NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Sport en wedstrijden ZEEUWSCH-VIMNDEREN Wissel Zeeuws-Wlaandere maandag 12 mei 1352 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuwe directeur Huis van Bewaring te Middelburg der Twentse dagbladen L *s c'e benoeming te ver- van de heer G' J- Kamphuis, to 1, ®UÏ' Van het Huis van Bewaring tot directeur van het Huis «jnffiiFSf tevens hulpstrafgevange- "•in ti.Sf- i rg' Ten departemente «?ni i uie kon men dit bericht nog nfflmPZ ?eil' aangezlon nog geen deeldo nr?«fS i.)611 zön gonomon. Men c.eelde ons echter mede, dat binnen rolffen aantal dirocteurs-benoeT r nigen is te verwachten. Vrachtauto vervoerde vlammend vlas. rijdagmiddug vloog een lading bewerkt vlas, die per vrachtauto van de firma G. uit IJzendHke werd ver voerd, opdewoa van Öoatburg r.aar Scnoondykcm brand. De achterklep van de laadbak was losgeraakt tn doordat het ijzerbeslag op de wee sloeg, ontstonden vonken' die de la ding m brand zetten. Gelukkig be merkte men het vuur spoed1"-'- men doofde het op het erf van een' nabij gelegen boerderij. y Werkloosheid op Tholen in April. Op 30 April stonden op het Ar beidsbureau te Tholen 471 mannelijke werklozen ingeschreven, namelijk 98 uit Oud-Vossemeer, 77 uit St. Anna- land, 72 uit Stavenisse, 71 uit jjt Maartensdijk, 59 uit Tholen 41 uit Poortvliet, 33 uit Scherpemsse en 23 van St. Phllipsland. Het aantal werk lozen was in de maand April in Oud- Vossemeer dus het grootst Van de 474 werklozen waren 245 arbeiders by de D.TJ.W. onderge bracht. Begin April waren 50t man nen zonder werk. zodat het aantal werklozen in de loop van de maand iets is gedaald. Vorig jaar waren op 30 April 539 mannelijke arbeiders werkloos. Economische Politierechter. De economische politierechter te Middelburg veroordeelde de slager en veekoopman N. P. L. te Vogelwaarde by verstek tot een boete van i 25 of 10 dagen hechtenis, omdat hij te Axel een hoeveelheid vlees op zeer onhygiënische wijze had vervoerd. Vijf grondewerkers uit Westkapelle J. C., J. S., J. H„ D. H. en P. H hadden zonder toestemming van de directeur van 't Gew. Arbeidesbureau ontslag genomen by de aannemer 3. uit Vlis- singen, die werkzaamheden uitvoerde bij do Westkapelse zeedyk. Bij ver stek werden deze verdachten veroor deeld tot 10 of 5 dagen of tot 5 of 2 dagen. De landbouwer R, G. B. uit. Philip pine had een hoeveelheid voederbie ten geleverd aan de Belgisch land bouwer Van D. ut Asser.eda en daar door op een niet-ingezetene een on wettige buitenlandse vordering ver kregen. B. voerde echter aan, dat over betaling niet was gesproken, aangezien hij tijdens het oogstseizoen dikwijls met zyn wagens over het land van Van D. was gereden en daardoor nogal wat schade had veroorzaakt. Daar deze verklaring aannemelijk word geacht, werd B. vrijgesproken, doch hy kreeg 25 of 10 dagen om- y de bieten zonder verguning over de grens had willen brengen. De partij werd verbeurdverklsari Daar de Belgische metaalbewerker A. v. M. uit Bevcren-Waes graag iets wilde bijverdienen, smokkelde hy een hoeveelheid boter ovr de grens. De man werd echter in Cllnge aangehou den. Hij werd nu veroordeeld tot i 50 of 20 dagen met verbeurdverkla ring van 20 kg. boter. E.H.B.O IX ZEELAND De districtsvergadering yoor Zee land van de E.H.B.O. zal op Vrijdag 30 Mei a.s. in Tivoli te Goes worden gehouden. Vrijdagavond 23 Mei wordt tn de grote zaal van het verenigingSr febouw aan de Bogaardstraat te Mid- elburg èen wedstrijd gehoudon tus sen de E.H.B.O.-afdelingen van Oost- kapelle en Yerseke. Oostburg PRIJSUITREIKING SCHOOLVOETBAL. Zaterdagmiddag werden in café De Vuyst te Oostburg de bekers en di ploma's uitgereikt, die door de diver se scholen bij de laatste schoolvoet- balwedstrijden zijn gewonnen. I zijn openingswoordwees de heer H. Lastdrager als voorzitter der commissie op de prettige, sportieve geest, die de wedstrijden kenmerkte en dankte allen, die er aan hebben medegewerkt. De R.K.H.B.S. I uit Schoondijkè kreeg de wisselbeker van groep C, terwijl het Openbaar Ly ceum te Oostburg de extra medaille ontving .welke de gemeente beschik baar had gsteld. In groep B I kreeg de Ambachtsschool I te Oostburg de bekér, in groep B Hl het Opènbaar Lyceum Hl. De openbare lagere school Oostburg ontving de beker voor de groep A en mag die houden, omdat deze school de keurige pres- tati eleverde, drie jaar achtereen te winnen. Waterlandkerkje BAZAR NED. HERV. KERK. Ten behoeve van het herstel van de Ned. Herv. Kerk te Waterlandkerkje zal; op Hemelvaartsdag en op de daarop volgende Zaterdag een bazar worden gehouden. De toren van deze kerk is door de gemeente weer her steld, maar overigens biedt het ge bouw een treurige aanblik. Het ge meentebestuur heeft het nieuwe „Dorpshuls" beschikbaar gesteld voor het houden van de bazar. Terneuzen BOND VAN OUD-MILITAIREN. In Hotel Centraal te Terneuzen vergaderde onder leiding van de heer J. Wondergem de Bond van Oul Mili tairen in Zeeland. Door de afgevaar digde van het hoofdbestuur, de heer A. Kolijn, werd medegedeeld, dat Ambonezen ook lid van de bond kun- «en worden, hetgeen inhoudt, dat de bond ook voor hun rechten wil opko men. Na afdoening van enige huishoude lijke zaken besloot de afdeling nog té protesteren tegen de invoering van volledige tarieven voor de veren over de Westerschelde. AANRIJDING. In de Axelse straat te Terneuzen viel een aanrijding voor tussen een personenauto bestuurd door L. A. uit Zaamslag en een vrachtauto be stuurd door D. de K. uit Waddinx- veen. Van de personenauto werd een por tier ingedrukt. Er waren geen per soonlijke ongevallen. STRAATOOGST VAN DE WEEK. Bij de gementepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Sleuteltje, bal, gele bal, blauw kinderwindjack, donkerrode step, zakat- las, huissleutel, paar gele varkenslederen handschoenen, zweihaak, dubbel snoer parels, speelgoedpistool, voetbalschoen, rode kïnderportemonnaie met inhoud, pop, een paar lederen laarzen, bal, step met houten wieltjes en vaste banden, werkjas, huissleutel, huissleutel, stoelpoot, parelsnoer, eep aantal zegels van de spaarkas „Klimop", wit mesje, steunzool, herendas (bruip geblokt), koperen arm bandje, doublé armband, kinderzonnebril met wit montuur. 1 Yaleslcutcl. Cadzand WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand. hield een wedvlucht op Arras. Afstand 120 km. Snel heid no. 1 1559 m. p. m. De volgende eige naren behaalden met duiven een prijs- 1 en- 2 A. P. de Putter, 3 en 21 Gebrs. Misilje, 4 en 11 M. de Roo, 5 I. Porreij, 6, 15, 27, 29 en 35 P. de Meij, 7, 12, 22 en 28 J. Vasseur, 8 en 20 W. van Acker, 9 en 41 J. Louweret, 10, 14, en 23 J. Kools, 13 en 37 Gebr. Goossen, 16 D. dc le Lys, 17 A, Duininck, 18 en 38 I. de Neef. 19 G. Pleijte, 24 A. Fasseur, 25 M. Provo, 26 en 44 P. Pleite, 30 J. A. Vasseur, 31 A. Fre- mouvv, 32 A. Mabelis, 33 J. Louweret, 34 en 36 L. Fremouw, 39 en 43 P. v. d. Voor. de. 40 D. Erasmus. 42 H. A"-»nrf. 19 G. Bleijte- Biervliet AANBESTEDING. Door het architectenbureau Jac. Faas, werd namens de Coöperatieve Boerenleenbank te Biervliet aanbe steed, het verbouwen en uitbreiden van het kantoorgebouw aan de Noordstraat te Biervliet. Ingeschreven werd als volgt: 'E. A. de Boef er en Zoon te Bier vliet, 9500; L. Martens en Zoon te Hoofdplaat, 777Ó; C A. de Ruijs- scher te Hoofdplaat, 7385; P. J. Faas en Th. van Waes te Biervliet, 7230; E. P. v. d. Waeter te Biervliet 7180; J. A. Faas te Biervliet, 6950; P. de Voogelaar en M. Corne- lissen te Biervliet, 6598. Sluiskil BRANDWEERDEMONSTRATIE. Te Sluiskil gaf de brandweer een demonstratie met kleureneffect ter gte van de cokesfabriek. (et publiek, dat zich aan de dorps- zijde van het kanaal bevond, genoot van het fantastische schouwspel. VOETBAL Verrassende overwinning van Axel op Hieronymus. Mede door twee kapitale blunders in de Tilburgse achterhoede is het Axel gelukt Hieronymus op eigen veld te kloppen, door welk resultaat Axel naar de tweede klasse promo veert. Hieronymus had een technisch over wicht, maar wist de kansen niet te benutten. Axel deed dat juist wel en met snelle uitvallen werd de Tilburg se defensie op de proef gesteld. Hieronymus begon goed: in de tweede minuut scoorde Van Es uit een corner van Broers met een kop bal en vijf miyuten later trof Van Es al weer roos. (20). Axel kwam er echter steeds beter in en linksbuiten Engelsman verkleinde de achterstand (21). Nog voor de rust schoot de Axel-midvoor hard tegen de lat en de terugstuitende bal werd door linkshalf Vriens in eigen doel gelo pen. (22). Zelfverzekerd ging Axel ae tweede helft in en steeds weer ging het op liet Tilburgse doel af. Hiero nymus zakte iets af en Axel werd steeds sterker. Een aarzeling in de achterhoede benutte Van de Velde om er 23 van te maken en toen Jong man van de zylijn af een hard schot inzond, stak de Tilburgse doelman er zelfs geen hand naar uit (24). Hier na sloot Axel het doel hermetisch af en toen de scheidsrechter het eind signaal gaf, verliet een dolgelukkig elftal het veld. Souburgers scoorden zeven maal tegen Biervliet R.C.S. was direct iets in de meer derheid maar het duurde toch nog 25 minuten voordat midvoor Van den Dries uit een door Leeman genomen vrije trap de bal hard in het Biervliet- doel joeg (10). Van den Dries scoorde even later uit een voorzet van Passenier (20). By een mooie aanval van Biervliet kopte P. de Kra ker op keurige wijze een bal uit het verlaten doel. Even voor de rust gaf J. Passenier een hoge voorzet, die Keulemans nog vrij onverwacht in een doelpunt omzette (30). Na de rust nam R.C.S., nu met wind mee. het spel geheel in handen en het duurde niet lang of Passe nier speelde Van den Dries een bal toe en deze escoorde opnieuw (40). Enkele minuten later verkleinde rechtsbinnen De Kraker de achter stand met een mooi schot (41). Keulemans en Passenier noteerden daarna treffers (61), waarna dc Biervliet-midvoor kans zag keeper Beun te verschalken (62). Onge veer tien minuten voor het einde om speelde Van den Dries de Giervliet- achterhoede en gaf de doelman nog maals het nakijken (72). Daar er geen scheidsrechter aanwe zig was. werd de wedstryd geleid door de heer L Vermaat, die dit ver-1 diensteltjk deea. Installatie van nieuwe burgemeester te Oudelande. De nlcuwo burgemeester van Oude lande, de heer W. L. van Liere uit Vrouwenpolder, wordt op Vrijdag 23 Mei aldaar geïnstalleerd. Zowel op deze dag als op Zaterdag 24 Mei zal het feest zijn in Oudelande. Royale overwinning van de Zeeuwen (62). In een wedstrijd met twee geheel verschillende speelhelften wist De Zeeuwen op eigen veld een verdiende 62 overwinning op Sluiskil te be halen. Reeds direct na de aftrap werd uit een felle Zeeuwen-aanval door rechtsbinnen De Visser het eerste doelpunt gemaakt (10) en 7 minu ten daarna maakte De Kok met een onhoudbaar schot er 20 van. Sluis kil kwam er toen wat beter in en zag door stug verdedigen kans voorlopig verder onheil te voorkomen. Na een half uur spelen werd het echter door De kok 30 en even later maakte W. Leijnse het vierde doelpunt voor De Zeeuwen. (40). Pas nadat De Visser kans had gezien de vijfde tref fer te scoren, kwam Sluiskil vlak voor de rust gevaarlijk opzetten en scoorde zyn eerste tegenpunt. (51). Hoewel na de rust De Zeeuwen ken- neiyk zijn kruit verschoten had, slaagde Sluiskil er niet in nog meer dan één doelpunt te forceren (5~2). Ook de Vlissingers wisten nog één maal het doel te vinden, zodat met 62 het einde kwam. Breskens en Corn Boys speelden gelijk (33). In een slecht gespeelde wedstrijd hebben Breskens en Corn Boys de punten gedeeld. In de eerste helft van de wedstrijd is de ploeg uit Sas van Gent vrijwel steeds in ae meerderhe'd geweest. Het Breskens-doel kwam verschillende keren in gevaar en ont snapte enige malen ternauwernood aan een doorboring In de 35e minuut wist Jansen in buiténspelpositie, toen de doelman van Breskens reeds was uitgelopen, het eerste doelpunt te scoren (01). Na de rust zette Breskens direct een hevig offensief in. Reeds na 5 minuten wist linksbuiten^ Vermeulen de balans in evenwicht te brengen te dezelfde speler de voorsprong (2 (11). Twee minuten later vergroot- 1). Corn. Boys nam hierna het ini tiatief over en scoorde na 15 min. de gelijkmaker (22). Ekkebes maakte er 32 van. maar 10 min. voor het einde bracht de linksbuiten van Corn Boys de stand op 33, waarmee het einde kwam. E.M.M.-Ria W 0-5. E.M.M. speelde de laatste wedstrijd in deze competitie tegen Ria W. met drie invallers. Het was dan ook geen wonder, dat ook deze wedstryd voor E.M.M. in een nederlaag eindigde. Weliswaar speelde E.M.M. voor de rust geen slechte party, maar het voor stond. Het was vooral na de rust, dat E. M.M. er practisch niet meer aan te pas kwam. De pittig spelende voor hoede van de Westdorpenaren voerde de voorsprong op, tot met 05 het einde kwam. KERKNIEUWS DR. GRAVEMEYER 17 MEI TERUG UIT ZUID-AFRIKA. Dr. Gravemeyer, die sedert Augus tus van het vorige jaar In Z.-Afrlka is in opdracht van de Generale Syno de der Ned. Herv. Kerk, zal op 17 dezer op Schiphol aankomen. NED. HERV. KERK. Beroepen naar Rotterdam-Feijenoord (wykgemeente Oud-Bloemhof)ds. W. B. A. Smits te Middelburg. Toezegging van beroep tiaar Mid delburg (a.s. vacature-ds. P. J. F. v. Voorst Vader)ds. P. F. Th. Aaldcrs van Muiderberg. GEBKF. KERKEN. De classis Goes der Gcref. Kerken heeft met gunstig gevolg praepara- tnir geëxamineerd do heer A. NageJ- kevke te Wolphaartsdyk, candldaat der Vrije Universiteit, die na 15 Juni a.s. een beroep In overweging kan ne men NED. HERV. KERK. Beroepen te Akkrum: J. van Duyns te Terhome. Bedankt voor Ernst: G. c. Severijn te Hoogeveen. GEREI'. KERKEN. Beroepen te Stryen: dr. H. M. Mat ter te Giessendam. EXAMENS. De classis Appingedam der Gercf. kerken heeft préparatoir geëxami neerd naar artikel 8 K.O. en beroep baar verklaard de heer T. Sybeama, lerend ouderling te TJucliem-Mest- huizen (Gr.). De heer Sybeama zal gaarne de kerken dienen en een even tueel beroep terstond in overweging nemen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Vriezenveen: W. c. Lamain te Grand Rapids (V.S.). GEREF. KERKEN ONDERHOU DENDE ARTIKEL 31 K.O. Aan het zoëven verschenen hand boek ten dienste van dc Geref. ker ken onderhoudende artikel 31 K.O. ontlenen we dat het aantal kerken daalde van 302 op 296 en het aantal predikanten klom van 195 op 197. Het aantal vacaturen daalde van 111 op 103. Het totale zielental daalde van 91.714 op 90.658 en het aantal belydende leden van 48.112 op 47.974. De daling van het aantal kerken met acht moet mede verklaard worden door het feit dat zes buitenlandse kerken thans onder een apart hoofd staan en niet meer in de statistiek opgenomen zijn. Twee kerken werden geïnstitueerd zodat het aantal ker ken in totaal met zes verminderde. Het aantal dienstdoende predikan ten vermeerderde met zes door dat zes candidaten de pastorie introkken. Drie predikanten vertrokken naar het buitenland en één onttrok zich aan het kerkverband. De totale ver meerdering bedraagt derhalve twee. Het uantal emeritus-predikanten be draagt veertien terwijl twee predi kanten buiten vaste bediening staan. Het Handboek verscheen voor de laatste maal onder redactie van wij len prof. dr. K. Schilder die het nog helemaal verzorgde en er een kerke lijk overzicht in schreef van niet min der dan 72 pagina's druks. Het Hand boek is bijgewerkt tot 24 Maart en 23 Maart overleed de hoogleraar. Ach ter in het Handboek is zyn portret opgenomen in toga met de rectorale keten om, terwyl prof. P. Deddens in een waarderend artikel zyn ontsla pen collega herdenkt. VAN TOT De collecte ten bate van de stichting „Het Hoogeland" bracht in Hoofdplaat f 15.69 op. Van 10 tot en met 24 Mei loert in Axel de dood op de houtduiven. In deze perio de wordt daar namelijk vergif gestrooid" om de bij de landbouwers weinig bemin de duifjes te bestrijden. De Kon. Stedelijk Harmonie gaf Za terdagavond In „De Grnanbeurs" te Hulst een concert, waaraan Vlaamse artisten medewerking verleenden. In Sluiskil hielden Vrijdag zowel de Chr. als de openbare school een ouder avond. In de Chr. school werd geluisterd naar een lezing en gekeken naar een film over het onderwijs aan doofstommen, de bezoekers van de andere ouderavond ge nuien in zaal Meert van het toneelstukje „De gouden lepel", dat de leerlingen op voerden. Zeei- groot was de belangstelling voor de verkoop Zaterdagmiddag in de oude Ambachtsschool te Oostburg ten overstaan van de notarissen J. Mazijk en J. Mijs van het restant meubilair der Ambachts school. Ook de kooplust was goed te noe- De in de Ned. Herv. Kerk te Oud-Vos- snxeer gehouden collecte voor de Zen dingsbussen heeft f 143 opgebracht en de coUecte voor het Ziekenfonds f 38.68. Vrijdag 9 Mei jL herdacht de heer P. Jansen te Tholen dc dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma Cense, grosslerderij te Tholen. De heer P. A. Goedegebuure, oud-in woner van Slnt-Annaland werd benoemd tot surnumerair bij de Rijkskeuring van edele metalen. De maandelijks collecte ten bate van de centrale verwarming der Ned. Herv. Kerk te Sint Maartensdijk bracht in April f 110.45 op. In Sint Annaland arriveerde de door de gemeente aangekochte brandspuit, die een lust voor het oog bleek te zijn. Donderdag 22 Mei organiseert de wan delsportvereniging „Op stap" te Scherpe- nisse voor de zesde maai de z.g. Schelde- tocht. In de week van 12 tot 17 Mei wordt te Tholen en te Scherpenlsse een huls-aan -huis collecte gehouden ten bate van de t.b.c.-bestrijding. BOKSEN Vlissingse boksers waren goed op dreef. A. de Jonge promoveerde naar de A-klasse De Vlissingse boksclub DOS licc. het winterseizoen afgesloten met een serie wcdslrydcn tegen Rotterdamse boksers. Deze wedstryden, welke Za terdagavond In het Concertgebouw te Vlissingcn werden gebokst, stonden helaas niet allo op net peil, dat cr van verwacht werd. Van de Vlissingers blonk dc wcltergewicht A. de Jonge uit, die een prima party bokste tegen dc Rotterdamse knock-outer Bulls. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de stijlprys aan het einde van dc avond aan Dc Jonge werd uitgereikt. In zijn openingswoord merkte de heer H. Nieuwpoort, voorzitter van DOS op, dat er in het volgend sei zoen ook te Middelburg bokswedstrij den zullen worden gehouden, welke mededeling door de Middelburgse boks-enthousiasten die de .raai bevolk ten, met vreugde werd begroet. Het programma werd geopend met een demonstratie-partij tussen de Rotterdammers de Reus en Blerlck, door de Reus op punten gewonnen. De tweede partij ging tussen de licht- weltergewichten J. Korsten (DOS) en C. Marree (Rotterdam). Na een vin nig gevecht, waarin de Vlissinger de fensief uitstekend werk liet zien, maar aanvallend nog veel tc kort kwam, eindigde de party in een .,no decision. De bantamgewïcht D. Cracau (DOS) toonde tegen H. Drok uit bet goede bokshout gesneden te zijn. was reso luter in zijn stoten en bracht dan ook de party op zijn naam. De bantammer Gruiter (DOS) bokste goed tegen A. Snoek, maar helaas moest de party op medisch advies in de tweede ron de worden gestaakt. Uitslag: onbe slist. Henny Nieuwpoort (lichtgewicht) was tegen F. Knoop zeer agressief cn plaatste vele treffers, terwijl ook zijn incasseren goed verzorgd was. Hij won de partij op punten. De wel ter gewicht J. Gunter won na een matige party op punten van L. Weeda. Het gevecht tussen de lichtgewicht P- Uyl (DOS) en H. Donker was zeer spannend en fel. Met een kleine pun- tenzege verliet Uyl de ring. De mid dengewicht Hans Lublg (DOS) had niet veel moeite met zyn tegenstander die hij technisch verre de baas was. Hy won dan ook verdiend op punten. De Jonge bokste na de pauze te gen H. Bults een prima partij en de monstreerde een goede techniek. Een ruime puntenzege was de beloning. Door deze uitslag promoveerde de Vlissinger naar de A-klasse. De J>ar- ty tussen de zwaarwelters J. Visser (DOS) en Talie werd reeds in de .eerste ronde voor acht tellen down. staakt. Talie wend tot winnaar uit geroepen. H. Dik bokste in de zwaar- welterklasse na een enerverende strijd onbeslist tegen Koops. De zwaarwelter M. Riteco kwam uit tegen B. Donks en ging reeds in de eerste ronde voor acht tellen grog- Donks won door overgave van Riteco deze ronde. Tenslotte boksteu C. Leenheer (Dordrecht) en Koenders (Rotterdam) nog een demonstratie- partij. Winnaar werd Koenders op punten. ZWEMMEN Buyze verbeterde record 200 meter schoolsla?. Tydens de nationale zwemwedstrij den. welke in het Sportfondsenbad- Oost te Amsterdam tan bate van het mr. Bierénbroodspotfonds werden ge houden, heeft Buyze van de Haagse zwem- en poloclub het Nederlandse record 200 meter schoolslag heren met een halve seconde verbeterd. Buyze legde de afstand af in in 2.39,3 Het oude record stond op naam van Kelder van de Robben met 2.39.8, gemaakt op 15 Maart 1951 te Oden- se. Een nog betere prestatie leverde Geertje Wielema door de 100 meter rugslag te winnen in de uitsteker.de tijd van 1.11,8 Joris Tjebbes won de 200 meter vrije slag heren in 2,12,7. Ook te Brussel heeft Geertje Wie lema dit weekend van zich doen spreken. Zij verbeterde er het 18 jaar oude Nederlandse record op de 400 meter vrije slag voor dames. Sedert 12 Juni 1934 stond dit record met 5 minuten 16 sec. op naam van Willy den Ouden. Geertje Wielema bracht het thans op 5 min. 15 sec. Nieuw wereldrecord 3 x 100 yards wisselslag estafette dames. Nederland 1» weer een wereldre cord kwyt geraakt De dames van dc Lafavette Swimming Club in Indiana (V.S.) hebben het wereldrecord op de 3x100 yards wisselslag estafette da mes verbeterd cn gebracht op 3 min. 18,1 sec. De Nederlandse ploeg welke sedert 9 Juni 1951 het wereldrecord op haar naam had met ccn tijd van 3 inin. 19,1 sec., bestond uit Ria van der Horst, Nel Garritsen en Irma Schuhmacher. KORFBAL Westerkwarlier nog ongeslagen. Wc8tcrkwartler heeft de uitwed strijd tegen Deto met 105 gewon nen. Het Is in dc competitie om het korfbalkampioenschap van Nederland nog steeds ongeslagen. Scampolo behaalde benauwde zege. In dc eerste klasse an de korf balcompetitie zijn geen verrassingen gevallen, hoewel het er eerst niet naar uitzag dat Tjoba de punten nog In Zaamslag zou laten. Voor de rust overspeelde Tjoba Scampolo volko men en zag kans de rust in tc gaan met een 2-0 voorsprong. Na de rust herstelde Scampolo zich en wist zelfs tot 3-2 uit te lopen: Tjoba maakte echter weer gelijk, maar in de laatste minuut scoorde scampolo het winnen- 90. Jimmy Brown begreep dat hij ontdekt was en daar hij, zoals we allemaal weten niet bang is uit gevallen, sprong hij te voorschyn. „Ik zie dat jij je ogen niet in je zak hebt, meneer de bandiet," zei Jimmy, terwijl hij een snelle blik wierp naai de nog steeds brandende lont. 't Ding was byna opgebrand en de patroon kon elk ogenblik ont ploffen„Ik moet 'm nog even aan de praat houden," dacht Jimmy, „en dan maar afwachter of hij erg schrikt van de klap die nu elk ogen blik......" Jimmy kon deze gedachte niet eens af maken, want met een donderende slag ontplofte de dynamietpatroon in het deurslot. Jimmy zocht ijlings dekking achter een paar lege vaten, maar véél gaf 't niet, want door de verschrikkelijke luchtdruk b&rstten zij uit elkaar. Jimmy greep verbysterend naar zijn oren. Hij was bang dat hij met één klap zo doof als een kwartel was gewor den. Er viel een ware stortregen van stenen op hem neerHet leek er veel op alsof de hele kel der met één klap was ingestortEen tijdlang hing er een dichte mist van stof, maar toen deze wat verminderde, kwam Jimmy langzaam maar zeker tot het besef dat hij er heel goed was afge komen. „Nu moet ik toch eens zien gewaar te worden, wat er van die meneer Dolle Dirk terecht is gekomenmompelde hy. dc doelpunt. spet Goes een goede wedstrijd. Voor de TOGO en Zeelandia ;meelder. te rust hadden de Goesenaren een klein overwicht, wat in een doelpunt werd uitgedrukt- Na dc rust bracht TOGO de stand op 2-0, waarna zich een ge- Kopgaanae strijd ontwikkelde. Zeelandia wist nog wel de achter stand te verkleinen, maar 1 minuut voor het einde stelde TOGO de zege veiiig. De grote overwinning, welke Swift op SSS behaalde, doet een eenzijdige wecibtryd vermoeden, doch SSS heeft tot hen einde toe kranig party gege ven. Met de rust was ae stand door beter aanvalspel der Middelbur gera reeds 1-5. In de tweede helft kon SSS het tempo niet meer vol houden en Swift voerde regelmatig de stand op tot 3-12. Verdere uitslagen zyn: 2o klasse: Swift 3-Olympla 1-6; De Poel-Een- drac'nt 4-6; 3e klasse A: KVL-VKV 3-3, 3e klasse B: Atlas-Madjoe 2-6; 3e klasse C: VOPO-DIOS 2-4. Adspiranten A: Scampolo-Tjoba 0-4. Adspiranten B: KVL-Swilt Kwiek 1-1. Thans is bekend geworden, dat voor het grote korfbaltournooi op Hemel vaartsdag te Middelburg 64 twaalf tallen hebben Ingeschreven. WANDELSPORT Afstandsmarsen van „Medio" werden succes. Voor dc tweedemaal organiseerde de Middelburgse gymnastiekvereni- ing „Medioburgum" Zaterdag en oiidag jl. afstandsmarsen over 10. 15 en 25 km. Het parcours lie pover de Walcherse wegen, waarbij de 25 km-tippelaars als route hadden Mid- delburg-Serooskerke-Grypskerke- Aagtekerke-Meliskerke-Hoogelande- Middelburg. In de beste stemming waren Zaterdag 319 deelnemers om drie uur gestart en al moest de Rode Kruisafdeling hier en daar wel eens een blaartje doorprikken, des avonds om half zeven bij het eindpunt bleek, dat er geen uitvaller was. Ook Zon- werd er weer gefloten en gezon- t langs de Walcherse weilanden en imgaarden en ook die dag telde men aan de finish om kwart over drie 96 deelnemers startten Zondag om elf uur geen enkele uitvaller. Uit alle delen van Zeeland waren de tippelaars naar Middelburg geko men om aan de afstandsmarsen deel te nemen. Vfe zagen zelfs iemand uit Brouwershaven, terwijl er voorts ooi: deelnemers waren uit Kloosterzande (De Schelde-tippelaars). uit Oost burg, 't Zand, Kapelle. Souburg lAstrow). VlissJngen (VTV) Mirtdel- burg (Rijkspolitie) en voorts wandel afdelingen van de Vitrite en Tram- mast. Alle deelnemers ontvingen na af loop een medaille, waarop een dolfyn was uitgebeeld. De avondvierdaagse van Mediobur gum zal op 18. 19, 20 en 21 Juni a.s. gehouden worden, waarna de nacht- mars volgt op 12 en 13 Juli. Sporf pick-upies 4t De internationale rugbywedstrijd Ne- derland-Eelgife, welke op het V.V.A.-ter- rein te Amsterdam werd gespeeld, werd door België gewonnen met 20—12. Bij de rust was het 63 voor ons land- Een versterkt E.D.O. elital speelde Zaterdag avond tegen de Engelse derde klasser Colchester United. Het werd een 4—1 overwinning voor de Engelsen. In Den Haag organiseerde De Trekvogels een dualmeet tegen de Antwerp Athletic Club won deze ontmoeting met 153 tegen 119 punten. Niet minder dan 35 per sonen #werden gedood en 70 gewond, toen een muur in elkaar stortte van een ge bouw, waarin te Bell Ville in Argentinië een bokswedstrijd werd gehouden. Het Nederlands kampioenschap hoofdklasse klein 38/2. dat de Apeldoorn werd ver speeld, werd gewonnen door Van Leur uit Oss. Tydens een trainingsrit op het circuit van Dessau is de bekende Duitse coureur - Paul Greifzu dodelijk veronge lukt. De voetbalwedstrijd Limburg— Leeds United, welke te Brunssum in het kader van het Jublleum-tournooi van de Staatsmijnen werd gespeeld, eindigde in een verdiende 32 zege van de Limbur gers. Voor het Wimbledon-tournooi, dat van 23 Juni tot en met 5 Juli wordt ge houden, zijn door de K.N.L.T.B. de vol gende speelsters en spelers ingeschreven: mej. N. Hermsen en mevr. J. Roos—Van der Wal en de heren: Van Swol, Rinkel. Van Dalsum en Dehnert. Het hand bal elftal van Westphalen won met 16 9 van het Nederlands elftal in een trai ningswedstrijd welke voor 4000 toeschou wers te Hagen in Westphalen werd ge houden. Twee weken geleden was het Nederlands elftal er In geslaagd thulsspe- lend de ploeg van Westphalen met 1413 te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11