NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis Zmin Zijpe BATAVUS WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND Nieuws in een Noiedop KEUR VAN TOILETTEN OP SHOW TE MIDDELBURG WOENSDAG 23 APRIL, 1952 BR OV INC I ALE ZEEUWSE COURANT Dronken kok sprong over boord. Toen de Nederlandse kustvaarder „Van Brakel" de Westhaven te Ter- neuzen binnenvoer ontstond aan boord van dit vaartuig twist tussen de scheepskok K. v. Z. uit Vlaardin- gen en de stuurman van de „van Brakel". Beide mannen gingen elkaar te lijf tot de kok, die zwaar beneveld was, plotseling overboord sprong en half in het water terecht kwam. Hg werd in de bootsliedenwacht te Ter- neuzen opgenomen en later door de politie van reisgeld voorzien om zich naar Rotterdam te begeven, daar zijn schip reeds was doorgevaren. HET T.B.C.-ONDERZOEK. In de O.L. school te Waarde werd een instructie vergadering gehou den met de medewerkenden aan het huisbezoek in verband met het be volkingsonderzoek op t.b.c. in deze gemeente. In deze vergadering zette burgemeester J. C. van Burg het doel en het nut van het onderzoek uiteen en besprak hij de te volgen werkwij ze. Alle inwoners van Waarde zullen worden bezocht daartoe heeft iedere huisbezoeker(ster) een wijk toege wezen gekregen, zodat zo spoedig mogelijk met het werk kan worden begonnen. Op 13 Mei a.s. zal het de finitieve onderzoek gehouden wor- Goes VOORJAARSVERGADERING GROEP T.W.A. In hotel „Centraal" te Goes hield de groep Technische Waterschaps ambtenaren ln Zeeland haar algeme ne voorjaarsvergadering. De vergade ring werd o.a. bijgewoond door de secretaris vanhe t dagelijks bestuur van de Bond van Middelbare en Ho gere Technische ambtenaren, van welke bond de groep T.W.A. in Zee land een onderdeel uitmaakt. De voorzitter, de heer J. A. A. Mol, deed in zijn openingswoord enkele mede delingen over de werkzaamheden van het groeps- en het hoofdbestuur in de afgelopen periode. Gedurende de laatste maanden werd van div. colle ges zeer veel medewerldng ondervon den, zowel voor wat betreft het exa men voor waterbouwkundige in Zee land, als voor verbetering van de po sitie der leden. Het regelmatig aan passen van de examen-eisen aan die der techniek, maakt het mogelijk, dat het diploma Zeeland zijn goede naam blijft behouden. Het in het jaar 1897 gestichte weduwenfonds kon thans geliquideerd worden. Men zal trachten ook dit jaar weer een excursie te or ganiseren, al dan niet samenvallend met de najaarsvergadering. CENTRUM VOOR KRAAMZORG VOOR ZUID- EN NOORD BEVELAND Onder voorzitterschap van dokter P. Staverman te Heinkenszand ver gaderde Dinsdagmiddag het algemeen bestuur van de Stichting Centrum voor Kraamzorg voor Z. en N. Be veland in Hotel Centraal te Goes. In de vacature van zuster Thomas sen, die per 1 Januari jL vertrok we gens verandering van werkkring werd tot 2e leidster-docent benoemd zuster M. Dieleman, voorheen werk zaam in het ziekenhuis te Terneuzeh die reeds sedert 15 Januai'i jl. tijde lijk deze functie waarneemt. De secretaris de heer A. de Lange, deelde in zijn jaarverslag mede dat in het jaar 1951 556 kraamvrouwen van een kraamverzorgster door het Bureau werden voorzien tegen 510 in 1950 met 6733 verzorglngsdagen (in 1950 6231). In verband met vijfjarig bestaan van het Centrum gaf spreker een overzicht, waarbij hij opmerkte dat in 1947 van de 2009 levend geboren en op de Bevelanden en Tholen 11,7% werden behandeld door kraamzorg en in 1951 plm. 33%. Ondanks het dalend geboortecijfer steeg elk jaar het aantal verzorgin gen door het Centrum. Kraamvrouwen van alle richtingen en gezindten en maatschappelijke po sitie worden geholpen. Het spreekt vanzelf, dat bestuur, leidsters, docenten en kraamverzorg sters de reputatie van het Centrum hebben hoog te houden. Vervolgens deelde spr. mede, dat op 31 Dec. 1951 bij het Centrum werkzaam waren 29 gediplomeerde kraamverzorgsters en 2 leerlingen en dat de nieuwe cursus is^begonnen met 8 leerlingen. Het Centrum is nog steeds gevestigd in het pand Oostsin- fel 70 te Goes, maar spr. hoopte, dat innenkort met de bouw - van een nieuw Medisch Centrum kan worden begonnen. Nadat de heer. J. Straub te Kloetin- ge een gunstig rapport namens de commissie van onderzoek had uitge bracht, werd de rekening, toegelicht door de penningmeester-, de heer J. M, Traas te Kloetinge, vastgesteld met een nadelig saldo van f 1271,52, dat uit de reserve kan worden gedekt, zodat geen bijdrage van de aangeslo ten Groene Kruisverenigingen be hoeft te worden gevraagd. De begro ting voor 1952 werd vastgesteld met een eindcgfér van f 23.780.in ont vangst en uitgaaf. De penningmeester werd met alge mene stemmen herkozen en nam zijn herbenoeming aan. Zuster J. Fuijkschot, districtsver pleegster, vertoonde tenslotte een Groene Kruisfilm, die met aandacht werd gevolgd. Gepasseerd 21 April Telegraaf 9. de Bue. Telegraaf 12, de Jonge. Jacobus, Gouverneur. Telegraaf 19, Kievit Dam- co 62, Wanders. Adma, van Leeuwen Uriitas 12, Kok. Damco 65, Van Gent. Fraternite 10, van Hemelrijk. Rival, van kaam. Familietrouw, den Outer. Truus, Touwslager. Isala 5, Bokslag. Maria, Pols Perle, Huyzen. Italia, de Bijl. Stella Ma- ris, van Hulst. Polonia, Maasbommel. Julier. Hanssen. Rissa, v. d. Berg. Sam- bria, Smits. Annie, de Wijs, Hispania, Pauwels. allen naar Rotterdam. Vinke- veen, Wassenaar. Stad Amsterdam 12, Zaal. Stad Amsterdam 7, Korst an je. Ara bia, Emans. Stad Amsterdam 1, Merre- laar. Gea, Raukema. Jura, Keijzer. Ju dith, v. d. Ouden. Amstel 7, Dhondt. Confido, Hempenius, allen naar Amster dam. Adriana, Faass, naar Schiedam. Ma rie Louise, Bliek, naar Gennep, Cor, Ker- pel, naar Geertruid>enberg, Louis, .van Gimst, naar Kerkdriel. Wipi, Jiscoot, naar Vlaardingen. Dory, Sutterer, naar Zwol le. Christina, de Kong, naar Arnhem Verandering, de Koning Gans, naar Kam pen. Alphan, Kleine, naar Gorinchem Catharina, van Veen. naar Leeuwarden. Lemavi, Hoekstra, naar Utrecht. 3 Ge broeders, Bauwens, naar Oude Tonge. Ambulant, de Waal, naar Werkendam Anamar, Gooshouwer, naar Dordrecht Trijntje, Pleket, naar Goes. Alvracht 7. van Verre. Salf 4, Rycquart. Alvracht 15. v. d. AdeL Noordster, v. d. Molen. Fan- to 35, Pöcke. Rheinunion 3, Stevens. Mon- nique. Ruitenberg. Moerdijk, Koers. Eva 8. Friedrich. Rensch, Griebel. Adolpbine. Reijniers. Rhenus 86, Kirdorf. Eahia. Schoots. Adma, de Vree. Padoue, Thys- sen, allen naar Duitsland. Poitou, Bleij, naar Straatsburg. Neska 3, Staal. Goe- land, Haas, naar Basel. Wilmar, Dome- nie. Telegraaf 18, v. d. Mast. Chateau La- fite, Senger. Saigon, Bach. Antigone. Grass. Morgen, Derivaux. Bak 303, de Jong. Jurancon. Holle. Cathalina, van Baaien. Telegraaf XI, Huibrechts. Tele graaf 17, Snoek. Express 38, Swartjes. Broedertrouw, Broeken. Telegraaf 4, de Been. Telegraaf 16, Hoek. Rene, van Rumpst. Sebastian, München. Telegraaf 21, Vendeville. Amstel 6, Schreuders. Amstel 8, Heijboer. Bourgeuill, van Hil' ten. Mannelstein, Senger. Magiane, Pau wels. Corma, Verhulst. Nideck, van Holt Wilhelm Tromberend, Meijer, Arenarea. Ssczerbinski. Navexmotor 9. van Damme. Mosel 103, Ebling. Merkur, Adler. Af hankelijk, Potters. Odenwald, Kosten. Janna Cornelia, Schouten. Amstel 15. Bontekoe. Wubbina, Branbergen. Ex press 3, Oehlef. Frontignac, Weiss. Math. Stinnes 115, Koch. Navexmotor 1, Blom- maert. Lucia, Stoop. Verandering, RU- kers. Uri, Ploegaart Antome, v. d. Gie- sen. Unterwalden, Meng. Express 39. Maessen. Max Grossmann, Meiners. Leo- vilie, Klarenaar. Stad Amsterdam 6. Been. Dordrecht 5. Theunisse. Vrienden trouw, Kwint. Nieuwe Zorg, Suiker. Tre- vista, Puylaart, Jannetje, de Jong. Cen- trust 4, v. d. Pluym. Stad Amsteddam 3. Durinck. Rijn Schelde 18, Durljck. Rijn. Schoots. Moldau, de Jonge. Rijn Schelde 2k, Blommaert Vertrouwen, Bergsma Stad Amsterdam 8, Waterham. West- friesland, Lindhout. Juma, Leunis. Wico. Muller. Persia, Bom. 5 Gebroeders, van Rijk. Egglshorn, La'gler. Rupel, v. d. Wiel. Hoop op Welvaart, Sandifort Gean. v. d, Tuuk. Leba, van Vijven. Velp, Top. Res Nova. Hovestadt, allen naar België. Marktberichten EIERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren f 1.98 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uit betaald. Bericht handelaren: Kipeieren 10'/a ct., kleine kipeieren 10 ct., ganseieren 20 ct., kalkoeneieren 13 ct!, eendeieren 9 ct. GRAANBEURS GRONINGEN. 22 April. Rode tame 21.25—25; witte tarwe 21.25—26; inlandse rogge 30.25— 33.75; wintergerst 30.2535.50; zomergerst 30.2536 25; witte haver 24.2529.50; kar- w ij zaad 50.504-63.50; kanariezaad 30.35— 38; blauw maanzaad 60.6085.60; lijn zaad witbloei en blauwbloei 40.5052. RAAD KORTGENE. Geschil om een auto.... In de gemeenteraden van Kortgénc en Wissekerke is vrij uitvoerig gedis cussieerd over een kwestie, die reeds uit het vorig jaar dateert en die gaat over de auto van de hulpkeurmeester voor de vee- en vleeskeuring. In de jongste raadsvergadering van Kortgene is de zaak van alle kanten opnieuw bekeken. De voorzitter, bur gemeester A. A. Schuit, verklaarde tenslotte niet veel meer te willen zeggen, omdat de kwestie zijn per soonlijke belangen en de gemeentebe langen raakt. Toen vorig jaar de centrumgemeen te Wissekerke zich genoopt zag een hulpkeurmeester aan te stellen voor de vee- en vleeskeuringsdienst op N.- Beveland, werd aan deze keurmeester als vervoermiddel een auto beloofd. De auto werd gekocht, maar in de zomer bleek dat voertuig tamelijk overbodig en men verkocht het weer Dat deed men ook al omdat een verlies voor deze dienst werd geraamd en bezuiniging geboden was. Toen in het najaar de huisslachtin gen toenamen bleek toch, dat een auto nodig was voor de hulpkeurmeester. B. en W. van Wissekerke moesten daarvoor een oplossing vinden. Aan vankelijk wilde men een nieuwe auto bestellen, nadat men getracht had de auto van de burgemeester van Kort gene tijdelijk te huren. De burgemees ter ging daarop evenwel niet in. Wel was hij later bereid zijn auto te verkopen aan de keuringsdienst. Daar toe werd uiteindelijk besloten. Hiermee was de vleeskeuringsdienst uit de nood, doch voor de beide ge meentebesturen begonnen de moeilijk heden pas. In de raad van tWissekeke was men namelijk van oordeel dat burgemeester Schuit zijn wagen voor delig had verkocht en dat een taxatie rapport had dienen te worden opge steld. Zelfs gebruikte een wethouder van Wissekerke een heel onprettig woord over- de transactie. Prompt kwam het gemeentebestuur van Kort gene toen met het voorstel, dat men in een openbare vergadering van een der beide raden de zaak ^;ou bespre ken. Het bestuur van de gemeente Wissekerke meende echter, dat de opinie van de raad reeds voldoende tot uiting was gekomen. In de jongste raadszitting van Kort gene vatte de heer M. J. van Hee de kwestie kort samen: óf voor de autó van de heer Schuit is inderdaad te veel betaald, óf de voorzitter had mis schien niet mogen leveren aan de ge meente "VVissekerke. Liever had de voorzitter'' gezien, dat in het eerste geval open kaart was gespeeld. Mis schien heeft de gemeente Wissekerke ook een fout gemaakt, door slechts bij één verkoper van automobielen naar de prijs van een dergelijke wagen te informeren. Na nog enige opmerkin gen van de verschillende leden die op de onderscheidene punten van het geval hun eigen visie gaven, verklaar de de voorzitter dit belangrijke agen dapunt voor afgedaan. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 22 April: Fruit voor export: Jonathan A 69, id. BC 59. id. I 53—70, id. II 41—50. Goudreinetten I 5459. Golden Delicious I 5979, id. II 4244. Bramley Seedling I 45.10—46.20, idem n 33. Gewone veiling: St. Remy 3245. Goud reinetten 3947. Golden Delicious 32—61. Jonathan 3549. Bramley Seedling 3036. Comtesse de Paris 3132. Golden Deli cious (stek) 20—27. Jonathan (stek) 16— 22. Kroetappels 3—15. VAN TOT De heer F. Termont, vroeger te Hoofdplaat, is benoemd tot ontvanger van 's Rijksbelastingen te Maastricht. De in Axel gehouden Emmabloemcol- lecte bracht f 267,30 op. Op Maandag 28 April a.s. hoopt het echtpaar A. van Britsom—H. van Re- moortel te Axel, zijn 55-jarige echtvereni ging te herdenken. De heer D. uit Kapelle slipte bij het nemen van een bocht in Yerseke met zijn motorrijwieL De motor werd vrij ernstig beschadigd, terwijl de heer D. schaaf wonden aan armen en benen opliep. Met een juist passerende auto werd de heer naar huis vervoerd. Het ligt In de bedoeling van de be- stuurdersbond te Yerseke om dit jaar weer een Meifeest te organiseren, waar aan mede zullen werken, de plaatselijke afdelingen van de P.v.d.A., de Vara en de Nieuwe Koers. In. de kerk van de Gereformeerde Ge meente te Krabbendijke hoopt prof. G. Wisse op 6 Mei a.s. des avonds om 7.30 te spreken over „De aankomst in de hemel uit de grote verdrukking op aar de". De Typografische Studieclub gaf Maan dagavond in de bovenzaal van café Groe- newegen te Middelburg een filmavond, waarbij de heer Sirksma, chef van de reclame-afdeling der N.V. Proost Brandt te Amsterdam, een inleiding hield. Te Goes is opgericht een junioren-af deling van ae Eerste Goese Hengelsport vereniging, met 18 leden en de volgende bestuursleden: Ko Bruggeman, voorzit ter; Jan van Dalen, secretaris en Maar ten Rinkhoud, penningmeester. Ook de jeugdige hengelaars zullen In de Goese haven wedstrijden houden. In een bijeenkomst van Ned. Herv Jongeren ie Breskens sprak wika H. Boi- din over het onderwerp „Ik wil wel ge loven. maarwaarop een contact avond mei discussie volgde. Daarna tra den enkele meisjes in schetsjes op en werd het Paasspel „Toen het nog don ker was" opgevoerd. In Britse persberichten wordt de mo gelijkheid genoemd van een samenkomst van Stalin en premier Nehroe van India ln dc a.s. zomer. Wanneer de oorlog in Korea in de zomer afgelopen zou zijn, zou Mao tse Toeng waarschijnlijk tot de be sprekingen worden uitgenodigd. In Bolivia zullen in de laatste helft van dit jaar algemene verkiezingen worden ge houden. Amerikaanse geleerden trach ten op het ogenblik atoombommen te vervaardigen uitgaande van andere ele menten dan plutonium, waterstof of ura nium. Dit heeft de directeur van het atoomlaboratorium van Los Alamos (Nieuw Mexico) verklaard. Op 21 Mei zal Koningin Juliana zich tezamen met prins Berahard en de vier prinsessen aan boord bevinden van de „Piet Hein", dat dan een lint voor de Tielse Prins Bern- hardsluis in het Amsterdam-Rijnkanaal doorvaart. Perzische technici zijn er in geslaagd een installatie van de olieraffi naderij te Abadan voor de vervaardiging van smeerolie weer in bedrijf te stellen De ballpoint wordt van de Zweedse scholen verbannen. De leraren in schoon schrijven menen, dat de ballpoint het schoonschrift tot schade zou zijn. In Groningen opereert de laatste dagen een groep vandalen, die vooral in het stads centrum van Groningen grote schade aan brengt aan ruiten, winkels en woonhui zen. Zij bewerken met een glassnijder de winkelruiten. MODE-PARADE 1952 „Smaakvol, modern en draagbaar voor een ieder" (Van onze speciale verslaggeefster). Wanneer dc lente haar intrede in ons land doet. wordt zij steevast begroet door twee jaarlijks terugkerende verschijnselen. Het ene is de grote schoon maak, het andere de voorjaars-modeshow. En de show schijnt het in aantrek kingskracht te winnen van de schoonmaak, getuige het grote aantal dames, dat zowel gistermiddag als gisteravond in de Concert- cn Gehoorzaal tc Mid delburg een fraaie collectie voorjaars- cn zomerkleding heeft aanschouwd. Voor het eerst sedert vele jaren kon Middelburg weer zulk een mode festijn beleven, dank zij de samen werking van een aantal actieve win keliers. De getoonde toiletten kregen een bijzonder relief door het keurig bijpassende schoeisel, de hoeden, de handschoenen en tassen, waarvoor o.m. gezorgd was door de fa. wed. C, Paterik, het magazijn „De Arend'" en het Lederhuis ~Byou". De mode-magazijnen „Dc Duif" en de firma H. Meijer verzorgden de show, waarin ongeveer zestig model len werden getoond door charmante Amsterdamse mannequins, die 'hun moeilijk vak uitstekend beheersten. De japonnen, deux-pièces, tailleurs cn mantels, die de revue passeerden, ver- De enige fiets met de 5 plussen No.3i In rubber opgehangen tpalborden Ingrijpende maatregelen in woonwagenvraagstuk Stichting van kampen wordt overwogen. Er zullen ingrijpende maatregelen worden genomen ten aanzien van de woonwagenkwestie. Dit blijkt uit het rapport der staatscommissie vervan ging armenwet houdende nieuwe re gelen Inzake woonwagens. De com missie heeft haar rapport vergezeld doen gaan van een ontwerp van wet met memorie van toelichting. Op het ogenblik is de toestand zo, dat men thans nog op vrij grote schaal in wagens, welke niet voldoen aan redelijke eisen van hygiëne en zedelijkheid mag wonen en rondtrek ken. Sinds 1918 is het aantal woon wagens zelfs gestegen van 700 tot 2600. Talloos zijn echter'de klachten van de gemeentebesturen en van de bewoners uit de omgeving van woon wagenstandplaatsen omtrent de over last, welke van woonwagenbewo ners wordt ondervonden. De hoofdgedachten, welke in het rapport zijn ontwikkeld, houden een trekverbod in, en beogen concentra tie in per provincie aan te wijzen kampen, behoorlijke materiële voor zieningen en voldoende toezicht, als mede goede gelegenheid te schep pen voor het onderwijs aan jeugdige woonwagenbewoners. Dit alles Zal slechts bereikt kunnen worden door Deskundigen zijn van oordeel dat in elk geval 20 kampen aanwezig moe ten zijn met voor elk kamp een capa citeit van 40 k 50 woonwagens De kampen, welke sober doch op soc'iaal verantwoorde wijze zullen worden in gericht, zuilen gelegen zijn in streken waar voldoende werkzaamheid is te vinden. Het is noodzakelijk, dat thans op afdoende wijze in het woonwagen- vraagstuk wordt ingegrepen. Ge schiedt dit niet, dan zal oplossing van het vraagstuk allengs moeilijker worden. Immers, wanneer men be denkt, dat de meeste woonwagenge zinnen kinderrijke gezinnen zijn met naar schatting zes kinderen per ge zin, dan betekent dit, dat over ca. 20 jaren het aantal woonwagens met 30 zal zijn vermeerderd. Engeland zal zo nodig nog meer versoberen In een overzicht voor 1952, dat een onverbloemd, doch optimistisch beeld van de economische situatie in Engeland geeft, heeft de Engelse legering verklaard, dat Engeland nieuwe en nog strengere versobe ringsmaatregelen zal treffen, indien zulks nodig mocht zijn om de Dosïtie van het pond sterling te versterken. ■■Pip. jen van dergelijke maatregelen voorliet En gelse volk ook mogen zijn, zo zeide de regeling, de gevolgen van het uitblijven van maatregelen zouden onmetelijk veel erger zijn. De ernstige gevolgen, die het ver lies van de olie-industrie in Perzië en de betaling van aflossingen op Amerikaanse en Canadese leningen voor dc betalingsbalans van Enge land heeft, zullen in 1952 waarschijn lijk niet geheel overwonnen kunnen worden. Als resultaat van de invoer beperkingen zullen er evenwel be langrijk minder deviezen voor scheepsvraeht worden uitgegeven, terwijl voorts de beperking van de reisdeviezen een jaarlijkse deviezen- besparing tot het equivalent van 25 millioen pd. st. zal'opleveren. Verder worden de regeringsuitgaven in het buitenland besnoeid. Beurs voor landbouw, zuivel en visserij. 1 Mei wordt de expositie te Utrecht geopend De raad van beheer van de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs be sloot in October 1951 de agrarische afdeling te lichten nit de algemene na-jaarsbeurs en een aparte agrari sche Jaarbeurs in het voorjaar te organiseren. Als uitvloeisel van dit besluit wordt van 1 tot 7 Mei in de Vredenburggebouwen en op het Croe- selaanterrein te Utrecht een interna tionale beurs gehouden voor land bouw, zuivel, visserij en techniek. Donderdag 1 Mei 's morgens negen uur wordt de expositie geopend door minister S. L. Mansholt. In de Jaarbeursgebouwen aan het Vredenburg wordt een expositie-op pervlakte van 11.500 m2 bezet door 138 exposanten van machines en werk tuigen voor de zuivelindustrie. Op het Groeselaanterrein, waaraan 6000 m2 van het veemarktterrein zal zijn toe gevoegd. wordt 30.000 m2 ingenomen door 561 inzenders van machines, werktuigen en gereedschappen voor de land- en tuinbouw, zaaizaden poot- goed, transportmiddelen, kortom alle producten die op de een, of andere wijze toepassing vinden in de land en tuinbouw. De hallen zijn gereser veerd voor exposities van de platte, landsvrouwen onder de naam ..Wo ning en kleding voor ons". Voor het eerst wordt aan de beurs een afdeling visserij verbonden, ten einde in binnen- en buitenland de aandacht te vestigen op de betekenis van de visserij voor de noodzakelijke aanvulling van de voedselvoorziening. In de afdeling visserij wordt te vens aandacht geschonken aan de visserij-productiemiddelen, te weten het schip en de daarvoor nodige outil lage, zoals scheepsbouw, machines en hulpmiddelen. 56. Ze meerden het vrachtschip en de duik boot keurig langs de ka de. „Be zie niemand!" zei Kappie verbaasd. „Ik had toch gedacht, dat er wel iemand op de kade zou staan om dat vrachtschip in ontvangst te nemen! Iemand zou het toch kopen en dan zouden wij ook ons geld krijgen!" „Daar heb je de ellende weer!" zei de Maat. „Nu is er niemand! Dus geen geld! Wat doen we hier nu eigenlijk? Hebben we daarom al die narigheid meegemaakt? Ben ik daarom bijna verdron ken, toen ik overboord viel?" „Ik zal de wal eens opgaan!" zei Kappie. „Er zal hier wel een havenkantoor in de buurt zijn, die er meer van af zullen weten dan wij", Kappie voegde de daad bij het woord en even later liep hjj een havenkantoor binnen „Ik ben de kapitein van de sleepboot „Kraak" en ik ben hier juist met een vrachtschip aan- gekomen, dat hier verkocht zou worden. Weet U daar iets van af?" „Nooit van zoiets gehoord!" zei de man, waar Kappie tegen gesproken had. „Hier worden nooit schepen gekocht. Als het zo was, zou ilt het wel weten, want er gebeurt hier niets zonder mij. Ik ben namelijk de directeur van dit havenbedrijf. Vaart U maar rustig weer met dat vrachtschip terug. Dat neemt maar plaats in, en morgen verwachten we drie bin nenkomende schepen, dus ruimte moet er zijn!" toonden seen uitzonderlijke nieuwig heden, waren niet extra-vagant en verdienden daardoor allen het prae- dicaat „smaakvol, modern en draag baar voor een ieder" ten volle. Er waren vele eenvoudige modellen, die door het aanbrengen van een kleine garnering (liefst a-symmetrisch, want dat is de grote mode!) toch een uiter mate gekleed cachet kunnen krijgen. Enkele modekleuren voor het ko mende seizoen? De combinatie zwart- geel is zeer geliefd, zowel voor ja ponnen als voor hoeden. Voorts is er de zg. „lindcbloescmklcur". een tint die het midden houdt tussen groen, geel en grijs. Een japon in deze kleur, die gecombineerd was met een bij passende swagger, sorteerde een ver rassend effect. Ook grijs, in vele nu ances, blijft favoriet, vooral bij de tailleurs. Bij deze laatste zag men veel het ..dwarse streepje" dat. mits goed cn deskundig verwerkt, ook zonder bezwaar door forsere figuren gedra gen kan worden. KNIEVAL.... Een combinatie waarvoor elke Hol landse vrouw een knieval zou willen doen, was het zeer fraaie trois-pièces, bestaande uit effen rok, gestreept jas je en daarover heen een geruite swag ger. Voor wie zich iets dergelijks kan aanschaffen, betekent dit in ons kou de landje een onschatbare en tevens zeer fraaie garderobe-aanwinst. Ottoman zal deze zomer zeer veel verwerkt worden, vooral in deux-piè ces. Verder is er het z.g. „èver-glace". zowel voor geklede japonnetjes als voor zonnejurkjes, dat evenals het kreukherslellende ottoman zeer prae- tïsch in het dragen is: het hoeft n.J. bijna nooit gestreken te worden. Tenslotte nog iets over de klassieke witte blouse: deze wordt tegenwoor dig vaak van nylon vervaardigd. Zij die nog een witte vacantie-blouse no dig hebben eu het geld ervoor over hebben, doen er goed aan, zich een nylon exemplaar aan te schaffen. U wast het des avonds uit, laat het dan 's nachts drogen en kunt het de vol gende ochtend zonder strijken direct weer gebruiken. Ideaal voor vacantie- gangers! Ook deze modeshow werd besloten met de traditionele bruidsstoet, waar in „slechts" de bruidegom mankeerde, maar waarin een uiterst charmante bruid, geflankeerd door twee bruids meisjes het ontbreken van het man lijk element voor de aanwezigen ruim schoots vergoedde! Hc-t bruidstoilet dwong aller bewondering af, evenals de kleding van de „schoonmama" en de bruidsmeisjes. ZEER GESLAAGD. De belangstelling voor dit evene ment was zo groot, dat gisteravond de foyer van de Concert- en Gehoorzaal moest worden ingeschakeld óm alle belangstellende dames te kunnen her bergen. Ook uit Vlissingen en andere omliggende plaatsen op Walcheren was men gekomen om te zien wat Koningin Mode voor het komende sei zoen te bieden heeft. Men heeft er geen spijt van gehad. Niet slechts vanwege de zeer geslaag de show, maar daarnaast vanwege de prettige sfeer, geaccentueerd door het pianospel van ae heer Ab Lichten- dahl. Voor uitgebreide en smakelijke thé- complets hadden verschillende Mid- delburgse banketbakkers gezorgd en zo kon men in de Zeeuwse hoofdstad dank zij voortreffelijk teamwork ge nieten van een waarlijk „provinciaal" mode-gebeuren. Nagekomen advertenties. Heden ging van ons heen onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, SARA DE KLERCK, in de ouderdom van 79 jaar. Goes: M. J. MAZURE— DE VOS J. C. M. MAZURE MARIE JO Goes, 22 April 1952. Liever geen bezoek Heden overleed zacht en kalm, in het Zieken huis „Bethesda". in de leeftijd van 86 jaar, on ze vroegere trouwe huisgenote Mejuffrouw P. DE JAGER V. J. J. SPECKENS Vlissingen, Badhuisstraat 29, Heden ging van ons heen, onze lieve Tante PIETERNELLA MAR G RET I LA DE JAGER, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam: M. G. VONK— BROEKSMA. Vlissingen, 22 April '52 Condolean ti e-adres Van der Manderestraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9