NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis ZEEUWSCH-YLMNDFREN AARDENBURG II EN HULST II EINDIGDEN GELIJK 'dissel Zeeuws -Vlaanderen DINSDAG 29 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSEOOURANT Gouden jubileum Centraal Genootschap Het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingoorden en Gezond- heidskoJomes viert dit jaar z'n ^ou den Jubileum. Begonnen werd in een eenvoudig huisje te Egmond aan Zee. door de onderwijzer A. C. Bos. Thans is het Centr. Genootschap uitgegroeid tot een grote organisatie, van ongeveer 600 plaatselijke verenigingen. Bijna 200 000 kinderen van alle °"e- 'zindten werden in deze halve eeuw verpleegd, kmderen, zowel uit de stad als van het platte land. Ook uit Zeeland worden jaarlijks minstens, 120 kinderen in één van de twaalf tehuizen verpleegd aan zee of in bos. Het gouden jubileum wordt nu dienstbaar gemaakt aan het streven om het nog steeds nijpende tekort van verpleegruimte op te heffen, door een nationale inzameling, om te komen tot opbouw van het in de oorlog ver woeste Emma- Kinderhuis te Wijk aan Zee, hetgeen betekent dat elk jaar enige honderden kinderen meer opgenomen kunnen worden. De vele afdelingen werken hard om dit jaar eén of meer jubileumkinderen uit te zenden hetgeen f 500.per kind kost, waarvan f 400.bestemd is voor de opbouw van het Emma- kinderhuis. Bovendien zijn in alle provincies Gewestelijke Comité's gevormd, die gelden trachten in te zamelen. Daar toe zendt het Zeeuwse Gewestelijke comité aan bedrijven, sportverenigin gen, vakbondsorganisaties, Groene Kruisver., scholen, etc., etc., circu laires waarin gevraagd wordt om een bescheiden bijdrage als huldeblijk en sympathie. Er moet een bedrag van 250.000 gulden ingezameld worden om de bouw en restauratiekosten te kunnen dekken. In het werk-comité Zeeland namen zitting; Mevr. E. Vermaasvan Ko nijnenburg. Kinderarts, Middelburg; de heer L. C. Broer. Wilhelminadorp; mevr J. A. Israël-Maas, Goes; mevr. A. Koning-Groenendaal, Zierikzee; zr. C. H. J. v. Nieuwenhuize, Scharendij- ke; mevr. O. J. Mijs-Sturm, Oostburg; zr. C. de Wolf, 's H. Arendskerke; mevr. L. Glerum-Stevense, Wemeldin- ge; J. A. Lemaire.Arnemuiden; mevr. A. Spuyman-Stuurman, Vliss.; Zr. K Geleijnse. Axel; dokter A. I. Vos, Wolfaartsdijk; A. F. van der Pluym, Vlissingen, zr. J. Nijhof, Nieuwer- kerk, (Z.), zr. A. van der Klooster, Arnemuiden. Het comité van aanbeveling wordt gevormd door: prof. dr. J. C. van Loc keren Campagne te Oostkapelle en de doktoren K. Pels, Schoolarts, te Terneuzen; A. Looyen, Schoolarts te Goes; P Tazelaar, Schoolarts te Vlis singen; J. D. Fransen v. d. Putte, Schoolarts te Baarland; J. M. de Koek, Schoolarts te Zierikzee; J. v. d. Heul, Schoolarts te Terneuzen. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein namen zitting in het landelijk erecomité. Gunstige berichten van de Waddenzee. De berichten, die van de Bruinisser vissers uit de Waddenzee doorkomen, zijn wat de hoeveelheid aanwezige mosselzaad betreft, tamelijk optimis tisch. Het .schijnt, dat de zaadval vo rig jaar gunstig was en dat er on danks de najaarsstormen, toch nog wel wat is over gebleven. Minder gunstig schijnt de voorraad halfwas te zijn, het mosselzaad, dat bij gunstige groei aan het eind van het seizoen 1952 zou kunnen worden geleverd als consumptiemosselen. Oostburg FILMCLUB GAF TWEEDE AVOND Zaterdagavond hield de filmclub Oostburg in het Ledeltheater haar tweede' filmavond. In zijn openings woord vertelde de voorzitter, de heer C. Fourdraine, dat uit de nu bekende cijfers van de gehouden enquête ge bleken is, dat 61% van de invullers muzikale films prefereert. Daarna volgde feerst een technisch filmpje over de poging om steeds weer nieu we en betere kleurstoffen te verkrij gen, toen een geestig poppenfilmpje en ten slotte de hoofdfilm „La Tra- viata" naar dc opera van Verdi. De ze vijftien jaar oude film bleek voor de muziekliefhebbers nog een zeer grote aantrekkingskracht te bezitten gezien de grote opkomst. Een succes volle avond voor de jonge filmclub! HONDE VAN VV. Z. VLAANDEREN Zaterdagavond vergaderden in Ho tel Mabesoone te Oostburg de ver schillende wielersportverenigingen uit West Zccuwsch Vlaanderen. Er waren afgevaardigden van bijna alle clubs aanwezig. Besproken werden de mo gelijkheden om te komen tot een ron de van West Zeeuwsch Vlaanderen, te organiseren door de Wielersport vereniging van Oostburg met assis tentie van de andere wlelersportver- enigingen. Aangenomen kan worden, dat deze ronde er zal komen indien de verschillende autoriteiten hun toe stemming verlenen. Tijdens het ver rijden van deze ronde zullen te Oost burg wedstrijden worden gehouden voor nieuwelingen. AANBESTEDING Door het architectenbureau ir W. J. Bruijnooge te Schoondijke werd aanbesteed het bouwen van een land huis aan de mr Risseeuwstraat te Oostburg. Voor perceel I, het metsel-, timmer- smeed- en loodgieterswerk Onder voorzitterschap van burge- werd ingeschreven als volgt; R. Ver- meester J. A. Leenhouts kwam de straeten te Oostpurg f 21.980; I. de raad van de gemeente Retranchement Bliek, Schoondijke f21.380; P. Sim- In openbare vergadering bijeen. Be- pelaar, Oostburg f21.200; P. Barra, sloten werd, aan de Vereniging van Oostburg f20.905; H. Verweij,. Oost-1 Nederlandse Gemeenten een subsidie burg f20.790; Vic. Verstraete, Hoofd- van een halve cent per inwoner toe plaat f 20.300. te kennen, in verband met haar 40- Voor perceel II, het electriciteits- I jarig jubileum. Het voorstel van B. werk, luidden de inschrijvingen: Adr.en W. om 125.bij te dragen voor van Dale, Oostburg f790; Abr. v. d.1 de aanleg van een electriciteits-kabel Meulen, Schoondijke f 668. naar het perceel N. 118 in deze ge- KLOK ALS GESCHENK. Naar ons nog wordt medegedeeld, is bij de opening van de nieuwe technische school te Oostburg door de oud-leerlingen een eïectrische klok als geschenk aangeboden. De klok, die in de hall van de school is aangebracht, geeft door middel van een claxon automati sche tijdseinen. Nieuwvliet VEERTIG JAAR POLDER- ARBEIDER. Donderdag 1 Mei a.s. zal het veertig jaar geleden zijn dat de heef I. P. v. d. Lijcke te Nieuwvliet als poldei-arbeider in dienst trad bij het Waterschap Cadzand en later bij dc Waterschap Het Vrije van Sluis. Woensdagmiddag zal het bestuur van het waterschap officieel afscheid nemen van de heer v. d. Lijcke, die de leeftijd van 65 jaar heeft be reikt. Aardenburg VERGADERING SOCIËTEIT. De Sociëteit „Spoor tot Vriend schap" te Aardenburg hield haar algemene ledenvergadering. De reke ning over 1951 sloot met een nade lig slot van 138,48. Op de begro ting 1952 kwam een post nadelig saldo voor van 419,78. In de plaats van de heer M. van de Plassclie, die zich niet meer herkiesbaar stel de, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Henry Sr. Getracht zal wor den weer in het 'bezit te komen van een biljart, Retranchement GEMEENTERAAD BIJEEN. RAAD SLUIS Nieuwe rekening-courant- overeenkomst. De gemeenteraad van Sluis kwam Maandagavond in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester P. F. van Hootegem, daar de heer S. v. Hal na een ziektepe riode weer aanwezig kon zijn. De agenda vermeldde het aangaan van een nieuwe rekening-courant overeenkomst met ingang van 15 Mei a.s. De bestaande rekenlng-cou- rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten kon namelijk door een veel voordeliger contract vervangen worden. De gemeente kan nu beschikken tot een saldo van 500-000 k 3 Breskens FEESTAVOND AMBONEZEN. Te Breskens werd in het voorma lige arbeiders-logeerkamp ,,de Haan" door de aldaar verblijven Am bonezen een feestavond gegeven ter gelegenheid van de tweede verjaardag der onafhankelijkheids proclamatie van de Republiek der Zuid' Molukken. Aan deze geslaagde avond werk ten mede.de Ambonezen-band ,,Soea- -- - -- T--- ra Maloekoe" en een Ambonees deling ook geschikt als school voor kinderkoor. Verder werden door kin- algemene ontwikkeling en biedt zij deren en volwassenen Ambonese ®P allerlei gebied vele mogelykhe- Terneuzen VOORLICHTING OVER HET LYCEUM Zaterdag werd in Du Commerce te Terneuzen een bijeenkomst gehouden waarin ouders van leerlingen samen kwamen met leraren van het open baar lyceum. De leiding berustte bij de rector van het lyceum ir. G. Wes terhof. Als doel van deze bijeenkomst Eaf Ir. Westerhof aan: het geven van ïlichtingen aan de ouders over de studiekansen, welke de lyceumleerlin gen hebben, wanneer ze de tweede klas gepasseerd zijn. De onderbouw van het lyceum is gemeenschappelijk, maar na de tweede klas kan men verschillende richtingen uit. Spreker gaf deze richtingen aan en legde er de nadruk op, dat men wel, wanneer men eenmaal heeft gekozen, zich aan de gedane keuze moet houden, i Hulst II Daarna besprak de heer G. E. van Aardenb. II Halsema de aard van het gymnasia- Honten. H le onderwijs. Bij vele ouders is wei- Oostburg H nig bekena over de werkwijze bij dat Steen H onderwijs en het doel. Gebleken is, dat de combinatie H.B.S. en gymna sium in een lyceum een groot succes is. Het doel van het gymnasiaal onder wijs is voorbereiding tot het hoger onderwijs en het wordt als zodanig ook tot het hoger onderwijs gerekend. Spreker gaf aan voor welke vor men van hoger onderwijs het gymna sium opleidt en wees er op. dat de gymnasiale afdeling niet alleen aan de leerlingen ideeën geeft, waarvoor de H.B.S. nu eenmaal kan zorgen, maar daarnaast is de gymnasiale af- K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Breskens III thans leider in de reserve eerste klasse B. Het is In de reserve eerste klasse A op een beslissingswedstrijd uitgelo pen. Hulst II en Aardenburg II wonnen namelijk belde hun laatste wed strijd en wel met 6—1, waardoor beide ploegen gelijk zyn geëindigd. Een bijzondere vermelding verdient hierbij nog het doclgemlddelde van Hulst: 10122! De beslissing om de onderste plaats is evenwel ook nog niet ge vallen, zodat de spanning er in deze afdeling nog volop inzit. volksdansen vertoond. Voorts werd een toneelspel in 4 bedrijven opgevoerd, dat in beeld bracht hoe destijds de vrije Repu bliek werd uitgeroepen. Het geheel werd door het talrijke publiek zeer op prijs gesteld. Schoondijke GEMEENTEAMBTENAREN VERGADERDEN. In een te Schoondijke gehouden vegadering der onderafdeling West Zeeuwsch Vlaanderen van de Neder landse Bond van Gemeenteambtena den. Na de pauze werden vele vragen festeld en het bleek, dat de docenten ereid waren over elke leerling ad vies te geven wat betreft de aanleg voor het volgen van de H.B.S.-afde- ling of de gymnasiale afdeling. De rector sprak een slotwoord, waarin hjj ouders en leraren dankte voor hun komst. Sluiskil BEKERWEDSTRIJD BILJARTEN'. In hotel „De Kroon" te Sluiskil, wer den Zaterdagavond de prijzen uitgereikt aan dè deelnemers van de handicapwed- ren, werd het bestuur overeenkom-strijd om de beker, uitgeloofd door de stig het reglement van 3 tot 5 leden *- uitgebreid. De nieuw gekozen be stuursleden zijn de heren "P. J. Woit- tiez, gemeentesecretaris te Breskens en P. L. de Wispelaere, gemeente-ont vanger te Sluis. Alvorens met het af werken van de agenda te beginnen, herdacht de voorzitter het plotseling overleden lid, mej. J. S. Risseeuw, in leven werkzaam bij de gemeente secretarie te Breskens. Men besloot deze zomer een verenigingsuitstapje naar Brussel te maken. Na afloop van de vergadering werden de Rijks- landbouwwinterschool en de Land- bouwhuishoudschool te Schoondijke bezichtigd. meente, werd zonder hoofdelijke De inschrijvingen voor perceel UI, het glas-, schilders- en behangers- stemming aangenomen. Aan de Ne- werk luidden: J .van Lare, Schoon- derlandse vereniging voor sociale dijke fi513; Fa de Sutter. Oostburg f 1373; J. de Bliek, Schoondijke f 1290. AANBESTEDING In hotel „De Eenhoorn" te Oost burg werd door het architectenbu reau L. W. Rosenkranz uit Oostburg aanbesteed, het bouwen van een woonhuis voor de heer M. A. Aal- brègtse te Aardenburg. Er werd in geschreven als volgt: H. Leenloiegt, Aardenburg f22.400; P. Simpelaar- v. d. Vijver, Oostburg, f 22.250; Pleus en Bruijnooge, Aardenburg f 21.800; J. Herman, Oostburg f21.580; c.v. Iz Bossand en Zoon, Oostburg f21.420; A'. J. Risseeuw, Oostburg f20.950; H. Verweij, Oost burg f 20.543; P. Morel Jr, Oostburg f 18.600; Gebr. Verstraeten, Oostburg f 17.649. De gunning werd aangehouden. EJEI.B.O. DIPLOMA. In de R.K. lagere school te Oost burg werd het examen afgenomen voor het diploma E.H.B.O. De he ren doctoren L Buskop uit Oostburg en Z. C. Salomé uit Axel waren de examinatoren, de candidaten waren deels opgeleid op de R.K. E.HJB.O.- cursus en deels op de E.H.B.O.-cur- sus van het Rode Kruis. Geslaagd zijn de heren Ed. Ghjjs, P. de Neve en mej. A. Dierikx, al len te Oostburg, van de R.K. E.H. B.O.-cursus. Van de cursus van het Rode Kruis slaagden: mevr. J. de HulluLu- teijn en de beer W. Bakker uit Schoondijke, de dames Jac. Dees en M. P. Kwekkeboom uit Waterland kerkje, mevr. C. A. Baasvan Hou- cke, mevr. A. M. RobijnEversdijlc, mevr. C. M. RobijnBaas en mej. G. A. Verbunt en de heren F. Bak ker A. J. Baas, J. P. Babijn, P. J. la Óasse, Jac. Locht en M. Riemens, allen te Oostburg. zorg aan minder validen werd een subsidie van 10 toegekend. Van het Protestants tehuis „Rozenoord" te Sluis was een dankbetuiging bin nengekomen voor een verleende sub sidie. Bij de rondvraag werd door de heer J. de Hullu-Risseeuw opgemerkt dat de beplanting in de Dorpsstraat erg te lijden heeft van de jeugd. De heer J. A. A. Pattist zag graag ver betering aangebracht aan het pad over de duinen en de heer J. F. Kor- nelis verzocht een lantaarn te plaat sen op de Braamdijk. „TOT WEDERDIENST BEREID" De toneelgroep West Zeeuwsch Vlaanderen van de Nederlandse on derwijzersvereniging gaf in hotel „De Zwaan" te Schoondqke twee achtereenvolgende avonden een uit voering ten bate van de plaatselijke afdeling van „Volksonderwijs". On der grote belangstelling werd opge- werd het toneelstuk „Tot weder dienst bereid", dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. FEESTPROGRAMMA KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid van Koningin nedag heeft de Oranjevereniging te Schoondijke een feestprogramma vastgesteld. Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur zullen in de zaal van de heer v. Rosevelt kindervoorstellin gen worden georganiseerd met een poppenkast, een goochelaar en kin derfilms. Om half zes wordt het startschot gelost voor een wieler wedstrijd voor nieuwelingen over een afstand van 65 km over de weg SchoondijkeTol. Des avonds wor den de feestelijkheden besloten met een muzikale rondwandeling door .Oefening Kwaekt Kracht." RATTENKOLONIE TE SCHOONDIJKE. In de watergangen te Schoondijke huist momenteel een zwarte ratten- kolonie. Om deze ongewenste gasten kwijt te raken zal men maatregelen tot bestrijding nemen. Axel ONGEVAL MET MOTOR. Te Axel stak bij „Het Plaatje" plotseling een kind de weg over, juist op het ogenblik dat de motorrijder L. uit Sluiskil passeerde. Deze tracht te nog uit te wijkeh, doch het kind liep plotseling terug, waardoor een botsing onvermijdelijk was. De heer L. kwam te vallen, liep enkele been wonden en vermoedelijk een hersen schudding op. Hij werd naar het zie kenhuis te Sluiskil overgebracht. Het kind kwam met de schrik vrij. heer M. Stockman. Aan de winnaar van deze wedstrijd. A. J. Dourleyn werd door de heer L. Meert als oudste deelnemer de beker uitgereikt. Aan F. de Bock werd tevens eon beker uitgereikt voor de behaalde hoogste serie (35 car.). Voor iedere deel nemer waren er fraaie prijzen. Eindstand le pr. A. J, Dourleijn, 11 pt. 2e pr. F. de Bock, 8 pt. 3e pr. G Wullems, 7 pt. 4e pr. Leo Meert, 7 pt. 5e pr. A. J. de Krijger, 6 pt. 6e pr. F. Molet, 6 pt, 7e pr. M. Stockman, 6 pt, 3e pr. A. v. Esbroek, 5 pt. Het geheel werd met een gezellig on der-onsje besloten. E.M.M. II Ria W n 18 14 3 1 31 101—22 18 15 1 2 31 60—26 18 12 1 5 25 74—37 18 10 1 7 21 53—40 16 8 1 7 17 51—40 16 7 1 8 15 51—41 17 5 1 11 11 39—62 Hoofdplaat H 18 4 1 13 9 36—84 P.SJv II 17 2 3 12 7 25—81 IJzendijkc II 18 3 1 14 7 lo73 Ook in de reserve eerste klasse B blijft de spanning er tot het laatste in. Biervliet H had kampioen kun nen zijn, maar Breskens lil sneed dc Bierviiete naren de pas af, zodat Bier vliet zijn laatste wedstrijd persé moet winnen om nog gelijk te kunnen ko men. Breskens IH Zeelandia II Biervliet II Cllnge II Axel Hl De Zeeuwen II Sluiskil II VOLTBAL Hontenisse won op het nippertje •In de laatste minuut van de wed strijd Hontenisse-EMM wist de mid- voor van Hontenisse het winnende doelpunt te scoren, doordat de kee per van EMM de bal niet onder con trole kon krijgen. Reeds in het eer ste kwartier van deze match liep EMM een 1-0 achterstand op, toen de rechtsback van de Vlissingers de bal met de hand speelde en de toegeken de penalty onhoudbaar werd inge schoten. De voorhoede van EMM toonde zich weer zeer onproductief zodat het ondanks verwoed aanvallen vóór de rust niet meer tot doelpun- kwam. Tien minuten na de rust, toen EMM er kennelijk wat beter begon in te komen, scoorde Millenaar on houdbaar de gelijkmaker. Hierna werkte Hontenisse zich los zodat voor het EMM-doel gevaarlijke mo menten ontstonden, doch herhaaldelijk werden juweeltjes van kansen ge mist Het was wel een hard gelag voor EMM, dat, toen ieder zich al met het idee van een draw had ver zoend, Hontenisse het winnende doel punt uit het vuur wist te slepen. Met 2-1 kwam het einde. SCHAKEN SIMULTAAN-WEDSTRIJD. Het schaakseizoen van V.S.V. te Suliskil is besloten met een simul- taan-wedstrijd. Na de opening door de voorzitter, de heer Tacq, werd de uitslag van de onderling gespeelde competitie bekend gemaakt Dit jaar zijn er 2 kampioenen, namelijk de he ren J. v. d. Sluis en G. Schooff, bei den met 10 Va punt. Hierna weixl een simultaan-wed- strijd gespeeld aan 15 borden door de heren Voorhans en Quakkelaar van de schaakclub Terneuzen. In tegen stelling met de andere simultaan-wed- strijden deden deze heren om beur ten een zet. De2e wedstrijd ging dus niet om het resultaat, maar was meer als les bedoeld. Amerikaans oordeel over de Katyn-moord. Commissie uit het Huis van Afgevaardigden „Russen zijn de schuldigen". Alvin O'Konski. republikeins lid van de commissie van het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden, die een onderzoek heeft ingesteld naar de massamoord, die in de afgelopen oor log in de bossen van Katyn, op vijf tien duizend Poolse officieren en in tellectuelen is gepleegd, verklaarde Maandag bij zijn aankomst'uit Pa rijs op het vliegveld van New York. dat de commissie aan het lid s?an het Amerikaanse hooggerechtshof Robert Jackson, zal vragen, waarom er ten tijde van de te Neurenberg tegen de Duitse oorlogsmisdadigers gevoerde processen, niet tevens een onderzoek is ingesteld naar deze massale af slachting. Jackson was bij de pro cessen te Neurenberg leider van de Amerikaanse openbare aanklagers. O'Konski zeide, dat de commissie by haar onderzoek heeft bevonden, dat de Russen deze massamoord hebben gepleegd. „En vrijwel al het bewüs- materiaal, waarover wij thans de be schikking konden krijgen, was ook beschikbaar ten tijde van de proces sen te Neurenberg". Westelijke Grote Drie vragen opnieuw om opheldering. OVER RUSSISCHE NOTA INZAKE DUITSLAND. In het ontwerp van het Westelijke antwoord op de tweede Russische nota inzake Duitsland, wordt gezegd, dat de drie Westelijke mogendheden elk voorstel betreffende een onpartijdig onderzoek naar de omstandigheden voor het houden van verkiezingen in Duitsland zullen overwegen. Aldus is Maandag van gezaghebbende zijde te Londen meegedeeld. Het antwoord, dat vorige week te Londen door des kundigen is opgesteld, wordt thans door de drie mogendheden bestudeerd. Volgens dezelfde bron vragen de Westelijke mogendheden nadere bij zonderheden over het Russische voor stel. Zij verklaren echter ook. dat het verleden de waardeloosheid van. vier- mogendhedenbesprekingen over de betrokken kwestie heeft aangetoond. Tramkaartjes als loterijbewijzen Op de trams en de bussen te Dja karta is een premiesysteem voor de Hanswecrtse Boys eindigde dank zij een zege op R.C.S. Hl op de vierde plaats, terwijl Volharding H ook nu •eer geen overwinning behaalde. Kruüüngcu H 14 12 2 0 27 49-19 Kwadend. I 14 11 2 1 24 51-21 Middelburg IV 13 6 3 4 15 39-35 Noormannen H 14 5 1 8 11 32-35 Hansw. Boys II 14 6 2 6 14 13-36 R.C.S. lil 13 4 1 8 9 31-41 Zeelandia III 13 3 1 9 7 20—42 Vo>harding -i 13 0 1 11 2 24—60 Retranchement slaagde er in in dc tweede klasse B de puntjes by Mid delburg V weg te slepen. 12 8 1 12 8 4 11 7 1 11 5 4 12 4 2 11 3 1 3 17 35—22 2 16 24—16 3 15 35— 22 2 11 28—13 6 10 23—26 7 16—28 11 0 1 10 1 10—44 15 12 3 0 27 62-11. 14 8 1 5 17 45-27 14 7 0 7 14 37-42 14 4 2 8 10 20-43 11 0 0 11 0 3-44 Biervliet IH Retranchem. I Zuldzande I Middelburg V Groede II Zuiddorpe sloeg jn de tweede klas se C Vogelwaarde II en kwam daar door in puntenaantal gciyk met Hon tenisse lil. Met nog vier wedstrijden voor de boeg behouden de Zuiddor pers de beste kansen. Zuiddorpe I Hontenisse III Koewacht II Corn Boys III Graauw I 16 11 3 18 11 3 18 6 3 10 5 0 2 25 17-26 1 25 74-48 9 15 36-41 5 10 32-42 16 4 2 10 10 32-44 Vogelwaarde II 14 2 3 9 7 18-40 Breskens IV begint in de derde klas se B Sluis II aardig te bedreigen, zo dat er in deze afdeling nog alles kail gebeuren. 13 10 0 3 20 39-19 11 8 2 1 18 45-14 13 4 4 5 12 30-41 14 3 2 9 6 30-61 11 2 0 9 4 28-38 Sluis II Breskens IV E.M.M. III Retranchem. II Oostburg III Sluiskil III zorgde in dc derde klas se C voor een verrassing door Steen III er onder te houden, terwijl Hon tenisse IV Graauw II nog iets vaster op de onderste plaats drukje. Hulst IH 17 16 0 1 82 113-23 Rapenburg II 15 10 1 4 21 59-38 Steen Hl 19 7 1 11 13 56-83 Sluiskil ni 16 5 2 9 12 41-62 Hontenisse IV 15 5 1 >9 11 38-61 Graauw II 38 4 1 13 9 40-81 JUNIOREN. Junioren A: Groep A: Walcheren IArnemuiden I 11; Zeelandia I •Vlissingen I 09; RCS II Schoondijke I 05; RCS ISeroos- kerke I 72. Groep All: Goes IKapelle I 4 2: Hansw. Boys IGoes II 40. Junioren B. Groep BI: EMM I— Zeelandia I 31; Middelburg I— Oostburg I 43 Vlissingen I Walcheren I 32; De Zeeuwen I Nieuwland I 42. Groep Bil: Middelburg HlVlis singen IV 11; De Zeeuwen III VCK I 0—5; De Zeeuwen II—Vlis singen III 20; Breskens IRCS 180; Goes IMiddelburg H 73. Groep Bill: Wemeldin~e IGoes II 120; 's-Heer Arendskerke IKloe- tinge I 2—1. Groep BIV: Zierikzee IRenesse I 0—3. KORFBAL. Swift neemt de leiding in de eerste klasse. In de korfbalcompetitie won Swift Zaterdag in de eerste klasse met passagiers en het trampersoneel in- I "iet 9—1 VIC>S, zo- wnprri Vnnr dat de Middelburgers thans de lei- gevoerd. Voor de passagiers fungeren de nummers van de gebruikte tram kaartjes als bewijzen van deelneming in een loterij, die maandelijks trekt en waarbjj, behalve een geldprijs van 1000 rupiah, prijzen in natura be schikbaar worden gesteld. Conduc teurs en wagenbestuurders krijgen 10 proeent van de opbrengst der eerste honderd verkochte kaartjes, 15 pro cent van de volgende honderd en 20 procent van de opbrengst der kaar tjes boven dat aantal. De eenheids prijs per rit is gesteld op 60 cent. De laatste tyd zijn er veelvuldig klachten geweest over het meerijden van passagiers zonder plaatsbewij zen. 61. „Kom jongs, we gaan eerst die deurwaarder zijn geld betalen, anders kunnen we nog niet op de „Kraak". Ik vind het zonde van het geld, maar er zit niets anders op!" Ze stapten het kan toor van de deurwaarder binnen en ze troffen die met een ernstige blik in zijn ogen aan. „We komen het geld betalen!" zei Kappie. „Alstublieft! Nu kunnen we zeker wel weer weg varen, wat?" „Dat zal niet zo ge makkelijk gaan!" zei de deurwaarder ernstig. „Ik ben opgebeld door een zekere neer Smith, ie mand in verzekeringen, die me zei de sleepboot vrij te geven en hij waar schuwde me tevens voor de twee oplichters, die hem een vals contract hadden laten tekenen. Ik heb nu ontdekt, dat die twee schurken zich op uw schip bevin den, en het lijkt me toe, dat ze zich daai maar niet zo vanaf zullen laten jagen. Ik ma il aan de havenpolitie, die ik al gewaarschuwd heb, mee te nemen!" De maat en de meester waren verbleekt. „De ellende staat weer voor de deur!" jam merde dc maat. „We hebben de „Kraak" voor altijd verloren!" „Dat staat tc bezien!" zei Kappie grimmig. „Ik zal ook meegaan!" zei de deurwaarder. „Het recht moet zegevieren, vind ik!" Even later liepen Kappie, de maat en de meester in gezelschap van de deurwaarder en de ha venpolitie langs de kade naar de „Kraak" toe. ding hebben genomen. TOGO behaal de een vrij onverwachte grote zege op SSS en S cam polo wist maar ter nauwernood de punten bij Seoltoweg te halen. In de tweede klasse zette Oiympia zijn opmars voort en stond Eendracht zelfs geen tegenpunt toe. Swift II kwam tegen Vitesse maar net met de hakken over de sloot. De uitslagen luiden: le klasse: SwiftVios 91; SeoltoScampo- lo 0—1; SSS—TOGO 0—7. 2e klasse: Eendracht- Olympia 0 4; Swift H—Vitesse 2—1.' 3e klasse A: KVLSwift IV 3— VKVZuidwesters O—0; Storm vogelsBKC 31. 3e klasse B: Swift VAnimo 1 2; MadjoeVKV n 100; Fortuna —Atlas 2—8. 3e klasse C: Elto—Zeelandia H 32; Scampolo IIIODS 15; VolhardingVOPO 14, 3e klasse D: Elto II—Tjoba II 3 —3; Olympia HVZOD 20; WKV Kats 2—6. Adspiranten A: De PoelScampo lo 5—0; Tjoba—VOPO 2—0. Adspir anten B: Swift Kwiek Swift Snel 1—5; Zuidwesters—VKV ui tg.; Animo BKV 01. Ingedeeld werden alsnog: ln de 3e klasse B: Swift VI; in de 3e klasse D: SSS H en in de adspiranten B- klasse: Swift Vlug. TENNIS UITSLAGEN TENNIS- COMPETITIE. Tweede klasse: Animo IMiddel burgse T.C. I 44. Derde klasse: Drive ISjef I 44; 't Halve Maentje IAnimo H 44. Vierde klasse: Aliddelb. T.C. n 't Halve Maentje II 62; Middelb. T.C. IHKruiningen 35; Ludo et Emergo HGoesse Sla Raak 62; Hulster Ambacht IHulster Am bacht Hl 80; Smash IILudo et Emergo I 17; Sjef IHAnimo m 2—6; Ludo et Emergo IHHul ster Ambacht H 17; Hulster Am bacht V—Smash I 6—2; Sjef H— Drive II 36.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11