PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Truman gaat zelf zijn opvolger aanbevelen Spectaculaire stranding van de „Goldfinch" voor Vlissingen 0E BILT Kantlijn r BOUW MIJNENVEGERS GEEFT WERK AAN KLEINE WERVEN „Le Monde" wil vergissing erkennen Vandaag 195e Jaargang-No. 116 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BallintJJn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 16 Mei 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ine mededelingen driemaal tarleL Kleine advertenties (max. 8 regelsi van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 53—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M"burg Londense Kaal 29, teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. Oostburg: Finlandstraat 2, telef. 16. Terneuzen: B rouwerijstr. 2; Zlerikzee N. Bogerdstr C 16C VOORKEUR VOOR HARRIMAN „Ik zal er even hard voor vechten als in 1948 voor mezelf...." „ïk zal iedereen steunen, die door de democratische partyconventie straks candidaat zou worden gesteld en ik zal even hard voor zyn verkiezing wer ken als ik het in 1948 voor de mijne heb gedaan". Dit zeide de president der Ver. Staten, Harry Truman, Donderdag op zijn wekelijkse persconferentie, toen hem door journalisten vragen werden gesteld over zijn voornemens met betrekking tot de a.s. nationale conventie der democratische partij. En hy voegde er aan toe persoonlijk ten behoeve van de candidaat der demo. cratïsche party een verkiezingscampagne door het gehele land te zullen houden. „De mogelijkheid bestaat dat ik de conventie persoonlijk zal bijwonen. Ilt zal dat echter niet doen zolang de candiüaten voor het president- en vice-presidentschap nog niet zijn aangewezen, daar ik, als president geen enkele onjuiste invloed op het besluit der conventie wil uitoefenen", aldus Truman, die voorts zeide dat hij op de conventie een toespraak zou houden voor de democratische candidaat, die het begin zou zijn van zijn verkiezingscampagne door de Ver. Staten. De president liet zich met lof uit De stem der middenstanders is niet onverhoord gebleven. Met bekwame spoed, eigenlijk ver wonderlijk bij het langzaam malen ider ambtelijke molens, heeft de re gering besloten, dat er een nieuw wetsontwerp zal komen betreffende de herziening der omzetbelasting. Op welke wijze heeft minister Lieftinck nu, de situatie geréd Want dat was immers het probleem, waar voor iedereen was komen te staan! Men moet toegeven, dat hij een elegante oplossing heeft gekozen. Het nieuwe wetsontwerp zal alles bevatten wat de Kamer reeds aan vaard had. Over de omzetbelasting op tijdschriften wordt er met geen woord in gesproken. Ten spoedigste wordt deze materie afzonderlijk aan de orde gesteld en als de Kamer leden dat dan met alle geweld wen sen, kunnen zij opnieuw een robbér- tje gaan vechten met zijne excellen tie, zonder dat dit dan voor wie dan ook nadelige gevolgen heeft. Lijdt minister Lieftinck dan wederom een nederlaag, dan behoeft hij daaraan geen bizondere consequenties te ver binden. Doet hij zodanige voorstellen, dat de tijdschriften ermee gebaat zijn, dan doet de Kamer misschien wat water in de wijn. ook als er geen volledige vrijstelling van omzetbelas ting komt. En de Kamer, och, die zal met deze oplossing wel accoord gaan. Het heeft geen zin elkaar le lijk te blijven aankijken. Met dat al: belangwekkend is het verloop van deze zeldzame nederlaag van minister Lieftinck in ieder ge val geweest! Het afbreken van de Ronde Tafel conferentie met Dc West is een voor de meeste Nederlanders onverwachte sensatie. Men vertrouw de er als het ware op, dat het wel los zou lopen met die verhouding tussen Nederland, Suriname en de Antillen en dat de moeilijkheden ge makkelijk te overwinnen zouden zijn. Nu blijkt, dat de vertegenwoordi gers van de West bitter teleur gesteld zijn over de vasthoudendheid der Ne derlandse gedelegeerden aan het „werkstuk" waarmede zij de confe rentie begonnen zijn. Met name heb ben zij er bezwaren tegen, dat men de verhouding tussen de rijksdelen te uitvoerig formuleert en in details ,,tot in lengte van dagen" onveran derbaar maakt. Het is jammer, dat het zo loopt. Prettiger zou het geweest zyn, als inderdaad alles van een leien dakje was gegaan. Prettiger ook, omdat Sn dit geval de Nederlandse belangen bij blijven de binding met de West 'geringer zijn, dan die van dc West zelve. Toen men met Indonesië onderhandel de kon men tenminste nog zeggen, dat Nederland trachtte zijn eigen belan gen te dienen en de Indonesiërs heb ben dat dan ook naarstig gedaan. Hier evenwel is de West o.i. de meest belanghebbende partij, maar ook hier rijzen niettemin moeilijkheden. Een probleem voor de zomermaan den temeer! Bij grote evenenementen, waartoe wij ook internationale voetbal wedstrijden rekenen, is een goe de verkeersregeling van het aller grootste belang. Welnu: bij de wed strijd NederlandZweden "is het be halve in Amsterdam in alle opzich ten mis geweest. Als op de grote verkeersweg Den HaagAmsterdam, ter lengte van nog geen vijftig kilo meter, een dubbele file auto's staat te wachten ter lengte van .tien kilo meter, terwijl in die dubbele file zo weinig beweging zit, dat men over die tien kilometer meer dan anderhalf uur doet, dan mag men gevoegelijk aannemen, dat de gemeentelijke en rijkspolitie op dit traject verzuimd hebben zich op een record verkeers drukte voor te bereiden en hun maat regelen te treffen. Als in Amsterdam zelf honderden auto's de verkeerde kant op worden gestuurd, omdat de politie alleen auto's met een P doorlaat, dan is over allen, die thans voor het candi- daatschap der democratische partij in aanmerking komen en hij maakte het in dit verband duidelijk geen persoon lijke voorkeur te hebben. In ant woord op een vraag verklaarde hij echter wel een zeer hoge dunk te heb ben van Harriman, directeur van het Amerikaanse programma voor de hulpverlening aan het buitenland, die een der democratische candidaten is. In antwoord op een vraag of de president, nu hij niet voor herkiezing in aanmerking wil komen, er niet voor gevoelt zich althans candidaat voor het vice-presidentschap te doen stellen, antwoordde Truman lachend thans geen politieke of andere aspi raties te hebben, hieraan echter toe voegend niet te weten hoe lang deze geestesgesteldheid van hem zou du ren. De president wilde niet antwoorden op vragen over de toestand in Korea. Lof voor onze jongens in Korea Van nieuwe opperbevelhebber bij ondertekening van overeenkomst De nieuwe opperbevelhebber der verbonden strijdkrachten in Korea, generaal Mark Clark, heeft Donder dag ter gelegenheid van de onderte kening van een overeenkomst tussen minister Acheson en ambassadeur van Roj'en over de betaling in dollars van door de Ver. Staten aan de Ne derlandse strijdkrachten in Korea ge leverde voorraden en bewezen dien sten, een verklaring uitgegeven, waarin hij zich zeer prijzend «litlaat over het optreden der Nederlandse militairen. „De faam der Nederlandse strijd krachten in Korea is aan mij en aan alle vrijheidslievende personen ter wereld goed bekend", zeide Mark Clark. Na de uitstekende staat van dienst van het Nederlandse bataljon in Korea en van de in Koreaanse wa teren opererende Nederlandse torpe- dobootjagers in herinnering te heb ben gebracht, besloot de geallieerde opperbevelhebber met de woorden: „De wyze waarop het Nederlandse militaire personeel zic-h in de nog steeds voortdurende strijd voor een vrije wereld heeft onderscheiden, strekt hunzelf en hun vaderland tot grote eer en heeft hen de dankbaar heid en het vertrouwen van de gehe le vrije wereld doen verwerven". Critiek van Ruppert op A.R.'partij Tydens een Donderdagavond in Koog aan de Zaan gehouden bijeen komst van de Anti-Revolutionnaire kieskringen uit de Zaanstreek, heeft de voorzitter van het Christelijk Na tionaal Vakverbond, de heer C. M. Ruppert, die zoals hij zelf zeide niet sprak als voorzitter van het C. N.V.. doch als gewoon burger, ernsti ge critiek geleverd op de gang van zaken in de Anti-Revolutionnaire partij. Deze critiek hield o.m. in het volgens de heer Ruppert verwarren de standpunt van de A.R. partij over de geleide economie, het feit, dat de meerderheid van de Eerste en Twee de kamerfracties der A. R. partij te gen de wet op de pubüekrechtelijke- bedrijfsorganisatie had gestemd, en het stemmen tegen het wetsontwerp credietcontröle. Het ernstigste be zwaar noemde de heer Ruppert het standpunt van de A. R. partijleiding tegen de laatste kabinetsformatie, waarbij men medewerking had gewei gerd op grond van het feit, dat de heren prof. dr. de Gaay Fortman en oud-minister Meynen, politiek en par lementair niet ervaren werden ge acht. Geen viermogendheden- plan voor Nieuw Guinea BERICHTEN TEGENGESPROKEN Met de meeste nadruk is door ver antwoordelijke persoonlijkheden in Washington en op het hoofdkwar tier van de V. N. een in de pers van New York en Londen verschenen be richt tegengesproken, dat het voor stel zou zijn gedaan, een viermogend- heden-commissie in te stellen die een tijdelijkeoplossing'aaii de hand zou Nederlan^en'ïndonesië^vcr SI 30hikt. voor hot v<«en van m»ne? v°m' Guinea. Vlaggetjesdag zonder loggers Het is nog een open vraag of de feestelijkheden op vlaggetjesdag althans dat deel van Jict program ma, waaraan de loggers zullen deelne men zullen doorgaan. Ongevee^ 800 haringvissers, die zyn georgani seerd in de centrale bond van werk nemers in de transportbedrijven, heb ben op een Donderdagavond In het gebouw „Padro" te Schevenln'gen ge houden buitengewone lcdenwrpide- ring namelijk besloten de schepen, die aan de loggerrace zullen deelne men, niet te bemannen. K.L.M. laat „Moonlines vervallen In verband met "de stakingen in de Amerikaanse olie-industrie en het daaruit voortvloeiende benzinetekort heeft de K.L.M. besloten de Moon- lines" BrusselAmsterdamKopen hagenStockholm voorlopig voor een week te laten vervallen. Deze dienst wordt door de K.L.M in sa menwerking met de Sabena en de S.A.S. gevlogen. J' Voor duizend kilo aan gastvrouwen..-.. V- Tc Londen is een merkwaar dige lunch gehouden. De slan ke actrice Dorothy Dickson, die onlangs had verklaard, dat grote lichamen geringe herse nen betekenen, was door tien omvangrijke collega's uitgeno digd om de kwestie eens te be spreken. De bijeenkomst begon in een enigszins gespannen sfeer, doch toen de gast, die waar schijnlijk tact de beste vorm van moed achtte, had ver- verklaard: „Ik ben omgeven door een muur van verstandige meisjes, die een weinig gezet zijn", verliep de maaltijd ver der ongedwongen. Onder de gastvrouwen, die bij elkaar ongeveer duizend ki lo wogen, bevonden zich de zangeres Sophie Tucker en Tes- sie O' Shea, wier stoel het on- «^der zacht gekraak begaf. N.A.T.O.-STANDAARDTYPE Een grote werf zal als coördinator optreden Zestien of zeventien kleine scheepswerven, verspreid over geheel ons land, o.m, in Winschoten, Hoogezaftd en langs Lek, Noord en Merwede, worden ingeschakeld bij het bouwplan voor 32 mijnenvegers voor de Ko ninklijke Marine. Door de bouw van deze schepen zoals bekend met Amerikaanse hulp waarvan de kosten in totaal 170 a 175 millioen gul den bedragen, zal de Koninklijke Marine kunnen beschikken over de 48 mijnenvegers, welke volgens het vlootplan van 1947 nodig zijn. Het type zeegaande mijnenveger, dat hier gebouwd gaat worden, is een in NATO-verband gestandaardiseerd ontwerp. De Nederlandse en Engelse marine, die dit type thans ook in aan bouw heeft, hebben er gezamenlijk aan gewerkt. „Coastal Minesweeper" is de benaming. Het schip is ge- zeegaten en op zeeroutes. De lengte 1 is 45,6 meter, de breedte 8,4 meter de De „Goldfinch" voor de Vlissingse boulevard EEN SCHILDERACHTIG TAFREEL Vlottrekken was een peuleschil De halve schilderskolonie van Vlissingen rende Donderdag-middag met souvereine minachting voor liet bordje „verboden toegang" de loodsenstei- ger op langs het Roeiershoofd te Vlissingen en ze gaven daar in het Mei- zonnetje een nummertje snelschilderen weg om ademloos van te worden. Daar lag op de stenen van het Roeiershoofd, hoog en droog gestrand het Engelse motorschip „Goldfinch" uit Londen. Het lag er zo spectaculair, dat iedere leek op scheepvaartgebied zei; „Die komt er niet meer af". Kapitein Mace en een deel van zijn bemanning hingen over de verschan sing en zagen met ijzige verveling op de keien en dc schilders neer. „Nee", zei de eerste stuurman, toen hij uitgevraagd werd door een krantenman, „er was niks aan het dat ook fout. Onze verslaggever, die per auto naar de wedstrijd ging, had ook geen P. Slechts door toe val wist hg er in Den Haag een op de kop te tikken. Anders zou hij de wedstrijd niet hebben gezien En als na afloop van de wedstrijd nabij Schiphol een dusdanige ver keerschaos ontstaat, als gevolg van een ongeval, dat de ziekenauto over het rijwielpad moet rijden om op de plaats des onheils aan te komen en het verkeer uren lang volkomen ge desorganiseerd blijft, dan zeggen wfl wederom: Er klopte iets niet Laat men uit deze ondervindingen een wyze les putten en zorgen, dat herhal'P" in de toekomst uitgeslo ten is. schip, er was niks aan de machine. Er was alleen maar tekort aan wa ter. Het theedrinken 's middags was heel rustig geweest; dat is het voor deel als je vaste grond onder je schip hebt". Somber zag hij de toestand niet in. Het schip was des ochtends te half zeven in een dichte mist Iets uit de koers geraakt en toen met een minimale vaart tegen het Roeiers hoofd gedreven. Even had men nog getracht met sleepboten het schip los te trekken, maar het water viel snel en de poging mislukte. Te omstreeks elf uur des ochtends lag het schip geheel droog op de stenen. Er hing een lad dertje uit om het bezoek aan boord te vergemakkelijken en er was nog al wat bezoek. DUIZENDEN KIJKERS Op de boulevard verzamelde zich een internationale menigte, waaron der een reigezelschap uit Noord Frankrijk, schoolkinderen uit Kemse- ke en Hulst en enige duizenden Vlis- singers, die wel eens wilden zien hoe dat schip vlot zou komen. „Hij komt er niet af", zei een heer, die een vulpenhouder in het voor-zak je van zijn colbert droeg. Velen hebben geduldig gewacht tot half zes des avonds, want op dat uur zou het hoog water zyn. Het werd inderdaad hoog water. De Goldfinch werd weer omspoeld door golven en.'toen op een fluitsig naal trokken de sleepboten „Adrien Letzer", „President John P. Best" en het bergingsvaartuig „Bruinvis" met sterke trossen aan de voor- en achter steven van de Goldfinch. „Hij leit al te rijen „verzekerde een man en uit het gebruik van de vereiste vaktermen, was zijn deskun digheid te proeven. „Ik kan nog wel even 'n sigaar opsteken", meende een twijfelmoedi ge en nog brandde z'n vlammetje niet of daar gleed de „Goldfinch" van de stenen om op de rede voor an ker te gaan. Er ging een hoeraatje op. maar helemaal bevredigd waren de toe schouwers niet. Urenlang hadden ze naar een kleine sensatie gehunkerd, ze zagen tenslotte een karweitje, dat nog vlugger ging dan het trekken van een kies door een tandarts dat viel tegen. Vooral omdat het schip er zo spectaculair lag De Golfinch van de General Steam Navigation, metende 454 br. register- ton en op weg van Londen naar Gent met een lading stukgoed, heeft de3 avonds te 6.30 uur zijn reis voortge zet. waterverplaatsing 385 ton. De be manning bestaat uit 39 man. Voor de voorstuwing zorgen twee dieselmoto ren, die voor 68 a 70% uit niet mag netische materialen worden vervaar digen. Bij de voorbereiding en uitwerking van dit bouwplan voor 32 mijnenve gers vex-oorzaakte de standaardisatie en de materieelvoorziening moeilijk heden. Men had namelijk besloten de schepen door kleine werven te laten bouwen, omdat die op het ogenDlik minder opdrachten hebben dan de grote scheepswerven (tankschepen). Alle kleinere werven waren even wel niet in staat volgens het stand- aardprocedé te werken. Dit procédé verlangt een aluminiumframe en een houten huid om het gevaar voor mag netische mijnen te verminderen. Men heeft toen de volgende oplos sing gevonden: een grote werf treedt op als coördinator, vandaar komen o.m. de tekeningen (2000 per schip) en de constructie-aanwijzingen. De aluminium spanten worden door cén fabriek vervaardigd; eenzelfde uitbe steding geschiedt o.m. ten aanzien van de masten, schoorstenen en dek huizen. Zijn broer verraden van moord op boswachter. Twee verdachten tot 15 jaar veroordeeld. Conform de eis heeft de Amster damse rechtbank Donderdag de 43- jarige koopman H. P. en de 32-jarige loswerkman M. Ch. P. uit Bussum veroordeeld tot 15 jaar gevangenis straf met aftrek terzake diefstal van goederen, gevolgd door geweldple ging. Beide beschuldigden hadden op 17 Juni 1947 de 58-jarige boswachter A. v. d. S. na door hem op heter daad bij het stelen van goederen te zijn betrapt zwaar mishandeld. Eén van hen heeft tenslotte de bos wachter met diens eigen pistool een nekschot gegeven, waaraan de man is overleden. Ruim vier jaar lang zijn de beide veroordeelden er in geslaagd zich aan berechting te onttrekken, omdat de politie hen niet kon opsporen. Dat men hen tenslotte toch heeft kunnen vinden is het gevolg geweest van verraad. Een broer van P., opgesloten te Amsterdam wegens een delict, hoop te uit zyn voorlopige hechtenis te worden ontslagen, wanneer hij de justitie, waardevolle inlichtingen gaf over een nimmer opgehelderde moord en roofoverval in het Gooi". Hem werd een verhoor afgenomen, waarop hij zijn eigen broer verraad de en tevens de andere verdachte, de koopman H. P. Ook op de zitting van Donderdag bleef het duistere punt wie van de beide mannen het dodelijk schot heeft gelost. Aangezien niet is vast komen te staan wie de moord ge pleegd heeft, veroordeelde de Officier beide verdachten tot 15 jaar wegens diefstal met geweldpleging, de dood tengevolge hebbende. Heeroom liet stelende neef in de val lopen De 26-jarige neef v. d. P. van de pastoor van Edam hoorde voor de rechtbank te Amsterdam een gevan genisstraf van één jaar en vier maan- ien tegen zich eisen wegens diefstal van gelden, die aan kerkelijke instel lingen toebehoorden en zich onder berusting van zijn oom bevonden. Het ging om een totaal-bedrag van ongeveer 7000 gulden. De pastoor verdacht zyn neef reeds enige tijd en had zelfs in een preek van de kansel op de diefstallen ge zinspeeld maar neeflief ging door en liep tenslotte in een door zijn oom en de politie opgestelde val. Men vond gemerkte bankbiljetten in zijn bezit. Maar de kern van de zaak blijft Het Franse blad „Le Monde" beeft Donderdag geantwoord op de onthul ling van de maritieme medewerker van het „Algemeen Handelsblad" dat het „rapport-Fechteler" in grote trek ken en veelal woordelijk gelijkluidend is aan een artikel van commander Anthony Talerico van de Amerikaanse marine in de „Proceedings" van Sep tember 1950 van het Amerikaanse ma rine-instituut. „Indien blijkt, dat de opvattingen van commander Talerico niet tot voor werp van een officieel rapport zijn gemaakt, zullen wij erkennen, dat van ons goed vertrouwen misbruik is ge maakt wat betreft de vorm, waarin zij zyn aangeboden, aldus schrijft „Le Monde". Maar de kern blijft en wet tigt de vragen, die wy gesteld hebben. De grote lijnen van de Amerikaanse strategie, zoals zij zich in de feiten aftekenen ten aanzien van het Mid- dellandsc-Zeegebied. rechtvaardigen ons standpunt en vereisen met het oog op de hoogste Franse belangen precie ze verzekeringen". Commander Talerico. aldus gaat „Le Monde" verder, behoorde ten tijde van het verschijnen van zijn artikel tot de leiding van de „general line-school", die ongeveer overeenkomt met de Franse hoge krijgsschool voor het le ger en de luchtmacht Hij maakt op het ogenblik deed uit van de afdeling „planning" van de Amerikaanse ma rine. Intussen meldt het Alg. Handelsblad, dat in Washington de Nederlandse onthulling wordt beschouwd als een volkomen rechtvaardiging van admi raal Fechteler. die immers reeds zeide zich niet te herinneren ooit iets te hebben geschreven, dat geleek op het geen „Le Monde" publiceerde. Van verschillende zijden werd de vraag gesteld, waarom commander Ta lerico zich zelf niet als acteur van het oorspronkelijke artikel heeft gemeld, toen de „bewerking" als een rapport van admiraal Fechteler in „Le Monde" was verschenen. .is het 125 jaar geleden, dat de beroemde Nederlandse ar chitect P. J. H. Cuypers, bou wer van het Centraal Station en het Rijksmuseum te Amster dam, te Roermond werd gebo ren. .viert de beroemde Poolse erazanger Ja; verjaardag. -J Maatregelen voor Joego-Slaviscbe zóne van Triëst De Joego-Slavlsche regering heeft Donderdag een aantal maatregelen genomen, waardoor de Joego-Slavi- sche zóne van Triëst nauwer met Joego-Slavië wordt verbonden. De commandant van de zóne krijgt bijv. een vertegenwoordiger van de Joego-Slavische bondsregering als politiek-adviseur. De nationale bank van Joego-Slavië zal de Joego-Slavi sche zóne in haar arbeidsterrein be trekken Joego-Slavische burgers kun nen voortaan de zóne binnengaan op vertoon van hun identiteitsbewijs; tot dusver was een speciale pas vereist. Inwoners van de zóne kunnen op de zelfde voorwaarde naar Joego-Sla vlë gaan. Nederlandse vliegende schotelin Engeland Toen mevrouw Cooke uit het plaatsje Scratby, dat dicht bij de Noordzee in de Engelse provincie Norfolk ligt, Zondagavond met haar twee zoontjes een wandeling maak te, zag zij een „vliegende schotel". Dat dacht zij tenminste, maar toen andere bewoners de volgende dag op het gemeentehuis kwamen vertellen, dat zij op dezelfde tijd een „schit terend voorwerp met grote snelheid" hadden zien voorbijschieten, bestond er geen twijfel meer. Scratby's illu sies werden echter wreed verstoord, want de nog steeds uitvoerig op het marktplein besproken „vliegende schotel" was gevonden, aldus de Volkskrant. Op het strand bij Over- strand werden namelijk drie balon- nen aangetroffen, die uit Nederland waren komen overwaaien en op hun glanzend omhulsel een Nederlands merk schoenen aanprezen. Wetsontwerp herz'ening omzetbelasting thans ingediend Bij de Tweede Kamer is thans in gediend het nieuwe wetsontwerp tot ;echnische herziening van enige ta bellen van de omzetbelasting, dat in onze vorige editie reeds werd aange kondigd. VERWACHT: \VLi>.G VERANDERING. Geldig tot Vrijdagavond. In de vroege ochtend nog hier er daar nevel of mist Overigens drooe weer met enkele overdrijvende wol kenvelden. Zwakke, tijdelijk mstise wind uit Noordelijke richtingen. Oa- veer dezelfde temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1