NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZFFUWSfH-VLA ANDEREN GROTE BELANGSTELLING VOOR CONCOURS IN BIERVLIET Wissel Zeeuv/s -Vlaanderen VRIJDAG 23 MEI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuwe tennisbanen in gebruik te Terneuzen. In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden onder wie verte genwoordigers van de Stichting Prot. Ziekenzorg, het district Zeeland van de Kon. Ned. Lawntennisbond, V.V.V. en verscheidene zusterverenigingen werden Donderdagmiddag liet nieuwe clubhuis en de drie nieuwe banen van de tennisvereniging „Animo" in ge bruik genomen. t De_ voorzitter van „Animo", de heer J. M. Jurry, sprak een begroetings woord, waarna ds. P. A. v. d. Vlugt sprak als voorzitter van de stichting voor Prot. Ziekenzorg in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het in gebruik nemen van deze banen kan worden bezien als het ha]~" end van een Vaak ver warde feuilleton. Vele moeiten en on kosten heeft de stichting zich moeten getroosten voor eri aleer men een op lossing had gevonden voor het pro bleem om aan de tennisclub 'n nieuw terrein te verschaffen nu haar oude terrein nodig was voor de bouw van een mfectiepaviljoen. Men werd daar- bh gehandicapt door het feit, dat een belofte om voor de bouw van het pa viljoen een deel van het begraafplaats terrein beschikbaar te stellen, niet kon worden ingelost. Spr. dankte allen, die medewerkten aan de aanleg en de bouw, waarna hij de sleutels van het clubgebouw overhandigde aan de heer Jurry. De voorzitter van het district Zee land K.N.L.T.B., dr. J Spuiman uit Vlissingen sprak nog een kort woord, waarin hrj de verwachting uitte, dat het spelpeil van „Animo" nog gesta dig zou stijgen Op uitnodiging van de heer Jurry hees daarna het jongste juniores-lid, C. Thomaes, de vlag op het clubgebouw, dat behalve een rui- me*koffiekamer met buffet, ook uit stekend ingerichte kleedkamers be vat en bovendien nog een flink terras heeft met uitzicht op de banen. Na de officiële plechtigheid werden enkele bijzondere partijen gespeeld, waarvan de uitslag was: heren dub belspel: Van Dal sumv. d. Peyl Jr. tegen MichielsenJurry Jr. 62, 8 6; heren enkelspel: Van Dalsum Michielsen 64, 62; JurryVan Dalsum 36, 46; v. d. Peyl Jr. Michielsen 36, 2—6; heren dubbel spel: PietersVerhoeven (Antwer pen)— IJsebaertVemimmen 26, 61, 26; dames dubbelspel: mevr. Pietersen mevr. Verhoeven tegen I mevr. Spaas en mevr. Thomaes 46, 6—3, 8—6. Demonstratie en prijsuitreiking Z.-Vlaamse tafeltennissers. De tafeltenniscompetitie van de Zeeuwsch-Vlaamse tafeltennisbond werd Woensdagavond in Terneuzen besloten met een demontratieweJ- strijd en de prijsuitreiking aan de kampioenen. Na een welkomstwoord van dhr. J. v. d. Goes, voorzitter van de Bond en van het Terneuzense „Tempo" speelden de Zeeuws-Vlamingen een demonstratiewedstrijd tegen het Gentse „Small Street". Deze wed strijd was bedoeld om ervaring op te doen en daar de Belgen veel sterker waren, werden dan ook alle partijen verloren. De kampioen van Belgisch Vlaanderen, de heer A. Jadot speelde een prima partij. Daarna werd de kampioen gehul digd en de prijzen uitgereikt aan de kampioenen le klasse dames A.T.A.C. I uit'Axel, le klasse heren De Schor- debloem uit Groede, 2e klasse heren De Schorrebloem H, 3e klasse heren Animo III uit Sas van Gent en 4e klasse heren Animo IV. Schoondijke VERGADERING „CEKES". In hotel „De Zwaan" te Schoondjj- ke vergaderde de vereniging van plattelandsvrouwen in W. Zeeuwsch- Vlaanderen „Ceres". De presidente, mevrouw Van Cruyningen-Erasmus. dankte in haar openingswoord de le den van de afdeling Schoondijke voor de hartelijke ontvangst en verwel komde in het bijzonder mevrouw E. Putland uit Londen. Mevrouw J. Ramondt-Wejjns sprak ÜSar. vreugde er over uit, dat de af deling Schoóïidïjke thans 'óvër vérga- derruimte beschikt om als gastvrou- we te kunnen optreden. Mevrouw Putland behandelde daar na het leven van de vrouw in Enge land en het werk van de Associated Country Women of the World. Ten slotte was er een demonstratie met moderne naaimachines. IJzendijke LEDEN STEMBUREAU. Voor de aanstaande verkiezing van leden der Tweede Kamer zijn de stembureaux te IJzendijke als volgt samengesteld. Stembureau I; P. L. de Meijer, plv. voorzitter; J. van Cad- sand, lid; J. Dierikx, plv. lid en P. B. Taelman, plv. lid. Stembureau II: C. J. Doens, voorzitter; C. Riemens en Am. Dellaert, leden; A. J. G. Hen- driksen en C. L. van Kerkvoorde, plv. leden. AANBESTEDING. Namens de heer A. H. van Waes te IJzendijke besteedden de architecten Steen en Tuinhof uit Vlissingen in het openbaar aan de bouw van een schuur en varkenshok, gelegen op een ter rein te IJzendijke. Er werd als volgt ingeschreven: J. B. van Troost en Zonen. Graauw 54.790; L. Martens en Zonen, Hoofdplaat, 53.000; Gebr. Krieckaert, Hengstdijk, 49.350; E. G. v. d. Waeter, Biervliet, 48.600j_y. Verstraete, Hoofdplaat, 46.350; Bouwondern. IJzendijke, 45.849; C. L. Soulimans. Hoofdplaat, 42.138. Het werk is gegund aan laatstge noemde inschrijver. Axel JAARVERGADERING BUURTVERENIGING. Onder voorzitterschap van de heer M. Zegers hield de buurtvereniging „Spui—Schapenbout" te Axel haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De twee aftredende bestuursleden, de heren P. Faas en P. Simons werden met algemene stemmen herkozen. Bij besprekingen van het jaarlijkse uit stapje van de vereniging bleek dat ve len de voorkeur gaven aan Valken burg. In de eerste week van Juli zal hierheen een trip worden gemaakt. De penningmeester, de heer L. de Kra ker bracht verslag uit over de finan ciën van de vereniging. Bij de rond vraag ontstond een uitvoerige discus sie, o.a- over het sportterrein bij de school en de slechte toestand van het z.g. Spuipaadje. Cadzand VERGADERING SCHORREBLOEM Maandagavond werd in hotel „Zee bad" een vergadering gehouden van de tafeltennisclub „De Schorrebloem" te Cadzand onder voorzitterschap van de heer P. Toussaint. De voorzitter maakte békend, dat Cadzand onge slagen kampioen is geworden in de gedurende de afgelopen winter ge houden tafeltennis-competitie voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Besloten werd dat een aantal leden de feestavond zal bijwonen, die ter gelegenheid van de prijsuitreiking te Terneuzen in ho tel „Pays Bas" wordt gehouden. Voorts kwamen nog enkele huishou delijke zaken ter sprake. Biervliet WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging- „Hoop" te Biervliet organiseerde een wedylueht uit Dourdan met 253 dui ven. De inzet, een fiets, werd gewon nen door de heer P. Pladdet. De ge middelde afstand bedroeg 333 km. De duiven werden om kwart over zes des morgens gelost. De eerste duif arri veerde te 10 uur 55 minuten en 32 seconden en behaalde een snelheid van 1180 meter per minuut. De eerste 10 prijzen vielen als volgt: Gebr. Dobbelaere 1; P. Doens 2; B. van Waes 3; P. Pladdet 4 en 8; Cl. de Pré 5; Gebr. Ducheine 6; P. v. d. Linde 7; P. de Wever 9; Gebr. Cuelenaere 10. Terneuzen POLITIEVOETBAL. De Terneuzense politie-sportver- eniging speelde op het terrein aan de Molendijk een nederlaagwedstrijd tegen een elftal der Kon. Marechaus see uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De marechaussee's toonden zich ver uit de sterksten en nadat zij bij de rust reeds een 20 voorsprong had den weten te behalen, bracht het ein de van de sportieve kamp hun een 60 overwinning. Zuidzande SAMEN STELLIN G STEMBUREAU. De samenstelling van het stembu reau voor de komende Kamerverkie zingen te Zuidzande is als volgt: voorzitter, burgemeester D. M., Ver met; leden: de heren A. Luteijn en A. A. VerbuijtJ plaatsvervangende le den: de heren I. van Cruijningen en H. Goedegebuur. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam deel aan wedvlucht van af Dourdan. Afstand km. Snelste duif 1178 meter per mi nuut. Uitslag: 1 J. le Roy; 2 J. Dubois; 3, 4 en 10 J. Dulninck: 5 J. van Hanegem; 6 Iz. Aalbregtse; 7 R. la Gasse; 8 P. de Hullu; 9 L. Pladdet. Sluiskil WEDVLUCHT MOESGROEN. Door de dulvenhoudersvereniging „De Reisduif te Sluiskil werd met 104 duiven Zondag j.L aan een wedvlucht naar Moescroen deelgenomen. Snelheid le duif 1294.2 meter. De onderstaande personen behaalden de volgende prijzen: 1 M. Klaassen; 2 P. Claes; 3 Fl. Notté; 4 K. v. Drongelen; 5 A. Notté; G P. Lavoir; 7 F. Klaassen; 8. A. Notté; 9. Fl. Notté; 10. Fr. Andriessen. Retranchement SAMENSTELLING STEMBUREAU De samenstelling van liet stembu reau te Retranchement. is als volgt: J. A. Leenhouts, voorzitter; J. J. de Bruijne, plaatsvervangend voorzitter; leden: J. A. A. Pattist en S. V. d. Sluis: plaatsvervangende leden: J. F. Kornelis en J. de Hullu. Breskens ECHTPAAR DE KRIT.JTER ROBIJN 55 JAAR GETROUWD. Dinsdag vierde het echtpaar C. de Kruijter-Robrjn te Breskens zijn 55- jarig huwelijksfeest. Beiden zijn thans 76 jaar oud en genieten nog een foede gezondheid. In him woning aan e Zandstraat is het Dinsdag feest geweest en „Kees en Siene" zrjn flink in de bloemen gezet. Cornelis (Kees) de Kruijter is veertien jaren raadslid geweest. Thans leidt de heer de Kruijter nog als voorzitter de afdeling Bres kens van de Bond van Ouden van Da gen. Groede WEDVLUCHT. Devjsostduivenhoudersvereniging „Strijd in Vrede" uit Groede nam Zondag met 156 duiven deel aan de prljsvlucht op Dourdan. De hoogste snelheid bedroeg 1116 m. per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 en 3 H.' v. d. Hemel; 2 A. Verstraete; 4 J. Vermeulen; 5 J. v. Hanegem; 6 en 12 G. Dusarduyn; 8 J. v. d. Wege; 9 J. de Krijger; 10 C. Verstrae te; 11 en 13 R. Dusarduyn15 Jac. Ras. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 21 Mei. Sla 24 90. Bloemkool 1142. Witte komkommer 34—36. Peen 3045 Kroten 25—26. Uien 5. Sjalotten .10. Aardappelen: Furore 13, Bintjes 10.60 Andijvie 2e soort 22, asperges 64110. Peulen laO-^-lóS. Rabarber 515. Aard beien A 2942, B 26—34. Appelen: Dek- ker's Roem 2136. VOETBAL YERSEKE m—TERNEUZENSE BOYS 5—1. Donderdag speelde Yerseke III een promotiewedstrijd tegen Terneuzense Boys. Direct na de aftrap ondernam Yerseke een aanval en ontsnapte het doel der gasten op wonderbaarlijke wijze aan doorboring. Na 5 minuten hadden de gasten meer succes en wis ten door hun midvoor de score te ope nen (0—1). Een tijd ling ging het spel gelijk op. doch langzamerhand werden de aanvallen der gastheren talrijker en gevaarlijker. Bij een dezer aanvallen greep de doelman mis en de Rooy scoorde de gelijkmaker (11). Nog voor de rust wist Yerseke de stand te brengen op 31 door Bom en de Rooij. Na de rust' ondernamen de gasten. enkele verwoede aanvallen, doch had den pech toen de doelman reeds ge passeerd was en de bal op de doellijn door een der achterspelers geretour neerd werd. Yerstke kreeg een penal ty toegewezen en het was Bom, die deze benutte (41). Yerseke werd in de verdediging gedrongen, doch de ;asten konden niet door de verdedi ging heenkomen. De Rooij bracht met een prachtig schot de stand op 51. WIELRENNEN VERHELST TWEEDE TE MOERBEKE. In het Belgische grensplaatsje Moerbeke werd een wielerwedstrijd voor amateurs over 110 km. verre den. waarin de Axelaar Rinus Ver- lielst na een moedig gereden wed strijd beslag legde op de tweede •laats. Eerste werd de Belg Gilbert iaelens. De eerste zes aankomenden waren: 1. G. Saelens (B.); 2. M. Ver- helst. Axel; 3. Wolfs <B.); 4. Kavel Inghels, Sas van Gent; 5. De Neef (B.); 6. Schoonjans. Christelijke jeugd hield haar bondsdagen. Bijna vier duizend Jonge mannen uit geheel Nederland hebben op He melvaartsdag deelgenomen aan de 99ste bondsdag van liet Christelgk Jonge Mannen Verbond. De voor zitter, ds. G. P. van (tterson uit Den Haag sprak een bondsredc uit, waar in hij; o.m. zei: „Zo God wil gaan wy ons eeuwfeest tegemoet, niet in een feeststemming, maar staande in de strijdende kerk, met een roeping, een ideaal, een opdracht: door jongeman nen voor jongemannen en allen tot Christus." De algemeen secretaris, de heer E. J. M. Faber en de tweede voor zitter, ds. H. J. van Heerden. epra. ken respectievelijk over de onder werpen „Je neus buiten de deur" en „Sterker door strijd." In 's-Hertogenbosch hield de Ne derlandse Bond van Jongelingsvere- nigingen op Gereformeerde Grond slag haar 61ste bondsdag, waar on geveer 5000 jonge mannen bijeen wa ren. Na de'openingsrede van dc voor zitter, de heer H. Algra uit Leeuw arden sprak prof. dr. ir. H. van Riessen over het onderwerp „Ik heb de gereformeerde kerk lief" en m de middagvergadering sprak dr. J. Schouten over „Ik dien mijn volk." In de Beatrixhal der Jaarbeurs te Utrecht kwam de Bond van Ned. Hei-vormde Meisjes- en Jongelings- verenigingen op Gereformeerde Grondslag bjjeen. Een paar duizend ionge mensen vulden de grote ruim te. Vierhonderd Tunesiërs vrijgelaten. De Franse resident-generaal in Tu nesië, de Hauteclocque, heeft bekend femaakt, dat vierhonderd Tunesiërs, Jie onlangs om politieke redenen naar afgelegen plaatsen weiden ver bannen, in vrijheid zijn gesteld. De avondklok is met ingang van Don derdagavond opgeheven. Deze maat regelen zijn genomen in overleg met de Bey van Tunis in verband met de vasten, die Zaterdag beginnen. De minister voor pensioenen, Tem ple, keerde naar Parijs terug om de hervormingen, die de regering bin nen de kortst mogelgke tija in Tu nesië wil invoeren, met de Franse mi nisterraad te bespreken. WISSELBEKER WISSELDE NIET. Uitstekend geslaagd muziekfestijn van de Bond van muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Biervlic. stond Donderdag in het middelpunt van do Zceuwracb-Vlaamse belangstelllng honderden en nog eens honderden bezochten het muziek, concours van do Zeeuwsch-Vlaamse Bond van muziekverenigingen. Het stroomde bez«»ekers naar 't bevlagde oude stadje van Willem Beukels- zoon en de koperen klanken van do fanfarecorpsen en liet fiere geluld van do harmoniegezelschappen schetterden door dc oude straatjes van de vroe gere stapelplaats aan de Braakman. Maar de mooiste muziek werd ge maakt op het prachtig gelegen terrein van de heer C. Calon, waar dc deelnemende gezelschappen elkaar In een edel tournool bekampten om al. dus de muziek te dienen. Evenals vorig jaar ging de wisselbeker naar de Koninklijke „Harmonie" uit Biervliet, dat onder leiding van Jasper Antho- nisse de beste prestatie leverde. Dit corps behaalde het hoogst aantal pun ten, namelijk 126 p. in de Vaandel (super) afdeling. Voordai het concours vang nam, was er een een aan- ontvangst oor het Bondsbestuur. dirigenten en besturen van de deelnemende ver enigingen door het gemeentebestuui in het gymnastieklokaal van de open bare lagere school, waar over en weer hartelijke woorden werden ge sproken en waar opnieuw bleek hoe zeer de „muziek" eft by de Bier- vlietse overheid en de bevolking. Burgemeester A. P. Kostense zei- de erkentelijk te zyn, dat deze wed- strijd thans in Biervliet werd gehou den. waar dc Koninklijke fanfare vorig jaar haar honderd en tionde jaardag vierde. „Uw bond prikkelt de corpsen tot betere prestaties" aldus dé burgemeester. Tenslotte zei- de hij verheugd te znn. dat de Bel gische vrienden uit watervliet ook aanwezig waren. Namens de Koninkiykc fanfare „Harmonie" uit Biervliet sprak de voorzitter, (je heer C. B. Jansen, een woord van 'welkom. De voorzittcr van de muziekvereniging te Bres kens, de heer I. de Hullu, wenste de Biervlieise fanfare geluk met haar jubileum en „ook met Uw bur gemeester, die zoveel voor de mu ziek in Biervliet doet." Nadat de voorzitter van de mu ziekvereniging uit Watervliet, de heer A. Beeckaert had gedankt voor de Tien jaar geleden verloor mevrouw J. Kesteloo—Moerland in Stavenisse haar trouwring. Zij had dit bézit reeds lang afgeschreven, maar tot haar blijdschap en verbazing werd de ring dezer dagen te ruggevonden in de destijds bij de heer Kesteloo in huur zijnde moestuin aan de overzijde van zijn woning. - Mej. Hannie Goossen te Tholen slaag de dezer dagen te Dordrecht voor het Rijksexamen ziekenverpleging. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie van de Z.K.B. zal de K.V. „Eendracht" te Tholen op het terrein aan de Postweg een wedstrijd -spelen tegen „Vitesse" uit Wolfaartsdijk. De Hervormde Bijbelstudiekring te Tholen heeft het voornemen Dinsdag 8 Juli a.s. per touringcar een reisje te ma ken naar Arnhem en omgeving. Dinsdag j.l. had het dochterje van de fam. Heijboer te Tholen het ongeluk bij het spelen met haar hoofd op de straat tc vallen. Het kind moest onder dokters behandeling worden gesteld. De Harmonie „Concordia" te Tholen zal Zaterdag 24 Mei a s. op de Markt een muziekavond organiseren, waaraan ver schillende zusterverenigingen uit de om geving hun medewerking zullen verle nen. Te rekenen van 1 Augustus 1951 is de heer P. Beun uit Aardenburg benoemd tot kantoorhouder tweede klasse aan het postkantoor te Biervliet. Op Maandag 2 Juni a.s. viert het echt paar C. Rijckaert te Biervliet zijn 65-ja- rig huwelijksfeest. De collecte voor de Stichting 1940'45 heeft in de gemeente Retranchement f 36.97 opgebracht. Aan de kinderen van de O. L. school te Retranchement zijn plantjes uitgereikt, die zij zelf zullen opkweken. Het ligt in de bedoeling in de loop van de zomer de ze plantjes op een tentoonstelling te ex poseren. Bij de heer R. Danckaerts te Zuiddor- pe werd een koningsschietlng gehouden, waar 18 schutters aan deelnamen. Ko ning werd de heer A. de Ridder. De zijvogels werden geschoten door de heren E. Kindt en M. Herman. De te Aardenburg gehouden collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" bracht 68.16 op. De te Heinkenszand gehouden collec te ten bate van de sanatoria „Zonneglo ren" en „Sonnevanck" heeft opgebracht f 101.64. Te Kattendijke bracht een collecte voor de Stichting 1940—1945 f 81.10 op. te Wil- helminadorp f 64.52. Te Kloetinge zal Zaterdagavond de plaatselijke muziekvereniging „Excelsior" in samenwerking met „Euterpe" van Heinkenszand een concert geven in de tent op het Marktplein. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft te Kloetinge f 67.15 opgebracht. Het jaarlijks uitstapje van de Ouden van dagen te Krabbendijke, is bepaald op 19 Juni. De reis zal naar Knocke gaan. Geslaagd voor het koorleiders-examen van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen te 's Gravenhage de dames A B. Bouwman—Grutt^rink. J. A. Cijsouw en C. A. F. van Daal— v. d. Mersch te Goes en de heer B. Kui pers te Ovezande. Aan de heer H. Luitwieler is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als bos wachter van de N.V. Duinbeek te Oost kapclle. Tot zyn opvolger is benoemd de heer A. Luitwieler te Oostkapelle. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft in Middelburg f 672 70 opgebracht. Dezer dagen is in Oostkapelle de si r«ne voor de alarmering van de brand weer üi dienst gesteld, zodat bij brand de „porders" geen dienst meer behoeven te doen. Bij de heer J. Dekker te Grljpskerke stierf een konijn, waardoor een kroost vna negen jongen onverzorgd achterbleef. De poes ontfermde zich over de konijntjes en i verzorgt ze thans alsof het haar eigen katjes waren. PAARDENSPORT Matige belangstelling voor races op „Kijk in de Pot". NIEUWE RENBAAN GEOPEND. Onder matige belangstelling werd op Hemelvaartsdag te Bergen op Zoom de nieuwe renbaan .„Kijk in de Pot" officieel geopend. Voor de aanvang van de eerste rennen in dit seizoen werd het woord gevoerd door de voorzitter van de stichting, dr. C. J. Bovee, door de waarnemend voorzitter van het Ned. Draf- en Renbaanwezen, de heer A. Gehner. waarna burgemeester ir. H. B. J. Witte na een korte toespraak het gebruikelijke lint doorknipte. Aangezien de rennen voor Bergen op Zoom iets nieuws waren, viel de belangstelling, welke op 6000 man werd geschat enigszins tegen. Ook kende het publiek dit soort paarden sport nog niet voldoende. Het rennen duurde uiteraard maar kort en de tussentijd werd niet opgevuld, zodat velen de baan al verlieten toen er nog enige nummers verreden moesten worden. De uitslagen waren: Openingsprijs: 1. Partout, eig. stal Arctic, rgder Heskes, 2 min. 43.8 sec. km.-tijd 1.31: 2. Peter Arion; 3. Olga Axworthy. Kijk in de Pot-prij3 (handicap B): 1. La Chefta ,eig. H. L. Brabant, lij der I. van Haaren, tijd 2 min. 42 sec. km.-tijd idem; 2. Wïribi; 3. Young Sayda. Ooster-Schelde-prijsle serie: 1. Lily The Great, eig. J. Schoonder- woerd, ryder N. J. Bloemsaat, tijd 2 min, 31.8 sec., km.-tijd 1 m. 27.2 sec.; 2. Oosting's Oogappel. 2e serie: 1. Max van Bongershof, eig. stal Arctic, rijder N. Heskes. tijd 2 min. 31 sec., km.-tijd 1 m. 27.8 sec.; 2. Nuni Bre wer. Finale: 1. Nuni Brewer, 1 min. 5 sec., km.-tijd 1 m. 30.7 sec.; 2. Lar rikin; 3. Lilv The Great. Kogelvangers-prijs (handicap B): 1. Aquavite, eig. J. A. Schoonder- woerd, rijder J. Vóórhaar, 2 min. 35 sec., km.-tijd idem; 2. Filou; 3. Cor rida. Krabbenprijs: 1. Kalida, eig. G. J. Venneman, lijder W. Leeuwenkamp, 3min. 16.7 sec., km-tqd 1 m. 27.9 sec.; 2. Moquette de la Maire; 3. Edel Scott. Insiders vrezen dat het moeilijk zal blijken „Kijk in de Pot" in stand te houden, als de belangstelling voor paardenrennen niet groter wordt. Prof. Böhm stelt ontslag uit. Prof. Böhm, het hoofd van de West-Duitse delegatie bij de onder handelingen te Den Haag over scha deloosstelling aan de Joden, heeft be kend gemaakt, dat hij' zijn voorgeno men ontslag heeft uitgesteld. Hij wil eerst op de hoogte gebracht worden van het bedrag, dat de Bondsrege ring van plan is aan Israël aan te bieden. Zoals bekend, was prof. Böhm on tevreden over de houding der Bonds regering tegenover de herstelbetalin gen aan de Joden. MOTORSPORT KNOBELIilT M.A.O. „SCHELDEGOUWEX". Op Hemelvaartsdag organiseerde de Zeeuwse M.A.C. „Scheloegouwen" de traditionele knobelrit over het eiland Walcheren waarvoor in totaal 85 deelnemers met 43 motorvoertui gen te Middelburg aan de start ver schenen. Voor deze knobelrit waren controleposten te Vlissingen, Sou burg, Westduin, Westkapelle, Veere en Middelburg. De uitslag was als volgt: 1. A. Houterman, St. Laurens; 142 punten; 2. H. Polvliet, Middel burg, 141 punten; 3. L. de Klerk, Middelburg, 139 punten; 4. L. Louws. Middelburg, 139 punten: 5. J. v. d. Kreke. Middelburg, 129 punten; 6. J. Weststrate, 'sHeer Arendskerke. 125 punten; 7. 8 en 9 P. Polderdijk, Heinkenszand. I. de Jonge, Souburg. A. Redelijkheid, Middelburg, 124 punten; 10. W. Pouwer. St. Laurens, 122 pimten. Strafpuntenregen in de oriëmatierit te Axel. De Axelse „M.A.C.A." organiseerde op Hemelvaartsdag een oriëntatie- rit door Oost Zeeuwsch-Vlaanderen waarvoor uit alle hoeken van Zeeland in totaal 68 deelnemers waren opge komen. De Goese culb „Inter Scaldes" nam in haar geheel deel. Met tussen ruimte van één minuut startten na 1.30 uur de verschillende motoren en auto's voor een tocht over 'net par cours, dat door de organisatoren zo moeilijk was gemaakt, dat de eerste aankomenden aankwamen met meer dan een half uur achterstand op het schema. Reeds spoedig na het ver trek zag men dan ook op verschil lende wegen de deelnemers omkeren nadat zij tot de ontdekking waren ge komen op „het verkeerde pad" te zg'n. Onder zwaar motorengeronk en gro te stofwolken opwerpend, passeerden de deelnemers aie in tijdnood waren geraakt de verschillende controle punten. Het is dan ook niet te ver wonderen dat het strafpunten regen de. Zowel de organisatoren als de verschillende medewerkende instel lingen verdienen een woord van hul de voor het op touw zetten van dit geslaagde motorsportevenement. Bij de motorrijwielen was de uitslag: 1. J. Overdulve, Axel, 153 strafpunten; 2. J. de Klerk. Axel, 242 strafpunten; 3. J. de Putter, Axel, 314 strafpun ten; 4. Kapitein Haarsma-Buma, Ter neuzen, 374 strafpunten. De heer Overdulve werd eigenaar van de wis selbeker, welke hij thans voor de tweede maal won. Uitslag automobielen: 1. T. Snoo- dijk, Axel, 63 strafpunten; 2. mr. Wa- beke, Terneuzen, 99 strafpunten; 3. J. de Backer, Hulst, 125 strafpunten; 4. P. Scheele, Terneuzen, 145 straf punten; 5. J. van Damme, Axel, 167 strafpunten; 6. C. Verstraeten, Axel, 174 strafpunten. De bekende Franse rallyrijder Mar cel Lesurque, die deelnam aan de sterrit van Marokko, is overleden in nog niel geheel opgehelderde omstandigheden. Hij won de rallye van Monte Carlo in 1939 en 1949. hartelijke ontvangst, werd het woord gevoerd door de bondsvoorztter, de beer P. A. Ocké. „Wij ztJn er trots op. dat we Biervliet in onzo bond bezitten", zo zeide deze. Spreker ver welkomde voorts de juryleden, de heren G. Boedyn uit Hoorn en P. Leemans uit Brussel en dankte ten slotte allen, die aan de organisatie van het concours hadden medege werkt. '8 Avonds werden de prijzen door de burgemeester uitgereikt. UITSLAGEN De uitslag luidde: Derde afdeling fanfare: Oefening baart kunst Hoofdplaat, 92 punten, 3e pr.; Hosanna, Axel, 78 p., geen "'fee,.. afdeling fanfare: St Ce cilia. Philippine, 74 p., geen prijs: Nut en Genoegen, Nieuwvlict, 102 2e pr.; Kon. Aardenburgse far.- aren, 100 p., 2c pr. Tweede afdeling harmonie. Con cordia, Axel 98 p., 2e pr. Eerste «fueling fanfare. Ons Ge noegen, Retranchement 73 p., geen prijs: Kon. fanfare „Eendragt maekt magt", Watervliet. 104 p., 2e pr. Eerste afdeling harmonie. Harmo nie, Terneuzen. 2c pr.; De Volharding Zaamslag, 113 p., le pr. Afdeling ultm. fanfare: Elk naar zijn krachten, Hoek, 112 p., le pr.: Eendracht maakt macht, Groede 113 p.. le pr.; Geduld Overwint, IJzen dijke, 126 p., le pr., Veronica. Zuid zande, 104 p. 2e pr.: Uit het Volk voor het Volk, Breskens 96 p„ 3e pr. Eereafdeling fanfare: Harmonie Oostburg, 107 p., 2e pr.: Weldoen door vermaak, Clinge, 96 p.. 3e pr. Ereafdeling Harmonie. Oefening kweekt Kunst Schoondijke. 122 p.. le pr. Vaandel (super) afd.: Kon. fanfa re Harmonie 126 p., le pr. (met wisselbeker en medaille H3I. Konin gin). Steekvlam schoot in studiozaal Brand bij KRO. tijdens orkest-repetitie Een grote steekvlam schoot uit het plafond van de grote K.R.O.-«tudlo- zaal tc Hilversum naar beneden, toen daar Woensdagmorgen het Omroep orkest onder leiding van Henk Spruyt bezig was met de repetities! Spoedig lekten de vlammen langs het plafond en er ontwikkelden zich dichte rookwolken. Het 75 man ster ke orkest en de solist Marinus Voor berg verlieten in allerijl de zaal en en kele minuten later stortten van het plafond reeds enige lampen naar be neden. Voor zo ver mogelijk werden de kostbare instrumenten meegenomen. De Hilversemse brandweer was snel ter plaatse. De bestrijding van het binen het dak smeulende vuur vormde een zware opgaaf, doch ern stige uitbreiding van de brand kon voorkomen worden. De schade is evenwel aanzienlijk. Ook in de overige delen van de stu dio werd alarm gegeven en de zalen werden haastig ontruimd. Hierbij liep de bejaarde auteur Theo Frenkel Sr. een ernstige hoofdwonde op, toen hij van een trap viel. De brand is ontstaan bij het afbran den van de dakgoot door schilders. Het riet onder qc asphalibedekking was gaan smeulen en de brandweer moest een gedeelte van het dak weg hakken om het smeulende riet te kunnen verwijderen. Het Omroeporkest repeteerde het pianoconcert van Pepping. waartoe de kostbare partituur in Duitsland gehuurd waS Het is nog niet bekend of dit document verloren is gegaan. ONDERZOEK. Bij het onderzoek door de recher che is gebleken, dat de vlam van de benzinebrander, via een bliksemaflei der. het dak heeft geraakt. Daarna heeft het vuur verder het riet aange tast. Het bedoelde deel van de blik semafleider is door de recherche in beslag genomen. In 1949 is naar aanleiding van de brand in het paleis Noordeiridc en van de kerk in Willemstad, die bei de dezelfde oorzaak hadden door het rijk een circulaire naar de ge meentebesturen gezonden over bestrij ding van brandgevaar. Daarop is door het gemeentebestuur van Hilversum aan verscheidene organisaties, waar onder ook het bestuur van de Neder landse Radio Unie. een brief gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat het over voorgenomen werkzaamheden door loodgieters, schilders e.d. aan grote gebouwen, vooraf moet worden ingelicht. De ontvangst van deze brief is destijds door de N-R.U. bevestigd. In dit geval Is die bepaling niet na gekomen, van gemeentewege zou zo dat wel was geschied geen toe stemming zijn gegeven om hier met benzinebranders te werken. Men vermoedt, dat de herstelwerk zaamheden aan de grote studiozaa! ruim vier maanden in beslag zullen nemen. In deze periode zal naar een andere grote zaal voor repetities en concerten moeten worden omgezien

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15