PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Amerikanen zagen A-bomexplosie op televisiescherm Een predikant uit Zeeland zal Moskou bezoeken BILT Kanflijn Vandaag .r IN KLINIEK WAAR DE WIEG VAN MARGRIET HEEFT GESTAAN WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 195e Jaargang - No. 96 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Fagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer enH.A. Bosehardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 8475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Finlar.dstraat 2, telef. 16. Terneuzen B rouwerjjstr. 2. Zierlkzee N Bogcrc- Woensdag 23 April '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 et. per mm. Mintmun p. advertentie 13.- Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties tmax 8 regels» van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. 160 GROOTSTE BOM, DIE OOIT GEBRUIKT IS Troepen ingeschakeld bij proefneming Boven Yucca Flat, het atomische proefterrein in Nevada, is Dinsdag de grootste atoombom, die ooit in de Verenigde Staten tot ontploffing is ge bracht, uit een vliegtuig geworpen en ontploft. Het was voor de eerste maal dat het Amerikaanse publiek het verschijnsel kon zien en horen door middel van de televisie. Aan deze proefneming werd ook deelgenomen door eenheden van het Amerikaanse leger. In mangaten van iets meer dan een meter diepte bevonden zich, op een afstand van slechts 4.8 kilometer van de plaats van ontploffing, grondtroepen, die een zware schok hadden te weerstaan. Vrijwel onmiddellijk na de ont ploffing werden de troepen op vrachtauto's weggevoerd, teneinde te voor komen, dat zij met dc radio-actieve stof in aanraking zouden komen. Boven het „atoom-rookgordijn" verschenen daarop vliegtuigen, waaruit 120 valschermjagers sprongen. Er zijn geen ongelukken gebeurd. De explosie was de zwaarste, die ooit in de Verenigde Staten tot stand is gekomen, zwaarder dan die van Hiroshima, Nagasaki en de twee van Bikini. Toen de omroeper van de televisie stations had aangekondigd, dat het vliegtuig, een B-36, de bom van een hoogte van ruim negen kilometer had laten vallen, telde hij de 42 seconden af, die verstreken voor het donderend geweid van dc ontploffing door de luidspreker klonk. Maar daarvoor werd een reusachtige zwarte wolk waaruit lichtflitsen schoten, zichtbaar op de televisieschermen. Hieruit ontstond een grijzepadde- stoelvormige wolk, die hoog boven de vlakte oprees. De wolk wisselde daar- Gemeentebesturen, die over een schrale beurs beschikken, zoe ken onverdroten naar middelen om nieuwe bronnen van inkomen aan te boren. En zij komen daarbij soms op merkwaardige invallen. Daar zijn bijvoorbeeld de op straat geparkeerde auto's. In een provincie als Zeeland ziet men die nog niet zo veel. Een dokter, die op ieder uur van de nacht weggeroepen kan wor den, zet zijn auto vaak buiten, met name als hij patiënten heeft, waar van hij weet, dat z\j zijn hulp nodig kunnen hebben. Verder ziet men nog al eens auto's buiten staan van men sen, die ver van een garage wonen, of in nabije garages geen plaats kun nen krijgen. Maar elders is het euvel erger. Daar staan honderden of dui zenden auto's dag en nacht buiten. De grote steden vormen er het be wijs van. Amsterdam enLeiderdorp zijn nu op het denkbeeld gekomen om van de eigenaars van deze auto's be lasting te gaan heffen omdat zij ge meentegrond gebruiken! Het zal wel niet zover komen, dat deze belasting inderdaad geheven wordt. Het verzet ertegen is zeer groot. En terecht. Want niemand zet voor zijn plezier een kostbare auto altijd maar buiten. Maar symptomatisch zijn deze plan nen toch wel. Zij bewijzen, dat niets te gering wordt geacht als men er een bron van inkomen uit kan ha len! Voor de automobilisten zyn deze denkbeelden dubbel zuur omdat zij al zoveel extra belasting betalen na van kleur: van rose via geel en paars tot sneeuwwit. Drie en twintig minuten na de ex plosie bevond de paddestoelvormige wolk zich op een hoogte van 12.000 meter. De lichtflits van de ontploffing was in Las Vegas, 120 km van het proef terrein verwijderd, zichtbaar. VERKLARING VAN GORDON DEAN. Kort voor de ontploffing verklaar de Gordon Dean, voorzitter van de Rumoer in Vughts Ambonezenkamp In het Ambonezen-kamp „Lunet ten" te Vught is in de nacht van Maandag op Dinsdag twist ontstaan tussen een aantal inwoners van het kamp en een 15-tal personen beho rende tot de Molukkengroep. Een ba rak werd belegerd en toen de inwo ners vluchtten werd alles kort en klein geslagen. De Vughtse politie arresteerde de voornaamste rad draaiers. O In Arnhem heeft een agent vier re volverschoten gelost op een vluch tende jongen van achttien jaar. Een der vier kogels was raak en ging door de longen van het jong mens, dat kennelijk van plan moet zijn geweest in een garage in te bre ken. Op het moment, dat de schoten werden gelost, had hij echter nog niets misdreven. En de vraag rijst daarmede, of het nu werkelijk nodig was om te schieten. Het gebeurt de laatste tijd no» al eens, dat agenten te haastig van nun schietwapen gebruik maken. Laat men er toch voorzichtig mee zijn! Mensenlevens zijn te kostbaar. ok zonder revolvers kan er cri- tiek op de politie ontstaan. Den Haag heeft pas een nieuwe hoofdcommissaris van politie. Welnu: de politie is het voorwerp van scher pe protesten van het publiek de laat ste dagen. Zij heeft opdracht gekregen streng op te treden tegen opgeschoten kna pen, die in de binnenstad rondhan gen en het publiek schijnen lastig te vallen. Speciaal van winkeliers uit de Passage waren klachten binnen gekomen over leeglopers, die het pu bliek het winkelen bemoeilijkten. Ho teliers uit de Passage hadden erover geklaagd, dat deze knapen het hun gasten lastig maakten. Naar aanlei ding hiervan heeft de burgemeester opdracht gegeven de vreemdelingen vooral nu het toeristenseizoen nadert, hiertegen te beschermen. Agenten lopen nu in het weekeinde in burger in de Passage om alles wat hier de hele avond loopt te slenteren, te ver wijderen. Daar is natuurlijk niets tegen. Maardeze agenten in burger legitimeerden zich niet. Zij sloegen er met een gummiknuppel op los, zij beledigden protesterende omstan ders, zonder dat er door de arres tanten ernstig verzet werd geboden. En daartegen richten zich de pro testen. Jammer, dat ook de nieuwe commissaris de moeilijkheden niet bespaard blijven en dat zijn eigen corps daar de oorzaak van is. ...is liet 50 jaar geleden, dat door Engelse Ingenieurs te Scheveningen een proef werd genomen met een Marconi-te- legraaf, waarmee een verbin ding tot stand werd gebracht met het pantserschip „Evert- sen", dat 50 mijl uit de kust Canadese wapens voor Nederland Canada zal nog deze maand, op grond van het plan van de N.A.T.O. voor wederzijdse steun, wapens zen den aan Frankrijk, Italië en Neder land. De verscheping van het mate rieel zal eind April geschieden uit Montreal. Nederland ontvangt 35 Vickers-machinegeweren met reser ve-onderdelen. Amerikaanse atoomcommissie, dat de atoomwapens thans ook als tactische en strategische wapens kunnen wor den beschouwd. Dit betekent, aldus Gordon Dean, dat niet spoedig een einde zal komen aan de ontwikkeling en fabricage van uiteenlopende typen atoomwapens. Strafvervolging tegen Truman geëist. Het republikeinse lid van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden, Robert Hale, heeft Dinsdag een reso lutie ingediend waarin geeist wordt, dat president Truman in staat van beschuldiging wordt gesteld wegens het opvorderen van de staalindustrie. Voorts verzocht Hale het Huis te verklaren, dat de president de grond wet heeft geschonden en dat de staal- maatschapprjen aan de eigenaars moe ten worden teruggeven. De Amerikaanse Senaat heeft met 44 tegen 31 stemmen besloten in een toewijzingswet de clausule op te ne men, die de regering verbiedt rege- ringsgelden te gebruiken voor het be sturen van de door de regering over genomen staalindustrie. Dit komt er op neer, dat de Senaat zich tegen de overneming heeft uitgesproken. Hamman pretendent voor presidentschap-candidatuur Averell Harriman, directeur van de wederzijdse beveiliging, heeft Dinsdag verklaard dat liy 'n „actief preten dent" is naar de democratische can- didatuur voor het presidentschap. Harriman zeide in een korte ver klaring gehoor te hebben gegeven aan de oproep van de democratische lei ders van de staat New York doch dat hij zich bewust is van de grote ver antwoordelijkheid, die hij met deze stap op zich neemt. Er dient gestreden te worden voor het handhaven van de vooruitgang naar een beter Amerika en een vreed zame wereld, die gemaakt is onder president Roosevelt en president Tru man., aldus Harriman. Versnelde uitkering van oorlogsschade vergoedingen. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van Financiën, prof. Lieftinck, heeft Dinsdagmiddag in de Tweede Kamer bij de behandeling van een wetsontwerp tot wijziging van de Rijksbegroting voor het dienst jaar 1951 medegedeeld, dat hij zal overwegen de uitkering van de oor logsschadevergoedingen te versnellen als de opbrengst van de Rijksmidde len in 1952 blijft meevallen. Recordhoogte goud- en deviezenreserves Onze deviezenreserve is vermeer- derd. De daling van de vorige week, die ruim f 21 millioen bedroeg, is meer dan geheel ingehaald en thans beloopt deze reserve f 993,5 millioen, waarmee goud en deviezen tezamen op de recordhoogte van f 2290 milli oen zijn gekomen. Nederlandse zeelieden slaags met politie in Zweden. Gezagvoerder en eerste stuurman van een in de haven van Kalmar (Z. O. Zweden) liggend Nederlands mo torschip, hadden bezoek van de wal. Er ontstond op een gegeven ogen blik onenigheid, die tot een gevecht leidde. Een Zweed haalde de politie er bij, waarop de strijd, nu tussen de Nederlandse zeelieden en de Zweedse politie, op de kade werd voortgezet. Drie Zweedse politieman nen wei-den gewond. De gezagvoer der en de eerste stuurman zijn aan gehouden. Vragen van Tweede Kamer lid Van der Feltz Het Tweede Kamerlid Van der Feltz (CHU) heeft aan de minister van oorlog schriftelijk de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de van 17 Maart tot en met 3 April jl, in Oir- schot gehouden herhalingsoefeningen door een te kort schieten aan orga nisatie van hen, die aldaar de leiding hadden, eigenlyk is mislukt en dat dus de kosten, die voor deze herha lingoefeningen' zijn gemaakt, zonder enig nut zijn geweest; Zo ja, is de minister dan niet van mening, dat door een zo onvoldoende voorbereiding dezer herhalingsoefe ningen, waarvan de noodzaak meer malen is betoogd, deze herhalings oefeningen vernietigend moeten heb ben gewerkt op het enthousiasme van de vele dienstplichtigen, die, hoewel zij zich dikwijls slechts met veel moeite uit hun maatschappelijke werkzaamheden hadden kunnen los maken voor deze oefeningen, toch gaarne uit plichtsgevoel voor het va derland dit offer wilden brengen? Is de minister, indien vraag 1 be vestigend moet worden beantwoord, bereid na te gaan wie de schuld zijn van dit falen der herhalingsoefenin gen in Oirschot en is de minister voornemens de nodige maatregelen te nemen, opdat een herhaling van een dergelijke gang van zaken in de toekomst worde voorkomen? Tegen de hellingen van de Rynvallei, bij liet plaatsje Xiederheimbach in Duitsland, hebben twee Duitse beeldhouwers een sprookjeswereld voor kin- «leren geschapen. Het décor en de figuren van de bekendste sprookjes vindt men hier terug in een park, dat gebouwd is op de glooiing van de berg, met een wyd uitzicht op de Rijn val lei. Links kinderen op ontdekkingstocht door sprookjesland bij Hans en Griet je in het huisje van de toverheks. Rechts: Assepoetser is misschien wel één van de meest geliefkoosde sprookjesfiguren en er z\jn dan ook veel kinde ren die haar een bezoek brengen. Percentage uitkeringen gemeen tefonds definitief vastgesteld De regering wil het percentage van de algemene en bijzondere uitkerin gen uit het gemeentefonds voor 1952 definitief vastgesteld zien op 145. In verband met de belangrijke ver hoging, welke het uitkeringspercenta ge zal ondergaan, zal niet tot een na- uitkering over 1950 worden overge gaan. De aan de gemeenten te ver goeden rente over de geblokkeerde gelden uit het gemeentefonds is ver hoogd met 4% per jaar. BEZOEK VAN KONINGIN AAN OTTAWA Kranslegging by oorlogsgedenkteken Koningin Juliana bezocht Dinsdagochtend kamer 333 in het stadszieken huis te Ottawa, waar 19 Januari 1943 prinses Margriet geboren werd. De Koningin trad de kamer binnen, waar nu een andere jonge moeder lag. Het was mevrouw Davies, echtgenote van een der artsen van het zie kenhuis, die Zaterdag j.l. liet leven heeft geschonken aan een zoon. Na tuurlijk had men ook de wieg te voorschyn gehaald, waarin prinses Mar griet eens lag. De Koningin sprak weer met zuster Gladys Moors die haar in 1943 gedu rende haar verblijf in het ziekenhuis verpleegde. De burgemeester van Ottawa, me vrouw Charlotte Whitton, bood de Koningin aan de wieg van prinses Margnet naar Nederland te zenden, maar de Koningin aanvaardde dit aanbod niet. „De- wieg hoort hier thuis en moet daarom dan ook maar hier blijven" zo zeide zij. Dinsdag legde Koningin Juliana eerst een krans bij het nationale oor- KERKELIJKE VREDESCONFERENTIE IN RUSLAND Ds. IV. S. Hugo van Dalen te Colijnsplaat werd uitgenodigd Twee Nederlands Hervormde predikanten zullen een bezoek aan Moskou brengen. Een van hen is ds. W. S. Hugo van Dalen uit Colijnsplaat en de tweede, die op verzoek van ds. Hugo van Dalen eveneens werd uitgenodigd is. ds. T. W. Dekker uit Hemelum. Zij zullen een kerkelijke vredesconferentie bijwonen, die op 9 en 10 Mei a.s. te Moskou wordt gehouden en daarna zullen ze een studiereis van enkele weken door Rusland maken. In een onderhoud, dat wij met ds. Hugo van Dalen hadden, deelde hij ons mede, dat hij een persoonlijke uit nodiging voor het bijwonen van deze vredesconferentie ontving van de pa triarch Alexis, het hoofd van de Rus sische orthodoxe kerk. Kort geleden heeft deze patriarch uitnodigingen gericht tot alle kerken en religieuze gemeenschappen in Rus land om vertegenwoordigers te zen den naar een vredesconferentie, waar maatregelen besproken zouden wor den tot behoud van de wereldvrede. RUSSISCHE KERKEN. Vijftien Russische kerkgenootschap pen en religieuze genootschappen heb ben deze uitnodiging aanvaard. Daar naast heeft patriarch Alexis ook een aantal buitenlandse predikanten per soonlijk uitgenodigd. In de eerste plaats behoorde daartoe ds. Niemöller, de bekende Duitse predikant, die reeds eerder Moskou bezocht. Ns. Niemöller kreeg vorig jaar niet de medewerking van de Evangelisch Lutherse kerk, waartoe hij behoort en hij heeft toen niet een tweede predi kant de uitnodiging omvatte twee predikanten maar zijn dochter mee genomen naar Rusland. Ditmaal gaat ds. Niemöller ook en met hem gaan een aantal andere bui tenlandse predikanten. Ds. Hugo van Dalen deelde ons me de. dat de reis gemaakt wordt over Praag en Warschau. Men vertrekt 5 Mei uit Nederland. REEDS EERDER IN WENEN. Dat hij persoonlijk werd uitgeno digd schrijft hij toe aan het feit, dat hij enige tijd geleden ook de wereld conferentie voor de vrede in Wenen bezocht, waar hij veel contact had met de metropoliet Nicolal van de Rus- sische-orthodoxe kerk. Hoewel de uitnodiging persoonlijk was, ziet ds. Hugo van Dalen zijn reis naar de conferentie van Moskou als een zuiver kerkelijke zaak. WELKE OVERWEGINGEN. Toen wij aan ds. Hugo van Dalen de vraag stelden, welke kerkelijke overwegingen hem er toe hadden ge leid de uitnodiging te aanvaarden, ant woordde hij: „Dit kan wellicht een inleiding zijn tot een latere uitnodi ging aan de Ned. Herv. Kerk". Uiteraard heeft de predikant de uit nodiging, die hij ontving ter kennis gebracht van de ring van predikanten, waartoe hij behoort en haar ook me degedeeld aan het moderamen van de Generale Synode. Toestemming van de Generale Synode om naar Moskou te gaan heeft hij niet ontvangen. In dit verband deelde ds. Postma van Kamperland mede. dat de reis van ds. Hugo van Dalen wordt ge maakt met medeweten van de Gene rale Synode, maar niet in opdracht van deze Synode. Ds. Postma noemde het tekenend, dat geen kerken waren uitgenodigd maar wel personen. Tot zover de mededelingen van ds. Postma. Ds. Hugo van Dalen verklaarde ons, dat hij het contact van diverse perso nen Uit het Westen met de Russische orthodoxe kerk zag als een teken. GEESTELIJK LEVEN IN RUSLAND. Op onze vraag in hoeverre hij be kend was met het geestelijk leven in de Russische orthodoxe kerk. ant woordde hij, dat hij veel literatuur over deze kerk had bestudeerd en ook lid was van de Stichting Slavisch In stituut te 's-Gravenhage, die de vriendschap met de Russische ortho doxe kerk wil bevorderen. Hij meende, dat over deze kerk vele verwarrende gedachten bestaan in Nederland. Wat de voertaal van de conferentie te Moskou betreft, verwachtte ds. Hu- go van Dalen, dat daar Frans gespro ken zou worden. Reeds eerder hield hij op een kerkelijke conferentie, die door de Russen te Wenen was belegd, enkele toespraken in het Frans. Tenslotte verzocht ds. Van Dalen ons nog er vooral de nadruk op te leggen, dat zijn bezoek aan de Mos- kouse conferentie geen enkel ander dan een kerkelijk aspect had. logsgedenkteken ter ere van de Cana dese strijders, die bij de bevrijding zijn gevallen. Officieren en soldaten in actieve dienst, die Nederlandse on derscheidingen hebben gekregen en véteranen, die in Nederland hebben gediend, werden aan de Koningin voor gesteld. De plechtigheid speelde zich af on der de strakke gezichten van de be kende Canadese „Mounted Police" in hun scharlaken uniformen. Van het carillon van het parlementsgebouw klonk het „Wilt heden nu treden". Onder meer waren aanwezig gene- Haagse brandweerman omgekomen. Bij biussingswerkzaamheden in rook gestikt. De 48-jarIge brandwacht It. J. van B. is Dinsdagmorgen t(Jdens blus- singswerkzaamheden by een zware binnenbrand in de Haagse binnenstad in de rook gestikt. Drie andere brandwachten bleken door de rook te z|jn bedwelmd. Zy werden naar een ziekenhuis overge bracht. Twee van hen konden later weer naar huls gaan. De brand woedde in een huis aan de Laan van Meerdervoort. De brandhaard bleek te zijn ontstaan tussen de tweede en eerste verdieping Door de sterke wind breidde het vuur zich uit tot de daken van de belen dende huizen. De brandweer was dc brand vrij spoedig meester, maar de schade is vrij groot. Dc brandwacht van B., die zo jammerlijk is omgeko men, heeft waarschijnlijk gedacht, dat zich nog een persoon op de tweede verdieping bevond. HQ is er toen op uitgetrokken om hem te helpen, maar de bewoner was reeds door een agent van politie in veiligheid gebracht. Schrikbarende toestanden in kunstenaarswereld De Eerste Kamer is Dinsdag be gonnen met de behandeling van de begroting van O.K. en W. De heren van Velthoven (KVP) en Wendelaar (VVD) vroegen de aandacht van de minister voor de salarissen van het onderwijzend personeel, die zij te laag vonden. De heer de Zwaan (CH) be sprak de bezwaren, welke gevoeld worden tegen het ontwerp-Kweek- schoolwet en trad vervolgens in een diepzinnige bespreking omtrent het doel van het onderwijs in ver raai Charles Foulkes, voorzitter van j band met de opvoeding. De heer Schel de commissie van stafchefs en com mandant van het Eerste Canadese leger tijdens de oorlog en generaal Crerar. 's Middags bezocht de Ko: school, die Beatrix en Irene de de oorlogstijd bezocht hebben. De Koningin kreeg hier talrijke geschen ken voor de princessen en legde ten slotte een steen in een in aanbouw zijnde vleugel van de school, die haar naam zal dragen. Confectieindustrie dreigt met sluiting ,Als de Nederlandse confectieindus trie in Juli en Augustus a.s. niet van orders wordt voorzien zal deze indus trie geheel worden stopgezet. Wy geven de voorkeur aan een ge organiseerde stillegging boven de chaotische toestand, die daarvan het alternatief is". Dit werd Dinsdag tijdens een pers excursie te Almelo ter oriëntering in de toestand van déze Nederlandse confectieindustrie van de zijde van het bestuur van de vereniging van Nederlandse fabrikanten van heren en jongensbovenkleding als het uit drukkelijk besluit van dat bestuur medegedeeld. In de confectieindustrie zijn op het ogenblik bijna 12.000 personen werk zaam. Het zich voortzetten van de niet- koop-gewoonte van het publiek heeft de Nederlandse herenkledingindustrie gedwongen tot het nemen van het bo venvermelde besluit, aldus het be stuur. Belgische vissersboot in moeilijkheden Dinsdagmorgen is het Belgische vissersvaartuig „Zeebrugge 404", bij Goeree in moeilijkheden geraakt. Het schip was uitgevaren om deel te ne men aan de garnalenvisserij. Omdat de zee nogal woelig was, besloot men naar huis terug te keren, maar op de terugreis ontstond een aanvaring. Voorschip en machinekamer stonden onder water. De „Zeebrugge 404", is door de reddingboot „Koningin Wil- helmina" naar Stellendam gebracht. merhorn (Arb.) bepleitte het be schikbaar stellen van meer subsidie voor wetenschappelijk onderzoek. Ook vroeg spreker aandacht voor de materiële nood in de studentenwereld. Spreker vergeleek de positie van de student met die van een pensioen trekker. De heer van Santen (CPN) verzet te zich tegen het beginsel der pari ficatie. Spreker vroeg voorts hoe de minister het gebrek aan schoolruimte wil oplossen. Mr. Witte man (KVP) hield in de avondvergadering een pleidooi voor de kunstenaars. Hij wees op een rapport dat schrikbarende toestanden in de kunstenaarswereld heeft blootgelegd. Dit rapport zal binnenkort verschij nen. 57 procent van de beeldende kunstenaars verdiende in 1949 met vrije arbeid minder dan duizend gul den per jaar. Schakelt men de beeld houwers uit, dan bjijkt, dat 85 pro cent van de schilders en graphici een inkomen van minder dan 2000 gul den per jaar heeft. Er zal meer geld moeten worden besteed aan de leven de kunst en de monumentenzorg, ai- dus spreker. De heer de Jong (Arb.) verweet staatssecretaris Cais, dat deze, om dat hij als R.K. gekwetst was door de publicatie van de auteur Hermans in het tijdschrift „P«5dium". aan dit tijd schrift de subsidie heeft geweigerd. De heer Woudenberg (Arb.) was van oordeel, dat het niet aangaat te stel len. dat alleen de VARA de politiek in de aether brengt. Ook de AVRO doet dat b.v. in „Even afrekenen, heren", aldus spreker. Vandaag komt de Kamer opnieuw bijeen. DE VERWACHT: WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien. Krachtige tot ma tige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1