Wonderlijke carrière van een Zeeuwse molenaarszoon ■BP licutus NelcJop Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk VIJFTIEN JAAR VOOR MOORD OP BOSWACHTER GEEIST DINSDAG 6 MEI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 VAN TERNEUZEN NAAR NEW YORK Isaak Pieter van Dijke werd New York's voedselspecialist nummer één „Wc zijn op doorreis naar de Franse wjjnveldenbussiness, begrijpt u? In het Astor-hotel te New Yorlc, waarvan ik directeur ben, zetten we jaarlyks voor 2 a 2'A miilioen dollar aan dranken om, zodat we ervoor moeten zorgen, dat we in ieder opzicht by de tyd blijven." Het klinkt onwaarscliynlyk, dat dit woorden zyn uit de mond van een Zeeuwse molenaarszoon, maar toch is het zo. Isaak Pieter van Dy ke, op en top gentleman, 62 jaar oud en met klein Amerikaans kneveltje, werd in Lamswaarde geboren een nietig, onvindbaar dorpje op de landkaart, ressorterende onder de gemeente Hontenisse. Als we hem op Schiphol begroeten, worden we ook voorgesteld aan mr. Ludwig Foertscli, manager van het Astor-hotel op Times Square. Van Dyke is overigens een heel eenvoudig man, die met dezelfde bescheidenheid over de „mill" (af en toe gebruikt hij een Engels woord) van zyn vader praat, als over het feit, dat hg in „zijn" hotel, waar hy eens als krullejongen begon, ongeveer. 7000 gasten te dineren kan vragen Terwijl van Dijke zo simpelweg praat, rijst het Astor-hotel voor onze gèest op: Het heeft ongeveer de afmetingen van alle grote Am sterdamse hotels samen. Och, maar dat is natuurlijk nog niets voor New York. Er zijn nog grotere hotels, d.w.z. met meer kamers, maar de vier restaurants en de bar met on geveer 30 barkeepers (de dagelijks vaste staf van koks bestaat uit een kleine 70 man) maken het Astor- hotel toch tot de grootste consump tiezaak van heel New York. ,,U moet goed begrijpen, dat ik niet de enige directeur benbij ons in Amerika bestaan er bij reu zen-zaken altijd verschillende zgn. depai-tments. Zo heb ik b.v. de da gelijkse leiding van het catering- department. Mijn functie houdt in, dat ik als catering-manager op treedvoedsel- en drankenspecia list dus." En als zodanig geldt de heer van Dijke in New York als de grote man. Op het rijk-gevarieerde en schier oneindige terrein van de Internatio nale keuken weet hij de weg als geen ander. Hij noemt ons met evenveel gemak de lievelingsdranken der Tur ken, als die der Amerikanen. In hét Astor-hotel worden wel eens diners georganiseerd, waarvoor 1000 kellners met verschillende „captains" in de weer zijn en dan weet van Dijke als de groté regisseur achter, de schermen precies, welk glas bij welke wijnsoort hoort en hoe de voorgerechten ten opzichte van de hoofdschotels „uitgebalanceerd" moe ten worden. In Zeeuwscli Vlaanderen wonen nog meerdere van Dykes met mole- naarsbloed en Isaak Pieter hoopt (als hij en passant Parijs „gedaan" heeft) nog vele oude vrienden en kennissen te gaan opzoeken. Zelfs de leerlingen, waarmede hij op Terneu- zen de lagere school bezocht, hoopt hy niet te vergeten. Kort voor de oorlog was liij er voor het laatst; de molen van zyn vader stond er nog, maar werkte niet meer. „Ik ben reusachtig benieuwd, of-ie er nog is", zei hy ons. BIJ DE' POST. Hoe hij overigens deze fantasti sche carrière maakte? Als jongen dacht geen haar op z'n hoofd aan het hotelvak. Hij blokte ijverig om een baantje bij de posterijen te krij gen en toen dit mislukte, wilde r.ij als blinde passagier naarlndië, voor zijn part ging hij daar stenen sjou wen; hij zou wel zien. Hy vergeet ook, dat de Koningin „vanzelfsprekend" (ze bezocht im mers met Prins Bernhard ook in '42 het Astor-hotel) ook ditmaal weer haar receptie bij hem gehouden zou hebben indien de grote zaal die dag niet bezet geweest was, zodat Wall- dorf Astoria gekozen moest worden. En dan vergeet hij ook nog het lin tje van de Koningin in zijn knoops gat te memoreren: de orde van Oranje Nassau, die hij in New York van haar kreeg. Een beminnelgk, eenvoudig en bekwaam mens, deze van Dijke. En een sieraad voor ons land in New York. De in 1944 jn de Wielingen gezonken tanker „War Diwan" is Zondag j.l. gelicht. De duiker Piet van Oostendorp (met mutsje op) geeft aanwijzin gen by het naar boven komen van de tanker. Molenaar van Dijke wist het toen beter en schreef een brief naar een oom, die een groot hotel dreef Athene. En zo stond Isaak daar spoe dig in de keuken borden te wassen en wandelde 's avonds verveeld door Athene's straten. De verveling zou echter niet lang duren, want hg ont moette een charmant verpleegster tje uit Utrecht, Hendrika v. d. Plaats geheten. Ze was met de ambulance, die tijdens de eerste Griekse oorlog in 1912 door ons land werd uitge zonden, naar Athene gekomen. Na verschillende omzwervingen (een tijdje was Isaak nog chef de recep tion in een Engels hotel) ging de i'eis gezamenlijk (we schrijven 1916) naar New York, waar van Dijke na zich de hakken scheef gelopen te hebben een klein baantje kreeg als keuken-steward in het Astor-ho tel. Hij. trouwde vol goede moed en was reeds na enkele jaren assistent manager. Nu is hij reeds een kleine 36' ja ren aan het Astor-hotel verbonden en behoort tot de kleine staf van „captains", die op dit fantastische hotelschip op de brug staan. Maar hij bleef in alles de eenvoudige Zeeuw, die vergeet te vertellen dat de Ball-room van Astor in New York de grootste van de hel© States is zoals Mr. Foertsch interrumpeert. Prinses Zakia niet betrokken bij terroristisch complot De Tunesische prinses Zakia, de jongste dochter van de Bey, heeft een bijdrage vah 50.000 francs gegeven aan de beweging van Mohamme daanse jongeren, waarvan enige le den in relatie met een geheim ver- zetscomité stonden. Een Franse woordvoerder heeft echter meege deeld, dat prinses Zakia niet regel recht betrokken was bij het „terro ristische complot". Prinses Zakia staat bekend als de meest geëmanicipeerde van alle vor stelijke vrouwen in Noord-Afrika. Geen Amerikaanse steun meer voor de E.B U. William Draper, de bijzondere ver tegenwoordiger van president Tru man in Europa voor de Noord-Atlan tische Vered rags organisatie, heeft tijdens een persconferentie in Brussel verklaard, dat de Ver. Sla- ten geen verdere steun aan de Euro pese Betalingsunie willen verlenen. Als een roestige duikboot, zo verscheen in de Westerschelde de tanker „War Diwan" Zondag aan de oppervlakte. Achter de tanker het bergings vaartuig Kralingen", vanwaar de berging van het wrak werd gedirigeerd. DRAMA OP HEIDE BIJ HILVERSUM Moordzaak werd eerst na vier jaar opgehelderd. Byn,a vijf jaar geleden, op 17 Juni 1947 werd op de heide naby de Hoornenboeg te Hilversum het lyk gevonden van een boswachter, die vermoord was. Deze moord werd eerst na vier jaar opgehelderd. De da ders, de 32-jarige loswerkman M. Ch. P. en de 43-jarïge koopman H. P., stonden Maandagmorgen terecht wegens het plegen van deze afschuwe lijke daad en hoorden een gevangenisstraf van niet minder dan vijftien jaar met aftrek tegen zich eisen. Overeenstemming op vele punten in voorbereidingen R.T.C. Het in de nacht van Vrijdag op Za terdag voltooid overleg in de centra le commissie van de R.T.C. met de West heeft geleid tot een grote mate van overeenstemming op vele pun ten. Het resultaat der besprekingen in de centrale commissie is neerge legd in een nieuwe redactie van het werkstuk, die aan de drie delegaties is toegezonden. De delegaties zullen de nieuwe re dactie begin deze week in studie ne men. Op die bijeenkomst zal dan te vens worden besproken de verdere werkwijze voor de slotfase van de conferentie. Voorts werden enkele werkcommissies voor speciale vraagstukken ingesteld. Socialisten wonnen bij verkiezingen in Hessen Bij de verkiezingen voor de provin ciale raden van Hessen (West-Duits- land) zijn de socialisten als de sterk ste partg uit de bus gekomen. Zg be haalden 38,5 van de stemmen (1948 35,7 tegenover de coalitie van dr. Adenauer (christen-democra ten, vrije democraten en Duitse par tij) 34,4 De christen-democraten (d.w.z. de katholieke partij) ging ver geleken bij 1948 achteruit van 29,1 pet., tot 17,8 pet. In drie kiesdistricten werden tege lijkertijd tussentijdse verkiezingen voor de Bondsdag gehouden. Hierbij boekten de sociaal-democraten en de neo-nazistische partg winst. verdachten waren bij het ver lat van een kampeerterrein door de 58-jarige boswachter Albert van der Schagt betrapt. Zij moesten hun naam opgeven en toen de oudste verdachte in de richting van zijn fiets was gelopen, had hij zich plot seling omgedraaid en de boswach ter met een revolver bedreigd. In middels had dé andere de boswachter met een steen in het gezicht gesla gen. Van der Schagt was bewuste loos op de grond gevallen en H. P. had hem toen een nekschot gege ven. Ter zitting ontkende deze evenwel, in een 257. In een gesloten fles zit een vlieg die we uit pure belangstelling wel eens zouden willen wegen. Niet omdat het welvaren van de vlieg ons ter harte gaat, maar, nou ja, je wil toch wel eens weten wat een vlieg weegt! Fles met inhoud worden dus op de weeg schaal gezet, maar juist als de schaal in evenwicht zal komen, springt de vlieg öp en blijft tot onze grote wan hoop in de fles rondzoemen. Daar zitten we nu, want we weten werkelijk niet of we de vlieg als gewogen die nen te beschouwen ,of niet. Laten we het probleem anders stel len. We hebben een met water ge vuld aquarium, op welks bodem een schol van omstreeks zes pond ligt. Dit hele geval zeulen we op de weeg schaal. Maar de schol heeft onze be wegingen met loerende blik gevolgd en wacht het moment af dat de schaal in rust zal komen. Juist op dat mo ment verheft hij zich van de bodem en gaat een paar rondjes zwemmen. Weegt de schol nu mee op de weeg schaal? Voor niemand zal dit een serieuze vraag zijn. Natuurlijk weegt die kan jer van een schol mee! Hij mag zich dan in het water bewegen, maar het water draagt zijn gewicht en het maakt op de weegschaal dus geen ver schil uit of de schol in het aqaurium zwemt, dan wel lui op de bodem ligt. Welnu, de vlieg in de gesloten fles is eenzelfde geval. Vervang water door lucht, en een schol van zes pond door een vlieg, die slechts onderdelen van een gram weegt, en U heeft het zelfde probleem, want ook de vliegen de vlieg wordt door de lucht gedragen en dit doet zijn invloed gelden op de weegschaal. Wanneer dus ons weeg werktuig maar nauwkeurig genoeg is, kan het ons niets schelen in welke houding of stand de vlieg zich in de fles bevindt. Deze avonturen van de vlieg geven ons aanleiding oen bij stedelingen veel voorkomend misverstand recht te zet ten, n.l. dat horzels paardevliegen zouden zijn, dat zij het bloed van mens en vee zuigen, en allerlei akelige din gen méér. Daar is geen steek van aan'. H. PétiUon. Een Amsterdammer, die in zijn keu ken boven een gasvlam een benzineblik wilde solderen, werd ernstig gewond, toen er een ontploffing volgde. Zijn echtgenote werd licht gewond. In het blik zijn ver moedelijk nog benzinedampen, aanwezig geweest. De paswetten voor naturel len in de Unie van Zuid-Afrika zijn in getrokken en naturellen, geboren binnen het grondgebied van de Unie, zullen zich voortaan vrij kunnen bewegen. Buiten de Unie geboren naturellen worden als vreemdelingen beschouwd. Britse, Amerikaanse en Canadese geleerden hou den te Ottawa geheime besprekingen over de bacteriologische oorlogsvoering. Ver moedelijk zullen zij tevens spreken over het uitbreken van mond- en klauwzeer onder het vee in Canada, hetgeen uiter aard niets met oorlogsvoering te maken heeft, Aan de directeur van de Kon. Ned. Petroleum Mij., de heer jhr. mr. J, II. Loudon, is de titel van directeur-gene raal verleend. In West Duitsland zijn in 1951 vierhonderdduizend huizen ge bouwd, waarin anderhalf miilioen men sen werden ondergebracht. In 1950 wer den er 40.000 minder gebouwd. De Delftse professor A. J. Kluyver is be noemd tot lid van de „Royal Society", het belangrijkste Engelse wetenschappelijke genootschap. Voor de Britse konink lijke familie is door het Britse ministerie van marine een zeewaardig jacht van 4000 ton besteld bij de maatschappij, die de „Queen Mary" en de „Queen Eliza beth" heeft gebouwd. Het nieuwe vaar tuig. dat naar schatting „nog geen" tien miilioen gulden zal kosten, zal de in 1899 gebouwde „Victoria and Albert" vervan gen. B(j K.B. is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, mr. I. A. M. Bunker, advocaat en procureur te Amsterdam De internationale ten toonstelling „De Suiker", die 23 April te Amsterdam werd geopend is Zondagavond gesloten. Deze expositie in het R.A.L-ge- bouw is door 73.236 personen bezocht. Een Engelsman, die Zaterdag de tentoonstel ling bezocht, was zo verrukt over een model van de „Queen Mary" in suiker, dat hij het voor 200 kocht en per vlieg tuig mee naar Engeland nam Begin Maart werd ingebroken in een fotozaak in Den Haag, waarbij voor f 4200 aan foto toestellen werd ontvreemd. De daders van deze diefstal zijn nu door de politie aangehouden Kapitein Carlsen van de „Flying Enterprise" heeft in Le Havre van egn onbekende vrouw 100.000 francs gekregen, welk bedrag door Carlsen ter beschikking is gesteld van de Franse en Scandinavische verenigingen voor hulp aan zeevarenden. Agenten te Rotter dam zagen in de nacht van Zaterdag op Zondag twee jongelieden aan een auto prutsen, die niet meer rijden wilde, Toen zij geen papieren konden tonen, kwam i tot de ontdekking, dat zij de auto gestolen hadden H. M. de Koningin brengt vanmorgen een bezoek aan de agrarische beurs te Utrecht. Het gezin Wijker—Nauta te Vlaardingen is uitge breid met een drieling, twee meisjes en een' jongen. dat hij het fatale schot zou hebben gegeven en gaf voor, dat zijn met gezel dit op zgn geweten zou heb ben. VERRAST. Op 16 October 1946 hadden beiden, naar zij toegaven, ingebroken in een woning te Laren. Juist toen zij de woning wilden verlaten, waren zij verrast door de bewoonster. Zij had den de dame vastgegrepen en be wusteloos geslagen. Achteraf warer de verwondingen nog meegevallen. De dame, die nu in Curacao woont, had een hersenschudding opgelopen. Van de gestolen goederen had de oudste verdachte een gouden horlo ge, naar hij verklaarde, voor 15 gulden verkocht. De rechtbank zal op 15 Mei uit spraak doen. Stakingsdreiging in België verminderd. De „stakingswaarschuwingen", die de Belgische vakverenigingen had den laten uitgaan, waarbij beoogd werd het economische leven van Bel gië steeds verder te verlammen, zijn Vrijdagavond laat ingetrokken, han gende het resultaat van onderhande lingen over eisen der werknemers tussen vertegenwoordigers der vak bonden en de werkgevers. EEN BOEK UIT EEN REEKS In dit rubriekje wordt meestal een enkel boek besproken, maar ditmaal inoecen we het even hebben over een gehele reeks. Van de Salamander reeks is namelijk het honderdste deel tje verschenen 'en dat feit verdient ongetwgfeld vermelding. De uitge versmij. Em. Querido heeft sedert 1934 heel wat goede boeken laten herdrukken en ze tegen zeer billijke prgs in circulatie gebracht. Daaron der waren vertaalde werken van schrijvers als Barbusse, George Her mann, Henry James enz. Van Nederlandse schrijvers werden herdrukt van Den Doolaard, A. M. de Jong, Arthur van Schendel enz. Ter gelegenheid van de honderdste „Salamander" verschenen er vijf deel tjes tegelijk: Arnold. Clerx' „De zoon van Bronsmer", Jacques Gans „Lief de en Goudvissen", Henriette van Eyk en Simon Vestdijk „Avontuur met Titia", Albert van Hoogenbeemt „De stille man" en Josepha Mendels „Rolien en Ralien". Uit de keuze van deze boeken blijkt reeds op welk goed peil de uit gevers deze Salamander-reeks willen houden. Er is ook nog een prijsvraag uitge schreven voor de beste slagzin ten behoeve van de Salamandep-reeks én men mag ook raden welk van de vijf genoemde boeken het best voldoet aan het Salamander-ideaal. Altemaal reden om hier even aandacht te vra gen voor de Salamander-reeks en een ere-saluut te brengen aan de N.V. Em. Querido. Hei wereldgebeuren Frontverandering in West-Duitsland Een klein politiek oorlogje speelt zich at in het land nessen en naar de mening van politieke waarnemers kan hel een aanwijzing 1 geven van de richting, waarin oe I vVeat-Dultse partyen zich voor de I Bondsdag-verKiezingcn vuil volgend I jaar zuuen begeven. Strevingen om I tot de vorming van een grote „na- lionale" rechtse partij tc komen zijn I üuiacujk tc voorschijn gekomen. Ben I dergelijke party zou in de kern be- staan uit de in de Bonnse coalitie vertegenwoordigde Duitse party, aangevuld met de rechtervleugel van de liberale partij. De bedoeling zou uaarbij voorzitten ook de stcoos roe riger wondende oude cn nieuwe na- zis te verzamelen. Minister Hell- wegc, een der twee ministers die de Duitse partij ln het kabinet tc Bonn vertegenwoordigen, heeft deze toeleg onlangs in Hamburg verde digd niet de opvatting, uat men „goedwillende cnonbesmette vroe gere nationaal-sociallsten" de kans moet geven hun krachten weer aan de politieke opbouw te geven. Nazis, die vroeeger op leidende posten had den gestaan, zouden zich echter uit eigen beweging nog wat op de ach tergrond moeten houden. De komende grote beslissingen over de toekomst van Duitsland en over zijn rol in de Europese Verdc- digings-Gcmeenschap hebben er reeds toe geleld, dat de regeringspartijen in sommige delen van Duitsland met medewerking van de als neo-Nazis- tisch bekend staande gi'oepen zgn samengesmolten tot anti-socialisti sche verkiezingsfronten, zo meldt de AN.P.-correspondent te Bonn. Te Hessen is het streven van de Duitse partij om zich in natio nalistische richting te verbreden, op daadwerkelijk verzet van de so cialisten gestuit. Dc laatsten hebben verscheidene verkiezingsvergaderin gen der partij onmogelijk gemaakt en o.m. minister Seebohm belet te spreken. De reden daartoe is. dat de Duitse partij een groot aantal uit de Nazityd beruchte liguren als lijst trekkers op het toneel heeft ge bracht: in Frankfort de Hitler-bur- gemeester Krebs, in Wiesbaden de vroegere SS-leider Pfeffer von Sa lomon, in Offenbach de oud-burge meester Schranz. De laatste heeft groot tumult uitgelokt door op een vergadering tc verkondigen, dat Hit- Iers gevangenen in 1945 „met vet gevreten hoofden" uit de concentra tiekampen zijn gekomen. In de in meerderheid socialistische landdag van Hessen is het tot heftige pro testen tegen deze „provocaties" ge komen. Van Amerikaanse zijdeheeft men zich daarbij aangesloten en ge constateerd, dat de actie der Duit se partij in Hessen „pijnlijke asso ciaties" aan de Hitlertijd doet opko men. Terwijl de liberalen in Hessen te gen deze koers van hun bondgenoten geen bezwaar hebben gemaakt, heb ben zij zich in Württemberg-Baden verzet tegen een an li-socialistische koers. Het gevolg daarvan is een scherpe strijd in de liberale partij en het teloor gaan van de veilige meerderheid der regeringspartyën in de Bondsraad. In politieke kringen in Bonn wordt er op gewezen, dat de rege ring Adenauer bij de grote nationa le beslissingen, die voor de deur staan, voor een belangrijk deel moet steunen op partijen met duidelgk na tionalistische tendenties. Steeds meer treedt bij deze partgen de bedoeling op de voorgrond om de Europese samenwerking voor te stellen als een voortzetting van de nationaal- socialistische nieuwe orde- 85. Toen Jimmy de lont aan de dynamietpa- tronen had vast gemaakt, rolde hij het ding een meter of tien uit, knipte de lont daar af, stopte de rest in zijn broekzak, pakte het kistje met overgebleven dynamiet-patronen weer op en wandelde daarmee naar zgn medegevangenen. Maar hij wachtte er zich wel voor hun te ver tellen wat hij had gedaan. En om in het geheel rreen argwaan te wekken, haalde hij de zeven patronen die nog over waren ook uit het kistje, wierp dit weg en stak de gevaarlijke dingen bg de lont in zgn broekzak. „Zo juffrouw en heren", zei hij, „mag ik u verzoeken mij maar te volgen. Het spel gaat beginnen. Alleen zou ik juffrouw Wabbel willen vragen mij de sleutel van de bergruimte te willen overhandigen!" De weduwe Wabbel keek Jimmy tamelijk verbaasd aan. „De sleutel van de bergruimte, meïr.er Brown?" vroeg ze verwonderd, „maar die hebt u toch zelf al ln uw zak gestopt!" Jimmy keek het wijf (want een andere qualificatie kon hg voor haar niet bedenken) doordringend aan„Zo", gromde hg, „jij bent dus tóch van plan ons te gen te werken. Nou, dè.t zal je lelijk opbreken. Vooruit, commissaris en jij, Kleuntjes, jullie met z'n tweeën d'r uit Recht door lopen tot de der de brandende kaars aan je rechterhand. Daar blijven wachten en geen stap verder doen. Als jullie niet doen, wat ik zeg, sta ik niet voor jullie leven in!!!" Kwabberteen en Kleuntjes werden heel bleek om hun neus, maar ze deden wat Jimmy zei, al verdwenen ze met knikkende knieën. Bedenkingen tegen dc rechtse ont wikkeling in de beide regerings partijen worden in de laatste tijd vooral in de katholieke pers geuit. De „Kölnische Rundschau" en de ..Rheinische Merkur" hebben waar schuwingen doen horen en het ka tholieke weekblad „Michael" schreef: „De her-nazificering loopt thans niet meer over de S.R.P. of soort gelijke obscure groepen, doch over het brede tapijt van een regerings partij." In deze reacties weerspiegelt zich, zo menen waarnemers in Bonn, reeds het dilemma waarvoor dr. Ade nauers Christelijk-Democratische Unie na, verkiezingen in Duitsland zou kunnen worden geplaatst: sa menwerking met een Duits-nationa le partij dan wel met de sociaal-de mocratie. Vele christelijke afgevaar digden zien in een samengaan met de socialisten de beste waarborg voor een democratische ontwikkeling in Duitsland. Ongetwijfeld geven de resultaten van de verkiezingen voor de provin ciale raden van Hessen, welke Zon dag werden gehouden, evenzeer een aanwijzing in deze richting. Van de grote partgen zijn alleen de sociaal democraten met winst uit de bus gekomen. De Christen-democraten le den zelfs ernstige verliezen, welke behalve aan de socialisten vooral aan een aantal nieuwe kleine par tgen (o.a. de Vluchtelingenpartij) ten goede zijn gekomen. Bij de tege lijkertijd gehouden tussentgdse ver kiezingen voor de West-Duitse Bonds dag wonnen de socialisten cn.de neo- Nazistische Rrjkspartij. Deen rookte langer dan opa Klijzing RECORD NIET ERKEND. De Deen Paul Lausten heeft Zater dag te Kopenhagen tijdens een wed strijd, gehouden onder auspiciën van het dagblad „Socialdemokraten", het record in het pijproken van opa Klij zing verbeterd. Lausten rookte over 3.3 gram tabak 110 minuten én 25 se conden. Opa Klijzing uit Purmerend deed er 92 minuten en 18 seconden over. De Deen kan zich echter geen wereldrecordhouder noemen, aange zien hij geen lid is van een pijpro kersclub, welke is aangesloten bij de ..wereldfederatie van pijprokersclubs Toen hij uitgerookt was, zeide Lausten: „Ik had nog door kunnen roken, maar ik voelde me toch niet al te leidsel*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5