NIEUWS UIT ZEELAND LEZERS SCHRIJVEN S WALCHEREN Ncfedcp AARDENBURG II STRANDDE IN HET ZICHT VAN DE HAVEN 6-3: DI0S- DINSDAG 22 APRIL 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AUTO STRANDDE OP TROTTOIRBAND Zondagavond strandde een onfor tuinlijk Haags automobilist met zijn Volkswagen op de trottoirband, die de afscheiding vormt van het gras perk in de Paul Krugerstraat op het kruispunt Singel/Paul Krugerstraat te Vlisslngen. De bestuurder van de auto bemerkte, komende van de Sin gel, te laat het obstakel op de hem onbekende rijweg en de auto kwam er zo onzacht mee in'aanraking, dat de vooras brak. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, doch de reis van de automobilist moest tot de volgende dag worden uitgesteld. Voor vreemdelingen vormt dit in het midden van de rijweg gelegen perk vooral bij avond een lastige klip, die velen dan ook niet kunnen omzeilen. Het zou wellicht aanbeve ling verdienen, indien dit gedeelte van de Singel van betere straatver lichting werd voorzien of indien al thans het grasperk door middel van een verlichte verkeerspaal zou wor den aangeduid. VELE HEITJES VOOR MOEILIJKE KARWEITJES De actie „Een heitje voor een kar weitje" welke vorige week con brio werd ingeluid door alle afdelingen van de Nederlandse Padvindersver eniging, behoort weer tot het verle den. Brave hulsmoeders zullen thans weer zelf achter hun kinderwagen moeten lopen, er staan geen gedien stige padvindertjes meer klaar om uitgebreide collecties schoenen te poetsen of mudden aardappelen te schillen. Ongetwijfeld zal men in vele steden en dorpen aan de karweitjes- opknappende jongelui missen hoe wel... nou ja, daarover hier niet... Dat ook in de stad Vlissingen menig karweitje een heitje heeft opgebracht mag bekend verondersteld, dat alle afdelingen bij elkaar echter een be drag van 662,53 zouden vergaren is echter een grote verrassing gewor den! Te bedenken, dat 662,53 neer komt op 2650 heitjes, verdiend met 2650 karweitjes.'.. Het dwingt res pect af. Middelburg VIJFTIG JAAR GETROUWD Deze week vieren twee Middelburg se echtparen hun gouden huwelijks feest. Op 23 April is het echtpaar C. LouwerseJ. Coppoolsé, Oude Vlissingse weg, een halve eeuw in de echt verbonden, op 25 April is het echtpaar L. den EngelsmanW. Aar- noutse, Jodengang, vijftig jaar ge trouwd. JAARVERGADERING HERV. VROUWENGROEP De Hei-vormde vrouwengroep ,,In dienst der Kerk" te Middelburg hield Maandag haar feestelijke jaarverga ring in ae Bogardzaal. Na een welkomstwoord van de pre sidente, mevr. DonVerboon, bracht de secretaresse, mevr. Stufkens het jaarverslag uit, dat getuigde van een bloeiend verenigingsleven en van tal rijke activiteiten in het afgelopen jaar. Drie dames hadden veel succes met de eenacter „De Schaapherder". Na de pauze voerden zeven leden het stuk „Het vrouwtje van Stavoren" op, dat uitstekend gespeeld werd en de vele aanwezigen zeer wist te boei en. Het zangkoor onder leiding van de dirigente, mej. Vos liet zich horen, de dames Geleijns en de Keijzer zon gen een duet en voorts was er solo zang van de dames Geleijns en Sir •!- tiers. Grote hilariteit verwekte liet spel tweemaal een is een onder lei ding van een der dames. De opbrengst van een verloting was ten bate van de provinciale landdag, die op 24 Juni in Middelburg wordt gehouden. Domburg 50—JARIG BESTAAN O. L. SCHOOL De openbare lagers school té Dom burg bestaat een dezer dagen 50 jaar. Ter herdenking van dit te it zal een feestavond worden gehouden met leerlingen, ouders en een aantal ge nodigden. De kinderen zullen een door de heer en mevrouw Soesman speciaal voor deze gelegenheid ge schreven operette opvoeren op Woens dag 23 April in besloten kring en in de zaal „Wilhelmina" op Zaterdag 26 April voor het publiek. JAARVERGADERING „ONDERLINGE HULP" Het ondersteuningsfonds „Onder linge Hulp" te Domburg hield zijn ilgemene jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer W. Brand. Bij de opening herdacht de voor zitter het lid J. Wisse en oud-voor zitter P. Lourense, welke beiden in het afgelopen jèar overleden. Het vèrgaderingbezoek bleek veel te wen sen over te laten. Vaak is men niet óp de hoogte van de genomen be- FILMS IN ZEELAND De strijd om Wake. Heldenlegloen (Wake Island), een Amerikaanse oorlogsfilm van John Farrow. Wie de stroom van oorlogsfilms nog niet beu is, zal zeker geboeid worden door dit nieuwe product, dat de verbitterde strijd om het behoud van het eiland Wake, gelegen in de Stille Zuidzee, weergeeft. Een bezet ting van slechts 385 Amerikanen weet twee weken in een volkomen hopeloze strijd stand te houden tegen een Japanse invasie en ziet zelfs kans de aanvallers nog gevoelige verliezen toe te brengen, maar de overmacht is te groot en alle bele gerden verliezen het leven. De hoofd rollen in deze goed gemaakte film worden vertolkt door Brian Donlevy, Macdonald Carey, Robert Preston en Albert Dekker. (Alhambra, Vlissin gen). Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 19 April: Ja cob Kiode van Bilbao. 20 April: Alsachien van Antwerpen. Mary Ward van Ant werpen. Vlissingen vertrokken. 19 April: Jacob KJode naar Kopenhagen. 20 April Alsa chien naar Zee. Mary Ward naar Zee. Gepasseerd naar Antwerpen, 19 April Diemerdijk vair Le Havre. Elmlna van Zee. 20 April: Hunzc 6 van Rotterdam. Van Brakel van Bary naar Gent. Suma tra van Londen. Andijk van Rotterdam. Grootekerk van Hamburg. Blitar van Bremen. 21 April: Jan Kreumer van Ros tock. Sllvaplana van Kopenhagen. Gepasseerd van Antwerpen, lu April: Ali-S naar Hull van Terneuzen. Delft naar Rotterdam. Laagkerk naar Rotter dam, Alja n. Rotterdam. Nanny n. Ham burg v. Gent. Fivel n. Zee v. Gent. Rocket naar Southampton. Setus naar Rotterdam van Gent. Davina Goedkoop naar Kirk wall. Ransel naar Rotterdam. 20 April: Westpolder naar Lissabon. Coeta naar Dublin. Leerdam naar Halifax. Tomorl naar Rotterdam. Ridderkerk naar Am sterdam. sluiten en weet men in geval van ziek te niet hoe te handelen. Er werd in 1951 dan 59 leden met 1720 ziekteda gen een bedrag van 3136,42 uitge keerd. Door deze vele ziektegevallen was een nadelig saldo ontstaan van 582,28. Het kasbezit op 1 Jan. 1952 bedroeg nog 1378.42. De bestuurs leden W. Provoost, L. Dourleyn en W. Brand werden herkozen. In de va cature van de heer J. Provoost werd voorzien door benoeming van de heer M. Passeniër, die het secretariaat op zich zal nemen. O.- en W -Souburg RAADSVERGADERING. Do gemeenteraad van Oost- en West Souburg zal Vrijdag a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. Kas, als di recteur van het waterleidingbedrijf; een voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten en een voor stel tot toekenning van subsidie aan het Chr. Jonge Mannen Verbond, Ring Walcheren, ten behoeve van de bibliotheek in Souburg. De raadsvergadering zal worden voorafgegaan door een bespreking met het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland en in verband ihermede zo mogelijk om 11.00 uur v.m. aanvangen. Vlissingen VOORZIENLNGEN ORANJE SCHOOL. Destijds is de herbouw van de Oran- jeschool te Vlissingen op last van ho gerhand zo sober mogelijk en met een minimale constructie geschied. Dit heeft zich 'gewroken. Als gevolg van de zwakke fundering, waaraan een bodemafsluiting ontbreekt, dringt thans reeds geruime tijd vocht door de vloeren van de leslokalen en de kamer van het hoofd. Een deel van de vloeren en de daaronder liggende leidingen moet nu w.orden vernieuwd en onder de vloe ren dient een goede bodemafsluiting van beton te worden aangebracht. B. en W. vragen hiervoor van de raad nu een crediet van f 7600.—. Officiële publicaties AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. B. en W. van Middelburg, gelet op het bepaalde in artikel 112 .van het besluit bevolkingsboekhouding, staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen. omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: lo. dat. behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daar door in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters: 2o. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of r onbepaalde tijd als regel zün nacht rust of de daarvoor in de plaats troden- de rust te genieten: 3o. dat in geval van onzekerheid om trent het onder 2o. vermelde bijzondere voorschriften gelden; 4o. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkingsregister moet worden af gevoerd; 5o. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het bovenstaan de: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente monde ling of schriftelijk moet geschieden op de dag van. of uiterlijk vijf dagen né het vertrek (bij het verlaten van Neder land. ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der ge meente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (Opname van ingezonden stukken bete kent niet, dat de redactie met de inhoud instemt Plaatsing geschiedt builen, ver antwóórdelijkheid der redactie. De redac tie behoudt'zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten, of plaatsing te weigeren. Over deze rubriek wordt geen correspondentie gevoerd. Stukken, waar van naam en adres van inzender onbe kend zijn. worden niet opgenomen. Niet geplaatste stukken worden niet terugge zonden). HET WINKELPERSONEEL EN DE VRIJE MIDDAG. Uw kantlijn artikel In de P.Z.C. d.d. 3 April 1952 inzake de nieuwe winkelsluitingswet noopt ons tot het maken van enkele kanttekeningen aan de kant van de kantlijn. Econo mische- en Sociale problemen zijn nu éénmaal niet van elkaar te schei den en daarom geloven wij, dat wij ook de sociale kant van dit probleem wat meer op de voorgrond mogen stellen dan U in het artikel doet. Met de opmerking, dat ook voor de sociale problemen m dezen een be vredigende oplossing gevonden moet worden komen wij er niet. Practisch alle werknemers zijn in het bezit van een vrije Zaterdagmiddag, be halve het winkelpersoneel!! Wij me nen echter, dat het winkelpersoneel ter compensatie hiervan aanspraak mag maken op een vrije middag in de week. Wanneer U schrijft, dat door het sluiten op een middag 16 van de verkoopt(jd verloren gaat dan gaat U beslist te ver. Wanneer dit inderdaad zo zou zijn betekent dat, dat er op Maandagmorgen niets zou worden verkocht Dit zal bran- chegewys geheel verschillen. Men hoort geen enkele huisvrouw klagen KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor ArnemUiden: J. Arendsen te Blauwkapel. Bedankt voor Hilversum: A. den Hartogh te Scherpenzeel (Gld.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Vianen: G. ter Steege, candidaat te Den Haag, die bedankte voor Baarland, Giessen- Rijswijk, Harmeien, Hoek, Lekker- kerk, Westmaas, Woldendorp en vooi Woubrugge. Beroepen te Makkum: J. P. Has pels, candidaat te Bussum. Aangeno men naar Vries (Dr.)B. van Oeveren candidaat te Halfweg, die bedankte voor Godlinze, Meliszand, Oostwold- Oldambt en voor Pingjum en Zurig. Bedankt voor Oude Pekela: A. J. de Bakker te Onderdendam. Bedankt voor Nunspeet: J. H. de Boer te Nij- verdal. CHR. GEREI'. KERK. Drietal te Ede: M. Baan te Dor drecht, W. Baay te Alphen aan de Rjjn en N de Jong te Middelharnis. Beroepen te Katwijk aan Zee: N. de Jong te Middelharnis. Zondag 20 April heeft prof. L. H. v. d. Meiden zijn 70ste verjaardag ge vierd. Hij ts sedert 1938 verbonden als docent aan de Theologische School van de Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn en diende voordien de gemeenten van Enschede, Doi'drecht en 's Gravenha- ge. Ook was h\J een vaste medewerker aan het kerkelijk orgaan „De Wek ker", en medewerker aan de nieuwe bijbelvertaling,. dat ze haar huishoudgeld niet op kan omdat de winkels niet lang ge noeg geopend zijn. De.verruiming van de verkoopgelegenheid zal voor wat de bevolking betreft dus geen enkele zin hebben en slechts een ver schuiving van de verkoop over meer uren te zien geven, hetgeen de win kelier meer licht, brandstof en tijd zal kosten. In de grote plaatsen van ons land zullen de bezwaren tegen de Maandagochtend minder zwaar wegen omdat daar de omstandighe den geheel anders zijn. Wij denken hier aan vele forensen, die 's Maan dags morgens naar hun wei-ksteden terug keren. Een vrije middag voor het personeel is eveneens te prefe reren omdat op een middag nu één maal ook nog een avond volgt en dus meer gelegenheid geeft om er eens met vrouw en kinderen opuit te trekken. Vooral voor hen, die prin cipiële bezwaren hebben tegen het uitgaan op Zondag zal dit argument zeer zwaar wegen. Om al deze redenen zullen de be diendenorganisaties al het mogelijke doen om de vrije middag voor het winkelpersoneel te behouden. De afdelingsunie Middelburg der samenwerkende Han dels- en Kantoorbedienden- organisaties. (zo r.odig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. <iat aan de aangever van ccn ver trek, behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uit gereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen vijf dagen moet worden Ingeleverd bij het bestuur der Nederlandse gemeen te, in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nacht rust of de daarvoor in de plaats treden- do rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister ener andere gemeente Is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeen tebestuur onder overlegging van een pas poort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland cn van een verhuiskaart of legitimatiebe wijzen. indien h(j uit een andere gemeen te van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende be palingen is vrijgesteld van aanmelding: d. dat bestuurders van instellingen, ge stichten of schepen waarin personen on der enig bestuur inwonen, alsmede ho telhouders, pensionhouders en kamerver huurders uiterlijk vijf dagen na de op neming of hulsvesüng of na het ver trek, mededeling moeten doen van de geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is op genomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit ver trekt; e. dat overtreding van de voorschrif ten wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het be volkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot 12 uur (uitgezonderd Zaterdags) bij de 3e af deling (Bevolking c.a.) der gemeente secretarie, gelegen Wagenaarstraat 12. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND GOF.S. 21 April. Groenten: Kropsla 5—11. Bloemkool B 33—43, id. D 8—10. Spinazie 2428. Stoofsla 10. Rabarber 59. Prei 10. VEILING MIDDELBURG. 21 April: Appelen: Goudreinette grof 48—64. Jonathan B-C 60. Groenten: Sla A 7—12, id. B 5—7. Bloemkool A 26—54, id. B 23—38. id. C 8—27, id. D 8—18. Witlof 14—34. Stoofsla 10—21. Spinazie 8—16. Andijvie 13—47 Prei 12—23. Rabarber 6—19. Uien afw 8—16. Bosradijs 10—19. GRAANBEURS ROTTERDAM. 21 April. Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 leg, franco Rot terdam),. Tarwe-aanvoer gering. Tarwe, prijshoudend, 24.10—25.50; prima kwa liteit zonder vochtconditie, 1' 24.85—25.85. Voedergranen, prijshoudend kalm, zo- mergerst f 34—35.75; haver f 26—28.25: rogge f 32.50—33.50. Peulvruchten boerenschoongroene erwten, flauw tot f 56; schokkers, kalm tot, f 62; bruine bonen, kalm tot f 39. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 21 April, Kiel aardappelen 35 mm op- -waarts; bintjes f 16; alpha's f 12—12.50; furore f 16-50—17; Bevelanders 17—17.50; meerlanders f 16. Zandnardappelen 35*mm opwaarts: vo- ran f 8.50: record f 8.25; ijsselster f 9.50 —10; libertas f 1011; noordeling f 10.50 -11. Voeraardappelen f 44.50. Prijzen per 100 kg. en berekend op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 21 April: Ter veemarkt aangevoeld in totaal 1635 dieren, waaronder 873 vette koeien, 762 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.90—3.15, 2.70—2.80, 2.40—2.60; •arkens lev. gew. 2.05, 2.03, 1,98. De aanvoer van vette koeien was ge woon met redelijke handel en de prijzen van vorige week konden zich goed hand haven, terwijl een prima beest nog tot f 3.20 ging. De varkensaanvoor ruim met luie han- el en de prijzen even lager. VISMIJN VEERE. 21 ApriL Export garnalen 301 kg 61— Handels garnalen 1218 kg 50—51. Schar IC kg 16. Bot 299 kg 16—20. Middel tong 3!6 kg 1—1.48. Rog 179 kg 16—29. Kabel jauw 114 kg 1.07. Ongesorteerde vis 21 kg 16—27. Alles per kg. ICUWS in «on 0 De Italiaanse politie verklaart Ir* de drie grote Industriesteden Turijn, Ge nua en Alessandria, geheime bergplaatsen te hebben ontdekt, welke 48 stenguns en machinepistolen, 17 machinegeweren, twee mortieren, 72 geweren, 46 revolvers. 549 mortlerbommen, 525 handgranaten, 77 artilleriegranaten, 35.701 patronen, 12 dol ken en bajonetten en „ander kleiner ma teriaal" bevatten. Het betreft wapens, die tijdens de oorlog door de geallieerden voor Italiaanse partisanen uit vliegtuigen zijn geworpen en wapens die op de Duit sers zijn buitgemaakt, tijdens hun terug tocht uit Italië. In Engeland is Zondag de zomertijd weer ingevoerd. Te Montmilieu in Frankrijk is een jongeman door de bliksem gedood, toen hij gedurende een onweer aan de knop van een radiotoestel draaide. Zijn lichaam werd door een openstaande deur naar buiten geslingerd. 0 Op de spoorlijn van Dyon naar Zwitserland zijn Zondag 45 treinen opgehouden, doordat dieven 25 meter koperdraad (voor de bediening bfl wissels en seinen) hadden gestoleu uit een tunnel 0 Op 8 Juni zal ie Dender- monde in België voor de derde maal sinds 1900 de bekende ommegang van het ros Beiaard worden gehouden. 0 De bekende Zweedse homoeopaath Gawatin is aangeklaagd wegens oplichting voor een bedrag van 5 millioen kronen. Hij zou grote zaken hebben gedaan met pil len, die bij nader onderzoek volkomen waardeloos bleken te zijn. De Zuid-Koreaanse premier Tsjang is wegens gezondheidsredenen afgetreden. Op de Britse ambassade in Teheran la een Perzische nota ontvangen waarin ge protesteerd wordt tegen de Britse politiek op het eiland Bahrein in de Perzische Golf. Op Bahrein wordt olie gewonnen. 0 Voor de eerste maal sinds mensen heugenis zal Zaterdag a.s. met een lucht ballon een tocht over de Ierse Vrijstaat worden gemaakt. Deze onderneming gaat uit van Philips, die hiervoor de mede- werking heeft gekregen van de Haagse baUonclub. Vandaag vertrekken de bal loncommandanten mevrouw N. Boesman en de heren J. Boesman en C. de Vos Klootwijk per K.L.M. naar Ierland. Ook de ballon .Henri Dunant" gaat aan boord van het vliegtuig mee. Napels zal nog niet in de zomerdienstregeling 1952 van de K.L.M. worden opgenomen. In de plaats van NapelB zal nu Rome op de route Amsterdam-Franklort-Athene-Ds- masacus worden aangedaan. 0 Ruim 3000 Parijse krantenverkopers zijn Maandag in staking gegaan uit pro test tegen een besluit van de regering, hun winstmarge van 25 pet, op 20 pet, te brengen. De prinsessen Beatrix Irene en Margriet hebben Maandag een bezoek gebracht aan .Keukenhof" te Lisse. 0 Koningin Elisabeth heeft haar echtgenoot, de hertog van Edinburgh, de „Orde van de Distel" verleend. Deze orde is, naar men gelooft, in de 15e eeuw ingesteld. De Oemmapartij, de grootste Soedanesc partij, die tegen vereniging van Soedan met Egypte is, heeft beslo ten zich uit de nationale vergadering te rug te trekken en alle samenwerking met de regering te staken, als een verande ring van de status van hel land zou worden toegelaten. BRIDGE KAMPIOENSCOMPETITIE lc KL. VIERTALLEN. Door Terneuzen 3, kampioen der le klasse B, voor de 2e keer te over winnen, werd Vliss Br. Club 3, kam pioen der le klasse A, ongeslagen le klasselwmpioen van Zeeland. Nog steeds is er stagnatie in het programma van de hoofdklasse A en de le klasse A der viertallen-competi tie. Nog resp. 3 en 5 wedstrijden moe ten worden gespeeld. Gedurende de laatste weken werd geen enkele ont moeting gehouden. K.N.V.B. AFD ZEELAND. Kampioen Hulst III zocht het weer in de dubbele cijfers. Aardenburg H had In de Rcs. eerste klasse A tegen Hulst U het kam pioenschap voor bet grijpen, maar de West Zeeuwsch-Vlamingen delfden op eigen terrein tegen deze ploeg het onderspit, zodat belde clubs in puntcn- 3antal thans weer gelijk staan en met nog een wedstrijd voor de boeg. Dat zal wel op een beslissingswedstrijd uitdraaien met Hulst U als de favoriet. L.MAL U liet P.S.K. II in bet onzekere, want de Philippiners werden met G—2 geklopt. Hontenisse H handhaafde zich op de derde plaats door een overwinning op Hoofdplaat H, dat echter reeds veilig staat. grote overwinning op hekkeslulter Volharding n, terwijl Hansw. Boys een plaatsje steeg vla een zege op Zeelandla In, dat ook nog niet veilig staat. Hulst II Aardenburg II Hontenisse II Oostburg II Steen II EMM H Ria W II Hoofdplaat II PSK II LJzendijke II 17 13 3 17 14 1 17 11 1 17 1 29 95-21 2 29 54-25 5 23 71-36 7 19 47-38 6 17 50-34 7 15 50-38 5 1 10 11 38-56 4 1 12 9 34-78 2 3 12 7 25-81 3 1 14 7 15-73 8 1 7 1 Breskens Hl kwam door de over winning op Axel Hl in de Res. eerste klasse B op de derde plaats terecht, zodat de kampioenskansen behouden bleven. Zeelandla II Biervliet II Breskens IH Cllnge n Axel Hl De Zeeuwen IH Sluiskil n 12 6 4 2 16 24-16 10 7 1 2 15 33-17 11 7 1 3 15 30-20 11 5 4 2 14 28-13 12 4 2 6 10 23-26 11 3 1 7 7 16-28 11 0 1 10 1 10-44 Kwadendamme besloot in de twee de klasse A de competitie met een Selectiewedstrijd afd. Zeeland te Terneuzen. Voor het voorrondentournooi van groep E voor de Moorman-bekerwed strijden 1952 zal op Zondag 27 April a.s. een wedstrijd worden gespeeld tussen twee selectie-elftallen op het Gemeentelijk Sportterrein te Terneu zen, waarvoor onderstaande spelers werden uitgenodigd: Elftal A: doel: E. dc Theyé (Ra penburg); achter: J. de Bakker (Ra penburg), C. Spelier (Lew. Boys); midden: B. Traas (Lew. Boys), P Vermeulen (Luctor), W. van Pien- broek (Terneuzen) aanvoerder; voor W. de Reu (Schoondijke), J. P. Groe- newegen (Middelburg), M. Vermue (Luctor), P. L. Eman (Rapenburg), J. J. Sandberg tot Essenburg (Middel burg). Elftal B: doel N. Kouwenberg (Zie- rikzee); achter: J. Weststraten (Hans- weertse Boys) aanvoerder, Aymé Baas (Sluis); midden: W. Roskam (Dreischor). M. van Iersel (Domburg), S. Slager (Burgh); C. Hart (Renesse); voor: J. A. F. Schneijderberg (Goes); M. Raas (Lew. Boys), P. Raas (Lew Boys), J. de Kam (Vlissingen). Reserves (voor beide elftallen): J. Vermeulen (Lew. Boys), R. v. d. Vee- ke.' (Vogelwaarde), L. de Looff (Corfcgene). N. Hogenstein (Burgh), H. Maas (Domburg). - A. Meulblok (Luctor), J. Jonkman (Terneuzen). TURNEN Goesenaar v. d. Sande beste turner achter Boot. In het Concertgebouw te Venlo werden onder auspiciën van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond keurwed- strijden gehouden met het oog op de samenstelling van de nationale ploeg, die op 1 Juni a.s. te Den Haag tegen een ploeg van Saarland zal uitko men. De prestaties waren óver het alge meen matig en met name de oefenin gen op het paard vormen de zwakke zijde van onze turnsport De nationa le kampioen Klaas Boot stak met kop en schouders boven de overigen uit en werd eerste met grote voorsprong. Een verrassing vormde bet werk van de jeugdige Zeeuw J. v. d. Sande (Volharding, Goes), die de tweede plaats bezette en zich met vlag en wimpel in de keurploeg plaatste Hij dankte dit vooral aan zijn gedurfde en stijlvolle vrije oefeningen, waarin hij zelfs Boot overtrof. Ofschoon deze wedstrijd wel als een wapenschouw ook voor de Olym pische Spelen gold, is nog niet uitge maakt hoeveel en welke turner? het KJi.G.V. naar Helsinki zal afvaardi gen. KORFBAL. Belgische korfbalclubs naar Middelburg. Op 18 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) organiseert de Middelburgse korfbal vereniging „Swift" seriewedstrijden. Hiervoor zijn reeds vele inschrijvin gen binnengekomen, o.a. van enige Belgische en Zuidhollandse clubs. Zo als wij reeds eerder meldden, zullen op deze dag een Eindhovens en een Dordts twaalftal een demonstratie - wedstrijd spelen. De korfbalvereniging SSS te Co- iijnsplaat viert op Tweede Pinkster dag haar 20-jarig bestaan. Ter gele genheid hiervan zullen seriewedstrij den worden georganiseerd. Ook zal op deze dag te Colijnsplaat de wedstrijd j Swift IRest van Zeeland worden ge speeld. Olympia heeft grote plannen Zalerdar j.l. werd de iweede ron- de van de Korfbalcompetitie gespeeld. De uitslagen luiden: lo klasse: ScampoloVIOS 4J: "TJobaSSS 01; ZeelandlaSwift 2e klasse: TOGO H— Swift Hl 6— 4; Vitesse—Eendracht 4—5; Olympia —De Poel 134. 3e klasse A: ZuidwestersTOP uit gesteld; Swift IV—BKC 24; SVG Stormvogels 33. Se klasse B: VKV II—Animo 0—2 AUas—AKC 3-4. 3e klasse C: VOPO—Scampolo E 3e klasse D: VZOD—WKV 2—5: Kats—ELTO H 6—0. Adspiranten A: ZeelandiaSwift A 31, VOPO—Scampolo n.d.; De Poel—Tjoba 40. Adspiranten B: Animó AAnimo 5 2—1; Swift—Snel—KVL 4—0. Kruin Ingen II 14 12 2 0 27 49-19 Kwadendamme 114 11 2 1 24 51-21 Middelburg IV 13 6 3 4 15 39-35 Hansw. Boys H 13 5 2 C 12 40-35 Noormannen II 14 5 1 8 11 32-35 RCS Hl 12 4 1 7 9 30-38 Zeelandia IH 12 2 1 9 5 15-38 Volharding H 12 0 2 10 2 20-57 Biervliet III bracht het in ds tweede klasse B tegen Middelburg V niet verder dan een gelijkspel. Biervliet III 15 12 3 0 27 62-11 Retranchem, I 13 7 1 5 15 41-25 Zuldzande I 14 7 0 7 14 37-42 Middelburg V 13 4 2 7 10 18-39 Groede H 11 0 0 11 0 3-44 In de tweede klasso C leed Zuld- dorpe een onverwachte nederlaag te- fen de concurrent Hontenisse Hl. ie nu dc leiding heeft overgenomen. Graauw I wist Vogelwaarde II op het nippertje te slaan. Zuiddorpe I Hontenisse Hl Koewacht H Corn Boys Hl 15 10 3 2 23 44-26 18 11 3 4 25 74-48 18 6 3 9 15 36-41 10 5 0 5 10 32-42 16 4 2 10 10 32-44 Vogelwaarde H 13 2 3 8 7 18-37 Sluis H behield ln de derde klasse B zijn voorsprong, daar Oostburg Hl het niet kon bolwerken tegen de Slul- senaren. EMM HI en Retranchemcnt II deelden de punten. Sluis II 13 10 0 3 20 39-1» Breskens IV 10 1 2 1 16 41-13 EMM HI 13 4 4 5 12 30-41 Retranehement II 14 3 2 9 6 30-61 Oostburg III 10 2 0 8 4 27-34 Hulst Hl werd op eclatante wyzo kampioen door een 11—0 zege op Graauw II. Rapenburg II nestelde zich definitief op de tweede plaats en Steen III hield Hontenisse IV er keu rig onder. 17 16 0 1 32 113-28 15 10 1 4 21 59-38 18 7 1 10 13 53-78 15 4 2 9 10 36-59 14 4 1 9 9 34-58 17 4 1 12 9 37-77 Huist m Rapenburg II Steen IH Sluiskil Hl Hontenisse IV Graauw II In de eerste klasse B werd de com petitie afgesloten met de wedstrijd WalcherenSluis. De Sluisenaren wonnen met 30, zodat Walcheren deze competitie geen enkel puntje wist binnen te halen. De eindstand luidt: Lewed. Boys I 14 10 2 2 22 51-25 Noormannen I Domburg I 14 Schoondijke I 14 Groede I 14 's H. A. Kerke 114 Sluis I 14 Walcheren I 14 3 19 46-24 3 18 39-25 5 15 43-36 4 15 35-33 6 12 41-37 8 11 27-46 0 0 14 0 9-65 Junioren A. Groep A I. Arnemui- den ISerooskerke I 2—0. RCS I— RCS II 150. Vlissingen IWalche ren I 51. Zeelandia I—Schoondijke I 24. Groep A II: Goes I—Kapelle I afg. Hansw. Boys I—Goes II afg. Vlissin gen HRobur I 61. Groep A IH: Terneuzen I—Hulst I 43. Junioren B. Groep B I: Oostburg I EMM I 20. Vlissingen IMiddel burg I 1—2. Vlissingen II—Nieuwland I 1—2. Groep B II: RCS IBreskens I 1—2. Middelburg II—Middelburg IH 1—0. VCK I—Zeeuwen Hl 13—1. Goes 1—Zeeuwen H 22. Vlissingen III— Vlissingen TV 22, Groep B IH: Robur I—Wemcldinge I 1i. 's-Heer Arendskcrke IGoes H 7—2. Groep BIV: Mevo IRen esse I 28. Groep B V: Sluiskil ICorn Boys I 35. Terneuzen IAZVV I 8—0. Hoek I—Axel I 0-6. Groep B VI: Hontenisse I—Steen I 0—2. Nagekomen advertentie Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vader, Be- huwd- en Grootvader. GERRIT ADRIAAN VERSTELLE. Weduwnaar van JOHANNA C. H. PJVIÊRE, in de ouderdom van 76 jaar. 's-Gravenhage J. Th. VERSTELLE. G. VERSTELLE DE VRIES. Breda C. J. A. v. d. BBRG- VERSTELLE. .7. C. G. v d. BERG. HAN v. d. BERG. rs-Gravenhage 19 April 1952'. Pippelingstraat 36. De teraardebestelling is bepaald op Oud Eik en Duinen, Donderdag a,s. te kwart over drie. Vertrek van het woon huis te drie uur. De overledene ls op gebaard in één dei rouwkamers „Simplici- tas" Hooikade 46. Bezoekuren dagelijks van 1017 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3