Zonen van Izaak en Ismaël zouden in vrede met elkaar kunnen leven Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk n: BOEK NIEUWE BELGISCHE NOTA OVER BENELUX STEMT TOT VREUGDE DINSDAG 29 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 EEN ZEEUWS PREDIKANT IN PALESTINA (IV) Rondzwervende Arabische stam vond welvaart bij de Joden Nu komt clan het verhaal van de sheik, U weet nog tvel, die man van (lie 28 vrouwen en heerser van dat Bedoeïnen kamp rond het stuwmeertje in de Negev. Hij had gezien, dat de Joden in vreedzame arbeid het land ko loniseerden, dat onder Arabische heerschappij eeuwenlang woestijn geble ven was. Hy had gezien, hoe de Joodse doktoren en verpleegsters bereid ua/e" «ok de Arabieren te helpen om van malaria, trachoom (een ver schrikkelijke oogziekte, die door gebrek aan hygiëne alle oosterse landen teistert en tenslotte tot blindheid leidt), schrikbarende kindersterfte en vele andere kwalen af te komen. Hij had gezien hoe de Joden in de afgelo pen jaren nooit grond geroofd of gestolen hadden, maar altyd eerlijk ge. kocht en zeer goed betaald, Hjj had hun de vriendenhand gereikt en op hun vreedzame bedoelingen vertrouwd. Ongemoeid reed hij dan nu ook in zijn jeep met dolk en mes gewapend door het nu Joodse Berseba. Pipercups staan, de kleine sport- toestelletjes, die de Joden aan het begin van de oorlog alleen maar had den en waaruit ze met de hand zelf gemaakte bommen op de Arabische Zijn vroeger zwervende stam, in de steppen slechts een armoedig bestaan had gevonden, legerde nu rond dat, door Joodse arbeid ge vormde meertje, waar de kamelen, schapen en geiten altijd water in overvloed hadden. Zijn mensen werden nu door Joodse krachten ook in mo derne landbouwmethoden onderwezen en kregen van de Israëlische rege ring grond, om daarop het geleerde straks in praktijk te brengen. Hun kinderen konden voor het eerst een school bezoeken en van de nadelen van het analfabetisme bevrijd wor den. Dit was het verhaal van de sheik. Zo had het overal in dit land kunnen zijn. Zo had de ellende van die ver laten dorpen en verschrikkelijke kam pen vermeden kunnen worden. Zo zou het nog kunnen, als de om liggende Arabische landen de uitge stoken hand van Israël zouden wil len grjjpen. Zo zouden de zonen van Izaiik en van Ismanuël in vrede naast elkaar kunnen leven. Deze sheik en zjjn vredig rond het meer grazende kamelen en de vrolijk spelende kin deren van zijn stam zyn daar de wel. sprekende getuige van. BOMMEN UIT „PRIMUS" Van uit dat kamp is de weg niet meer ver naar Berseba. Even vóór de stad zien We nog wat van de ves- tingswerken van Engelse artillerie stellingen, die daar tijdens de vorige oorlog aangelegd waren, om de le gers van Rommel tegen te houden, als ze bij El Alamein zouden zijn doorgebroken. Iedereen had dat toen nl. verwacht en koortsachtig had men daar midden in de steppe weerstands nesten aangelegd. Iets verderop is een klein vliegveld, waarop twee gele Toch is 'f zo I De inmiddels weer uit Pa lestina teruggekeerde predi kant uit Middelburg, ds. M. Enker, beschrijft in zijn vierde artikel de ervaringen van een Arabische sheik, die met zijn stam in Israël rust en vrede vond en daarmee bewees, dat de zonen van Izaak en Ismaël ook in vrede met elkaar kun nen leven. aanvallers wierpen. Vanwege het zacht-gonzende geluid van hun zwak ke motoren hadden ze die in een soort galgenhumor ,,onze primus" gedoopt. Langs een begraafplaats van Britse militairen, die daar nog in de eerste wereldoorlog tegen de Turken ge sneuveld waren, rijden we Berseba binnen. De kern is, wat het vroeger was, een stoffig Arabisch stadje, midden in de woestijn. Stenen huizen," die dikwijls slechts tot dc eerste verdieping gebouwd zijn. Als het zo ver was ging je er alvast in wonen en als je later meer geld had dan bouwde je wel weer verder. Ook dit stadje is door de Arabieren verlaten en de straten zijn nu overvol van Jo den, Joden uit Irak, uit Roemenië, uit Frankrijk, uit Brits-Indië en zo zou ik nog een hele poos door kunnen gaan, want uit zoveel landen zijn ze er na de stichting van de Joodse staat gekomen. De bevolking van Israël is uit niet minder dan 69 landen afkomstig. U kunt zich voorstellen hoeveel ver schillende talen ze spréken. Maar nu leren ze allemaal Hebreeuws en de hele jeugd en de meeste ouderen spreken het al. Na ongeveer 4000 jaar wonen nu hier de nakomelingen van Abraham, Izaak en Jacob, aan wié dit land beloofd was, maar die er zelf niet meer hadden dan een bron en de vergunning om hun vee te la ten weiden. Middenin de stad, die nu al 18-000 inwoners telt, is een modem inge richt ziekenhuis, één van de vele, die de Amerikaans-Joodse vrouwen organisatie „Hadassa" door het hele land heen gebouwd hebben. VREEDZAAM KANON Buiten opeens hele rijen rechthoe kige, moderne woonblokken. Daar achter een onwaarschijnlijk groot ka non. Bij nader bekijken blijkt het een zeer vreedzaam kanon te zijn. Het is een Amerikaanse machine, welke be ton spuit. Die huizenblokken, die we gezien hebben, bevatten telkens 4 gezinswo ningen en zijn er door dat betonkanon in de laatste 3 jaar als het ware uit de grond gespoten. Even verder bui ten staat al een klein fabriekje en zien We de betongeraamten van twee andere al klaar. Het éne wordt een glasfabriek, het andere zal grond stoffen uit de buurt tot aardewerk verwerken. Zo verryst een stad rondom een oude oase in de woestijn, een Arabier met tw~e kamelr - trekt langs de be ton gevaarten. iets verderop zien we een kudde schapen, door in het zwart geklede Arabische vrouwen voortge dreven. Een gelukkige ontmoeting tussen Oost en West, modern en oud. 252 In de buurt van het tegenwoor dige Abbadan waar de Engelsen met de Perzen kibbelen om de olie woonden en ruwe 3000 jaar gele den de Chaldeërs. Dit volk verover de in de 7de eeuw v. Chr. Babyion en werd daardoor de heerser over Babylonië en de erfgenaam van As- syrië. De Chaldeërs hébben de Ba bylonische taal, godsdienst en bescha ving overgenomen en de grote ko ningen over het z.g.n. Nieuw-Baby- lonische rijk, t.w. Nabopolassar en Nebukaanezar zijn dan ook geen echte Babyloniërs, maar Chaldeërs geweest. „Chaldeër" was VERRASSENDE INHOUD. Geen bezwaar tegen Nederlandse voorstellen De nieuwe Belgische nota over de Benelux, welke vorige week aan de Nederlandse regering werd overhandigd, heeft in Den Haag vol doening gewekt. Uit de nieuwe nota blijkt, dat van Belgische zijde geen enkel wezenlijk bezwaar bestaat tegen de Nederlandse" voorstellen van 18 Februari j.L Vooreerst blijkt uit de nieuwe nota duidelijk, dat men het eerste Belgi sche antwoord niet zo moet uitleg gen, dat België een spoedige .verwe- Westerling in „het hol van de leeuw". Uitspraak in hoger beroep-zaak over enkele dagen In gezelschap van zrjn echtgenote naam en zyn twee advocaten betrad Wes- voor de heersende klasse en de dynas- terling Maandagmiddag het gebouw tie en later vooral ook de erenaam van justitie aan de Prinsengracht voor priesters en daarna bij de Grie- te Amsterdam, waar door de Eerste ken en Romeinen een naam voor de Kamer van de Amsterdamse arron- beoefenaren der specifiek Babyloni- dissementsreehtbanlc, onder presidi- sche wetenschap: de astrologie. um van 3nr. b. de Gaay Fortman, Reeds sedert 2200 v. Chr. hadden }le{ ^oor de officier van Justitie aan- de Babyloniërs zich bezig gehouden getekende beroep tegen de vrijlating met het bestuderen der hemellicha- van De Turk" werd behandeld. De men, uit welker loop zij de toekomst Z3tting duurde drie kwartier. meenden te kunnen voorspellen. ZijAa£ het slot bepaalde de presi- tekenden toen bijv. de waarnemin-]éent dat de uitspraak eerst latei- pen op over maansverduisteringen, gedaan zai worden. Het tijdstip van waar onze moderne astrologen nog bekendmaking dezer beslissing werd nut van hebben. Maar de loaarnemin- v0]gens een der beide advocaten niet gen waren nog zeldzaam en geschied- I vastgesteld. Vermoed wordt, dat zij den bovendien zeer onnauwkeurig eniet °meer dan enkele dagen op zich onstelselmatig. Eerst sedert 747 v.zal laten wachten. Chr. werden systematische observaties D advocaten van Westerling zijn verricht over bepaalde bewegingen,jhr mr c H Beelaerts van Blok- conjuncties en opposities, over kleur, -{and ui£ Den Haag die de strikt ju- lichtsterkte enz waarvan nauwkeu- ridisch burgerlijke'zaken in de af- ri0 notitie werd gehouden. Helaas is faire westerling behartigt en mr. hiervan een gedeelte verloren gegaan. A G Veidhuis uit Naarden die zich De lijsten met waarnemingen van bj houdt met de indonèsisch-po- de Chaldese astronomen beslaan een uti g Z3jde van de zaak. ononderbroken periode van 360 jaar, J de langste reeks welke in de geschie denis der sterrekunde bekend is. Hierdoor was de Chaldese weten schap in de 5de en éde eeuw v. Chr. in staat, bewegingen van de zon en bepaalde planeten te berekenen per jaar, per maand, per dag, enz. met een zó verbluffende nauwkeurigheid, dat hun becijfering vaak slechts en kele seconden scheelt met de authen tieke cijfers van tegenwoordig. On danks de gebrekkige instrumenten, ivelke zij tot hun beschikking had den, hebben zij in de berekening van sommige omlooptijden van de maan de moderne astronomen zelfs nog overtroffen^ Dit kwam, wijl zij be schikten over een lijst met waarne mingen van de maan (naar hun me ning een van de belangrijkste hemel lichamen, die het lot der mensen be paalde) over een periode van 360 jaar. Een zo lange lijst staat geen sterrekundige van onze tijd ter be schikking, want de langste staat van observaties, waarop de Westerse we tenschap in dit opzicht kan steunen, dateert van 1750 en betreft de waar nemingen aan de sterrewacht van Greenwich. Maar ook zonder deze Chaldese ta bellen behoort de Babylonische we tenschap in onze herinnering te blij ven, want U en ik hebben dagelijks met de restanten daarvan te maken. H. Pétillon. zenlijking van de Economische Unie in twijfel stelt. Daarvan heeft men in ons land met vreugde kennis geno men. Van Belgische zijde is men over tuigd, dat een unificatie van de han delspolitiek der Benelux-landen te genover het buitenland zo spoedig mogelijk dient te worden nagestreefd. Wel stelt België, dat de interne economische politiek van de beide landen gelijktijdig zal dienen te wor den gecoördineerd. In de nieuwe nota wordt voorts ge zegd, dat er naar zal moeten worden gestreefd het deficit der betalings balans tussen de BelgischLuxem burgse Economische Unie en Neder land zo klein mogelijk wordt gehou den. In Nederlandse kringen is men van mening, dat de nieuwe Belgische no ta de wezenlijke bezwaren tegen de Nederlandse voorstellen heeft wegge- nomen. Het stemt tot vreugde, aat duidelijk blijkt, dat de Belgische re geling streeft naar een spoedige ver wezenlijking der Economische Unie. Er zullen nog tal van verschillen bestaan over de methoden, welke moeten worden gevolgd teneinde die Unie te verwezenlijken, maar men hoopt, dat in de besprekingen in de raad van presidenten daarover over eenstemming zal kunnen worden be reikt, opdèt daarna de laatste minis teriële conferentie zal kunnen wor den gehouden. H.M, Koningin Juliana viert morgen haar 43ste verjaardag. (Opname W. Schurman N.F.K.) «eutvs 1*1 een De directie van de N V. Diepenbrock en Reigers te Ulft, heeft besloten om de bestaande wachtgeldregeling, die zes maanden liep, te beëindigen, omdat de di rectie het niet langer verantwoord acht de huidige regeling aan tc houden in verband met het uitblijven van ver wachte belangrijke orders, o.a. uit Duits, land en Frankrijk. In de loop #van de volgende week zal een 250-tal arbeiders ontslag worden aangezegd, die succes sievelijk in de komende weken zullen Kworden afgevoerd. De huidige productie blijft gehandhaafd met ruim 1000 arbei ders. Te Steenbergen wordt gewerkt aan de bouw van een spinnerij ten be hoeve van de coöperatieve vlasfabriek „Dinteloord". De uitbreiding van het be drijf zal werk met zich brengen voor 70 Chiirchill heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat hjj voorlopig niet van plan is een minister voor Europese zaken tc benoemen. Twee Franse parlements leden hebben tijdens een diner, aange boden op kasteel Oud-Wassenaar in Den Haag, een Nederlandse onderscheiding gekregen. Het lid van de Franse natio nale vergadering, Catrice en de senator Marcelhacy, werden benoemd tot com mandeur in de Orde van Oranje-Nas- sau. Ede, dat tot dusver de eer kon opeisen, de oudste tweeling van- Neder land binnen zijn muren te hebben, heeft daarvan afstand moeten doen. Maandag morgen is n.L een der beide zusters. Ma ria MeilinkKoops, op 90-jarige leeftijd overleden. Tussen 5 Maart en 15 April zijn 57.470 rentespaarbrieven van f 25.— van de nationale leningen voor de wo ningbouw aan de postinrichtingen ver kocht tot een gezamenlijk bedrag van f 1.436.750. De 51-jarige mej. A. A. M. Derks, hoofdemployé le klas bij de P.T.T. in Arnhem, js.. met ingang van. 1 Mei a's. benoemd tot- - directeur vande P.T.T. te Schagen. De commandante van de Marine-Vrouwenafdeling, mevr. H. van Sloonten. hoofdofficier Marva 2e klasse, heeft ontslag uit de dienst ge vraagd. Vermoedelijk zal zij het korps op 1 Juli a.s. veriater. Maandag zijn twee ministers, parle- 16-jarige jongen bij Mierlo overvallen. mcntsleden en journalisten van de Afri kaanse Goudkust in ons land aangeko men. Zij zullen acht dagen in ons land verblijven en in die tijd een aantal indus triële bedrijven bezoeken. 6> De dagelijk se besturen van de stichting Bevordering bescherming bevolking en van het insti tuut Wettig Gezag, zijn tot wederzijdse overeenstemming gekomen over de basis, waarop in het vervolg de meest vrucht bare samenwerking bereikt zal kunnen worden. Voorspellingen Van twee ministers terugkeer „vrij zeker". Van slechts twee ministers in de huidige regering Mansholt en Staf is de terugkeer in het nieuwe ka binet practisch zeker te achten, al thans wanneer de partijen waartoe zij behoren aan de kabinetsformatie deelnemen. De heer In 't- Veld heet voorbe stemd om burgemeester Oud in Rot terdam op te volgen. Minister Lief- tinck wordt naar alle waarschijnlijk heid vertegenwoordiger van de Inter nationale Bank in het buitenland: men noemt in dit verband Tanger. Een nieuwe ambtsperiode van mi nister Joekes wordt zeer onwaar schijnlijk geacht. In de P. v. d. A. wordt, zo verneemt „Het Binnenhof', de mogelijkheid open gehouden, dat dr. Drees eventueel Sociale Zaken op zich neemt. Naast hem is mr. Van Rhijn echter een der „kanspaarden" voor dit departement. Minister Wemmers gaat hoogst waarschijnlijk ir. Groothof! opvolgen ais president-directeur van de Staats mijnen. Ook minister Mulderije zou niet in een nieuw kabinet terugko men. Van de professoren Beel en Al- bregts wordt aangenomen, dat beiden naar de toga terugverlangen. Ten aanzien van mr. Teulings, wiens animo voor verlenging van zijn ministerschap twijfelachtig wordt ge noemd, bestaat minder zekerheid. Terwijl voorts voorspeld wordt, dat de ministers Rutten en Peters van de Maandagmiddag is de 16-jarige nieuwe regering geen deel zullen uit- Fons Liebreks langs het Eindhovens 1 maken, aarzelen politieke kringen kanaal bij Mierlo overvallen. Hij werd I zich aan een uitspraak te wagen ten neergeslagen en beroofd van een aanzien van de heer Stikker. geldtas, inhoudende ongeveer 15. Voorts werd hem zrjn polshorloge ontnomen. De dader, een 17-jarige jongen uit Helmond, werd kort na de overval door enkele boeren en jon gens gegrepen en aan de politie over geleverd. Hij heeft een bekentenis af gelegd, maar kan geen motieven noe men. Boete van 5000 tegen gemeente Boxtel geëist. Voor de meervoudige economische kamer van de Arrondissementsrecht bank te 's-Hertogènboseh diende de zaak tegen de gemeente Boxtel. Deze gemeente zou 42 woningwetwoningen hebben laten bouwen zonder schrifte lijke Rijksgoedkeuring. De officier van justitie achtte het bewijs van de overtreding geleverd. Hij was bovendien van oordeel dat de gemeente Boxtel te kwader trouw ge handeld zou hebben en eiste een geldboete van 5000. Prof. v. d. Brink zou geneigd zijn de politiek voorlopig de rug toe te keren. Belita maakte weer enige hachelijke ogenblikken door. De dompteuse Belita van circus Mikkenie, die bij haar optreden met roofdieren door een leeuw werd aan gevallen en verwond, heeft ook te Heerlen enige hachelijke ogenblikken doorgemaakt. Terwijl zij haar leeu wen met de gewonde arm in een doek. presenteerde, ging plotseling door een defect aan de electrische installatie het licht in de tent uit, zodat Belita in de duisternis met de leeuwen in de kooi was opgesloten. Er heerste een angstige stilte rond de piste. De heer Klant, die zich bij de nooddeur had opgesteld, ging de kooi binnen en wist met Belita de onrustige dieren in bedwang te houden. Toen het de fect hersteld was, bracht Belita kalm en zonder haperen haar nummer. Westerling verlaat het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam. 79. Van een stukje hout dat hjj ergens had ge vonden, maakte Jimmy een geïmproviseerde kan delaar en toen de kaars eenmaal goed brandde, stuurde hij juffrouw Wabbel naar dat deel van de kelderruimte terug, waar commissaris Kwab- berteen en Kees Kleuntjes een beetje zaten bij te komen van de schrik. Op zijn onderzoekingstocht door de voorraadschuur van de bende van Dolle Dirk, wilde hij door niemand op de vingers ge keken worden en zeker niet door de weduwe Wab bel, die hem nu verteld had dat zij niets meer met die rovers en smokkelaars te maken wilde hebben, maar die hij toch nog maar half ver trouwde. „En dit is misschien nóg te veel", dacht Jimmy. Op zijn tocht door de onderaardse ruimte zette hij hiér en daar een brandende kaars neer, waardoor hij zich een goed beeld van de situatie kon vormen. Nu, de heren hadden héél wat goe deren bij elkaar geroofd. Of was dat allemaal smokkelwaar? Jimmy wist het niet en het kon hem op dat ogenblik ook weinig schelen. Hij speurde naar heel andere dingen. „Er moet hier ergens nog een verbinding met de buitenwereld zijn", peinsde Jimmy, „want het is onmogelijk dat zy al die vaten en kisten en mandflessen allemaal hier hebben binnen gebracht door het luik waar zij ons doorheen geknikkerd hebben". Het wereldgebeuien Schijnwerper op het Verre Oosten Twee gebeurtenissen hebben op het ogenblik de aandacht van de wereld weer eens in het bij zonder gericht op het Verre Oosten: de ratificatie van het vredesverdrag met Japan door de Ver. Staten en de jongste ontwikkeling in de wapen stilstandsbesprekingen in Korea. Wat dit eerste punt betreft, kan men vaststellen, dat deze ratificatie eerst door Washington cn daarna ongetwijfeld zeer spoedig ook door tal van andere mogendheden, die met Japan in oorlog waren in het al gemeen met weinig enthousiasme zal worden begroet. Behalve door de Jappen zelt natuurlijk, die nu hun soüvereinitcit herkrijgen van de Wes telijke geallieerden nog vóór de Duit sers zelfs. Hoever de betekenis van dit Ja panse vredesverdrag strekt. Is reeds meermalen uiteengezet tijdens de conferentie van San Francisco, toc-n de Amerikanen ondanks de tegen werking van de Russen èn ondanks de tegenzin van tal van andere mo gendheden (w.o. Nederland) hun wil toch wisten door te zetten en het werk van de Amerikaanse onderhan delaar Forster Dulles zjjn officiële cn Internationale bekrachtiging kreeg. Kort samengevat, komt ae zaak hier op neer, dat Japan wordt terugge bracht tot de grenzen van 1894 (toen het zyn eerste expansie-oorlog begon tegen China), definitief afstand doet van al zyn veroveringen in de Stille Oceaan en van zijn aanspraken op Korea, Zuid-Sachalin en Formosa, en er .verder mode accoord gaat, dat de Rioe-Kioe- en de Bonin-eilanden on der trusteeschap van dc Ver. Na- tie% worden gesteld met dc Ver. Sta ten als beheerder. Dit laatste Is natuurlijk ccn doorn in het oog van de Russen en van dc Aziatische volkeren, maar het is he laas niet de enige en zelfs niet dc scherpste. Veel meer zijn de Russen gebeten over het AmerikaansJa panse verdrag, dat onmiddellijk na het van kracht worden van het vrc- despact in werking moet treden cn volgens hetwelk de Amerikaanse be zettingstroepen wel uit Japan moeten verdwijnen, maar in een andere vorm er toch weer mogen blijven ook, om- Uncle ipan Sam nu eenmaal toestaat - moest toestaan natuurlijk op zijn vier voornaamste eilanden militaire bases te vestigen. De Amerikanen hebben zich nu een maal vast in het Verre Oosten ge nesteld en zij zullen de verworven losities heus niet ten pleziere van doskou of het Aziatisch nationalis me prijsgeven! Het is wel merkwaardig maar misschien niet toevallig dat de ratificatie van het vredes verdrag met Japan vrijwel samenvalt met een ontwikkeling in de wapen stilstandsonderhandelingen voor Ko rea in Pan Moen Djon, welke zich weliswaar nog niet geheel duidelijk aftekent, maar toch doet vermoeden dat ook hier een beslissend stadium is' aangebroken. Op veel punten wa ren "de onderhandelaars het de laat ste wéken reeds eens, maar er bic ven enkele struikelblokkende uit wisseling van krijgsgevangenen, het toezicht op het naleven van de bc- standsvoorwaarden en misschien nog enkele andere kwesties. Maandag werd gemeld, dat de eer ste plenaire bijeenkomst van de dele gaties sinds half-Februarl werd ver daagd, waarschijnlijk om de Noord- Koreanen en de Chinezen gelegenheid te geven met hun regeringen (en met Moskou!) overleg te plegen. Dat alles doet vermoeden dat er iets in de lucht hangt, wat overigens ooit niemand behoeft te verbazen. Beide partyen verlangen immers naar 't einde van de strijd en de moeilijkheid schuilt nog voornamelijk in het feit, dat men noch in Washington, noch in Moskou blijkbaar goed weet, wat cr verder zou moeten gebeuren wanneer de wa- genstilstand eenmaal bereikt was. •an zal immers weer onderhandeld moeten worden over een definitieve regeling van de politieke situatie in Korea en daaraan zitten meer pro blemen vast dan men voorlopig meent te kunnen oplossen. Want aan gaat het niet eens alleen om Noord en Zuid-Korea, maar ook om China, om Formosa, om Tsjang Kai Tsjek, om JapanEn al mogen de Ame rikanen en hun politieke vrienden nu vrede met Japan sluiten, de Russen zyn zover beslist nog niet, zeker niet zolang vrede met Tokio zou bete kenen, dat Washington er de eerste viool blijft spelen. De 21-jarige G. J. E.. die vorig jaar November van zijn bed af hij lijdt aan t.b.c. met een kogeltje uit zijn windbuks het linkeroog van de 7-jarige Frits van d, K. uit Blarieum trof. werd Maandag veroordeeld tot 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 Jaar. Frits zijn oog zal nimmer meer in orde komen, want de lens is vertroebeld. EEN OVER: VERPLEEGSTERS Boeken over doktoren cn verpleeg sters trekken steeds een groot le zerspubliek en daarom zal ook de pas in de „Muidertoren"-: eks ver schenen roman „Houdt de lamp brandende" van Sheila Mackay Rus sell haar weg naar het lezerspubliek wel vinden. Men vindt in dit werB een levendig relaas over de drie op» leidingsjaren, die de Engelse leer ling verpleegster Susan met haar jaargenoten doormaakt. De ontwik kelingsgang van het meisje als ver pleegster, van het skelet uit de stu diezaal af via de eerste ..echte" pa tiënt en nachtdienst, naar de ope ratiezaal, wordt meermalen raak be schreven, waardoor deze roman on getwijfeld tot het betere genre van de „ziekenhuisliteratuur" behoort. Jean McConnel zorgde voor geestige tekeningen en Clara Eggink voor een goede vertaling. Houdt de lamp brandende. Sheila Mackay Russell. Uitgave „De Mui dertoren", Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5