NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe ZEFUWSCH-VLAANDEREN ZEESCHEPEN DIE TE SNEL VAREN IN KANAAL TERNEUZEN-GENT UITSTEKENDE WEDSTRIJD VAN A-ELFTAL TEGEN SUNDERLAND Wissel Zeeuws -Vlaanderen VRIJDAG 9 MEI 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Veilingen beperken crediet voor kopers. Door de directies van de veilingen te Goes en Kapelle-Biezelinge is aan de kopers medegedeeld, dat door het Centraal Bureau van Tuinbouwvei lingen in overleg met de bij de ver koop betrokken vakgroepen een rege ling tot stand is gekomen betreffende dc credietverlening aan kopers voor gekochte producten. Voortaan zullen kopers verplicht zijn de gekochte producten binnen 7 dagen na de week van aankoop te be talen. Wanneer de kopers aan deze financiële verplichtingen niet voldoen, zullen zij op geen enkele veiling meer mogen kopen. Deze regeling is tot stand gekomen om de ongezonde cre el ietneming door kopers, ten koste van de bonafide handel, tegen te gaan. Een Middelburger werd te Gent veroordeeld. De Nederlander Willem W. uit Middelburg, die te Gent reeds we gens verduisteringen was veroor deeld, is andermaal voor de correc tionele rechtbank van Gent versche nen voor soortgelijke feiten ten na dele van een inwoonster uit Gent." W. werd tot twee jaar gevange nisstraf en 2000 £r. boete of twee maanden gevangenisstraf veroor deeld. Zijn onmiddellijke aanhouding werd bevolen. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar J. HermansVan Morrelghem te Sluis vierde Woens dag jl. zijn 50-jarig huwelijksfeest. Des morgens werd in de R.K. Kerk een Heilige Mis opgedragen. Het vol tallig college van B. en W. kWam het jubilerende echtpaar feliciteren. In de avonduren bracht de muziekver eniging „Apollo" de familie Hermans een serenade. RAAD OOSTBURG Een nieuw uitbreidingsplan De kleutertandyerzorging De raad van de gemeente Oostburg kwam onder voorzitterschap van burgemeester mr. K. Hoekzema in openbare vergadering bh'een. Een weigering van Ged. Staten om de riolerings- en bestratingswerken- begroting goed te keuren werd nader besproken. Burgemeester Hoekzema vroeg de raad toestemming om een gedeelte van de begroting, dat be stemd "was voor de verbreding en de riolering van de Bredestraat, ex' uit te lichten en daarvoor aparte goedkeu ring te vragen, daar dit werk niet langer kan wachten. Hiermee ging de raad accoord. Oostbxxrg is zijn om roeper kwijt. De heer A. Boidin, die dit werk zovele jaren heeft gedaan, heeft zijn werkzaamheden gestaakt. De burgemeester stelde voor, om de heer Boidin een kleine gratificatie te geven omdat hij veel werk heeft ge daan in het belang van de gemeente. De raad stemde hiermee volledig in. De burgemeester deelde mede. dat er besprekingen waren gevoerd o.a. met de centrale raad en in landelijke vergaderingen om te komen tot een tandheelkundige verzorging op de kleuterscholen. Dit is bedoeld als een proefneming. Eén gemeente in Ne- uexiand moet beginnen, om dit werk georganiseerd op te zetten. Oostburg zal de eerste gemeente in Nederland zijn, die dit mag doen. De gemeente kreeg daarvoor f 500 subsidie. Mevrouw Mijs heeft zich bereid verklaard, dit werk ter hand te ne men, nadat overleg was gepleegd met de andere tandartsen. Ook hiermede ging de raad accoord. De voorstellen tot het aangaan van een lening bij de Nutsspaarbank te Middelbui'g van f25.000 en met de N.V. Bank voor Ncdcxiandse gemeenten in verband met de uitgeoefende voorkeur bij de nationale lening voor de woningbouw van f25.825 werden z.h.s. aangeno men. Enkele nieuwe straten kregen een naam. Het plein naast de Ned. Herv. Kerk zal Kerkplein heten. De straat achter de Burchtstraat Noord zijde Sint Michielsstraat, de straat achter de Amsterdamse bank Raam straat en de doodlopende zgstraat van de Noordwal Vestingsstx-aat. Een voorstel tot wijziging van het her bouwplan beoogde het laten vex-vallen van het verbindingsstraatje aan de Zuidzandsestraat naast het huis van de heer D. Luteijn. De heer L. Schippers (P.v.d.A.) had vernomen, dat de heer Luteijn bereid was op eigen kosten dit stx-aatje aan te leg gen. Na enige discxxssie werd beslo ten, een en ander nog nader met de heer Luteijn te bespreken. Naar aan leiding van het voorstel tot het ge ven van een opdracht voor het maken van een uitbreidingsplan voor de ge meente, ontstond een langdurige dis cussie. Burgemeester Hoekzema zei- de, dat het nodig was, een goed uit breidingsplan te nebben o.m. ook, met het oog op het verkrijgen van ter reinen voor industrievestiging. Hij stelde de raad ook voor, de heer ir. L. H. O. Buchta zulk een opdracht te geven. De heer P. Daansen (Gemeen tebelang) vond dat ook de gemeente dit eerst zelf. moest bekijken vóórdat iemand een opdracht werd gegeven. De heer E. Dekker meende dat een uitbreidingsplan niet zo urgent was en dat eerst alle open plekken in de gemeente volgebouwd moesten wor den. De heer Schippers achtte de heer Buchta zeker geschikt dit werk te doen, maar wilde eerst de finan ciële consequenties weten. De burge meester zeide, dat de zaalc wel ur gent was; voordat alles goed heeft doorgewerkt, en al de voorstellen de instanties zijn gepasseei'd 2ijn er twee a. drie jaar om. Eesloten werd, de heer Buchta te verzoeken, in een volgende vergade ring een en ander toe te lichten. De heren J. Leenhouts en P. Daan sen werden tot gemeentelijke verte genwoordigers benoemd in het be stuur van de Ambachtsschool, Bij de rondvraag vroeg de heer E. Dekker of het mogelijk was de Quar- les van Uffordweg te verbreden Dit ligt inderdaad in de bedoeling, zó zei- de de burgemeester. De heer Schip pers had bezwaar tegen het parkeren van auto's des nachts voor de deur van een andex-, de heer Leenhouts (P.v.d.A.) wees op de rommelige toestand aan het einde van de Cal- lcnfelsstraat en de heer Daansen (Ge meentebelangen) zeide dat het voet pad aan de Hoge Dam nog steeds als fietspad wordt gebruikt waardoor de toestand er eigenlijk gevaarlijker op is geworden. Zuidzande wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Zuidzande nam deel aan een wedvlucht uit Arras. Afstand 127 km. Grootste snelheid 1528 m. p. min. De eer ste 10 aankomer.de duiven waren resp. van: 1 G. Bokelaar. 2 J. van Hanegem, 3 P. de Meij, 4 P. de Hullu, 5 C. Verplanke, 6 Joz. v. d. Wege, 7 M. Geluk, 8 Jac. Kools, 9 G. Bokelaar en 10 C. Verplanke. RAAD GROEDE Oranjecomité moet rekening overleggen De gemeenteraad van Groede ver gaderde Donderdagavond onder lei ding van burgemeester J. C. Ever- aers. De burgemeester memoreerde het overlijden van een secretarie ambtenaar en deelde mede, dat in verband daarmede B. en W. spoedig zullen voorzien in de benoeming van een nieuwe secretaris voor het bur gerlijk armbestuur. De gewijzigde politievel-ordening is door Ged. Sta ten goedgekeurd. De gemeente-werk man werd in vaste dienst aangesteld. Van de inspecteur L.O. te Middel burg kwam bericht in, dat tegen de gewijzigde aanvangsdatum van het schooljaar derO.L. school geen be zwaar bestaat. Aan het Groene Kruis werd een subsidie verleend van f 2,50 per betalend lid. Adhaesie werd be tuigd aan het adres, dat de raad van Sint Maartensdijk richtte tot het pro vinciaal bestuur betreffende een ho gere subsidiëring van de provincie voor de verzorging van armlastige kx-ankzinnigen en een verdeling van de lasten. Besproken werd het ver zoek van het Oranje-comité om een hogere subsidie. De subsidie, die eerst f300 bedroeg, werd vorig jaar teruggebracht tot f 200. De voorzitter deelde mede, dat aan het comité was gevraagd de reke ning over te leggen, maar het comité meende niet daartoe verplicht te zijn. Opgemerkt werd, dat subsidieverle ning insluit, dat de gemeente inzage van de rekening kan vragen. De raad besloot geen subsidie te veiienen indien de rekening niet wordt overgelegd. Het Staatsbedrijf der P.T.T. berichtte geen bijdrage te kunnen geven voor het plaatsen van een lichtpunt bij het postkantoor.-De raad ging accoord met de bouw vaft een kleedlokaal begroot op f 1880 op het gemeentelijk sportveld. De kwestie zal met de voetbalvereniging besproken worden. Een bedrag van f300 werd toe gestaan voor verduistering van een vertrek der O.L. school. Besloten werd tot gedeeltelijke riolering van de Schuitvlotstraat. Het gemeentebe- bestuur zal contact opnemen met „Het Vrije van Sluis" voor het dem pen van een gedeelte sloot aldaar. De kosten van deze riolering zou den dan voor de helft door de ge meente en voor de helft door „Het Vrije van Sluis" gedragen dienen te worden. Gewezen werd op de slechte toestand van de riolex-ing elders in de gemeente, o.a. aan de Brouwerij- straat. De gemeente-opzichter zal de ze zaak verder behandelen. Daarna sluiting. Terneuzen BESTUURDERSBOND. In 's Lands's Welvaren te Te*neu- zen vergaderde de Terneuzense be- stuurdersbond onder leiding van de heer B. Burger. De distx-ictsbestuux-dex-, de heer A. Buys uit Tilburg, sprak over het wel vaartsplan en de bezitsspreidïng, wel ke onderwerpen op het a.s. congres in September behandeld worden en waarop in het komende seizoen de ac tiviteit van de vakbeweging gericht zal 2ijn. Na afloop van de rede was er een gedachtenwisseling. Hulst DIPLOMA-UITREIKING R.K. LANDEOUWWINTEKSCHOOL TE HULST In tegenwoordigheid van het school bestuur, de Commissie vaxx Toezicht, leraren, leerlingen, ouders en belang stellenden werden te Hulst de eixxd- diploma's van de R.K. Middelbare Landbouwwinterschool uitgereikt. De -bijeenkomst werd geopend door de heer De Deckere. die een hartelijk welkom toeriep aan de Rijksland- bouwconsulent de heer ir. R. Bounxan, aan ir v. Vliet van de N.C.B., aan de directeur van de Landbouwwinter school te Schoondijke, aan burge meester B. Truffino en alle andere aanwezigen. Bovendien maakte hij van de gelegexxheid gebxnik om de geslaagden van harte xnet het be haalde succes te feliciteren. De directeur der school ir. v. d. Wolff sprak de ouders toe en wees op het belang van dit onderwijs. Spr. spoorde de jongens aan op de hoogte te blijven van de moderne uitvindin- fen en deze in de practijk te gebrui- en. Ook de geestelijke ontwikkelixxg achtte hij een voornaam punt, waar rector van Bavel daarna nader op- inging. Een der leerlingen, de heer H. de Moor, hield een aardige causerie over ide sociale wetgeving voor de land bouw, terwijl de heer G. Dees iixt Zaamslag sprak over „het Akkex- bouwbedrijf in onze dagen". Namens de 16 geslaagden sprak de heer D. Mangnus een dankwoord, ter wijl hij een enveloppe met inhoud voor de verfraaiing van het school gebouw aanbood. De heer Mangnus sr. dankte namen3 de ouders. Het diploma behaalden de heren J. v. d. Bulck, Stoppeldijk; G. de Dec kere, Steen; A. Dekker, Zaamslag; F. Goethals, Westdorpe, G. Joossen Lams waarde; L. Mangnus, Stoppel dijk; M. Murre, Axel; G. de Theye, Honteniase; D. Daelman, Westdorpe; G. Dees, Zaamslag; A. v. Duyssc, N. Namen; R. v. Hecke, Westdox-pe; V Mangnus, Stoppeldijk; H. de Moor, Terneuzen; G. Staal, Westdorpe en M. Vael, Steen. Naar de 2de klasse werden bevor- dex-d de heren: E. Bogaert, Klooster- zande; L. Comelissens, Terhole; J. de Deckeere, N. Namen; J. Dieleman, Kloosterzande; J. d'Haens. Graauw, J. de Koek, Kloosterzande; G. Mang nus, Graauw, R. de Theye, Klooster zande; A. v. d. Vijver, Graauw; A. Bruggeman, Graauw, A. de Deckere, Clinge; J. Deurwaarder, Zaamslag; M. v. Drlessen, Waterland; J. Kips, Graauw; H. de Maayer, N. Namen; C. de Theye, Terhole; A. Vereeclten, Kloosterzande. Het ligt in de bedoeling de school met 'n 3e leerjaar xxit te breiden, om dat de stof zo omvangrijk geworden is dat een periode van 2 jaar voor de behandeling er van te kort gebleken WIELRENNEN Sterke bezetting in Ronde van Hengstdijk- Voor de ronde van Hengstdijk zul len dit jaar geen nieuwelingen, maar amateurs aan de start Kómen. Men is er in geslaagd een sterk veld ren ners te contraeteren. O.a. zxxllen aan de start verschijnen Eddy de Waal en Rien Verhelst, Boi-remans en Maas. Het te verrijden traject is als volgt uitgestippeld: Hengstdijkse Kerkstraat, Hengstdijk, Zuiddijk, Platted ijk, Hengstdijkse Kerkstraat. De afstand bedraagt ongeveer 100 km. DE LOOR VIERDE TE MEERHOUT. Aan de wegwedstrijd voor onaf hankelijke renners te Meerhout werd door 50 renners deelgenomen. M. de Loor uit Clinge wist reeds in het be gin van de koers te ontsnappen met 5 andere renners. Deze vijf bleven voortdurend bij elkaar tot ongeveer een ronde voor de finish. Hier gin- Chr. stichting «oor school- en beroepskeuze in Zeeland De kosten van het testen. Overgegaan ls tot de definitieve oprichting van de Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze in Zee land, die uitgaat van ae 4 Chr. maat schappelijke organisaties (C.B.T.B., C.N.V., Chr. Werkgeversverbond en Chr. Middenstandsbond), de Chr. Onderwijzei-sorganisaties voor L. O., M.U.L.O. en M.O., de Chr. Vrouwen organisaties. Een dagelijks bestuur van 5 leden werd gekozen, namelijk H. C. van Donk, Goes, voorzitter; drs. J. J. Knibbe, Goes, le secretaris; J. Lod der, Vlissingen, penningmeester; mevr. A. de Jong-Bikker, Middelburg, 2e secretaresse en dr. P. J Hoogtey- ling, Goes, algemeen adjunct. Men wil met het Laboratorium van toegepaste Psychologie, directeur prof. dr. J. Waterink te Amsterdam, een contract afsluiten. De bedoeling is, dat in diverse cen tra van onze provincie, o.a. Goes. Middelburg. Zierikzec. Tholen, Ter neuzen en Oostburg een team van ca. 4 leden van het laboratorium op ge regelde tijden komt, om een weten schappelijk verantwoord onderzoek in te stellen en daarmee de ouders van advies te dienen bij de keuge van de opleidende school voor het toekom stig beroep van him kinderen. Daar de kosten van het onderzoek voor sommige ouders een bezwaar zullen zijn, zal een suppletiefonds ge vormd worden. Hiertoe zal een beroep gedaan wor den op de organisaties die de Stich ting vormen en op de besturen'der Chr. scholen in ons gewest. Ook zal, via de Christelijk Psycho logische Centrale, de landelijke orga nisatie waarbij de Stichting zich aansluit, subsidie van rijk, provincie en gemeentebesturen gevraagd wor den. De stichting hoopt, dat per 1 Sep tember a.s. de practische arbeid van het Adviesbureau zal kunnen begin nen. gen 2 renners aan de haal, namelijk Lowie en Borgmans, die dan ook in deze volgorde door de finish gingen. De Loor werd tenslotte vierde vóór Marien, Van den Brande, Verhelst, de Meulenaere en De Smet. Hij legde de 175 k.m. af in 4 urn- en 25 min. KANTONGERECHT TERNEUZEN Perikelen om het bewakingsgebied. Zeeschepen, die met een te grote snelheid door het kanaal Terneuzer. Gent varen, leveren niet alleen een groot gevaar op voor andere vaar tuigen en in het bijzonder voor bin nenschepen, doch daarnaast kunnen zij, door de grote zuiging die zij te weegbrengen. de kunstwerken ernstig beschadigen. Dit verklaarde de Rijks- havenmeester te Terneuzen de heer N. J. C. Lambrtfchtsen van Ritthenx, die als getuige-deskundige optrad in de zaak tegen de kapitein van de Engelse coaster „Stork", C. K. De „Stork" had óp zeker ogenblik de snelheid opgevoerd tot 296 M. per minuut, terwijl deze hoogstens 190 M. had mogen bedragen. De deskun dige zette uitvoerig uiteen, hoe daar door een boeggolf, een diepte- en een schroefgolf ontstaat, waarbij de mo gelijkheid bestaat, dat een binnen vaartuig in een zg. put geraakt, met alle nadelige gevolgen van dien. Nadat de ambtenaar 40 of 20 d. had geëist, betoogde mr. FTW. Adri- aanse, dat in dit geval de loods in feite de ware schuldige was. omda de kapitein zich als vreemdeling aan diens beleid had toevertrouwd. Mr. van Meerwijk vonniste conform de eis, waarbij hij de opmevki'.^ maakte, dat indien de loods tefech' zou hebben gestaan, de straf zeker zwaarder zou zijn geweest. A. E. F. de C„ landbouwer te Sas van Gent, werd er vaxx beschuldigd een waterleiding in de Van Remoor- terepolder geheel of gedeeltelijk te hebben gedempt. Beschuldigde voer de aan. dat hij de sloot slechts had versmald en was het er niet mee eens, dat hierover zoveel drukte werd gemaakt, omdat „in de kranten toch staat, dat elke meter grond be nut moet worden". De ambtenaar vroeg 20 of 10 d, doch aan de hand van het polder reglement sprak de kantonrechter de landbouwer vrij, met de goede raaa voortaan toch maar geen sloten meer te versmallen. A. C. P.. slager te Zuiddorpe, had tijdens het bezoeken van zijn klan ten het bewakingsgebied betreden, anders dan langs een doorlaatpost. Doch omdat de situatie ter plaatse vrij ingewkkeld schijnt te zijn, be sloot de kantonrechter daar zelfs eens een kijkje te gaan nemen en zo werd de zaak aangehouden. Minder goed was mr. van Meerwijk te spre ken over het feit, dat de slager de politieman die hem vex'baliseerde toebeet: „We moeten toch voor jullie werken". Een flinke reprimande viel de biefstukkenfabrikant dan ook ten deel. Ook E. K., winkelier en verzeke ringsagent te Westdorpe, zou het bewakingsgebied onbewust hebben betreden. Deze zaak werd eveneens aangehouden, omdat de kantonrech ter zelf eens poolshoogte wil gaan nemen. P. A. A.. vlasbewerker te Stekene (B.), die in het bezit was van een grenskaart, bevond zich in het bewa kingsgebied. wèl op de openbare weg, doch daar deze weg geen „kunst weg was, had men hem toch maar op de bon gezet. De ambtenaar meende, dat dit wei een beetje te ver ging en zo luidden eis en uitspraak dan ook schuldig verklaring zonder oplegging van straf. A. V., chauffeur te St. Jansteen, reed met een vrachtauto waarvan d« lading niet minder dan 3.40 meter breed was. f 40 of 20 d. kostte deze dure grap. De chauffeur van de brandstoffen- handelaar E. H. M. V. te ToXTxexxzen, was in het bezit van een werkboekje, waarin liet tijdstip van de aanvang der werktijd niet stond vermeld Met 3 of 2 d. moest zijn patroon daar voor boeten. De winkelierster G. v. C. te Sint Jansteen had in haar winkel enige flessen zwak alcoholische dranken in voorraad, waarop het percentage al cohol niet stond aangegeven. De uitspraak luidde 10 of 5 d. F. M. te Zaamslag gaf zijn 14 jarige zoon opdracht op de bromfiets naar Terneuzen te rijden, f 25 of 10 d. hoorde de tamelijk hardleers lü- kende pipa tegen zich uitspreken. E. P. L.. textielarbeider te Zel- zaete (B.) voetbalde te Sas van Gent op een verboden plaats, met als ge volg 4 of 3 d. A. F. v. G., vlasbewerker te Hon- tenisse. liet des avonds te Hulst zjjn rijwiel onbeheerd staan. Uitspr. f 1 of 1 dag. J. D., landbouwersknecht te Zaam slag, vertoefde te Hulst ,.in kennelij ke staat". Dit slippertje kostte f 15 of 6 d. Wegens verkeersovertredingen stonden verder noe terecht E. J. J. F., vertegenwoordiger te Utrecht, uitspr. 50 of 30 d., A. B„ koopman te Clinge. uitspr. vrijspraak en 10 of 10 d.. J. J. F.; chauffeur te Ter neuzen. uitspr. 7.50 of 3 d. L. M. te Terneuzen. uitspr. f 3 of 2 d. M. J. de W., onderbestuurder te Gent (B.) 10 of 6 d. G. P. M. de B„ vlasbawerker te Koewacht, uitspi. 4 of 3 d. P. de P., landbouwers knecht te Terneuzen, uitspr. 10 of 4 d. J. A. W., slager te Axel. uitspr. 5 of 3 d. P. G., bouwkundig opzich ter te Sas van Gent. uitspr. f 15 of 10 d. •schuldig gemaakt mej. M. A. J. O zonder beroep, te Koewacht, uitspr 1 of 1 d. C. de M., arbeider te Zei- zaete (B.), uitspr. 10 of 6 d. F. S.. bediende te Gent en A. F. van D.. handelsreiziger te Axel. beiden schul digverklaring zonder oplegging van straf. - NU WERD HET SLECHTS 0—1 Nederlanders blonken uit door ijver en geestdrift en zaten fel op de bal. Het Nederlandse A-clftal heeft Donderdag tegen Sunderland een uit. stekende wedstrijd gespeeld. Wel wonnen de Engelsen dc strijd met l—O en waren zy liun tegenstanders in techniek en afwerking van combinaties de baas, maa.- geen ogenblik hebben zij de gelegenheid gekregen a>'n over heersende rol te spelen, als twee dagen geleden tegen het B-elftal. Door de grote ijver en geestdrift van dc Nederlanders heeft Sunderland dc grootste moeite gehad om het tot een magere overwinning te brengen. Onze spelers speelden dc bal snel, gaven snel af en vielen de Engelsen ook direct aan, wanneer zij in het be zit waren van dc baL In onze verdediging ging dc belang stelling uit naar Hendriks, die gele genheid kx*eeg te tonen of Terlouw in dex-daad nog niet te vervangen is. De Vitesse-spil had het tegen aanvalslei der Ford niet gemakkelijk, maar niet temin speelde hij na een aarzelend begin een wedstrijd, alsof hij nooit an ders gedaan had dan spelen in inter nationaal verband. Odcnthal speelde een onopvallende, maar nuttige wed strijd en ook Alberts was ruim vol doende. Kraak maakte geen fouten, stelde zich goed op', maar had drie maal de bal niet goed vast Op het middenveld kregen Biesbrouck en Wiertz gelegenheid om samen met Bennaars en Lenstra aanvallen op te bouwen. Lenstra begon actief, maar allengs erd zijn üver minder en weer bleek, dat de grote lijd van de Fries voor bij is. Hij verloor duels en plaatste slecht. Maar toch zoals hij in het eer ste halfuur speelde, is hij zijn plaats nog ten volle waard. De besten In de voorhoede waren de vleugelspelers Clavan en Van der Kuil. Bennaars was nog niet de oude. maar speelde toch als verbindingsspe ler een nuttige partij. De minste van BOUW EMBALLAGELOODS AANBESTEED. Namens het bestuur van de Vei lingsvereniging ..Zuid-Beveland" te Goes werd door de archilect J. A. de Bruijne aldaar in het openbaar aan besteed de bouw van een Joods voor emballageopslag enz. op het stations- emplacement te Oudelande. De vol gende inschrijvingen kwamen binnen: P. F. Voet, Kloosterzande f 24.900; J. v. d. Linde, Kloetinge f23.800; Gebx*. Verhejjke, Ellewoutsdijk f23.800; Dekker, Kloetinge f23.790; D. Priem, Ovezande f 23.482; J. P. v. d. Linde, Kattendijke f 23.420; La- grand, Hoedekenskerke f23.350; A. Blankenburg, Nieuwdorp f23.100; K. Fx-aanje, Lewedorp f 22.850; D. Wïrtz, Oudelande f22.775; G. A. van Wie- ringen. Serooskerke f22.625: V. d. Poel, Oudelande f22.470; P. Engelse, Heinkenszand f 21.700. Het werk werd aan de laagste inschrijver ge gund. AANBESTEDING. Het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Onrust, Jaeo- ba en Anna-Fx-iso te Wissekevke heeft aanbesteed het vei-hogen van de kruin en het verdedigen van de bestaande buitenberm aan de zeedijk van de calamiteuze Onrustpolder tus sen de dijkpalen 26 en het herstel, de -vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1953 van werken aan de wa terkering van bovengenoemde pol ders. Raming f114.232. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. H. J. Kievit, Colijnsplaat f 118.900; A. J. Blijlevens, Breda f116.500; A. de Bourgraaf, Wilhelminadorp f116.300; P. de Regt, Terneuzen f116.300; W. de Wijs, Made f116.230; K. Lucasse en Sponselee, Walsoorden f115.800; P. A. Rammeloo, Philip pine f 115.533; P. Broecken, Breda f 115.520; L. van Popering, Bx*uinisse f115.450; J. M. Dekker, Brouwers haven f115.333; W. v. d. Berg en P. van Dongen, Bruïnisse-Brouwers- haven f 115.200; C. v. d. Klippe, Vlis singen f115.000; A. Sponsëlee en J. Lucasse, Kloostex-zande-Walsoorden f114.900; J. de Ruiter, Hardinxveld f114.600; J. F. Warrens, Ossenisse f114.250; M. v. d. Velde, Bx-uinisse f113.980; A. C. van Hee, Kamper land f 113.800. aanbesteding. Ket gemeentebestuur van Goes heeft Donderdagmorgen ten stadhuize in het openbaar aanbesteed het bouwen van 12 duplexwoningen en 6 één-gezinswonin gen aan de J. D. van Hellestraat. Inschrijvers waren: W. Blaas. Tholen. f 235.400; L. Dekker, Kloetinge. f 225.925; J. v. d. Linde, Kloetinge, f 224.000; L p'. de Kok, Vlissingen. A, f 154.000, f 70.000, massa f 223.000; F. J. Petri-Jr.| Vlissingen, f 221.900; m. F. Goedemondt Zn., Goes, f 219.800; J. F. Hopmans, Goes, f 216.372; j. de Kok. Goes, f 215.490; Fa. W. J. v. d. Weert Zn.. Goes, 214.893; Fa. J. v. Wieringen, Alphen a. d. Rijn, f 214.425. Volgens de normen van het Rijk zouden de bouwkosten t 198.000 moeten bedra gen. VAN TOT Onder het vee van de landbouwer J. Boon te Oud-Vossemeer is mond- en klauwzeer uitgebroken. In de vergadering van de reisvereni- ging „Ons Genoegen" te Dreischor werd besloten een reisje te maken naar Berg- en-Dal, Nijmegen en Arnhem en wel op 30 Juni a.s. Mej. J. v. Ast, hoofd var. tie Van dei- Lek de Clercq-bewaarschool te Stavenïsse slaagde te Rotterdam voor de akte kleu teronderwijzeres. In de Peurssenstraat te Aardenburg liep een jongetje tegen een rijdende auto Door het kordaat optreden van de chauf feur kon een ernstig ongeluk worden voorkomen. Na van de schrik te zijn be komen, werd het knaapje naar de ouder lijke woning vervoerd- In eer. in het café van Helsland te Holst gehouden algemene ledenvergade ring van de Kon. HarrnOme werd besloten rechtspersoonlijkheid aan te vragen, ter wijl tevens goedkeuring gehecht werd aan het voorstel van het bestuur om een geld. lening van 1 5000 aan te gaan voor voor aankoop van instrumenten. Voor de kiesvereniging van de Staat kundig Geref. Party te Borssclc hield ds. Dijk uit Gameren een rede naar aan leiding van 2 Kron. 26 vers 15. J. de w. tc Borssele fietste iels tc hard. waardoor hij kwam te vallen. Na medisch onderzoek bleek, dat zijn rechtcrsleutel- been was gebroken. De te Heinkenszand gehouden open bare inzameling van gelden voor de Stich ting 19401945 heeft f 146 opgebracht. De opbrengst van de Emmacollecte te Grijpskerke bedroeg f 22.58. Te Oostka- pelle bracht dez ecollecte f 45.10 op. De collecte voor het Leger des Heils heeft te Grijpskerke f 17.64 opgebracht. De heren \V. en J. Bolier in Utrecht, vroeger wonende te Vlissingen. zijn de zer dagen geslaagd voor het examen electrotechnlsch ingenieur te Delft Geslaagd vor scheepswerktuigkundïge (diploma a) J. ter Beek, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. het vijftal was Van Melis. Vrijwel geen bal werd góed behandeld en hij faalde als spelverdeler en als storm ram. De Engelsen behaalden, zoals ge zegd een kleine zege. Kraak werd in dc achtste minuut na de rust gepas seerd door een schot van rechtsbin nen Davis. Daar bleef het bij. hetgeen voornamelijk te danken was aan het uitstekende tegenspel van het voor lopige Oranje-team. Bennaars en Odenthal weer in de Oranjetrui. Na de wedstrijd tegen Sunderland van het Nederlands A-elftal heeft de keuzecommissie van dc O.V.B. het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Zweden op Woensdag 14 Mei a.s. als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); achter: Odenthal (Haarlem) en Al berts (Vitesse); midden: Wiertz fDW'S). Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); voor: Van der Kuil (VSV), Lenstra (Hecrenveen), Van Melis (Eindho ven), Bennaars (DOSKO) cn Clavan (ADO). Reserves: Landman (Sparta), De Jong (ADO), Hendriks (Vitesse), Van Schjjndel (SW) cn Van der Tuijn (Hermes-DVS). Het Nederlands elftal heeft dus sinds de wedstrijd tegen België slechts één wijziging ondergaan. Rinus Bennaars. de kleine Bergenaar, die in dc wed strijd Zwaluwen—Rode Duivels tc Gent een hersenschudding opliep en daardoor in de jongste wedstrijd te gen België niet kon uitkomen, is thans weer van de partij en heeft daarmee Cokkie van der Tuyn weer naar de reserves verwezen. Verheugend is het evenzeer, dat Odenthal weer genezen is van de her senschudding, welke hij tijdens Bel- gië-Nederland opliep cn thans de Oran je-kleuren weer kan verdedigen. In de achterhoede zien we voorts weer de jonge, talentvolle Alberts, alsmede de beproefde Kraak. Ook Terlouw heeft zijn plaats nog niet behoeven af te staan, al zal het niet zo lang meer duren of Hendriks, de jonge stoere Vitessenaar, zal de Spax-taan verdrin gen. Merkwaardig is dat men van Me lis ondanks zijn falen nog steeds ge handhaafd heeft. Van Roessel heeft o.i. meer recht op de nationale mid denvoorplaats. Biesbrouck zal als aan voerder fungeren. Het Zweedse elftal ziet er als volgt uit: Doel: Svensson; achter: Samuelsson en Andersson: midden: Aahlund. Nilsson en Lindh; voor: Raaberg, Locf- gren, Westerberg, Brodd en Sanóberg. WI JZIGING VOETBAL PROGRAMMA. Voor Zaterdag a.s. is de wedstrijd V.C.K.Wemeldingc voor de eerste klasse der Zaterdagvoetbalcompctitie uitgesteld. Voor de Zondagcomnetitie werden ingelast: 2c klasse A:" Mid delburg IVVolharding n en de be kerwedstrijd 's-Heer Arendskerke I Domburg I. WIELRtNNhN Bartali en Coppi weer in de Tour de France. FAUST O IS BANG VOOR KOBLET. Nadat Bartali had aangekondigd, dat hij zeker zou deelnemen aan de Ronde van Frankrijk van dit jaar. heeft thans Coppi hetzelfde geluid laten horen. „Wanneer Gino Bartali start, wil ik ook van de partij zijn Overigens is er maar één man, voor wie ik bang ben en dat is Kcblet" er. Coppi voegde er aan toe: „Het zou dit keer wel eens tussen Koblet en mij kunnen gaan". NOLTEN EERSTE IN DE ROUTE DE FRANCE. In de vierde etappe van de Route de France de zgn. Tour de France voor amateurs van Pouzauges naar Royan (166 km.) werd ge wonnen door de Fransman Julienne in 4 uur, 25 min. en 8 sec. Onze land- geoot Nolten werd tweede in dezelfde tijd als de winnaar. In het algemeen klassement staat Nolten eveneens tweede met 27 sec. achterstand od de leider, de Fransman Lesat. Na de vijfde étappe staat Nolten eerste in het klassement. Is gemeentebestuur strafbaar bij uitvoering van raadsbesluiten Het eerste Kamerlid mr. H. A. U. T. Kolfschoten (K.V.P.) heeft aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie gevraagd of het juist is, het dagelijks bestuur van een gemeente boeten op te leggen, wanneer het be paalde door de gemeenteraad geno men besluiten ten uitvoer legt. Dit vroeg de heer Kolfschoten naar aan leiding van enkele straffen, welke te gen een gemeente en tegen haar da gelijks bestuur, n.l. de burgemeester en twee wethouders werden gerequi- reerd. Kinderlijkje gevonden. Twee meisjes van elf jaar, die in de Kerkelanden te Almelo aan het wandelen waren, vonden een pakje, dat in kranten gewikkeld in het struikgewas was verborgen. In dit pakje werd het lijkje van een pasge boren baby aangetroffen. Het lykje is door de Almelose recherche in be slag genomes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15