PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Washington stelt de Tunesiërs zich achter Christelijke schooldag te Middelburg DE BILT Kantlijn Vandaag MYSTERIE VAN DE VERMISTE BRUID OPGELOST 195e Jaargang'No. 117 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintjjn, PL verv.: W. Leertouwer en H. A, Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 17 Mei 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 cL per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties «max. 8 regelsi van 1—5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of ««lres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 <b.g.g. 2228): Oostburg: Flnlandstraat 2, telef. 16. Terneuzen B rouwerijstr. 2; Zicrlkiee N. Bogerdstr C" 160 t VERMAAN TOT PARIJS Ver-strekkende hervormingen moeten snel doorgevoerd worden Eerst thans is hekend geworden dat de regering van de Ver. Staten zeer onlangs in een nota aan Frankrijk er op heeft aangedrongen zeer snel vér strekkende hervormingen in Tunis in te voeren. In de nota wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering in het geval, dat de Tunesische kwestie opnieuw op het niveau van de Ver. Naties zou worden behandeld, zich niet langer van stemming zou kunnen onthouden wanneer het zou gaan om eisen tot bespre king van de kwestie. In Franse regeringskringen heeft deze nota een zeer onprettige indruk ge maakt en men meent dan ook te weten, dat het kabinet en met name de minister van buitenlandse zaken Schuman zeer onaangenaam zijn getroffen. ington reeds eerder terzake stappen bij de Amerikaanse regering heeft ge daan. TOESTAND STEEDS MEER GESPANNEN. Intussen wordt de toestand in Tune sië steeds meer gespannen. De Franse autoriteiten verhelen hun bezorgdheid niet, vooral omdat meer bomaansla gen worden verwacht tijdens het a.s. Mohammedaanse feest Ramadan. De Franse opperbevelhebber, generaal Garbey, zou reeds om versterkingen verzocht hebben. Een woordvoeder van het departe ment van Schuman heeft intussen ge weigerd te bevestigen, dat een derge lijke nota zou zijn ontvangen, maar in gewoonlijk goed geïnformeerde kringen was men het er over eens, dat zij op of omstreeks 1 Mei moet zijn overhandigd. Men zou bezig zijn een antwoord te formuleren. Men had overigens reeds lang de indruk, dat Washington de Tunesische nationalisten heeft doen verstaan dat zij op Amerikaanse steun tegen de Franse regering kunnen rekenen. Zon der deze „aanmoediging", zo was de indruk in Parijs, zou de goede sa menwerking met de Tunesiërs reeds hersteld zijn. Men meent ook te weten, dat de Franse ambassadeur in Wash- Regelmatig worden er proefbal lonnetjes opgelaten met het doel de Atlantische eenheid te verstoren en met name is dat het ge val als Duitsland daarbij in het spel is. Het nieuwste ballonnetje is de ac tie van het Nederlands Secretariaat voor een „Internationale Conferen tie voor de oplossing van het Duitse vraagstuk zonder militarisme, in vrede en internationale samenwer- ,king". De conferentie zal half Juni in Parijs gehouden worden en de mensen, die er achter staan en de ac tie van het Nederlandse secretariaat steunen, zijn, zoals steeds, mensen die bekend staan om hun sterk linkse le vensbeschouwing. Met andere woorden: steunen van zulk een actie betekent de commu nisten in de kaart spelen. Het is voor Nederlanders moeilijk om gelaten kennis te nemen van de Duitse herbewapeningsplannen. Er kan gerechtvaardigde twijfel bestaan aan de rijpheid van Duitsland voor het bezit van een nieuwe legermacht. Duitsers zijn nu eenmaal niet bepaald bescheiden mensen: het moge blijken uit de practisch onaanvaardbare eis, dat een Duits generaal opperbevel hebber zal worden van de West-Euro- pese landmacht. Maar een feit is, dat zonder een Duits leger de Westerse defensie aan zienlijk zwakker moet zijn, dan met een Duitse weermacht. En als men bedenkt, dat een goede defensie voor het Westen de beste garantie is tegen een aanval uit het Oosten, dan is men desnoods bereid om te berusten in Duitse herbewapening. Ook al kost dat moeite. Het moge dan heden 12 jaar geleden zjjn, dat Middelburg werd verwoest door Duitse bommen en Duitse granaten, vergeten is dat niet Twaalf j'arenWeinig lezers zullen er zich bewust van zijn, dat er in onze tijd precies twee maal zoveel margarine wordt gege ten als op de dag, waarop de oorlog uitbrak. Zou er echter wel iemand gevon den kunnen worden, die in alle op rechtheid meent, dat dit voortspruit uit de goede kwaliteit van de kunst boter? Daarvoor hangt de goede Ne derlander, die weet, dat zijn land een land van melk en boter is, te veel aan wat hij roomboter pleegt te noe men. Maar intussen ligt het feit er dan toch maar, dat in een der belangrijk ste boter producerende staten van Europa de binnenlandse markt voor dit artikel volkomen verdwenen is! De Nederlander maakt boter, maar eet ze niet. Hij maakt ook kunstboter en die eet hij. Waarom? Om de boter, de echte, uit te kunnen voeren? Ten de- Evenzeer omdat margarine goed koper is en roomboter de kosten van het levensonderhoud zou verhogen, als zij algemeen of uitsluitend ver- bruiksartikel werd. Dat zou hogere lonen betekenen en de concurrentie- capaciteit van Nederland op de in ternationale handelsmarkt aantas- ten Het is zo. Natuurlijk. Maar het blijft een wonderlijke si tuatie. Een situatie zo wonderlijk, dat men zich waarlijk begint af te vragen, of een politieke partij, die de verkiezin gen in zou gaan met in haar pro gramma maatregelen om in Neder land het eten van echte boter weer mogelijk te maken, geen schitterende kans zou hebben op onverwachte successen. Bovendien zouden onze zuivelboe- ren dan minder bevreesd moeten zijp voor de mogelijkheid, dat het buiten- Gruenther: wij blijven voor onbepaalde tijd Totaal oneens met inhoud van z.g. rapport-Fechteler Generaal Gruenther, Eisenhower's stafchef, heeft verklaard, dat men op zijn hoofdkwartier een standpunt in neemt, dat „diametraal tegenoverge steld" is aan de opvattingen, die tot uiting kwamen in het zg. „rapport- Fechteler". Hg ontkende, dat West-Europa niet zou kunnen worden verdedigd: ,,Wij verwachten niet alleen drie dagen te blijven, wij verwachten voor onbe paalde tijd te blijven". land zijn grenzen weer eens voor o boter zal sluiten. ...is het 12jaargeleden.datde binnenstad van Middelburg door een bombardement van de ^^Duitsers werd verwoest. i Prins Bernhard naar Schotland en Parijs. Prins Bernhard zal vandaag een bezoek brengen aan Glasgow in Schot land. Hij zal daar een parade afnemen Zondag zal de Prins, die tijdens het weekeinde de gast zal zijn van lord Inverclyde, een kerkdienst in Greenoch bijwonen. Maandag zal de Prins in Parijs ver toeven, teneinde besprekingen te voe ren met Amerikaanse autoriteiten, in het bijzonder met de ambassadeur H Draper, de Amerikaanse vertegen woordiger van de NA.T.O. Loopt de oliestaking in de Ver. Staten ten einde In Washington wordt verwacht, dat Maandag het werk in verscheide ne olieraffinaderijen in de Ver. Staten zal worden hervat en dat andere be drijven later in de week zullen vol gen. Men verwacht tevens, dat het tekort aan vliegtuigbenzine de vol gende week zal verminderen als ge volg van regelingen tussen afzonder lijke oliemaatschappijen en vakbon den. Sigaren na 27 Mei goedkoper De verlaging van de sigarenac- cijns treedt in werking op 25 Mei a.s. Voor voorraden in de handel wordt teruggaaf van 15 percent van de prij zen verleend, mits het een voorraad is van tenminste 1000 sigaren (waar onder senoritas)In verband met deze teruggaaf van 15 percent, hebben de sigarenwinkeliers vergunning gekre gen tot 1 November a.s. sigaren van bovenbedoelde voorraad beneden ban-' derolleprijs te verkopen. Dit geldt na tuurlijk niet voor sigaren, die door de fabrikanten tegen de nieuwe ver laagde prijzen worden geleverd en die daarom zijn voorzien var. bande roles met een blauwe lijn. Russen stuurden Westelijke protestnota terug ONJUIST GEADRESSEERD: De Sowjet-Russische autoriteiten hebben deze week een protestnota van de drie Westelijke hoge commis sarissen en de drie Westelijke com mandanten van Berlijn teruggestuurd omdat deze onjuist was geadresseerd aldus wordt uit geallieerde bron te Berlijn gemeld. De nota had betrek king op de stremming der patrouille- dienst. De Russiche wachtposten hebben Vrijdagavond Britse en Amerikaanse auto's, die patrouillediensten gingen verrichten op de weg, die West-Duits- land met Berlijn verbindt, doorgela ten. De geldigheid van de Duitse verdragen GEEN BESLISSING NODIG VAN CONSTITUTIONELE HOF Het West-Duitse constitutionele hof heeft geweigerd te bepalen dat kanselier Adenauer bij het onderte- kenen der verdragen met de Weste lijke geallieerden aan het hof hel i-echt zou moeten toekennen een be slissing te nemen over de grondwet tige geldigheid er van. Het hof deed deze uitspraak in een geding, dat aanhangig was gemaakt door twee bondsafgevaardigden, een sociaal-democraat en een lid van de katholieke centrumpartij. Voorbereiding R.T.C. maakt voortgang De voorzitters der delegaties ter conferentie Nederland-Surina ïie-Ne- deriandse Antillen hebben Vrijdag medegedeeld, dat de besprekingen over nadere uitwerking van de voor stellen zeer vruchtdragend zijn ge weest en gunstige perspectieven ope nen voor het vinden van een bevredi gende oplossing. Aan de centrale commissie is thans een nieuw ontwerp voor een statuut voorgelegd. Generaal Eisenhower in ministerraad Afscheidsbezoek van twee dagen aan ons land GeneraalEisenhower zal volgende week Maandag en Dinsdag een af scheidsbezoek brengen aan ons land. De generaal arriveert Maandagmid dag per vliegtuig op het vliegveld Gilzé-Rijen en rijdt vervolgens per auto naar Breda voor een bezoek aan de Koninklijke militaire academie. Dinsdag a.s. zal de generaal be sprekingen voeren met minister Staf, de beide staatssecretarissen van Oor log en het comité verenigde chefs van staven. Vooraf woont de generaal een bui tengewone vergadering van de mi nisterraad bij. Dinsdagochtend om kwart over elt vei*trekt Eisenhower naar het paleis Soestdijk, waar de generaal en me vrouw Eisenhower door de Koning'- voor de lunch zijn uitgenodigd. Omstreeks half vijf Dinsdagmiddag keert Eisenhower per vliegtuig naai Parijs terug. HU LIET ZIJN FOTO ACHTER „Gedupeerde bruidegom" blijkt inbreker te zijn Het „mysterie van de vermiste bruid" is thans opgelost. Rudolf van Stephen, die verleden week in Salerno kwam vertellen, dat hem op de weg iaar Paestum zijn bruid en zjjn auto waren ontstolen, biykt een inbreker te zijn. Hij is namelijk door de Italiaanse politie geïdentificeerd als degene, lie een dag of tien geleden in de „Villa Mediels", zetel van de Franse Aca demie te Rome, heeft ingebroken en onder dekking van het nachtelijk duister wist te ontkomen. De .geduoeerde bruidegom" is vol-jphen ontbreekt thans elk spoor, ns de politie vermoedelijk een uitDe identificatie geschiedde aan de e Westelijke zóne van Duitsland af- hand van een gereconstrueerde foto, tomstige Duitser. Aan de politie had j die Van Stephen, in ^nippers ge- hij verteld een zoon van een Rotter- damse handelaar te zijn. Van van Ste- Na een tijd van betrekkelijk rust, hebben de rebellen in Tunis de laatste dagen hun kop weer opgestoken. Een serie van aanslagen begon met een ontploffing in het hoofdpostkantoor van Tunis, die vijf doden en 11 ge wonden eiste". Het bureau van één der ambtenaren is veranderd in een ra vage. Op de stoel ziet men nog één der schoenen van het slachtoffer. VERRASSEND BESLUIT VAN FINSE PREMIER. Op een banket dat de Finse premier Paasiviki eind volgende week ter ge legenheid van het officiële bezoek van het Zweedse Koningspaar aan Finland zal geven, zal de Russische gezant als enige vertegenwoordiger van een gro te mogendheid aanzitten. De gezanten van Amerika. Engeland cn Frankrijk zijn niet uitgenodigd, omdat ..er geen ruimte is". Om deze reden zijn alleen de vertegenwoordigers van nabuur landen, waaronder ook Denemarken wordt gerekend, uitgenodigd. Er is een uitzondering gemaakt voor de Nederlandse gezant te Helsinki, de heer A. J. Th. van der Vlugt, als de ken van het corps diplomatique. Het besluit van Paasiviki heeft ver scheidene Westelijke diplomaten ver rast. Brood binnenkort duurder Loonsverhoging voor de bakkersgezellen De bakkersgezellen krijgen einde lijk hun zin de vacantietóeslag van twee percent is ook voor hen bindend verklaard. Hun lonen zullen met een gulden per week stijgen. Hun toeslag voor nachtarbeid (vóór zes uur 's morgens) wordt verhoogd tot f 3.50. De Rriksbemiddelaars hebben deze wijzigingen in de loon- en arbeids voorwaarden der bakkersgezellen reeds goedgekeurd. Naar verwacht wordt, zal nu het brood spoedig duurder worden, aldus „De Volkskrant". Volgens de berekening van de bak kerspatroons zullen de bedrijfskosten met 10 cent oer verwerkte baal ver hoogd worden waardoor de kwestie van de brood- bloem- en meelprijzen thans weer aar de orde is gesteld. EXPOSITIE VAN ONDERWIJSBEHOEFTEN Prof. Scholten: Christelijke school is nationale school bij uitstek" Onderwijzers, onderwijzeressen, schoolhoofden en schoolbesturen uit ulie delen van Zeeland woonden Vrgdag in het Schuttershof te Middelburg de jaarlijkse schooldag bij van de Nationale Schoolraad (negende district). In de ochtenduren gaf de heer J. Wedzinga uit Amsterdam personeel en be sturen van die scholen, waar de onderwijsvernieuwing wordt doorgevoerd, op geestige en boeiende wijze een reeks van practische en zeer nuttige wen ken en in de middagvergadering hield prof. dr. L. W. G. Scholten uit 1 Utrecht een met grote belangstelling beluisterde rede over „De Christelij ke school als nationale school". Voorts was in alle zalen van het Schutters hof een uitgebreide tentoonstelling van schoolbelioeften en leermiddelen in gericht. moeten worden en passen bij de per soonlijkheid van degene, die het on derwijs geeft. De man of de vrouw voor de klas dient zelf te bepalen op welke wijze zijn instrumenten, hetzij oud, hetzij nieuw, gebruikt moeten worden, aldus de heer Leenhouts. Hierna werd een rondgang over de tentoonstelling gemaakt, waarbij men met grote belangstelling kennis nam van de leermiddelen, meubelen en an dere schoolbehoeften, die 24 exposan ten op aantrekkelijke wijze hadden uitgestald. VERNIEUWING IN DE SCHOOL. Geen plaatsin de grote Schutters hofzaal was onbezet, toen de voorzit ter van het 9e district van de School raad, de heer P. Dekker, 's morgens de vergadering opende en o.a. liet lid Deze tentoonstelling werd 's mor- fens op de binnenplaats van het chuttershof door de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, de heer A. A. Leenhouts, geopend. In een korte toespraak vestigde deze er de aandacht op, dat de golf van vernieuwing en bevrijding van het onderwijs, welke ha de oorlog over Nederland is gegaan, weerspie geld is in deze expositie. Hij noemde het nodig om het kind, wanneer men het werkelijk wil verheffen uit de kinderlijke sfeer en het wil ontwik kelen, te plaatsen in een attractieve omgeving en te zorgen voor goede in strumenten. Vóórdat tot aanschaf fing van nieuwe werktuigen wordt overgegaan, dient men echter onze overwegen of deze passend zijn voor de klas, waarin zij gebruikt zouden van G. S., de heer A. Schout, verwel komde. Het aftredende bestuurslid, de heer H. C. van Donk. werd bij accla matie herkozen en in de plaats van ds. P. J. F. van Voorst Vader, die zich niet herkiesbaar ^had gesteld, werd de lieer R. Batten te Middelburg benoemd. De voorzitter richtte een hartelijk dankwoord tot het schei dende bestuurslid, dat ruim 20 jaar deze functie heeft vervuld. De heer J. Wedzinga uit Amster dam hield vervolgens een interessant referaat over het onderwerp „Be stuur en personeel in de zich vernieu wende school". Hij wees er op, dat de Chr. school een vernieuwing moet on dergaan, wil zij niet tot fossiel wor den.- Daarvoor is echter nodig, dat de taak van het bestuur niet beperkt blijft tot het organisatorisch-admini- stratieve terrein bij éen zich ver nieuwende school behoort een zich vernieuwend bestuur, met niet te veel opa's dat het schoolhoofd stu deert, stimuleert, coördineert en con troleert en vooral, dat bij de ouders liefde voor de school wordt ge kweekt, opdat zij deze werkelijk schragen. Dikwijls zal vernieuwing het doorbreken van belemmeringen betekenen. Deze kunnen o.m. zijn ge legen in het milieu, waaraan een po sitieve instelling moet worden gege ven en in de mentaliteit van bestu ren en onderwijzers. Spreker pleitte er voor, dat de schoolleiding ernstig streeft naar oplossing van urgente problemen, als dat van de zittenblij- vers, hetgeen wellicht te bereiken valt door veel te studeren, gewijzigde methoden toe te passen en de band met de ouders steeds hechter te ma ken. Na afloop beantwoordde de heer Wedzinga nog enige vragen. (Vervolg op pag. 2) Loggerrace in Scbeveningen gaat niet door. Aangezien de onderhandelingen tussen de redersvereniging en de Unie Verkeer tot dusverre niet tot resultaten hebben geleid, acht het comité Vlaggetjesdag te Schevenin- gen het beter de loggerrace onder de ze omstandigheden niet door te laten gaan. Wel zal de vloot bevlagd in de haven liggen. In Vlaardingen en LJmuiden gaat het programma gewoon door. Foster Dulles critiseert buitenlandse politiek van Washington John Foster Dulles heeft in een rede te Pittsburgh verklaard, dat de Ver. Staten „gedoemd zijn ten onder te gaan" door „omsingelingspolitïek" en tenslotte door een „directe, nevige aanval" van het Russische commu nisme. Dulles, die juist is teruggekeerd van een bezoek aan generaal Eisen hower in Parijs, leverde felle critiek op de politiek der Amerikaanse rege ring die z.i. te veel aandacht aan West-Europa heeft besteed, met ver waarlozing van Azië. In dit verband zei hij, dat de Amerikaanse minis ters van buitenlandse zaken sinds de val van Duitsland in 1945 17 reizen naar Europa hebben gemaakt, waar mee 457 dagen wareni gemoeid. In deze periode hebben zij echter geen enkele maal Azië of het gebied van c!e Stille Oceaan bezocht, aldus Dul les. die voorts van mening was. dat de oorlog in Korea voorkomen had kunnen worden door een krachtige houding der Ver. Staten. Duits opperbevelhebber of niet Hoewel Vrijdag uit Bonn het be richt kwam, dat de Duitsers er naar zouden streven in de opperste leiding var. bet Europese leger de post van opperbevelhebber van de landstrijd krachten door een Duitse generaal te doen bezetten, heeft men zich in of ficiële kringen in de West-Duitse hoofdstad gehaast dit bericht tegen te spreken. Men wijst er op, dat verdeling van de posten niet ter sprake is geweest en dat de landen deel moeten hebben aan de leidende posten overeenkomstig de sterkte van hun contingenten. Gentse metaalarbeiders in staking Ongeveer 6500 arbeiders m de Gentse metaalindustrie zijn sedert enkele dagen in staking. De stakers eisen o.m. de opneming van de pre mie van fr 0.50 in het loon. Ook de metaalarbeiders, die in de textielnij verheid werkzaam zijn, zouden voor- nemens zijn het wérk neer te leg gen. Deze staking wordt niet gesteund door de vakbonden, die zich gebon den achten door de onlangs in het kader van de nationale paritaire raad tot stand gekomen overeenkom sten. scheurd. in de „Villa Medicis" had achtergelaten. De politie te Salerno herkende op deze foto terstond de man, die was komen vertellen dat zijn jonggetrouwde vrouw en zijn auto met bezittingen op de weg tus sen Napels en Paestum verdwenen ren. toen hij op zoek was geweest naar een monteur. Het Zwitsers pasooort ten name van Daniel Leman uit Bern, dat op de plaats waar „bruid en auto" ver dwenen waren, werd aangetroffen, blijkt door Rudolf van Stephan uit de „Villa Medicis" te zijn meegenomen en aan een gast van de Franse Aca demie toe te behoren. „Geen ruimte" v diplomaten. KORTE PREDICATIE NIET ALLEEN. „Ik ben met U alle de dagen tot de voleinding der wereld" (Mt. 2818) Met deze woorden eindigt het Evan gelie van Mattheüs: en die deze woor den spreekt is Christus. Daarom zijn deze woorden belangrijk, zo belang rijk dat we er goed aan doen ze niet te vergeten. Eén van de ergsre dingen die een mens kunnen overkomen is alleen te zijn: en er zijn velen die er onder lijden dat ze alleen zijn, mis schien midden in een drukke werk kring vol vluchtige ontmoetingen of in een gezin vol samen-zorgen voor vele dingen .alleen. En ergens we ten we dat dit alleen-zün een vloek is die op ons leven rust. Daar komt dan onverwacht Christus ons leven binnen met deze woorden: „Ik ben met U (Mt. 28 18). Daar komt dan onver- tracht Christus ons zeggen dat we niet alleen zijn, dat we ons vergissen tvan- weer we menen alleen te zijn. Wan neer we zouden begrijpen wat het be tekent dat Christus „met ons" is dan zouden we ook begrijpen dat het Evangelie van Christus werkelijk Evangelie: „vreugdeboodschap" is! Hoe kan Christus, die twintig eeu wen geleden leefde, eigenlijk tot ons deze woorden zeggen? Hoe kan Hij alle de dagen" met ons zijn over deze afstand van twintig eeuwen heen? Dat kan omdat Hij, nadat Hij twintig eeu wen geleden gekruisigd werd door ons en voor ons is verrezen van de doden, omdat Hij nog leeft. En niet alleen leeft, maar ook regeert, Koning is. „Mij is gegeven alle macht in he mel en op aarde" (Mt. 28 18) zegt Hij even voor die woorden-voLvreugde: „Ik ben met U(Mt. 28:20). Zie, dal is de vreugde van het Christen zijn, dat we weten dat de Koning der wereld „met ons" is en met ons is „alle de dagen", ook de donkere dagen waarin we ons alleen voelen en geen wegen zien waarlangs onze voet kan gaan. En dat is de vreugde van het geloof, dat we in deze donkere dagen weten dat Christus leeft en „voor ons" leeft, dat Hij er is en „met ons" is, dat we in Zijn hoede geborgen zijn. En daarom Beveel gerust Uw wegen, al wat U 't harte deert, der trouwe hoed' en zegen van Hem, die 't al regeert. Die wolken, lucht en winden wijst spoor en loop en baan zal ook wel wegen vinden waarlangs Uw voet kan gaan." Brouwershaven. J. Sperna Weiland. VERWACHT: DROOG EN ZONNIG Droog weer met enkele overdrij vende wolkenvelden. Matige Noorde lijke tot Noordoostelijke wind. De zelfde of iets lagere middagtempera- turen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1