NIEUWS UIT ZEELAND LEZERS SCHRIJVEN ZEEÏJWSCH-VLAANDF.REN n: NcfcJcp AARDENBURG II STRANDDE IN HET ZICHT VAN DE HAVEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen DINSDAG 22 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU R AN T Ds. J. FOKKEMA SPRAK VOOR A.R. KIESVERENIGING. In de Gereformeerde Kerk te Ter- neuzen sprak voor de A.R. Kiesvereni ging (Nederland en Oranje) ds. J. Fokkema. Ned. Herv. predikant te Zijderveld en lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal, over „Ge loof en Politiek". Ds. Fokkema begon zijn zede met erop te wijzen, dat des tijds reeds in de concentratie-kampen werd overlegd, welke politiek na de oorlog moest worden gevoerd. Er was een streven naar eenheid merkbaar, maar men vergat echter, dat er nim mer een politieke partij is geweest, welke niet steunde op beginselen. De Anti-Revolutionnairen, die ook tijdens de bezetting hebben doorgestreden, wisten, dat er na de bevrijding andere omstandigheden zouden gelden, dan vóór 1940, doch daar zij gebonden zijn aan beginselen, welke verankerd zijn in Gods Woord, hebben zij destijds neen moeten zeggen tegen het perso nalistisch socialisme, dat thans de naam draagt van democratisch socia lisme. Uitvoerig behandelde spreker vervolgens de invloed van de refor matie op het politieke leven. Ofschoon de Anti-Revolutionnairen geen voor standers zijn van isolationisme en spr. in zijn hart wenste een te kunnen zijn met de C.H.U. of ermede te kunnen samenwerken meende hij toch, dat het ogenblik allerminst geschikt is om deze eenheid tot stand te brengen Bij de behandeling van enkele ver wijten, welke de S.G. partij tot de A.R. richt, betoogde ds. Fokkema met klem, dat de A.R. dictatuur van elke zijde ook van Gereformeerde ten stelligste van de hand wijst. Wat de toekomst betreft zal er met de A^R. niet te praten zijn, als het gaat om loslaten der beginselen. En allerminst ziet deze partij het als noodzakelijk, dat in een volgend kabinet voor het behoud van de arbeidsvrede een paar P.v.d.A.-ministers daarin zitting zou den moeten hebben. Naar sprekers mening is in de P.v.d.A.. welke drie werkgemeenschappen telt. nl. de Rooms Katholieke, de Christelijke en de Humanistische, voor de Christen geen ruimte om adem te halen, on danks de beweringen, dat ook deze partij zich door Christelijke waarhe den laat leiden. Deze zijn echter los gemaakt van het woord van Christus. Wat de predikanten betreft, die zich bij de P.v.d.A. hebben aangesloten, vroeg spreker zich af, of deze wel ten volle hebben doorzien wat zij deden. Tenslotte stelde ds. Fokkema nog de vraag, welke sociale maatregelen be halve de noodwet Drees, die hij de reinste staats-armenzorg noemde, na de bevrijding reeds werden getroffen. Slechts zijn een aantal voorzieningen en wetten aangepast aan de tijdsom standigheden, maar dat is dan ook alles. Na een dringend beroep op de niet zeer talrijke aanwezigen, zich bij de komende verkiezingsstrijd voor de A.R. beginselen in te zetten, besloot spreker, die tevoren enkele vragen had beantwoord, met gebed, waarna werd gezongen, „Een vaste burcht is onze God" De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter der kies vereniging, de heer M. C. Dees, die na afloop de spreker dank bracht. RAAD IJZENDIJKE Speeltuin en sportterrein De ï-aad van de gemeente IJzen- dijlce kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinclthave. Na dat de voorzitter de aanwezigen in het gerestaureerde gemeentehuis had verwelkomd werden de notulen gele zen en na een opmei-king van de lieer C. Riemens goedgekeurd. Besloten werd adhaesie te betui gen aan een schi-ijven dat de ge meente St. Maartensdijk aan de G.S. heeft gei'icht met een verzoek om verhoging van de bijdrage der pro vincie in de kosten van de krank zinnigenverpleging. Het gedeelte van de provinciale weg tussen de wonin gen van de heren H. Wijffels en M. Batselaere zal in eigendom en be heer door de gemeente worden over genomen. Aan de winkeliersvereni ging werd een bedrag van 50 toe gekend, als bijdrage in de kosten van het laatste St. Nicolaasfeest. De he ren P. B. Taelman en A. Dellaert waren van mening, dat een hogere subsidie gewenst was, gezien dè gro te kosten, die het feest voor de win keliers heeft meegebracht. De begro ting,, van de. gemeente gnd>.Iging .eni ge wijzigingen, In de commissie tot wering van schoolverzuim werden gekozen: de heren J. Ch. Cornells, J. Robijn, A. Dellaert, A. Lippens en J. Tellier, Tot leden van de woon ruimte-commissie voor 1952 werden benoemd: mej. Zonderland, de heren A. Beun en J. v. d. Hoofd en me vrouw M. Ghuijs-Caus. Aan het bis schoppelijk college St. Joseph te Weert werd een subsidie van 100 verleend. Het verzoek van de heer L. de Smet, om aan hem in eigen dom over te dragen, de woning aan de Landbouwstraat 6 zal indien mo gelijk worden ingewilligd. Over de aanleg van een speeltuin werd uit voerig van gedachten gewisseld. Over het algemeen achtte men het terrein achter het perceel van mevrouw de wed. Lievens het meest geschikt. De heei' Dellaert zeide een particulier te kennen, die bereid is eventueel de exploitatie van de speeltuin op zich te nemen. Bij de rondvraag protes teerde de heer Taelman heftig te gen 't plan, dat bestaat om de raads zaal voor onderwijs te gebruiken, spreker achtte de risico groot, dat de zaal door de leerlingen zal wor den beschadigd. Vervolgens kwam het sportterrein ter sprake. De gunstig ste plaats voor de aanleg van een dergelijk terrein is langs de provin ciale weg, naast de weide van de heer H. Wijffels. Ook van dit plan toonde de heer Taelman zich geen voorstan der, daar de kosten welke hiermee gemoeid zijn nogal hoog zullen uitval len. Terneuzen VULPENNEN EN HAARSTMKJES. Bij de gemeentepolitie te Terneuzen zijn over de navolgende gevonden voor werpen inlichtingen te bekomen: Leren handschoen voor motorrijwiel, bruin wol len kinderwantje met groen streepje, ge le kinderwant,, blauwe kinderwant.. deur kruk van personenauto, blauwe sjaal, huissleutel, paraplu, kinderwant (rood- wit-blauw), een paar wanten (zeildoek met leer), een vulpen, een vulpen (ge vlamd) gouden pen, een kinderwant (bruin met groen), een sleutel, een vul pen, merk Moor, een sjaal, een zilver- bon, dekzeil van kinderwagen, bruine handschoen, alpinomuts, ceintuur van regenmantel, lichtgroen speelgoedautootje, polshorlog» niet schakelarmband, kinder- riem met bellen, collier imitatie-parels, rechter steunzool, aangezichtbeschermer van motorrijder, speelgoedpistooltje, zil veren armband met rood steentje, een Belgisch triptiek, een huissleutel, bruine portemonnaie met inhoud, borstel met steel, haarslrik, geel strikje, een bal, een zilverbon, pak beschuit, gele badschoen, snoer zwarte kralen, rose ceintuur, dou blé armbandje. 4 zilverbons. Frans huis werkschrift, kinderzonnebril, autoped. Sluiskil BEKERWEDSTRIJD Zaterdagavond jl. werd in Hotel De Kroon onder grote belangstelling een beslissingswedstrijd gespeeld om de beker van Sluiskil, uitgeloofd door de heer M. Stockman. De eind strijd ging tussen L. Meert en A. J. Dourleïjn. De laatste wist na een spannende strijd beslag te leggen op deze mooie beker. De prijsuitreiking geschiedt op Zaterdag 26 April a. s. TONEELUITVOERING In een vol patronaatsgebouw te Sluiskil werden door de toneelvereni ging „Semper Avanti" twee blijspe len ten tonele gebracht. Na een korte uiteenzetting van pater Gonzaga, werd het eerste stuk „De Driftkop pen" opgevoerd, waarby vooral het spel van mej. van Pamelen opviel. Het tweede stuk „De Huistyran" van Godfried Bomans, deed de aanwezi gen herhaaldelijk schateren. Bijzon der goed spel leverden hier de heer P. Luyks als kolonel en mej. Dumo- leyn als de dochter. „Semper Avan ti" kan op een geslaagde uitvoering terugzien. TAFELTENNIS-COMPETITIE. Voor de Zeeuwsch-Vlaamse competi tie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Dames: CNA I—Tempo II 9—1. Heren: CNA II—Tempo VI 8—2. EEN PRETTIG REISJE Een grote groep Avro-leden uit West Zeeuwsch Vlaanderen .heeft een prettige tocht naar Hilversum ge maakt. De tocht voerde eerst naar Rotterdam, waar geluncht werd en velen deelnamen aan een boottocht op de Kralingse plassen. Te half drie des middags werden de bezoekers ont vangen in de Avro-studio's te Hilver sum, waar de thee werd gebruikt en het studio-complex werd bezichtigd. Een rondrit door het Gooi werd ge maakt, waarbij het paleis Soestdïjk niet werd vergeten. Nadat mén des avonds in het stu dio-restaurant had gegeten, woonden de bezoekers een uitzending van de Bonte-trein bij. Het was uiteraard een drukke en lange dag, want eerst te vier uur in de vroege ochtend wa ren de bezoekers terug in hun woon plaatsen. AANBESTEDING. In café „De Eenhoorn" te Sluis is door architect L. A. J. v. Dongen uit St. Anna ter Muiden aanbesteed, het bouwen van een woonhuis met schuurtje in opdracht van de heer W. Coppens. Er werd ingeschreven als volgt: Metselwerk: C.V. J. F. en H. A. Bo gaard te Sluis f 8721.—, A. F. Bogaard te Sluis f 8400,—, L. de Bruyn en Zonen te Sluis f 8320.-3-. C. Cortvriendt te Sluis f 7814.—. Timmerwerk: Jac. Verschoore te Sluis f 8320.—, C. G. Hast te Sluis f 7876.—, J. Leenhouts te Sluis 7775.J. J. van Hee te Sluis 7389.—. H. van Poucke te Sluis 7220.—. Schilderwerk: A. v. Damme te Sluis f 1130.—, A. ZonnevJjlle te Sluis 1065.—, J. D. Hennekeij te Waterlandkerkje 1025.—. Smeedwerk met lood- en zinkwerk: J. J. de Potter te Sluis f 755. Electriclteit: L. Swerus te Sluis f 375. Breskens WEDVLUCHT. De "postduivenhoudersvereniging „Nog Sneller" te Breskens hield Zondag jl. een wedvlucht op Arras. Hoogste snelheid was 1155 m. en de uitslagen waren als volgt: 1. Vermeulen-Verduijn. 2. Iz. Por- rey. 3. L. Moelker. 4. A. BondeweL 5. A. BondeweL 6. A. de Hulster. 7. J. Ris- seeuw. 8. P. Buize. 9. J. Risseeuw. 10. Jac. Datlhijn. Schoondijke WEDVLUCHTEN. De postduivenhoudersverenigingen E.D.B. te Schoondijke en Vrije Vlucht te Sasput organiseerden een vlucht op Arras. De grootste snelheid was 1140 m. en de uit slagen waren als volgt: 1. J. Steijaart. 2. A. Selebert. 3. D. Siben. 4. Poorter 2. 5. A. Nijsen. 6. R. Blakman. 7. J. v. Wins- berghe. 8. Cl. de Wever. 9. Th. de Smed. 10. Poorter 1. (Opname van Ingezonden stukken bete kent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Plaatsing geschiedt buiten, ver antwoordelijkheid der redactie. De redac tie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten, of plaatsing te weigeren. Over deze rubriek wordt geen correspondentie gevoerd. Stukken, waar van naam en adres van inzender onbe kend zijn, worden niet opgenomen. Niet geplaatste stukken worden niet terugge zonden), HET WINKELPERSONEEL EN DE VRIJE MIDDAG. Uw kantlijn artikel in de P.Z.C. d.d. 3 April 1952 inzake de nieuwe winkelsluitingswet noopt ons tot het maken van enkele kanttekeningen aa.n de kant van de kantlijn. Econo mische- en Sociale problemen zijn nu éénmaal niet van elkaar te schei den en daarom geloven wij, dat wij ook de sociale kant van dit probleem wat meer op de voorgrond mogen stellen dan U in het artikel doet. Met de opmerking, dat ook voor de sociale problemen in dezen een be vredigende oplossing gevonden moet worden komen wij er niet. Practisch alle werknemers zijn in het bezit van een vrije Zaterdagmiddag, be halve het winkelpersoneel!! Wij me nen echter, dat het winkelpersoneel ter compensatie hiervan aanspraak mag maken op een vrije middag in de week. Wanneer U schrijft, dat door het sluiten op een middag 16 van de verkooptijd verloren gaat, dan gaat U beslist te ver. Wanneer dit inderdaad zo zou zijn betekent dat, dat er op Maandagmorgen niets zou worden verkocht Dit zal bran- chegewijs geheel verschillen. Men hoort geen enkele huisvrouw klagen KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Arnemuiden: J. Arendsen te Blauwkapel. Bedankt voor Hilversum: A. den Hartogh te Scherpenzeel (Gld.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Vianen: G. ter Steege, candidaat te Den Haag, die bedankte voor Baarland, Giessen- Rijswijk, Harmeien, Hoek, Lekker- kerk, Westmaas, Woldendorp en voor Woubrugge. Beroepen te Makkum: J. P. Has pels, candidaat te Bussum. Aangeno men naai- Vries (Dr.)B. van Oeveren candidaat te Halfweg, die bedankte voor Godlinze, Meliszand, Oostwold- Oldambt en voor Pingjum en Zurig. Bedankt voor Oude Pekela: A. J. de Bakker te Onderdendam. Bedankt voor Nunspeet: J. H. de Boer te Nij- verdal. CHR. GEREF. KERK. Drietal te Ede: AL Baan te Dor drecht. W. Baay te Alphen aan de Rijn en N. de Jong te Middelharnis. Beroepen te Katwijk aan Zee: N. de Jong te Middelharnis, Zondag 20 April heeft prof. L. H. v. d. Meiden zijn 70ste verjaardag ge vierd. Hg is sedert 1938 verbonden als docent aan de Theologische School van de Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn en diende voordien de gemeenten van Enschede, Dordrecht, en 'a Gravenha- ge. Ook was hij een vaste medewerker aan het kerkelijk orgaan „De Wek ker", en medewerker aan de nieuwe bijbelvertaling. dat ze haai- huishoudgeld niet op kan omdat de winkels niet lang ge noeg geopend zijn. De verruiming van de verkoopgelegenheid zal voor wat de bevolking betreft dus geen enkele zin hebben en slechts een ver schuiving van de verkoop Over meer uren te zien geven, hetgeen de win kelier meer licht, brandstof en tijd zal kosten. In de grote plaatsen van ons land zullen de bezwaren tegen de Maandagochtend minder zwaar wegen omdat daar de omstandighe den geheel anders zijn. Wy denken hier aan vele forensen, die 's Maan dags morgens naar hun werksteden terug keren. Een vrije middag voor het personeel is eveneens te prefe reren omdat op een middag nu één maal ook nog een avond volgt en dus meer gelegenheid geeft om er eens met vrouw en kinderen opuit te trekken. Vooral voor hen, die prin cipiële bezwaren hebben tegen het uitgaan op Zondag zal dit argument zeer zwaar wegen. Om al deze redenen zullen de be- diendenorganïsaties al het mogelijke doen om de vrije middag voor het winkelpersoneel te behouden. De afdellngsunle Middelburg der samenwerkende Han dels- en Kantoorbedienden- organisaties. MUZIEK- EX TONEELUITVOERING Het fanfarecorps „Nut en Genoe- §en" onder leiding van dc heer J. D. 'ennekejj en do toneelvereniging „Concordia" beide uit Waterland kerkje gaven in hotel „De Zwaan" te Schoondijke een uitvoering ten batfe van dc Schoondjjkso muziekvereni ging „Oefening kweekt kunst". De voorzitter van O.K.K. merkte in zijn openingswoord op, dat de samenwer king tussen de plaatselijke verenigin gen onderling niets te wensen over laat. Nadat op vlotte wyze het muzi kale gedeelte van het programma was afgewerkt, konden ae aanwezi gen genieten van een opvoering van het toneelstuk „De rauwe grond" waarvan de rollen uitstekend werden vertolkt, getuige ook het spontane applaus aat de medewerkenden in ontvangst mochten nemen. Na afloop van de uitvoering werden de dames van het toneelgezelschap bloemen aangeboden. De opkomst* was bevre digend. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 21 April. Groenten: Kropsla 5—11. Bloemkool B 33—43, id. D 8—10. Spinazie 24—28. Stoofsla 10. Rabarber 5—9. Prei 10. VEILING KAPELLE. 21 April: Rabarber 1—9. Stoofsla 5— VEILING MIDDELBURG. 21 April: Appelen: GoudreSnette grof 4854. Jonathan B-C GO. Groenten: Sla A 7—12, id. B 5—7. Bloemkool A 26—54, id. B 23-33, id. C 8—27, id. D 8—18. Witlof 14—34. Stoofsla 10—21. Spinazie 8—18. Andijvie 13-47. Prei 12—23. Rabarber 619. Uien afw. 8—15. Bosradijs 10—19. VEILING BERGEN OP ZOOM. Spinazie 6—14. Witlof A 17—26. Sla 6—10. Bloemkool AA 73—75, idem A 31— 59, idem B 1843, idem C 23. Rabarber 4—10. Prei 3. Rode kool 25. Radijs 8—12. Asperges aanvoer pl.m. 1000 kg. kwali teit A 19—33, idem B 12—23, idem C 7—14 per ons. Aardbeien 1—23 p. stuk. GRAAN'BEURS ROTTERDAM. 21 April. Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam),. Tarwe-aanvoer gering. Tarwe, prijshoudend, f 24.1025.50; prima kwa liteit zonder vochtconditie, f 24.85—25.85. Voedergranen, prijshoudend kalm. zo- mergerst f 34—35.75; haver f 28—28.25: rogge f 32.50—33.50. Peulvruchten boerenschoongroene erwten, flauw tot f 66; schokkers, kalm tot f 62; bruine bonen, kalm tot f 39. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 21 April. Klei aardappelen 35 mm op waarts; bintjes f 16; alpha's f 1212.50; furore f 16 5017; Bevelanders f 1717.50; meerlanders f 16. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: vo- ran f 8.50; record f 8.25; jjsselster f 9.50 10; libertas f 1011; noordeling f 10.50 —11. Voeraardappelen f 44.50. Prijzen per 100 kg, en- berekend op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van cónsumptie-aar'dappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 21 April: Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1633 dieren, waaronder 373 vette koeien, 762 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.90—3.15, 2.70—2.80, 2.40—2.60; varkens lev. gew. 2.05, 2.03, 1.98. De aanvoer van vette koeien was ge woon met redelijke handel en de prijzen van vorige week konden zich goed hand haven, terwijl een prima beest nog tot f 3.20 ging. De varkensaanvoer ruim met luie h del en de prijzen even lager. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer aan de vismijn te Breskens in de week van 13—19 April 1952. 7632 kg export garnalen 0.79—0.60. 1177 kg binnenland garnalen 0.80—0.50. 2001 kg bot 0.260.16. 1504 kg schar 0.49— 0.16. 69 kg tong 2,00—1.44. VISMIJN VEERE. 21 AprlL Export garnalen 301 kg 61— 66. Handels garnalen 1218 kg 50—51. Schar 696 kg 16. Bot 299 kg 16—20. Middel tong 3',a kg 1—1.48. Rog 179 kg 16—29. Kabel jauw 1!4 kg 1.07. Ongesorteerde vis 21 kg 16—27. Alles per kg. leuivs 111 CCfl De Italiaanse politie verklaart in de drie grote industriesteden Turijn, Ge nua en Alessandria, geheime bergplaatsen te hebben ontdekt, welke 48 stenguns en machinepistolen, 17 machinegeweren, twee mortieren, 72 geweren, 46 revolvers. 549 mortierbommen, 525 handgranaten, 77 artilleriegranaten, 35.701 patronen, 12 dol ken en bajonetten .en „ander kleiner ma teriaal" bevatten. Het betreft wapens, die tijdens de oorlog door de geallieerden voor Italiaanse partlsanen uit vliegtuigen zijn geworpen en wapens die op de Duit sers zijn buitgemaakt, tijdens hun terug tocht uit Italië. In Engeland is Zondag de zomertijd weer ingevoerd. Te Montmilieu in Frankrijk s's een jongeman door de bliksem gedood, toen hij gedurende een onweer aan de knop van een radiotoestel draaide. Zijn lichaam werd door een openstaande deur naar buiten geslingerd. Op de spoorlijn van Dijon naar Zwitserland zijn Zondag 45 treinen opgehouden, doordat dieven 25 meter koperdraad (voor de bediening bij wissels en seinen) hadden gestolen uit een tunneL Op 8 Juni zal te Dender- monde in België voor de derde maal sinds 1900 de bekende ommegang van het ros Beiaard worden gehouden. De bekende Zweedse homoeopaath Gawatin is aangeklaagd wegens oplichting voor een bedrag van 5 millioen kronen. Hij zou grote zaken hebben gedaan met pil len, die bij nader onderzoek volkomen waardeloos bleken te zijn. 9 De Zuid-Koreaanse premier Tsjang Is wegens gezondheidsredenen afgetreden. Op de Britse ambassade in Teheran la een Perzische nota ontvangen waarin ge protesteerd wordt tegen de Britse politiek op het eiland Bahrein in do Perzische Golf. Op Bahrein wordt olie gewonnen. Voor de eerste maal sinds mensen heugenis zal Zaterdag a.s. met een lucht ballon een tocht over de Ierse Vrijstaat worden gemaakt. Deze onderneming gaat uit van Philips, die hiervoor de mede- werking heeft gekregen van de Haagse ballonclub. Vandaag vertrekken de bal loncommandanten mevrouw N. Boesman en de heren J. Boesman en C. de Vos Klootwijk per K.LM. naar Ierland. Ook de ballon „Henri Dun ant" gaat aan boord van het vliegtuig mee. Napels zal nog niet in de zomerdienstregeling 1952 van de K.L.M. worden opgenomen. In de plaats van Napels zal nu Rome op de route Amsterdam-Frankfort-Athene-Da- masacus worden aangedaan. Ruim 3000 Parijse krantenverkopers zijn Maandag in staking gegaan uit pro test tegen een besluit van de regering, hun winstmarge van 25 pet. op 20 pet. te brengen. De prinsessen Beatrix. Irene cn Margriet hebben Maandag een bezoek gebracht aan ..Keukenhof" te T.1 we. Koningin Elisabeth heeft haar echtgenoot, de hertog van Edinburgh, de „Orde van de Distel" verleend- Deze orde is, naar men gelooft, in de 15e eeuw ingesteld. De Oemmapartij, de grootste Soedanese partij, die tegen vereniging van Soedan met Egypte is, heeft beslo ten zich uit de nationale vergadering te rug te trekken en alle samenwerking met de regering te staken, als een verande ring van de status van het land zou worden toegelaten. BRIDGE KAMPIOENSCOMPETITIE le KL. VIERTALLEN. Door Terneuzen 3, kampioen der le klasse B, voor de 2e keer te over winnen, werd Vliss Br. Club 3, kam pioen der le klasse A, ongeslagen le klassekampioen van Zeeland. Nog steeds is er stagnatie in het programma van de hoofdklasse A en de le klasse A der viertallen-competi tie. Nog resp. 3 en 5 wedstrijden moe ten worden gespeeld. Gedurende de laatste weken werd geen enkele ont moeting gehouden. K.N.V.B. AFD ZEELAND. Kampioen Hulst III zocht het weer in de dubbele cijfers. Aardenburg II had in de Rcs. eerste klasse A tegen Hulst II het kam pioenschap voor het grUpen, maar de West Zceuwsch-VIamlngen delfden op eigen terrein tegen deze ploeg het onderspit, zodat beide clubs in punten- aantal thans weer gelijk staan en met nog een wedstrijd voor de boeg. Dat zal wel op een beslissingswedstrijd uitdraaien met Hulst H als de favoriet. E.M3L II liet P.S.K. II in het onzekere, want de Philippiners werden me'. 62 geklopt. Hontenlsse II handhaafde zich op dc derde plaats door een overwinning op Hoofdplaat U, dat echter reeds veilig staat. grote- overwinning op hekkesluitcr Volharding II. terwijl Hansw. Boys een plaatsje steeg via een zege op Zeelandia III, dat ook nog niet veilig staat. Hulst II Aardenburg II Hontenisse II Oostburg II Steen II EMM H Ria W II Hoofdplaat II PSK II LJzendijke II 17 13 2 17 14 1 17 11 1 17 9 1 1 2$ 95-21 2 29 54-25 5 23 71-36 7 19 47-38 6 17 50-34 7 1 7 15 50-38 5 1 10 11 38-56 4 1 12 9 34-78 2 3 12 7 25-81 3 1 14 7 15-73 Breskens III kwam door de over winning op Axel m in de Re3. eerste klasse B op de derde plaats terecht, zodat de kampioenskansen behouden bleven. Zeelandia II Biervliet II Breskens III Clinge II Axel Hl De Zeeuwen IH Sluiskil II 12 6 4 2 16 24-16 10 7 1 2 15 33-17 11 7 1 3 15 30-20 11 5 4 2 14 28-13 12 4 2 6 10 23-26 11 3 1 7 7 16-28 11 0 1 10 1 10-44 Kwadendamme besloot in de twee de klasse A de competitie met een Selectiewedstrijd afd. Zeeland te Terneuzen. Voor het voorrondentournooi van groep E voor de Moorman-bekerwed strijden 1952 zal op Zondag 27 April a.s. een wedstrijd worden gespeeld tussen twee selectie-elftallen op het Gemeentelijk Sportterrein te Terneu zen, waai-voor onderstaande spelers werden uitgenodigd: Elftal A: doel: E. de Theyé (Ra penburg); achter: J. de Bakker (Ra penburg), C. Spelier (Lew. Boys); midden: B. Traas (Lev/. Boys). P Vermeulen (Luctor), W. van Pien- broelc (Terneuzen) aanvoerder; voor W. de Reu (Schoondijke), J. P. Groe- newegen (Middelburg), M. Vermue (Luctor), P. L. Emau (Rapenburg), J. J. Sandberg tot Essenbui'g (Middel burg). Elftal B: doel N. Kouwenberg (Zie- rikzee); achter: J. Weststraten (Hans- weertsc Boys) aanvoerder, Aymé Baas (Sluis); midden: W. Roskam (Dreischor). M. van Icrsel (Öoinburg), S. Slager (Burgh); C. Hart (Renesse); voor: J. A. F. Schneijderbcrg (Goes); M. Raas (Lew. Boys), P. Raas (Lew. Boys), J. de Kam (Vlissingen). Reserves (voor beide elftallen): J. Vermeulen (Lew. Boys), R. v. d. Vee- ke (Vogelwaarde). L. de Looff (Cortgene). N. Hogenstein (Burgh), H. Maas (Domburg), A. Meulblok (Luctor), J. Jonkman (Terneuzen). TURNEN Goesenaar v. d. Sande beste turner achter Boot. In het Concertgebouw te Venlo werden onder auspiciën van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond keurwed- strijden gehouden met het oog op de samenstelling van de nationale ploeg, die op 1 Juni a.s. te Den Haag tegen een ploeg van Saarland zal uitko men. De prestaties waren óver het alge meen matig en met name de oefenin gen op het paard vormen de zwakke zijde van onze turnsport De nationa le kampioen Klaas Boot stak met kop en schouders boven de overigen uit en werd eerste met grote voorsprong. Een verrassing vormde het werk van de jeugdige Zeeuw J. v. d. Sande (Volharding, Goes), die de tweede plaats bezette en zich met vlag en wimpel in de keurploeg plaatste Hij dankte dit vooral aan zijn gedurfde en stijlvolle vrije oefeningen, waarin hij zelfs Boot overtrof. Ofschoon deze wedstrijd wel als een wapenschouw ook. vóór de Olym pische Spelen gold, is nog niet uitge maakt hoeveel en welke turners het KN.G-V. naar Helsinki zal afvaardi gen. KORFBAL. Belgische korfbalclubs naar Middelburg. Op 18 Mei a-s. (Hemelvaartsdag) organiseert de Middelburgse korfbal vereniging „Swift" seriewedstrijden. Hiervoor zijn reeds vele inschrijvin gen binnengekomen, o.a. van enige Belgische en Zuidhollandse clubs. Zo als wij reeds eerder meldden, zullen op deze dag een Eindhovens en een Dordts twaalftal een demonstratie wedstrijd spelen. De korfbalvereniging SSS te Co- lynsplaat viert op Tweede Pinkster dag haar 20-jarig bestaan. Ter gele genheid hiervan zullen seriewedstry- den worden georganiseerd. Ook zal op deze dag te Colynsplaat de wedstrijd Swift IRest van Zeeland worden ge speeld. Olympia heeft grote plannen Zaterdag j.l. werd de tweede ron de van de korfbalcompetïtie gespeeld. De uitslagen luiden: le klasse: Scamp oioVIOS 41- TjobaSSS 01; ZeelandiaSwift 210. 2e klasse: TOGO IISwift m 6— 4; Vitesse—Eendracht 4—5; Olympia —De Poel 134. 3e klasse A: ZuidwestersTOP uit gesteld; Swift IV—BKC 2—4: SVG Stox-mvogels 33. 3e klasse B: VKV II—Animo 0—2: AtlasAKC 34. Se klasse C: VOPOScampolo II n.d.; ODSVolharding 63; DIOS Zeelandia H 52. 3e klasse D: VZODWKV 2—5- KatsELTO II 60. Adspiranten A: Zeelandia—Swift A. 31, VOPO—Scampolo n.d.: De PoelTjoba 40. Adspiranten B: Animo AAnimo B 2—1; Swift—Snel—KVL 4—0. Krulningen II 14 12 2 Kwadendamme 114 11 2 Middelburg IV 13 6 3 Hansw. Boys II 13 Noormannen II 14 RCS UI 12 Zeelandia UI 12 Volharding II 12 5 2 5 1 4 1 2 1 0 27 49-19 1 24 51-21 4 15 39-35 6 12 40-35 8 11 32-35 7 9 30-38 5 15-38 0 2 10 2 20-57 Biervliet UI bracht het in do tweede klasse B tegen Middelburg V niet verder dan een gelijkspel. 15 12 3 0 27 G2-1J Biervliet III Retranchem. I Zuidzande I Middelburg V Groede II 13 7 1 5 15 41-25 14 7 0 7 14 37-42 33 4 2 7 10 18-39 11 0 0 11 0 3-44 In de tweede klasse C leed Zuid- dorpe een onverwachte nederlaag te- S:n de concurrent Hontenisse UI. e nu de leiding heeft overgenomen. Graauw I wist Vogelwaarde H op het nippertje te slaan. Zuiddorpe I Hontenisse III Koewacht H Corn Boys III Graauw I 15 10 3 2 23 44-26 38 11 3 4 25 74-48 18 6 3 9 15 36-41 10 5 0 5 10 32-42 4 2 10 10 32-44 Vogelwaarde II 13 2 3 8 7 18-37 Sluis II behield in dc derde klasse B zyn voorsprong, daar Oostburg IU het niet kon bolwerken tegen de SIul- senaren. EMM UI en Retranchemeut II deelden dc punten. Sluis II 13 10 0 3 20 39-19 Breskens IV 10 7 2 1 16 41-13 EMM III 13 4 4 5 32 30-41 Retranchement II 14 3 2 9 6 30-61 Oostburg III 10 2 0 8 4 27-34 Hulst UI werd op eclatante wijze kampioen door een 110 zege op Graauw n. Rapenburg II nestelde zich definitief op de tweede plaats en Steen III hield Hontenisse IV er keu rig onder. Hulst III 17 1G 0 I 82 118-28 Rapenburg II 15 10 1 4 21 59-38 Steen UI 18 7 1 10 13 53-78 Sluiskil UI 15 4 2 9 10 36-59 Hontenisse IV 14 4 1 9 9 34-58 Graauw II 17 4 1 12 9 37-77 In dc eerste klasse B werd de com petitie afgesloten met de wedstrijd WalcherenSluis. De Slulsenaren wonnen met 30, zodat Walcheren deze competitie geen enkel puntje wist binnen te halen. De elnastand luidt: 14 Lewed. Boys I Noormannen I Domburg I Schoondyke I Groede I 14 's H. A. Kerke 114 Sluis I 14 Walcheren I 14 2 22 51-25 3 19 46-24 3 18 39-25 5 15 43-36 4 15 35-33 6 12 41-37 5 1 8 11 27-46 0 0 14 0 9-65 7 4 6 3 5 4 4 4 Junioren A. Groep- A I. Arnemui den ISerooskerke I 20. RCS I— RCS II 150. Vlissingen I—Walche ren I 51. Zeelandia ISchoondyke I Groep A n: Goes IKapelle I afg. Hansw. Boys I—Goes II afg. Vlissin gen HRobur I 61. Groep A III: Terneuzen I—Hulst I 4—3. Junioren B. Groep B I: Oostburg I —EMM I 20. Vlissingen I—Middel burg I 1—2. Vlissingen IINieuwland I 1—2. Groep B H: RCS IBreskens I 12. Middelburg IIMiddelburg III 10. VCK IZeeuwen III 13—1. Goes 1Zeeuwen II 22. Vlissingen IH Vlissingen IV 22. Groep B HI: Robur IWemeldinge I 14. 's-Heer Arendskerke I—Goes H 7—2. Groep BIV: Mevo IRenesse I 2—8. Groep B V: Sluiskil I—Corn Boys I 35. Terneuzen IAZVV I 80. Hoek I—Axel I 0—6. Groep B VI: Hontenisse ISteen I 0—2. Nagekomen advertentie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader. GERRIT ADRIAAN VERSTELLE. Weduwnaar van JOHANNA C. H. RIVTÈRE, in de ouderdom van 76 jaar. 's-Gravenhage J. Th. VERSTELLE. G. VERSTELLE DE VRIES. Breda C. J. A. v. d. BERG- VERSTELLE. I J. C. G. v. d. BERG. HAN v. d. BERG. 's-Gravenhagc. 19 April 1952. Pippelingstraat 36. De teraardebestelling is bepaald op Oud Eik en Duinen, Donderdag a.s. te kwart over drie. Vertrek van het woon huis te drie uur. De overledene is op gebaard in één dei rouwkamers „Simplici- tas" Hooikade 46. Bezoekuren dagelijks van 1017 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9