Minister toont weinig begrip voor noden van Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeuwse Almanak PREMIEVERSTREKKING GENIET STIJGENDE BELANGSTELLING BUITENLANDSE STUDENTEN NIET MEER NAAR ZEELAND PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT Dinsdag 20 Mei 1952 TERNEUZEN PROTESTEERT. Motie tegen de uitbreiding van de veertarieven De bij zyn bezoek aan Zeeland door de minister van verkeer en waterstaat gedane mededeling, dat bet de wens der regering is, om op korte termijn te komen tot volledige tariefsinvoering op de veren van de Westerschelde, is een onderwerp geweest van langdurige bespreking bij de Maandagavond te Terneuzen gehouden raadsvergadering. De leden der raad toonden daarbij weinig waardering voor deze maat regel en algemeen was men van oordeel, dat bjj de eventuele doorvoering daarvan Zeeuwsch-Vlaanderen ernstig zal worden geschaad en in het bij zonder de veerdienst Terneuzen—Hoedekenskerke nadelige gevolgen zal ondervinden. De aanleiding tot de discussie vormde een door de heer S. W. Henry (P. v.d.A.) ingediende motie, die .tenslotte met algemene stemmen werd aan genomen. Hierbij spreekt de raad als zijn oor deel uit, dat de minister in zijn nadere motivering omtrent de wederinvoering van een volledig tarief, blijk heeft ge geven zeer weinig begrip te hebben voor de noden en belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder meent de raad, dat het wijzen alleen op het tekort van de veerdiensten weinig „hout snijdt", wanneer men daar te gelijk niet tegenoverstelt, dat de na oorlogse ontwikkeling en heropbouw van het zo zwaar, getroffen Zeeland, door de vrije veren en het beperkt ta rief in zeer belangrijke mate werd er wordt gestimuleerd en waarvan de ongetwijfeld grote betekenis moeilijk in cijfers is weer te geven. TERUGSLAG Met name de huidige overzetmoge- lijkheid van de veren over de Wester schelde blijkt een sterke stimulans te zijn voor het vreemdelingenbezoelc aan onze provincie, niet in het minst door onze Zuiderburen met alle voor delen daaraan verbonden, en bij op heffing van het beperkt tarief hier van is een zeer ernstige terugslag te verwachten. Door invoering' van een volledig ta rief wordt vestiging van nieuwe en uitbreiding van bestaande industriën, zo zeer noodzakelijk juist in deze pro vincie met zijn stijgend werkloos heidscijfer, ernstig in gevaar ge bracht, zo niet onmogelijk gemaakt. Indien het tarief zowel voor reizi gers als voor auto's gebaseerd zou worden naar verhouding van de per boot af té leggen afstand, zal dit voor het veer TerneuzenHoedekens kerke een dubbel nadelige uitwerking hebben, terwijl juist de toename van het vervoer ook op dit veer het be staan van deze dienst ten volle recht vaardigt. Hierdoor zal tevens het centrum van Zeeuwsch-Vlaanderen, zijnde het meest industrie-rijke en Weer pseudo-vogelpest in W. Zeeuwsch-Vlaanderen. Op drie bedrijven in de wijk „Het Eiland" te Sint Kruis (gemeente Aardenburg) is pseudo-vogelpest ge constateerd. Op verzoek van de in specteur van de veeartsenijkundige dienst te Breda is alle pluimvee op de betrokken bedrijven afgemaakt. Door de burgemeester van Aarden burg werd voor de gehele wrjk „Het Eiland" een ophokgebod uitgevaar digd. Ook in de gemeenten Groede en Waterlandkerkje werd pseudo- vogelpest geconstateerd. De ziekte is waarschijnlijk overgebracht door jonge haantjes, welke op de betrok ken bedrijven van een vreemde poe lier werden gekocht. TRAM. Duar meldde gisteren de rubriek „Vandaag", dat 25 jaar geleden Goes een tramverbinding kreeg met Hoe dekenskerke. met Wemeldinge en met Wolf aar tsdijkse veer. Eti plotseling zagen we die schone trammetjes weer voor ons, zoals ze knorrend en hijgend, blazend en tuffend, het Goese stations plein kwamen oprijden. „Peterolie stellen" noemden de Bevelanders hun speciale vervoermiddel, dat reeds na enkele maanden een geduchte reputar tie bezat. Het werd een dankbaar onderwerp voor menige kout en de legendarische verhalen, die vroeger de ronde deden over spookschepen en spooktreinen verdwenen althans in de Bevelandse conversaties om plaats te maken voor gruwelhistories over deze inheemse tram. Zo vertelde men elkaar vol afgrij zen, dat de passagiers hun kleren da genlang moesten luchten om een pe netrante oliegeur te doen verdwijnen. Er werd zelfs betoogd, dat men uit 'n bepaald dorp vlugger naar Goes kon lopen dan naar het eigen tramstation, dat kilometers buiten de bebouwde kom lag Ge behoeft deze „Wild-Beveland- verhalen" niet te geloven. Ongetwij feld zijn ze afkomstig uit een anti- tramse duim. En die waren er vele in die dagen Maar de volgende geschiedenis is geloofwaardig en getrouw. Dat ver zekeren wij U met de hand op het hart. Eens hakkepufte de tram hijgend en ploffend in de buurt van een onbe waakte overweg in het weidegebied, dat men met de naam „Poel" pleegt aan te duiden. Een troep koeien pas seerde juist kalm en waardig de ge vaarlijke plaats, zodat het „peterolie stel" protesten-proestend en sputte rend de remmen moest aanzetten. Een bestuurder stapte nijdig uit en som meerde de koeiendrijver om „op te schieten met z'n troep". De cowboy verschoof echter rustig een zware pruim van links naar rechts en zei met een voorname plooi op zijn verweerde gezicht: „Eerst mijn koei en Dan jmno poel-expres!" dichtstbevolkte deel, door deze maat regel op een niet verantwoorde wijze in zijn bestaan getroffen worden; als was het voor de streek nog niet erg genoeg, dat door de minister mede werking werd verleend tot opheffing van het reizigersvervoer per spoor tussen Terneuzen en St. Niklaas (B.). ISOLEMENT NOG GROTER. Door genoemde maatregel zal, al dus de motie, het isolement tussen de verschillende delen van de provincie onderling en ten opzichte van de rest van Nederland weaerom opnieuw gro ter worden; niet het minst voor Zeeuwsch-Vlaanderen, terwijl juist het streven er op gericht moet zijn door het opheffen van verkeersobstakels de ontwikkelingsmogelijkheden veel ef fectiever te maken. De vele kostbare Zullen duizenden Beigen in Sluis benzine tanken? Gevolg van prijsverhoging meent Belgisch Kamerlid. In- een debat in de Belgische Ka mer ovdïr de verhoging van de ben zineprijs van frs. 5.45 tot frs. 6.80, merkte de liberale, afgevaardigde Vanderschuren op, dat de duizenden Belgische automobilisten, die hun weekend aan de kust doorbrengen, hun benzine te Sluis zullen tanken en dat de verhoging derhalve niet het bedrag van frs. 1 milliard zal op brengen, waarop gehoopt wordt. De benzine kost üi Nederland namelijk omgerekend in francs slechts frs. 4.95 per liter, aldus de heer Vanderschuren. Dé liberale afgevaardigde, aldus de correspondent van het Alg\ Handels blad, deelde mede, dat de Belgische Koninklijke Touringclub de zaak van de verhoging van de benzineaccijns bij de Belgische Raad van State aanhangig zal maken. Een aantal jonge Waalse katholieke parlements leden heeft besloten tegen te stem men wanneer Woensdag a,s. in de Tweede Kamer over de verhoging van de benzineaccijns gestemd zal worden. De kwestie heeft hiermede een politiek tintje gekregen en de rege ringVan Houtte zal dus over een „benzinetank" kunnen struikelen, al dus de correspondent van het Alg. Handelsblad, daar na de in October te houden gemeenteraadsverkiezin gen, algemene verkiezingen zouden kunnen volgen, indien de katholieke meerderheid verslagen uit de strijd zou komen. De rebellie van de jon ge Waalse Député's kan dus de re gering ten val brengen, daar de C. V. P.-meerderheid 108 katholieken tegen 104 voor de drie andere op- posltie-partijen, liberalen, socialisten en communisten, bedraagt. VERGADERING ZEEUWS DRANKWEER-COMITé Het Zeeuws Drankweer-Comité vergaderde te Middelburg onder voor zitterschap van de heer J. Gastel te Vlissingen. Men besloot een Zeeuwse vlag met embleem aan te schaffen. De secretaris, de heer M. A. L. Hu- bregtse, deelde mede. dat de autobus tocht naar de sluitings-demonstratie te Haarlem op Pinkstermaandag doorgaat. Dit jaar wordt in twintig Zeeuwse gemeenten een groter aantal dan voorheen de blauwe weelc-collecte gehouden. Deze collecte wordt in ver band gebracht met het op te richten consultatiebureau voor drankzuchti gen in Zeeland. Wegens te hoge kos ten zal men voorlopig niet overgaan tot stationsreclame, maar wel zal volle aandacht worden besteed aan de ln de steden geplaatste reclame- kasten. Man stortte van glooiing te Vlissingen. Door duisternis misleid Zondagmorgen vroeg werd aan tip voet van de glooiing, welke langs Boulevard Bankert te Vlissingen loopt, nabij het café „Victoria." een bewusteloze man aangetroffen, die bij nader onderzoek de 59-jarige H. uit Vlissingen bleek te zijn. Vermoedt wordt, dat H. door de duisternis mis leid te dicht bij de rand van de Bou levard is terecht gekomen, waarna hij enige meters naar beneden stortte. In het St. Joseph ziekenhuis te Vlissingen, waarheen het slachtoffer werd overgebracht, constateerde meix behalve enkele kneuzingen een zwa re schedelbaslsfractuur, waaraan ook de langdurige bewusteloosheid moet worden geweten. Zondagavond was het slachtoffer n.l. nog niet bij ken nis en liet de toestand^ zich vrij ern stig aanzien. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het gebeurde. bruggen in overig Nederland en met name in Rotterdam, waarvan koste loos gebruik kan worden gemaakt, hebben immers geen andere betekenis, en daaraan heeft Zeeland mede zijn belastingpenningen geofferd. Tenslotte dringt de raad er met klem op aan genoemde maatregel niet tot uitvoe ring te brengen en wordt besloten de ze motie ter kennis te brengen van de regering, aan de leden van Eerste en Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten van Zeeland en de motie voor adhaesiebetuiging toe te zenden aan de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenteraden. Nadat de heer Ilenry zijn motie ter kennis van de raad had gebracht, werd o.a. nog het woord gevoerd door de heer H. J. Colsen, die o.m. wenste, dat zal worden aangedrongen op een vrij vervoer op alle veren, bestendi ging yan de huidige toestand voor wat betreft de tarieven voor het vracht vervoer, vroegere verbindingen voor de veerdiensten Breskens en Terneu zen en een grotere boot voor vracht en veevervoer op de dienst Terneu zenHoedekenskerke. Besloten werd evenwel deze wensen niet aan de mo tie toe te voegen, doch kenbaar te ma ken aan het college van Gedep. Sta ten van Zeeiand. Inbraak te Vlissingen. In de vroege morgen van Zondag j.l. hebben ongenode gasten zich via een W.C.-raampje toegang ver schaft tot een woning aan de Bou levard Evertsen te Vlissingen. On opgemerkt slaagden zij erin met een fiets, enige kledingstukken en éen hoeveelheid levensmiddelen te ver dwijnen zonder sporen van betekenis achter te laten. De politie, die een uitgebreid onderzoek instelt, tast tot heden toe omtrent de identiteit der daders van deze brutale inbraak vol komen in het duister. Advertentie m 'N TRACTATIE VOOR flNKSTEREN IN UIXE POZEN VAN 50 STUKS 1U«I« .WW*.".? VPN n\OT\denV.eei 1 WRI&lBY ek*u»V°'n Weinig animo voor werk van Polder Walcheren. Het dagelijks bestuur van de Pol der Walcheren besteedde Maandag in het Polderhuis te Middelburg in het openbaar aan bestek no. 115, het maken van een steenbezetting en bestorting op de dijksnol en ver- bindingsdam voo-r de nieuwe zeedijk der Oostwatering van de Polder Wal cheren. Er waren slechts twee in schrijvingsbiljetten: P. C. Kraaije- veld, Sliedrecht voor 102.300 en C. W. Dekker te Veere voor 94.400. De gunning werd aangehouden. Luchtreis van jonge wilde eenden in Souburg. Op de rug van de moeder. Vele lezers zullen de gewoonte van wilde eenden kennen om hun nesten te bouwen op hoog boven de grond gelegen plaatsen, zoals bijvoorbeeld knotwilgen. De vraag: hoe komen de jonge eentjes uit die boomnesten op de be gane grond heeft menigeen bezig ge houden. Ik herinner mij dezer dagen te heb ben gelezen, dat jonge wilde eenden, uitgebroed in hooggelegen nesten dooi de moedereend worden verlokt, zon der hulp, de sprong naar de begane bodem te malcen. Dat zich naar bene den laten vallen werd door de schrij ver van het bedoelde artikel zelf waargenomen. Nieuw was deze waar neming niet. want reeds Brehm deelt ons mee, dat jonge eendjes uit boom nesten zich zonder hulp laten vallen. Dit in tegenstelling met de bewe ring, als zouden de jonge eendjes op de rug van de moeder de weg naar het natte element vinden. Hiermee is echter het laatste woord niet gesproken. Uit een mededeling van enige onzer lezers uit Oost-Sou burg, de heren Maas—Rietveld, La Soe en Bosschaart blijkt, dat ook het andere geval mogelijk en zelfs waar schijnlijk is. Op 8 Mei 1952 immers kwam plot seling een wilde eend een portiek bin nenzeilen in glijvlucht met een 5-tal jongen op de rug. Volgens de mededelingen van een eendenhouder waren deze jongen plm. 10 dagen oud. De heren vragen mij wat de oorzaak van deze wonderlijke vlucht kan we zen. Ik aarzel niet te veronderstellen hier te doen te hebben met een stel jonge eendjes, op grote hoogte uit gebroed, die nu door de moeder op de rug naar het water werden ge bracht. Hoewel het een raadsel blijft, wat het dier uit de koers bracht (spiegelend glas?) heeft deze waarne ming toch vastgesteld, dat eendenjon gen door de moeder vliegend kunnen worden getransporteerd. Wie van de lezers heeft een derge lijke waarneming kunnen doen? Dan graag bericht. BAREND ZWERFMANS. STEUN AAN KLEINE BOEREN Rationeel geleid bedrijf ook voor kleine, zelfstandige grondgebruikers. Rationalisatie is naast mechanisatie een der eerste vereisten voor de Nederlandse landbouw in deze tjjd. Alles moet er op gericht worden om met de minste kosten op de bedrijven, de hoogst mogelijke productie te verkrijgen. Vele maatregelen, welke hiertoe Itunnen lelden, gaan echter met kapitaalsinvesteringen gepaard, hetgeen voor 'de kleine boeren een bezwaar kan opleveren. Ook in Zeeland! Hoewèl liet overgrote deel van de Zeeuwse cultuurgronden in handen is van de grote boeren 117.000 van de 146.000 ha. beboeren toch altyd nog 65 van de grondgebruikers, een kleinere oppervlakte dan 10 ha- Om ook deze mensen voor zover hun hoofdberoep in de landbouw ligt aan een rationeel geleld bedrijf te hel- pen, is er reeds verscheidene jaren de premie.regeling voor kleine boeren. Ongeveer 53 van de Zeeuwse boeren met totaal 23.000 ha. komt hier. voor in aanmerking. Deze regeling maakte het mogelijk om aan de kleinere zelfstandige grondgebruikers, voor zover hün ver mogen het bedrag van 25.000 niet te boven gaat, door de overheid pre mies te doen verstrekken voor het aanbrengen van verbeteringen op hun bedrijf. In totaal is hiervoor dit jaar voor Zeeland ruim 51.000 be schikbaar, onderverdeeld in 36.185 voor individuele premie-verstrekkin gen en f 15.400 voor premieyerstrek- ltingen in groepsverband. Veel gebruik wordt gemaakt van deze regeling voor de aankoop en in zaai van gras en klaver. Wanneer de kleine boer dit alles zelf moet bekos tigen, is hij om financiële redenen vaak geneigd het goedkoopste zaad te kopen, met een mindere opbrengst als gevolg. Door de premieverstrek king kan echter beter zaad worden aangekocht, welke een hogere op brengst geeft Momenteel is voor het graszaad reeds 31 en voor de kla ver 18 van het voor 1952 beschik bare crediet op de Zeeuwse eilanden aan premies uitgegeven. Ook de bouw van groenvoedersilo's, wordt door deze regeling bevorderd. Tot dusver is dit jaar voor de bouw van 21 silo's premie verstrekt, of wel 23 van het beschikbare bedrag. Voor de bouw van gierkeldefs is tot op heden 25 van het crediet uitge geven. VELE MOGELIJKHEDEN, éel vraag blijkt ook te bestaan naar de volautomatische drinkwater- bakjes in de stallen. By de premie verstrekking is men hierbij reeds aan de 30 toe. Dit jaar is in de rege ling ook de aanschaf en het gebruik van maisdroogrennen opgenomen. Hiervoor werd tot nu toe een vyfde deel van het crediet uitgegeven. Voor één jaar werd ook de mogelijkheid geschapen om een premie te ontvan gen bij de aanschaf en het gebruik van ruiters. Hiervoor bleek grote be langstelling te bestaan, want er werd reeas 55 van het beschikbare cre diet „opgesnoept". Verder bestaan er mogelijkheden om premies te ont vangen voor de inrichting en verbe tering van stalruimten en bouw- en grasland, bekalking van land, onder zoek van grond- en gewasmonsters, aankoop rundvee, aankoop en ge bruik van verplaatsbare drinkwater voorziening en van pompinstallaties. In groepsverband kunnen premies verstrekt worden aan kleine boeren die coöperatief landbouwwerktuigen willen aanschaffen en gebruiken, voor coöperatieve vereniging voor bewa ring van pootaardappelen, aanslui ting by verenigingen voor kunstma tige Inseminatie enz. Verschillende aanvragen zjjn nog in behandeling. In verge! yidng met vorig jaar kan een ütygende belangstelling voor de ze regeling worden waargenomen. Ongetwijfeld kan dit de Zeeuwse landbouw niet anders dan ten goede komen! HET LEEK TRADITIE TE WORDEN Er is voor deze vrijwillige arbeidskrachten geen werk meer. Naar wij vernemen zullen deze zomer op Walcheren en Zuid-Beveland geen werkkampen voor buitenlandse studenten meer worden georgani seerd. Ook elders in het land kan het Bureau voor buitenlandse studenten betrekkingen in Leiden vrywel geen emplooi meer voor hen vinden. In de afgelopen vijf jaar zyn de studentenkampen een groot succes geweest, niet in het minst die voor mannelijke studenten in Biggekerke en/of Westkapelle en voor meisjes in Wilhelniinadorp. Ook dit jaar wilden weer vele buitenlanders twee vaean- tieweken in ons land komen werken, doch voor het eerst is het Bureau voor buitenlandse studentenbetrek kingen er niet meer in geslaagd vol doende grote objecten voor nen te vinden. De leiding van dit bureau heeft vele besprekingen gevoerd met instanties als de D.U.W. e.d., doch5 zoals men ons zeide, „alles stuit af op de toenemende werkloosheid". Het wordt niet verantwoord geacht de buitenlandse studenten in te schake len bij grote werken, nu zovele Ne derlanders niet aan de slag kunnen komen. Voor Walcheren komt daar nog bij, dat de herverkavelingswerken thans in een stadium zijn gekomen, waar in men de buitenlandse studenten hun wil is goed, maar zij zijn uiter aard geen volwaardige arbeidskrach ten bezwaarlgk meer kan gebrui ken. De meisjesstudenten hielden zich de vorige zomers zowel op Zuid-Be veland als in de Betuwe bezig met de fruitpluk. Ook haar kampen kunnen niet meer worden georganiseerd, daar geen geregeld werk voor grote re groepen meisjes kan worden ge garandeerd. Het bureau te Leiden doet vanzelf sprekend alle moeite om toch nog zo veel mogelgk vreemde studenten in de gelegenheid te stellen zich in Ne derland ve'rdienstelijk te maken. Men handelt zo uit practische motieven wanneer slechts weinig buitenlan ders in ons land aan het werk kun nen worden gezet, is er ook maar weinig plaats voör Nederlandse stu denten in buitenlandse kampen maar vooral ook uit idealistische: de ervaring heeft geleerd, dat deze uit wisseling van jonge mensen niet wei nig bijdraagt tot versteviging van de vriendschapsbanden tussen de jeugd van verschillende landen en tot ver sterking van het wederzijds begrip en dus van de vrede. Daarom valt het óok zeer te betreuren dat deze on derneming als een kaartenhuis in elkaar dreigt te storten. Het vastlopen van de „Aardijk" bij Walsoorden. De Raad voor de Scheepvaart heeft de zaak behandeld tegen kapi tein T. B. van het stoomschip „Aar- dijk", dat op het Plaatje van Wals oorden in de Wester-Schelde aan de grond liep. De „Aardyk" was van Antwerpen op weg naar zee. Het was hoog water en het zicht was goed. Na het horen van de getuigen kwam de raad tot de volgende con clusie: Het aan de grond lopen van het stoomschip „Aardijk" op 21 October 1951 op het Plaatje van Walsoorden was een gevolg van het feit, dat de loods het vaarwater ter plaatse niet kende, doordat hij niet op de hoogte was van de verandering in de beba- kening, welke kort daarvóór had plaats gevonden. De kapitein wist evenmin van deze wijziging. Het is een ernstige nalatigheid ge weest van de loods, dat hij niet vóór het aanvangen van een nieuwe reis zich op de wacht heeft gemeld om te informeren naar veranderingen in 't vaarwater, vooral nu hij enige dagen verlof had gehad. De loods kwam na het passeren van de Schor van Baai- hoek voor een situatie, die hij niet kon overzien. In plaats van zijn twij: fel aan de kapitein mede te delen en voor te stellen ten anker te gaan, heeft hy getracht de weg te vinden, terwijl hij niet over voldoende midde len beschikte om zonder groot risico voor het schip dit traject te bevaren. De kapitein van de „Aardijk" was niet in het bijzonder op de hoogte van het vaarwater op de Wester- Schelde en de laatste wijzigingen van het vaax-water by Walsoorden waren hem onbekend. De Raad achtte het begrypeiyk, dat, nu de kapitein daar geheel op de aanwijzigingen van de loods moest vertrouwen, bü hem niet tijdig zodanige twijfel aan de kennis van de loods is gerezen, dat hy in moest grypen in de door de loods geleide navigatie. De Raad achtte de kapitein dan ook niet aansprakelijk voor het vast lopen van de „Aardyk". Burgemeestersinstallatie te Poortvliet. Op Woensdag 4 Juni a.s. zal de nieuwe burgemeester van Poortvliet plechtig worden geïnstalleerd. Voor zijn installatie zal de burgemeester feesteiyk worden ingehaald. De ge hele dag zullen er volksspelen zyn. De raad van de gemeente Poort vliet zal op Zaterdag 31 Mei in een speciale vergadering byeenkomen om afscheid te nemen van de aftredende burgemeester B. J. van Oeveren en de gemeente-ontvanger C. J. Steen- poorte. De vergadering begint 's mid dags om 3 uur. Maar in Leiden geeft men de moed nog niet op. Er wordt ijverig ge zocht naar werk voor kleinere groe pen, zoals het inpakken van bloem kool, het rooien van aardappelen, liet aanleggen van rijwielpaden. En in middels worden reeds de nodige con tacten gelegd om te bereiken, dat volgend jaar weer honderden studen ten uit Amexika en de West-Europe- se landen twee weken in Nederland de handen uit de mouwen kunnen steken en daardoor Nederland en de Nederlanders beter kunnen leren kennen. Kranige redder beloond. Zaterdag heeft de burgemeester van Goes. mr. W. C. ten Kate, na mens het Carnegie Heldenfonds aan de radio radarmonteur der Kon. Ma rine, J. van Riet, vroeger in Goes woonachtig, een polshorloge met inscx-iptie uitgereikt. De jongeman stond eind Maart van het vorig jaar aaxx het Noord-Hol lands kanaal te Purmerend op een bus te wachten, toen hy zag dat eexx Idnd van een pas.serend sleépschip te water viel. Van Riet aarzelde geen moment en sprong te water om liet kind, dat reeds gezonken was, te redden. Door de kx*acht van het wa ter bleek het tegen de bodexxx van het schip te zijn gedrukt. Na enig zoeken onder water, slaagde de jon- geixxan erin het kind te vinden en behouden aan land te brengen. 60 jaar V.V.V.-werk. (Vervolg van pag. 1). HET HUIDIG BËSTtïtlR, Wanneer we verder bladex*en in het 60 jaar oude notulenboek van de Vlissingse V.V.V. dan treffen we op 7 Juli 1931 'n notulist aan, die 'n hand schrift heeft, dat men rustig een „pootje" zou mogen noemen: de heer Ad. Mets is secretaxis gewox-den. Op 21 Februari 1938 vinden we voor het eerst de handtekeixing van de nieuwe voorzitter J. L. Vex-hagen. Samen met de penningmeester-, de heer C. Bikker, hebben deze beide he ren na de oorlog van 1940—1945 aan de V.V.V. Vlissingen een nieuwe ba sis gegeven. Ze wistexx de samenwer king met het gemeentebestuur uit te bx-eiden. Met hulp van de gemeente en enkele leden kwam het verkeers- huis by het Betje Wolffplen tot stand. Er kwam vast personeel voor V.V.V. en intensiever dan ooit tevoren werd voor de belangen van het toerisme geijverd. Wei een verschil met de ax-bekl in het verleden. Nu een veel meer zake lijk bedrijf met personeel en destijds een liefhebberij! Toch is er in eén opzicht nog een grote overeenkomst: het dagelijks bestuur verzet een enor me massa werk. Maandelijks komt men bijeen in bestuursvergadering en dat zyn werkvergaderingen! Boven dien zijn er wekelyks allerlei zaken af te doen, waarvoor contact met de leden van het dagelijks bestuur xxo- dig is. WAT ZE ZEIDEN. Wij hebben een kort gesprek gé- had met het dagelijks bestuur. Dit zei de voorzittel-, de heer J. L. Verhagen: „Wij willen een Walcherse samen werking voor het vreemdelingenvei-- keei*. Walcheren moet naar voi'en ge bracht worden als toeristische een heid in woord, klank, beeld en ge schrift". Dit zei de lieer Ad. Mets: „Wij krij gen steun van vele. kanten. Hier is een cheque van f 25, dié ik als gift ontving. De vereniging „Ons Genoe gen" zegde belangeloos haai- mede werking toe. Wij willen dé houten kiosk laten verdwijnen als verkeer's- huis. We zullen het pand Coosje Bus- kenstraat 57 straks betrekken". Dit zei de penningmeester, de heer C. A. Bikker: „Wij boekten de laatste twee maanden circa 25 nieuwé leden. De verhouding met de middenstand, waarover wel eens werd gepraat, is zeer ten goede gekeerd, Onze ere voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, woont herhaaldelijk onze vergaderin-. gen bij. De heer W. ten Haaf van Ho reca, geeft ons steeds waai-devolle adviezenMaar wat iic het liefst zou willen zeggen is, dat ik in dit bestuur een viiendenkring zie, die de bevordering van het toerisme als ide aal heeft". Deze woorden werden gesproken in het notariskantoor van de heer J. L. Verhagen, waar al zovele bestuurs- besprekingen werden gehouden. Op Woensdag a.s. zal de V.V.V.- Vlissingen x-ecipiëren in hotel „Noord- zeeboulevard"dezelfde plek, waar de vereniging 60 jaar geleden werd opgericht. Het staat nu al vast, dat er dan velen zullen komen om gelukwensen aan te bieden en dat dan duidelijk zal blijken hoezeer Vlis singen en zijn V.V.V. in de aclitei-- liggende 60 jaar met elkaar zyn ver groeid. Vlissingen zoixder V.V.V. is on denkbaar geworden. Dat is het re sultaat van 60 jaar noeste arbeid en daarvoor past een ere-saluut!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2