NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Zioin Zijpe WALCHEREN BRADERIEPLAN MET GEMENGDE GEVOELENS ONTVANGEN §tc RAAD VAN KLOETINGE STELDE B. EN W. NIET IN GEBREKE ZATERDAG 17 MEI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Opvoeding tot burgerzin Causerie van prof. mr. Schollen ie Vlissingen voor jonge staatsburgers Het gemeentebestuur van Vlissingen had Vrijdagavond in het Concertge bouw de jonge kiezers en kiezeressöft uitgenodigd tot bijwoning van een ver gadering, waarin als spreker optrad prof. mr. L. W. G. Scholten uit Utrecht, die het onderwerp: „Opvoe ding tot Burgerzin" behandelde. De vergadering welke werd bijge woond door een 60-tal aanstaande kie zers en kiezeressen, werd geopend door de burgemeester, mr. B. Kolff. Prof. Scholten gaf allereerst een his torisch overzicht van het ontstaan van het Nederlandse democratische staats bestel, dat zijn grondslag vond inde Unie van Utrecht. In een der artikelen, stond een clausule, die voor die tijd een unicum was, nl. „dat niemand om zyn geestelijk en religieuze overtui ging kon worden vervolgd". Van toen af was Nederland een vrijplaats voor iedereen: Quakers, Joden en Vrijden kers uit alle landen zochten een toe vlucht in ons land. Dit beginsel is tot op heden gehand haafd. Een Groen van Prinsterer en een Thorbecke stonden later, hoe ver schillend in levensovertuiging ook, pal voor deze vrijheden van ons volk. Zeer breedvoerig zette prof. Schol ten voor de jeugdige staatsburgers uit een, onder welke voorrechten zij in Nederland leven, wat het staatsbestel betreft. Als een bewijs hiervan noemde prof. Scsholten de regeling van de verhou- ding tussen openbaar en bijzonder on derwijs, welke wet door de Tweede Kamer met algemene stemmen werd aangenomen en algehele bevrediging in den lande vond. Pogingen om de invloed van het volk te beknotten, bv. in 1814, stuitten op heftig verzet. Spr. wees op de tot standkoming in .1849 van de Grondwet, onder het ministerie Thorbecke, welke Grondwet in zijn algemeenheid nog even levend en krachtig is als 100 jaa; geleden. In deze Grondwet zijn de rechten en vrijheden van ons volk verankerd. Steeds zijn de pogingen om hierin ver andering te brengen, mislukt. Vervol gens wees spr. in zijn boeiend betoog op de plichten en zeker ook de voor rechten, welke de a.s. staatsburgers thans ten deel valt, nu zij voor het eerst ter stembus zullen gaan. Hun medewerking aan het staatkundig le ven moet leiden tot vermeerdering der nationale kracht. In het bizonder wees prof. Scholten op de betekenis van het algemeen kiesrecht voor de gemeenteraden en de provinciale Staten ter voorkoming van staatstyrannie en staatsvoogdij. Staatsburgerschap moet beginnen bij de plaatselijke burgergemeenschap en daarom moet ook actief medegeleefd worden met de gemeentelijke politiek. Tenslotte wees spr. op de betekenis van Vlissingen in de loop der eeuwen in de strijd voor de onafhankelijkheid en op de democratische gezindheid van zijn inwoners en zijn verknocht heid aan het Huis van Oranje. Nadat nog enkele vragen door prof. Scholten waren beantwoord, dankte de burgemeester prof. Scholten namens het gemeentebestuur voor zijn leerza me en boeiende causerie. Middelburg ONDERWIJZERES BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de Hervorm de lagere school aan de Zuidsingel te Middelburg werd met ingang van 1 September a.s. benoemd me], C, B. Smallegange te Rotterdam. ODD-INGEZETENE OVERLEDEN. Te Rotterdam overleed de heer J. P. W. van der Sluys, die tot - Januari jl. secretaris was van de Nederlandse Onderwijzersvereniging. De heer Van der Sluys werd in 1886 te Middelburg geboren en genoot zijn opleiding voor onderwijzer aan de Rijkskweekschool aldaar. Vlissingen K-A.B. fe Vlissingen houdt huisvlijttenloonstelling Vrijdagavond werd in het K.A.B.- gebouw in de Beursstraat te Vlissin gen de eerste K.A.B. huisvlijtten- toonstelling van Zeeland geopend. De voorzitter van de K.A.B. te Vlissin gen, de heer F. Schets, sprak een begroetingswoord en zeide verheugd te zijn, dat zoveel inzendingen .van groot en klein waren binnengekomen. De leider van de cultuurdienst der K. A. B., de heer Louis Beumer uit Utrecht, wees er op, dat vroeger zo iets nimmer tot stand had kunnen komen, omdat de sociale toestanden dit toen niet veroorloofden. Nu, met betere arbeidsvoorwaarden, is dat wél mogelijk. De vrije tijd schept ech ter problemen van de vrijetijdsbeste ding. Huisvlijt is in dit verband zeer belangrijk en deze expositie bewijst, dat daarin ook iets van de persoon lijkheid van de arbeider tot uitdruk king kan komen. Deze huisvlijttentoonstelling is een bezoek ten volle waard. Een groot aantal werkstukken op velerlei ge bied is hier bijeengebracht, zoals tapij ten, kleedjes, kleding, schilderijen, een grote hoeveelheid kindersDeelgoed waarbij kunstige kinderkamérs, pak huizen. poppen. Direct na de opening bezochten reeds tal van Vlissingers de fraaie expositie. „SNIP EN SNAP" VERWEKTEN LACHSALVO'S. In het Concertgebouw te Vlissin gen bracht Donderdagavond een aan tal bekende radio-artisten een uitste kend programma. Het leeuwendeel daarvan namen Willy Walden en Piet Muyselaar voor hun rekening. Twee schetsjes, waarmee zij voor het voet licht kwamen, namelijk „De slaapwan delaarster" (met Aase Rasmussen) en „De test" sloegen in en niet ten on rechte, want zij waren goed. Nog be ter was echter de wijze, waarop zij twee bekende songs, Cocktails for two en Jumpin' Jive uitvoerden. Elly Westermeyer vertolkte enige aardige cabaretliedjes en zij liet de zaal daveren, toen zij daarbij assisten tie kreeg van een Jantje. Het muzikale gedeelte nam Cas Oosthoek voor zijn rekening met een aantal populaire liedjes op accordeon en piano en Willy Vervoort zorgde er op uitstekende wijze voor, dat er geen hiaten in het programma kwamen; ook hij had veel succes met conferen ce en liedjes. ONDERWIJ SMUT ATIE S In verband met het gereed komen van 't gebouw voor de nieuwe open bare school aan de President Roose- veltlaan te Vlissingen stellen B. en W. aan de raad voor te bepalen, dat van de twee bestaande openbare scho len in dit stadsgedeelte de Bonedijke- school 6 leerkrachten zal tellen en 225 leerlingen, terwijl de nieuwe leerkrachten zal tellen met 184 leer lingen. Zij adviseren de raad over te plaatsen van de Bonedijkeschool naar de nieuwe school de heer J. Oosterling als hoofd, de heer M. J. A. Bil als onderwijzer en mej. A. C. Tielrooy als onderwijzeres. Voorts willen zij de heer P. H. Comelis benoemen tot hoofd van de Bonedijkeschool. Voor de vervulling van de andere vacatures zullen binnenkort voorstellen worden ingediend. Aan mej. M. Verheul onderwijzeres aan de Vincent van Goghschool werd per 1 September eervol ontslag ver leend op haar verzoek. Zij werd be noemd tot onderwijzeres op de Ned Antillen. MIDDELBURGSE WINKELIERS BIJEEN Bezwaren richtten zich o.m. tegen tijdstip en plaats Op een door vyf en tachtig middenstanders bezochte vergadering is Vrij dagavond langdurig gediscussieerd over het plan van de Middelburgse Mld- denstandscentrale om op 24, 25 en 26 Juli a.s. ter gelegenheid van de Oost- VJaamse tentoonstelling, de Benelux-ronde en het bezoek uit Folkestone in het centrum van de stad een braderie te organiseren. De vergadering was hierover niet onverdeeld enthousiast, blijkens de talrijke, practische bezwa ren, die naar voren werden gebracht en die zich o.a. richtten tegen het tijd stip en de plaats van de braderie, Het resultaat was, dat zich tot nu toe nog slechts een vijftiental zakenlieden als deelnemers hebben gemeld. Bij het begin van deze, door de heer L. J. v. 't Westende gepresideerde ver gadering, gaf de heer P. I. Hamming een relaas over de door hem bezochte braderie in Zaandam. Hij constateerde dat men, door in te haken op de drie belangrijke gebeurtenissen in Juli, de feestvreugde vergroot, een andere sfeer in de stad brengt, bewijst dat Middelburg de koopstad is en zaken doet, terwijl geen grote uitgaven voor reclame nodig zijn. De heer Hamming noemde de braderie een verkoop-car naval, dat echter niet mag ontaarden in een kermis op de markt.. Hij deelde mede, dat het trottoir verhuurd wordt voor f 12.50 per strekkende meter. Op een vraag van de heer v. d. Ka mer werd geantwoord, dat de kosten voor de deelnemers zullen meevallen. De heer I. M. v. Houte was tegen een braderie, die aan een aantal winke liers wordt opgedrongen. Met een stok achter de deur: „als je niet mee doet, krijg je een ander voor je deur" Hij voorzag voor bepaalde branches grote moeilijkheden, noemde het tijd stip zeer ongunstig, omdat op 24 Juh de koopjes reeds uit de uitverkoop zijn en was bevreesd, dat het stads beeld door de kraampjes ernstig wordt geschaad, terwijl er onvoldoende zicht blijft op de etalages. De initiatiefne mers bestreden echter al deze argu menten. ANDERE VRAGEN. Er kwamen nog vele andere vragen naar voren, bijvoorbeeld of het zin heeft de braderie te organiseren op het moment, dat cr toch reeds vele vreemdelingen in de stad zijn, of de andere straten niet worden leeggezo gen en of de winst de onkosten en de vermindering van inkomsten in de zaak zelf goed maakt. De heer v. d. Kamer gaf in overweging de braderie op een ander terrein te houden en meende dat een koopjesmarkt wordt gecreëerd, welke alleen zin zou heb ben bij het begin van de uitverkoop. Ook werd gevraagd, waarom de M.M C. de winkeliers niet tevoren heeft geraadpleegd, waarop de heer van 't Westende antwoordde, dat daarvoor juist deze vergadering was uitgeschre ven. Hij protesteerde tegen een klacht van de heer J. Montaan, dat concrete antwoorden op de uit de vergadering gestelde vragen achterwege waren ge bleven. Wij vernemen nog, dat het Winkel centrum en Handelsbelang spoedig na deze informatieve bijeenkomst hun standpunt ten opzichte van de brade rie bekend zullen maken. Rector H. J. M. Loves te Oostburg overleden. Donderdugnacht is in het R.K, Zie kenhuis te Oostburg overleden de eerwaarde heer Henricus J. M. Loves, lu leven rector van het ziekenhuis en het Sint Anthoniusgesticht te Oost burg. JtdsXvHx Icoii FILMS IN ZEELAND Legende van een stem. Enrico Caruso, een Italiaanse film van Giacomo Gentilomo. De ondertitel van deze beziens waardige filmbiografie (in Grand- theater te Gnes en Alhambra te Vlis singen) luidt „De legende van 's werelds schoonste stem" Inderdaad is Caruso reeds een legendarische fi- fuur geworden en zijn brillante stem lijft stellig als „de schoonste, ooit gehoord" in dc herinnering. In hoe verre de inhoud van de filmbiografie (het eerste deel van zijn leven) klopt met de feiten, valt moeilijk te be oordelen, doch vast staat, dat de Ita lianen dit filmisch eerbetoon aan één hunner grote zonen met eerbied en zorg hebben gemaakt. Maurizio di Nardo is heel aardig als het kind Caruso en voor de roi van de volwassen zangei deed mer. een goede keus met de tenor Mario del Monaco van de Metropolitan in New York. Deze voor ons nog onbe kende zanger blijkt over een prachtig geluid te beschikken. Ellen, een Amerikaanse thriller van James V. Kern. Een meisje ontmoet een jonge ar chitect, die verliefd op haar wordt en ontdekt dat hii na de dood van zijn verloofde aan een schuldcomplex lijdt. Daar de liefde wederkerig is, rust zij niet, voordat zij het raadsel van een dodelijk ongeval heeft opge lost en eind goed is natuurlijk al goed. Zie daar het verhaal in een notédop van deze onderhoudende film, waarin Robert Young, Betsy Drake, Florence Bates, John Sutton en Henry O'Neill vlot de hoofdrollen vertolken. (Electro. Middelburg.) Wij bespraken reeds De onvindbare Pimpernel (The elusive Pimpernel), een Engelse kleurenfilm van Powell en Pressburger in Luxor Vlissingen en Dc man in het zwart (The dark man), een Engelse film van Jeffrey Dell in de Middelburgsche Schouw burg. De eerste is een sappige en spectaculaire nieuwe verfilming van baronesse Orczy's befaamd avontu renverhaal, met uitstekend spel van David Niven, Margaret Leighton e.v. a., de tweede een goed gemaakte, spannende thriller, waarin Edw. Un- derdown, Natasha Parry en Maxwell Reed spelen. Zondagmiddag draait in de Schouwbuvg Schudden voor het gebruik (Down memory lane), een cocktail van oeroude fragmenten uit lachfilms, waarin men figuren terug ziet als de onvergetelijke W. C. Fields en de vreselijk scle Ben Turpin. SENSATIONELE BERICHTGEVING Antwoord op vragen van de heer Schipper in besloten zitting verder besproken In een Vrijdagavond gehouden vergadering van do gemeenteruad van Kloetinge heeft burgemeester mr. II. N. baron Schiminelpennlnck van der Oye uitvoerig geantwoord op de in de vorige vergadering door de neer Schipper gestelde vragen. Nadat hierover In ecu besloten zitting was ge discussieerd, deelde wethouder Straub (CH) mede, dat h(j ernstig gegriefd was door een kop in een Christelijk dagblad, volgen» welke B. en in gebreke werden gesteld. Deze beschuldiging wenste, hjj onder voorwaarde te accepteren. Op zijn voorstel besloot de raad „zijn afkeuring uit te spre ken over de sensationele wijze waarop het verslag van de vergadering van 2 Mei in de pers is opgenomen en B. en W. niet In staat van beschuldiging te stellen". De heer Schipper stemde blanco, terwjjl de wethouders zich van stemming onthielden. Dc begroting 1952 ls niet veel latei- clan in andere gemeenten behandeld. Een vroegere behandeling is niet al- altHd een voordeel. De memorie van toelichting op de begroting, die niet compleet ls, is niet het enige stuk om op de hoogte te komen. Dc bur gemeester gaf in overweging de se cretaris tc ontbieden op dc vergade ring van de commissie van onder zoek. Hij noemde het onbegrijpelijk, dat destijds besloten is de secretaris niet op deze commissievergadering toe te laten. Het feit dat de uitgaven van een vijfde leerkracht gedeeltelijk voor de gemeente zijn gebleven, werd erkend, doch dit was het gevolg van een ge wijzigde rijksregeling, waarvan niet (ijdig kennis was gekregen. Dat de bouw van de lieer de Jonge uit £1- lemeet stagneert, ligt niet aan B. bouwvolume voor 1952 is In antwoord op de vragen werd o.m. medegedeeld dat slechts raads vergaderingen kunnen worden gehou den wanneer hiervoor voldoende te behandelen punten aanwezig zijn. Ge streefd wordt ook de raadsvergade ringen steeds in de avonduren te houden. Het ontbreken van raadspor- tefeuilles is geen regel. Inderdaad komen wijzigingen van de begrotin gen dikwijls te laat. Aan de secre taris is opgedragen er voor te zorgen dat deze gelijk met de agenda wor den doorgegeven. O.- en W.-Souburg JAARVERGADERING GROENE KRUIS. De afdeling SouburgRitthem van het Groene Kruis hield in zaal Ver- beem te Souburg haar jaarvergadering onder leiding van de heer J. de Pries ter. De secretaris, de heer F. Leenhouts, deelde in zijn jaarverslag mede. dat 925 verplegingsartikelen werden uit gereikt aan 539 leden. Zoals bekend zal een tweede wijk verpleegster worden aangesteld in sa menwerking met de Chr. wijkverple ging. Men is er tot nu toe niet in ge slaagd een candidate voor deze func tie te vinden. De t.b.c.-verzorging is nog steeds het zorgenkind van de ver eniging. De boeken van de penningmeester, de heer P. de Rijke, gaven een nadelig saldo aan. Op voorstel van een dei- aanwezigen werd het geringe bedrag, dat beide functionarissen ontvangen voor het vele werk, met een klein be drag verhoogd. De aftredende bestuursleden, de he ren Leenhouts, Faas en Poelman te Ritthem. werden herkozen. HEEFT U LAST VAN HAARUITVAL OF ROOS? GEBRUIKT DAN JOCHEM'S HORMONEN PREPARAAT WALCHEREN ZONDAG 18 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 ds. Otte, 2.30 en 6 de heer Oskam; Biggekerke 10 ds. Witteveen, 2 ds. Kloosterman; Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. v. Winters wijk, 2.30 ds. Kalkman; Kleversker- ke 10 ds. v. Woerden; Koudekerke 10 ds. Enker, 2.30 ds. v. Dijl; Vlissingse weg 7 ds. v. Dijl; 't Zandt 10 ds. Durkstra; 7 ds. Enker; Me- liskerke 10 de heer Barnard, 7 ds. Durkstra (jeugdd.); Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Smits; Concertzaal 10 ds. Visser; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. v. Woerden, 2.30 geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Dijl, 7 ds. v. Empel; 9.30 Rehoboth jeugd- kerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Witteveen (Jeugdd.); Ritthem 10 ds. v. Empel, 2.30 ds. Sneller; Se- rooskerlce 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 6.30 ds. v. Winterswijk; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Hartjes, 5 ds. Sickesz; Engelse kerk 9.30 voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Kloosterman; Ha vendorp 10 ds. Sickesz; Vrouwenpol der 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan- de 9.30 de heer Wijsman, 2.30 de heer v. d. Meulen, Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhurjzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Gapinge 9-30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerlce 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Meister. 2.30 ds. Veldkamp; (Noorderkerk) 9.30 ds. Veldkamp, 5 ds. Meister; (Lutherse Kerk) 7.15 ds. Dercksen; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds, v. Til; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Derck sen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 os. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder (Ned. Herv. Kerk) 2 en 7 ds. Goeman; Westka pelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 cand. Zomer; Vlissin gen 8 en 4.45 cand. Zomer. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg i0 en 3 leesd.; Vlissingen 9.30 leesd. 5.30 ds. Gruppen; Arnemuiden 6.15 leesdienst. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboor. Ver. v. Vriiz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz; Wissingen 10.45 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 da. Stol; Vlissingen 10.30 da Stol. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. ar. Bakker; Wissingen geen dienst. Hersteld Apost. Zendingsgem. Wis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Hells. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verl. samenk.; Vlissingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 ver- lossingssamenk. o.l.v. kapt. Ranse laar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wijdingsd., 12 Zondagsschool, 7.30 Evang. samenk. Zaterdag 20 Bid stond o.l.v. stafkapt. Bakker. MOTORSPORT Internationale TT.-races op 28 Juni a.s. te Assen. Zaterdag 28 Juni a.s. zullen op het circuit van Drente bij A^sen, de be roemde internationale T.T.-races weer worden gehouden. De klasse indeling is zodanig gemaakt, dat eerst de 125 cc start voor zeven ron den over 115.75 km., daarna de 250 cc met 10 ronden over 165.36 km., vervolgens de 350 cc met 12 ronden over 198.43 krr. en tenslotte de 500 cc voor 16 ronden over 264.58 km. Nu de 250 cc is toegevoegd, is de start een half uur vervroegd, zodat des morgens twee en des middags twee wedstrijden kunnen worden verreden Het maximum aantal deelnemers is per klasse vastgesteld op 40. daar de organisatoren van oordeel zijn, dat de veiligheid een hoger aantal niet toelaat. VOETBAL HulstZierikzee te Goes. De beslissingswedstrijd Hulst Zierikzee om één plaats in de derde klasse K.N.V.B. zal niet, zoals wij reeds eerder meldden, te Middelburg worden gespeeld, maar op het ge meentelijk sportterrein te Goes. WIELRENNEN Jan Nolten is de leiderstrui kwijt De Nederlander Jan Nolten is de leiderstrui in de Route de France kwijt. Met een achterstand van ruim 7 minuten op de overwinnaar Julien ne en op de Belg Adriaenssens. zijn naaste concurrent, arriveerde hij als 30ste in de etappe in de 12e etappe van le Boulou naar Montpellier. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Adriaenssen (B.) 48.21,4; 2. Nolten (Ned.) 48,24,17; 3. Loof (Fr.) 48.26,34; 4. Bernard (F.) 48.29,57; 5. Julienne (Fr.) 48.33,12. AUTOMOBILISME Drie Provinciën-rit gestart De anders zo rustige Drentse plaats Meppel was Vrijdagavond het ver-za melpunt van ruim honderd personen auto's uit alle delen van het land, die op het Vledder te Meppel werden op gesteld voor de start van de Drie Provinclënrit 1952, gehouden door t'.e RAC-Noord. Deze rit telt mee voor het kam pioenschap van Nederland betrouw- baarheidsritten en heeft een nacht en een dagtraject, resp. ruim 300 en bijna 400 km lang. Om één minuut over acht loste de burgemeester van Meppel, mr. A. Kleijn. het startschot TENNIS FRANKRIJK-NEDERLAND NA EERSTE DAG ONBESLIST Na de eerste dag luidt de stand 1-1 in de tenniswedstrijd Frankrijk-Ne derland, welke meetelt voor de wed strijd om de Davis Cup. Wilton ver sloeg Destremau, maar van Swol ver loor van Remy. VAN TOT De collecte voor de Stichting 1940'45 heeft in Burgh 105.32 opgebracht, Te Gapinge wordt een huis-aan-huis- collecte gehouden voor de belde sana toria „Zonnegloren" en „Sonnevanck". Op de hofstede van de heer M. J. de Bruyne in de Henricuspolder te Oostburg werd een tweelingveulen geboren. Een hengst en een merrie. De dieren zijn resp. één en twee dagen oud. Het zoontje van de heer J. C. Schot te St. Maartensdijk kwam met zijn knie op een betonnen waterbak terecht. Ge- ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Te Middelburg is te bereiken de heer C. F. Frumau, arts, Groenmarkt 17, TeL 2635. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstraat 46, tel. K 1189—212. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoute- lande is te bereiken de heer L. Sloos, arts te Koudekerke, Middelb. straat A 61, teL K 1185—276. Apotheken. Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, tel. 2025. Middel burg: Apotheek Van Pienbroek, Markt 69, teL 2134. neeskundige hulp moest worden ingeroe pen en dokter Tazelaar moest de wonde hechten. Bij het in het St. Josephziekenhuis te Vlissingen afgenomen examen slaagden voor de aantekening „Kraam" de ver pleegsters M. Baltus, F. J. A. de Koning én J. M. de Waard, allen St. Josephzie kenhuis en J. Broekhuijzen, J. F. de Nie en M. C. Moerdijk, allen Chr. Zieken- is „Bethesda". Tot besteller eerste klas bij dc P.T.T, is bevorderd de besteller P. de Piërre te IJzendijke. Voor het practisch gedeelte van het verkeersexamen werden te Bruinisse 43 leerlingen uit de hoogste klassen der bei de lagere scholen geëxamineerd. Hiervan slaagden 22 leerlingen. In de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse werd een collecte voor de wederopbouw gehouden, welke f 322.65 opbracht De muziekvereniging O.B.K. te Stave- nisse zal haar medewerking verlenen aan de muziekavond te Tholen op Zaterdag 24 Mei a.s. Met ingang van 1 Mei j.L ls de motor schipper-C van de Rijkswaterstaat A. Th. Ivens te Hansweert in vaste dienst be noemd. „Jonge Kracht" te Biezellnge zal deel nemen aan de jaarlijkse toogdag der Ne derlandse tamboers- en pijperscorpsen te Apeldoorn. en W. Het L wél besteed, doch voor particuliere bcuw. Dat dc huur van Mosselman niet werd geïnd, vond zijn oorzaak in het feit. dat deze aanvankelijk het huis wilde kopen. De secretariekosten die volgens de heer Schipper 31.000 zouden bedragen, zijn ln werkelijkheid 12.380.26. Op de secretarie wordt goed werk verricht, al zullen er wel eens fouten gemaakt worden. Ten aanzien van het beleid van B. en W. verklaarde de burgemeester dat dit college zich ten volle kan ver antwoorden. Na deze verklaring merkte de heer Buitenhuis (A.R.) pp, dat h(j het be treurde dat deze kwesties ln 'n open bare vergadering ter sprake zijn ge komen, hetgeen niet de bedoeling was. Men wilde dit in besloten ver gadering aan de orde stellen. Op zijn verzoek werd daarom nu het ant woord van B. en W. in besloten zit ting besproken. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 16 Mei. Late aardappelen: Bintjes 6.60— I. Bevelanders 11.30. Koopmans Blauwe II.40—12.10. Furore 9. Nieuwe aardappelen: grote 68—80. Drie lingen 44—67. Kriel 21—34. Fruit: Jonathan 3172. Goudreinette 48 —62. Bramley's Seedling gr. 3—38. Glasaardbeien per kg 1.242.30. Saint Remy 30—36. Groenten: Sla 2—6. Bloemkool A 3265. id. B 21—36, id. C 12—26, la. D 9—18. Spi nazie 840. Rabarber 13—19. Postelein 39—56. Bospeen 25—54. Bosrammenas 12 13. Boskroteir 3039. Bosradijs 613. Platglas komkommers A 34—35, id. B 25— 33, id. C 25. Prei 8—12. EIERVEILING MIDDELBURG. 15 Mei. Sortering f, minimumprijs voor pluimveehouders f 2.15—2.20 per kg. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Schoon dochter, Schoonzuster en Tante, JOZJNA WONDERGEM— FAASE. Middelburg M. H. WONDERGEM- GODESCHALK Souburg P. MEYERS— M. MEYERS WONDERGEM en Kinderen. Middelburg .T. WONDERGEM A. G. WONDERGEM- SCHONIS. 15 Mei 1952. Heden ontsliep zachi en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, mevrouw JAC'OBA STERK, Wed. van de heer F. J. BOONE in de ouderdom van ruim 92 jaar. Goes: A. BOONE— BUITENDIJK. L. M. BUITENDIJK. Maarssen: Wed. A. M. GOETHEER— BOONE. Goes: D. J. BOONE. C. BOONE— FINTELMAN. A. A. DE VOS. W. P. BOONE. A. BOONE— HEINSDUK. Klein- en Achter kleinkinderen. Joes. 15 Mei 1952. Wijngaardstraat 1. De teraardebestelling cal plaats hebben Za- •.erdag a.s. des namid- iags 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3