CHIEF WHIP 1 II h br PRIJSVERLAGING! MIDDELBURGSE „BRADERIE" KAN GROOT SUCCES WORDEN Geniet en profiteer Zeeuwse Almanak commando DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! Uiispraak in Belgische moordzaak. VEER VUSSINGEN-BRESKENS MIDDELBURGS LEVENSBELANG TOEKOMST VOOR DROGISTEN ZIET ER DONKER UIT i.eterop! N N Ar N 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 MEI 1952. DE WINKEL OP HET TROTTOIR Mits er een goede samenwerking tussen alle middenstanders bestaat. De Middelburgse Middenstandsccntrale heeft grote verwachtingen van het welslagen der „braderie", welke zij, zoals ivij gisteren reeds meldden, op Donderdag 24, Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Juli wil organiseren ter gele genheid van de Oost-Vlaamse cultuurmanifestatie, de komst van de sports, men uit Folkestone en de Beneluxronde. De horen L. J. van 't Westende en P. I, Hamming, die ons nader over deze plannen inlichtten, wezen er echter met nadruk op, dat het welslagen afhankelijk is van de goede samenxver- Iting en het enthousiasme der zakenlieden. De „braderie" kan het beste om. schreven worden als een verkoopsten toonstelling op straat. Zij gemet in Zwitserland een grote populariteit. Een jaar of vier geleden is een depu tatie middenstanders van Almelo in van hun burgemeester itserland gereisd, om de op zet van de „braderie" te bestuderen en het resultaat van deze txip was, dat Almelo het Zwitserse voorbeeld volgde. Het succes was groter dan de organisatoren hadden durven ver wachten: de „braderie" van vorig jaar trok maar liefst 250.000 vreem delingen en mensen van bulten de stad! In andere steden, zoals Zaan dam en Terneuzen, heeft men met deze attractie eveneens prettige er varingen opgedaan. Het plan om Middelburg ook zijn „braderie" te geven, werd een week geleden geboren in een vergadering van de Middenstandscentrale, waar in, zoals bekend, de plaatselijke af delingen van de drie landelyke mid denstandsbonden samenwerken. Het gemeentebestuur zegde onmiddellijk zijn medewerking toe en bood de be nodigde trottoirruimte in de Lange Delft, op de Nieuwe Burg, op cle Groenmarkt en in de Koorkerkstraat aan. Ook de politie toonde zich be reid alle mogelijke medewerking te verlenen. De organisatoren hopen thans ook op een goede samenwer king met andere instanties en ver enigingen en zullen o.m. contact zoe ken met „Uit het volk-voor het volk". VERKOOPSTERS IN DRACHT. Op 16 Mei wordt in ,,De Vergenoe ging" een vergadering belegd met alle* belanghebbenden, waarin een uit gebreid overzicht van de plannen wordt gegeven. Alle winkeliers en ambachtslieden ontvangen eerdaags een inschrijfformulier. Alle middenstanders in de stad kunnen, ieder uiteraard met zyn el- gen artikelen, aan deze actie deelne men. Dit betekent, dat dus ook een zaak in één der buitenwijken gedu. rende drie dagen een „filiaal" in het c-entruni van de stad lean vestigen. De winkeliers, die in de „braderie- straten" gevestigd zijn, hebben recht op het stuk trottoir vóór hun zaak, maar er blijft dan toch nog voldoen de ruimte voor anderen over. Er wordt over gedacht óm de verkoop sters niet het oog op het die,dagen ongetwijfeld grote vreemdelingenhc- zoek in Zeeuwse dracht te steken. De kraampjes worden zodanig ge plaatst, dat het publiek gelegenheid houdt de étalages te bezichtigen. Vanzelfsprekend wordt geen entrée geheven. De „braderie" zal geopend zyn van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m., en zal worden opgeluisterd met ver sieringen, muziek en attracties. „Wy maken er geen kermis van, maar het moet een vrolijke boel worden", Ver telde ons de heer Hamming, die, even als de heer Van 't Westende, zitting heeft In het inmiddels opgericht uit voerend comité, waarin de drie orga nisaties zijn vertegenwoordigd. Het is de bedoeling aparte commissies in het leven te roepen voor de stands, voor de propaganda en voor de at- tx-acties. Er wordt thans full-speed gewerkt en men hoopt de Middelburg se „braderie" zó attractief te doen zjjn. dat er aanleiding toe bestaat om er een jaarlijks terugkerend evene ment van te maken. Duizenden genieten van het fijnste kopje Thee en profiteren bovendien van Albert Heijn's THEE prijsverlaging BLAUWMERK 72 GROENMERK ROODMERK GEELMERK 66 60 55 ZILVERMERK voor liefhebbers van Qf\ 2 OU van erlijkeChinamelange AH. thet; z0 Zeu"g' tverr„kkelijk,Ukm< zenietfijnerverlangen. Minister van Oorlog spreekt te Vlissingen. Over de onthulling van het monu ment voor het Vierde Commando te Vlissingen vernemen wü in aanslui ting op onze voorgaande berichten, betreffende de komst van de brigadc- foneraals Leicester en lord Lovat en oionel Vaughan, dat ook nog naar Vlissingen komt generaal-majoor R. E. Laycock, CB, D S O. Hy is één van de eerste Commando-bevelheb bers geweest. Enige tijd heeft hy al3 brigade-generaal het bevel gehad VIRGINIA over de brigade voor speciale dien sten. Generaal Laycock heeft per soonlijk een zeer werkzaam aandeel gehad in de commando-krijgsverrich tingen. Zo ontving hij de D.S.-orde voor het aandeel, dat hy heeft gehad in de befaamde aanval op Hommels hoofdkwartier in de Westelyko woes tijn. Later is hij hoofd geworden van de z.g. Combined Operations (ge combineerde krijgsverrichtingen van land-, zee- en luchtmacht) Hij wordt beschouwd als de voor naamste figuur in de kringen van de landings-commando's. Generaal Lay cock is thans niet meer in militaire dienst. De Britse en de Franse ambassa deurs in Den Haag zyn voornemens de onthulling by te wonen. Ook do minister van Oorlog en Marine zal aanwezig zyn en heeft zich bereid verklaard een rede uit te spreken. Wat betreft het onder dak brengen van de ex-commando's, die naar Vlis singen komen om de onthulling bij te wonen, vernemen wij, dat de burgerij aan de oproep om haar bevrijders gastvrijheid te verlenen reeds in rui me mate heeft voldaan. Het aantal bedden, dat beschikbaar is gesteld, bedraagt 180. Er ontbreken er echter nog een dextigtal, terwijl men liever nog enige reserves achter de hand zou willen hebben, zodat er feitelijk veertig ontbreken. M enwacht thans met spanning op het stadhuis iedePt: post af om aanbiedingen te noteren. Ook hier wegen de laatste loodjes het zwaarst. Het zou jammer zijn, Indien een deel der gasten tenslotte niet in de gastvrije woningen der Vlissingse biu-gery zou worden opgenomen en zijn toevlucht in een kamp of iets dergelijks zou moeten vinden. I Dezelfde kwaliteit- Dezelfde 100 °/o Virginia en reeds 30 jaar Zeeuwse vrouw veroordeeld tot vijf jaar met aftrek De rechtbank tc Middelburg heeft Woensdagmorgen de in Temeuzen ge en, 32-jarige vrouw C. A. van B. jens medeplichtigheid aan de moord op haar Belgische echtgenoot veroordeeld tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van één jaar tc Mid delburg doorgebracht' voorarrest. De rechtbank achtte bewezen, dat de vrouw haar minnaar dc gelegenheid en de middelen heeft verschaft tot het plegen van de moord, doch hield bij het bepalen van de strafmaat re kening met de drie jaar gevangenis straf, welke de verdachte in België heeft ondergaan. De vrouw werd in 1948 tc Antwer pen tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, doch zag kans na drie jaar naar Nederland te vluchten. Daar zij inmiddels weer de Neder landse nationaliteit bezat, kon aan een Belgisch verzoek om uitlevering geen gevolg worden gegeven, maar wel zag de Nederlandse justitie zich genoodzaakt haar opnieuw te vervol gen. Op 23 April j.f. werd te Middel burg zeven jaar gevangenisstraf met aftrek van het in Nederland doorge brachte voorarrest tegen haar geëist. Jeugdige inbrekers veroordeeld. Twee jeugdige Vlissingers, dc 19- jarlge smid-bankwerker C. A. K. en de 20-jarige electriciën G. G., die te recht hadden gestaan wegens het plegen van diefstallen met braak, werden Woensdag door de Middel burgse rechtbank conform de cis bei den veroordeeld tot acht muanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en dc byzondere voorwaarden, dat zij onder toezicht worden gesteld en dat zij zich voor de duur van één jaar laten opnemen in een kamp voor sociale jeugdzorg te Beekbergen. Nieuwe graansilo ie Axel De nieuwe graansilo van de C.B. T.B. te Axel zal 23 Mei a.s. officieel door de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr, mr. A. F. C. de Cascm- broot in gebruik worden gesteld. IDYLLE IN DE BUS Er zat een lief meisje in de buseen autobus wel te verstaan, ergens in Zee- land, en de chauffeur van het vehikel was nu ook niet bepaald van het slag waarvoor de vrouwen onmiddeltyk het hazenpad kiezen Er was maar weinig opmerkingsgave voor nodig om te constateren, dat tus sen deze beide menselijke polen reeds een zekere wisselwerking bestond. Het meisje had plaats genomen op de zit bank, die aan de bestuurdersplaats grenst en zo zaten zij vertrouwelijk „dos-a-dos" te doen, zii het ook met een glazen plaat als isolerend bestand deel, toen op de rijweg plotseling een kaartjes-controleur opdoemde, die een storend element in de opbloeiende idylle dreigde te worden. Want de chauffeur had o lof der mannelijke zwakheid I het voor werp zjjner verering gespaard voor een bewerking met de kniptang; an ders, en beter, gezegd: haar knipkaari verkeerde nog in ongeschonden staat, omdat de schoonheidminnende be stuurder haar, vermoedelijk bij wijze van eerbetoon, een gratis tochtje had toebedacht Gij moet daar niet onmiddellijk vlam over vatten en spreken van „plichtsverzaking". Ge moet dit vleug je romantiek in de dagelijkse., harde werkelijkheid maar trachten te zien, zoals wij dat voor .deze keer eens willen zien. Als een rose vlekje temidden der vaak grauwe, dagelijkse dingen. Intussen was daar de controleur, waarvoor gestopt moest worden cn zat daar dat meisje, met een ongeknipte lcnipkaart. Het was, vonden wij, een spannend moment. Maar' liefde zoekt list. Bliksemsnel wierp de chauffeur zyn kniptang in de schoot van het lieve meisje; „Knip.'" siste hij en, hoewel be vend van aandoening, knipte zij een keurig rond gaatje op de daartoe be stemde plaats. En juist toen de contro leur binnentrad, lag de kniptang weer op haar plaats en toonde het meisje hem met een wat beverig, maar aller bekoorlijkst glimlachje, haar geknipee kaart „Dank U uriendelylc", zei de con troleur nog. P.S. Aan directies van autobus-onder nemingen in Zeeland worden géén na dere inlichtingen verstrekt. Zo zijn wij nu eenmaal. Altijd op de bres voor een idylle Het nieuwe ziekenhuis te Terneuzen De bouw van het nieuwe Protes- stantse ziekenhuis te Terneuzen na dert in letterlijke zin het hoogtepunt. Het bouwskelet is nu vrijwel vol tooid en het hoogste punt is bereikt. Het bestuur der Stichting Prote stantse Ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaan- deren wil aan dit feit niet ongemerkt voorbijgaan. De Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft in beginsel toegezegd, de vlag te zullen hijsen. Deze plechtigheid is bepaald op Vrijdagmiddag lb Mei. MINISTER WEMMERS IN MIDDELBURG Ernstige duinafslag bij Oostkapelle De besprekingen van minister Wemmers en zyn staf met het gemeente bestuur van Middelburg hadden uiteraard betrekking op de problemen, die de Zeeuwse hoofdstad het naast aan liet hart liggen. Daartoe behoorde in de allereerste plaats het goed functionneren van de veerdienst VlissingenBreskens v.v. Het moge waar zijn, dat het, ver. keer van Middelburg zelf met Zeeuwsch Vlaanderen en België nog niet zo frequent is daar staat tegenover, dat de gedurende driekwart van het jaar vloeiende stroom van het toeristenverkeer uit België en Noord Frankryk voor Middelburg een levensbelang is. Met cijfers werd aangetoond wat er voor een stad als Middelburg op het spel staat, als men zich niet tot liet uiterste inspant om deze toeristen de overtuiging te geven, dat zij zo snel mogelijk worden vervoerd. PROTESTBIJEENKOMST IN GOES Men wil hun verkoop van geneesmiddelen beperken „Er bestaan bij de regering plannen om een wet op dc geneesmiddelen voorziening tot stand te brengen, die de doodssteek voor de drogisten zou betekenen, Met ontwerp voor deze wet houdt namelijk in, dat de drogisten in dc toekomst 50 van hun omzet moeten afstaan aan de apothekers. Dit zou betekenen, dat de ongeveer 6000 drogisten, die er in Nederland zijn, hun zaak practisch kunnen sluiten. Als motief heeft de regering aange voerd het dienen van de volksgezondheid". Deze alarmerende woorden liet de heer P. P. Rietbergen te Rotterdam, vice-voorzitter van de Federatie van Drogistenbonden in Nederland, Woensdagmiddag horen op een bij eenkomst van drogisten in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Het is niet de eerste keer, dat een dergelijk wetsontwerp wordt inge diend. Reeds in 1914 en 1931 heeft men getracht de positie van de dro gist aan te tasten. Nu is dit paardje weer van stal gehaald onder het Advertentie Daarnaast werd de ernstige duinaf slag besproken bij het waterwingebied Oranjezon. De situatie is daar inder daad ernstig geworden. Men heeft zich reeds genoodzaakt gezien een der ka- naalarmen in dit gebied meer landin waarts te verleggen, daar deze nog maar 125 meter van de zee was ver wijderd. Hierdoor werd niet alleen het chloorgehalte van het water te hoog, maar ontstond bovendien een allesbe halve denkbeeldig gevaar voor een doorbraak van de waterkering. Als derde onderwerp werd aange voerd de schade, die aan de paalbe- schoeiing der Middelburgse kaden wordt toegebracht als gevolg van de lage waterstand. Het peil in het Ka baal door Walcheren wordt kunstma tig laag gehouden. Dientengevolge is ook het peil langs de Kaden zeer laag, terwijl de beschoeiingen juist onder water moeten staan, wil men hen zo goed mogelijk conserveren. Er ontspon zich naar aanleiding van dit punt een juridische discussie over de vraag, of het rijk voor deze schade al dan niet aansprakelijk kan worden gesteld. Ten slotte werden de autobusverbin dingen van Midden-Zeeland met de Zeeuwse hoofdstad besproken. In verband met de aflossing van Korea- vrijwilligers, die een jarir in Korea hebben gediend, bestaat opnieuw gelegenheid tot dienstneming bij het NEDERLANDS DE TACHEMENT VERENIGDE NATIES. Aanmelding dient mondeling of schrifte lijk te geschieden bij liet Aanmeldingabu- reau Korea, Nwe Frederikskazerne, geb. E 4, kamer I9a te 's-Gravenhage, te! 723860. Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aanmer king. Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). APPELZAAGVVESP EN SPINT- i BESTRIJDING VRAGEN DE AANDACHT. De Waarschuwingsdienst van de Kring Zeeland der N.F.O., de Ryks- tuinbouwvoorlichtingsdienst en de planten ziektekundige dienst, deelt de fruittelers mede, dat de eerste larven van de appelzaagwcsp thans zeer bin nenkort verwacht kunnen worden. Tevens zijn bijna alle wintereieron van het spint uitgekomen. Wanneer nog niet met HCH gespoten werd, zal het tijdstip voor parathion spoedig aanbreken.B(j waarneming van zaagwesplai-ven dient met een para thion .bevattend middel in het door do fabrikant aangegeven percentage te worden gespoten. Zowel tegen zaagwesp als tegen spint kan 'n goed resultaat verwacht worden, indien op tijd gespoten wordt en men er reke ning mee houdt, dat de larven op de vroeg bloeiende rassen eerder uitko men dan op de late bloeiers. Tegen spint zal 1014 dagen later nog een extra parathionbespuiting uitgevoerd moeten worden om een af doende bestryding te bereiken. De onderkant der bladeren moet daar- by goed geraakt worden. Menging van paratnion met 'n schurftbestry- dingsmiddel is mogeiyic De bespul- tingen tegen zaagwesp en spint kun nen ook tegen bloedluis effectief zyn, mits de concentratie zwaar genoeg genomen wordt. Ernstig auto-ongeluk te Draaibrug. Gisterenmiddag heeft zich te Draai brug op het punt waar de grote ver keersweg naar Sluis uitkomt op de Rijksweg AardenburgOostburg 'n ernstig auto-ongeluk voorgedaan, waarby de heer P. Z., handelaar te Roosendaal ernstige verwondingen opliep. De heer Z. reed met zyn wa gen langs het kruispunt, juist op het ogenblik, dat uit de richting Sluis een andex-e auto kwam aangereden, bestuurd door de heer A. F. J. A., oud-burgenxeeater van Sluis. Door dat de neer Z. moest uitwijken voor een op het kruispunt geparkeerde auto, neeft hy waarschynlyk do na- rende wagen van de heer A. te laat opgemerkt, met het gevolg dat de beide personenauto's met vrij grote vaart op elkaar inreden. Beide wa gens werden ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. De heer Z. werd met een ingedrukte borstkas, een zware hersenschudding en een gebroken heup naar het St. Anthonius-ziekenhuis te Oostburg overgebracht, nadat dokter Kesteloo uit Aardenburg eerste hulp had ver leend. Behoudens enkele lichte kwets uren kwam de heer A. met de schrik vry. Naar wy nader nog vernamen, was de toestand van de heer Z. gis teravond vry bevredigend, direct le- 1 vensgevaar was niet meer aanwezig. Kreeftenvangsten liepen terug Waarschijnlijk als gevolg van net zoveel koudere weer liepen de kreef tenvangsten in de afgelopen d'agen met ongeveer 10 terug. De prijs van de middelklasse kreeften is iets gedaald. Tot op heden-blijft de vangst echter nog steeds lonend, en als het weer wat warmer wordt komen er misschien weer betere vangsten. UITBREIDING "TELEFOONNET Door een aannemersbedrijf te Gou da. is deze week een begin gemaakt met het leggen van eeix nieuwe tele foonkabel van Tholen naar St. Maar- tensdijk. In verband met deze kabel legging zullen ook enkele boven- gi-ondse leidingen verdwijnen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 20 tot en met 26 April 1952 kwamen in Zeeland 5 ge vallen van besmettelijke ziekte voor, namelijk in Hoofdplaat en Vlissingen elk een geval van roodvonk, in Aar denburg een geval van rubeola, in Koewacht een geval van hepatitis in- fectuosa en in Vogelwaarde een val van tetanus. Natuurazijn heeft deze dop! mei de blauwe zacht en geurig Vonnis tegen garagehouder te N. en St. Joosland. Het Haagse Gerechtshof bevestig de Woensdag het vonnis van de recht bank te Middelburg, waarbij de 29- jarige garagehouder M. P K. uit Nieuw- en St. Joosland werd veroor deeld tot een gevangenisstx-af van zes jaar met aftrek van voorarrest, tex*- zake van zware mishandeling; Het Hof achtte bewezen, dat K. gepoogd heeft zijn vrouw van het leven te be roven door autogass'en in haar slaap kamer te brengen. Veesmokkelaars staan terecht De economische politierechter te Middelburg behandelt Vrijdag a.s. de zaken tegen de autogeleider C. W. uit De Klinge (B.), de veekoopman A. van B. uit Hulst en de veekoop man W, Th. R. R. uit Vogelwaarde, die er van worden verdacht een aan tal kalveren in een pei-sonenauto over de grens te hebben gesmokkeld. Tevens heeft een aanta! me. depllchtigen aan de onlangs behan delde pantserauto-affairezich Vrij dag te verantwoorden. De oesterverzending in April In de maand Apxil 1952 werden van Yerseke uit naar de onderstaande landen de volgende hoeveelheden oesters verzonden: (de cijfers tussen haakjes hebben betrekking op April 1951). Nederland 26412 st., (22533), België 464594 stuks, (266794); Enge land 64000 stuks, (36000); Duitsland 38270 stuks. (29620); Frankrijk 29600 stuks; Andere landen 7900 stuks, (13901). In totaal 630776 stuks, (363337 stuks). mom van beveiliging der volksge zondheid. Het gaat er namelijk om. aldus spreker, dat de drogisten niet voldoende deskundig geacht worden om bepaalde geneesmiddelen te ver kopen. Dc drogisten bezitten reeds een lijst van artikelen, welke zy niet mogen verkopen en wanneer deze lijst van voor hen verboden artikelen nog verder wordt uitgebreid, dan zal er voor de drogisten niet veel meer overblyven. FABRIKANT VERANT WOORDELIJK. Een groot geluk voor de drogisten is echter, zo vervolgde spreker, dat er tekenen zijn, die er op wijzen, dat de publieke opinie zich tegen dit ont werp heeft verklaard, evenals de middenstandsraad, Daar de drogisten ook een belangrijke hoeveelheid ver pakte geneesmiddelen verkopen, die regelrecht van de Dhai-maceutische fabriek komen, ligt de verantwoorde lijkheid en de contröle op de zuiver heid van het geneesmiddel feitelijk bij de fabrikant. Spreker vond het een goede gedachte, dat in het wets ontwerp de fabrikant in de toekomst in feite verantwoordelijk wordt ge steld voor de verkoop van deze ver pakte geneesmiddelen. Dit zou dan inhouden, dat de drogist bij het dis tributieproces niet uitgeschakeld be hoeft te worden. MERKWAARDIG FEIT. Merkwaardig noemde spx-eker het verdei*, dat de apothekei's-assistent, op het moment, dat deze de apothe ker in diens zaak vervangt, wèl des kundig wordt geacht, terwijl deze as sistent, als hy naar de drogisterij zou overstappen, niet meer deskundig ge noemd wordt. Wanneer de 720 apotheken, die er in Nederland zijn, hel werk van de 6000 dx*ogisten zouden overnemen, zo ging spreker verder, zou de omzet van de geneesmiddelen kleiner wor den. De apothekers zouden geen prijs meer stellen op de verpakte genees middelen en liever zelf hun medicij nen klaar maken. Dit zou dan wéér werkloosheid in de pharmaceutischc industrie teweeg brengen. Bovendien wonen van deze 720 apothekei's er on geveer 500 in de steden, zodat het platteland dan wel schaars in zijn ge- neesmiddelen-leveranciei-s komt te zitten. Na zijn toespraak wekte de heer Rietbergen zijn gehoor op, toch voor al de di'ie landelijke drogistenorgani saties, die zich met hand en tand te gen dit wetsontwerp zullen verzetten, ten volle te steunen. STRIJDFONDS GEVORMD. In de pauze las de heer L. Janse de Jonge te Middelburg, lid van het hoofdbestuur van de Chr. Drogisten organisatie, een manifest voor van de Fedei-atie van Drogistenbonden in Nederland, waarin werd medege- deeld, dat er een stx-ydfonds is ge vormd, met het doel de actie tegen het wetsontwerp te steunen. De vergadering werd gepresideerd door de heer F. H. Jilleba te Vlissin gen, voorzitter van de afdeling Zee land Algemene Nederlandse Drogis- tenbond. Naast de talx*yke drogisten uit alle delen van Zeeland, waren ver der o.m. tegenwoordig mr. W. F. E. Baron van der Feltz, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de heer C. Kammeraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden en de heer A. S. de Jonge, secretaris van deze Kamer. De visaanvoer te Bruinisse Nu de Bruinisser vissers practisch gedurende de gehele maand April op dc Waddenzee hebben gevist, zijn de visaanvoeren aan de haven te Brui nisse in deze maand zeer gering ge weest. Aangevoerd werden 400 k.g. vispuf en 2620 k.g. zeesterren, alles bestemd voor de vismeelfabrie- ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2