ORANJEBAL VLISSINGSE JEUGDHERBERG WORDT OFFICIEEL GEOPEND Kop op! Steek 'n sigaar op! SLUITING VAN WINKELS OP MAANDAGOCHTEND GEWENST DE ONDERSCHEIDINGEN VOOR ZEEUWEN Zeeuwse Almanak HEDENAVOND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 APfUL 1952 DIT JAAR 5000 TREKKERS.... Er komt een klein openluchttheater. De jeugdherberg „De Scheldestroom", gevestigd in de oude Willem III kazerne aan de Oranjestraat te Vlissingen, zal op 10 Mei jus. des avonds om 8 uur officieel worden geopend. Het zal een bescheiden plechtigheid worden. In feite werd de jeugdherberg immers reeds 28 Juli 1950 voor liet eerst na de oorlog weer in gebruik genomen en do officiële opening moest slechts worden uitgesteld, omdat het gebouw intussen ook voor andere doeleinden heeft gediend. Maar dit jaar zal het voor het eerst uitsluitend jeugdherberg z\Jn en vader en moeder Koops verwachten in dit seizoen niet minder dan zo'n 5000 doortrekkende gasten van alle mogelijke nationaliteiten Al deze treksters en trekkers zul len in „De Scheldestroom" naar be horen ontvangen kunnen worden, dank zij de destijds door de gemeente Vlissingen uitgevoerde verbouwingen en verbeteringen. De herberg heeft accommodatie voor zestig vrouwelijke en zestig mannelijke gasten. Zater dagavond 10 Mei zal de voorzitter van de International Youth Hostal Federation, de heer L. Meilink, „De Scheldestroom" officieel openen, waarna Middelburgse en Vlissingse trekkers een door mevrouw J. H. Koops geschreven schets, getiteld: „Ontmoeting met Alva" zullen op voeren. De avond zal verder muzi kaal worden opgeluisterd. In de mid dag van de tiende Mei zal de heer L. Meilink tevens de jeugdherberg te Domburg openen. OPENLUCHTTHEATER. Nog dit jaar. ïn de tweede heift van Augustus, hoopt men een klein openluchttheater in gebruik te ne men, dat momenteel op kosten van de gemeente Vlissingen wordt aan gelegd in de tuin, gelegen achter de jeugdherberg. Het theater, dat ge schikt zal zijn voor volksdansen, net houden van lekenspelen, gezamenlijk musiceren, enz., zal ongeveer een honderdtal toeschouwers kunnen bevatten. Voor jeugdorganisaties en verenigingen in Vlissingen zal het eveneens ter beschikking staan en ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid een dankbaar gebruik maken. Evenals vorig jaar, zal ook dit na jaar in „De Scheldestroom" een foto- expositie gehouden worden van door Middelburgse en Vlissingse trekkers gemaakte fotografiën. Teneinde dit onderdeel van liet trekkerswerk te stimuleren schonk de heer A. F. Lin- a/' Geen wonder, els Je die eenmaal geproefd hebt, wil je geen andere meer. En.._ Je portemonnaie •aart er wel bij, want de prijs ii VERLAAGD tot se te Vlissingen de complete inven taris voor een „donkere kamer"; een mooie geste, die warme waardering- vond. WIJZIGING IN BESTUUR, Het 'plaatselijk bestuur van de jeugdherberg zal op 10 Mei a.s. enige wijziging ondergaan. Het oudste be stuurslid, dr A. Staverman, zal af treden, evenals de heren J. Louwer- se en ds J. S. Hartjes. In hun plaats zullen in het bestuur zitting nemen mevrouw A. W. Ratelband-Botbyl, mejuffrouw Nel van Leunen en ds W. M. Maas. Mevrouw T. C. Bikkel en de heer A. Rorije bleven van het bestuur deel uitmaken. Vader en moeder Koops hebben nog één vurige wens: een piano! Helaas kan de Nederlandse Jeugd herberg Centrale deze wens niet in vervulling doen gaan, daar het aan schaffen van dergelijke kostbare in strumenten de begroting te boven gaat. Maar hot ouderpaar van „De Schel- destroom" geeft de moed niet op tenslotte had het ook nimmer op 'r „donkere kamer" gerekend... 1500 uit winkel te Vlissingen gestolen. Politie staat voor raadsel Waarschijnlijk Zaterdag tussen 11 urn- des morgens en 6 uur des avonds is bij een winkelier, wonende aan het Bellamyparkt te Vlissingen, uit een kantoorlokaal, dat vlak achter de winkel is gelegen, op onverklaar bare wijze een geldkistje met 1500 verdwenen. De politie staat voor een raadsel. Radiotoestel kwam met parachute omlaag. Enige tijd geleden vond de heer W. de Vlieger te Breskens in zijn tuin een parachute met een radio. Blijkens een bijegevoegde kaart was het apparaat afkomstig van de En gelse luchtmacht en werd gebruikt voor proefnemingen. De heer de Vlieger stelde zich in verbinding met het Engelse ministerie van lucht vaart en kreeg thans bericht, dat hij liet toestel kan behouden. De kosten van terugzending zouden de Engelse regering namelijk te hoog komen Bouw Medisch Centrum te Goes vrijwel verzekerd In een to Goes gehouden verga dering van het comité Medisch Cen trum aldaar, heeft de voorzitter, dokter A. Looycn de verblijdende me dedeling gedaan, dat de bouw van het Medisch Centrum, annex badhuis, vrijwel verzekerd is. daar by schrij ven van 28 April 1952 van het de partement van Wederopbouw en Volkshuisvesting, behoudens enkele wijzigingen, de voorlopige goedkeu ring tot de bouw was verleend. Zeeuwse toerwagen had succes in Rallye. In dé N.V.T.O.-toerwagen rallye, welke Dinsdag werd gehouden en haar eindpunt vond op het circuit van andvoort, wist de enige Zeeuw se deelneemster, de N.V. Auto-Mij. ..Zeeland" tc Goes met de chauf feurs A. en C. de Muijnck, een zeer eervol resultaat te behalen. Haar wagen werd tweede met een gelijk aantal strafpunten als no. 1. In totaal namen 40 wagens aan de Rallye deel. De prijs bestond uit een zilveren beker en enige persoonlijke prijzen. Schuur te Ovezande brandde uit. BRANDALARM WAS ONVOLLEDIG. Aan de 's Heerenhoekse dijk te Ovezande is Dinsdagmorgen een schuur bij het pand van de familie S. in vlammen opgegaan. De brand werd omstreeks kwart voor elf ontdekt, maar de bewoonster van het huis, die via de telefoondienst te Goes de brandweer wilde alarmeren, rappor teerde wel de brand, doch vergat in haar verbouweeerdheid er bij te zeg gen. dat het vuur in Ovezande woed de. Het duurde enige tijd alvorens men toen had uitgepuzzeled, waar de spuit nodig was en intussen was de schuur practisch uitgebrand. Buren verleenden wel assistentie met em mers water, maar dat hielp niet vol doende. Voor 257.025 op Middelburg ingeschreven. B. en W. van Middelburg delen de raad mede, dat het bedrag waar voor ten behoeve van de gemeente Middelburg is ingeschreven op de Nationale Woningbouwlenmg, voore lopig is vastgesteld op 257,025. Hiervan is 201.000 ingeschreven op de 4% 25-jarige lening en 56.025 op de 22-jarige lening met variable rente en de rentespaarbrie- ven. Een sigaar is toch maar je ware! Die zorgt steeds voor een goed humeur. Die smaakt en geurt heerlijk. En bovendien houdt sigarenroken u vrij van 'iNHALOSE*. MOTIE VAN „HANDELSBELANG". Middelburg niet gebaat bij gesloten zaken op Dinsdagmiddag. In de Dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de ver. „Han delsbelang" te Middelburg werd by acclamatie een door het bestuur voorgestelde motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat by d© rege ling van do winkelsluitingskwestie voor Middelburg grote belangen op het spel staan, met name de verkoop aan vreemdelingen en de verzor ging van het platteland en dat deze belangen noodwendig moeten leiden tot winkelsluiting op Maandagmorgen in plaats van op Dinsdagmiddag. Het bestuur zal zyn standpunt goed gefundeerd mededelen aan dc Ka mer van Koophandel en de gemeenteraad en daarbij tevens deze motie overhandigen. Nadat de administrateur der ver eniging, de heer W. M. Quist, de nieu we winkelsluitingswet had toegelicht, verklaarde de voorzitter, mr. M. A Terwoert, dat de stad zich niet de luxe van een verminderde verkoop aan vreemdelingen of bewoners van het achterland kan permitteren. Dit geldt uiteraard voor de vele speciaal zaken en op toerisme ingestelde be drijven. Bij sluiting op Dinsdagmid dag kunnen zij grote schade lijden, op Maandagochtend echter niet omdat er dan weinig kopers zijn te ver wachten. Het bestuur van Handelsbe lang acht sluiting op Maandagmorgen dan ook gewenst en de vergadering was het daarmee eens. De voorzitter gaf toe, dat er van de zijde van hel personeel wel verzet zou komen, doch Nederlandse vereniging van suikerzieken. In de groene zaal van het Schut tershof te Middelburg vergaderde de afdeling „Walcheren,T van de N.V.S. (Nederlandse Vereniging van Sui kerzieken) onder voorzitterschap van de heer L. Jansen-de -nge. De ver schillende agendapunten werden vlot afgewerkt. By afwezigheid van de secretaris, de heer F. E. Hendriks las de heer J. van Akkeren de notu len voor en gaf hij een toelichting op het jaarverslag. Hieruit bleek, dat er in 1951 door allerlei omstandigheden met de leden niet vergaderd is. De N.V.S. afdeling telt momenteel 120 leden. De rekening en verantwoor ding van de penningmeesteresse. me vrouw M. Brandenburg-Knop ver meldde een batig saldo van 58.35. De heer L. P. van Oorschot uit Vlis singen werd met 10 tegen 8 stem men gekozen als bestuurslid in de vacature Blok. Bij acclamatie werd de waarnemend secretaris, de heer J. van Akkeren, in zijn functie her kozen. Na de pauze hield dokter H. P. Veening, internist te Vlissingen, een causerie over het onderwerp „Suikeruitscheiding zonder suiker ziekte". Na afloop hiervan kreeg dokter Veening een uitgebreide hoe veelheid vragen te beantwoorden, zo wel op medisch als op sociaal ter rein waarbij nogmaals de nadruk viel'op de pensioen voorwaarden, wel ke de N.V.S. In Nederland heeft we ten te bedingen, voor diabetes-oatiën- ten in dienst bij het Rijk en de ge meente. De vergadering was tamelijk druk bezocht. hij hield zich er van overtuigd, dat de gemeenteraad het belang van de stad zal laten praevaleren boven dat van één bepaalde groep. Een ander probleem, dat nog na dere bespreking noodzakelijk maakt, wordt veroorzaakt door die zaken, welke geen direct belang hebben bij de vreemdelingen en dé kopers van buiten de stad, zoals bijv. de kruide- niersbedrijven. In zijn openingswoord deed de voorzitter een beroep op de leden om de betere verbinding met Noord- Beveland, welke dit voorj aai- tot stand komt, volledig uit te buiten door het maken van reclame. Ook verzocht hij tijdens de Engelse en Oost-Vlaamse dagen mede te helpen de stad een aardig aanzien te geven. Mr. Terwoert memoreerde, dat de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Middenstandsbond in ernstige mate aan bloedarmoede lijdt en wek te de leden op voor zover zij dit nog niet zijn, lid te worden van de lan delijke middenstandsbond. Hij deelde mede, dat de heer F. Bibo dit najaar drie lezingen zal houden ovèr etala gereclame, naar men hoopt gevolgd door een etalage-wedstrijd, en dat de burgemeester in de komende winter zal spreken over nog niet benutte mogelijkheden voor de middenstan ders. Bij acclamatie werd mr. J. J. Snoep als bestuurslid herkozen; in de plaats van de heer A. C. Julianus, die 22 jaar bestuurslid is geweest, werd de heer A. Imanse gekozen en in de plaats van de heer S. A Versluijs de heer T. Schuitemaker. Op de andere punten van de agen da komen wij nog nader terug. SCHUURTJE Hel. enerverende verschijnsel „brand" manifesteert zich veelal op de meest ongelegen onverwachte ogenblik ken. Wij, persoonlijkrekenen nooit op brand Wanneer, bij wijze van spreken, ons schuurtje plotseling in een hel van laaiende vlammen zou veranderen, dan zou ons dat ten hoogste verbazen. Men denkt niet daaraan. Die juffrouw in Ovezande dacht er ook niet aan en toch stond haar schuurtje des ochtend om kwart ovèr elf zo maar in brand. Daar zit ge dan maar te kijken; mét, en naar een brandend schuurtje- Ge blijft natuurlijk niet kijken; ge rent naar de telefoon om de brand weer te alarmeren en als ge in Ove zande woont, dan alarmeert ge het te lefoonkantoor in Goes en dat geeft het alarm door aan de brandweer in Goes. Hetgeen de juffrouw-van-het-schuur- Ije ook deed, waarna ze de komst van de brandweerlieden met spanning ver beidde; een spanning, die groter werd naarmate de vlammen het bouwwerk kleiner deden worden. Om half twaalf wachtte ze nog. Van het schuurtje dreigde maar wei nig over te blijven. Om kwart voor twaalf arriveerde de brandweer, met aan het hoofd een op gewonden commandant. De brandweer had zich naar gezocht naar...— de brand. Want de juffrouw had in haar schrik vergeten de plaats van de plek des on heus te vermelden— Het schuurtje was niet meer (Vervolg van pag. 1) Eveneens werd benoemd tot offi cier in de orde van Oranje Nassau, notaris H. van Mazijk te Slufs. De heer van Mazijk werd 27 Januari 1886 te Amsterdam geboren. Hij aanvaardde in 1910 een functie als candidaat-notaris te Sluis en is se dertdien aan Sluis trouw gebleven. In 1920 werd hij notaris. Als ge meenteraadslid en wethouder van Sluis heeft hij geijverd voor de be- i langen van zijn woonplaats. Bij de laatste verkiezingen zag hij af van een nieuwe candidatuur. Het college van B. en W. bracht voltallig een bezoek aan de heer Mazijk, waarbij burgemeester P. F. van Hootegem hem het heugelijk nieuws van de verleende koninklyke onderscheiding mededeelde. RIDDERS ORANJE NASSAU. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden werd be noemd de luitenant ter zee van de technische dienst der eerste klasse J. L. Tuijnman te Vlissingen. De heer Tuijnman werd te Middelburg geboren op 15 October 1917 en werd op 1 April 1940 marine-officier. Op 17 Mei bevond hij zich te Vlissingen, ontsnapte naai' Breskens, liep naar Oostende, vanwaar hij met een boot naar Engeland overstak. Daar werd hy ingedeeld bij de convooidiensten aan de Oostkust van Engeland, ver volgens bij de motortorpedoboten Caraïbische zee en tenslotte bij de convooidiensten in de Atlantische Oceaan. De heer Tuijnman, die dra ger is van liet Bronzen Kruis, ver trok in 1949 met Hr. Ms. Evertsen naar de Oost, welk schip In Juni 1950 naar de Koreaanse wateren vertrok en kwam in April 1951 in Nederland terug. Aangenomen mag worden, dat de koninklyke onder scheiding aan de heer Tuynman ls verleend op grond van zijn bijzon dere activiteit tijdens het verbiyf in de Koreaanse wateren- De heer O. Padmos, wethouder te Elkerzeo, ontving uit handen van burgemeester A. J. de Bruijn, het ridderkruis in de orde van Oranje- Nassau. De heer Padmos, die land bouwer is en wethouder van Eiker zee, maakt sinds 1915 deel uit van de gemeenteraad. Hij vierde zijn 40- jarig jubileum als bestuurslid van de coöperatieve boerenleenbank, waarvan hy sinds 1918 voorzitter is. De heer A. L. Hage>, die ridder Oranje Nassau werd en aan wie de versierselen werden uitgereikt door burgemeester D. C. Bouwense van Sint Maartensdijk, is ruim 20 jaren is 68 jaar óud. Als directeur van Boerenleenbank en voorzitter van de Coöperatieve Veiling, heeft hij veel in het belang van de landbouw tot stand gebracht. Hij is ook pen ningmeester van het Groene Kruis. Wethouder C. Sturtewaegen te Aardenburg was verrast en ontroerd toen hjj in het gemeentehuis offi cieel werd ontvangen, waar hem in de raadszaal door burgemeester J. M. A. C. van Dongen het ridder kruis Oranje Nassau-orde op de borst werd gespeld. De vlag wapperde van het raadhuis. In een hartelijke toespraak dank te de burgemeester wethouder Stur tewaegen voor alles wat hij in het belang van Eede en Aardenburg had verricht. In de moeilijke jaren van de wederopbouw is darde zij het doorzetten van de heer Sturtewae gen veel tot stand gebracht. In een dankwoord wees de heer Sturte waegen alle hulde af. Hij probeerde alleen het werk naar beste vermo gen te doen. De verleende onder scheiding zal hem een steun zyn om voort te gaan. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De heer P. J. J. Dekker te Wemel- dinge, die benoemd werd tot ridder Oranje Nassau, bekleedt een voor aanstaande plaats in de land- en tuinbouw. Zo is hij onder meer voorzitter van het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep, voorzitter van de Veiling Kapelle-Biezelinge e.o., voor zitter van de Coöperatieve Zeeuwse Aankoopvereniging, voorzitter van de Zeeuwse Polder en Waterschaps- bond, dykgraaf van het Waterschap „De Breede watering bewesten Yer- seke" enz. De heer Dekker geniet in brede kring grote bekendheid en zyn adviezen met name op water- schapsgebied zjjn van grote waarde gebleken. Voorts vervult hy tal van bestuursfuncties in het verenigings leven van Wemeldinge. Voor de V.V.D. heeft hy zitting in de gemeenteraad. De onderscheiding werd de heer Dekker in zyn wontrtg door burge meester C. N. F. van Sas uitgereikt In het gemeentehuis te Axel werd Dinsdagmorgen ontvangen de heer O. de Putter. Hem werden in tegen woordigheid van het dageiyks be stuur der Zeeuwse C.B.T.B.-afdeling door de burgemeester van Axel de versierselen van ridder Oranje Nas sau uitgereikt De heer de Putter die 58 jaar oud is, neemt in het landbouwleven een vooraanstaande plaats in. Hij is behalve voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., ook lid wethouder van deze gemeente, Hij van het landelijke hoofdbestuur i zer organisatie en lid van de Stich ting voor de Landbouw. Daarnaast is nij wethouder van Axel en lid van de Prov. Staten van Zeeland. De heer M. Steijn te Hoedekcns- kerke is voorzitter van de kring Zuid-Bevëland van de Kath. Land en Tuinbouvvbond en heeft als zoda nig zitting in tal van commissies op land- en tuinbouwgebied. Hij is voorzitter van het burgerlijk arm bestuur van Hoedekenskerke en ge zworene van het waterschap Hoede kenskerke. Burgemeester mr. H. J. M. Stieger van Hoedekenskerke reikte het ridderkruis aan de heer Steijn uit in tegenwoordigheid van enkele belangstellenden. Na de bur gemeester voerden nog het woord de landelijk voorzitter van de Katho lieke Land- en Tuinbouwbond, de heer G. W. Kampschöer, de dyk graaf van het waterschap Hoede kenskerke. de heer L Groenewege, pastoor B. J. M. Schneiders van Kwadendamme, de broei' van de heer Steyn, wethouder M. Steijn en de heer J. Beulens. Zij wensten de heer Steijn geluk met zyn onderschei ding en stelden zijn verdiensten in het licht. Wie een ere-medaille ontvingen. De ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Na ssau, werd uitgereikt aan: L. de Bad, oud-adjudant van ge meentepolitie te Vlissingen; A. v. d. Jagt, adjudant van gemeentepolitie tc Middelburg; L. L. B. v. d. Broek, stationschef 3e klasse der N.V. Ne derlandse Spoorwegen te Hulst; P. Rijk. landbouwer, bestuurslid van landbouworganisaties te Oudelande. De ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, werd uitgereikt aan: Mej. L. Padmos, oud-organiste van de Geref. Kerk te Scharendijke, wo nende te Duivendijke; J. v. d. Jagt, oud-brigadier van gemeentepolitie te Vlissingen; J. Verstraate. kantonnier B van de Rijkswaterstaat te Veere; Verschuure, sluiswachter C van Rijkswaterstaat te Wemeldinge; K. de Jonge, employé le klasse der P.T.T. te Vlissingen; J. M. v. d. Heij den, kantoorhouder dei' P.T.T. te Westdorpe; P. Bouman, hoofdconduc teur bij de N.V. Nederlandse Spoor wegen te Vlissingen; J. v. d. Hoek. landarbeider op het landbouwbedrijf van de familie de Oude te Seroos- kerke (Schouwen), (bij bevorde ring); J. Verijzer, landarbeider op het landbouwbedrijf van de familie van Nieuwenhuijzen te Krulningen; Ser geant-administrateur N. van Velzen te Middelburg (met de zwaarden). De ere-medaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau werd uitgereikt aan: J. Volkers, oud-koster van de Ge ref. Kerk te Middelburg; P. M. Cor nells, oud-ltantonnier C van de Rijks waterstaat te Philippine; J. v. d. Gou we, kantonnier C van de Rijkswater staat te Axel; C Kooman, besteller le klasse der P.T.T. te Vlissingen; A. F. de Waal. goederenklerk-kaartver koper Prov. Stoombootdiensten in Zeeland te Hontenisse (gem. Wals oorden); J. A Modde, matroos Prov. Stoombootdiensten in Zeeland te Hansweert; H. de Bad, paardenknecht bij „De Wilhelminapolder" te Wol phaartsdijk; I. Braam, landarbeider bij ,.De Wilhelminapolder" te Kattendijke; A. J. de Coninck, jacht opziener bij Baron ICervijn d'Oud Mooreghem te Zuiddorpe; D. J. Heijnsdijk, arbeider bij „De Wilhel minapolder" te Goes; J. Kloet, land arbeider op het landbouwbedrijf van de weduwe Iz. en G. J. de Wilde te Sint-Maartensdijk: M. Kloosterman, paardenknecht bij „De Wilhelmina polder" te Wolphaartsdijk; N. Koole. arbeider bij „De Wilhelminapolder" te Wolphaartsdijk; A Labeur, arbei der bij „De Wilhelminapolder" te Kattendijke; J. Meijer, landarbeider op het landbouwbedrijf van de we duwe J. Dekker Maas te Biggekerke; L. P. Minnaar, paardenknecht bij „De Wilhelminapolder" te Kattendijke; P Molhoek, arbeider bij „De Wilhelmi napolder" te Kattendijke; E. Nuv- tinck. voorheen mosselvisser bij P. J Barbé te Philippine; F. Verburg, ar beider bij „De Wilhelminapolder" te Kattendijke; Chr. Wisse, arbeider bij „De Wilhelminapolder" te Kattendijke; C. Zegers, landarbeider op het landbouwbedrijf van de fami lie A. Dieleman te Zaamslag; J. v. d Broeke, pakhuisknecht bij N.V. J. G. en J. J. v. d. Harst 's Handel in Kolo niale Waren te Middelburg; H. in 't Anker, knecht in het timmerbedrijf van de heer W. Jobse te Serooskerke (W.); L. de Looze, kolenopschepper in dienst van de Coöperatieve Kolen- vereniging „Algemeen Belang" te Waarde; J. J. Geldof, voorheen melk bezorger bij de Coöperatieve Melkin richting en Stoomzuivelfabriek „Wal cheren" te Middelburg. Advertentie HOTEL VLISSINGEN Minister Mansholt komt herverkaveling bekijken. Naar wij vernemen, is in de Dins dag in Middelburg gehouden verga dering van de Herverkavelingseom- mlssie Walcheren medegedeeld, dat minister Mansholt op 28 Mei a.s., de dag waarop hy het voorbeeldbe- dryf officieel zal openen, tevens de voortgang der werkzaamheden voor de herverkaveling van Walcheren zal bezichtigen. Plechtigheid bij de COAK te Middelburg. De commandant van de le C.O.A K. te Middelburg, majoor J. Potte- boom, deelde Dinsdagmorgen om half twaalf voor het front van de troep aan de sergeant-majoor-admi nistrateur N. van Velzen van liet dienstvak der militaire administra tie mede. dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de zilveren ereme daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, met de zwaarden te verlenen en reikte hem de onder scheiding uit Majoor Potteboom richtte vervolgens waarderende woorden tot de sergeant-majoor-ad ministrateur en belichtte in het bij zonder diens activiteiten als lid van het provinciaal bestuur van „Pro Rege" ten behoeve van de militaire tehuizen- Mevrouw van Velzen kreeg bloemen aangeboden. Mist belemmerde veer Vlissingen Breskens. Dinsdagmorgen is de ferryboot „Koningin Juliana" by het binnen lopen van de haven van Vlissingen even tegen de Oosthavendam gevaren tengevolge van de mist. Er werd echter geen noemenswaardige scha de aangericht. Enkele reizen moes ten uitvallen omdat de mist het ver laten van de haven onmogelijk maak te. Corps reserve-Rijkspolitie telt nog vele open plaatsen. Hoewel het aantal aanmeldingen voor het reserve-corps der Rijkspolitie se dert de enkele maanden geleden in gezette werf actie met ruim zestig is gestegen, werd het gewenste aantal tot op heden nog niet bereikt. Men streeft naar een corps, dat in sterkte ongeveer gelijk zou moeten zijn aan dat van het beroepspersoneel, dat circa 280 manschappen telt. Mo menteel hebben zich in geheel Zee land 176 vrijwilligers aangemeld, die intussen ook zijn goedgekeurd. De zestig laatste candidaten moeten als nog gekeurd worden, zodat er nog vele plaatsen in het corps open blij ven. Met name op Walcheren en Noord en Zuid-Beveland liet de aanmelding van vrijwilligers nogal te wensen over; in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Tholen daarentegen was do animo vrij groot Zoals bekend ls het corps reserve- Rijkspolitie bestemd om in buitenge wone omstandigheden bij rampen, oorlogsgevaar, etc. de gelederen van de Rijkspolitie te versterken. GEEN NIEUWE ATLASSEN Het bestuur van de Chr. school aan 't Zand te Iddelburg verzocht het gemeentebestuur nedewerking te willen verlenen aan de aankoop van 65 atlassen, met lessen. Hoewel de thans in gebruik zijnde materialen van 1928 dateren, mogen deze, bly- kens het advies van de inspecteur L. O., niet als verouderd '-n aange merkt en B. en W. stellen de raad dan ook voor de gevraagde medewer king te weigeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2