NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE en het verlaten eiland SCHOUWEN EN DUIVELAND MEVO II EN MIDDELBURG VII BEHAALDEN KAMPIOENSCHAP Nieuws ïn een WISSEL SCHOUWEN MAANDAG 5 MEI 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vlissingse Poleïi hielden herdënkingssamenkomsta Op 3 Mei tijdens een herden kingssamenkomst georganiseerd door de Kring Vlissingen van de Vereni ging van Poolse Oud-Strijders vierden de Vlissingse Polen hun na tionale dag, de dag van Poolse Con stitutie van 3 Mei 1791. Deze nieuwe constitutie werd ingevoerd door de adel zelf, die vrijwillig afstand deed van een deel der oude privileges. Het bestaan van de constitutie was maar zeer kort; ze is eigenlijk niet eens meer in werking getreden. Daar om is de viering van de 3e Mei voor een buitenlander niet zo gemakkelijk te begrijpen. In elk geval is de 3e Mei zowel in het land zelf als onder de polen in het buitenland steeds uit bundiger werd gevierd dan enig an der feest. Door de heerszucht van Pruisen, Rusland en Oostenrijk ging de Poolse staat aan het einde van de 18de eeuw ten onder. Maar de ondergang van de staat was nog niet de ondergang van het volk. De Polen hebben getoond, dat. zij zich niet laten vernietigen, dat zij als Volk blven voortbestaan, ook zon der eigen staat en zelfs onder de i grootste vervolgingen. Na de eerste wereldoorlog, toen Polen zijn onafhankelijkheid herwon, kon het volk onmiddellijk een eigen staat opbouwen. De eerste herdenking van de con stitutie werd gehouden op 3 Mei 1792 in een toen nog vrij Polen. De hui dige, de 161e herdenking konden de Polen helaas alleen daar vieren, waar zij vrij zijn, namelijk in 't buitenland. Op deze dag gingen dan ook de ge dachten van de Vlissingse Polen spe ciaal uit naar hun onderdrukte va derland, waar de viering van de 3e Mei door het communistisch regiem weliswaar is afgeschaft, maar toch in de Poolse geest voortleeft. BRITS FLOTIELJE VAARTUIG TE TERNEUZEN. Voor een tweedaags bezoek arri veerde te Terneuzen het Britse flo- tieljevaartuig „Mariner", dat ligplaats koos in de Westelijke buitenhaven. Dit bezoek staat in verband met de feestelijkheden op 5 Mei te Terneuzen, waarvan het bezoek dat koningin Vic toria eens aan Terneuzen bracht, in het middelpunt zal staan. RAAD BRUINISSF. Geen nieuw raadhuis. Verplichte bijdrage voor de reiniging. De gemeenteraad van Bruinisse kwam Zaterdag btfeen onder leiding van burgemeester H. K. Michaëlis. Het nieuwe raadslid, de heer J. Goudzwaard, werd beëidigd. De voor zitter deelde mede, dat de kosten voor het aan te schaffen torenuur- werk gedekt worden uit een bespa ring als gevolg van een afgesloten kasgeldlening. Ook werd medegedeeld, dat 't uit baggeren van de haven binnen 6 we ken zal geschieden, waarna enkele leden er op wezen, dat de aanbeste dingssom f2300" boven de raming ligt. De P.T.T. wees 't verzoek om lan gere openstelling van het postkan toor van de hana. Aan de lagere landbouwschool te Zierikzee werd 'n subsidie toegekend van f 90 per jaar plus f 30 per leer ling uit Bruinisse. Enkele grondtransacties werden afgedaan; Op de wonïngbouwleningen is met voorkeur voor Bruinisse een bedrag van f 6125 ingeschreven. De voorzit ter wilde dit bedrag bestemmen voor het in orde maken van de Schippers- laan, hopelijk kunnen de bewoners van deze laan nog voor een bedrag op de leningen intekenen. Dan helpen ze de gemeente en zichzelf. Besloten werd de bouw van een nieuw gemeentehuis voorlopig op te schorten. De oorlogsschadevergoe- Dodenherdenking in Zeeland (Vervolg van pag. 2) TE GOES. Te Goes trok Zaterdagavond tegen achten een lange stoet van de Singel straat naar het monument voor de ge vallen verzetsstrijders onder de stad huistoren. Enkele honderden Goesena- ren hadden zich hier reeds verzameld voor de jaarlijkse herdenkingsplech tigheid. Nadat de heer A. de Roo namens de G.O.I. W. en burgemeester Ten Kate namens het gemeentebestuur een krans bij het monument hadden ge legd en de tonen van de dodenklok waren verstoven, werden twee minu ten stilte in acht genomen ter herden king van de dapperen die hun leven gaven voor de vrijheid. Met het leggen van enkele bloem stukken door particulieren werd de ze korte plechtigheid besloten. Vóór de stille gang werden in de Herv. Kerk en de R. K. Kerk korte rouwdiensten gehouden. TE ZIERIKZEE. Ook te Zierikzee werden Zaterdag avond de gevallenen herdacht. Even als vorige jaren werd een stille om gang gemaakt, waarbij de katholieke en de algemene begraafplaats werden bezocht. Daarna werd een dienst ge houden in de Grote Kerk. Voorganger was ds. M. v. d. Klis, predikant bij de Chr. Geref. Kark. TE HAAMSTEDE. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede een interkerkelij ke dienst gehouden ter herdenking van de gevallenen. Gesproken werd door de predikanten ds. J. van Vliet en ds. J. H. Meijer. Het kerkkoor ver leende medewerking door het zingen van enkele liederen. TE RENESSE. Onder leiding van het gemeentebe stuur werd te Renesse de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. Meii verzamelde zich eerst in de Ned. Herv. Kerk, waar de heer S. C. van Hoek een kort woord sprak. Daarna begaf men zich naar de gra ven der gevallenen, waar schoolkin deren bloemen legden en twee minu ten stilte in acht werden genomen. De stoet ging vervolgens naar het monument voor de gevallenen, waar kransen werden gelegd. Ds. F. C. van Lïere hield een herdenkingsrede. Te rug in de kerk sprak de heer M. de Roo een slotwoord. Geëindigd werd met het zingen van „Een vaste burcht is onze God". TE BERGEN OP ZOOM. Te Bergen op Zoom werd des mor gens in de kerk aan de Grote Markt een Requiemmis opgedragen. Voor het stadhuis stond een cenotaaph opge steld, waar door velen bloemen wer den gelegd. Te omstreeks half acht werd in het stadhuis een gedenkplaat onthuld voor alle gevallenen uit de stad. Antoon Coolen hield een herden kingsrede. die door duizenden werd beluisterd. AANBESTEDING. Op het Gnie-bureau te Bergen op Zoom werd Vrijdagmorgen door de Eerstaanwezend inge nieur der Genie in het openbaar aanbesteed bestek No. 393; het een jarig verven van militaire gebouwen en werken op Walcheren. Er waren acht inschrijvingen binnen gekomen. Laagste was P. Buitelaar, Vlissin gen voor f 4675; D. J. Lindhout, Oud- Vossemeer f5000; H. N. van Dijk, Nijmegen f5100; J. C. de Cock, Mid delburg f5174; Soffers schildersbe drijf, Breda f 5680; W. A. van Broek hoven, Steenbergen f6000; H. A. Schell, Nunspeet f6433; Joh B. Huijsse, Middelburg f6937. ding voor het oude gemeentehuis kan aangewend worden voor enige ver bouwingen. De tuin kan plantsoen worden gemaakt met 'n trappenhuis. Voor het oude trappenhuis komt dan in de plaats een ruimte, waar de po litie wordt gehuisvest. De voorzitter zal de herbouwplich- tigeAin de gemeente uitnodigen voor een bespreking over eventuele her bouwplannen. De herverkavelingscommissie werd uitgebreid met de heren Michaëlis, Kloet en Boot. Zij zal nu spoedig ac tief worden. De kleine brandspuit werd ver kocht aan Sint Annaland en voor de opbrengst zal men brandweerkleding kopen. De naam van het burgerlijk arm bestuur werd veranderd in dienst voor sociale zorg. In een volgende vergadering zal over deze dienst zelf worden gesproken. Van de familie Krijger werd een voormalige wagenmakerij aange kocht, die in verband met de weder opbouw ter plaatse niet kan worden gehandhaafd". In verband met het voornemen, om de heffing van Reinigingsrechten te doen gelden voor alle huisgezinnen in de gemeente, werd de polïtie-ver- ordening aangevuld met een artikel, waarbij het meegeven van vuilnis en afval met de reinigingsdienst ver plicht wordt gesteld. Over de reinigingsdienst werd daarna uitvoerig gesproken. De huis gezinnen die nog geen watercloset hebben, (141 in getal) vormen voor de gemeente een nadelige post. De voorzitter wenste wel dat het opha len van „bussen" spoedig tot het ver leden zou gaan behoren, maar de ge meenteraad zag deze wens voorlopig nog niet verwezenlijkt. Nagegaan wordt, hoe men tot een beter werk schema voor de reinigingsdienst zou komen wanneer de moderne vuilnis wagen in gebruik genomen zal zijn. De gemeente-opzichter, de heer Kloet, lichtte daarna ter vergadering het nieuwe riolerings- en bestratings plan dat het gebied rond de kerk be vat, toe. Een andere tekening toont de ver betering van de Schipperslaan. Bij de rondvraag verzocht de heer- Goudzwaard, verbetering van 'n deel der bestrating in de Weststraat en afsluiting van een zinkput in de Noordstraat. De heer Bal (Arb.) wees op onge wenst prikkeldraad en de heer Ju- melet (Arb.) zou op enige punten in de gemeente een urinoir geplaatst willen zien. Zierikzee FEESTAVOND BUüRTVEK. „OUDE HAVEN". Vrijdagavond hield de buurtver eniging „Oude Haven" in Mondragon te Zierikzee haar jaarlijkse Oranje feestavond, welke door omstandighe den niet op Koninginnedag kon wor den georganiseerd. De avond werd geopend door de heer Siebrecht. Mu ziek en voordrachten wisselden elk aar af. De heer Boogerd had veel succes met een ouderwetse, door de heer Breetvelt aardig getekende Schnitzelbank. Gedurende het zeer geanimeerde samenzijn werd mr Keuning tot voorzitter gekozen. Hij richtte hartelijke woorden tot dé scheidende voorzitter, de heer Sie brecht. Hetzelfde deden de heer Ha ring namens de Zierikzeese Oranje vereniging en de heer Boogerd, die een passend geschenk aanbood. Schuddebeurs HULDIGING Js. MANNI. Op 1 Mei j.l. was de heer Js. Man- ni te Schuddebeurs 50 jaar in dienst bij de familie De Vlieger. Hij trad op 1 Mei 1902 in dienst bij de heer J. H. de Vlieger en is sinds 1913 werkzaam bij diens zoon de heer L. A. de Vlie- fer. Dit feit werd feestelijk gevierd en huize van de jubilaris, waarbij naar voren kwam, zijn immer trou we en eerlijke plichtsbetrachting, zelfs zó, dat er nimmer geschillen voorkwamen. Hij is dan ook de huis vriend van zijn tegenwoordige werk gever. -Hy werd door velen met dit jubileum gelukgewenst. De burgemeester feliciteerde hem hartelijk en deelde hem mede, dat bij Koninklijk Besluit hem de Ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, was toege kend en speldde hem het ere-metaal op de borst. De plaatselijke afdeling van de Z.L.M. reikte hem bij monde van haar voorzitter, de heer L. J. van Gastel, een getuigschrift uit. Bruinisse HET WEDVLUCHT-SEIZOEN Vol enthousiasme begint de Brui- nisser Duivenhouders vereniging op Zaterdag aan de Duivenvluchten, die voor de Zaterdagvliegers worden ge organiseerd. Verschillende bijzonder heden betreffende deze vluchten wer den besproken tijdens een vergade ring in het Centrum. Een nieuw lid trad tot de vereniging toe. Er is een moederklok gehuurd, die geplaatst wondt by de heer Bossers. Burgh KINDERSPELEN. Ook in de gemeente Burgh is Ko ninginnedag niet onopgemerkt voor bijgegaan,wan t des morgens werden kinderspelen voor de leerlingen van de school georganiseerd op het wel zeer mooi door bloeiende perebomen omringde terrein bij de kerk. De uit- ,v,an deze spelen is als volgt: Zaklonen voor jongens: 1 Har.s «ohil, 2 Nico de Graaf, 3 Jan v. d. Weel. Balgooien voor meisjes: 1 Corrie Slager. 2 Tannie de Koster, 3 Ellv Padmos; idem voor kleine meisjes: 1 Koosje Hart, 2 Jannie v. d. Have. Aardappelrace voor jongens: i Hans Flohi], 2 Mari Kik. 3 Matthv de Waard 4 Frits v. Oeveren; idem voor meisjes: 1 Greetje Deurloo 2 Gernr -ijger, 3 Nellie Kenters. Hai .>en grote meisjes: 1 Corrie Slager. 2 Elly Padmos. 3 Willie Deur loo; idem kleine meisjes: 1 Koosje Hart. 2 Ineke v. Zuijen, 3 Riekje Meddelen. Koekhappen kleine meisjes: 1 Ton- ny Flohil, 2 Jannie Bijkerke, 3 Gerda Deurloo: idem grote meisjes: 1 Joke de Ruijter, 2 Addy v. d. Pol, 3 Catricn Menheere; idem grote jongens: 1 Ger- rit v. Vessum, 2 Huib Bijkerke, 3 Bart Siesse. Ringsteken op de fiets voor meis jes: 1 Jannie Bijkerke, 2 Grda Deur loo, 3 Joke de Rujjter; idem jongens: 1 Bart Siesse. 2 Jan de Merj. 3 Adrie Kenters. Hardlopen met hindernissen voor jongens: 1 Hans Flohil, 2 Nico v. d. Graaf, 3 Alex Deurloo. Het Oranje-comité had voor de avond op het laatste moment rink- steken op de fiets voor jongens en meisjes georganiseerd, in de ring van het dorp, waarvoor van de zijde der burgerij veel belangstelling bestond De uitslag hiervan was: 1 P. Men heer en C. v. Citters, 2 M Kloet en J. v. d. Have, 3 St. Slager en M. Ken ters, 4 A. v. Citters en H. v. Dienst, 5 H. Verwest en W. Bouwman. Meisjes: 1 B. Kenters, 2 J. Bom, 3 K. de Graaf, 4 J. v. d. Weel, 5 B. Duson. De Harmonie „Witte van Haem- stede" maakte een muzikale wande ling, waarbij een serenade voor het ?emeentehuis werd gebracht, welke oor burgemeester jhv. A. v. Citters met zyn vrouw en wethouder J. Bol kenbaas in ontvangst werd genomen. KORFBAL. KLEINE ZEGE VAN DES n OP NOAD ra. Het tweede twaalftal van de korf balvereniging DES speelde 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen NOAD III uit Dreischor. Direct na de aan vang waren de gasten in de aanval en reeds na 5 minuten gaf H. Steen- land zijn club de leiding (1—0). De thuisclub begon zich hierna wat meer in te spannen en het was Willy van Dienst, die de gelijkmaker scoorde (11). Na een kwartier spelen ge lukte het Dick Fonteine er 21 van te maken, maar NOAD diende door Corrie Klink weer van repliek (22). Met deze stand kwam de rust. Na de rust brachten Piet Lokker en Elly van Dongen de stand op 33. terwijl even voor het einde Jannu Dalebout met een schot DES de overwinning bezorgde (43). Het was een goede wedstrijd, maar aan het samenspel ontbrak nog wel het een en ander. MOTORSPORT AVOXDORIEXTATIERIT „DE EENDRACHT". De motorclub ,De Eendracht" te Tholen hield Zaterdagavond j.l. een avondoriëntatierit. De start was bij hotel Terminus te Bergen op Zoom en de finish in dezelfde stad bij ho tel Bodega. Er werd 26 km gereden met een gemiddelde snelheid van .30 km. Twintig deelnemers verschenen aan de start. De eerste prijs bij de motorrijders werd gewonnen door de heer B. Geluk uit Tholen, die daar door op de wisselprijs en de beker van Terminus beslag legde. Bij de auto mobilisten werd J. Polderman uit Tholen eerste, waarbij hij tevens de zuil van Bodega won. SLACHTOFFERVAN ZIJN OMGEVING PROBLEEM. WAARMEE DUIZENDEN SUKKELEN Geuren, die van buitehaf haar binnen dringen, van fabrieken in de omge ving, van het verkeer, de poes van de buren, dit alles herinnert ons 'er aan, dat wij waarlijk niet alléén op de we reld zijn. Maar ook onze eigen huis luchtjes, overkokende melk, „onge lukjes" van de kleine peuter, labaks- walm en geuren van het dagelijkse maal, al deze onwelkome luchtjes be dreigen onophoudelijk de welverzorg de sfeer van onze woning. Met Air- Wick kunt u al die nare luchtjes prompt verbannen en maakt uw wo ning op elk uur van de dag een pretti ge, gastvrije indruk. Air-Wiek camou fleert de geuren niet, het vernietigt ze, want het bevat 125 reukdodende be standdelen en chlorophyl, het blad groen dat de buitenlucht zo zuiver en fris maakt. Open de flacon, trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weerstaat Air-Wiek een ware uitkomst, niet alleen voor uw woning, maar ook voor kantoor en winkel. Een flacon Air- wick 4 f 2.40 verschaft u op elk uur van de dag een behagelijke omge ving enhet is te merken als u vergeet de Air-Wick open te zetten! Zeeuws Oranje-Groene Kruis heeft 10.124 leden. Te Middelburg werd Zaterdagmid dag de jaarvergadering gehouden van de Zeeuwse vereniging Het Oranje-Groene Kruis". De heer' D Kodde, voorzitter, verwelkomde iri zrjn openingswoord onder anderen de neer C. Philipse, vertegenwoordiger van het provinciaal bestuur, de heer J. H. v. d. Borgh. inspecteur van de volksgezondheid in Zeeland en dr. Lo pes Cardozo, geneesheer-directeur van het ziekenhuis „Bethel" in Delft. De jaarverslagen werden goedge keurd. Van een batig saldo groot f 1745,98 maakte de penningmeester de heer W. van Dullemen melding. De Zeeuwse vereniging telt op het ogenblik 10.124 leden. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden: me vrouw J. PelMeilink en de heer D. Boone, beiden te Middelburg. De he ren jhr. H. L Boogaert en D. Kodde werden herkozen. De heer Philipse constateerde met voldoening, dat de provinciale sub sidie zoveel heeft bijgedragen tot de gunstige financiële positie. Dr. Lopes Cardozo sprak daarna over de Pro testantse arbeid voor de volksge zondheid, waarbij hij opmerkte, dat er moet worden vastgehouden aan het principe, maar dat daarbij ook de techniek van de ziekenverpleging van zeer groot belang is. Na behan deling van enkele meaisch-technische kwesties, sprak hij ook over de ver houding Groene Kruis-Oranje, Groe ne Kruis. Het is zeer wel mogelijk samen te werken, maar het Oranje- Groene Kruis mag het principe niet loslaten, aldus dr. Lopes Cardozo. De directeur van het landelijke Oranje-Groene Kruis, de heer R. Smit, hoopte, dat deze vereniging zich in Zeeland nog meer op geeste lijk terrein zou bewegen, dan tot nu toe het geval was. Na een slotwoord van de heer Kod de werd de matig bezochte vergade ring met dankgebed gesloten door ds. P. J. F. van Voorst Vader. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE. Beslissingswedstrijd in de tweede klasse B Alle kampioenen op één na zijn nu in de Zaterdagvoetbalcompetitie be kend. Alleen in de tweede klasse B heerst er nog een grote onzekerheid over de vraag, Xvle er kampioen zal worden. In twee andere afdelingen, IIc en Hd, werd de kampioen echter bekend. Mevo II volgde het goede voor beeld van het eerste elftal en wist via een beslissingswedstrijd tegen Cort- gene II de titel te behalen. Middelburg VII was de andere kampioen. Na een enerverende eindspurt slaagden de groen-wit ten er in vla oen zege op VCK III het einddoel te bereiken. In de eerste klasse werd in verband met de wedstrijd Goes IZaterdag middagelftal slechts één wedstrijd gespeeld. Krabbendijke won op eigen terrein van Colijnsplaatse Boys en eindigde daardoor op de tweede plaats. Nleuwdorp I 18 14 1 Krabbendijke I 18 11" 1 Arnemuiden I 18 10 2 Rillandia lx) 18 11 1 Colijnspl. Boys 117 Kapdlle I Wemeldinge I Kloetinge I V.C.K. I Serooskerke I 5 29 67-28 6 23 53-35 6 22 67-36 6 21 50-35 7 16 29-37 8 16 41-48 8 15 41-50 4 3 10 11 36-52 5 0 10 10 29-51 1 5 10 7 24-63 VOfcTBAL Zierikzee nam revanche op Hulst (2-0)- Zierikzee heeft in de promotie- competitie kans gezien om revanche te nemen voor de vorige week gele den nederlaag tegen Hulst. Voor dc aanvang van de wedstrijd compli menteerde de voorzitter van Hulst Zierikzee met het behaalde kam pioenschap en de aanvoerder van Hulst bood aan aanvoerder Rossen, een bouquet bloemen aan. 'Direct na het begin nam Zierikzee het heft in handen en de verdediging van Hulst moest alle zeilen bijzetten om het doel "schoon te houden. Hierin slaagde men. niet, want na vijf minu ten wist ten Haaf een hoge voorzet naar Haverhoek te plaatsen, die in een wirwar van spelers de bal in schoot (1-0). Na dit doelpunt bleef Zierikzee sterk aanvallen en vijf mi nuten later scoorde Simmers na een snelle aanval (2-0). Hulst verplaat ste hierna het spel enigszins en doel man Kouwenberg moest handelend optreden bij schoten van Neefs en Pi- cavet. Tot aan de rust ging het spel op en neer met kansen aan beide zijden. Na de thee had Zierikzee weer het beste van het spel, hoewei Hulst meer aanvallend speelde dan voor de rust. Na tien minuten kreeg Zierikzee een kans om de zege veilig te stellen, maar doelman v. d. Gucht kon het harde schot van Haverhoek weg- stompen. Hulst kwam iets ïn de meerderheid, maar het kwam niet tot doelpunten. Twee minuten voor het einde schoot v. d. Westen de bal hard in de touwen, maar dit doelpunt werd echter afgekeurd wegens bui tenspel zodat het einde kwam met een 2-0 zege voor Zierikzee. Hierdoor moeten Hulst en Zierikzee ■nog een beslissingswedstrijd speten. 0 Studenten van de R.K. universiteit in Nijmegen hebben hun hoogleraar in de theoretische psychologie, prof. dr. F. J. J. Buitendijk, op zijn 65ste verjaardag, op originele wijze gehuldigd. In de voor tuin van de universiteitsaula kwam een olifant binnenstappen, die in haar slurf een fles jenever droeg. Na een toespraak hief de olifant de slurf op. bood de pro fessor het geestrijk vocht aan en stak bovendien nog een poot uit 0 In Apel doorn werd een 6-jarig jongetje door een auto gegrepen en op slag gedood, toen hij een bal achternaholde, die op straat rolde. 0 De Nederlandse fregatten „Van Zijl!" en ..De Zeeuw", die deelnemen aan een N.A.T.O.-oefenlng, hebben een be zoek gebracht aan het Noord-Ierse Lon donderry. 0 In Lithgow (Nleuw-Zuid Wales in Australië) vond de politie onder een schoolbank veertien staven geligniet. Schooljongens verkochten deze springstof ais vuurwerk voor de viering van Empire Day op 24 Mei. 0 West-Duitsland is be gonnen boter te exporteren. Een eerste zending van 1500 ton is naar Engeland verscheept. 0 In Brussel is de Vereniging voor beschaafd Nederlands (V.B.N.) op gericht, die zich het bevorderen en ver spreiden van het beschaafd Nederlands als omgangstaal ten doel stelt. 0 Enige maanden: geleden zijn in een tuin te La ren de lijken opgegraven van 2 Duitse joden, die ln de oorlogsdagen zijn ver moord. Het onderzoek in deze zaak was doodgelopen. Zaterdag heeft de rijksre cherche opnieuw ae kuil in de tuin. waar in de lijken hebben gelegen, openge maakt. Kluitjes zand van nog geen cen timeter grootte werden door de recher cheurs fijngewreven en aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. 0 De bo na fide bloembollenkwekers en handela ren gaan zich keren tegen aanbiedingen in advertenties en op markten van infe rieure bollenpakketten en bollenzaden. De advertenties zouden vaak een mis leidende inhoud hebben. 0 Ongeveer 4 uur na de brutale roofoverval in Apel doorn is een inwoner van Apeldoorn aan gehouden, die verdacht wordt de overval te hebben gepleegd. 0 Mevrouw M. M.— J., wonende in het Godshuls van het ge sticht Calvariënberg te Maastricht, vier de Zondag haar 100ste verjaardag. 0 In het proces tegen 31 handlangers van wij len de ..bandietenkoning van Sicilië", Giuliano, die er van werden beschuldigd, bij een overval In 1S47 elf personen te hebben gedood, Js uitspraak gedaan Twaalf beklaagden kregen levenslange gevangenisstraf, twee twintig jaar en twee zes maanden. Vijf beschuldigden werden wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken, terwijl de overigen werden vrijgesproken. 0 Koningin Juliana en prinses Wilhelmïna hebben Zaterdag een bezoek gebracht aan de KoningsschooJ te Apeldoorn (officieel geheten: school van Z. M. koning Willem III en H. M Koningin Emma der Nederlanden), die geopend werd op 3 Mei 1852 en Zaterdag 100 jaar bestond. Het ziet er naar uit, dat het ln de tweede klasse B ook op een beslis singswedstrijd voor de eerste plaats zal uitdraaien, want ook nu wec-r won Yerseke III, z(J het met beschei den cttfers. V.C.K. II nestelde zich definitief op de derde plaats. Arnemuiden H 18 16 1 1 33 75-27 Yerseke Hl 16 14 1 1 29 85-20 V.C K.II 18 11 2 5 24 55-35 Krabbendijke 18 8 5 5 21 60-46 Kloetinge H 17 6 2 9 14 6(L57 Kapelle H 18 5 2 11 12 26-67 Rillandia H 17 5 3 9 11 53-72 Wemeldinge II 18 4 3 11 11 44-87 Colijnspl. B. H 18 4 2 12 10 33-48 Nleuwdorp II 18 3 3 12 9 41-68 Mevo II werd in de tweede klasse C na een extra wedstrijd tegen Cort- fene II kampioen, terwijl Kloetinge II Mevo in definitief op de onderste plaats drukte. Mevo II Cortgcne II Veere TI Bevelanders II Wol (aartsdijk II Kloetinge lil Mevo JU 13 9 3 1 21 78-27 13 8 3 2 19 57-22 12 6 1 5 13 43-37 12 5 2 5 12 45-39 12 4 2 6 10 33-37 12 4 0 8 8 29-56 12 1 1 10 3 19-84 Middelburg VII slaagde er eindelijk in na een felle strijd met 's Heer Arendskcrkc II en R.C.S. IV de hoogste titel in de tweede klasse D te behalen. Middelburg VII 14 11 2 H.A.Kerke II 14 10 2 R.C.S. IV V.C.K. III Serooskerke II Meeuwen I Nieuwland I V.S.C. I 8 3 5 3 3 2 8 2 3 8 3 1 10 2 2 10 1 24 67-26 2 22 81-29 2 19 54-32 4 13 33-32 8 8 34-57 7 30-54 7 28-57 6 37-77 Zaamslag H en Spui II besloten de competitie in de tweede klasse F met een genoeglijk partijtje, waarbij Zaamslag IT aan trok. 16 12 15 10 2 16 9 3 aan het langste eina Hoek II Tern. Boys II Zaamslag II Driewegen II A.Z.V.V. n Spui II Krulningen III Zaamslag IH Beren II 11 O 28 86-26 3 22 62-27 4 21 68-35 5 18 41-29 7 18 61-64 8 16 51-42 2 2 11 4 45-87 1 2 13 4 28-83 119 1 19-65 De uitslagon luiden: lc klasse: Krabbendijke IColijnspl. Boys I 32; V.C.K. ISerooskerke I (afg.). 2e klasse B: Nieuwdorp II Yerseke IH 13; Rillandia IIV. C.K. II 15. 2e klasse C: Kloetinge III—Mevo II1151. 2e klasse D: V.C. K. Hl—Middelburg VH 1—3. (Mid delburg kampioen). 2e klasse F: Zaamslag IISpui H 32. Beslis singswedstrijd: Cortgene nMevo II l3, (Mevo II kampioen). DE ZONDAGCOMPETITIE. Re». Ie klasse A: E.M.M.IISteen II 81. Res. Ie klasse B: Biervliet II Clinge II 14. 2e klasse A: Mid- delburg TVVolharding U, Volh. n. o.g.; Zeelandia 331R.C.S. UI 3—5. 2e klasse B: Middelburg VZuid- zande I 23. 2e klasse C: Graauw I Vogelwaarde II 71. 3e klasse B: Breskens IVSluis II 2-1; Oostburg in—E.M.M. ra 6—4. 3e klasse C: Hulst IHSluiskil 133 afg.; Rapen burg HGraauw II 61; Hontenis- se IVSteen IH 2—1. Advertentie 3. Kappie las het tele gram, dat hij had ont vangen aan de maat voor. De maat zuchtte diep en luisterde met ge sloten ogen. „De rust is weer voor bij!" dacht de maat. „De ellende begint weer een jacht van een kapief Hatschie en dar. nog op het eiland Lawaï! Dat kan alleen maar narig heid betekenenHele maal naar de Stille Zuid zee, waar je altijd orka nen hebt! Het kan niet erger!" Kappie lette niet op 't sombere gezicht van de maat. ornaat hij zelf veel te blij was. Hjj holde ook met het telegram naar de meester toe en las het opnieuw voor. Maar ook de meester was niet erg enthousiast en hij zei niets. „Het is prachtig, dat je net bezig bent de machine te ollecn, jong!" zei Kappie. „Met een goed-lopende machine schiet je twee keer zo hard op. Denk er aan een flinke voorraad ko- len te bunkeren!" De maat had er flink de smoor in. Hij stond in zijn hut voor de patrijspoort uit te kijken en dacht intussen na over de ellende, die hij tegemoet aou gaan. Maar ineens werden zijn gedachten onderbroken door het feit, dat er een watervliegtuig ronkend over het water scheerde. Dit was een gebeurtenis, die nog nooit in Lutjewier had plaats gevonden en de maat was ineens één en al aandacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13