van stembureau I, dat zitting zal houden in het gemeentehuis, is als volgt: burgemeester A. J. v. d. Hoe ven, voorzitter, leden: de heren A. de Heer en A. F. Goedemondt. In de U.L.O. school zal het tweede stem bureau zitting houden, dat bestaat uit de heren B. J. van Westen, voor zitter, leden: H. Jansen en A. Kot. Zierikzee PADVINDERS ZAMELEN IN. De opbrengst van de bazar, welke de padvinders van de N.P.V. te Zie rikzee organiseren, is bestemd als bijdrage voor het zomerkamp van de padvinderij, Oosterland SAMENSTELLING STEMBUREAU De samenstelling van het stembu reau te Oosterlancf voor de a.s. Twee de Kamerverkiezingen is als volgt: Voorzitter: burgemeester S W. A. Laurense, leden: de heren J. J. G. Brouwer en A. Stoutjesdijk, plaats vervangende leden de heren L. M. Bolle en M. G. bij de Vaate. 25-JARIG DIENST J UBILEUM Op Woensdag 4 Juni a.s. zal de lieer L.-J. de Jonge, besteller bij de P.T.T. te Oosterland ziin 25-jarig diénstjubileum vieren. Besteller de Jonge is een bekende figuur in het Oosterlandse dorpsleven die het P.T. T.-devies „Altijd Bereid" gedurende zijn 25 jaar dienst steeds getrouw heeft nagestreefd. Ongetwijfeld zal het hem by de vie ring van z|jn jubileum niet aan be langstelling ontbreken. Sirjansland Kantongerecht Zierikzee Door de kantonrechter te Zierikzee werden de navolgende personen veroor deeld. Wegens overtreding van: J. Q., te Zierikzee: 2.50 subs. 1 \v. t. J. M. v. d. K., te Zierikzee: ƒ3 subs 1 w. t. J. v. D., te Burgh: 3 subs. 3 d. h. F. A. M. v. d. B., te Bergen op Zoom* 8 subs. 4 d. h. A. J, v. L., te Zierikzee: 10 subs. 5 d. h. A. J. v. L., te Zierikzee: 15 subs. 10 d. h. L. J. v. d. W., te Brou wershaven: 15 subs. 10 d. h. M. G. d. G., te Burgh: 4 subs. 4 d. h. N. K. H., te Kerkwerve: 10 subs. 5 d. h. L. C. T., te Brouwershaven: 2 x ƒ4 subs. 2 x 2 d. h L. J. H., te Brulnisse: f 3 sugs. 3 d. h. Ja. C., te Oosterland: 2 x ƒ4 subs. 2 x 2 d. h. J. L„ te Zierikzee: 4 subs 4 d. h L. H„ te Ouwevkerk: ƒ4 subs. 4 d. h. J. K., te Bruinisse: 2 x 4 subs. 2 x 2 d h,- J. M. v. V., te Zierikzee: 4 subs. 4;d. h. 'Ia, H., te Ellemeet: 4 subs. 4 d. h. J. B., te Kerkwerve: 4 subs. 4 d. h. J. W. v. d. V., te Zierikzee: 6 subs. 3 d. h. W. S., te Nieuwerkerk: 7,50 subs. 5 d. h. J. C. S., te Zierikzee: ƒ25 subs. 10 d. h. W. K. S., te Zierikzee: 2 x ƒ3 subs. 2 x 3 d. h. W. J. d. B., te Zierikzee: 3 subs. 3 d. h. J. J. H. B., te Sir Jans- land: ƒ10 subs. 5 d. h. H. K„ te Slie- drecht: 30 subs. 10 d. h. G. d. J., te Brouwershaven10 subs. 5 d. h. H. K te Nieuwerkerk: 2 x 4 subs. 2 x 2 d. h. C. V., te Noordgouwe; 10 subs. 5 d. h. W. R., te Zierikzee: 12 subs. 6 d. h. A. P. S., te Zierikzee: 3 subs. 3 d, h. P. D., te Breda: ƒ4 subs 4 d. h. D. v. P., te Bergen op Zoom: 4 subs. 4 d. h, J. R., tè Rotterdam: 5 subs. 5 d. h. J. M. T., tè Nieuwerkerk: 10 subs. 5 d. h. H. J v. d. D., te Zierikzee: 2 subs. 2 d. h M. C. N„ te Zierikzee: 10 subs. 5 d. h Ae. E., te O verveen: 2 x ƒ3 subs. 2 x 3 d. h. J. d. B., te Serooskerke: ƒ5 en 8 sübs. 3 en 4 d. h. Aa. Ja. S., te Zierikzee: 3 subs. 3 d. h. P. W., te Zierikzee: 2 x 4 subs. 2 x 2 d. h. H. W„ te Zierikzee: 2 x ƒ4 subs. 2 x 2 d. h. Ga. Eth. T., te Zierikzee: 4 subs. 4 d.h. W. S.. te Nieu werkerk: 7.50 subs. 5 d. h. Wegenverkeerswet: J. D., te Bruinisse: 1 subs. 1 d. h. S. v. cl. W,, te Duivendijke: ƒ5 subs. 5 d. h. M, P. B., te Bruinisse: ƒ15 subs. IC d. h, A. G., te Brouwershaven: 1 subs. 1 d. h. W. J. W., te Zierikzee: ƒ10 subs. 4 d. h. Je. N.. te Nieuwerkerk: .schuldigverklaring zonder toepassing van straf. P. v. D te Haamstede: ƒ1 subs. 1 d. h. D. P. J.. te Halsteren: ƒ15 suds. 10 d. h. C. J. V., te Noordgouwe: 2 x ƒ15 subs. 2 x 10 d. h. N. S., te Zierikzee: 15 subs. 10 d. h. Jachtwet 1923: A. G., te Duivendijke: ƒ50 subs. 20 d. h. Binnenaanvaringsreglement: C. S.. ge- dom. te Rotterdam10 subs. 5 d. h. Rijtijdenbesluit: J. J. d. B., te Nieuwer kerk: 2 subs. 1 d. h. S. H., te Renesse: 0,50, 8 en 8 subs. 1, 4 en 4 d. h. C. C. B. N., te Burgh: ƒ25 subs. 10 d. h. Vuurwapenwet 1919: C. M. M., te Re- nesse: f 6 ss. 3 d.h. met teruggave buks; H. M„ te Haamstede: f 6 ss. 3 dh.; M. v. d. C„ te Haamstede: f G ss. 3 d.h.; S. L., te Haamstede: f 6 ss. 3 d.h. Tweede uitvoeringsbesluit vervoer per sonen en goederen: J. J. d. B., te Nieu werkerk: f 12 ss. 4 d.h. Derde uitvoeringsbesluit vervoer per sonen en goederen: L. G., te Zonnemai- re: f 15 ss. 6 d.h.; C. B. N., te Burgh: f 30 ss. 10 d.h. Bouwverordening der gemeente Ooster land: J. S., te Oosterland: 15 ss. 6 d.h. Wet verplichte deelneming aan bedrijfs pensioenfonds: A. B., te Zierikzee: f 8 ss. 4 d.h. Alg. politieverordening van Zierikzee J. M. v. d. V., te Zierikzee: f 4 ss. 4 d.h. Alg. politieverordening van Zonnemai- re: J. R. te Zierikzee: f 0.50 ss. 1 d.h. F. H. V., te Utrecht: f 2 ss. 2 d.h.; C. H„ te Zonnemaire: f 10 en f 10 ss. 5 en 5 d.h. Art. 315 Wetb. v. strafrecht: (stroperij). J. v. d. E., te Bruinisse: 1' 7 ss. 1 w.t. A. P. d. K., te Bruinisse: f 7 ss. 1 w.t. Art 424 Wetb. v, strafrecht: (straat schenderij): M. H., te Kerkwerve: be. risping. Art 429 wetb. van strafrecht: (helm- grasbrand doen ontstaan): Ja. Ka. K. O huisvr. van J. P. C. B.p te Haamstede f 10 ss. 4 d.h. Art 461 wetb. v. strafrecht: (over ver boden grond lopen): Ja. Ne. d. H., te Haamstede: f 3 ss. 3 d.h.; Ja. Ja. H., te Haamstede: f 3 ss. 3 ckh. Burgerlijke Stand ST. MAARTENSDIJK. Bevallen: K. PoldermanSlager, z.; M. J. KaatBijl, z.; H. Oostdijkvan Iwaar- den, z.; M. Andriesse—Stouten, z.; J. van IJsseldijk—Goudzwaard, z.; P. H. Slager -Lindhout, d. Ondertrouwd: D. Jeroense, 21 j. en A. J. Bos, 21 j.: A. J. Kruf, 24 j. en C. M. Huiszoon, 21 j.; C. J. de Graaf, 26 j. en W. van I-Iemert, 27 j.; E, M. Snoep, 22 j. en J. W. Reeders, 21 j.; A. Geldof, 29 j. C. J. Polderman, 25 j.; J. L. Koopman, 33 j. en W. Quaak. 29 j.; W. J, Poot. 27 en H. J. Lindhout, 21 j. Getrouwd: D. F. Bentschap Knook, 24 j. en H. C. A. Voshol, 20 j.: M. Janse, 45 j. en A. RL Bentschap Knook, 38 j.: J Vroegop, 24 j. en M. op den Brouw, 23 j Overleden: D. W. Kloet, 19 j.; A. P Blok, 91 j., weduwe van N. J. Bierens. SAMENSTELLING STEMBUREAU Het stembureau te Sirjansland voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen is als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer A. v. d. Maas, leden: de heren A. Heule en Joh. de Ronde, plaatsvervangend voorzitter: de heer F. Koster, plaatsvervangende leden: de heren W. van Hoeve en W. Mol. Renesse SAMENSTELLING STEMBUREAU Het stembureau voor de a.s. Ka merverkiezingen is te Renesse als volgt samengesteld: mr. G. F. Lun- singh Tonckens, voorzitter; de heer W. van Klooster, plaatsvei-vangend voorzitter; leden zijn de heren L. Kloet en L. de Ruiter, plaatsver vangende leden de heren Z. Rose- boom en J. W. de Jonge. Eikerzee SAMENSTELLING STEMBUREAU. Het stembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kqmer van de Staten-Generaal is te Eikerzee sa mengesteld als volgt: Voorzitter A. J. de Bruijn, burgemeester; plv. voor zitters de wethouders C. Padmos en W. J. de .Vrieze; leden Iz. Dorreman en M. A. Gaanderse. Ellemeet SAMENSTELLING STEMBUREAU. Het stembureau voor de a.s. Ka merverkiezingen is te Ellemeet sa mengesteld als volgt: voorzitter A. J. de Bruijn, burgemeester; plv. voor zitters de wethouders J. M. Dalebout en J. H. de Jonge; leden C. D. Gast en J. bij de Vaate. Ouwerkerk BRANDWEEROEFENING Te Ouwerkerk werd de plaatselij ke brandweer, welke in samenwer king met de brandweer uit de ge meente Nieuwerkerk opereert, bij wijze van oefening gealarmeerd voor een „brand" in de schuur van de heer J. R. Ondanks het late tijdstip van de oefening was binnen 13 minu ten het gehele korps op het terrein van de brand aanwezig en was men na 16 minuten tot blussen gereed. „De ST. PHILIPSLAND WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging Reisduif" te St. Philipsland nam met duiven deel aan een wedvlucht uit Mons De grootste snelheid bedroeg 1110 metcT per minuut. Onderstaande eigenaren be- haalden met hun duiven de volgende prjjzen: J. den Braber 1. en 10; W Reijngoudt 2 en 15: M. Geuze 3, 9 en 19: A. Faasse 4, 7 en 11; I. C. VermeiJ 5 en 22; Vermeij—Verwijs 6 en 8; Th. Bak ker 12 en 17; W. v. Dommelen 13: G. Reijngoudt 14; G. C. Verwijs 16 en 20; G. Hooglander 18; A. Fonteijne 21. Marktberichter VEILING ZUID-BEVELANO. 21 Mei. Aardbeien A 150190. idem B 0. Groenten: Bloemkool B 2029. idem C en D 10—18. Komkommers A 38. idem B 31. idem C 22. Kropsla 2—5.50. Spinazie 13—22. Rabarber 10—11. Radijs 1011 Selderij 3.50—5. VEILING TERNEUZEN. 21 Mei. Sla 2-4 90. Bloemkool 11—42 Witte komkommer 3436. Peen 3045 Kroten 25—26. Uien 5. Sjalotten 10. Aardappelen: Furore 13, Bintjes 10,60 Andijvie 2e soort 22, asperges 64110 Peulen 150—159. Rabarber 5—15. Aard beien A 29—42, B 26—34. Appelen: Dek- ker's Roem 21—36. VEILING KAPELLE. 21 Mei. Exportveiling. Jonathan A 53.20 —67.10, II 46—48.70. Bramleys Seedling I 4545.20. Golden Delicious I 77.30. Ver pakt fruit Jonathan AA 83, A 83, B 75 -77. Kleine Veiling. Franeisca Borgea 29—33 Jonathan 3064. Golden Delicious 40—78. Br. Seedling 25—29. Aardappelen (i 50— 10. Rabarber 6.50—8. Uien stek 9.50. Krop sla 2.50—4. VEILING MIDDELBURG. 21 Mei. Fruit: Aardbeien 84156. Saint Remy 39. Groenten: Sla 2—5. Bloemkool A 2151. id. B 21—36. id, C 10—27. id. D 9—13. Komkommers A 41—53. id. B 3240. id. C 24—36. Postelein 11—39. Rabarber 17— 24. Spinazie 2643. Witte kool 17. Stoof- sla 32. Bospeen 1839. Bosrammenas 8— 11. Boskroot 2143. Bosradijs 4—11. Nieuwe aardappelen: Grote 5877. Drielingen 53—66. Kriel 49—62. Christelijke jeugrl hield haar bondsdagen. Bjjna vier duizend jonge manner uit geheel Nederland hebben op He melvaartsdag deelgenomen aan de 99ste bondsdag van het Christelijk Jonge Mannen Verbond. De voor zitter, ds. G. P. van Itterson uit Den Haag sprak een bondsrede uit, waar in hy o.m. zei: „Zo God wil gaan wij ons eeuwfeest tegemoet, niet in een feeststemming, maar staande in de strijdende kerk. met een roeping, een Ideaal, een opdracht: door jongeman nen voor jongemannen en allen tot Christus." De algemeen secretaris, de heer E. J. M. Faber en de tweede voor zitter, ds. H. J. van Heerden. spra- ken respectievelijk over de onder werpen ,,Jo neus hui ten de deur" en „Sterker door strijd." In 's-Hertogenbosch hield de Ne derlandse Bond Van Jongelingsvere nigingen op Gereformeerde Grond slag haar 61ste bondsdag, waar on geveer 5000 jonge mannen byeen wa ren. Na de openingsrede van de voor zitter, de heer H. Algra uit Leeuw arden sprak prof, dr. ir. H. van Riessen over het onderwerp „Ik heb de gereformeerde kerk lief' en in de middagvergadering sprak dr. J. Schouten over „Ik dien mijn volk." In de Beatrixhal 'Ier Jaarbeurs te Utrecht kwam de Bond van Ned. Hervormde Meisjes- en Jongelings verenigingen op Gereformeerde Grondslag bijeen. Een paar duizend "ionge mensen vulden de grote ruim te. Vierhonderd Tunesiërs vrijgelaten. De Franse resident-generaal in Tu nesië, de Hauteclocque, heeft bekend gemaakt, dat vierhonderd Tunesiërs, die onlangs om politieke redenen naar afgelegen plaatsen werden ver bannen. in vryheid zijn gesteld. De avondklok is met ingang van Don derdagavond opgeheven. Deze maat regelen zijn genomen in overleg met de J3ey van Tunis in verband met de vasten, die Zaterdag beginnen. De minister voor pensioenen, Tem ple, keerde naar Parijs terug; om de hervormingen, die de regering bin nen de kortst mogelijke tijd in Tu nesië wil invoeren, met de Franse mi nisterraad te bespreken. KORFBAL. D.S.S. II-DIE GOUWE II 10-1 In de korfbalwedstrijd D.S.S. H- Die Gouwe I werden door D.S.S. met de regelmaat van de klok een tien tal doelpunten gescoord, waarvan Kees Stoutjesdijk en Kees Heyboer er elk drie voor hun rekening na men. Pas tegen het einde zagen de Noordgouwenaren kans de eer te redden. De eindstand was 10-1. BURGH IDIE GOUWE I 7-0 Al spoedig in de wedstrijd Burgh I-Die Gouwe I nam Burgh de leiding door S. Roos. Die Gouwe had tegen de Burghenaren al heel weinig in te brengen en met 5-0 kwam de rust. Na de rust scoorden S. Roos en N. Schrier elk nog een maal voor Burgh, zodat met 7-0 het einde kwam. D.S.S. I-ZEEMEEUWEN I 2-3 (GESTAAKT). Nadat Zeemeeuwen de leiding had genomen zorgde mevrouw v. d, Weyde even later voor de gelijkma ker en nog voor de rust zag van Dongen kans er 1-2 van te maken. Na de rust zorgde Braam voor 1-3 D.S.S. ging hierna steeds beter spe len en spoedig bracht de Reus de stand op 23. Met deze stand werd de wedstrijd 20 minuten voor het ein de wegens een incident gestaakt door de scheidsrechter. VAN TOT Tien jaar geleden verloor Kesteloo—Moerland in Stavenisse haar trouwring. Zij had dit bezit reeds lang afgeschreven, maar tot haar blijdschap en verbazing werd de ring dezer dagen te ruggevonden in de destijds bij de heer Kesteloo in huur zijnde moestuin aan de overzijde van zijn woning. Mej. Hannie Goossen te Tholen slaag de dezer dagen te Dordrecht voor het Rijksexamen ziekenverpleging. Voor de Zaterdagmiödageompetitie van de Z.K.B. zal de K.V. „Eendracht" te Tholen op het terrein aan de Postweg een wedstrijd spelen tegen „Vitesse" uit Wolfaartsdijk. De Hervormde Bijbeistudiekring te Tholen heeft het voornemen Dinsdag 8 Juli a.s. per touringcar een reisje te ma ken naar Arnhem en omgeving. Dinsdag j.l. had het dochterje van de fam. Heijboer te Tholen het ongeluk bij het spelen met haar hoofd op de straat te vallen. Het kind moest onder dokters behandeling worden gesteld. De Harmonie „Concordia" te Tholen zal Zaterdag 24 Mei a.s. op de Markt een muziekavond organiseren, waaraan ver schillende zusterverenigingen uit de om geving hun medewerking zullen verle- Te rekenen van 1 Augustus 1951 is de heer P. Beun uit Aardenburg benoemd tot kantoorhouder tweede klasse aan het postkantoor te Biervliet. Op Maandag 2 Juni a.s. viert het echt paar C. Rijckaert te Biervliet zijn 65-ja- rlg huwelijksfeest. De collecte voor de Stichting 1940'45 heeft in de gemeente Retranchement f 36.97 opgebracht. Aan de kinderen van de O. L. school te Retranchement zijn plantjes uitgereikt, die zij zelf zullen opkweken. Het ligt in de bedoeling in de loop van de 2omer de ze plantjes op een tentoonstelling te ex poseren. Bij de heer R. Danckaerts te Zuiddor- pe werd een koningsschieting gehouden, waar 18 schutters aan deelnamen. Ko- katjes ning werd de heer A. de Ridder. De zijvogels werden geschoten door de heren E. Kindt en M. Herman. De te Aardenburg gehouden collecte voor „Sonneyanck" en „Zonnegloren" bracht f 68.16 op. De te Heinkenszand gehouden collec te ten bate van de sanatoria „Zonneglo ren" en „Sonnevanck" heeft opgebracht f 101.64. Te Kattendijkc bracht een collecte voor de Stichting 1940—1945 f 81.10 op, te Wil helm in adorp 64.52. Tc Klóetdnge zal Zaterdagavond de plaatselijke muziekvereniging „Excelsior" in samenwerking met „Euterpe" van Heinkenszand een concert geven in de tent op het Marktplein. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft te Kloetinge f 67.15 opgebracht., Het jaarlijks uitstapje van de Ouden van dagen te Krabbendijke, is bepaald op 19 Juni. De reis zal naar Knocke gaan. Geslaagd voor het koorleiders-examen van de Kon. Bond van- Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen te 's Gravenhage de dames A. B. BouwmanGrutterink, J. A. Cijsouw en C. A. F. van Daal— v. d. Mersch te Goes en de heer B. Kui pers te Ovezande. Aan de heer H. Luitwieler is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als bos wachter van de N.V. Duinbeek te Oost kapellc. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A. Luitwieler te Oostkapelle. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft in Middelburg f G72.70 opgebracht. Dezer dagen is in Oostkapelle de si rene voor de alarmering van de brand weer in dienst gesteld, zodat bij brand de „porders" geen dienst meer behoeven te doen. By de heer J. Dekker te Grijpskerke stierf een konijn, waardoor een kroost vna negen jongen onverzorgd achterbleef. De poes ontfermde zich over de konijntjes en verzorgt ze thans alsof het haar eigen WISSELBEKER WISSELDE NIET. Uitstekend geslaagd muziekfestijn van de Bond van muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Biervliet stond Donderdug in het middelpunt van de Zecuwsch-Vlaamse belangstellinghonderden en nog eens honderden bezochten liet muziek concours van de Zeeuwsch-Vlaamse Bond van muziekverenigingen. Het stroomde bezoekers naar 't bevlagdeoude stadje van Willem BeiiKels- zoon en de koperen klanken van de fanfarecorpsen en het fiere geluid van de harmoniegezclschappen schetterden door dc oude straatjes van de vroe gere stapelplaats aan de Braakman. Maar de mooiste muziek werd ge- maukt op het prachtig gelegen terrein van de heer C. Culon, naar de deelnemende gezelschappen elkaar In een edel tournool be kampten om al. dus de muziek te dienen. Evenals vorig jaar ging de wisselbeker naar dc Koninklijke „Harmonie" uit Biervliet, dat onder leiding van Jasper Antbo- nisse de beste prestatie leverde. Dit corps behaalde het hoogst aantal pun ten, nameiyk 126 p. in de Vaandel (super) afdeling. hartelijke ontvangst, werd het Woord gevoerd door de bondsvoorzlter, dc neer P. A. Ocké. „Wij zijn er trots op, dat we Biervliet in onze bond bezitten", zo zeide deze. Spreke» ver welkomde voorts de juryleden, de heren G. Boedyn uit Hoorn en P. Leemans uit Brussel en dankte ten slotte allen, die aan de organisatie van het concours hadden medege werkt. 's Avonds werden de prijzen dooi de burgemeester uitgereikt. UITSLAGEN. De uitslag luidde: Derde afdeling fanfare: Oefening baait kunst Hoofdplaat, 92 punten, 3e pr.; Hosanna. Axel, 78 p., geen prijs. Tweede afdeling fanfare: St. Ce cilia, Philippine, 74 p.. geen prijs; Nut en Genoegen. Nieuwvliet, 102 ?i. 2e nr.; Kon. Aardenburgse xar- aren, 100 p., 2e pr. Tweede afdeling harmonie. Con cordia, Axel 98 p., 2e pr. Eerste afdeling fanfare. Ons Ge noegen. Retranchement 73 p., geen prijs; Kon. fanfare „Eehdragi inaekt magt", Watervliet, 104 p., 2e pr. Eerste afdeling harmonie. Harmo nie, Temeuzen, 2e pr.; De Volharding Zaamslag, 113 p., Ie pr. Afdeling uitm. fanfare: Elk naar zjjn krachten, Hoek, 112 p., 1q pr.; Eendracht maakt macht, Groede 113 p., Ie pr.; Geduld Overwint, IJzcn- drjke, 126 p., Ie pr., Veronica. Zuid- zande. 104 p. 2e pr.; Uit het Volk voor het Volk, Breskens 96 p., 3e pr. Eereafdeling- fanfare: Harmonie Oostburg, 107 p.t 2e pr.; Weldoen door vermaak, Chnge, 96 p.. 3e pr. Ereafdeling Harmonie. Oeienmg kweekt Kunst Schoondij'ke, 122 p., Ie pr. Vaandel (super) afd.: Kon. fanfa re Harmonie 126 p., Ie pr. (met wisselbeker en medaille H.M. Konin gin). Voordat het concours een vang nam, was er een ontvangst voor het Bondsbestuur, dirigenten en besturen van de deelnemende ver enigingen door het gemeentebestuur in het gymnastieklokaal van de open bare lagere school, waar over en weer hartelijke woorden werden ge sproken en waar opnieuw bleek hoe zeer de „muziek" ':eft bij de Bier- vlietse overheid en de bevolking. Burgemeester A. P. Kostense zei- de erkentelijk te zijn, dat deze wed strijd thans in Biervliet werd gehou den, waar de Koninklijke fanfare vorig jaar haar honderd cn tiende jaardag vierde. „Uw bond prikkelt de corpsen tot betere prestaties' aldus de burgemeester. Tenslotte zei- de hij verheugd te ziin, dat de Bel gische vrienden uit Watervliet ook aanwezig waren. Namens de Koninklijke fanfare „Harmonie" uit Biervliet sprak de voorzitter, de heer C. B. Jansen, een woord van welkom. De voorzitter van de muziekvereniging te Bres kens, de heer I. de Hullu, wenste de Biervlïetse fanfare geluk met haar jubileum en „ook met Uw bur gemeester, die zoveel voor de mu ziek in Biervliet doet." Nadat de voorzitter van de mu ziekvereniging uit Watervliet, de heer A. Beeckaert had gedankt voor de Prismata reiswekkers met en zonder ritssluiting ng 75 in echt saHiaan-leren etui t4. PmsMMA PAARDENSPORT Matige belangstelling voor races op „Kijk in de Pot". NIEUWE RENBAAN .GEOPEND. Onder matige belangstelling werd op Hemelvaartsdag te Bergen op Zoom de nieuwe renbaan „,Kijk in de Pot" officieel geopend. Voor de aanvang van de eerste rennen in dit seizoen werd het woord gevoerd door de voorzitter van de stichting, dr. C. J. Bovee, door de waarnemend voorzitter van het Ned. Draf- en Renbaanwezen, de heer A. Gehner, waarna burgemeester ir. H. B. J. Witte na een korte toespraak het gebruikelijke lint doorknipte. Aangezien de rennen voor Bergen op Zoom iets nieuws waren, viel de belangstelling, welke op 6000 man werd geschat enigszins tegen. Ook kende het publiek dit soort paarden sport nog niet voldoende. Het rennen duurde uiteraard maar kort en de tussentijd werd niet opgevuld, zodat velen de baan al verlieten toen er nog enige nummers verreden moesten worden. De uitslagen waren: Openingsprijs1. Partout, eig. stal Arctic, rijder Heskes, 2 min. 43.8 sec. km.-tijd 1.31; 2. Peter Arion; 3. Olga Axworthy. Kijk in de Pot-prijs (handicap B): 1. La Chefta .eig. H. L. Brabant, rij der I. van Haaren, tijd 2 min. 42 sec. km.-tijd idem; 2. Wiribi; 3. Young Sayda. Ooster-Schelde-prijs: le serie: 1. Lily The Great, eig. J. Schoonder- woerd, rijder N. J. Bloemsaat, tijd 2 min. 31.8 sec., km.-tijd 1 m. 27.2 sec.; 2. Oosting's Oogappel. 2e serie: 1. Max van Bongershof, eig. stal Arctic, rijder N. Heskes, tijd 2 min. 31 sec., km.-tijd 1 m. 27.8 sec.; 2. Nuni Bre wer. Finale: 1. Nuni Brewer, 1 min. 5 sec., km.-tijd 1 m. 30.7 sec.; 2. Lar rikin; 3. Lily The Great. Kogelvangers-prijs handicap B) 1. Aquavite, eig. J. A. Schoonder- woerd, rijder J. Vóórhaar, 2 min. 35 sec., km.-tijd idem; 2. Filou; 3. Cor rida. Krabbenprys: 1. Kalida, eig. G. J. Venneman, rijder W. Leeuwenkamp, 3min. 16.7 sec., km-tyd 1 m. 27.9 sec.: 2. Moquette de la Maire; 3. Edel Scott. Insiders vrezen dat het moeilijk zal blyken „Kijk in de Pot" in stand te houden, als de belangstelling voor paardenrennen niet groter wordt. MOTORSPORT KXOBELRIT M.A.C. „SCHELDEGOUWEX". Op Hemelvaartsdag organiseerde de Zeeuwse M-A.C. „Schelcfegouwen" de traditionele knobelrit over het eiland Walcheren waarvoor in totaSl 85 deelnemers met 43 motorvoertui gen te Middelburg aan de start ver schenen. Voor deze knobelrit waren controleposten te Vlissingen, Sou burg, Westduin, Westkapelle, Veerc en Middelburg. De uitslag was als volgt: 1. A. Houterman, St. Laurens; 142 punten; 2. H. Polvliet, Middel burg, 141 punten; 3. L. de Klerk, Middelburg, 139 punten; 4. L. Louws, Middelburg. 139 punten; 5. J. v. d. Kreke, Middelburg, 129 punten; 6. J. Weststrate, 'sHeer Arendskerke, 125 Sun ten; 7. 8 en 9 P. Polderdijk, "einkenszand. I. de Jonge, Souburg, A. Redelijkheid, Middelburg, 124 punten; 10. W. Pouwer, St. Laurens, 122 punten. Strafpuntenregen in de oriëniatierit te Axel. De Axelse „M.A.C.A." organiseerde op Hemelvaartsdag een oriëntatie- rit door Oost Zeeuwsch-Vlaanderen waarvoor uit alle hoeken van Zeeland in totaal 68 deelnemers waren opge komen. De Goese culb „Inter Scaldes" nam in haar geheel deel. Met tussen ruimte van eén minuut startten na 1.30 uur de verschillende motoren en auto's voor een tocht over het par cours, dat door de organisatoren zo moeilijk was gemaakt, dat de eerste aankomenden aankwamen met meer dan een half uur achterstand op het schema. Reeds spoedig na het ver trek zag men dan ook op verschil lende wegen de deelnemers omkeren nadat zy tot de ontdekking waren ge komen óp „het verkeerde pad" te zijn. Onder zwaar motorengeronk en gro te stofwolken opwerpend, passeerden de deelnemers die in tijdnood waren geraakt de verschillende controle punten. Het is dan ook niet te ver wonderen dat het strafpunten regen de. Zowel de organisatoren als de verschillende medewerkende instel lingen verdienen een woord van hul de voor het op touw zetten van dit geslaagde motorsportevenement. Bij le motorrijwielen was de uitslag: 1. J. Overdulve, Axel, 153 strafpunten; 2. J. de Klerk, Axel, 242 strafpunten; 3. J. de Putter, Axel, 314 strafpun ten; 4. Kapitein Haarsma-Buma, Ter- neuzen, 374 strafpunten. De heer Overdulve werd eigenaar van de wis selbeker, welke hij thans voor de tweede maal won. Uitslag automobielen: 1. T. Snoo- dyk, Axel, 63 strafpunten; 2. mr. Wa- beke, Terneuzen, 99 strafpunten; 3. J. de Backer, Hulst, 125 strafpunten; P. Scheele, Terneuzen, 145 straf punten; 5. J. van Damme, Axel, 167 strafpunten; 6. C. Verstraeten, Axel, 174 strafpunten. De bekende Franse rallyrijder Mar cel Lesurque, die deelnam aan de sterril Marokko, is overleden ir. nog niei tevreden over de houding der Bonds- geheel opgehelderde omstandigheden. Hij regering tegenover de herstelbetalin- i won de rallye var. Monte Carlo in 1939 gen aan de Joden. cn 1949. Prof. Böhm stelt ontslag uit. Prof. Böhm, het hoofd van de West-Duitse delegatie by de onder handelingen te Den Haag over scha deloosstelling aan de Joden, heeft be kend gemaakt, dat hy zijn voorgeno men ontslag heeft uitgesteld. Hij wil eerst op de hoogte gebracht worden van het bedrag, dat de Bondsrege ring van plan "is aan Israël aan te bieden. Zoals bekend, was prof. Böhm on- Steekvlam schoot in studiozaal Brand bij KRO. tijdens orkest-repetitie Een grote steekvlam schoot uit het plafond van de grote PLR.O.-studio- zaal te Hilversum naar beneden, toen daar Woensdagmorgen het Omroep orkest onder leiding van Henk Sprayt bezig was met de repetities: Spoedig lekten de vlammen langs het plafond en er ontwikkelden zich dichte rookwolken. Het 75 man ster ke orkest en de solist Marinus Voor berg verlieten in allerijl de zaal cn en kele minuten later stortten van het plafond reeds enige lampen naar be neden. Voor zo ver mogelijk werden de kostbare instrumenten meegenomen. De Hilversemse brandweer was snel ter piaatse. De bestrijding van het binen het dak smeulende vuur vormde een zware opgaaf, doch ern stige uitbreiding van de brand kon voorkomen worden. De schade is evenwel aanzienlijk. Ook in de overige delen van de stu dio werd alarm gegeven en de zalen werden haastig ontruimd. Hierbij liep de bejaarde auteur Theo Frenke! Sr. een-- ernstige hoofdwonde op, toen hij van een trap viel. De brand is ontstaan bij het afbran den van de dakgoot door schilders. Het riet onder de asphaltbedekking was gaan smeulén en de brandweer moest een gedeelte van het dak weg hakken om het smeulende riet te kunnen verwijderen. Het Omroeporkest repeteerde het pianoconcert van Pepping, waartoe de kostbare partituur in Duitsland gehuurd was Het is nog niet bekend of dit document verloren is gegaan. ONDERZOEK. Bij het onderzoek door de recher che is gebleken, dat de vlam van de benzinebrander, via een bliksemaflei der. hei dak heeft geraakt. Daarna heeft het vuur verder het riet aange tast. Het bedoelde deel van de blik semafleider is door de recherche in beslag genomen. In 1949 is naai* aanleiding van de brand in het paleis Noordeinde en van de kerk in Willemstad, die bei de dezelfde oorzaak hadden door het rijk een circulaire naar de ge meentebesturen gezonden over bestrij ding van brandgevaar. Daarop is door het gemeentebestuur van Hilversum aan verscheidene organisaties, waar onder ook het bestuur van de Neder landse Radio Unie, een brief gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat het over voorgenomen werkzaamheden door loodgieters, schilders e.d. aan grote gebouwen, vooraf moet worden ingelicht. De ontvangst van deze brief destijds door de N-R.U. bevestigd. In dit geval is die bepaling niet na gekomen, van gemeentewege zou zo dat wel was geschied geen toe stemming zijn gegeven om hier met benzinebranders te werken. Men vermoedt, dat de herstelwerk zaamheden aan de grote studiozaal ruim vier maanden in beslag zullen nemen. In deze periode zal naar een andere grote zaal voor repetities en concerten moeten worden omgezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 17