PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT fest-Berlijn zal desnoods twintig lokkades weerstaan Schakelstation zal Centrale Westdorpe vervangen BILT Kanilijn Vandaag CONFERENTIE VAN VIER NA VERKIEZINGS0NDERZ0EK 195nrgang - No. 114 Dagbixitgave van de firma Provle Zeeuwse Courant, piree. van de Velde en F. E. den 1 Adjv W. de Pagter. Hooft g. Balllntijn. PI verv.: W. Ljuwer en H. A. Bosshardt. ABOtolNTSPRIJS 44 ct. per week.45 p, kw.( fr. p. p. f 5.70 per lLosse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 14 Mei 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties <max. 8 regels i van 1—5 regel» f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. ^jj^jlngenJAfelsti^ 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g. 222U): Oostburg: Finiandstraat 2. telet. Iü. Temeuzen 5 rouwertjstr. 2; Zicrikzee N Bogcrdsv 100 i 28. PROF. REUTER IN DEN HAAG: Wij behoren bij het Westen, maar men mag ons niets decreteren" ïens een persgesprek met Nederlandse journalisten heeft de burge- m«er tan West-Berlyn, prof. Ernst Reuter, die op het ogenblik in Den Ha^vertoeft voor het bywonen van een congres van de Vereniging van Neólandse gemeenten, met nadruk verklaard, dat de West-Berlijners er nletnn denken zich té laten intimideren door de dreigementen van de OosUmitse vice-premier Ulbricht. )(Mijn zal de gevolgen van een ondertekening van de overeenkomsten meldt Westelijke verbondenen terstond aan de lyve ondervinden", zo veitiairde Ulbricht Maandag tegenover Oost-Berlynse persmensen. Maar burgemeester Renter had daarop maar één antwoord: „Een blokkade? Wy zullen niet toegeven. West-Eerlijn heeft voldoende Ausdauer om vijf of desnoods twintig blokkades aan te kunnen. De Berlijners hebben zich inner lijk opiets dergelijks voorbereid, omdat zij wel verwachtten, dat Stalin tel. tens wat nieuws in zijn hoofd zou balen. En bovendien zal de wereld ons toch niet in de steels laten Met betrekking tot een eventuele nieuwe blokkade merkte burgemees ter Reuter op, dat West-Berlijn in vergelijking met 1948 zelfs beter is voorbereid. Men heeft er voor een half jaar kolen en voor een half jaar levensmiddelen. De industriële capa citeit is verdrievoudigd, het bedrijfs leven heeft zich ontwikkeld. Maar daardoor is men ook kwetsbaar ge worden. West-Berlijn is bij nieuwe moeilijkheden aangewezen op onder steuning. Maat de luchtbrug kan binnen i* dagen weer gelegd worden, Er is maar één mogelijkheid: Berlijn te ver overen, Maar dat is „not so easy", aldus prof. Reuter. DE HERENIGING betrekking tot de eerste nota i geallieerden inzake de moge lijkheid tot het houden van vrije ver- bezingen voor geheel Duitsland en de houding van de socialistische par ty meende prof. Reuter dat de afwij zende houding dezer party wortelt in tT- ?,ev "lat er niet genoeg is ge schied om de hereniging van Duits land te verwezenlijken, v -De Sowjet-Unie verwijt thans het veesten, dat het de hereniging van Duifeland legeidioiidt. Maar het is juist" andersom. De Sowjet-Unie heeft Duitsland verdeeld; Zij draagt de schuld. De openbare mening moet De. middenstand is in het geweer gelopen nu de Tweede Kamer het op een botsing met prof. Lief- tinck aan heeft laten komen en dientengevolge de beraadslagingen over de herziening van de omzetbe lasting tot een ontijdig einde kwamen. De middenstand moet een grotere om zet hebben en de omzet van de ar tikelen, die voor een lagere omzetbe lasting in aanmerking komen, is klei ner dan ooit. Want wie koopt er een radio, als het toestel over een paar weken vermoedelijk enige tientallen guldens of zelfs honderdtallen, goed koper zal zijn, al naar gelang van de1 kostbaarheid? Met de fototoestellen gaat het precies eender, evenals met de reeks van andere artikelen. Ieder een wacht op de prijsverlaging, die in de lucht zit. Vandaar de krachtige eisen van de middenstand aan het adres van de re gering. Laat de Kamer zo spoedig mo gelijk de beraadslagingen hervatten! roepen letterlijk alle organisaties en niemand zal kunnen ontkennen, dat dit inderdaad nodig is! Anders wordt de middenstand, die men wilde helpen, juist in ernstige mate gedupeerd. De beraadslagingen hervatten is evenwel gemakkelijker gezegd, dan gedaan. Als minister Lieftinck in een slecht humeur was geweest, zou hij rustig kunnen zeggen, dat hij er niet langer over wenste te praten. Het is dus al een heel ding, dat hij dat niet heeft gedaan, maar dat de ministerraad Maandag druk in de weer is geweest om naar een oplossing van de moeilijkheden te zoeken. Trouwens: omzetvergroting betekent productie verhoging en dus meer werkgelegen heid. Maar niettemin is de grote vraag, hoe men uit de impasse komt niet ge makkelijk te beantwoorden. De Kamer heeft de afschaffing van de omzetbelasting op tijdschriften aan genomen en dat staat dus in de nieu we wet. Ondanks het feit, dat de mi nister van financiën zeide, dat die be paling onaannemelijk was. Moet de minister nu aftreden? Of zijn „onaan nemelijk" inslikken? Of moet de Ka mer alsnog bakzeil halen en haar be sluit intrekken? Wij zijn benieuwd naar het ant woord! Intussen zal in afwachting van de op lossing van bovenstaande puzzle op 1 Juli aanstaande de nieuwe wacht geld- en werkloosheidsverzekering in gaan. De premie daarvoor zal voor de werknemers gemiddeld 2,1 procent van hun salaris bedragen dat betekent dus een salarisverlaging, of zo men wil een verhoging van de kosten van het levensonderhoud, die neer zal ko men op ongeveer 1 Het schijnt de bedoeling te zijn van de Sociaal Economische Raad en van de vakcentrales, dat daartegenover dan ook een loonsverhoging zal staan van tenminste 1 Het overleg over deze kwestie is be gonnen. En ook hier zijn wij benieuwd wat er uit de bus zal komen. weten, dat het Westen ernstig een hereniging wenst. Dat is niet zo dui delijk geweest en dat heeft volgens prof. Reuter tot de passieve houding van de S.P.D. bijgedragen. Staatsrechtelijk zal West-Duitsland ook tegenover het Westen onafhanke lijk dienen te zijn. „Wij kunnen de vryheid niet verdelen". Het is buiten discussie, dat wij bij het Westen be horen, maar er moet door het Wes ten niet worden gedecredeerd. Prof. Reuter zeide ten slotte het. waarschijnlijk te achten, dat het par lement van Bonn de Europese defen siegemeenschap zal aanvaarden. Conflict of niet: Vlaggetjesdag gaat toch door Minister Mansholt komt naar Vlaardingen (Van een speciale verslaggever). Al dreigt er dan honderdmaal een conflict tussen de haringvissers en de reders, de bekende, vlaggetjesdag, sinds 1947 een bijzondere feestdag, gaat Zaterdag gewoon door. Beide partijen zijn het er" over eens gewor den. dat het feest buiten het conflict staat. Bestond hierover tot gisteren on zekerheid, die onzekerheid was geen aanleiding voor de comité's in Vlaar dingen, Seheveningen, Katwijk of IJmuiden om voorbereidingen achter wege te laten. In Vlaardingen valt dit jaar de hoofdtoon. Dit ontvangt dus de hoog ste autoriteiten uit de visserijwereld om het feest met zijn visserbevolking te vieren. Minister Mansholt zelf ver wacht men hier te kunnen begroeten. Een vertegenwoordiger van de Unie- Verkeer (waarin de bonden van werk nemers in de haringvisserij samen werken) heeft intussen medegedeeld, dat de reders over het al of niet door gaan van de vlaggetjesdag geen over leg met de Unie-Verkeer hebben ge pleegd. Wèl is aan enkele werknemers in Seheveningen naar hun mening ge vraagd. Generaal Colson van zijn zijn post ontheven Amerikaanse legerleiding vraagt opheldering Brigade-generaal Colson is Dins dag van zijn commando over het krijgsgevangenenkamp op het eiland Koje ontheven, nadat hij de eisen van de gevangenen had ingewilligd om de vrijlating van zijn gegijzelde voorganger, brigade-generaal Dodd, te verkrijgen. Beide generaals zullen weer aan het. achtste leger worden toegevoegd. Zoals bekend zou volgens generaal Clark, de opperbevelhebber der V.N. in Korea, Colsen „onder grote dwang" beloofd hebben, dat de krijgsgevan genen in het kamp op Koje niet meer „aan een gedwongen onderzoek naar hun gezindheid" onderworpen zouden worden. Volgens Clark zouden de commu nisten nog meer eisen hebben ge steld, n.l. het onmiddellijk staken van de „bacteriologische oorlogsvoering, gifgas of atoombom" en de erken ning van een gemengde commissie van Noord-KoreaanseChinese krijgsgevangenen. De Amerikaanse chefs van staven hebben aan generaal Clark gevraagd onmiddellijk rapport uit te brengen over de gebeurtenissen in het kamp op het eiland Koje. is het 12 jaar geleden, dat Rotterdam zeer zwaar door de Duitsers werd gebombardeerd; is het 40 jaar geleden, dat in een park te Hamburg plot seling een man dood neerviel. Eerst twaalf uur later kwam men tot de ontdekking, dat 't koning Frederik Vm van De nemarken was. Besluit van Hoge Raad in zaak Westerling Rechtbank moet beroep behandelen De Hoge Raad deed Dinsdag uit spraak omtrent het beroep in cassa tie van de griffier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam tegen de beschikking van die rechtbank, waar bij de officier niet ontvankelijk ver klaard was in zijn beroep van de wei gering van de rechter-commissaris te Amsterdam om een bevel tot bewa ring tegen Westerling uit te vaardi gen. De niet-ontvankelyk verklaring vond daarin haar grond, dat de rech ter-commissaris van zijn beschikking tot weigering geen afzonderlijk stuk had opgemaakt, maar van die be schikking enkel bleek in de weergave van de tegenover hem door Wester ling afgelegde verklaring. Overeen komstig de conclusie van de advo caat-generaal bij de Hoge Raad. prof. Langemeyer, oordeelde de Hoge Raad. dat ondanks de gebruikelijke vorm het bestaan van de beslissing van de rechter-commissaris met voldoende duidelijkheid was gebleken. Het gevolg is. dat de rechtbank thans op het beroep van de Officier zal moeten ingaan en de vraag van de aanwezigheid van gronden voor voorlopige hechtenis zal moeten be oordelen. jaar een oniwern- Pachtwet in de Kamer Minister Mansholt acht het zeer waarschijnlijk Minister Mansholt heeft aan de Twee de-Kamer medegedeeld, dat naar zijn mening een ontwerp-pachtwet zeer waarschijnlijk in het komende zittings jaar door de Staten-Generaal zal kun nen worden behandeld. Op de Braderie in Zaandam, de grote verkoopactie op straat, georganiseerd door de Zaandamse winkeliers, heeft minister In 't Veld, die vóór hij met het ministerschap werd belast burgemeester was van Zaandam, zich Ingespan nen Spaarbrieven te verkopen. Hy werd daarby geassisteerd door een aan tal burgemeesters uit de Zaanstreek. Mr. J. in 't Veld, minister van Weder opbouw beproeft hier zyn verkooptalenten en tracht een pak Spaarbrieven aan de man te brengen. Grieks eredoctoraat voor minister Rutten De Nederlandse minister van O. K. en W., prof. dr. Th. Rutten, heeft het ere-doetoraat in de philosophie van de universiteit te Athene gekre gen. Zoals bekend brengt minister Rutten op het ogenblik een bezoek aan Griekenland. Opschorting van het overleg met de West Surinaamse delegatie wil de zaken eerst „thuis" eens bespreken De Surinaamse delegatie voor de Ronde Tafel-conferentie met de West heeft Maandagmiddag voorgesteld het overleg tijdelyk op te schorten en de conferentie te verdagen om de Surinaamse delegatie in de gelegen heid te stellen zich in Suriname na der te beraden over de nieuw te ves tigen rechtsorde. Het voorstel zou eerst in de dele gaties worden besproken, waarna de centrale commissie er vanmiddag een beslissing over zal nemen. Het Surinaamse voorstel werd in gediend nadat Maandag in de verga dering van de centrale commissie voor enige belangrijke punten niéuwe redacties waren vastgesteld. ANTWOORD AAN MOSKOU Duitsland moet vrijelijk tot elk vredelievend verbond kunnen toetreden De Ver. Staten, Engeland en Frankrylc hebben Dinsdag de Sowjet-Unie In gelijkluidende nota's voorgesteld een bijeenkomst van vertegenwoordi gers der vier mogendheden over de toekomst van Duitsland te beleggen, zodra een „onpartijdige commissie" rapport heeft uitgebracht over de mo gelijkheid van het houden van vrye verkiezingen in geheel Duitsland. Deze nota's vormen een antwoord op de Russische nota van 9 April, waarin een eerder gedaan Westelijk voorstel on\ een commissie der Ver. Naties het bovengenoemde onderzoek te laten instellen werd verworpen en waarin een onderzoek door een commissie van vertegenwoordigers der vier bezettende mogendheden werd bepleit. Volgens de drie Westelijke mogend heden moet op de door hen voorge stelde conferentie van vertegenwoor digers der vier mogendheden over de volgende twee punten worden gespro ken nl. Ie het spoedig, houden van vrije verkiezingen in geheel Duits land, waarbij, waar nodig, de hier voor vereiste* voorwaarden moeten worden geschapen en 2e de door de vier mogendheden te geven waarbor gen, dat de regering voor geheel HET GAAT SNEL BIJ DE P.Z.E.M. Nieuw gebouw vrijwel gereed In het kader van de algehele verbetering in de stroomvoorziening van Zeeland, mogelijk te maken door de bouw van de „Centrale Zeeland" te VUsslngen, begon de Provinciale Zeeuwse Electricitelts Maatschappij In October 1950 met de bouw van een nieuw schakelstation te Driekwart, ge meente Westdorpe. Langs het kanaal, aan de weg van Sas van Gent naar Sluiskil, kan men thans een gloednieuw gebouw zien opryzen, dat met zyn moderne, strak ke lijnen scherp afsteekt tegen de uit de twintiger jaren daterende Centrale voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Oud en nieuw, vlak naast elkaar. Het gaat snel bij de P.Z.E.M. Want de centrale Westdorpe, .die Zeeuwsch-Vlaanderen van stroom voorziet, zal straks na een toch nog betrekkelijk korte periode (ca. 30 jaar) volledig worden uitge schakeld en nog slechts als reserve station worden aangehouden. De Cen trale Zeeland neemt de taak over en voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal het nieuwe schakelstation te Driekwart de voeding van de reeds aanwezige hoogspanningsnetten overnemen. De schakelinstallatie in de bestaande centrale kan gehandhaafd blijven, en het nieuwe schakelstation zal dan ook juist op die plaats de verbin dende „schakel" vormen, omdat al daar uiteraard gebruik kon worden gemaakt van de reeds aanwezige apparatuur ter „voeding, beveiliging en schakeling", zoals de ingewijden dat noemen. Niettemin was de bouw van een vrij groot station nodig, in verband met de nieuwe 50.000 volt- kabels en om de enorme transfor matoren onder te brengen. Zoals voor alle voor de techniek bestemde gebouwen, moest ook hier in sterke mate rekening worden gehouden met de eisen van het be- aryf, die bepalend waren voor de vormgeving van het station. BETON EN STAAL. Beton en staal worden de voor naamste bestanddelen. Honderd en zeven heipalen van gewapend beton, elk ter lengte van 8 meter, vormen de fundering; palen, die een draag vermogen hebben, dat ligt tussen tien en vijf en vijftig ton. Beton, beton en nog een betonHet skelet van gewapend beton; de vloeren van be ton en de dakplaten van beton; het geheel in een ommetseling van bak steen en daarbinnen een samenstel van stalen balken. Een gigantisch epos in staal en beton, opgedragen aan de N.V. Aannemingsmaatschap pij „De Kondor" te Amsterdam, die het werk uitvoert, naar een ontwerp van de heer C. W. B. Keiler, archi tect bij de P.Z.E.M. DRIE AFDELINGEN. In het gebouw zijn, mits een des kundige het u uitlegt!, drie afdelin gen te onderscheiden. In het bin nenste van het station bevindt zich het 50 KV-schakelhuis met de vele isolatoren en leidingen; temidden van een vlechtwerk van stalen balken, en voorts een aantal „schakelcellen", voorzien van zware, stalen deuren ter beveiliging bij eventuele explo sies, waarin de zware schakelappara ten zyn ondergebracht. Aan de buitenzijde bevinden zich vijf cellen 9 meter breed, 6,5 me ter diep en 9 meter hoog voor de transformatoren en soortgelijke ap- araten, waarvan er zyn, die een 0.000 kg. wegen. De derde, en kleinste afdeling, is bestemd voor de lichtere hulp-appa- ratuur en omvat verder een werk plaats, een trappenhal en een kabel zolder. VEILIGHEID VOOR ALLES! Grote zorg is besteed aan de be veiliging tegen mogelijke explosies en zelfs tegen oorlogsgeweld. Onder de cellen voor de transformatoren zijn kelders aangebracht, waarin bij eventuele branden de olie kan af vloeien, die dan eerst een rasterwerk van grof grint moet passeren en hierdoor afkoelt tot beneden het ont- vlammingspunt. Speciaal geconstrueerde betonnen tussenwanden zijn scherfvrij, evenals het dak, terwyl mede uit het oog punt van beveiliging zo weinig mo gelijk ruiten zijn aangebracht. Aard- pijpen, met lengten van tien tot twintig meter kunnen de stroom, in dien nodig, in de grond „jagen" en zo heeft men dus tal van maatrege len getroffen, die brand- en ontplof fingsgevaren tot een minimum be perken. Het gebouw nadert thans snel zyn voltooiing; een onmiskenbaar voor teken hiervan is, dat de schilders druk in de weer zijn. Over enkele maanden zullen ook de electrische installaties zyn gemonteerd. Dan „komt de spanning erop" en wordt het station In bedrijf genomen. Duitsland, welke wordt gevormd op grond van de uitslag van deze vrije verkiezingen, in de periode, vóór het vredesverdrag van kracht wordt, de nodige vrijheid van handelen heeft". In de Westelijke nota wordt her haald, dat de drie mogendheden er weliswaar „sterk de voorkeur aan geven", dat een V.N.-commissie een onderzoek instelt naar de omstandig heden voor het houden van vrije ver kiezingen, doch dat zij bereid zijn om elk andfer practisch en duidelijk om schreven voorstel, dat de Sowjet-Unie eventueel naar voren wil brengen, in overweging te nemen", mits het waarschijnlijk is, dat een dergelijk voorstel het spoedig houden van ver kiezingen bevordert. De Westelijke mogendheden ver werpen echter het Russische stand punt dat het Duitsland verboden moet worden om tot bijzondere groe- K;n van mogendheden toe te treden. et voorgestelde toetreden van Duitsland tot de Ver. Naties maakt elke voorziening van deze aard over bodig, aldns de Westelijke nota's. Over de kwestie van het toetreden van West-Duitsland tot de Europese Verdedigingsgemeenschap, zeggen de Westelijke mogendheden, deze gang van zaken te steunen en dat zij zich niet van dit standpunt zullen laten afbrengen, omdat zy er meer dan ooit van "overtuigd zijn, dat dit de wa re weg van de vrede betekent. In de nota's wordt ten slotte ook de Russische opvatting bestreden, dat de Duitse Oostelijke grens langs de Oder en de Neiss zoals vastgesteld te Potsdam, als definitief moet worden beschouwd. Felle brand in Den Haag Grote voorraden oud papier en lompen gingen verloren Een enorme brand heeft Dinsdag in Den Haag enige tonnen oud pa pier en grote voorraxien lompen ver loren doen gaan. De brand woedde op een terrein aan de Binckhorstlaan, waar twee Haagse handelaren m af valstoffen hun opslagplaatsen heb ben. Hoewel de brandweer met der tig man tegen de vuurzee vocht, daar bij geassisteerd door het personeel van belde firma's, kon niet worden voorkomen, dat een aantal loodsen en andere gebouwtjes met hun gehele inhoud verloren gingen. Een van de grote loodsen van de firma van Weers bevatte o.m. een zending van 50 ton oud papier, welke voor India bestemd» was. Deze partij was alleen reeds 20.000 gulden waard doch de heer van Weers schatte de schade in zijn bedrijf op 150.000. Gebleken is, dat de brandslangen van het bedrijf zodanig waren opge borgen, dat het vuur er eerder bij kon zijn dan liet personeel, zodat de brand niet in de kiem gesmoord kon worden Ambassadeur in Londen overleden Jhr. Michiels van Verduynen was minister in kabinet-Gerbrandy De Nederlandse ambassadeur te Londen, jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, Ls Dinsdagavond in een Londense ziekeninrichting overle den. Jhr. Michiels van Verduynen werd 2 December 1885 in Den Haag gebo ren. Hij studeerde in Leiden en ging in 1911 naar Ned. Indië, waar hij enige jaren later optrad als hoofd vertegenwoordigers der Kon. Ned. Petroleum-Mij te Batavia. In 1915 ging hij weder naar Nederland terug om werkzaam te worden gesteld aan het departement van buitenlandse zaken. Van 1920 tot 1923 was hy ge zant te Praag. Na te zijn opgetreden als chef der afdeling diplomatieke zaken van het departement van bui tenlandse zaken en daarna op non- actief te zijn geweest, werd de heer Michiels van Verduynen in '39 gezant te Londen. In 1942 vond zijn bevor dering plaats tot ambassadeur. In Februari 1942 toen minister van Kleffens voor een conferentie naar Washington vertrok werd jhr. mr. Michiels van Verduynen mi nister zonder portefeuille in het Lon dense kabinet-Gerbrandy en tijdens de afwezigheid van min. v. Klefefns tevens min. van buitenl. zaken. Bij de verschillende kabinetswijzigingen bleef de heer Michiels van Verduy nen minister zonder portefeuille tót 16 Mei 1945, toen het kabinet-Ger brandy aftrad. Op 1 Januari 1946 werd hij weer ambassadeur in Lon den. -V. Bolsward bestelt tweetalige plaatsnaamborden B. en W. van Bolsward hebben opdracht gegeven tot het aan- irengen van tweetalige plaats naamborden. Naast Bolsward zal de Friese aanduiding Boal- i^sert gebezigd worden. Prijs voor lichtpetrolemn verhoogd. Ook voor gasoiie en tractorpetroleum In verband met het prijsverloop op de tankvrachtenmarkt en een nood zakelijke kleine verruiming van de groothandelsmarge voor tractorpe troleum is met ingang van vandaag de prijs voor lichtoetroleum verhoogd met cent per liter, die voor gasoiie met 0.30 per 100 liter en de prijs voor tractorpetroleum met 0.75 eveneens per 100 liter. Dit wordt medegedeeld door het ministerie van Economische Zaken. Geallieerde patrouilledienst bij Berlijn thans volledig geblokkeerd De tot dusver slechts iri Oostelijk- Westelijke richting door de Russen geblokkeerde Brits-Amerikaanse pa trouille-dienst op de autoweg Berlyn- Helmstedt is thans volledig onderbro ken. Een Engels voertuig, dat Dins dagochtend van Helmstedt uit de slagbomen wilde passeren, werd te ruggezonden. Het civiele verkeer in beide rich tingen wordt ongemoeid gelaten. De patrouilles hadden voorname lijk tot taak geallieerde automobilis ten, die van de autoweg gebruik ma ken, by moeilijkheden behulpzaam te zyn. DE VERWACHT: MINDER WIND Geldig tot Woensdagavond. Veranderlijke bewolking en droog weer. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Ongeveer de zelfde temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1