BURGEMEESTERSAFSCHEID TE VROUWENPOLDER Zeeuwse Almanak iet er op1- V uQeUóeieóo^ WETTELIJKE REGELING VAN DE ADOPTIE GEWENST de <ha<a naat1 Uu> smaak LOCOMOTIEF PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 MEI 1952 NA ZEVEN JAREN Vele hartelijke toespraken werden tot burgemeester W. N. van Liere gericht Op bijzonder hartelijke wijze heeft de bevolking; van Vrouwenpolder Woensdagavond afscheid genomen van haar burgemeester, de heer W. N. van Liere. die zich, zoals tijdens en na de bijzondere raadsvergadering in het stampvolle vergaderlokaal wel duidelijk bleek, in deze gemeente gedu rende zijn ambtsperiode vele vrienden heeft gemaakt. De heer Van Liere, die benoemd is tot burgemeester van Baarland en Oudelande, deed juist zeven jaar geleden, op 14 Mei 1945, zijn intrede als waarnemend burge meester. liet was niet de bedoeling van de toenmalige Commissaris der Koningin om hem in aanmerking te doen komen voor de functie van hoofd der gemeente, maar in korte tijd was de bevolking hem zo gaan waarderen, dat de Commissaris op zjjn besluit terug kwam en hem boven op de aanbe velingslijst plaatste met het gevolg, dat de heer Van Liere in 1946 werd benoemd. „Ik weet, dat je een goede boer bent; ik hopp, dat je ook een goede burgemeester zult zjjn", voegde één fler leden van de commissie van ont vangst de heer Van Liere toe, toen deze in 1945 voor het eerst het ge meentehuis betrad. De vele verte genwoordigers der burgerij en andere genodigden, die Woensdagavond het woord voerden, lieten er geen twijfel over bestaan, dat deze wens in ver vulling is gegaan. In zjjn afscheidsrede ging de schei-^ flende burgemeester, wiens echtgeno te en kinderen de plechtigheid bij woonden, in gedachten terug naar die 14e Mei 1945 en haar de moeilijke maanden na de bevrijding. Hij somde de v-rbeteringen op, welke geduren de zijn ambtsperiode dank zij de steun van de raad in Vrouwenpolder en Gaplnge tot stand gebracht konden worden en richtte zeer hartelijke dankwoorden tot de secretaris, de wethouders, de raadsleden en ieder ander, met wie hij bij zijn arbeid in contact was gekomen. De burgerij zegde hij dank voor de van haar on dervonden vriendschap en wenste haar toe. dat geen grenswijziging de gemeente zal verscheuren. DE DANK VAN DE 11AAD Wethouder N. Mesu dankte burge meester Van Liere voor de aangena me samenwerking en voor het. vele werk, dat hij in het belang van de ge meente heeft verricht, daarbij wij zend op zijn grote medeleven met de bevolking. Namens de raad sprak het oudste raadslid, de heer J. Janse, vriendelijke afscheidswoorden, welke vergezeld gingen van een groot bloemstuk. De dankbaarheid van het gemeentepersoneel werd vertolkt door de secretaris, de heer A. T. den Boer. Dokter M. van der Sluijs sprak af scheidswoorden als gemeente-genees heer en voorzitter van de EHBO, de heer J. L. L. Geldof deed dit namens Advertentie De Zeeuwse binnen scheepvaart (slot van pagina 1). WANT Zij varen met hun tegenwoordig in hoofdzaak gemotoriseerde schepen op de koers van „vraag en aanbod"; een koers, die momenteel weliswaar laag is voor de schippers, maar die zich ondanks de scherpe concur rentie van trein en auto kan her stellen. „Want", zo zegt de bevrachtings commissaris In Terneuzen, „voor massa-vervoer blijft het schip voor alsnog het aangewezen transportmid del". H\j wijst op nog een belangrijke factor in het voordeel van de sehip- fier; het schip, dat een gemiddelde evensduur beeft van vijftig jaren en dat zelfs dan nog vaak opperbest mee kan. „Daar kan een auto niet te gen op"! Zodat ge de „Marie", die er al vijf tig jaar op heeft zitten, nog wel „en kele" jaren zult zien varen en met de „Marie" die tientallen andere, stoere binnenvaarders, welke ge dagelijks kunt waarnemen. Varende op de Zeeuwse kanalen en stromen, of lig gende in de havens. Met aan boord de Van der Dussens en hoe ze verder ook heten; de vertegenwoordigers van het gilde der binnenschippers. Varende hun vrachten van Zuid naar Noord en van Oost naar West de keuringsdienst en de heer Z. Mal- jaars namens het gemeentebestuur van Oostkapelle, waar burgemeester Van Liere destijds lid van de raad' was. De voorzitter van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen, burgemeester J. L. Dregmans, ver klaarde, dat de leden van deze ver eniging, die een prachtige gesloten eenheid vormen, de vriendschap en de grote medewerking van collega Van Liere in dankbare herinnering zullen houden. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poonugael van Veere sprak als „buurman". Ten slotte speechten nog wethou der C. J. de Mol van Baarland en de predikanten De Boer en Spoelstra en hoorde men hartelijke afscheidswoor den spreken namens V.V.V., de Oran jevereniging, het Groene Kruis, de vrijwillige brandweer, de muziekver eniging, het zangkoor, het kinderkoor, de ringlijders, de Rijkspolitie en door „meester" A. N. de Wolf, hoofd van de lagere school e.a. Burgemeester Van Liere dankte alle spreivers. waar na ieder persoonlijk afscheid van hem nam. knoppen.... Als een erg timide mannetje heb ben wij onlangs aan de hand van een technicus gedwaald door de centrale Westdorpe van de electriciteits-maat- schappij. Door dat labyrint van he dendaags vernuft; langs knoppen, die slechts ingedrukt behoefden te wor- om ganse dorpen 'van electriciteit te onthouden; langs monsterachtige ke tels, waarin helse vuren gestookt wer den en langs machines, die in dreu nende cadans 't ijzeren lied der twin tigste eeuw zongen. Een beetje angstig zijn wij eigenlijk langs die knoppen en isolatoren en schakelaars gegaan, want soms scheen het alsof er een magische kracht van uit ging en alsof wij geen rustig mo ment meer zouden hebben, wanneer wij niet, zo maar, op zo'n knopje had den gedrukt Als knaapje hebben wij eens op 'n fluitje geblazen, en toen vertrok er plotseling een tram Daar moesten wij telkens aan den ken; steeds sterker en sterker en ten slotte heeft het maar weinig gescheeld of Sas van Gent had het zonder stroom moeten doen De voorlichting voor emigrerende vrouwen Het Ned. Vrouwen Comité, het contaet-orgaan van de grote alge meen landelijke vrouwenorganisaties, heeft onlangs een pers-conferentie gehouden over het werk van de door het N.V.C. onlangs ingestelde Emi gratie-commissie N.V.C. De presidente van deze commissie, mevrouw W. Evers-Dijkhuizen uit Spijk, gaf daarna een uitleg van doel en taak van de emigratiecom missie. De commissie heeft het ini- tiatef genomen tot het instellen van 13 provinciale adviescommissies voor vrouwelijke emigranten, elk van 4 leden, benoemd door verenigingen gebaseerd op verschillende levensbe schouwing en doelstellingen. Het zal van de vrouwelijke emi granten zelf afhangen of de provin ciale commissies aan het gestelde doel kunnen beantwoorden, Uit het groot aantal vragen, dat de dames in de stand voor de „Emigratie en De Vrouw" op de laatste Huishoud beurs te Amsterdam te beantwoor den kregen, is al wel gebleken, hoe de vrouwelijke emigranten een ge sprek met een vrouw op prijs stellen. Het 'secretariaat van de Provin ciale commissies voor de Provincie Zeeland is gevestigd: J. D. v. Mel- lestr, 13, Goes. FUNCTIE-OVERDRACHT AAN BOORD HR. MS. JACOB VAN HËEMSKERCK. Gistermorgen is aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" de dienst van de eerste officier overge dragen door luitenant ter zee 1ste klasse L. E. van Laer aan de kapi tein-luitenant ter zee F. G. H. van Straeten. De overdracht geschiedde met een korte plechtigheid voor de boeg. Kamerlid stelt vragen Over veergelden op de Westerschelde Het Eerste-Kamerlid Kramer (Arb.) heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd of het waar is, dat de regering het plan heeft om voor de veerdiensten op de Wester- Schelde nog deze zomer weer een vol ledig tarief in te voeren, zodat dan alle personen- en dat ook voor rjjwie- lenvervoer zullen hebben te betalen? Voorts vraagt de heer Kramer of in het licht van de op 30 Maart 1949 en op 15 Maart 1950 in de Eerste Kamer telkens zonder hoofdelijke stemming aangenomen moties Kramer c.s. de minister bereid is de Kamer nauw keurig in te lichten over de voorne mens, welke de regering ter zake koes tert en over de overwegingen, welke haar daartoe hebben geleid? Tenslotte wil de heer Kramer weten of de regering bereid is, aan haar voor nemens geen uitvoering te geven, vóórdat de Kamer het antwoord der regering op deze vragen zal hebben kunnen overwegen? In de motie-Kramer, die in 1949 door de Eerste Kamer werd aanvaard, werd de regering uitgenodigd de in stelling van veergelden op de Wester- Schelde uit te stellen tot bij begro tingsbehandeling. In de motie van 1950, eveneens door de heer Kramer inge diend en mede-ondertekend door de heren Kolff, Wendelaar. Tjalma en Brandenburg, werd de invoering van de tarieven betreurd. Pakhuisknecht te Goes pleegde verduisteringen Hij raakte overspannen van S„ werk- .-ij M. te Goes, blijkt zich schuldig te hebben ge maakt aan verduistering van een hoe veelheid artikelen, die in het maga zijn waren opgeslagen. De totale waarde van het verduisterde beloopt tussen de 2500 en 3000. Toen de politie in de zaak werd ge mengd, is de man zodanig overspan nen geraakt, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Nogmaals ds. W. S. Hugo van Dalen In verband m&t radioberichten uit Moskou met betrekking tot het vre descongres van kerken, dat aldaar gehouden wordt en waarbij, o.a. in de uitzending in het Duits, ds. Hugo van Dalen de vertegenwoordiger der Ned. Herv. Kerk wordt genoemd, deelt het persbureau der Ned. Herv. Kerk mede, dat deze predikant niet als vertegenwoordiger der Ned. Herv. Kerk dit congres bijwoont en van geen enkele kerkelijke instantie daar toe enige opdracht heeft ontvangen. Wij tekenen hierbij aan, dat in de Prov. Z. Crt. reeds enige malen dui delijk werd gemaakt, dat ds. Hugo van Dalen op eigen verlangen naar Moskou ging. De pakhuisknecht zaam bij de dro< Een horloge werd „gedropt" boven Goes Woensdagmorgen teruggevonden Woensdagmorgen vonden werklie den van de aannemer Breas bij graaf werk op het terrein van de heer J. J. van Melle aan de Vogelzangsweg te Goes een armbandhorloge nabij een heg. Vrijwel zeker kan worden aangeno men dat dit horloge, dat door de eer lijke vinders op het politiebureau werd gedeponeerd, eigendom is van Wim Ruth, die op Nationale feestdag bij de voedsel „dropping" boven Goes, het ongeluk had vanuit het vliegtuig zijn horloge te verliezen. Het bandje was kapot, hetgeen wel de oorzaak zal zijn van deze niet bedoelde „drop ping", doch het uurwerk bleek nog prima te lopen! Opening graansilo C.B.T.B. Axel Jhr. A. F. C. DE CASEMBROOT VERRICHT DE OPENING De officiële opening van de graan silo, die door de C.B.T.B. is gebouwd in Axel-Sassing, is bepaald op 23 Mei a.s. De opening zal worden verricht door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot. Landdag Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Zeeland Woensdag 18 Juni hoopt het Ge west Zeeland van de Ned. Chr. Vrou wenbond zijn landdag te houden. In de morgensamenkomst, die in de Magdalenakerk te Goes gehouden wordt, zal prof. dr. A. H. Èdelkoort spreken over: „Het raadsel van het Godsbestuur". Na de gezamenlijke koffiemaaltijd, eveneens te Goes, zal in autobussen gereden worden via Vlissingen naar Domburg, waar bij mooi weer op „De Hoge Hil" de landdag wordt voortgezet. Mevrouw J. Bogaards- Loen houdt.daar een toespraak over: „Is ons leven belangrijk?", waarna door mevrouw J. Ligthart Sehenk- van Zijtveldt het slotwoord gespro ken wordt. Vier auto's beschadigd bij botsingen te Goes Kort na elkaar vielen Woensdag avond te Goes twee autobotsingen voor. De heer v. W. uit Goes reed niet zijn personenauto door de Lelie straat in de richting Vogelzangsweg en de heer H. reed met zijn wagen door de Kamperfoeliestraat in de richting Violenstraat. Op de hoek LeliestraatKamperfoeliestraat bot sten de wagens tegen elkaar. Beide auto's werden beschadigd. Het on derzoek naar deze botsing was nog gaande toen op de hoek Vogelzangs wegKamperfoeliestraat twee ande re auto's op elkaar reden, namelijk die van ir. v d. B. uit Goes en van de heer W. uit Hilversum. De laatste auto werd zeer zwaar beschadigd. In de auto van ir. B. bevond zich diens echtgenote: zij liep lichte verwondin gen op. Overige persoonlijke ongeluk ken vielen niet voor. MR. B. W. VAN HOUTEN Jaarvergadering „Kinderzorg" te Middelburg „Een wettelijke regeling; van de adoptie is, gezien het aantal gevallen, waarvoor zij de juiste oplossing schijnt te zijn, niet alleen aanvaardbaar, maar ook gewenst", aldus verklaarde mr. B. W. van Houten, kinderrechter te Arnhem, Woensdagmiddag in een causerie, welke hij hield in de alge mene vergadering van de vereniging „Kinderzorg" le Middelburg. Hij achtte het echter noodzakelijk, dat slechts in uitzonderingsgevallen tot adoptie wordt overgegaan (aan de rechten van de wettige ouders mag zo weinig mogelijk getornd worden), dat het verkrijgen van het adoptierecht niet gemakkelijk wordt gemaakt, dat gezorgd wordt voor een diepgaand onder zoek en een proeftijd en dat er, menselijkerwijs gesproken, geen twijfel over bestaat, dat liet juiste kind bjj de juiste „ouders" terecht is gekomen. Volgens mr. Van Houten is de gro tere belangstelling voor het adoptie- vraagstuk mede te wijten aan de ge wijzigde psychologische inzichten. De noodzaak van een wettelijke regeling wordt beter ingezien dan vroeger; er bestaat zelfs reeds een bond van pleeg ouders, die daar voor ijvert. Hoe het komt, dat Nederland en Portugal de enige Europese landen zijn, waar de adoptie wettelijk no.g niet bestaat, is moeilijk te verklaren. De vraag of een wettelijke regeling ook in Nederland is gewenst, is echter meer van practi- sche dan van principiële aard. De er varingen hebben geleerd, dat het in bepaalde gevallen ten aanzien van we zen, van kinderen, wier vader en moe der uit de ouderlijke macht zijn ont zet of ontheven en van kinderen van ongehuwde moeders, wenselijk is, wan neer tot adoptie wordt overgegaan. De biologische band is voor het ware ou derschap immers niet voldoende. Ne derland kent thans het systeem van de pleeggezinnen, waarbij echter steeds de kans bestaat op herstel van de ou derlijke macht. Mr. Van Houten zeide het gewenst te vinden om, wanneer er geen wette lijke regeling van adoptie tot stand komt, de positie van de pleegouders te versterken, hetgeen ondermeer te Advertentie Bespuiting per vliegtuig in Zeeuwsch-Vlaanderen Woensdag heeft men voor het eerst in Zeeuwseh Vlaanderen een aantal te velde staande gewassen per vlieg tuig bespoten. De organisatie van de gronddienst was verzorgd door de landbouwvoorlichtingsdienst te Axel, van welke plaats het vliegtuig start te. Er was op het terrein van .de WZF, dat als vliegveld dienst deed grote belangstelling, vooral van de zijde van de landbouwers. In totaal werd 25 ha. bespoten onder de gemeenten Axel, Zaamslag en Westdorpe. De terreinen waren met vlaggen geman keerd. Gedurende enige tijd moesten de werkzaamheden worden gestaakt wegens te sterke wind. Deze eerste proefneming in Zeeuwseh Vlaanderen slaagde uitstekend. Er zijn reeds aanvragen binnen voor de bespuiting van- 250 ha erwtengewas sen in het ressort Axel van de land bouwvoorlichtingsdienst. S.II Mei. •en goéde fiets moet met de ïauwkeurigheid van een uur- verk gemonteerd worden. De /akmensen van „Locomotief", incesters in hun ambacht, wéten *-aar het op aan komtHer resultaac LOOPT LICHTERI Uitsluitend verkrijgbaar bij L. VAN EENENNAAM, Middelburgsestraat 16-22 Telefoon 2816 GOES D. P. MANNAERT, rijwiel- en motorhandelaar. Axelsestraat 16 Terneuzen Telefoon 2220 Vliegtuigbouw bij de Kon. Mij. „De Schelde" ie Dordrecht De Zweedse vliegtuigfabrieken S.A.A.B. In Linkoeping hebben Woensdag bekend gemaakt, dat de Belgische luchtvaartmaatschappij Sa bena een order heeft geplaatst voor de bouw van enkele Safir's van het nieuwe type Saab-91. De Sabena zal deze vliegtuigen gebruiken voor de pilotentraining in Brussel. De vlieg tuigen zullen in licentl bij de Kon. Mij. „De Schelde" in Dordrecht wor den gebouwd. Men verwacht dat het eerste toestel over enkele weken klaar zal zijn en lean worden getest. Aan hst bovenstaande kan nog wor den toegevoegd: De thans door de Belgische lucht-1 vaartmaatschappij, de Sabena, voor de opleiding van haar vliegers be stelde „Safir"-vliegtuigen zijn eenmo- torige, twee tot driepersoons toestel len. De „Svenskaaeroplan actie bola- get", de Zweedse vliegtuigenfabriek is gevestigd te Lingkoeping. Ten ge volge van het ruim voorzien zijn van orders heeft de Saab-fabrlek on langs een overeenkomst gesloten met de afdeling vliegtuigbouw van de Koninklijke Maatschappij De Schel de, te Dordrecht, waarbij De Schelde niet alleen de productie van de Saab- 91 b voor de Zweedse luchtmacht ter hand zal nemen, maar eveneens ver antwoordelijk zal zijn voor toekomsti ge burgerlijke en militaire productie en ontwikkeling van de Safir. Wij maakten daarvan reeds eerder mel ding. De Safir is tot dusverre in twee uitvoeringen aan de luchtvaartmarkt verschenen. De Saab-91, die voor het eerst in 1945 vloog, is o.a. In Neder land in gebruik bij de rijksluchtvaart- schooL De Saab-91 b is een latere versie die een sterker motor heeft, iets langer Is, groter laadgewicht en groter snel heid heeft. Dit toestel vloog voor het eerst in 1949. De „Safir" is een mo dem toestel met neuswiel, dat even als het hoofdlandingsgestel intrek baar is. Het is een laagdekker met een ruime stuurhut, die door de perspex kap zeer goed uitzicht biedt. Een ingebouwde radio-installatie, zo als bi' de toestellen van de R.L.S. maakt het mede zeer geschikt voor i lesvllegtuig. Vakfotografen tegen weeldebelasting Onder voorzitterschap van de heer Kees Helder uit Middelburg, verga derde te Utrecht de Nederlandse ver eniging van Vakfotografen. Men kwam des ochtends bijeen ln het ge meentemuseum, waar een foto-ten- toonstelling was georganiseerd die een overzicht wil geven van de vak kundige toepassing der fotografie. Het ligt in de bedoeling deze tentoon stelling ook in andere steden te hou den en dan tevens een album met 49 reproducties van tentoongestelde fo to's te verspreiden. In zijn openingsrede voor de algeme ne vergadering zette de heer Helder uiteen, dat de middenstands- en vak organisaties op organisatorisch ter rein met geschoolde krachten dienen te werken en dat men zich finantiële offers zal moeten getroosten om goed georganiseerde secretariaten iu het leven te roepen. In de middagvergadering, die in L'Esplanade bijeenkwam werd de heer Helder bij enkele candidaatstel- ling als voorzitter herkozen. De vergadering verenigde zich met het bestuursvoorstel om te komen tot een P.B.O. voor de fotografie. Ook ging men accoord met de stappen, welke het bestuur ondernam om te komen tot afschaffing van de voor de bedrijfstak zo funeste weeldbelas- ting. Als Rheumatische Fijnen D kwellen is dat vrij zeker een aanwijzing van onzuiver bloed. Verdrijf die Pijnen! Doe eens,een Kruschen kuur! De aansporende werking van Kru schen op de bloedzuiverende organen brengt bij talloze lijders aan rheuma tische pijnen een wonder te weeg. 't Bloed gaat weer krachtig stromen en wordt zo, op natuurlijke wijze, gezui verd van alle onzuiverheden, die de oorzaak zijn van Uw pijn en onge mak. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen die heilzame kuur. bereiken is door de mogelijkheid van herstel in de. ouderlijke macht te be perken. Een gelukkige gezinshereni ging mag men uiteraard nimmer in de weg staan. Na deze lezing kreeg mr. Van Hou ten nog een aantal vragen te beant woorden. HUISHOUDELIJKE ZAKEN. De algemene vergadering werd des morgens geopend door de voorzitter, ds. G. H. van Willenswaard, die het als de taak van „Kinderzorg" zag, in Christus' naam de eenzaamheid van de kinderen te verbreken. „Wij moe ten hun laten zien, dat de naaste er is, niet als tegenstander, doch als mens, aan wie liefde is te geven en van wie liefde is te verwachten", al dus spreker. Hij noemde het werk van de vereniging verloren, wanneer de spanning van het geloof en de onder linge liefde ontbreken. Uit het jaarverslag van de secreta ris, ds. F. H. A. v. d. Wind, bleek, dat er in 1951 74.106 verpleegdagen wa ren en dat het aantal pupillen steeg van 222 eind 1950 tot 231 eind 1951. Er konden steeds meer kinderen in pleeggezinnen worden opgenomen. De rekening en verantwoording nuar 1951 en de begroting voor 1952 (met een exploitatie-tekort van f 48.350) wer den goedgekeurd en de penningmees ter, de heer C. C. Mantz, werd gedè- chargeerd. Acht aftredende bestuurs leden werden herkozen en in de plaats van mevrouw C. J. Sickesz-Snijder te Vlissingen, die wegens vertrek had be dankt, werd benoemd mevrouw M. T. Jacobs-Jansen te Vlissingen. De di recteur, de heer J. van der Windt, vertelde tenslotte nog iets over de de- bielenopvoeding, welke verheugende resultaten heeft. Belgische gemeentebestuurders naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen. 19, 20 en 21 Juni houdt de Belgi sche Bond van gemeentebesturen in Heist aan Zee een Urbanisatiecon gres. Om zich op de hoogte te stel len van de stedebouwkundige plan nen in liet buitenland, zullen de congresgangers verschillende excur sies maken en bij die gelegenheid Vrijdag 20 Juni West Zeeuwsch- Vlaanderen bezoeken. De tocht gaat via Khokke-Retranchement langs de kust naar Breskens en vandaar naar Sluis. In deze laatste Plaats zullen de congresgangers officieel door het gemeentebestuur worden ontvangen en bij die gelegenheid zal het woord gevoerd worden door ir. F. Klokke, stedebouwkundige van Sluis, die eeri toelichting geven zal op hei; be staande stadsplan. Tevens zal ge tracht worden een architect, die veel in de gemeente heeft gebouwd, te laten spreken over hetgeen na de oorlog fot stand gekomen is. Gemeentehuis Kemseke Velen in O. Zeeuwseh Vlaanderen die het Land van Waas bezochten, weten dat daar tal van aardige mooie oude gemeentehuizen staan. Het ge meentehuis van de grfens-gemeente Kemseke is niet opvallend, maar het is een juweeltje van bouwstijl. Dezer dagen is het gebouw, dat uit 1750 dateert geplaatst op de Belgische lijst van monumenten. Minister In 't Veld naar Terneuzen Op 14 Jiuii zal ér door de P. v. d. A. in Terneuzen een openluchtmeeting worden gehouden, tijdens welke het woord gevoerd zal worden door mi nister J. in 't Veld en de Kamerleden mr. J. A. W. Burger, mr. N. Stufkens en J. J. N. M. Ruygers. Dit werd medegedeeld door de voorzitter van de afdeling Terneuzen van de P.v.d.A., de heer R. Hol tijdens een vergadering in ,,'s Lands Welva ren". In deze vergadering werd besloten om de subsidie aan de zangvereniging „Arbeid Adelt" te verhogen en tot toe kenning van subsidie aan de A.J.C. Wethouder M. de Vos, die afgevaar digd was naar het verkiezingscongres te Nijmegen, bracht hiervan verslag uit Het bleek verder, dat de deelne ming aan de nationale bijeenkomst op. Hemelvaartsdag te Amsterdam uit Terneuzen bevredigend kan worden i genoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2