PRQVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Frans vliegtuig door Russische jagers beschoten Koninklijke onderscheidingen Zeeuwen voor D£ BILT Kantlijn ONVERWACHTE WENDING IN AFFAIRE-WESTERLING Vandaag 2S5e Jaargang-No. 102 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. VV. de Tagter. Hoofdred. G. BaUlntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 et per week. t 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 30 April '32 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Mtnimun. p. advertentie f3.— Ing mededcllngeo driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f L—tedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58—60, teL 2355 4 L 1 of 2160) M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63, tel. 2475 (b.g.g 2228). Oostburg Finlar.dstraat 2. telef. 16. Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zlerlkzee N. Bogerdstr 160 'el i ERNSTIG INCIDENT IN LUCHT-CORR1DOR. Mitrailleurkogels verwondden drie inzittenden Dinsdagmorgen omstreeks half elf plaatselijke tyd is een Frans pas sagiersvliegtuig boven Koennern, 50 km. ten Noord-Westen van Leip zig in de luchtcorridor naar Berlijn door Russische straaljagers bescho ten. Een Duitse passagiere, een West-Duitse journalist en een Franse steward werden gewond. De machine had twaalf passagiers en een bemanning van zes leden aan boord. De jagers schoten in tier aanvallen een aantal granaten en on geveer 50 mitrailleurkogels van 10 mm, op 't vliegtuig af. De meeste ko gels troffen 't voorste gedeelte van 't vliegtuig, dat zeker zou zijn neerge schoten, als het niet in de wolken had kunnen ontsnappen, aldus vertel de de radiotelegrafist van de Franse machine. Volgens de geallieerde woordvoer der te Bonn werd de Franse machi ne, die op een hoogte van 5000 voet vloog, toen de twee Russische jagers verschenen, naar een hoogte van 2000 voet gedwongen. „Toen het vliegtuig zich op 2500 voet bevond, werd het vuur geopend en de ma chine 7/ ~eer beschadigd, dat het vliegtuig maar juist in staat was Berlijn te bereiken", aldus de woord voerder. GEEN PANIEK. De gewonde Duitse vrouwelijke passagier heeft tegenover Reuter verklaard, dat „kort na het binnen- Vandaag gaan alom in Nederland de vlaggen weer in top. En aan deze viering der verjaardag van H.M. de Koningin wordt ditmaal een bijzonder karakter verleend door het feit, dat het koninklijk paar zojuist teruggekeerd is van een uitermate vermoeiende, maar ook uitermate ge slaagde reis door de Verenigde Sta ten en Canada. De diepe verbonden heid tussen ons volk en zijn vorsten paar is op treffende wijze wederom f gebleken uit de enorme belangstel- ing, die voor het verloop van dit of ficiële bezoek aan de dag is gelegd. De reportages in de dagbladen wer den door millió'eneh gespeld en toen de redacties meenden, dat de belang stelling tanende was, gaf de lezers- schare duidelyk te verstaan, dat zij zo volledig mogelijk ingelicht wenste te worden. Én dagbladredacties hebben toch de reputatie een zeer 'fijne neus te hebben voor de richting, waarin zich de publieke belangstel ling beweegt Nederland is dankbaar voor de be houden thuiskomst van Koningin en Prins. De feestvreugde in den lande is er op deze verjaardag slechts te groter om! Minister In 't Veld heeft het bij een deel van de pers danig verkorven en dat in de laatste weken van zijn ministerschap! Hij werd in de Kamer heftig aange vallen verleden week omdat hij zon der toestemming van de Kamers een pand van de N/V. Pander Zn. te Den Haag had aangekocht als berg plaats voor vele regeringsbureaux. En omdat hij in de koopovereen komst het Rijk voor 25000 het ri sico deed afkopen van een verbou wing in het verleden zonder gemeen telijke goedkeux-ing. De A.R., de C.H., de V.V.D., de S.G. en de communisten vielen er de minister fel over aan. De Katholieken zwegen, maar toen er gestemd moest worden, steunden zij met de P.v.d.A. het beleid van de mi nister en behoedden hem daardoor voor een nederlaag. Er zou verder over deze kwestie, waarbij de minister inderdaad bui ten zijn boekje was gegaan, weinig te zeggen zijn, ware het niet, dat de minister zijn on-democratische, met de wet-strijdige handeling nauwelijks de moeite van een verdediging waard achtte. Hij gaf toe, dat hij de wet overtre den had dat zulks hem speet, maar zei tevens, dat hij in voorkomende gevallen practisch precies eender zou handelen. En daarover is men in sommige kringen razend. Trouw (A.R.) is het meest verontwaardigd en zegt onder meer: „Hier treedt een opvatting van wet en recht aan den dag, die herin nerde aan Van Mook's laatdunkende opmerking over de Grondwet, die hij indertijd als „dat boekje" aanduidde. En men kan uit deze hele wijze van handelen begrijpen, welke betekenis de spijtbetuiging des ministers heeft. De betekenis van een leeg gebaar, van een krokodillentraan. Waar gaat het met een land naar toe als ministers zo met de wet sollen? En waar gaat het met de parlementaire democratie naar toe als een Kamermeerderheid toestaat, dat er zo met de rechten der Kamers wordt gesold?" Krasse taal maar ietwat over dreven omdat het hier zo'n onbelang rijk geval betrof. Als de minister tij dig om goedkeuring door de Kamer gevraagd had, zou er geen woord over gevallen zijn. Waarom de zaak dan nu zo opgeblazen? En nog altijd blijft de Friese Kwes tie actueel! Toen Zondagmiddag de ober van een welbekend café-restaurant in de Kalverstraat in Amsterdam aan een van de tafeltjes, waaraan zes heren waren gezeten een bestelling kwam opnemen, werd hem verzocht om de spijskaart in het Fries, aldus meldt de „Volkskrant". De ober glimlachte olijk en verontschuldigend er maakte het gebaar van spijt, dat be hoort tot de kunst van alle rechtge aarde obers. Dat evenwel voldeed de vliegen van de Russische zóne een groep Sowjet-Russisehe straaljagers over het Franse vliegtuig vloog. Er werd geschoten en ik voelde een stekende pijn, waarna ik bloed door mijn jas zag'druppelen. Een lid van de bemanning kwam op mij toe en hielp mij plat op de vloer te gaan liggen. Er ontstond geen paniek en de piloot stuurde de machine recht door naar Berlijn." De vrouw wilde haar naam en adres niet opgeven, omdat haar ouders in de Russische sector wonen. Onmiddellijk na aan komst op Tempelhof zette West- Berlynse politie het vliegtuig af. Het is zodanig beschadigd, dat het niet meer naar Frankfort zal kun nen terugvliegen, VLUCHTEN AFGELAST. Direct na het incident werden alle vluchten van geallieerde civie le vliegtuigen van West-Duitslajid naar Berlijn afgelast. Luchtvaartautoriteiten hebben Reu ter meegedeeld, dat de aanval zon der reden was uitgevoerd, aangezien het Franse vliegtuig en ook een daarachter vliegende machine van de „Pan American Airways" mid den in de internationale corridor vlogen. De drie Westelijke geallieerde com mandanten van Berlijn hebben Dins dagavond bij de voorzitter van de Russische controlecommissie voor Duitsland, generaal Tsjoeikof, krach tig geprotesteerd tegen de. onge rechtvaardigde aanval van Russische jagers op een Frans vliegtuig. Ei- wordt in het protest een onmiddellijk onderzoek, bestraffing van de betrok kenen en „een behoorlijke schadever goeding" geëist. Een functionaris van de Sowjet- Russische controle-commissie ver klaarde, dat eerst een onderzoek moet worden ingesteld naar de toe dracht van de beschieting van net toestel van de „Air France", voordat de commissie een verklaring kan af leggen. „Wij moeten eerst uitmaken wat waar en wat onwaar is", zeide hy. Compromis inzake Korea? Verbondenen willen bezwaren tegen aanleg van vliegvelden laten vallen. Te Washington wordt van gezag hebbende zyde vernomen dat de Ver. Naties geen bezwaar zullen maken tegen de aanleg van vliegvelden ln het door de communisten beheerste gedeelte van Korea gedurende een wapenstilstand. Laatstgenoemden zouden dan moeten instemmen met het niet-terugzenden van twee vijfde gedeelte der zich in geallieerde han den bevindende communistische krygsgevangenen, die bezwaar heb ben gemaakt tegen terugkeer. Indien het overblijvende drie-vijfde gedeelte der communistische krijgs gevangenen wordt teruggezonden, zal dit aantal toch nog hoger zijn dan het totaal der zich in communistische handen bevindende geallieex-de en Zuid-Koreaanse krijgsgevangenen. De Verbondenen hebben Maandag te Panmoendjon een lijst overge legd met de namen der landen, die zij vertegenwoordigd zouden willen zien in de neutrale commissie, die toezicht moet houden op de juiste naleving der wapenstilstandsbepalingen. Men wilde echter niet mededelen, welke staten zijn genoemd. Men heeft in de laatste tyd als mo gelijkheid horen opperen dat de Ver. Naties wellicht zouden kunnen in stemmen met het opnemen van ver tegenwoordigers der Sowjet-Unie in de in te stellen „commissie van toe zicht", mits de Ver. Staten er ook in zouden worden vertegenwoordigd. Prijsverlaging van roomboter Tenminste 12 cent per halfponds pakje. Door de gunstige weersomstandig heden gedurende de laatste weken en de intrede van het nieuwe weidesci- zoen kon belangryk meer boter wor den geproduceerd. Dit heeft geleid tot verlaging van de boterprys. Deze ver laging bedraagt circa 50 cent per k.g. of tenminste 12 cent per kalfponds- pakje. Vacantietoeslag voor overheidspersoneel De regering heeft voor dit jaar de vacantie-toesiag voor het rijksperso neel vastgesteld op 2 pet. van de bru to jaarwedde met een maximum van 75 voor gehuwden en 50 voor on- gehuwden. Vorig jaar ontvingen beide Op Koning Faroek zou een aanslag zijn gepleegd. Aanvaller werd door lijfwacht van de Koning doodgeschoten. De correspondent van de Ameri kaanse „National Broadcasting Com- pagny", Dan Kurzman. meldt dat ko ning Faroek van Egypte vorige maand by een aanslag op zijn leven aan de dij werd gewond. De aanslag was ge pleegd' in het laatst van Maart. De koning had de aanvaller op zijn pa leis te Cairo in audiëntie ontvangen. De aanvaller, die „majoor Sitke" wordt genoemd, is door de lijfwacht van de koning doodgeschoten, aldus Kurzman. De aanslag zou een deel hebben uitgemaakt van een staats greep, beraamd door de Wafdistische partij, die weer aan de macht wilde komen. Meer dan twintig legerofficie ren, de.Mohammedaanse broederschap en een groep door de cominform ge steunde communisten zouden in het complpt zijn geweest. Na de aanslag zou koning Faroek naar een van zijn residenties in Noord,-Oost-Egypte zijn overgebracht ora v^n de wond te herstellen. Hij keerde in het midden van April te Cairo terug, aldus de correspondent van de N.B.C. Een woordvoerder van de Britse re gering heeft verklaard, dat het mi nisterie niets weet over een aanslag, die op koning Faroek gepleegd zou zijn. Evengoed als de kleurrijke overdaad van de bollenvelden is de tere pracht van de bloeiende Betuwe een feesbeiyke bevestiging van bel voorjaar. De witte en rose bloesem Ls tevens een voorbode van do rijpheid van de zomer, als de bloemen uitgegroeid zullen zijn tot kersen, appels of peren. Het is nu de tijd van het jaar om een tocht te maken door het rijke land van de bloeiende Betuwe, de boomgaard van Nederland en te genieten van dc pracht der vruchtbomen, (lie als enorme bouquetten staan te pronken in het groen der weiden. NIEUW JURIDISCH PROBLEEM. Rechtbank besliste, dat Openbaar Ministerie niet ontvankelijk is in beroep. Bij alle juroidische problemen, die al aan de affaire-Westerling kle ven, beeft zich er onverwacht nog een gevoegd. De Amsterdamse recht bank heeft nl. beslist, dat de beschikking van de rechter-eommissaris, waarby de vordering van het Openbaar Ministerie tot in bewaringstel- ling van VVesterlnig werd afgewezen, niet voldoet aan de wettelyke •effen., Zy is derhalve geen beschikking, zodat het O.M. voor wie overigens geen andere weg openstond appel heeft aangetekend tegen iets, dat geen beschikking is en dus eigenlyk niet in beroep ha<l kunnen gaan. D rechtbank heeft dus beslist, dat liet O.M. in zijn beroep niet ontvankelijk is. j^faar bekend besliste de rechter commissaris, mi'. J. Knottenbelt op 16 April j.l., dat Westerling in tegen stelling tot'de wens van de Officier van Justitie op vrije voeten mocht blijven. In zijn beschikking ver meldde mr. Knottenbelt slechts, dat hij geen grond voor dadelijke vrij heidsbeneming had gevonden. Boven dien legde hy in zijn verbaal deze be slissing in de t mond van Westerling categorieën maximaal 50 gulden. Dit en weJ ais volgt: „U zegt mij dal jaar zal er in tegenstelling met u geen termen eevonden hebt voor vorig jaar geen salarisgrens zijn. dadelijke vrijheidsbeneming". OP 30 APRIL Ter gelegenheid van Koninginnedag verleend Op de lyst van de onderscheidingen, welke H. 31. de Koningin ter ge legenheid van haar verjaardag verleende, staan ook namen vermeld van een aantal inwoners der provincie Zeeland en van enkele personen, die nauw met deze provincie verbonden zijn. Tot ridder in de orde ran de Nederlandse Leeuw werd benoemd schout bij naclit J. Callenfels, direc teur-generaal van het Loodswezen te 's-Gravenhage, van 1945 tot 1948 directeur van het Loodswezen te Vlisslngen. Een benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau kregen de kapitein ter zee J. G. Broekhuysen, commandant maritieme mid delen Zeeland te Vlissingen (met de zwaarden), dr. K. Huizenga, oud-directeur van de Chr. Kweekschool te 3fiddelburg en notaris H. van 3Iazijk te Sluis. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau werden benoemd de luite nant ter zee van de technische dienst le klasse J. L. Tuynman te Vlis singen (met de zwaarden), wethouder C. Padmos te Eikerzee, wethou der A. L Hage te St. 3Iaartensdijk, wethouder C. Sturtewaegen te Aar denburg, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge, de heer C. de Putter te Axel en de heer 31. Steijn te Hoedekenskerke. Voorts werd een groot aantal inwoners van Zeeland een ere-medaille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. werd hij benoemd tot adjudant van Z.K.H. Prins Hendrik. Bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog vertoefde de heer Cal lenfels in Nederland. Hij werd in Mei 1942 als krijgsgevangene afge voerd naai* Duitsland. Na de bevrijding werd hij op 1 October 1945 benoemd tot directeur, van het Loodswezen in het 6e dis trict Vlissingen Op 1 November 1948 werd hij be noemd tot directeur-generaal. Schout by nacht J. Callenfels, di recteur-generaal van het Loodswe- zen,wera 22 November 1896 te Zie- rikzee geboren en hij volgde een carrière als marine-officier. Ver scheidene jaren deed hij dienst in het toenmalige Ned. Indië. In 1934 zes Friese heren niet. „De spijskaart in het Fries", zo zeiden zij, „of hele maal geen spijskaart. En dus ook geen spijzen". Toen glimlachte de ober andermaal. Hij was een man van tact en had de situatie weer in de hand. „Mijne heren", zei hij, „het doet my leed. Ik heb slechts spijs kaarten in vier talen: Nederlands, Frans. Duits en Engels. Wij hebben er by de directie al eens eerder over geklaagd, nvaar Italiaans, Spaans, Deens, Zweeds, Noors en Fries ont breken". De zes Friezen knikten. Daar kon den zij inkomen. En zy bestelden ge bakken aardappeltjes met (Holland se) biefstuk, OFFICIEREN. Tot officier in de orde van Oran je Nassau met de zwaarden wend be noemd de kapitein ter zee J. G. Broekhuysen, commandant maritieme middelen Zeeland. Kolonel J. G. Broekhuysen was in 1940 comman dant van Hr. Ms. Flores. waarmede hij zich toen naar Engeland begaf. Hij was daar gedurende enige tijd ad judant van admiraal Fürstner en werd vervolgens gedetacheerd op het marinedepöt-schip bij de oplei ding van marinepersoneel in Enge land. Kolonel Broekhuj'sen nam deel aan de voorbereiding der bevryding. Onmiddellijk na de bevryding werd hy chef-staf van de Kort. Marine in Rotterdam. Gedurende twee jaar was kolonel Broekhuysen commandant van de afd. mariniers in Bergen op Zoom en vervolgens commandant van het marine opkomstcentrum in Voor schoten. Gedurende enige jaren was hij belast met de functie van hoofd afdeling Demobilisatie op het mini sterie van trine. Daarna volgde zjjn benoeming tot commandant Ma ritieme Middelen in Vlissingen. Dr. K. Huizenga. oud-directeur van de Chr. Kweekschool voor Zee land, werd benoemd tot officier in de or.de van Oranje Nassau. Niet in Den Haag. waar hij thans woont, doch in Middelburg, waar hij 40 jaar lang voortreffelijke arbeid heeft verricht, werd hij hartelijk ge huldigd in verband met deze benoe ming. Tijdens 'n feestelijke samenkomst in het gymnastieklokaal van de school, deelde de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, hem deze benoeming mede en spel de hem vervolgens de by de onder scheiding behorende versierselen op. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van de burgemeester en me vrouw Bolkestein, het lid van G. S,. de heer A. Schout, bestuur, directeur, leraren en leerlingen van de school, hoofden van Chr. scholen en verte genwoordigers van de A.R.-kiesvere- niglng. De Commissaris der Koningin wilde de onderscheiding beschouwen als de kroon op het werk. dat de heer Huizenga met Gods hulp heeft mogen doen. Waarderende woorden sprak ook de lieer Schout, die wees op de omvangrijke arbeid, welke dr. Huizenga op velerlei terrein in Zee land heeft verricht en ook diens echtgenote in de hulde betrok. De directeur der school, de heer J. A. van Bennekom, sprak namens be stuur, leraren en leerlingen. Nadat één der leerlingen, mej. Ina Arnoldi, mevrouw Huizenga bloemen had aangeboden sprak de nieuwe benoemde officier een dank woord. (Vervolg op pag 2) De verdediger van Westerling, jhr. mr. Beelaaerts van Blokland -be toogde Maandag jl.. dat dit verbaai van mr. Knottenbelt niet kon worden aangemerkt als een beschikking. De rechtbank heeft hem hierin zoals Dinsdagavond bekend werd ge volgd. TWEE MOGELIJKHEDEN. Er zyn thans twee mogelykheden óf de recliter-commissaris is het met de uitspraak van de rechtbank niet eens en handhaaft zijn eerste beslis sing, (in welk geval het O.M. niet nogmaals beroep kan aantekenen, doch slechts bij de Hoge Raad in cas satie kan gaan) öf de rechter-com- missaris stelt na een noodzakelyk nieuw verhoor van Westerling in andere terminologie een nieuwe be schikking op, waarvan dan alsnog de officier van justitie, indien nodig, in appèl zal gaan bij dezelfde Kamer van de Amsterdamse rechtbank, die het eerste beroep behandeld heeft. is het 40 jaar geleden, dat het Franse protectoraat over Marokko werd geproclameerd. is het 425 jaar geleden, dat het St. Jansklooster te Amersfoort door de Geldersen ^werd platgebrand. Napolitaan verdiende vermogen Met het uitgeven van waardeloze ridderorden De 57-jarige fotograaf Luca Be- nincasa is te Napels gearresteerd, omdat hij zichzelf tot „Prins Don Lu ca di Benincas" had verheven en in die kwaliteit niet minder dan 3000 mensen, tegen betaling van aanzien lijke sommen, had voorzien van rid derorden. Zijne koninklijke hoogheid had zijn klanten over de gehele we reld. Zelfs twee bisschoppen betaal den een lieve cent om ..onderschei den" te worden. Benincasa (die aan- vankelyk timmerman en later foto graaf was) heeft toegegeven met zijn speculeren op de menselijke ydelheid omstreeks 400.000 gulden te hebben verdiend. Toen de politie zyn woning binnen drong was hij juist bezig met het te kenen van een document, waarbij de president van Argentinië, Juan Pe- ron, werd onderscheiden met de „ster van de heilige militaire orde van San Andrea di Caffa", De „prins" heeft verklaard, dat het hem in 1948 bij zonder slecht ging, de mensen wilden niet gefotografeerd worden en hij verdiende geen cent. Omdat er „be slist wat moest gebeuren" heeft hij toen het plan van de ridderorden ont worpen. Hij geeft toe, destijds niet te hebben beseft dat er „zoveel ijdele suffers zyn, die een paar duizend gulden neertellen voor een perka ment met krulletters en een stuk ge kleurd lint". Moeilijkheden 4.lvl opgelost In September tentoonstelling in Den Bosch. De Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" deelt ons het volgende mee: De moeilijkheden, welke sinds eni ge tijd in de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" bestonden, zijn geweken. Dit bleek uit een dezer dagen onder leiding van de heer G. O. Sneep gehouden Vergadering van het hoofdbestuur, waarin weer van vertrouwen en onderlinge samenwer king getuigd kon worden. Op legale wijze werden de opengevallen plaat sen in het dagelijks bestuur aange vuld en werden de heren J. A. Stols, Em. Kallen, K. J. Kaan en D. J. Tonckens er aan toegevoegd. Besloten werd na de tentoonstel ling op 5, 6 en 7 September te Erus- sel op 9 en 10 September a.s .de na tionale trekpaardententoonstelling in Den Bosch te doen houden. Overname staalindustrie onwettig verklaard. Uitspraak van federaal rechter. Rechter David Pine van het Ame rikaanse federale gerechtshof te Washington heeft Dinsdag in een uit spraak verklaard, dat de opvordering van de Amerikaanse staalindustrie door de regering op 9 April j.l. on wettig is. Voorts vaardigde hij een voorlopige beschikking uit, waarin bepaald wordt, dat de status quo van het ogenblik, waarop de gewraakte opvordering is geschied moet worden gehandhaafd. Dit betekent, dat de -egering de loonsverhogingen, welke door de raad voor loonstabilisatic zijn aanbevolen, niet mag invoeren. Indien deze uitspraak een einde maakt aan de opvordering van de staalindustrie, betekent dit dat me taalbewerkers in staking kunnen gaan. daar zy in dat geval niet meer in dienst van de regering staan Men verwacht echter, dat de re; advocaten in hoger beroep gaan. Militaire politie arresteert pseudo-luitenant. Een jongeman, die in een fraai uniform van eerste luitenant, dat hij ten onrechte droeg, de Zutphense meisjes het hoofd op hol heeft ge bracht. is door de militaire politie, verdacht van oplichting, gearres teerd, aldus Het Parool. Vele meisjes waren de laatste we ken jaloers op een jongedame uit de Sprongstraat. die kennis had ge maakt met een knappe eerste luite nant met een jeep. Het tweetal toer de gelukkig door Zutphens dreven en 's avonds diste de luitenant bij het meisje thuis de daverendste verha len uit zijn militaire loopbaan op. Tot Zondagavond plotseling de M.P. in de Sprongstraat verscheen en by het meisje aanbelde. „Ja, de luitenant was thuis", werd er boven geroepen; de politie vorder de dat de man dan maar eens te voor- schyn moest komen. Toen dat ge beurde en een zware hand op zyn schouder werd gelegd, bleek de ver schrikte verloofde en haar ouders, dat de jongeman „maar" een doodge wone burger was, die zich alleen maar een mooi uniform had laten aanmeten om wat meer indruk te maken. Gevankelijk werd de man. zekere M. uit Deventer, weggevoerd, verdacht o.m. van oplichting te Vor- den en het niet gerechtigd dragen van een uniform. igerings- willen VERWACHT: ZONNIG. Zonnig weer met zwakke tot ma tige wind tussen Zuid-Oost en Oost. Opnieuw hogere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1