NIEUWS UIT ZEELAND Zum'r Zijpe WALCHEREN /T-genda UITSTEKENDE WEDSTRIJD VAN A-ELFTAL TEGEN SUNDERLAND VRIJDAG 9 MEI 1952. PROVIN CIALE ZEEUWSE COURANT Veilingen beperken crediet voor kopers. Door de directies van de veilingen te Goes en Kapelle-Biezelinge is aan de kopers medegedeeld, dat door het Centraal Bureau van Tuinbouwvei lingen in overleg met de bij de ver koop betrokken vakgroepen een rege ling tot stand is gekomen betreffende de credietverlening aan kopers voor gekochte producten. Voortaan zullen kopers verplicht zijn de gekochte producten binnen 7 dagen na de week van aankoop te be talen. Wanneer de kopers aan deze financiële verplichtingen niet voldoen, zullen zij op geen enkele veiling meer mogen kopen. Deze regeling is tot stand gekomen om de ongezonde cre- dietneming door kopers, ten koste van de bonafide handel, tegen te gaan. Een tandheelkundige dienst voor Oostburgse kleuters. PRIMEUR VAN NEDERLANU. In een openbare vergadering van de raad der gemeente Oostburg deelde burgemeester mr. K. Hoekzema mede. dat in brede kring besprekingen wa ren gevoerd om te komen tot het in stellen van een tandheelkundige ver zorging op de kleuterscholen in deze gemeente. Het plan heeft thans defi nitieve vormen aangenomen. Oostbuvg heeft een subsidie ontvangen van i 500 en mevrouw Mijs, de echtgenote van notaris J. Mijs, heeft zich bereid ver klaard het werk op zich te nemen. Dit plan voor de kleuter-tandverzorging is bedoeld als een proefneming: Oost burg is de eerste gemeente in Neder land waar ook voor de kleuters een tandheelkundige dienst wordt opge richt. Vlissingen Coöperatie De Broederband Donderdag hield in de bovenzaal van café De Kiewit de cooperative Verbruiksvereniging „De Broeder band" haar laatste jaarvergadering in haar oude samenstelling. De voorzitter, de heer A. de Bart, deed in een openingswoord medede ling van de fusie, die heeft plaats gevonden met „De Broederband" te Middelburg, „Ons Voordeel" en „Ei gen Hulp" te Vlissingen. Wü behoren thans onder de 20 grootste coöperaties in Nederland. De Broederband exploiteert nu 10 kruidenierswinkels (2 in aanbouw), 2 bakkerijen en 2 manufacturenwinkels plus een kolenbedryf. Aan de orde kwam daarna het jaar verslag, uitgebracht door de secre taris. de heer W. A. Gillissen Ver- schage. Dat verslag maakte gewag van stijgende omzetten. Op 7 October 1951 is deze fusie in gegaan. Het aantal leden werd op gevoerd van 1907 tot 2024. De om zetten beliepen in 1950 f 1.074.411,47 en in 1951 f 1.192.587,17. In het verslagjaar werd een winkel aan de President Rooseveltlaan ge opend. De winkel aan de Schuitvaart- gracht werd gemoderniseerd. De voorgestelde mechanisatie in de bakkerij aan de Van Dishoeckstraat moest om verschillende redenen ach terwege blijven. Het bestuur was over 1951 als volgt samengesteld: A. de Bart, voor zitter; W. A. Gillissen Vèrschage, se cretaris; S. de Graaf, 2e voorzitter; B. Hubregtse, 2e secretaris; NL. van Dis, A. Kole en L. J. Florusse, be stuursleden. Als commissarissen fun geerden de heren E. de Priester, A. Schrier en A. Geensen. Het ziekenfonds van de bakkerij keerde aan 121 leden 2100 dagen gratis brood uit tot een bedrag van f 1007,37. Het ziekenfonds van de winkels verstrekte aan 119 leden 1411 dagen gratis kruidenierswaren, tot een be drag van f 1712,81. Het overlijdensfonds bakkerij keei'- de aan de nagelaten betrekkingen van 9" leden f 598.58 uit. Het overlijdensfonds van de kruide nierswinkels f306 aan de nagelaten betrekkingen van 7 leden. De balans sloot met een eindcijfer van f411.481,60. In verband met de aangegane fu sies vond geen bestuursverkiezing plaats. Het jaarverslag werd met een woord van dank aan de samenstellers met algemene stemmen goedgekeurd. In verband met de uitbreidingen, die in de toekomst verschillende za ken zullen ondergaan, werd een obli gatie-lening uitgeschreven, die gun stig is ontvangen. Aan de heer A. Kole werd dank gebracht als oud-bestuurslid van de coöperatie voor zijn werkzaam aan deel. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de heer A. de Bart deze laatste vergadering van de oude Broeder band met enige toepasselijke woor den. VETERANENWEDSTRIJD. Zaterdagavond om half zeven zal op het terrein aan de Bosweg te Vlis singen een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de Vlissingen-vetera- nen en De Zeeuwen-veteranen. De op brengst van deze wedstrijd komt ten goede aan de Algemene Bond van uuden van Dagen. STRAATOOGST VAN DE WEEK. In het politiebureau te Vlissingen 2Jjn in het tijdvak van 30 April tot en met 6 Mei 1952, de volgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd: diverse portemon- naie's met inhoud, damesjasje, lippenstift, motorhandschoen, glas met rand van fielslamp, lederen want, jongensschoen, autoped, notitieboekje, ceintuur, diverse sleutels, kinderkousje, autoband, acteas en een snoer kralen. Inlichtingen aan dit bureau zijn te verkrijgen over de volgen de voorwerpen: tabaksdoos, tabakszak, bril, kinderschoen, portemonnaie met in houd, shawls, vulpotlood, muntbiljet, kous. polshorloge, vulpen, zegelring, da meshandschoen. klantenboekje, rolletje elastiek, parkiet, armbandje, colbertjas en vest. jongenstrui en schakelarmband. MIDDELBURG. .indaag Electro: „David en BatkscbaV (14 jr.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Morgen is to laat", (14 jr.), 8 uur. Morgen Bioscopen: als vandaag. Zondag Electro: 3.30. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: Teresa, (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: Hoogverraad, (14 j.), 8 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag 7 en 9 uur; Concertgebouw: Bokswedstrijden D.O. S-, 8 uur; Cosy Corner: Trio Poljoni. 3—G en 8—11.30, C.C.-club 12—4 uur. Zondag: Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxro: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Cosy Comer; Trio Poljoni. 3—6 en 8—Lil.30 uur. Middelburg ZWEMSCHOOL GAAT 15 MEI OPEN De zwemschool te Middelburg her opent Donderdag 15 Mei. Helaas is de waterstand in het Kanaal door Wal- cheren nog altijd te laag om het ge bruik van de „pierenbak" door de kleuters mogelijk te maken. Er is momenteel geen badmeester, doch in deze vacature zal eerdaags worden voorzien. De leden van de zwemvereniging „Luctor et Emergo" zullen voortaan 's avonds een half uur langer het bad tot hun beschikking hebben. Zij kun nen namelijk reeds om half acht in de zwemschool terecht, in plaats van om 8 uur, zoals de afgelopen jaren het geval was. JUBILEUMWEDSTRIJD N.V. METAALHANDEL POLAK Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de N.V. Metaalhandel Polak Zoon te Middelburg en het feit, dat heer M. Polak deze week 40 jaar directeur van deze N.V. is, wordt Zaterdagmiddag aan de Nadorst een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Olympia (het elftal van de N.V.) en de Kon. My „De Schelde" te Dord recht. De opstelling van Olympia ls: jel: Witte (Arnemuiden)achter: B. v. d. Stelt (Olympia) en G. Ploegaert (Middelburg); midden: van Belzen (Arnemuiden), J. Wisse (Middelburg) en C. Bodbijl (Olympia); voor: K. Helbers (Middelburg), Frans van der Klink (Middelburg), Poortvliet (Ar nemuiden), C. Bosschaart (Olympia) en v. cl. Ketterij (Arnemuiden). Het Dordtse elftal komt eveneens met een sterk elftal uit, waarin ver schillende spelers van Emma zyn op gesteld. De opbrengst van de entree gelden komt ten bate aan een phi- lantropische instelling. SCHOOLKORFBAL WEDSTRIJDEN Te Middelburg werd het'sehöoL korfbaltournooi voortgezet niet de volgende wedstrijden: HBS I—HBS II 70; Chr. Kweekschool IHandels school 11; HBS HlChr. Kweek school II 0—1; Mulo Nieuwe Haven Mulo Singelstraat 11. A.s. Woensdag worden gespeeld: H BS IHandelsschool; HBS IIRijks kweekschool I; Rijkskweekschool II Mulo Nieuwe Haven. RAAD VEERE Geen parkeerverbod voor de kade. De raad van de gemeente Veere kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzittersehan van burge meester jhr. I. F. den Beer Poortu- gael. De heer J. Qüist, beiaardier te Veere, werd benoemd in tijdelijke dienst der gemeente. Een voorstel tot vaststelling van de interim-regeling voor de ziektegelden ten behoeve van het gemeentepersoneel werd goedge keurd. Aangenomen werd een voor stel tot vaststelling van een verorde ning betreffende kettinghonden. De raad besloot geen parkeerverbod in te stellen voor personenauto's en autobussen op de Kade, zoals dit door de V.V.V. was verzocht. Verder besloot men geen voorschot te ver strekken aan de vereniging voor bij zonder lager onderwijs op Gerefor meerde grondslag in de gemeente Veere, op de exploitatievergoeding over 1952. Een voorstel tot toetreding als lid van de vereniging voor ge meentebelangen werd aangenomen met de stemmen van de heren J. A. A. Mol en A. C. van Nieuwenhuijzen tegen. Een verzoek om subsidie van de Rijkskweekschool te Middelburg, waar kleuteronderwijzeressen hun opleiding ontvangen, werd ingewil ligd. Voor de aankoop van twee me dailles voor het op 5 Juli a.s. te hou- 'den muziekfeest werden gelden be schikbaar gesteld. Op het verzoek van Simavi om een jaarlijkse subsi die werd afwyzend beschikt. Beslo ten werd geen bijdrage te verstrek ken aan een inwoner uit de gemeente, in de reiskosten voor zijn kind, dat de R.K. lagere school te Middelburg bezoekt. Een wijziging van het amb tenarenreglement werd goedgekeurd. Bij de rondvraag dankte de heer Mol de voorzitter voor de moeite, welke deze zich heeft getroost om te komen tot de verbouw van de open bare lagere schooi. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 7 Mei: Lydia van Kings Lynn. Noorderhaven van Ant. werpen. 8 Mei: Martha van Antwerpen. Vlissingen vertrokken, 7 Mei: Lydia n. Antwerpen. Koningin Juliana naar Cork. Noorderhaven naar Zee. Gepasseerd naar Antwerpen, 7 Mei: Diana V van Amsterdam. Loenerkerk van Bremen. Willemstad van Dover. Java van Bremen. Prins Willem 4 van Duinkerken. Arent M van Rotterdam. 8 Mei: Prins Johan Willem Friso van Duinkerken. Gepasseerd van Antwerpen, 7 Mei: Stel la Marie naar Gothenburg. Twin naar Rotterdam. Zeeland naar Tyne. Hartel n. Hamburg. 8 Mei: Nyenburg n. Rotterdam. Amigo naar Uddevilla. Algytib naar Rot. terdam. Maraat V naar Queensbrough. Een Middelburger werd te Gent veroordeeld. De Nederlander Willem W. uit Middelburg, die te Gent reeds we gens verduisteringen was veroor deeld, is andermaal voor de correc tionele rechtbank van Gent versche nen voor soortgelijke feiten ten na dele van een inwoonster uit Gent. W. werd tot twee jaar gevange nisstraf en 2000 fr. boete of twee maanden gevangenisstraf veroor deeld. Zyn onmiddellijke aanhouding werd bevolen. RAAD ZOUTELANDE Rioolwaterafvoer naar Westkapelle. De raad van de gemeente Zoute- lande kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Een schrij ven, waarin klachten werden geuit over het slachthuis, werd in handen gesteld van B. en W. Ged. Staten hebben goedkeuring verleend tot het aangaan van een geldlening voor de woningbouw. Besloten werd, de wo ningwetwoningen aan de Lange Dam 20 en 22 te verhuren ad f 5 per week respectievelijk aan de heren C. van Sluys en A. Louwerse. Een schrijven van het gemeentebestuur van Sint Maartensdijk, betreffende de kosten van de verpleging van armlastige krankzinnigen, werd voor kennisge ving aangenomen. B. en W. werden gemachtigd, bedenkingen in te bren- fen tegen de wijzigingen van de pol erreglementen. Wat de lagere school betreft, werd de vergoeding vastge steld op 124 maal f20, totaal f2480 en de uitgaven voor vakonderwijs in nuttige handwerken op f288. B. en W. stelden voor, 't verzoek van de C. J.M.V. om subsidie voor de bibliotheek af te wijzen. De heren J. Riemens, P. Leynse en W. Wisse protesteerden hiertegen. De voorzitter stelde voor, de beslissing aan te houden om eerst een onderzoek in te stellen. Dit voor stel werd met 5 tegen 1 stem (van de heer Riemens) aangenomen. By de behandeling van de kampeerverorde- ning drong de heer G. Gabriëlse aan op wat meer vrijheid in de nieuwe kampeerverordening. Het verzoek van Simavi om steunverlening werd eveneens voor kennisgeving aangeno men. Voor de tweede maal werd door B. en W. een ontwerpverordening op de heffing en invordering van de electriciteitsbelasting ingediend. Deze belasting bedraagt 7,04 van de grondslagen, welke voor ieder be bouwd eigendom zijn vastgesteld. Deze belasting kan worden afgekocht. Voorts werd besloten, het plan tot afvoer van rioolwater naar Westka pelle te aanvaarden. B. en W. zullen onderzoeken, in hoeverre Biggekerke en Meliskerlce aan deze afvoer wil len medewerken. In de rondvraag vroeg de heer J. Riemens een terrein vrij te maken bij de voormalige licht- wachter voor parkeerterrein. Dé voorzitter zegde toe, het plan in overweging te zullen nemen. De heer Gabriëlse verzocht het klokluiden by begrafenissen na te laten, wanneer de familie daarom vraagt. Ook werd er op aangedrongen geen rioleringswer ken uit te voeren in het badseizoen. ZUID-BE VELANL Goes OUDERAVOND O. L. SCHOOL A. De openbare lagere school A te Goes hield een vrij goed bezochte ouder avond in de „Prins van Oranje". Na het openingswoord van de voorzitter der oudercommissie, dr. H. Doeleman, werden eerst enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. Als opvolgster van mevrouw T. PilaarGaarlspdt werd tot lid van de oudercommissie geko zen, mevrouw G. WagenaarFran- kenhout. De penningmeester, de heer N. E. van Santé, bracht vervolgens verslag uit over het schoolfonds dat een batig saldo liet zien. De heer Van Santé werd als penningmeester opge volgd door de heer Wiersema. Verder gaf het hoofd der school, de heer H. J. Memelink, nog een overzicht van de gang van zaken op de school, waar bij hij o.m. het in gebruik nemen van de drie lokalen in het nieuwe school gebouw in bouwplan Oost memoreer de, hetgeen een belangrijke verbete ring is. Chr. stichting voor school- eu beroepskeuze in Zeeland. De kosten van het testen. Overgegaan ls tot de definitieve oprichting van de Chr. Stichting voor Schooi- en Beroepskeuze in Zee land, die uitgaat van ac 4 Chr. maat schappelijke organisaties (C.B.T.B., C.N.V., Chr. Werkgeversverbond en Chr. Middenstandsbond)dc Chr. Onderwijzersorganisaties voor L. O., M.U.L.O. en M.O., de Chr. Vrouwen organisaties. Een dagelijks bestuur van 5 leden werd gekozen, namelijk H. C. van Donk, Goes, voorzitter; dra. J. J. Knibbe, Goes, le secretaris; J. Lod der, Vlissingen, penningmeester; mevr A. de Jong-Bikker, Middelburg, 2e secretaresse en dr. P. J. Hoogtey- ling. Goes, algemeen adjunct. Men wil met het Laboratorium van toegepaste Psychologie, directeur prof. dr. J. Waterink te Amsterdam, een contract afsluiten. De bedoeling is, dat in diverse cen tra van onze provincie, o.a. Goes, Middelburg, Zierikzce, Tholen, Ter- neuzen en Oostburg ceu team van ca. 4 leden van het laboratorium op ge regelde tijden komt, om een weten schappelijk verantwoord onderzoek in te stellen en daarmee de ouders van advies te dienen bij de keuze van de opleidende school voor het toekom stig beroep van hun kinderen. Daar de kosten van het onderzoek voor sommige ouders een bezwaar zullen zijn, zal een suppletiefonds ge vormd worden. Hiertoe zal een beroep gedaan wor den op de organisaties' die de Stich ting vormen en op de besturen der Chr. scholen in ons gewest. Ook zal. via de Christelijk Psycho logische Centrale, de landelijke orga nisatie waarbij de Stichting zTch aansluit, subsidie van rijk, provincie en gemeentebesturen gevraagd wor den. De stichting hoopt, dat per 1 Sep tember a.s. de practische arbeid van het Adviesbureau zal kunnen begin nen. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar J. HermansVan Morrelghem te Sluis vierde Woens dag jl. zijn 50-jarig huwelijksfeest. Des morgens werd in de R.K. Kerk een Heilige Mis opgedragen. Het vol tallig college van B. en W. kwam het jubilerende echtpaar feliciteren. In de avonduren bracht de muziekver eniging „Apollo" de familie Hermans een serenade. FILMS IN ZEELAND Orpheus van Cocteau Orpheus (Orphée) van Jean Cocteau Toen de vrouw van Orpheus, Eury- dike, aan een slangenbeet was ge storven en hij haar in de onderwereld was gevolgd, werd hem als beloning voor zijn zang en spel toegestaan haar terug te voeren, mits hij in de onder wereld niet naar haar zou omkijken. Hij deed dit toch en raakte baar op nieuw kwijt. Op deze Griekse sage heeft Jean Cocteau zijn eigen poëti sche visie gegeven en het resultaat was een zeer dichterlijke film, die niet gemakkelijk is te begrijpen, maar die ongemeen boeit door de ongewo ne, doch bijzonder schone vormge ving en uitwerking van het literaire thema. Films als deze dringen niet gemakkelijk tot de bioscoop door en men kon haar dan ook met vreugde en dankbaarheid begroeten. (Electro, Middelburg, Donderdag). Op liet scherp van de snede. (The razor's edge) van Raymond Goulding, Alhambra, Vlissingen, vertoonde Don derdagavond een jAmerikaanse ver filming van W. Somerset Maugham's beroemde roman „The razor's edge", waarin de begaafde Engelse auteur zoals in al zijn werken een aantal per sonages ten tonele voert, die ons bij blijven en die in hun onderlinge ver houding en hun levenslot de ogen schijnlijk koele visie van Maugham op het leven en de mensen weergeven. Hoewel nu en dan wat statisch, kon de verfilming toch bevredigen, hetgeen niet in de laatste plaats te danken was aan 't knappe spel van Tyrone Power, John Payne, Gene Tierney, Anna Bax ter, Gliftom Webb, e.a. Officiële publicaties MIDDELBURG. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij raadsbesluot van 16 November 1951 het bepaalde in1 artikel 104 van de Algemene Politieverordening is gewijzigd. Gedèpnteerde Staten van Zeeland heb ben hieromtrent op 22 April 1952, no. 3255 52/175, bericht van ontvangst gezonden. Bedoelde wijziging ligt vanaf heden ge durende drie maanden ter inzage ter ge- rneentesecretarie, 2e afdeling. Middelburg, 7 Mei 1952. MIDDELBURG. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. H. van Overbeeke, wonende gte Middelburg, een verlof A is aangevraagd voor enkele loca- liteiten in de percelen Loskade nos 1719. Binnen twee weken na heden kan leder tegen dit verzoek bezware indienen bij hun college. Middelburg, 7 Mei 1952. MIDDELBURG. GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis: I. dat de gemeentelijijke zweminrichting aan de Noordelijke Havendijijk zal wor den geopend op 15 Mei a.s. te 14.30 uur; II. dat de inrichting tijdens het a.s. sei zoen geopend zal zijn: Tot en met 11 September: Zondag 7— 9.30 uur; Maandag, Dinsdag. Donderdag. Vrijdag 7—9; 10—1, 14.30—20 uur; Woens dag 7—9, 14—16.30, 17.30-20 uur; Zater dag 13.3020 uur. Van 12 September tot en met 30 Sep tember: Zondag 79.30 uur; Maan dag, Dinsdag, Donderdag. Vrijdag 7—9, 12.30—14, 15.30—19.30 uur: Woens dag 7—9, 14—16.30, 17.30—19.30 uur; Zaterdag 13.30—19.30 uur. III. dat de navolgende tarieven zullen gelden: a. maandkaart voor volwassenen f 1.50; b. maandkaart voor kinderen (tot 16 jaar) f 0.75; c. dagkaart voor volwassenen f 0.10; d. dagkaart voor kinderen (tot 16 jaar) 0.05; alles berekend op 1 bad per dag. IV. dat voor het gebruik der inrich ting het reglement Z3l gelden, zoals dit laatstelijk in het seizoen 1941 gegolden heeft en waarvan een exemplaar in elk kamertje aanwezig zal zijn; V. tevens vestigen zij er nadrukkelijk de aandacht op, dat met het oog op de lage waterstand in het kanaal de inrich ting uitsluitend toegankelijk is voor ge oefende zwemmers. Middelburg. 7 Mei 1952. NU WERD HET SLECHTS 0—1 Nederlanders blonken uit door ijver en geestdrift en zaten fel op de bal. Het Nederland»»' A-elftal heeft Donderdag: tegen Sunderland een uit stekende wedstrijd gespeeld. Wel wonnen de Engelsen dc stryd mot l—O eu waren zy hun tegenstanders in techniek en afwerking van combinaties «1c baas maa..* geen ogenblik hebben zij de gelegenheid gekregen zo'n over heersende rol te spelen, als twee dagen geleden tegen het B-elftaL Door de grote ijver en geestdrift van dc Nederlanders heeft Sunderland de grootste moeite gehad om het tot een magere overwinning te brengen. Onze spelers speelden de bal snel, het vijftal was Van Melis. Vrijwel gaven snel af en vielen de Engelsen ook direct aan, wanneer zij in het be zit waren van de bal. In onze verdediging ging dc belang stelling uit naar Hendriks, die gele genheid kreeg te tonen of Tcrlouw in derdaad nog niet te vervangen is. De Vitesse-spil had het tegen aanvalslei der Fojd niet gemakkelijk, maar niet temin speelde hij na een aarzelend begin een wedstrijd, alsof hij nooit an ders gedaan had dan spelen in inter nationaal verban»! Odcnthal speelde een onopvallende, maar nuttige wed strijd en ook Alberts was ruim vol doende. Kraak maakte geen fouten, stelde zich goed op, maar had drie maal de bal niet goed vast. Op het middenveld kregen Biesbrouck en Wiertz gelegenheid om samen- met Bcnnaars en Lenstra aanvallen op te bouwen. Lenstra begon actief, maar allengs werd zijn ijver minder en weer bleek, daf dc grote tijd van de Fries voor bij is. Hjj verloor duels cn plaatste slecht. Maar toch zoals hü in het eer ste halfuur speelde, is hU zün plaats nog ten volle waard. Dc besten in de voorhoede waren de vleugelspelers Clavan en Van der Kuil. Bennaars was nog niet de oude. maar speelde toch als verbindingsspe ler een nuttige partij. De minste van BOUW EMBALLAGELOODS AANBESTEED. Namens het bestuur van de Vei lingsvereniging „Zuid-Beveland" tt Goes werd door de architect J. A. de Bruijne aldaar in het openbaar aan besteed de bouw van een loods voor emballageopslag enz. op het stations emplacement te Oudelande. De vol- fende inschrijvingen kwamen binnen: F. Voet, Kloosterzande f24.900; J. v. d. Linde, Kloetinge f23.800; Gebr. Verheijke, Ellewoutsdyk f23.800; Dekker, Kloetinge f23.790; D. Priem, Ovezande f23,482; J. P. v. d. Linde, Kattendyke f23.420; La- grand, Hoedekenskerke f23.350; A. Blankenburg, Nieuwdorp f23.100; K. Fraanje, Lewedorp f 22.850; D. Wirtz, Oudelande f22.775; G. A. van Wie- ringen, Serooskerke f22.625; V. d. Poel, Oudelande f 22.470; P. Engelse, Hëinkenszand f 21.700. Het werk werd aan de laagste inschrijver ge gund. AANBESTEDING. Het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Onrust, Jaco- ba en Anna-Friso te Wissekerke heeft aanbesteed het verfiogen van de kruin en het verdedigen van dc bestaande buitenberm aan de zeedyk van de calamiteuze Onrustpolder tus sen de dijkpalen 2—6 en het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1953 van werken aan de wa terkering van bovengenoemde pol ders. Raming f114.232. Ingeschreven werd als volgt: Gcbr. H. J. Kievit, Colijnsplaat f118.900; A. J. Blijlevens, Breda f116.500; A. de Bourgraaf, Wilhelminadorp f116.300; P. de Regt, Terneuzen f116.300; W. de Wijs, Made f 116.230; K. Lucasse en Sponselee. Walsoorden f115.800; P. A. Ramnreloo, Philip pine f115.533; P. Broecken. Breda f115.520; L. van Popering, Bruinisse f115.450; J. if. Dekker, Brouwers haven f115.333; W. v. d. Berg en P. van Dongen, Bruinisse-Brouwers- haven f 115.200; C. v. d. Klippe, Vlis singen f115.000; A. Sponselee en J. Lucasse, Kloosterzande-Walsoorden f114.900; J. de Ruiter, Hardinxveld f114.600; J. F. Warrens, Ossenisse f114,250; M. v. d. Velde, Bruinisse f113.980; A. C. van Hee, Kamper land f113.800. AANBESTEDING. Het gemeentebestuur van Goes heeft Donderdagmorgen ten stadhuize in het openbaar aanbesteed het bouwen van 12 duplexwoningen en 6 één-gezinswonin gen aan de J. D. van Hellestraat. Inschrijvers waren: W. Blaas. Tholen, f 235.400; L. Dekker, Kloetinge, f 225.925; v. d. Linde, Kloetinge, f 224.000; I. P. de Kok, Vlissingen. A, f 154.000, B, f 70.000, massa 223.000; F. J. Petri Jr.. Vlissingen, f 221.900; M. F. Goedemondt Zn., Goes, f 219.800; J. F. Hopmans. Goes, f 216.372; J. de Kok, Goes, 215.490; Fa. W. J. v. d. Weert Zn.. Goes, 214.898; Fa. J. v. Wieringen, Alphen a. Rijn, f 214.425. Volgens de normen van het Rijk zouden de bouwkosten f 198.000 moeten bedra. gen. VAN TOT Onder het vee van de landbouwer J. Boon te Oud-Vossemccr is mond- cn klauwzeer uitgebroken. In de vergadering van do rcisvcrcnl- glng „Ons Genoegen" te Dreischor werd besloten een reisje te maken naar Bcrg- en-Dal, Nijmegen cn Amlicin en wel op 30 Juni a.s. Mej. J. v. Ast, hoofd van de Van der Lek de Clercq-bewaarschool te Stavenisse slaagde te Rotterdam voor de akte kleu. teronderwijzeres. In de Peurssenstraat te Aardenburg liep een jongetje tegen een rijdende auto. Door het kordaat optreden van de chauf feur kon een ernstig ongeluk worden voorkomen. Na van de schrik te zijn be komen, werd het knaapje naar de ouder lijke woning vervoerd. In een in het café van Helslar.d te Hulst gehouden algemene ledenvergade ring van de Kon. Harmonie werd besloten Techtspersoonlijkheid aan tc vragen, ter wijl tevens goedkeuring gehecht werd aan het voorstel van het bestuur om een geld- het vijftal was Van - j geen bal werd goed behandeld en hij faalde als spelverdeler en als storm ram. De Engelsen behaalden, zoals ge zegd een kleine zege. Kraak werd in de achtste minuut na de rust gepas seerd door een schot van rechtsbin nen Davis. Daar bleef het bij, hetgeen voornamelijk te danken was aan het uitstekende tegenspel van het voor lopige Oranje-team. Bennaars en Odenthal weer in de Oranjehui. Na dc wedstrijd tegen Sunderland van het Nederlands A-elftal heeft de keuzecommissie van dc K.N.V.B. het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Zweden op Woensdag 14 Mei a.s. als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); achteri Odenthal (Haarlem) en Al berts (Vitesse); midden: Wicrlz (DWS). Tcrlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); voor: Van der Kuil (VSV), Lenstra (Heerenveen), Van Melis (Eindho ven), Bennaars (DOSKO) en Clavan (ADO). Reserves: Landman (Sparfa), De Jong (ADO), Hendriks (Vitesse), Van Schljndel (SW) en Van der Tuijn (Hermes-DVS). Het Nederlands elftal heeft dus sinds de wedstrijd tegen België slechts één wijziging ondergaan. Rinus Bennaars, de kleine Bergenaar, die in de wed strijd Zwaluwen—Rode Duivels te Gent een hersenschudding opliep en daardoor in de jongste wedstrijd te gen België niet kon uitkomen, is thans weer van de partij en heeft daarmee Cokkie van der Tuyn weer naar de reserves verwezen. Verheugend is het evenzeer, dat Odenthal weer genezen is van de her senschudding, welke hij tijdens Bel- gië-Nederland opliep en thans de Oran je-kleuren weer kan verdedigen. In dc achterhoede zien we voorts weer de jonge, talentvolle Alberts, alsmede de beproefde Kraak. Ook Terlouw heeft zijn plaats nog niet behoeven af te staan, al zal het niet zo lang meer duren of Hendriks, de jonge stoere Vitessenaar, zal de Spartaan verdrin gen. Merkwaardig is dat men van Me lis ondanks zijn falen nog steeds ge handhaafd heeft. Van Roessel heeft o.i. meer recht op de nationale mid denvoorplaats. Biesbrouck zal als aan voerder fungeren. Het Zweedse elftal ziet er als volgt uit: Doel: Svensson; achter: Samuelsson en Andersson; midden: Aahlund. Nilsson en Lindh; voor: Raaberg, Loef- gren, Westerberg, Brodd en Sandberg. WIJZIGING VOETBAL PROGRAMMA. Voor Zaterdag a.s. is de we<3strijd V.C.K.WemeKunge voor de eerste klasse der Zaterdagvoetbalcompetitie uitgesteld. Voor de Zondagcompetitie werden ingelast: 2e klasse A: Mid delburg IV-Volharding n en de be kerwedstrijd 's-Heer Arendskerke I— Domburg I. WIELRENNEN Bartali en Coppi weer in de Tour de France. FAUSTO IS BANG VOOR KOBLET. Nadat Bartali had aangekondigd, dat hij zeker zou deelnemen aan de Ronde van Frankrijk van dit jaar, heeft thans Coppi hetzelfde geluld laten horen. „Wanneer Gino Bartali start, wil ik ook van de partij zijn. Overigens is er maar één man, voor wie ik bang ben en dat is Koblet" en Coppi voegde er aan toe: „Het zou dit keer wel eens tussen Koblet en mij kunnen gaan". NOLTEN EERSTE IN DE ROUTE DE FRANCE. In de Vierde etappe van de Route de France de zgn. Tour de France voor amateurs van Pouzauges naar Royan (166 km.) werd ge wonnen door de Fransman Julienne in 4 uur, 25 min. en 8 sec. Onze land- Et Nolten werd tweede in dezelfde lIs de winnaar. In het algemeen ement staat Nolten eveneens tweede met 27 sec. achterstand op de leider, de Fransman Lesat. Na de vijfde étappe staat Nolten eerste in hot klassement. lening van 5000 aan le gaan voor voor de aankoop van instrumenten. Voor de kiesvereniging van de Staat kundig Geref. Party te Borssele hield ds. v. Dijk uit Gameren een rede naar aan leiding van 2 Kron. 26 vers 15. J. de W. te Borssele fietste iets te hard. waardoor hij kwam te vallen. Na medisch onderzoek bleek, dat zijn rechter sleutel been was gebroken. De te Heinkenszand gehouden open bare inzameling van gelden voor dc Stich ting 19401945 heeft f 146 opgebracht. De opbrengst van de Emmacollecte te Grijpsterke bedroeg 22.53. Te Oostka. pelle bracht dez ecollecte f 45.10 op. De collecte voor het Leger des Hells heeft te Grijpskerke f 17.64 opgebracht. De heren W. en J. Bolier in Utrecht, vroeger wonende te Vlissingen. zijn de zer dagen geslaagd voor het examen eleclrotechnisch ingenieur te Delft. Geslaagd vor scheepswerktuigkundige («iiploma A) J. ter Beek, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Is gemeentebestuur strafbaar bij uitvoering van raadsbesluiten Het eerste Kamerlid mr. H. A. U. T. Kolfschoten (K.V.P.) heeft aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie gevraagd of het juist is, het dagelijks bestuur van een gemeente boeten op te leggen, wanneer het be paalde door de gemeenteraad geno men besluiten ten uitvoer legt. Dit vroeg de heer Kolfschoten naar aan leiding van enkele straffen, welke te gen een gemeente en tegen haar da gelijks bestuur, n.L de burgemeester en twee wethouders werden gerequi- reerd. Kinderlijkj'e gevonden. Twee meisies van elf jaar, die in de Kerkelanden te Almelo aan het wandelen waren, vonden een pakje, dat in kranten gewikkeld in het is door de Almelose recherche in be slag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3