NIEUWS UIT ZEELAND Zijpe Zwin ZEEUWSCH-VL A ANDF.REN C0RTGENE II EN MEV0 II EINDIGDEN GELIJK EXAMENS VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF TE OOSTBURG Wissel Zeeuws-Vlaanderen MAANDAG 21 APRIL 1952 PROVINCl ALE ZEEUWSE COURANT Bondsconcours muziekgezel schappen op Schouwen Het bondsconcours voor muziek- en zang gezelschappen op Schouwen Duiveland zal op 2e Pinksterdag te Bruinisse worden gehouden. Er is een werkcomité opgericht be staande uit 3 leden van het bestuur van dc middenstandsvereniging, 2 be stuursleden van „Nu met Hope" en verder de heren: P. L. Krepel, C. J. Maas, M. van Weele, C. H. van de Linde, Joh. Bal Az., C. van Waarden burg en M. van Immerzeel. Het dagelijks bestuur' van dit comi té bestaat uit de heren C. H. van de Linde, voorzitter, M. C van Weele, secretaris en C. van Waardenburg, penningmeester. Aan het concours zullen 13 verenigingen deelnemen, er zal waarschijnlijk een extra tram rij den. om de muziek-minnenden naar Bruinisse te brengen. Als plaats voor de muziektent is f edacht aan het open vak aan de Kor- e Ring, begrensd door Kerkpléin cn Kerkstraat. Na een receptie ten gemeentehuize, zullen alle verenigingen een omgang door het dorp maken. Het concours zelf zal ongeveer 6 uren in beslag ne men; de prijzen zullen bestaan uit me dailles daartoe welwillend door de burgerij ter beschikking gesteld. Terneuzen urrsrRAAK rechtbank in APPÊLZAKEN. De werkman E. B. O. te Emmel- oord was in appèl gekomen van het vonnis van de kantonrechter te Ter- neuzen, waarbij hy wegens openbare dronkenschap was veroordeeld tot 2 weken hechtenis en 6 mnd. RWI. Dc rechtbank bevestigde dit vonnis, be halve ten aanzien van de straf. Hij werd veroordeeld tot 2 weken hech tenis en 6 maanden rykswerkinrich- ting, doch deze bykomendc straf be hoeft hij niet tc ondergnan wanneer hij zich binnen de proeftyd von 1 jaar niet aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt of zich niet op an dere wijze gedurende die proeftijd heeft misdragen. M. C. G., tuinder en jager te Haam stede, is niet ontvankelijk verklaard in het door hem ingesteld hoger be roep omdat voor het ten laste geleg de feit lopen op andermans ter rein hoogstens 15 boete kan wor den opgelegd. Het andere vonnis van de kanton vechter te Zierikzee, waarvan G. eveneens in beroep was gekomen en waarbii hij wegens overtreding van de Jachtwet was veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis werd door de recEïbank bevestigd. Cadzand HERVORMDE VKO UWEN GROEPEN In het verenigingsgebouw 't Zwin te Cadzand werd door de Hervormde Vrouwenvereniging te Cadzand een ontmoetingsmiddag georganiseerd voor vrouwengroepen uit verscheide ne gemeenten, o.a, Cadzand, Retran- chement, Zuidzande en Sluis. Mevr. S. ten Cate-van Grafhorst opende de samenkomst. Opgevoerd werd door de groep Cadzand een Paasspel getiteld „In Bethaniö". Voorts werd voorgedragen door de dames A. de Hullu, J. Lourens-de Roo, E. de Hullu-Leenhouts, A. Tim- mer-Stots en M. Verstraate. Deze druk bezochte samenkomst werd be sloten met een gemeenschappelijke broodmaaltijd. WEDVLUCHT Uitslag van de door de „Getrouwe Duif" te Cadzand georganiseerde wedvlucht op Moeskroen. 1. A. Vas- seur, 2. A Duininck, 3. A. Mabelis, 4. A. Vasseur, 5. gebrs. Goossen, 6. P. de Meij, 7. i. de Neef, 8. P. de Meij, 9. G. Pleite, 10. A. P. Vasseur. Oostburg BOND VAK GEPEN SIONNEERDEN De Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden afdeling West Zeeuwsch Vlaanderen hield Vrijdag middag een vergadering in café de Vuyst te Oostburg. De vergadering stond onder leiding van de heer van de Vlugt uit Oost burg. De afdeling is 1 Januari 1952 opgericht en telt nu reeds 124 leden. De penningmeester bracht verslag uit. Er was aan inkomsten binnen gekomen 251, terwyi de uitgaven 144.26 bedroegen. In de kascom- nüssie werden benoemd de heren C. Verboven en P. Pieyte. beiden te Breskens. De contributie wordt voor het jaar 1953 gebracht op 2 per jaar. Als afgevaardigde naar de al gemene vergadering in Breda werd benoemd de secretaris van de afdeling de heer B. P. Baav. Als tweede afge vaardigde werd benoemd de heer J. Koole. IJzendijke RAADSVERGADERING De raad van IJzendijke zal van avond om half acht in openbare ver gadering bijeenkomen, ter behande ling van een agenda, welke 21 punten bevat. In deze vei'gadering zal o.a. de aan leg van een speeltuin worden bespro ken. Aardenburg DE STEMBUREAUX Door B. en W. van Aardenburg werden benoemd tot leden van de stembureaux voor de a.s. vex-kiezing van de leden der Tweede Kamer: Stembui-eau I (School Markt), vooi'zitter: J. van Dongen, leden: A. I. Catsman, J. Ryckaert; tot plaats- verv. ledenJ. J. Rosseel en G. A. C. van Vooren; Stembureau II (Westslraat 2), C. A. Mabesoone, voorzitter; leden: mevr. van den Bi'oeckede Man en A. Blondeel, plaatsvervangende leden: R. C. dc Wispelaere en L. van Belle- ghem; Stembureau III (v.m. O. L. School St. Ki-uisl, A. Pai-idaen, voorzitter; leden: J. M. Paridaen en Z C. Luci- eer; plaatsverv. leden: A. J. Dhondt en A. W. Duininck. Stembureau IV: (Parochiehuis Ee- de), voorzitter: C. Sturtewaegen; le den: E. Buijck, en B. J. Herman, plaatsverv. leden: C. van Belleghem en A. de Croock. RESERVE GRENSBEWAKING. In Hotel ,.De Rode Leeuw" te Aardenburg werd .een propagandu- avond gehouden voor de reserve grensbewaking. De belangstelling was betrekkelijk gering. Burgemees ter J. M. A C. van Dongen sprak een inleidend woord, waarin hij wees op de gespannen toestand en de gevaren van het communisme. De buitenge woon dienstplichtigen zullen in tyd van oorlogsgevaar worden opgeroe pen en zullen dan zeker ver van huis moeten, vooral nu men eigeniyk niet meer van een^Nederlands leger, doch van een Euxlxpees leger moet spre ken. Wanneer zij zich opgeven voor een der resex-ve-diensten, b.v. de re serve-grensbewaking, zullen de dienstplichtigen in de omgeving van hun woonplaats kunnen blijven. De heer P. de Kam, secretaris van de Prov. Commissie „Steun Wettig Gezag", gaf een uiteenzetting van de taak der reserve-grensbewaking en wekte op tot aansluiting. Wanneer er in Aardenburg minstens 6 vrijwil ligers zijn, kan de oefening plaatse lijk geschieden onder leiding van de plaatsehjke commandant. Deze com mandant, de opperwachtmeester van der Kolk zette nog eens duideiyk uit een wat precies de taak van de Ko ninklijke Marechaussee is. Eén persoon gaf zich staande de bijeenkomst op, terwijl enkele ande ren zich nog wilden bei'aden. Daarna wei'den nog enkele filmpjes vertoond, o.a. over de afgelopen oorlog en het thans dreigend gevaar van het com munisme, een propaganda film voor de reserve-rijkspolitieen een flimpje over de „Home Guard" in Engeland tijdens de laatste oorlog. Breskens ZANGUITVOERING. Tc Breskens gaf de Chr. Zangver eniging „God is mijn lied" een ge slaagde uitvoering in het Gemeente lijk Ontspanningsgebouw met mede werking van de Chr. Muziekvereni ging „Excelsior" van Cadzand. De ba ten wai'en bestemd voor de in aan bouw zijnde kerk van de Vrij Evan gelische Gemeente. ZUID-BEVELAND 's-Gravenpolder UITVOERINGEN D.A.W. Vrydag- en Zatei'dagavond gaf de gymnastiekvereniging D.A.W. te 's-Gravenpolder in ,Ons Dorpsleven" een uitvoering. Beide avonden werden geopend, en gesloten door de voorzit ter, de heer J. Tramper. Voor de pau ze lieten de dames, heren- en jongens onder leiding van de heer N. Gelok een aantal oefeningen, o.a. aan brug en rek, zien. Na de pauze werd op ver dienstelgke wijze het vrolijke spel „Een vrouw op zicht" opgevoei'd. De regie berustte bij de heer C. Klap. De belangstelling was groot. Advertentie Marktberichten VEILING ZUID-HILL. EILANDEN. 18 April. Groenten: Andijvie 33—38. Bloemkool I 37—58. id. II 30—39. Was- peert 16—41. Rabarber 14—23. Radijs 5—8. Selderij 5—9.20. Sla I 9—10.40, id. II 5— 7.10. Spinazie 18—27. Uien 23—36. Witlof 14—28. Appelen: Jonathan 5—71, Peren: Brederode 45—50. St. Remy 35 VOtTBAl Half dozijn doelpunten in doel van Clinge Clinge kwam na de aftrap sterk in het offensief, doch Nieuw-Borgvliet wist stand te houden en werkte zich los. Bij een goede aanval over rechts kreeg Prinsen een bal op zijn schoen en het was 10. Aangemoedigd door dit succes, werd de voorhoede steeds aan het werk gezet. Het tweede doel punt kwam van de Kroon (20). Het spel nam toen even een fors karakter aan. Kort voor rust omspeel de midvoor Prinsen de achterhoede van Clinge en noteerde het derde doelpunt. <3—0). Een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied werd door de Clinge-doelman meesterlijk gehouden. Na de rust gingen bij Clinge ver scheidene goed opgezette aanvallen door buitenspel verloren. Linksbinnen Willaert werd van het veld gezon den. toen hij rechtsback Verx-aes op zettelijk vloerde, waardoor deze van het veld gedragen moest worden. Nefs zorgde daarna voor het vierde doel punt en hij een scrimmage trof Prin sen weer de roos (50). Een kwartier voor het einde maakte dezelfde speler het halve dozijn vol. Even voor tijd kwam i-echtshalf Blok van Clinge zo danig in botsing met dc spil van Nieuw Borgvliet. dat hij naar de kleedkamer moest worden gedi'agen. Breskens sloeg kampioenen In een rommelige en zo nu en dan ruwe wedstrijd is Breskens er in ge slaagd tenslotte een overwinning op de kampioenen uit het vuur te slepen. De bezoekers waren over het alge meen iets meer in de aanval; daar tegenover stond dat de thuisclub tech nisch zeker niet de mindere was. Na wederzijdse aanvallen kon na 17 mi nuten Deij Axel de leiding geven. Hoewel beide doelen beurtelings in gevaai' kwamen, brak met 01 de rust aan. Negen minuten na de hervatting schoot Verpoorten keihard de bal in eigen doel, zodat Breskens goedkoop aan de gelijkmaker kwam (11). De bezoekers bleven hiei'na aandringen, maar succes kwam aan de andere kant, toen bij een plotselinge uitval Ekkebus met een harde schuiver de leiding gaf. (2—1). Een hevig Axel offensief volgde, maar niets gelukte en toen de zwak leidende scheidsrech ter het einde aankondigde, had Bres kens een zwaar bevochten zege be haald. Verrassend resultaat van Sluiskil. Reeds vrij spoedig na het aanvan gen van de wedstrijd Coin. Boys Sluiskil kwamen de gasten in de aan val. De Cox-n Boys-verdediging wist niet steeds de aanvallen te keren, zo dat na öhgévèér 20'minuten doelman van Ueetsum voor dé eerste maal werd gepasseerd door een kopbal van Ovei'beeke (01). Enige tyd daai'na vergrootte de Booij de voorsprong der gasten uit 'n strafschop (02). Hoe- TULPENRALLYE 1952 oe eeasre e tap pc tot br Vandaag starten de Tulpenrallye- ryders ln tien steden in Europa op weg naar Xoordwyk. De rallye is dit jaar in twee delen gesplitst, namelijk de ritten van de startplaatsen naar Brussel en de rit van alle deelnemers van Brussel naar Noordivijk. De aanlooproutes tot Brussel zijn on geveer 750 kilometer. De gezamenlij ke route is 2600 kilometer. wel het spel hierxxa werd verplaatst bleven de bezoekers toch in de meer derheid. Voor de xoxst bleven verdere doelpunten uit. Negen minuten na de rust was het opnieuw Overbeeke, die Sluiskil aan oen doelpunt hielp (03). Toen de gasten zich hierna in de verdediging terugtrokken om de voorsprong te consolideren zag Corn Boys echter kans door te bleken en in de 22e mi nuut zorgde v. d. Eekhout met een d schot voor het eerste tegenpunt -3). Verhelst maakte er even later 23 van. In deze stand kwam on danks een reeks aardige aanvallen van Corn Boys geen verandering meer. E.M.M. ook door P.S.K. geklopt Het zit E.M.M. niet mee dé laatste tijd. Ook tegen P.S.K. was het totaal uit vorm en dat juist terwijl vaststond, dat het in degi'adatiegevaar verkeren de P.S.K. alles op alles zou zetten. P.S.K. heeft fris spel te zien gegeven, dat evenwel in de eerste helft niet van die aard was, dat E.M.M. ernstig in moeilijkheden hoefde te gei'aken, getuige de 1—2 stand waarmee de rust inging. Na de rust verloor E.M.M. definitief de wedstrijd, al was het alleen al door de diverse goede kansen, die de mid voor miste door gebrek aan balcon trole. Kort achterelkaar steeg de E.M.M.-achterstand tot 14 toen het in de thuisclub-verdediging niet klop te. Toch .zorgde van Uxem na een half uur spelen voor een tegenpunt (2—4). Toen was echter de fut bij b.m/m. er geheel uit; P.S.K. doelpunt te daarna nog twee maal en sleepte een verdiende 2—6 overwinning in de wacht. Het eerste doelpunt voor E.M. M. werd gemaakt door Riteco. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE Middelburg VII beijoeft nog slechts gelijk te spelen Serooskerke is or niet in geslaagd togen Kloetinge op belde punten be slag tc leggen. De kans, die de Scrooskerker» nog hebben om de laatste plaats te ontlopen in de eerste klasse, is dus kleiner geworden. Nieuw- dorp behaalde een kleine zege op VCK, dat nu ook gevaar gaat lopen. Rillandia kwam op de derde plaats terecht door de kleine overwinning op Wemeldinge. Xieuwdorp I Arnemuiden I Rillandia I Krabbendijke 1 Col Boys I Wemeldinge I Kapel le I Kloetinge I VCK I Serooskerke I 17 IS 1 3 27 62-27 17 10 2 5 22 66-31 17 11 0 6 22 47-32 16 9 1 6 19 45-33 16 6 4 6 16 27-34 17 6 3 8 15 41-50 6 2 8 14 36-48 4 3 9 11 36-47 0 9 10 29-46 1 4 10 6 21-60 16 15 Yerseke III liep in de tweede klas se B tegen Wemeldinge II weer iets van zgn achterstand op Arnemuiden II in, zodat de kans op een beslis singswedstrijd nog altyd bestaat. NieuwdorpII pikte tegen Krabben- dijke II weer een graantje mee, ter wijl VCK II de derde plaats be hield door de zege on Kloetinge II. Kapelle II en Rillandia II deelden broederlijk de punten. Arnemuiden H 18 16 1 1 33 75-27 Yerseke Hl 14 12 1 1 25 71-36 VCK II 16 9 2 5 20 45-34 Kiabbendijke H 17 7 5 5 19 54-45 Kloetinge II 16« 6 2 8 14 59-51 Kapelle H 17 5 2 10 12 26-62 Rillandia n 15 5 3 7 11 49-56 Wemeldinge H 18 4 3 11 11 44-87 Col. Boys II 18 4 2 12 10 33-48 Nieuwdoxp II 17 3 3 11 9 40-65 tc spelen om zich kampioen te mo gen noemen. Middelburg VII 13 10 2 1 22 64-25 's-Heer Mi 14 10 2 13 8 3 11 Arendsk. ii RCS IV VCK Hl Serooskerke II Meeuwen I Nieuwland I VSC I 5 3 3 2 8 2 3 8 3 1 10 2 2 10 2 22 81-29 2 19 54-32 3 13 32-29 8 8 34-57 7 30-54 7 28-57 6 37-77 Zaamslag IH wist het in de twee de klasse F in zyn laatste wedstrijd tegen Driewegen H ook niet tot een overwinning te brengen. Cortgene H kwam in de tweede klasse C ixx puntenaantal met Mevo II gelijk door een zege op Mevo III. Een beslissingswedstrijd zal noodza kelijk zijn om de kampioen aan te wyzen. Mevo II Cortgene II Veere II Bevelandei's II Wolfaai*tsdyk II Kloetinge III Mevo iii 12 8 3 1 19 75-26 12 8 3 1 19 56-19 12 6 1 5 13 43-37 12 5 2 5 12 45-39 12 4 2 6 10 33-37 11 3 0 -8 6 25-55 Hoek H Tern. Boys n Zaamslag n Driewegen II AZVV H Spui II Kruiningen IU Zaamslag III Beren ii 16 12 4 14 9 2 14 8 3 15 8 2 16 9 0 0 28 86-26 3 20 60-27 3 19 65-31 5 18 41-29 7 18 61-64 8 0 7 16 49-39 2 2 11 4 45-87 1 2 13 4 28-83 119 1 19-65 De uitslagen lulden: le klasse: VCK INiexiwdorp I 13; Wemeldinge IRillundia 1 12; Serooskerke IKloetinge 1 2—2. 2e klasse B: Kloetinge IIVCK II 12; Kapelle IIRillandia II 22; Nieuwdorp HKrabbendyke II 4- 4; Wemeldinge IIYerseke III 28. 2e klasse C: Cortgene HMevo III 8—1; Kloetinge IH—Wolf aarts dijk II 6—3. 2e klasse D: Middelburg VII Meeuwen I 120. 2e klasse F: Zaamslag IUDrie wegen n 02. Middelbui'g VII nam de leiding van 's-Heer Arendskerke H in de tweede klasse D over en behoeft nu in zijn laatste wedstrgd maar gelijk Advert DE ZONDAGCOMPETITIE. Prom. afdeling Zeeland: Lewed. 11 1 1 9 3 18-80 Boys I—Buigh I 3—6. le klasse B: Walcheren ISluis I 0—3. Res. le klasse A: Hontenisse II Hoofdplaat II 4—0; EMM II—PSK II 62; Aardenburg H—Hulst II I—2. Res. le klasse B: Breskens III— Axel III 2—0. 2e klasse A: Kwadendamme I— Volharding II 50; Zeelandia IH Hansw. Boys II 23. 2e klasse B: Middelburg VBier vliet III 3—3. 2c klasse C: Graauw IVogel waarde II 21; Hontenisse lil Zuiddoipe I 41. 3e klasse B: EMM IIIRetran- chement n 22; Oostburg HlSluis II 1—3. 3e klasse C-: Sluiskil IIIRapen burg H 2—6; Hulst III—Graauw II II0: Steen IHHontenisse IV 3 —1. Aan elf leerlingen kon het vakdiploma worden uitgereikt De Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf heeft van 15 tot 19 April een aantal leerlingen van het landelijk leerlingenstelsel in het bouwbedrijf in de nieuwe ambachtsschool te Oostburg het examen voor het vakdiploma afgenomen. Zaterdagmiddag werd in hotel Mabesoone de uitslag bekend gemaakt en werden de diploma's uitgereikt. •oor het vak zélf in de bedrijven De voorzitter van de examencom- 1 missie, de heer J. Barendi-egt, ver welkomde in het bijzonder de hoofd- contröleur van de stichting, de heer H. van Kugk, alsmede de vertegen woordigers van de Stichting Leer- lingenstelsel Zeeland en de oouwpa- troons. Hij dankte allen, die meege werkt hebben, dit exanxen mogelijk te nxaken en roemde de uitstekende samenwerking tussen beide stichtin gen. De leerlingen adviseerde hij. nu ook te tiachcen het diploma voor gezel te behalen, opdat zij zich een voiwaaidig vakman kunnen noemen. Van de 12 examinandi waren er 11 geslaagd. Het was de commissie op gevallen dat er te snel gestart was, waardoor het werkstuk een dag tc vroeg klaar was .Er is met zeer veel ijver gewerkt. Toch waren de cyfers niet zo hoog als vei-wacht werd. Ook het vakmanschap kan nog op hoger peil worden gebracht. De commissie meent, dat het nog niet voldoende is dooi'gedrongen, dat de opleiding VAN TOT Te Stavenisse is het echtpaar M. Oos- dijk-Wesöorp Dinsdag vijf cn vijftig jaar getrouwd. Te Sint Airualaud werd ten overstaan van notaris A. J. Bierens en ten ver zoeke van mevr. de wed. C. Prinse een huis en erf in de Cureelanden te St, An- naland verkocht. Koper werd de heer L. F. Stols voor f 2600. Te Breskens werd bij de rijkspolitie een bundel wasgoed gedeponeerd. De bundel werd op het strand, verborgen onder het zand, aangetroffen. De rijkspolitie te Breskens heeft aan gehouden een zekere D. S.. verdacht van diefstal van een portefeuille met geld. Na verhoor werd hij op vrije voeten ge steld. Benoemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbaie lagere school te Sas van Gent, de heer G. de Meijer uit Breskens. Tot administrateur aan de Ambachts school te Oostburg werd benoemd, de heer .E. Carels te Breskens. Te Tholen opende de postduivenhou- dersvereniging het vliegseizoen met een proefvlucht uit Putte. Ten behoeve van oude schippers Is aan de haven ie Tbolcn een flinke zit bank getimmerd. Door de rustende schip pers is dit zeer op prijs gesteld. Te Groede bracht de muziekvereniging „Eendracht Maakt Macht" een serenade aan buigemeester J. C. Eveiaars in ver band met diens herbenoeming. De heer Hoste, voorzitter van de muziekvereni ging sprak de burgemeester hartelijk toe, waarna deze een dankwoord sprak. Voorts werd de heer W. Leenhouts ge huldigd. secretaris van „Eendracht Maakt Macht", omdat deze vijftig jaar muzikant was. Dinsdag 29 April zal te Sint Annaland de jaarvergadering van de Controlever eniging worden gehouden. De postduivenhoudersvereniging „De Gevleugelde Vrienden" te Sint Annaland hoopt op Zaterdag 3 Mei een begin te maken met de wekelijkse wedvluchten van Zatrdagvliegers. .ligt. De eex-ste prijs was voor de heer A. Baas uit Sluis, die met een uit stekende puntenlijst geslaagd was. Pati'oon was J. H. Baas te Sluis. De tweede prys was voor de heer C. H. van Boven, eveneens uit Sluis. (Pa troon A. J. H. van Elzen, Sluis). Voorts zijn geslaagd de heren J. F. Barra, Oostbui'g. patroon P. F. Ban-a. Oostburg; C. J. Beun. Aarden- burg, patroon P. F. Barra, Oostburg; A. Buijze. Cadzand, patroon P. R. Toussaint, Cadzand; A. P. Dierkx, Reti'anchement, patroon H. Zwier, Retianchement; J. S. Huigh, Schoon- dijke, patroon I. de Bliek. Schoondij- lte; L. V. Lootens, Sas van Gent. pa troon A. Vexhoeve, Sas van Gent; C. P. Ocké, Slijkplaat, pati'oon Vie. Versti-aeten. Hoofdplaat: Th. Pijcke, Nummer Eén, patroon J. van Rose- velt, Bx-eskens; J. Strijdonk, Oost burg, patroon H. Verweij. Oostburg. De heer W. van de Beukei, dii'ec- teux van de ambachtsschool en se cretaris van de Stichting Leerlingen stelsel Zeeland, feliciteerde de jonge lui met hun succes. Hij bracht in 't hijzonder dank aan de heer I. P. Nonhebel. controleur van het leer lingenstelsel, die onder zeer nxoeiiy- ke omstandigheden was begonnen. Nadat de neer Nonhebel nog en kele woorden had gesproken, voei-de de heer H. van Kuijk het woord. DE MATERIËLE ZIJDE. De contróleur. de heer T. de Waal. wilde nog iets zeggen over de ma teriële zyde. Sedex-t 31 Maart j.l. is voor alle leei'lingen, die het diploma leerlingenstelsel hebben behaald, een loonsverhoging ingevoerd, in dier voege, dat zij zullen worden beloond, alsof zy een jaar ouder zijn dan hun werkeiyke leeftijd. Dit geldt alleen voor leerlingen in het Douwbedrrjf en houdt een loonsverhoging van 7 12 cent per uur in, al naar gelang de leeftgd en loonklasse. De examen-commissie bestond uit de heren J. Barendregt te Oostburg namens de werkgevers. J. Coppens, timmerman te Retranchement na mens de werknemers. P. J. van Strien, lei-aar ambachtsschool Oost burg en Th. de. Waal, controleur Leerlingenstelsel te Middelburg, na mens de stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. BILJARTEN Kampioenschap eerste klasse klein biljart voor Scholte De Eindhovenaar Scholte is er Zondag te Amersfoort in geslaagd in een spannende slotparty zyn rivaal Wydeveld uit Amsterdam met een slotsei'ie van 160 te verslaan en daar mede het nationaal kampioenschap eerste klasse klein biljart kader 38/2 op zyn naam te brengen. Met Scholte promoveren naar de hoofdklasse Wij- develd, De Kleine jr. en Chermin. Mienes kampioen 2e klasse klein libre Zaterdag en Zondag werden ir Bergen op Zoom in het café 't Loco- motiefke en café de Kroon de wed strijden gespeeld om het Nationale biljart-kampioenschap 2e klasse klein biljart libre. Aan deze wedstryden namen de kampioenen J. Habets uit Heerlen voor het gewest Zuid Lim burg; J. Mienes uit Amsterdam voor het gewest Noord-Westen: J. Klaas- sen uit Enschede voor het gewest het Oosten; F. Siaats uit de Lang straat voor het gewest Brabant-Zee land; R. Blonk uit Gouda voor het gewest het Westen en R. Makken uit Groningen voor het gewest het Noor den deel. De Amsterdammer J. Mienes werd werd kampioen met een algemeen gemiddelde van 5.20 in 143 beurten en 744 caramboles. Klaassen werd tweede. Siaats dei-de. Zij komen met Blonk en Makken voortaan in de eerste klasse uit. Broekhuizen kampioen hoofdklasse driebanden. Te Tilbuig werd het biljarttour- nooi gespeeld om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse drieban den. De titel ging naar Broekhuizen, die 336 caramboles maakte in 481 beurten met een algemeen gemiddelde van 0.698. Hij komt in aanmerking ons land te vertegenwoordigen in het tournooi om het Europese kampioen schap. BRIDGE A.V.R.O.-BR1DGE- AAMPIOENSCHAP. Zaterdag werd in Den Bosch de halve en hele finale gespeeld van het AVRO- bridgekampioenschap van Zuid-Neder land. Hieraan namen deel- als Zeeuwse paren de heren Groen—Ruyg en Van Op pende Rooy van de Vlissingse Fles. Dit laatste paar was als reserve in de halve finale geplaatst. Het paar GroenHuyg werd eerste in de halve finale met op één na de beste score van alle aanwezige paren. In de finale, waaraan 12 paren deelnamen, be reikten zij de vijfde plaats, hetgeen juist xets te weinig was om voor het landskam pioenschap geplaatst te worden. ■jfr Frankrijk heeft in het stadion van Co- lombes te Parijs een sprekende overwin ning behaald op Portugal. De Franse voetballers wonnen met 3—0. SCHAKEN Mooi resultaat van Woudstra in jeugdschaakiournooi Te Zevenbergen werd voor de eer ste maal een internationaal jeugd- schaaktournooi gehouden. Bij de ope ning werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Noord-Brabant se Schaakbond, de heer dr. L. Stum pers, de secretaris van de K.N.SJB. de heer De Bruijn en de leider van de jeugdgroep, de heer Baarle. Aan dit tournooi werd deelgenomen door 19 Nederlanders en 14 Belgische jeugdschakers. De enige Zeeuwse deelnemer was Gabe Woudstra uit Middelburg, die in de le reserve groep B werd ingedeeld. Hij behaalde de volgende resultaten: M. C. van Vliet. BredaG. Woud stra 10; G. Woudstra—J. Rasenberg. Terheijden )4—)4; S. v. d. Linden—G. Woudstra ViVi\ G. Woudstra—A. Strijckers, Antwerpen 10; G. Boo- gaerts, AntwerpenG. Woudstra )4 )4; G. Woudstra—K. v. d. Bergh, Ant- werpen \s14; G. WoudstraM. van Naelten, Antwerpen 1—0. De eind stand van deze groep was: 1. M. C. van Vliet, 6 punten uit 7. 2. M. van Naelten 4)4 uit 7; 3. en 4. G. Woud stra en S. v. d. Linden 4 uit 7; 5. G. Boogaerts 3 uit 7; 6. en 7. A Strijckers en K. v. d. Bergh 21 't uit 7; 8. J. Ra senberg 1)4 uit 7. In de hoofdgroep kwamen uit: W. Geus (kampioen van Nederland), P. M. van Hemmelen (kampioen Leiden). J. H. v. d. Pol. (kampioen Twente). E. v. d. Wolk (kampioen Noord-Bra bant), R. Limbourg (kampioen West- VI., België). H. SpiLliaert (kampioen Oost-VU, H. v. d. Broeck (Bergum; G. Somers (kampioen Brabant). Hier was de eindstand: 1. en 2. R. Limbourg en G. Somers 4)4 uit 7; 3. en 4. P. van Bemmelen en W. Geus 4 uit 7. 5. E. v. d. Wolk 3'. uit 7; 6. J. H. v. d. Pol 3 uit 7; 7. F. d. Broeck 2)4 uit 7; 8. H. Spilliaert 2 uit 7. De totale uitslag luidde: Nederland- België 2325. Na de wedstrijd speel den de nummers 1 en 2 van de hoofd groep elk aan 12 borden simultaan. SCHAAKKAMPIOENSCHAP IX ZEELAND Deze week beginnen de wedstrijden om het persoonlijk schaakkampioen schap van Zeeland. De huidige kam pioen, J. L. Woudstra uit Rüland- Bath, zal zijn titel verdedigen tegen de oud-kampioenen drs RL C Verburg (Middelburg) en M. J. Quakkelaar lTerneuzen), drs J. Scheltens (Mid delburg, G. G. Boon (Middelburg) en J. J. v. d. Hagen (Axel). Aan het persoonlijk kampioenschap le klasse nemen tien schakers deel- Hot zijn: K. van Belzen, W. Flisse- baalje, J. Goedbloed, K. J. Holster, J. M. de Koning, C. A v. d. Koorde. L J. Woudstra allen te Middelburg! E. C. van Noppen (Vlissingen), A. J. Niemarkt en J. C. Breel beiden te Souburg. De uitslagen van de le ronde lui den: L. J. Woudstra-J. C. Breel 1-0; K. J. Holster-E. C. van Noppen afg. J. AI. de Koning-J. Goedbloed afg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9